eusden schuift regionale rossbaan richting Soest ÉTS 1 h Hl Hb nr chooltuintjes Vijfde fase Struktuurplan in raad ter diskussie Subsidielijst maatschappelijke dienstverlening ter inzage Dauwtrappen iiniii iiniiiiiiiiiii iiiiiii llllllll 1111111111111111,41 lil OTORCROSS-NOTA VALT IN SLECHTE AARDE Jeugddienst BDU Vergadering werkgroep M+K Leusder Krant J. a. .4 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden E2 NIET IN COMMISSIE FINANCIËN FOTO-KOPIE NODIG? In juni vaststelling in gemeenteraad Geen krant ontvangen? KOOP^AVOND Geranium- en perkplantenmarkt bij: Voor 'n betaalbarejbril mét service: Groeneveld. Houdt Groeneveld voor ogen Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U B V. DONDERDAG 13 MEI 1982 14e JAARGANG NO. 4 K O één onzer verslaggevers) EUSDEN - Volgens de ties van de VVD, Ge- entebelangen en CDA g er geen regionaal ssterrein in Leusden nen. Een dergelijke ssbaan zou naar de me- g van deze raadsfrac- het beste kunnen wor- aangelegd in de zand- raving in het Monni- ibosch te Soest. De 3 zal echter, als defen- zijn overwegende be- iren intrekt, niet moei- doen over een cross in op het zuid/west-ge- ilte van de Leusderhei- werd dinsdagavond duidelijk e behandeling van het motor s-voorstel in de raadscommis- Mgemene Bestuurlijke Zaken, rvoor de overige raadsleden in and met dat onderwerp ook in uitgenodigd Van die uitnodi- werd echter slecht gebruik ge- k Aanwezig waren wethouder Mandemaker, wethouder Gijs Woudenberg. Willem Hoytema Lily van Amerom (VVD), il van Tiel (VVD), Herman Iman (Gemeentebelangen) en Zwart (CDA). De andere Isleden hadden zich om uiteen- nde redenen afgemeld bij de zitter van de vergadering, bur- leester J. Rademaker, an de orde was die avond een lement voorstel van B en W, rin dit college de raad vraagt Gedeputeerde Staten te be en, dat het gemeentebestuur Leusden geen toestemming verlenen om het gebied bij de tankwerkplaats aan te wijzen als regionaal crossterrein, maar dat Leusden in principe wel bereid is om onder bepaalde voorwaarden op beperkte schaal crossaktivitei- ten toe te staan op het zuid/west- gedeelt van de Leusderheide. Dit voorstel (de burgemeester sprak liever van een notitie) is zoals wij donderdag meldden naar aanlei ding van het verschijnen van het voorkeurslijstje van de Ambtelijke Werkgroep Motorcross betreffende de lokaties van een provinciaal crossterrein Op dat lijstje staat één „tankwerkplaats/Leusderhei- de", twee de zandafgraving in het Soester Monnikenbosch en drie het militaire oefenterrein De Stom- pert in Soest. Dit voorkeurslijstje staat vermeld in de nota Motor cross regio Soest-Amersfoort- Leusden-Zeist van 23 april 1982. Gemeentesecretaris Reijer van Gooi, die samen met wethouder Van Woudenberg en chef-welzijns zaken Siem Lakeman. namens Leusden de crossproblematiek met de drie andere gemeenten en de provincie bespreekt, zei dinsdag avond niet blij te zijn met het rap port ..Bij het maken van het rapport is men uitgegaan van De Stompert. Wie schetst mijn verbazing als in eens de locatie tankwerkplaats als nummer een wordt opgevoerd Leusden heeft meegewerkt aan de totstandkoming van een tijdelijk crossterrein bij de tankwerkplaats en wordt nu voor deze hulp ge straft". aldus Van Gooi. Hij hield de raadsleden verder voor, dat het mi nisterie van defensie onoverkome lijke bezwaren heeft tegen een crossbaan op het zuid-west-ge deelte van de Leusderheide ,,U moet dit weten, omdat B en W in hun notitie over deze locatie spre ken", zei de gemeentesecretaris Defensie vindt het bedoelde stukje militair oefenterrein niet geschikt in verband met de kans op ontplof fingsgevaar van verloren munitie. STOEIEN Gerrit van Tiel vond de motor cross-nota ook tegenvallen. Hij twijfelde aan de uitkomsten in dat rapport. ,,Als je goed