X lommissie doet geen uitspraak ver vijfde fase structuurplan Edah BV heeft belangstelling voor Leusden „Goed contact met alle werkgroepen en commissies" Jongeren willen weten wat partijen hen bieden Vergadering opgeschort Poging tot diefstal Commissie Rnanciën vergadert woensdag Boerderij Apeldoorn wordt restaurant Politieke informatieavond op 12 mei Jeugdraad '2. oemhof, Offereins en Van Tiel afwezig BRIEF AAN B&W: Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant l\ \M>\i f-y 2 5 444 44 4 J II tin Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V DINSDAG 11 MEI 1982 14e JAARGANG NO. 3 SB fan een onzer verslaggevers) LEUSDEN De raads- immlssie 'Openbare Wer en Ruimtelijke Ordening' •eft nog geen uitspraak ge- ian over de vijfde fase van t structuurplan. Een voor al van het college om voor e vijfde fase ruim twee ton te trekken, stond vorige iek wel op de agenda van de mmlssievergadering. Maar ingezien drie van de zes icties donderdagavond niet de vergadering aanwezig iren, besloten de wel aan- izige fracties nog geen uit- iraken te doen. Dat verhin- echter niet, dat het colle- ivoorstel deze maand in de ftdsvergadering behandeld )rdt. Dan zal de raadsleden gelegenheid tot een uit- erige discussie geboden irden. Volgens de planning moet, nu de raadsvergadering van vori- maand de keuzenota van het uctuurplan is vastgesteld, ins verder gewerkt worden n een ontwerp-structuurplan èt omzetten van de keuzenota in dat ontwerp plus alle bijbeho rende inspraak en overleg gaat ruim twee ton kosten. Het colle ge van B. en w. wil dat bedrag voteren. Burgemeester Radema ker, die donderdag de commis sievergadering voorzat, hield de commissieleden voor, dat het 'fi nancieel, bestuurlijk en tech nisch' niet verantwoord is om nu met het opstellen van het struc tuurplan op te houden. De vraag of die vijfde fase er wel moet komen, wilde Rademaker dan ook eigenlijk niet ten principale stellen. Maar in het recente verleden heeft een deel van de raad die vraag al wel gesteld. Voor Rinze Bloemhof (D'66) was het ant woord duidelijk: bij de vaststel ling van de keuzenota zou men het kunnen laten Ook Harm Of fereins (GVP/SGP) heeft de af gelopen weken herhaaldelijk la ten blijken, dat voor zijn fractie de noodzaak van een vijfde fase bepaald nog niet is aangetoond. Die twee raadsleden ontbra ken donderdagavond echter, evenals VVD-woordvoerder Ger- rit van Tiel. Het leek Piet Voor molen (CDA) daarom niet ver standig om het onderwerp aan de orde te stellen Ook Jan Ja cobs (PvdA) achtte het beter om mét de drie ontbrekende fracties de zaak te bespreken. Om geen vertraging op te lopen, wordt die discussie niet verschoven naar de commissievergadering van juni, maar zal gehouden worden in de raadsvergadering van eind deze maand. Overigens bleek CDA-woord- voerder Piet Voormolen ook de nodige vragen te hebben bij de voortzetting van de structuur planprocedure Zo vroeg hij zich af, of de nog te verrichten werk zaamheden niet door de Leus- dense ambtenaren zelf gedaan zouden kunnen worden, in plaats van ze uit te besteden aan buro Arnhem. Ook vroeg Voormolen of de werkzaamheden niet wat verder ingekrompen zouden kunnen worden. Op die vragen kreeg het CDA- raadslid direkt antwoord. Vol gens Rademaker is het absoluut onmogelijk om het werk in eigen huls te doen. En over het verder comprimeren van de werkzaam heden zei gemeentewerkendi recteur M. Pais: „We hebben al zo veel mogelijk gecompri meerd. Wat we nu aan het doen zijn Is zo ongeveer de bodem uit de pan schrapen. Geloof me, er Is achter niets meer uit te halen. Als Gemeentewerken-directeur Pais. Bouten uit constructie" je het wel zou doen, zou je de bouten uit de constructie gaan draalen." (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Edah BV, exploitant van circa 350 levens middelenzaken, Is serieus geïnteresseerd In een vestiging In Leusden. In een brief aan het college van B&W schrijft de heer Van Vroenhoven van de afdeling Vestigingsonder- zoek van de