irie partijen doen mee aan iscussie Vredesplatform Welkom bij de VVD Marion Dobma jodel- kampioene Tiroleravond Weinig belangstelling voor koffieconcert Schoolraad houdt voorlichtings avond over medezeggenschap lei int inderdag in schuur Hakhorst Samen aan 't werk Jongeren kozen naam Virus" voor vereniging Film in Marcuskerk Leusder Krant j I FOTOKOPIE NODIG? nlijke keuze zonder consessies. 'e/muel INGEZONDEN Vergiftiging DINSDAG 11 MEI 1982 plaatselijk nieuws 3 EUSDEN U hebt het al der in de Leusder Krant inen lezen: donderdag- nd (13 mei), aanvang )0 uur, wordt In de schuur de Hakhorst' een politieke :ussie-avond gehouden r kernbewapening en ge- ntepolitiek. Alle partijen, legenwoordigd in de ge- enteraad van Leusden zijn lenodlgd om in een forum eageren op de inhoud van anti-kernwapen en vre- motie van het Vredesplat- m Leusden. at nu toe hebben zich drie tijen aangemeld. Naast de r M H. von Meyenfeldt, voor lig direkteur van de Koninklij- Militaire Academie, en me- yw E Graafstal-Paasche, lid de Nederlandse Vereniging Jr Medische Polemologie, zul- lin het forum zitting nemen de En J M. Jacobs (PvdA). P. C. on (D'66) en B L. van de Ven R) Dooromstandighedenzal een vertegenwoordiger uit de g van het CDA in het forum m. De VVD heeft niet van zich n horen. GPV/SGP en Ge- intebelangen hebben mee- eeld aan de uitnodiging geen jlg te geven. Zij stellen zich iet standpunt dat de gemeen- geen eigen verantwoor- ifhankelijk nieuwsblad rde gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en iderdag. erantwoordelijke idaktie: ert Vos isrnix Kreijns (pl. verv.) edaktie: ertien'Engelkens aspar van Loo, levering kopij en ad- ertenties: aor het dihsdagnum- er tot uiterlijk jnaarv agmiddag 12.00 uur, >or het donderdag- immer tot uiterlijk oensdagmiddag 12.00 jr. edaktetie en admini- iratie: Kantoor Leusder rant, Rozendaallaan 9, usden-Centrum. Op 'erkdagen geopend van 1.00 tot 12.00 uur en in 13.30 tot 17.00 uur. bonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 ir half jaar: 14,05 per vartaai. achten bezorging: Is abonnee dient u de ant voor dinsdag- of Dnderdagavond 18.00 ur te hebben ontvan- an. Is dat niet het geval, eem dan kontakt 0(j iet onze hoofdagent be- irging (dinsdag en don- erdag tussen 18 30 en 30 uur), tel. 033- 10691. Bij geen gehoor int u kontakt op nemen iet onzfe inspekteur be- irging, overdag 03420- 5141, toestel 44. abestellen foto's: e meeste in de Leusder tant gepubliceerde fo b's kunt u nabestellen set uitzondering van 'chief- en historische (to's), bij vooruitbeta- "g van 5,- per exem- •aar (formaat 13 x 18 f) op giro: 871441 ih.v BDU b.v. te Barne- ïld, met duidelijke ver leiding van gewenste Oto, aantal, nummer 'an krant, pagina waar op de foto werd ge- aatst. U kunt ook kon- nt betalen op ons kan- ior, Rozendaallaan 9, iusden/Centrum. hgeveer drie tot vier eken na betaling ont- ingt u de gewenste fo- 's thuis. EUSDER KRANT is een van de BDU-kranten- binatie te Barneveld. delijkheid en taak heeft inzake de kernbewapening Het Vredes platform respekteert dit stand punt. maar betreurt het dat niet alle Leusdense politieke partijen de geboden gelegenheid te baat nemen om in het forum een eigen geluid naar voren te brengen. Voorafgaand aan de forum- diskussie zal op de avond een diaserie vertoond worden In de diaserie wordt de uitwerking van een kernbom-explosie boven de vliegbasis Soesterberg in beeld gebracht. Ook wordt o.m. ver band gelegd tussen de giganti sche kosten van de (kernbewa pening en de honger en armoede in vele derde-wereld-landen DISKUSSIE AL GAANDE Uit een toenemend aantal raambiljetten met het motto van de