ID ,,Die mensen komen uit het westen, die beginnen dus op tijd Kantlijn FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant orkonde mei Waarom de Treekerweg te allen tijde open moet blijven ciaal- aatschappelijke ansten 55 jaar in de echt verbonden I lefoege landing DONDERDAG 13 MEI 1982 loep op Leusden ..Van Thijn gaat Leusden in 1983 in de pas brengen.lees ik in mijn krant. Een zeldzame optimist Rademaker en Van Wouden berg openden de fiets-cross baan. Wagenaar moest helaas verstek laten gaan Is nog steeds aan het oefenen ..Geen voorlichting op scholen door Leusdense tandartsen Die zien er dus echt geen gat in. Maar aan de andere kant levert minder voorlichting misschien méér gaatjes op. ..Overblijven is een zaak van de ouders en het schoolteam O ja? En de kinderen dan! Het is maar goed dat men in het onderwijs een avond over medezeggenschap organi seert De Biezenkamp had natuurlijk ook sneeuw besteld, maar daar was ze net iets te laat mee Als we die vooraanstaande in gezonden brievenschrijvers moeten geloven zal het Vre desplatform gevuld zijn met communisten Cynische Leusdenaar: ..Ach, dat valt best mee De meesten hebben al afgehaakt De condoomkraker heeft toe geslagen1 Net nou het toch al zo traag gaat met de groei van Leusden Antilopen: ,,B. en w op de plee'' Ze bedoelen natuurlijk, dat het gemeentebestuur de pot op kan In de Marcuskerk werd een bij eenkomst gehouden over,,Sa men delen", de VVD plaatst advertenties met ..Samen aan het werk" Vrouwen, zo lijkt het. zijn dol op praatgroepen Hebben natuur lijk nog héél wat in te halen maar ze zullen het nóóit winnen van de gemeenteraad. Zag gisteren een vrachtwagen voor een rood stoplicht staan. ..Weer een paar tientjes over de balk gegooid", dacht ik nog. Edah kan natuurlijk best be langstelling hebben voor een vestiging in Leusden Maar is die brief wel echt? Wat Wisman wil met zijn com missie Midden- en Kleinbedrijf- door ook over andere zaken mee te willen praten, is pure branche-vervaging We krijgen er dus een restau rant bij. Leusdenaar. die zijn ei gen boontjes nog dopt ..Niks hoor, een gasterie. B en w in kordate brief ..Er is een goed kontakt met alle werkgroepen en commissies. Zeker iets niet in orde met de contactpuntjes van de com missie Midden- en Kleinbe drijf. ..Jongeren willen weten, wat de Leusdense politieke partij en te bieden hebben Wie wil dat niet? De Biezenkampers bouwden een feestje in de Hamershof Dat noem ik nog eens een col legiaal gebaar! Zeker voor een vergeten groep Er schijnt weinig belangstel ling te zijn voor een koffiecon cert in Achterveld. Die Achter- velders hoeven al dat lawaai natuurlijk niet bij hun zondag- morgen-koffie Of zou Cóme tóch gelijk heb ben? Een nieuwe jongerenvereiging met de naam Virus"? Als dat maar niet besmettelijk is Misschien weten we op dit mo ment of minister Van Thijn in 1983 Leusden in de pas kan laten lopen V. Rozendaallaan 9 Leusden-C. dahtie:MarnixKreijns jdragen: Caspar van Loo leeft u al van de jury van svrouwen voorde sentatiewedstrijd 1982 van Echte Bakkersgilde loord? Nee? Bakker Van de i/en uit Leusden in ieder geval Hij heeft van de afdeling echt van die jury een konde gekregen, omdat de svrouwen „in diens winkel talleen een voortreffelijke aliteit brood in ruime tering hebben aangetroffen, ar dat zij ook gelet op de zorging van de zaak, op de liening, hygiëne en de tandeling van de produkten ag alle waardering ipreken voor diens sentatie." )e 5e mei ligt dan wel ruim een ik achter ons, toch leeft die c in Leusden nog steeds op tt ituurlijk niveau. En dat komt •It uurlijk door het niet vrijaf ien van de neente-ambtenaren door het isdens college van B en W en heisa die om dat besluit is staan. Boze ambtenaren, :e vakbonden, een boze lister én veel publiciteit, de raadscommissie emene Bestuurlijke Zaken et Z) kwamen de perikelen rond ve .eusdense5emeiaande ac e. Burgemeester J. jo lemaker merkte cynisch op, hij uit de krant heeft nomen dat minister Van Thijn Binnenlandse Zaken sden gaat berichten om