LTV Leusden I blijft winnen mbtenaren wonnen olitiek biljarttoernooi Tiende 5 minuten snelschaaktoernooi cholieren behaalden JBO-jeugddiploma HELDERE KRANT IN SRANNENDE WERELD. L.P.G. voor zonering vliegbasis Spannende eindstrijd om de SKVG-cup Eerste fiets- cross successen Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. ELKE 0CHTEND.0VERAL! DIE WIL IK LEZEN! ie hebben niets te vieren... integendeel! TROUWKAARTEN Bowling in de Kor sport Anders zou u wel een andere samenlevings vorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintie qeeft Dan reserveren we de boeken voor u. DEN/SOESTERBERG lesterberg Is dezer dagen «Ie Projekt Groep (L.P.G.) sis Soesterberg Inge- leze pro|ektgroep Is ge- In het kader van de voor- ig van de zonering rond t luchtvaartterreinen. In G. zitten vertegenwoordl- ln het ministerie van De- de provincie, de gemeen- ten Amersfoort, de Bilt, Leusden, Soest en Zeist en verder de regi onale inspecteurs van milieuhy giëne, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Taak van de L.P.G. is het ma ken van een concept-zonerings- voorstel voor de vliegbasis Soes terberg. Het belang van de lokale projektgroepen is de gemeenten zo vroeg mogelijk te betrekken bij het uitwerken van de zone ring. Deze kan direkte gevolgen hebben voor bouwplannen zoals die zijn opgenomen in bestem mingsplannen. De zogeheten zonering van de militaire vliegvelden is een direct gevolg van de wijziging van de Luchtvaartwet in 1978. Hierin is bepaald dat de aanwijzing van een luchtvaartterrein (vliegba sis) gepaard moet gaan met het vaststellen van een geluidszóne. Het doel van de zoneering is het tot een aanvaardbaar niveau te rug brengen van geluidhinder door vliegtuigen in woningen en andere ..geluidgevoelige" ge bouwen. ACHTERVELD Voor zover wij konden achterhalen is de schietvereniging Driebergen, met een onderbreking van een jaar door Ermelo altijd en dat betekent achtmaal de winnaar geweest van de SKGV-cup. Dit jaar is dat anders uitgepakt. Drie bergen werd in de (dubbele) hal ve finale met 931-934 uitge schakeld door Sv Frans Tromp, Hoevelaken. Ook de andere hal ve eindstrijd verliep spannend. Veenendaal won met 936-933 van Harderwijk. De finale wera argelopen don derdag op de schietbanen van Ons Genoegen te Achterveld verschoten Ook de strijd om de 3e en 4e plaats (om de vetleren medalje, volgens de voorbe schouwing in het SKGV-blad de Schutter) vond daar plaats. Vee nendaal werd kampioen door met 466-445 van Hoevelaken te winnen Voor de tweede keer werd Hoevelaken daarmee 2e. De strijd om de 3e en 4e plaats werd met 469-457 door Drieber gen tegen Harderwijk gewon nen LEUSDEN/CENTRUM Op een zeer zonnig Valleisportpark heeft Leusden 1 korte metten gemaakt met Uithoorn 2. Met Betty Klave, zeer constant spe lend, als een bron van inspiratie zij heeft in de lopende compe titie nog geen single verloren —brachten de enkelspelen de stand na de singles al op 3-1. Alleen Paul Wesseling moest het onderspit delven. De dubbels werden allen een prooi van het gretige Leusden, dat met een 7-1 zege fier van het gravel stapte. Ook Leusden 2 blijft knap presteren. Vorige week sterk spel van Marga Slijpen en ditmaal ook van echtgenoot Paul (6-2,6-0) en de rest. Met 1-7 ging Soest 5 ten onder en dat heeft geleid tot een voorlopige eerste plaats in de poule Opmerkelijk