aktie: Leusden wil geen kern wapens, blijkt dat veel Leusdena- ren zo hun eigen stem zichtbaar maken. In de Leusder Krant is al door verschillende partijen en perso nen een bijdrage aan de diskus- sie geleverd. In het Vrouwencafé is een avond gepraat over het thema: Vrouw en oorlog. Als voorberei ding op de forum-avond van 13 mei heeft de plaatselijke afdeling van de PvdA zich gisteravond bezonnen op de vraag: Kernwa pens en hoe daar vanaf te komen? Uit een vorige week in de Leus der Krant geplaatst ingezonden stuk 'Vredesplatform, waar heen?' en op de avond van het Vrouwencafé blijkt hoezeer ook emoties een rol spelen bij de onderhavige problematiek, Het Vredesplatform rekent donderdagavond op een zakelij ke diskussie over de inhoud van de motie, waarbij niet dé vredes beweging, hét IKV. Mient Jan Faber of de Wereldraad van Ker ken verdacht en tot mikpunt wor den gemaakt. Op de opmerkin gen over de informatiekrant van het Vredesplatform, die als inge zonden stuk in de Leusder Krant werden geplaatst zal het Vredes platform binnenkort graag re ageren BEVOLKING ZELF In een demokratisch land is volgens het Vredesplatform uit eindelijk de bevolking zelf ver antwoordelijk voor het bevorde ren en waarborgen van vrede en veiligheid. Ook de plaatselijke overheid, zo stelt het Vredesplatform, moet en kan iets doen als de bevolking daarom vraagt. Dat over militaire zaken vooral op landelijk nivo beslissingen worden genomen wil helemaal niet zeggen dat ge meentebesturen geen eigen initi atieven mogen en kunnen nemen die de vrede dienen Het gaat er volgens het Vredesplatform om dat de regering ervan overtuigd raakt dat een steeds groeiende meerderheid van de bevolking van de kernwapens af wil en daar zelf een eerste stap voor wil zet ten. En voor alle duidelijkheid: dat is iets anders dan eenzijdige ontwapening De politieke dlskussle-avond wordt door het Vredesplatform bewust gehouden in de periode voor de gemeenteraadsverkie zingen. Voor allerlei politieke on derwerpen wordt in deze tijd de aandacht van de Leusdense be volking gevraagd. De ernst van de bewapenlngsproblematiek vereist volgens het platform de aandacht van kiezers en politici. SPORT: de VVD wil dat de uitbreiding van sportvoorzie- ningen gelijke tred houdt met de behoefte en de groei van de bevolking. Ouderen en gehandicapten verdienen bijzondere aan dacht om voor hen de sport bereikbaar te maken en te behouden. STEM VVD - STEM VVD STEM VVD Word lid, bel vandaag 033-941695 of schrijf naar het VVD-sekretariaat, Libel 7, 3831 DT Leusden. LEUSDEN Woensdagmid dag 12 mei wordt In de Marcus kerk weer film gedraald. Dit keer de beroemde jeugdfilm Jungle- book In speelfilmvorm met on dertiteling. Het is het spannende verhaal van Mowgli, de vriend van alle dieren In het oerwoud. De aanvang is om 14.00 uur en de film duurt ruim tweeëneenhalf uur. De toegangsprijs bedraagt f 1,50. ledereen is welkom. VRIJDAG 14 MEI houdt de VVD in Cultureel Centrum de Flint te Amersfoort een buitengewone Algemene Verga dering. Aanvang van de vergadering is 20.00 uur. Sprekers zullen zijn: VVD-voorzitter J. Kamminaa. oud voorzitter Tweede-Kamerfractie VVD H. Wiegel en de nieuwe voorzitter Tweede-Kamerfractie VVD E. Nijpels. Voor hen die niet beschikken over eigen vervoer kan voor vervoer worden gezorgd. M Neem daarvoor kontakt op met: Mevrouw M. Kool Brinkhorst 22 3833 GB Leusden 033-943622 - Gezellige drukte op de Tiroleravond LEUSDEN/CENTRUM Met circa driehonderd liefhebbers van „een avondje Tirol" bier, (glüh)wein, muziek en zang over de bergen en bloemen van het desbetreffende Oostenrijkse landsdeel was donderdag avond