Edah, dat het alleszins de moeite waard Is te onderzoeken welke samenwerkingsvormen kunnen wor den bereikt tussen het college en de Edah. „Wij zijn er een beetje trots op dat talloze van uw collega's bevestigen dat wij met een lage verkoopprijs in de roos hebben geschoten en daarmee de gemeenschap een duidelijke dienst bewijzen. De komst van een Edah-winkel betekent een substan tiële bijdrage aan de aantrekkelijkheid van de gemeente, niet In het minst door het uitstralingseffect op collega-detaillisten. Dankzij ons beleid veroorzaakt een Edah-winkel een grote zuigkracht", aldus een wervende tekst in de brief aan het college van B&W. Edah BV exploiteert ongeveer 350 levensmiddelenzaken In Nederland. Deze exploitatie geschiedt In een drietal formules te weten Torro, Edah en Baslsmarkt. Het Torro-assortlment Is aangevuld met een pakket non-food artikelen. Voor de drie formules Is de volgende vloeroppervlakte nodig: Torro 1200 -1500 m2, Edah 500 - 750 m2 en Baslsmarkt 350 - 500 m2. De brief van de Edah BV komt aanstaande donderdag aan de orde In de vergadering van de werkgroep Midden- en Kleinbe drijf. in één onzer verslaggevers) EUSDEN - Het college B&W bestrijdt dat er een cht contact bestaat met de rkgroep Midden- en Kleln- drijf. „Tussen het college iedere gemeentelijke com- sle of werkgroep bestaat ir onze mening een goed ntact", aldus het dagelijks tuur van Leusden in een ef aan raadslid Ad Wisman DA). &W antwoorden daarmee op schrijven van Wisman, dat hij 11 maart in de vergadering de werkgroep Midden- en inbedrijf overhandigde aan voorzitter van de werkgroep, houder Jan Mandemaker. iman had die brief geschreven ir aanleiding van de proble- n rond het werkgelegenheids- >ied De Paardenmaat en de tiging van Karwei daarop er het contact tussen de werk- ep en het college schrijven W verder: „Het is bepaald niet dat datgene wat de werk- ep Midden- en Kleinbedrijf ighoudt aan ons college irbij zou gaan. Met name het ndpunt van de werkgroep om trent detailhandel op werkgele- genheidsterreinen is ons college bekend. Het bovenstaande houdt echter niet in dat wij, als bestuursorgaan of advies van de werkgroep Midden- en Kleinbe drijf als bindend kunnen accep teren". TERUGHOUDEND Op de schriftelijke vraag des tijds van Ad Wisman om alle belangrijke bestemmingsplan nen aan de orde te stellen in de werkgroep Midden- en Kleinbe drijf antwoorden B&W, dat zij daar zeer terughoudend in zijn. „Wij kennen in Leusden alleen zogenaamde functionele com missies. Deze behartigen be paalde afgebakende belangen. Er moet voor worden gewaakt dat er een vervagi ng optreedt van de onderwerpen die in de diverse commissies of werkgroepen aan de orde worden gesteld. Wij zijn daarom zeer terughoudend om onderwerpen in een andere dan het functionele adviesorgaan aan de orde te stellen in casu bestemmingsplannen in de werkgroep Midden- en Kleinbe drijf", aldus het college van B&W in zijn brief aan CDA'er Wisman. DUU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 1 LJLJ Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: One kantoor, Rozandaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- Hjks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur öeopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN De op maandag 17 me) geplande vergadering van de werkgroep onderwijs zal geen doorgang vinden. Aangezien een aantal onderwerpen die in de eerstvolgende vergadering aan de orde worden gesteld nog door andere adviesorganen behan deld moeten worden Is een nieu we vergadering vastgesteld op donderdag 3 Juni. Deze vergade ring wordt gehouden in de raads zaal van het gemeentehuis en begint om acht uur. Donderdagavond Vredesplatformpag. 3 Geslaagde Tlrolerweekpag. 3 Haaien vierden jubileum pag. 5 Ambtenaren wonnen biljarttoernooi pag. 7 Jeugd EHBO-diploma's uitgereiktpag. 