leest staat er eigenlijk dat de zandafgraving in het Monnikenbosch geschikter voor de aanleg van een crossbaan is dan onze tankwerkplaats." Herman Baaiman liet zijn voor keur voor het Monnikenbosch blij ken. Over de zuid-west-locatie op de Leusderheide zei hij ..Leusder heide volgens defensie onveilig? Jagers mogen daar wel komen. Die mogen zeker wel de lucht in!" Ton zwart had op het CDA-voor- keurslijstje bovenaan het Monni kenbosch staan en op de tweede plaats De Stompert. ,,Wat is mooier om in een zandafgraving te stoeien?", aldus Zwart Wethouder Van Woudenberg liet weten dat het alternatief van Leus den om in principe onder bepaalde voorwaarden regionale crossaktivi- teiten toe te staan op de Leusder heide (zuid/west) meer een geste is aan de regiogemeenten ..We to nen daarmee onze bereidheid om een oplossing voor het regionale crossprobleem te zoeken", vond de welzijnswethouder van het tacti sche alternatief van Leusden. Onder het publiek bij de verga dering bevond zich naast een aantal omwonenden van het hui dige tijdelijke crossterrein bij de tankwerkplaats ook voorzitter Stoorvogel van de Motorcross club Leusderheide. Hij mocht van de burgemeester even zijn zegje doen. Stoorvogel: „Wij vinden dat de provincie met betrekking tot een regionaal crossterrein veel te grootschalig denkt. Ze gaat uit van een terrein van 7 a 8 hecta ren. Dat is veel te groot. Vier hec taren of minder is groot genoeg voor een regionale crossbaan waarop naar schatting tachtig, hooguit honderdtien, motor crossers aan de gang zullen gaan". Hij vertelde verder, dat hij de klachten van omwonenden van het huidige crossterrein (te veel geluidsoverlast) overtrok ken vindt. „Wij hebben zelf ook in de omgeving geluisterd en vinden het geluid van de moto ren niet irritant", aldus Stoorvo- De heer Stoorvogel, voorzitter van de MC Leusderheide, verrichtte vorig jaar augustus zelf geluidsmetingen bij het crossen op de hei gels die voorts de geluiddem pende voorzieningen aan de crossmotoren en de baan me moreerde. STAATSSECRETARIS De voorzitter van de MC Leus derheide liet zijn voorkeur blijken voor het zuid/west-gebied op de Leusderheide ..Dat is een zeer ge schikt terrein voor motorcross ver van de bebouwing af en sterk geac cidenteerd waardoor er weinig voorzieningen nodig zijn om er een baan van te maken." Gezien de overwegende bezwaren van de fensie tegen de aanwijzing van dit terrein, pleitte Stoorvogel voor een overleg tussen de staatssecretaris van Defensie en Gedeputeerde Staten. Stoorvogels had het niet zo op met een crossbaan in de zand afgraving in Monnikenbosch, waar de raadsleden hun voorkeur voor hadden uitgesproken ,,Die zandput ligt niet ver van de bebou wing van Amersfoort en op korte afstand van een psychiatrische in richting Als we daar mogen cros sen zullen omwonenden, net zoals hier nu in Leusden, ook gaan kla gen over het geluid van de moto ren", aldus de voorzitter van MC Leusderheide VERTRAGEND Nu de meningen gepeild zijn zal de gemeente direct weer in contact treden met de provincie Burge meester Rademaker ..We zitten nu midden in de rit. Het lijkt me niet verstandig om deze notitie nog eens in de echte raadsvergadering te brengen Dat zou vertragend werken We weten nu wat de frac ties denken en met die wetenschap moeten we dan maar naar de pro vincie toe Hoe de regionale crossbaan kwestie zich gaat ontwikkelen is niet te zeggen. Een overlegsta- dium is altijd onduidelijk. Hoe Leusden er over denkt is wel dui delijk. Maar Amersfoort, Soest en Zeist staan natuurlijk ook niet te springen om een blijvend crossterrein aan te leggen. Daar bij doet defensie ook nog eens „moeilijk". De crossers van MC Leusderheide kunnen tot 1 sep tember van dit jaar terecht bij de tankwerkplaats aan de Kolonel van Rooyenweg. Waar de 