de Korfzaal gezellig en druk bezet. Het betrof een hoog tepunt uit de feestweek van de Winkeliersvereniging de Blezen- kamp e.o. met een tweeledig doel. „Meer aéndacht vestigen op deze nog vaak 'vergeten' groep middenstanders", aldus Biezen- kamp-voorzitter C. Spaans in zijn welkomstwoord en tevens 'pro motie' van Tirol als zeer geschikt vakantiedoel voor Neerlanders. volgens VVV-directeur H. Pilken uit Reith als vertegenwoordiger van het Seefelder Hochplateau (Seefeld, Reith, Mösern en Scharnitz) met 3.800 inwoners, 12.400 doorgaans volledig bezet te gastenbedden en in 1981 ruim anderhalf mljoen overnachtin gen! U mag van Tirolers zeggen wat u wilt, maar niet, dat die jongens met hun bergbeklimmersmuts zo maar wat naar het aanvangstijd- stip gooien De avond begon, op de seconde nauwkeurig, precies op tijd! De heer P. van der Wal heeft de 90e Tiroleravond van 'Euro-promotion' vlot aan elkaar gepraat Met 58 Tirolers was hij in Leusden, waarvan het Inntaler duo, het trio Kerschbaumer en het kwintet Tiroler Klang afwis selend op de planken kwamen. JODELWATER Twee intermezzo's verhoog den de plezierige stemming. Op peil gebracht met een glaasje onvervalst jodelwater kwamen drie dames en evenveel heren aan de start van een wedkamp om het jodelkampioenschap van Leusden. U moet zich niet laten leiden door onze indruk: „niet mooi, wel keihard" wij zijn helaas geen experts op dit on- (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De vereniging die al aardig naam begon te ma ken als de „Jongeren Vereniging Leusden" heeft vorige week tij dens haar maandelijkse soos- avond een definitieve naam ge kregen. Met ruime meerderheid van stemmen kozen de aanwezi gen voor de naam „VIRUS". De nieuwe Leusdense jonge renvereniging werd enkele maanden geleden opgericht om dat de leden van de afdeling Leusden van de Katholieke Plat telands Jongeren, voortzetting van hun afdeling niet meer nodig vonden De binding met het agrarische leven was er nauwe lijks meer zodat er ook niet veel behoefte was aan de aktiviteiten die de landelijke KPJ organi seert. Omdat een aanzienlijk deel van de KPJ-leden toch wel in verenigingsverband bij elkaar wilden blijven, werd besloten tot de oprichting van een nieuwe vereniging. Vorige maand werd de algemene ledenvergadering het al snel eens over het huishoudelijk re glement van de vereniging, ver der werd bij die gelegenheid be sloten dat men zou gaan opere ren onder de vlag van de RK Stichting voor jeugd- en jonge renwerk. beter bekend als „De -Een muziekgroep uit Tirol derdeel van de zangkunst maar de jury vond de prestaties van de drie dames beter dan die van de mannelijke concurrentie Marion Dobma's „Jodela-i-oh!" bleek het meest met de originele versie van de Alpen-lokroep overeen te komen en zij kreeg daarom een prijsje. De overige deelnemers trouwens ook Zonder prijs, maar wel met de volledig in beweging gekomen zaal als achtergrondkoor, was het optreden van Wolga Lawine. Een in cognito ook als Siem Ha- zeleger bekende „jodelaarster" met een act van de bovenste plank. Vanaf dat moment brak de nog wat terughoudende stem ming en werd het op de dans vloer nagenoeg net zo druk als de rotonde van Hoevelaken op een zonnige zomerzondagmid- dag. ACHTERVELD Leerlingen van de Regenboogschool heb ben een werkstuk gemaakt over de S.O.S. kinderdorpen in Hon duras. Dit zijn dorpen waar zwer vende en In de steek gelaten kinderen worden opgevangen. Naar aanleiding van dit werkstuk besloten de leerlingen, geheel op eigen initiatief, een bazar te hou den in de Regenboogschool. De bazar zal worden gehouden op vrijdag 14 mei van 15.15 tot 16.30 