blijven ook de successen van Leusden 4. Van de 32 tot nu toe gespeelde sets ging maar 1 verloren Mech- teld van Marissing. Marian en Ben Swagerman en Wils Pronk stevenen rechtstreeks op het kampioenschap af Wie weet. reeds de volgende week bloe men? Winst ook voor Leusden 5 van Nico Ramaer c.s. De uitsla gen waren Dinsdag-dames: Odijk G - Leusden A 2-2 Leusden B - Flehite B 2-2 Leusden C - 't Schilt F 1-3 Larsheim F - Leusden D 2-2 Woensdag-jeugd: Jun t/m 12 A - Soest/Zuid C 10-0 Eemnes A - Meisjes t/m 12 A 6-2 Zaterdag-jeugd: Junioren A - Bosch en Duin 0-5 Volta A - Junioren B 2-3 Lockhorst A - Jongens t/m 15 A 4-4 Zaterdag senioren: Leusden A - Flehite B 4-1 Leusderpark B - Leusden B 0-5 Dicke Rijst B - Leusden C 4-1 't Stort B - Leusden D 3-2 Leusden E - Hooglanderveen B 4-1 Zaterdag-heren: Leusden A - Eemnes B 0-6 Randenbroek D - Leusden B 3-3 Zondag-senioren: Leusden 1 - Uithoorn 2 7-1 Leusden 2 - Soest 5 7-1 Flehite 7 - Leusden 3 5-3 Leusden 4 - Larshein 3 8-0 Chefana 1 - Leusden 5 3-5 Zondag-heren: Hoogland A - Leusden A 4-2 LEUSDEN/CENTRUM Hoe wel het officiële bowlingseizoen inmiddels voorbij is, gaat de Korfbowling door met het orga niseren van activiteiten. Buiten de drukke periode en daarom met lagere tarieven. Zo wordt op maandag 31 mei (2e Pinkster dag) een tweetal open-promo- tiontoernooien gehouden, zowel voor leden als voor niet-leden van de Nederlandse Bowlingfe deratie. Om 12.00 uur wordt gestart met het single-toernooi, een in dividuele wedstrijd over zes ga mes (zonder handicap), waarvan de vijf beste resultaten meetellen voor het uiteindelijke klasse ment. De inschrijfkosten bedra gen f25,— p p Rond 17.00 uur begint het trio-toernooi voorvas te drietallen. Eveneens over zes games (met handicap) en de acht beste trio's gaan over naar de finale, waarbij de pinval uit de voorronden meetelt voor de eindklassering De inschrijving dient vooraf te geschieden (event, via telefoonnummer 946731) bij de Korf. ZOMERCOMPETITIE Met tien speelavonden naar keuze op maandag, dinsdag of woensdag organiseert de Korfbowling in de periode van begin juni tot begin september een zomercompetitie" Uit ge- zelligheidsoverwegingen en om ook in de vakantiemaanden lek ker sportief bezig te zijn. Van de tien speelavonden gelden de ze ven beste resultaten voor de eindranglijst Er worden per avond vier games (zonder handi cap) gespeeld De deelnamekosten bedragen f 10,— per persoon en per speel avond van circa twee uur. Aan melden bij de Korf dient te geschieden vóór 1 juni a.s. DINSDAG 11 MEI 1982 eerst nog een aardige verras sing" Deze verrassing bleek te be staan uit het feit dat drie ouders, van elke school één, naar voren werden gevraagd. De dames Pe ters, Van den Berg en Kok stel den zich hiervoor beschikbaar. Zij moesten drie slachtoffers van een ongeval behandelen. Deze slachtoffers waren Alfred van Donselaar, Ginette Rutte en An ne Marie Smit. Ook werd er een jury gevormd uit geslaagde leer lingen ook weer van elke school één. Dit waren llona Hoogland, Mark Houtveen en Richard Vos kuilen. De dames die de patiën ten moesten behandelen waren niet in het bezit van een E.H.B.O- -diploma. Nadat zij hun werk hadden afgemaakt werd door de juryleden een uitleg gegeven en duidelijk uiteengezet welke fou ten er waren gemaakt. Hierna volgde de uitreiking van de diplo ma's door de