222 crossers met hun motoren daar na naar toe moeten zal de toe komst uitwijzen. schooltuintjes achter de school EUSDEN Om de gedach- van Maria Montessori over biologisch onderwijs beter te nen realiseren, is montesso- hool 't Ronde deze lente ge- t met schooltuintjes. veld achter de school bood gelegenheid de tuintjes dicht ie deur te houden. Na een jaar voorbereiding, grond gereed ten, materiaal aanschaffen, epsgesprekken was het delljk zo ver. Iedere groep had "een „tulnmoeder" gevraagd; bedjes waren verdeeld, de de omgespit en de interesse i gewekt. Uiteraard heeft niet elke yiocp voor hetzelfde gekozen om te verbouwen, maar wel heeft elke groep een groenten- en een bloemengedeelte Ook zijn er ge deeltes bestemd voor het kwe ken van kruiden Natuurlijk wordt er door de leerlingen niet zo maar in het wilde weg gezaaid en geplant; er wordt wel degelijk gekeken wat bij elkaar kan staan, zodat tevens de beruchte luis voorkomen wordt. Het hoogtepunt is natuurlijk als de kinderen hun eigen verbouw de groentes waaronder wortel tjes, radijs, tomaten en pompoe nen kunnen proeven. (Van de redaktie) LEUSDEN - Ook de (aanwezi ge) leden van de Economische en Financiële Commissie waren van mening, dat het voorstel tot het verstrekken van een krediet van 202.000,- voor het realise ren van de vijfde fase van het struktuurplan, in de raad van de ze maand ter diskussie moet worden gesteld. Zoals bekend hebben ook de leden van de commissie Ruimtelijke Orde ning en Openbare werken dit ad vies gegeven, omdat in die ver gadering te weinig frakties verte genwoordigd waren. In de verga dering van de Economische en Financiële commissie van gis teravond ontbraken de heren Bloemhof (D'66) en Offereins (GPV/SGP). Wel werd door zowel mevrouw Verduin (PKL) als de heer Hoytema van Konijnenburg (VVD) opge merkt. dat in het voorstel sprake is van een raming, terwijl door de raadsfrakties toch duidelijk is ge steld, dat alleen sprake kan zijn van een taakstellend krediet, dat wil zeggen dat het door de raad geno teerde bedrag niet mag worden overschreden Afgezien van de vraag of de raadsfrakties wel of niet van mening zijn dat überhaupt sprake moet zijn van een vijfde fase dient in het voorstel duidelijk te wor den aangegeven, dat het gaat om een taakstellend krediet Ook de taakomschrijving moet door de raad heel duidelijk worden aange geven De grootste kollektie overgordijnen, vitrage, tapijten, en totale bedmode. Zekerheid van service en een goed advies bij. INTERIEURVERZORGING J. M. v. KERSBERGEN De Brouwerij 12 - Leusden - Tel 946611 Onafhankelijk nieuwsblad Li j voor de gemeente Leusden LU1 V«r»chl|nt dinsdag an donderdag In da gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks vsn 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaferdags gesloten. LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden zal in de vergade ring van juni overgaan tot vast stelling van de lijst van door de gemeente in 1982 te subsidiëren instellingen en groepen op het gebied van de maatschappelijke dienstverlening. Deze lijst ligt voor belangstel lenden ter inzage tot 24 mei bij bureau Voorlichting (Zwarteweg 16a), afdeling Welzijn en Onder wijs (Burg. de Beaufortweg 63) en in de bibliotheek Nieuw-Lan- gebeek. Eventuele reacties op de lijst kunnen tot 24 mei worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. De Rijksbijdrageregeling maat schappelijke dienstverlening is met ingang van 1 januari 1982 in wer king getreden De instellingen die daaronder vallen krijgen de subsi die niet meer rechtstreeks van de rijksoverheid. Zij kunnen daarvoor nu terecht bij de gemeente De gemeente Leusden heeft daarom een lijst opgesteld, waarop de instellingen staan vermeld die in 1982 gesubsidieerd worden. Deze lijst is in overleg met die instellingen gemaakt In de raadsvergadering van juni wordt de lijst vastgesteld Vervol gens wordt de lijst door de gemeen te bij het ministerie van CRM inge diend ter verkrijging van een rijks bijdrage in de subsidiekosten Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Anco Mali sprak met ds. Flink die zondag zijn intrede doet in de Marcuskerk3 „Ik beschouw het Verzets- herdenkingskruis als het loon voor de angst", zegt oud verzetsman Willem Rasch in een intervieuw met onze medewerker Ido v^n r-.