uur. De opbrengst is bestemd voor het S.O.S. kinderdorpen project in Honduras. Tijdens deze bazar zullen spulletjes te koop zijn en kunnen er spelletjes worden gedaan. Tevens zijn er shirts, petjes, tassen en kaarten van Honduras te koop zijn. ACHTERVELD —Zondagmor gen werd in de Moespot door de Stichting De Moespot weer een koffieconcert georganiseerd. De muziek werd verzorgd door de „Bublln Toorop hot Vlspers". Deze groep heeft een bezetting van acht man. Om het ontwaken de aspect van de koffieconcerten te benadrukken werd deze mor gen gekozen voor een triobezet ting, zijnde een gitaar, een viool en een basgitaar. De gitarist nam tevens de zang voor zijn reke ning. Het repertoir van het trio be stond uit een aantal in de verge telheid geraakte songs uit de ja ren twintig. Jammer was dat de belangstelling zeer gering was Deze geringe belangstelling was zeker te wijten aan het feit dat het moederdag was. Hoewel in ver band met moederdag door de stichting voor de moeders gratis koffie beschikbaar werd gesteld, bleken de moeders blijkbaar lie ver deze dag in huiselijke kring door te brengen LEUSDEN In het begin van 1982 is er een wijziging gekomen in de manier waarop ouders en onderwijsgevenden kunnen meedenken en meepraten over de school van hun kinderen. De wijziging gaat pas werkelijk merkbaar worden met ingang van het schooljaar 1982/1983. Zoals bekend heeft elke school op dit moment een oudercom missie. De ouders in zo'n ouder commissie praten mee overaller lei zaken die met de school te maken hebben. Iets te zeggen hebben ze echter niet over wat er in de school gebeurt Datzelfde geldt trouwens min of meer ook voor de onderwijsgevenden. Over de inhoud van hun onder wijs hebben ze natuurlijk van alles te vertellen, maar over din gen die met het beleid van de school te maken hebben, daar over hebben ze niets te zeggen De nieuwe wet brengt daar verandering in. Over allerlei za ken krijgen zowel ouders als leerkrachten (in het voortgezet onderwijs ook de leerlingen) straks medezeggenschap Waar over precies, dat moet nog per school geregeld worden. In de wet wordt onderscheid qemaakt tussen advies- en in- Rozendaallaan 9 Leusden-C. stemmingsrecht. De medezeg genschapsraad van een school, die in Leusden straks zal bestaan uit leerkrachten en ouders, zal over bepaalde zaken het ge meentebestuur, d.i. het bestuur van het openbaar onderwijs, ad viseren. Over andere zaken dient het gemeentebestuur instem ming van de medezeggenschap te hebben voordat men besluiten kan nemen. Hoe dat allemaal in elkaar zit, dat is nog niet iedereen duidelijk. De Schoolraad voor het Open baar Onderwijs in Leusden heeft B&W in februari voorstellen ge daan voor de vormgeving van de meoezeggenschap. Tot op he den heeft B&W daar nog niet op gereageerd. Om t.a.v. de openbare 9Cholen op korte termijn wat meer duide lijkheid te krijgen en te geven, organiseert de Schoolraad sa men met de Vereniging voor Openbaar Onderwijs op donder dag 13 mei a.s. in het Astma- Centrum, Larikslaan 1 in Leus den (aanvang 20.15 uur) een voorlichtingsavond. Deze avond Is voor ouders, leerkrachten, B&W, gemeenteraadsleden en andere belangstellenden. Als in leider treedt de heer B. Ramak uit Amersfoort op. Uw stijl is persoonlijk; bij de keuze van een kostuum zijn concessies u vreemd. Daarom gaat u naar Broekhuis en kiest uit een uitgebreide kollektie kostuums van hoog niveau. Kostuums met stijl en distinctie die uw persoonlijkheid onderstrepen! Maten46 t/m 58-47 t/m 55-648 t/m 658 en buikmaten. WILSON Jan van Scliaffelaarslraal 44-46 Har ne veld Telefoon 03420-14347 Til". Over de naam van de nieuwe