inen vier maanden tot een redigendeoplossing voorde tomst te komen. emaker: „Ja zoiets lees ik In de krant. Dat is een vorm moderne imunicatie-voering". olgensging de lemeester over tot een zeer rwetse vorm van municatie-voering door in [besloten vergadering met de missieleden te praten over ig te volgen procedure Ike de 5 mei-kwestie. DEN HAAG - Een jaar of twee geleden nam de provin cie Utrecht een opvallend besluit. De Treekerweg werd op werkdagen gesloten voor doorgaand verkeer tijdens de spitsuren. De provincie had verschillende redenen om dat te doen. De Treeker weg was in de ogen van het provinciaal bestuur verwor den tot een sluiproute, waar van door vele automobilis ten oneigenlijk gebruik ge maakt werd. Daar was de Treekerweg niet op bere kend en bovendien kwam de veiligheid van het langzaam verkeer door de toenemende drukte op de weg ernstig in gevaar, zo meende men in Utrecht. Het besluit werd niet in dank afgenomen. Automobi listen zagen zich gedwon gen 's morgens en 's avonds enkele kilometers om te rij den op de weg naar en van het werk. Maar wat de auto mobilisten betreft bleef het bij morren. Zo niet bij de ge meente Leusden, die zich wendde tot de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. Even min Nico Lith, de directeur van het hotel „Den Treek", die ook de weg van de admi nistratieve rechtspraak ging bewandelen. Het begon in 1980 met het verzoek aan de Raad van State om de pro vinciale maatregel te schor sen, hetgeen geschiedde. Vorige week vrijdag speelde zich de volgende episode af: in Den Haag werden door één van de Kamers van de Raad van State de betrokke nen gehoord, zodat de Staatsraden zich een gede gen oordeel konden vormen over het verzoek van de ge meente en Lith om de pro vinciale maatregel onge daan te maken. Nu zijn de motieven van de gemeente en Lith totaal ver schillend, zoals ook vrijdag weer bleek. Namens B. en W. van Leusden liet G. Stein blijken, dat de gemeente te gen de maatregel op zich niet zo veel bezwaren heeft. Ook de gemeente vindt dat de verkeersdruk van de Treekerweg teruggebracht moet worden. Maar afsluiten tijdens de spitsuren is niet voldoende. Al geruime tijd geleden heeft het gemeente bestuur de provincie laten weten, dat er ook wat gedaan moet worden aan de verbe tering van de verkeerspro blemen bij de afslag Arn- hemseweg/Ooievaarshor- sterweg; dat er langs de Ooi- evaarshorsterweg een par keerterrein aangelegd zou moeten worden; dat er mis schien wel een fietspad langs gedeelten van de Tree- kerweg en de Ooievaarshor- sterweg moet komen; en dat er eventueel aanvuiien- de maatregelen getrotten zouden moeten worden voor de Heetvelderweg. Stein liet weten, dat de ge meente bang is, dat al die maatregelen niet getroffen zullen worden, als alleen maar een beperkt rijverbod voor de Treekerweg van kracht is. „Door thans slechts de uitvoering van één maatregel ter hand te ne men, wordt gevreesd dat de overige maatregelen niet meer in aanmerking geno men zullen worden." Nico Lith had sterkere ar gumenten. Hij ziet de exploi tatie van zijn hotel, dat hij re centelijk voor 120.000- heeft laten opknappen, in gevaar komen. Als je niet over de Treekerweg mag rij den op bepaalde uren, dan is het hotel slecht bereikbaar vanaf de Doornseweg. En dat is een verbinding tussen het hotel en de grotere we gen naar onder meer het westen van het land. Daar komen nogal wat klanten van Lith vandaan, die in zijn hotel veel bijeen komsten, vergaderingen en recepties heeft. Die Treekerweg moet dus niet dicht, op geen enkel tijd stip van de dag, zo vindt Nico Lith. En zijn raadsvrouwe betoogde dat het ook hele maal niet nodig is. De door de provincie geproduceerde aantallen auto's zijn nogal gechargeerd. De telkabel van de provincie lag vooraan de weg, vlakbij de Doornse weg. Daar kun je inderdaad nogal wat auto's tellen, maar veel daarvan zullen naar de parkeerterreinen gaan, die daar voor recreanten zijn aangelegd. Bovendien zal de kabel ook nogal eens een au tomobiel hebben geregi