heer Koch. Hij feli citeerde allen met het behalen van hun diploma en hoopte dat het geleerde ook in de praktijk, als dit nodig mocht zijn, zou worden waargemaakt. Ik hoop dat jullie het nu ook zullen bij houden en een vervolgcursus zullen gaan volgen als de tijd daar is", aldus huisarts Koch. Vervolgens kregen de dames een boekenbon aangeboden voor het vele werk dat zij hadden ge daan. Door de leerlingen van de Regenboogschool was op eigen initiatief nog een extra attentie gekocht voordedames Kleinveld en Van Eist omdat zij bij alle lessen aanwezig waren geweest. Mevrouw Kleinveld dankte na mens allen voor de leuke atten tie. „We hebben het echt met ple zier gedaan. Het was soms wel eens even door bijten want de ene groep was wel wat luidruch tiger dan de andere. Fijn dat jullie allemaal zijn geslaagd. Ik hoop dat jullie niet zullen vergeten wat jullie geleerd Is. We hopen dat jullie het bijhouden en dat we jullie later op de vervolgcursus sen allemaal weer terug zullen zien". LEUSDEN/CENTRUM - Voor de tiende keer organiseert de schaakvereniging Leusden het in de regio unieke „Vijfminuten- snelschaaktoernooi". Wederom met medewerking van de Bonds spaarbank en de heer H. Huizen- ga reikt de prijzen uit. Even uniek als het toernooi zelf is het feit, dat iedere deelnemer in aanmerking komt voor een prijs (In natura). Gespeeld wordt in groepen van vier spelers, beginnend in alfabetische volgorde Na drie voorronden volgt op basis van de dan bereikte resultaten een her indeling in de groepen A, B en C, waarin nog twee ronden worden gespeeld. Het toernooi staat open voor iedereen en het in- schrijfbedrag is f 2,— voor jeugd spelers t/m 18 jaar en f 4,—voor senioren. Kandidaat-deelnemers gelieven zich zo spoedig moge lijk aan te melden bij de heer J van Santen, Wilgenlaan 1, Leus den-Centrum. (telf. 941332). Het LEUSDEN/CENTRUM —Zon dag werden op de Leusdense fietscrossbaan de eerste wed strijden georganiseerd onder au spiciën van de KNWU. Met direct al een paar leuke successen voor rijders van de Heuvelcrossers uit Leusden. Arnold Ploeg werd 3e In de eindrangschikking van de 10-jarigen en Alexander Spek snijder deed het nog beter. Bij de 11-jarige werd hij win naar' Er bestond zeer veel be langstelling voor deze wedstrij- toernooi wordt gehouden op vrij dag 14 mei in het SVL-clubhuis op het Buiningpark. Aanvang 19.00 uur exact. HUISCOMPETITIE Voor de huiscompetitie (van daag en volgende week dinsdag worden de twee laatste ronden gespeeld) waren de jongste uit slagen F. Krebbers-T. Wuts 1-0, J. Gerrits-C. Veenendaal afgebr., P. de Jong-, v.d. Tang 1-0, H. van Egdom-C. de Vos 1-0, A Valken- burg-L. Boogaard 1/2-y2, H. Strui- ving-R. Berg y2-1/2. A. Rietveld-A. Wisman 1-0, N Lonmg-A van Kuipers 1-0, H. Kroes-E Halkes 1-0, Tj Zijlstra-L de Rijke 1-0, A. Springer-J Agterberg 0-1, J. van Santen-B. Uneken 0-1 (de oude meester liet weer eens een steek vallen), C. Kerkhof-D. van Ooik, P. Sonder-S. van Dokkum 1-0 en G Fröberg-R. Zelle 0-1. den en de kwaliteit van de baan werd alom geroemd, al waren er ook kenners", die de komboch- ten liever wat royaler hadden gezien. Een eventueel bezwaar, dat echter voor alle rijders geldt en derhalve niet van beslissende invloed is geweest Over veertien dagen gaan de Heuvelcrossers met een groep rijders naar Me- demblik en op Eerste Pinkster dag worden in Leusden de eerste (uit een reeks van vier) kam pioenswedstrijden georgani seerd. I Ik wil het Algemeen Dagblad 4 weken op proef, voor f 8,60 i.p.v. I f 17.20 lkhebdus4wekendetijdomtebeslissenofikeenabonne- I ment neem Over betaling wacht ik uw bericht af Plaats Tb v. evt controle op correcte hP7nrninn eraan i iuu tol nr I bezorging graag uw tel.nr. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar afd Abonnementen Algemeen Dagblad. Antwoordnummer 1614,3000 VB Rotterdam - De heer Ummels aan stoot 3. BV Leusden (x) 4 pnt. D'66 0 pnt. (x) via een beter gemiddeld Groep B: 1. Ambtenaren 2 6 pnt. 2. GPV 4 pnt. 3. CDA 2 pnt. 4. PvdA 3/a pnt. Vervolgens vonden de finales plaats tussen de nummers 1 t/m 4 van de parallelploegen en merk waardig was de teruggang van D'66 en de-PvdA (overigens over eenkomstig de verkiezingsten dens) t.o.v. de resultaten in het eerste toernooi, dat in 1981 glansrijk door D'66 was gewon nen. De uitslag werd: 1. Ambte naren 2, 2. Ambtenaren 3, 3. GPV, 4 Ambtenaren 1, 5. BV Leusden, 6. CDA en na een rechtstreekse confrontatie 7. D'66 en 8. PvdA. BESTAANSRECHT Na afloop van het zeer ge slaagde toernooi bedankte Ad Wisman namens de deelnemers BVL voor de plezierige dag, waarbij hij duidelijk stelde dat de biljartclub opnieuw haar be staansrecht heeft bewezen. Voorts zette hij de dames Gru- son, Veen en Ivens de verzorg sters van de door BVL aangebo den uitstekende broodmaaltijd tussen de middag in de bloe metjes. Wedstrijdleider Jan te Roller werd bedacht met een fles Wethouder G van Woudenberg was de volgende spreker. Hij was graag ingegaan op de uitnodi ging om de prijzen uit te reiken en roemde met name de voortref felijke sfeer tijdens de krachtme ting. Als het van de wethouder afhangt, hoeft BVL zeker geen slapeloze nachten te hebben over de toekomst. Trots op „zijn" ambtenaren overhandigde hij de heren J. en R van Opijnen en D v.d. Brink, het winnaarsteam Ambtenaren 2, een „zilveren" bil jarter op een voetstuk plus een bos bloemen de man en verder ontving iedere deelnemer uit de wethouderlijke handen een fraai herinneringsvaantje. De nade rende moederdag van de reeds eerder genoemde dames kreeg met nog een boeket bloemen een extra dimensie. Nog was de koek niet op. Eve lien Blom had bloemen voor de oudste en tevens beste deelne mer: de heer P. A. Waals, rond de 80 jaar roud maar desondanks de man met de hoogste serie en het beste moyenne Voorzitter L. Punt zette een punt achter het toernooi, na gewezen te hebben op het feit. dat het doorgaan van het derde toernooi goeddeels af hankelijk is van het kunnen be schikken over een biljartzaal, waarin ploegen van naam en kwaliteit als de onderhavige waardig kunnen worden ontvan gen. Jan te Rollers goede kwali teit als wedstrijdleider leverde hem nog een fles drank op en dezelfde hulde kreeg als troost prijs de op de tweede plaats ge- eindigde formatie Ambtenaren 3. Tenslotte voor de statistici: Ambtenaren 2 bleef als enigste team ongeslagen, het GPV door brak met de derde plaats de he gemonie van de ambtenaren en produceerde de meeste caram boles. D'66, de grote winnaar van 1981, hield zich ditmaal erg be scheiden en de PvdA, zonder partijwinst, moet er toch maar eens aan gaan denken om bij een volgende gelegenheid mèt Corri Verduin aan tafel te komen. USDEN/CENTRUM - Dat en met name de