vereniging kon men het vorige maand niet eens worden, van daar dat besloten werd op deze kwestie later terug te komen. Vorige week donderdag kon den de aanwezige leden een keus maken uit een tiental voor gestelde namen. De stemming vond plaats in een tweetal ron den. Namen als „Eureka", „De rooie cent", „De Naam", „Flater" en „Rambam" oogstten nauwe lijks enige waardering. Over „Kom-nou", „De Nieuwe Vereni ging" en de al een beetje inge- burgde naam van JVL („jonge renvereniging Leusden") ont stond iets meer discussie, ook deze namen werden echter als niet of nauwelijks bruikbaar af gevoerd Hetzelfde gold voor de suggestie om de vereniging „SOK" te gaan noemen, hetgeen zou staan voor Sport-Ontspan- ning-Kreativiteit Na een schriftelijk stemming bleek het overgrote deel van de leden zich uitgesproken te heb ben voor de voorgestelde naam „VIRUS". Aan de naam zelf moet niet al te veel betekenis gehecht wor den Eén van de aanwezigen meende dat je met een „virus" alle kanten op kunt, een ander zag iets meer in de naam in de vorm van „vier-es-een-feestje". „VIRUS" heeft al een uitge breid programma achter de rug, de komende tijd zit men echter ook niet stil. Voor morgenavond, 12 mei Is er een politieke Infor matieavond belegd. Op 14 mei gaat men een volley balwedstrijd spelen tegen een Amersfoortse zeilvereniging. De eerstvolgende „normale" club avond is op 3 juni a.s. Op deze avond is er de mogelijkheid om „met brooddeeg te stoeien", ter wijl er op die avond ook een tafeltennlscompetitie start. Leusden, 6 mei 1982. Beste lezers, Tot mijn grote schrik ontdekte ik op een morgen om half acht, dat een van onze poezen erg „vreemd" deed. Ik dacht dan ook direkt aan het ergste en kleedde me snel aan, pakte de vreemd springende poes op, stopte hem In een mandje en reed om kwart voor acht pijlsnel richting dieren arts. Deze bevestigde mijn ver moeden: vergiftiging!! Ik moest hem bij de dierenarts laten, hij kreeg een narcose en ze zou proberen hem erdoor te halen. Een afschuwelijke dag van wachten volgde. Het gezin was In rep en roer, betraande wangen en angstige kinderogen: zou hij het halen? Om vier uur kwam de verlossing: hij leeft! Hoera, we mochten hem opha len. Resultaat onderzoek: strych nine vergiftiging! Nu ben ik er helaas te laat achtergekomen waar dat vandaan komt, maar ja, In onze democratie mag je geen man en paard noemen In een openbaar schrijven, want dat Is laster! Wel wil ik erbij vermelden, dat ik woonachtig ben op Lamoen in Leusden en hierbij wil ik dan ook degenen, die In deze omgeving wonen, van harte aanraden toch zeer voorzichtig te zijn met het uitlaten van de hond en het bul- tenlaten van de poezen. Graag wil ik nog vermelden dat een vergiftigd dier, mits In een vroeg stadium, nog wel te redden is. Loopt, of springt hij gek, of valt hij zo neer, dan niet gewacht, maar ONMIDDELLIJK naar de dierenarts, geen tijd verliezen!! Onze poes kon gered worden door een narcose en daaropvol gende vochttoedienlng onder de huid. We kregen hem dan ook slaperig mee naar huis, waar hij nu nog wat suf en voorzichtig rondstrompelt, maar gelukkig komt hij er weer bovenop. Wie is de mens, dat hij dit een dier aandoet? Er zijn kennelijk „zotten" die hier behagen in scheppen. Voor mij een onver teerbare zaak! Dat het niet altijd even leuk is om je pas geplante bollen omver- gekrabbeld te zien, kan ik me erg goed voorstellen, maar dat is toch geen reden tot zo'n laffe moord? De wereld ziet er toch al niet zo vredelievend uit. Laten we zacht zijn voor elkaar, wij kunnen ons dat permitteren! G.van Ree, Leusden.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3