streerd van iemand die on derweg was naar de zogehe ten „Baan" voor homofielen, die aan die kant van de Tree kerweg ligt. Op 3 en 4 mei jongstleden stond Nico Lith vroeg op om zijn beweringen te kunnen staven. Tijdens de spitsuren ('s morgens van 7 tot 9 uur en 's middags van 4 tot 6 uur) passeerden niet meer dan 185 auto's het hotel. Nico Lith kwam niet verder dan acht auto's per vijf minuten. In het weekeinde, zo gaf de raadsvrouwe toe, ligt dat an ders. Dan is het drukker rondom Den Treek, maar dan geldt de provinciale maatregel niet. Daar mocht een woord voerder van de provincie even van terug hebben. Na tuurlijk, zo zei hij, is het voor al zaak om problemen op te lossen op hoofdwegen, zo dat automobilisten geen sluipwegen gaan zoeken. Maar er is nu eenmaal niet genoeg geld om alle knel punten weg te nemen. Daar om moet gegrepen worden naar andere middelen om te voorkomen dat het platte landswegennet verder wordt aangetast door intensiever autoverkeer. Vervolgens was het de beurt aan de Staatsraden Aarden, Maas en Kapteyn. U heeft die maatregel getrof fen ter bescherming van het fietsverkeer; maar is er ei genlijk wel eens een ongeluk gebeurd met fietsers? De provincie schudt ont kennend het hoofd. Die bijeenkomsten in het hotel beginnen toch niet zo vroeg, dat er schade wordt geleden ten gevolge van de afsluiting van de weg tussen 7 en 9 uur 's morgens? De raadsvrouwe van Nico Lith: „Het gaat vaak om bedrijven en instellingen uit het wes ten van het land. Die men sen werken hard, die begin nen op tijd." Er komen kaarten op tafel aan de hand waarvan kan worden aangetoond hoeveel er moet worden omgereden om het hotel te bereiken, wanneer de Treekerweg af gesloten is. En dan komt Staatsraad Maas met een hele scherpe: in de provinciale verorde ning wordt gesproken over „doorgaand verkeer", dat tij dens de spitsuren geen ge bruik mag maken van de Treekerweg. Maar verkeer, dat naar het aan die Treeker weg gelegen hotel gaat, dat kan toch moeilijk anders be titeld worden dan als be stemmingsverkeer. Zichtbaar aangeslagen zegt de provinciale woord voerder dat de verordening op dat punt inderdaad wel enige aanpassing be hoeft De Staatsraden zullen nu aan de koningin laten weten hoe het volgens hen met de Treekerweg moet aflopen. Hotel Den Treek: net voor f 120.000 - opgeknapt i ni ^SCHAPPELIJK WERK ikuren gezamenlijke dienstverle- nstellingen in Leusden en Achter- Leusden-Centrum: Boerderij heJ-Krakhorst. Bolderikhof 18 tel. ffec ichappelijke dienstverlening ind (MDE) maandag van 9 tot 10 kw pïfstants Sociaal Centrum voor loort en omgeving (PSC) dins- m 9 tot 10 uur, Gemeente Leus- voensdag van 9 tot 10 uur. PSC: donderdag van 9 tot 10 uur; MDE: vrij dag van 9 tot 10 uur Leusden Zuid: Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13. tel. 940818 Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur; PSC: vrijdag van 14 tot 15 uur Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333 Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur, MDE: maandag van 11 tot 12 uur. (Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de Telefonische Hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tele foon 035-45555). GEZINSVERZORGING: EN BEJAARDENHULP Leusden-Centrum: Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, telefoon 945618 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): dinsdag van 14 tot 15 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13. telefoon 940818. Algemene Instelling voor Maat schappelijke Dienstverlening ,,Het Groene Kruis": donderdag van 11 00 tot 12 00 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): vrijdag van 14 tot 15 uur Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333 Maatschappelijke Dienstveriening Eemland (MDE): vrijdag 9 tot 10 uur PASTORALE HULP (RK) Spreekuren, waarop men aan de pasto- idf' rieën een pastor kan bereiken Leusden: maandag en woensdag van 17 tot 18 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur, tel. 941261 Achterveld: maandag en woensdag