biljartver- ng Leusden en de plaatselij- Htiek heel goed samen kun- iaan, is zaterdag weer ge- Beide groeperingen en met het oog op blnnen- plaatsvlndende gebeurte- best wat publiciteit ge- aldus BVL-secretarls Veen in zijn welkomst- De politieke partijen in nd met de nu snel naderen- emeenteraadsverklezingen biljartclub vanwege de jng het fraaie clubhuis aan varteweg te moeten verla- )e gemeentelijke hulsbaas et gebouw verkopen. VL heeft voor het tweede po- e biljarttoernooi drie teams 'gemeente-ambtenaren (die "ve ook zaterdag weer werken") aan dë start gekregen en voorts ploegen van het CDA, D'66, het GPV en de PvdA. De VVD, mogelijk wat overmoedig geworden door het recente tennissucces, heeft van deelname afgezien. Wedstrijd- technisch even een probleem omdat het toernooi was gepland op basis van acht teams. Een formatie van recreatieve BVL-ers heeft, overigens buiten mededin ging. de zaak gecompleteerd. Er was nog een probleem en wel bij de PvdA, die met een incomplete fractie verscheen. Corri Verduin wel aanwezig maar ondanks de vooraankondiging niet als deelneemster en dus toch een politiek stuntje, heeft stad en land afgebeld voor inval lers. Gelukkig beschikt zij over zoveel relaties, dat de complete ring van de formatie slechts een kwestie van tijd was. Het CDA kwam met de „zwaarste" suppor- tersschare. Zonder spandoeken en aanverwant spul maar met sportwethouder Gijs van Wou denberg en fractievoorzitster Evelien Blom, maar dat heeft uit eindelijk toch maar weinig ge holpen. Al spoedig bleek, dat de amb tenaren veel voordeel hebben gehad van het doorwerken op Bevrijdingsdag Zonder onder breking bleven zij in prima condi tie en volle concentratie. Merk waardige caramboles, waarbij het woord „toverballen" meer maals viel, brachten hen reeds na de voorronden op de beste plaat sen in de poules: Groep A: 1. Ambtenaren 3 2. Ambtenaren 1 (x) 4 pnt. fx) 4 pnt Visman (I), Frits Braaf en de gemeentebode Bert van Dijk TERVELD Door 43 jen van de basisscholen 'Wereld, de Regenboog- en de St. Jozef school, deelgenomen aan de cur- or het E.H.B.O. jeugddi- De theoretische lessen n gegeven door mevrouw eld; zij werd voor de praktl- essen bijgestaan door de Teunissen, Van Eist en n, Gerda Jansen verzorg- ins het sminken als er in de praktijk moest worden geoefend. Het examen werd afgenomen door de huisarts Koch en me- vrogw Kleinveld. Na afloop hier van bleek dat alle leerlingen wa ren geslaagd. Donderdagavond vond in de Regenboogschool de uitreiking van de diploma's plaats, in het bijzijn van een groot aantal ou ders, terwijl ook het bestuur van de plaatselijke E.H.B.O -afdeling aanwezig was. Het hoofd van de Regenboogschool verwelkomde alle aanwezigen „Het is voor de eerste maal dat onze school ook aan deze cursus heeft deelgeno men. Ik ben heel erg blij dat alle leerlingen zijn geslaagd. Dit heb ben jullie zeker te danken aan de harde werkers van de E.H B.O. mevrouw Kleinveld, mevrouw Teunissen, mevrouw Van Eisten mevrouw Janssen. Voordat we echter tot de uitreiking van de diploma's overgaan hebben we king diploma M\AST1UCWT -nil OU"!') ïn jaar Stichting Hulp Aan Papoea's In Nood <om op 22 mei naar de Open Dag. !af 10.30 u in 'Het Veerhuis', Nieuwegein-Zuid financiële steun Papoeafonds giro 243000. Oosterwolde (Fr.)

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7