7 LEUSDEN - Zaterdagnacht is er een poging tot inbraak gedaan bij de protestants-christelijke basisschool De Vallei aan de As- schatterweg. De daders hebben geprobeerd om via de dakkapel binnen te komen, maar werden gestoord toen het alarm „begon te werken. In de buurt van De Vallei zijn door de politie twee kledingstuk ken aangetroffen die mogelijk voor meer opheldering kunnen zorgen. Het betreft hier een grijs groen jack en een donkerkleurig stoffen jack Het grijsgroene jack is van het merk Deerfood, heeft gele knopen en een gele baan om de manchet- te Op de boord en rugzijde is de naam „penny" geborduurd terwijl op de linker borstzak de naam „Frank" in sierletters staat. Een ie der die inlichtingen kan geven over de herkomst van deze jassen, wordt verzocht kontakt op te ne men met de rijkspolitie, telefoon 944444 LEUSDEN De raads commissie Financiële en Economische Zaken komt morgenavond (woensdag 13 mei) voor de maandelijkse vergadering bijeen. Vanaf 20.00 uur wordt er vergaderd In de raadszaal van het ge meentehuls, Hamersveldse- weg 2. De agenda vermeldt: 1. Opening en inventarisatie vragenstellers/ woordvoer ders 2. Mededelingen 3 Verslag vergadering van 14 april jl 4 Beschikbaarstelling krediet fase 5 structuurplan; 5. Aankoop perceel Hamers- veldseweg 105; 6 Verkoop perceel Hamers- veldseweg 124, 7. Beschikbaarstelling extra krediet ten behoeve van o.l.s. „De Bongerd"; 8. Diverse onderwijskredieten; 9. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van oefenveld- verlichting hockeycomplex; 10. Vaststelling 75e begrotings wijziging 1980 Algemene Dienst (achterstallige in komsten en uitgaven); 11. Garantiegeldlening isolatie project Woningstichting Leusden in de wijk „De We tering"; 12. Garantie geldlening bouw 22 bejaardenwoningen in Achterveld door „Stichting Huize St. Joseph"; 13. Garantie geldlening bouw 14 bejaardenwoningen aan de Hamersveldseweg door „Stichting Geertrudishof"; 14. Voorstel tot voorlopige vast stelling gemeenterekening 1979; 15 Goedkeuring jaarrekening 1980 Stichting Soccle. 16. Rondvraag en sluiting. - De boerderijApeldoorn" in 1980, toen het gebouw nog echt als boerderii in gebruik was (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Naar alle waarschijnlijkheid wordt in de voormalige boerderij Ha mersveldseweg 124 een res taurant gevestigd. De ge meente, eigenaar van de boerderij, heeft overeenstem ming bereikt met een koper. De overeenkomst moet nog worden bekrachtigd door de gemeenteraad. De gemeente kocht in 1980 de boerderij aan van de familie Apeldoorn. De bij het bedrijf be horende grond had men nodig voor de aanleg van het werkgele- genheidsterrein Paardenmaat Het gebouw besloot het college van B en W in de verkoop te brengen. Makelaardij RBR uit Leusden bemiddelde bij de ver koop. Dezer dagen werd overeen stemming bereikt met een koper. Deze wil van de voormalige boer derij een luxe restaurant maken, in de sfeer van gasterie „De Klep perman" in Hoevelaken. Het be stemmingsplan laat een dergelij ke vestiging op die plaats toe. Er is bij de boerderij voldoende ruimte om parkeergelegenheid op eigen terrein te realiseren. Het voorstel van het college om de boerderij te verkopen komt deze maand in de raadsver gadering aan de orde. De com missie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening heeft zich inmiddels met de verkoop ak- koort verklaard. De commissie Financiën moet er zich woens dagavond over uitspreken LEUSDEN De stichting jeugdraad Leusden vergadert donderdag 13 mei In de commis siekamer van het oude gemeen tehuis aan de Burgemeester de Beaufortweg. Aanvang: 20.00 uur. De agenda vermeld het volgende 1. Opening notulen. 2 Mededelingen, ingekomen en uitgegane post. 3. Bestuurswisseling, plaatsver vangend secretaris, kennis making Dirk de Vries (kandi daat penningmeester) 4 Jaarstukken en begroting 1983. 5. Verslag 4e periode beroeps kracht, 6. Verslag begeleidingskom missie inventarisatie wen sen nieuw werkplan. 7. Verslag werkgroep beleid. 8. Wat verder ter tafel komt. 9. Rondvraag en sluiting (22.30) 1000 m2 perkgoed. Dus snel kijken. Verschillende soorten groente-planten w.o. paprika, spaanse pepers, tomaten en komkommers. Kwekerij Stuivenberg Nieuwstraat 62 Scherpenzeel Tel. 03497-1733 b g g 3830. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 10.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Leusdense jon geren die straks hun stem willen uitbrengen tijdens de gemeente raadsverkiezingen zullen toch minstens moeten weten wat de politieke partijen willen met be trekking tot de jongeren. Dat is althans de mening van de enkele maanden geleden gestarte jon gerenvereniging, als voortzet ting van de KPJ in Leusden. Om Leusdense jongeren in de gele genheid te stellen rechtstreeks in kontakt te treden met vertegen woordigers van alle politieke partijen die in Leusden aan de verkiezingen meedoen, heeft de vereniging voor morgenavond, 12 mei een „politieke Informatie avond" georganiseerd. De avond, die morgenavond om 20.00 uur in het jongerencen trum De Til aan de Bavoortse- weg, begint is bedoeld voor alle Leusdense jongeren die daar be langstelling voor hebben Alle partijen hebben hun medewer king toegezegd en zullen verte genwoordigd worden door een belangrijk lid uit de partij. Alleen de VVD wist tot voor enkele da gen geleden niet wie ze zouden zenden, de andere partijen in middels wel. Voor het CDA zal Evelien Blom. fraktievoorzitster van de grootste fraktie in de huidige gemeente raad, aanwezig zijn. Namens de Partij van de Arbeid zal mr. Jan Jacobs het woord voeren. Pieter Geljon maakt op dit ogen blik nog geen deel uit van de gemeenteraad De heer Geljon. die woensdagavond van de partij zal zijn, staat echter hoog geno teerd op de D'66 kandidatenlijst. Het G.P.V zal vertegenwoor digd worden door Harm Offe reins, die ook namens het SGP in de raad zit, omdat beide partijen met één lijst zijn uitgekomen Het SGP wordt woensdagavond ver tegenwoordigd door de heer C. P Polderman, tweede op de kan didatenlijst van de GPV/SGP. De partij gemeentebelangen vaardigt haar woordvoerder in de gemeenteraad, Henk Baaiman af naar de jongerenavond. „GEEN MOER „We weten gewoon geen moer van wat de politieke partijen in Leusden willen met betrekking tot de jongeren", aldus één van de organisatoren van de infor matie-avond, Albert Herder. Al- bert, en met hem waarschijnlijk nog veel meer Leusdense jonge ren willen wel eens van de politici weten wat ze bijvoorbeeld den ken over de Leusdense Jeugd raad, de ambulant funktionaris, het probleem van de jeugdwerk loosheid en de jongerenhuisves ting De jongerenvereniging die de politieke informatie-avond orga niseert heeft zelf geen enkele binding met wat voor een politie ke partij dan ook. Vandaar dat men alle partijen in Leusden ge vraagd heeft om te komen Ook heeft de vereniging inmiddels schriftelijk alle jongerenvereni gingen in Leusden-centrum, Leusden-Zuid en Achterveld uit genodigd om te komen. VOORZITTER De initiatiefnemers van de avond vonden het niet verstandig hun eigen voorzitter op te laten treden als gespreksleider. Er is daarom met succes een beroep gedaan op de heer W. F. H. van Spaendonck om als voorzitter op te treden. De heer Van Spaen donck heeft als D'66-er enkele jaren deel uitgemaakt van de Leusdense gemeenteraad. Na de ontvangst van de bezoe kers en een korte Inleiding, krij gen alle partijen, middels hun woordvoerders, vijf minuten de tijd om het partijprogramma na der toe te lichten. In de pauze die daarop volgt kunnen bezoekers schriftelijk vragen Indienen, die dan na de pauze behandeld zul len worden. De jongeren hebben voor deze gang van zaken geko zen omdat men bang is dat het anders een „rommeltje" gaat worden. Bovendien, zo menen de organisatoren komen ook die genen aan bod die wellicht bang zijn in het openbaar vragen te stellen. Het is nadrukkelijk wel de bedoe ling dat de beantwoording van de vragen gebeurt via een open dis cussie waaraan iedereen kan meedoen. De avond, die om 20.00 uur be gint zal tot ongeveer half elf du ren. De toegang is geheel gratis.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1