van 16.30 uur tot 17 30 uur en vrijdag van 19 tot 20 uur, tel 03425-1420 HULPDIENST DIAKONAAT (PROT) Hulpdienst van het gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve, Noordwijck en Langenbeek mevr. Langbroek, Weesboom 13. telefoon 940130 en mevrouw Lawalata, Wan molen 20, tel 944237 Voor Leusden-zuid: Mevr. Abbrlng, pr Christinalaan 7. tel 942047 en me vrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44, tel 940635 Hulpdienst voor het Gemeentediako naat Marcuskerk: Het gebied ten noorden van de Noor derinslag-Middenweg mevr. A. Brandsema, Asschatterweg 35, tele foon 941350 ANONIEME ALCOHOLICI (AA) A.A. Amersfoort: telefoon 941102 Al-Anon: Amersfoort. Postbus 946 Amersfoort, tel 944392 en 753373. Al-Non Werkgroep Leusden: (zelf- werkgroep van familie en vrienden van mensen met alcoholproblemen) Groepsavonden, iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid. Te lefoon 033-943722 b.g.g. 940182 WELZIJN 942291 en 940541 Bureau Amersfoort 620244 Oppascentrale (algemeen): van maandag tot en met zaterdag tussen 16 en 18 uur tel. 944235, Gnenden 16. Leusden Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o. Kontaktpersoon voor Leusden Nel van Lippevelde Bretagne 22. telefoon 942485 Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26 POLITIE: Algemeen alarmnummer: 03404- 24824 Polltie-groepsbureau Leusden-Zuid: 033-944444 Sociaal Pedagogische Dienst (maat schappelijk werk t b v verstandelijk ge handicapten). "t Zand 25. 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09 00-17 00 uur, tel. nr. 033-720624 Nieuwe opgaven, aanvullingen en wijzi gingen uitsluitend schriftelijk naar de redaktie van de Leusder Krant, Post bus 11 3830 AA Leusden. Plaatsing van nieuwe opgaven uitsluitend ter beoordeling van de redaktie DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Donderdag 13 mei 20.00 uur: Werkgroep Midden en Kleinbedrijf, raadszaal Donderdag 13 mei 20.00: Jeug draad commissiekamer oude ge meentehuis Donderdag 13 mei 20.00 uur; Dis cussieavond Vredesplatform, De Hakhorst Donderdag 13 mei 20.00 uur: Voorlichtingsavond over medezeg genschapsraden, Astmacentrum. Larixlaan 1 Zaterdag 15 mei 13.30-16.00 uur: Manifestatie ,,Reis om de wereld Blijhof, Ansfriduslaan 49 Maandag 17 mei 20.00 uur: Coór- dinatieteam CML. Hamersveldse- weg 17 Woensdag 19 mei 20.00 uur: Rooie vrouwen-forumavond, Groot Krakhorst. Bolderikhof ACHTERVELD Vrijdag 14 mei 15.15 uur: bazar, Regenboogschool Zaterdag 15 mei 20.00 uur: disco De Moespot Dinsdag 18 mei 9.00 uur: Welfa reclub Zonnebloem Ons Gebouw Dinsdag 18 mei 19.30 uur: in schrijven avondvierdaagse, De Re genboogschool LEUSDEN - Gisteren was het voor Cornells Veenendaal en Elizabeth Johanna van Ooik vijfenvijftig jaar geleden dat zij in de huwelijksboot stapten. De heer en mevrouw Veenendaal zijn beiden 77 jaar oud en wonen op de Maanweg nummer 14. Het echtpaar heeft twee getrouwde dochters van wie er een in J.eusden woont. WOL (Vereniging voor Welzijn Oude ren) Spreekuur Leusden-centrum: ie dere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur. Wijkgebouw Rozengaarde 33. Te lefoon 941218 Achterveld: De eerste en derde woensdag van de maand van 15 tot 15.30 uur Wijkgebouw Walter van Amersfoortstraat, tel. 03425-1333. DIVERSEN: n dal zweefvlie9,ul9 kun je dus zweefvliegen, maar je kunt er ook noodlandingen mee maken )e 'eneer uit Bilthoven weet er sinds zondagavond alles van. Met zi/n PH-594 landde hij circa 12 ingk *er 'e vr°eg in het maisveld van de gebroeders De Kruijffaan de Asschatterweg De koeien in kek keken even vreemd, maar graasden daarna rustig verder die meneer uit Bilthoven met z h vliegtuigje thuis is gekomen weten we niet. Rutgershuis Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteils- vragen) Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw) tel 033-18931 Spreekuren volgens afspraak Werkgroep „Laat Leven", afd Leus den. Hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel 033-

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11