*-*-• In het kader van de Verkiezingen aandacht voor het PvdA-gemeenteraads- programma 1982-19867 Hedy d'Ancona spreekt in Leusden over emancipatiebeleid7 KNVB-sportcentrum: meer mogelijkheden dan alleen voetbal9 Judo Leusden onder nieuwe leiding9 Ingezonden brieven. 10 Loep op Leusden11 Achtervelds nieuws 12 Kijk op de film14 DOKTERSDIENST Tel.: 945735. LEUSDEN-Zondag 16 mei om 10.30 uur wordt de laatste jeugd dienst van dit seizoen gehouden in de Marcuskerk. Voorganger is ds. M. G. Boeschoten uit Bunnik. Muzikale medewerking wordt verleend door het koor „Pamfa- nos" uit Zeist. Het thema luidt: „liefhebben om dat het moet". Na de dienst is er gelegenheid om met de jeugdcom- missieleden en alle andere men sen na te praten over deze jeugd dienst. Heeft men geen zin of tijd om na te blijven praten, dan kan men zijn reakties op het lege vel van de liturgie zetten De jeugd commissie stelt alle reakties ten zeerste op prijs LEUSDEN De werkgroep Midden- en Kleinbedrijf komt donderdag 13 mei in vergadering bijeen. Die wordt gehouden In de raac'nzaal van het gemeentehuis en uegint om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende pun ten: 1 Opening/inventarisatie vragen 2. Mededelingen: - braderie, marktgebeuren, instructie marktmeester - muziekvergunning hr. Al berts - IKV en Stichting Solidari- teitswinkel - bezetting pand Kooikers gracht 5 - brieven d.d. 26-3-1982 ge richt aan hr. Wisman, winke liersver. - opruimen van kramen - tarieven marktkramen - drogisterij-vergunning fa. W. J. Schouten, Achterveld 3. Vaststelling verslag van 11-3- 1982 4. Brief EDAH 5. B2 6. Ontwerp-bestemmingsplan Oostrand Groenhouten 7. Horeca-vergunningen Zwarte weg 8 en Hamersveldseweg 124 8. Rondvraag 9. Sluiting Rozendaallaan 9 Leusden-C. JIIIMUI WllffTT VRIJDAGAVOND OP DE LEUSDERWEG, AMERSFOORT. LEUSDEN - Op Hemelvaarts dag - donderdag 20 mei - is er voor de vroege vogels weer de uitstekende gelegenheid om de spieren te strekken. Traditiege trouw wordt door De Til en 't Claeverenblad het dauwtrappen georganiseerd. De route voert dit keer over allemaal normaal begaanbare wegen en paden; er is geen sloot-springen of krui pen bij. De start vindt plaats in De Til tussen 4.45 en 6.00 uur. Deelname kost 1,50, waarvoor men onderweg ook een gratis kop je koffie krijgt aangeboden Ook nu bestaat de mogelijkheid om na te rugkomst een ontbijt te gebruiken bestaande uit een kop soep. twee belegde broodjes en een kop koffie voor drie gulden. Men kan zich van af heden opgeven bij De Til, Ha mersveldseweg, telefoon 941826 of bij Frits van Zwol, Gersteland 22, telefoon 945953. Tot uiterlijk dinsdag 18 mei kan men opgeven of men het ontbijt wil gebruiken. Opgave is beslist nood zakelijk. Ook aanmelding zonder gebruik van ontbijt wordt zeer op prijs gesteld in verband met de voorbereidingen en maatregelen die getroffen moeten worden De groepen die zullen starten, mogen ten hoogste uit zes personen be staan TON HILHORST Zie pag. 4 r I OoL als I dames- montuur verknjqbaar Eén dure of n voordelige bril. voor Groeneveld maakt 't niets uit. Ons advies blijft zorgvuldig. Onze service zoals 't hoort. Omdat we blij zijn u te kunnen helpen. De Groeiicvold oplicicns zijn aangesloten bij hel Opliek Gilde Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1