KNVB-SPORTCENTRUM IN ZEIST Meer mogelijkheden dan alleen voetbal Judo Leusden onder nieuwe leiding SIW immerdor i de prijzen anuel v. d. Werve boulesclub op kop Impala handbal KOREKAL VOORSPEL Ja of nee Laatste ronde Korfbal Uitslag Leusden Troef SCHAKEN De sporthal van 50x30x8 meter LEUSDEN/A'FOORT/ZEIST Algemeen bekend Is, dat de oninklijke Nederlandse Voet- al Bond (verder KNVB) be- hikt over een bijzonder fraai n compleet sportcentrum in list. Verder gaat die weten- hap niet en vooral met het oog pde „gewijzigde omstandighe- tn" kan een nadere oriëntering ist interessant zijn. Verrassing ummer 1 was het feit, dat de eer M. A. G. van Blerk, behalve anager van het sportcentrum, ook Leusdenaar is. Zonder pro blemen kwam de afspraak tot stand: „Kom gerust maar eens kijken en vraag, wat je wilt!" Een dag of wat geleden was het zover en toen stonden wij meteen voor verrassing nummer 2 Net bui ten Zeist, in het prachtige natuurge bied van de Utrechtse Heuvelrug en aan beide zijden van de weg naar Woudenberg ligt, goeddeels in de bossen verscholen, het'enor me sport- en gebouwencomplex van de grootste Nederlandse over Uedisch centrum met daarboven logiesgelegenheid koepelende sportbond als het rusteloos kloppende „hart van de KNVB' Een bijna op zichzelf staand dorp met niet voor niets dichtbij de monumentale toegangs poort, in gezelschap van een post zegelautomaat en een brievenbus, vooral de uitgebreide plattegrond Zonder dat hulpmiddel en de talrij ke wegwijzers her en der verspreid zou je gemakkelijk kunnen ver dwalen. Wij troffen de heer Van Blerk achter zijn bureau, maar bij een koel helder glas praat het wat vlotter en weldra zaten wij aan de hotelbar ONTWIKKELING Evenmin als Keulen en Aken in één dag zijn gebouwd, was dat ook het geval met KNVB-city De ont wikkeling ging stap voor stap en duurt feitelijk nog voort De toen al sluimerende behoefte aan de reali satie van een eigen sportcentrum - ten behoeve van de algemene be leidsvoering. opleiding en training - kwam na de invoering van het be taald voetbal in Nederland (1954) geleidelijk in een stroomversnelling terecht. De KNVB prijst zich nog altijd gelukkig, dat op 4 januari 1960 tot de aankoop van het land goed „Djimat" werd overgegaan. Dat"Oost-Indische" begrip voor ta lisman of amulet heeft voor de voet balbond een veel verder strekken de betekenis gekregen' In de loop van 1961 werden drie sportvelden aangelegd en direct na de in augustus 1963 verkregen bouwvergunning(en) werd aange vangen met de realisatie van een stafgebouw, een sporthal, een woon-, een slaap- en een studiepa viljoen Op 17 september 1965 opende ZKH Prins Bernhard onder zeer grote belangstelling de eerste fase van het KNVB-centrum. In de praktijk ontstond al weer spoedig de behoefte aan een nieuw ge bouw, waarin zowel binnen- als buitenlandse voetbalclubs, die zich onder ideale voorwaarden rustig op belangrijke ontmoetingen wilde voorbereiden, op waardige wijze zouden kunnen worden ontvangen Dat resulteerde op 21 mei 1971 in de oplevering van het hotel met modern ingerichte kamers en van alle gemakken voorziene verblijfs- ruimten. De oorspronkelijke oud-Engelse villa op het voormalige landgoed ging in 1973 door brand verloren Op zich een kleine ramp, maar het (sport)leven ging verder en bij wijze van spreken werden op de nog ro kende puinhopen reeds plannen gesmeed voor een gebouw ten be hoeve van de Medische Dienst Met op de verdieping extra logies gelegenheid kwam dat in juli 1975 gereed. BONDSBUREAU Ondertussen was het bondsbu- reau te 's Gravenhage door de groeiende ontwikkeling van de KNVB veel te klein geworden. Be sloten werd tot verhuizing naar Zeist, waar in mei 1974 op het sportcentrum een nieuw kantoor gebouw in gebruik werd genomen In een vleugel van dat pand nam toen ook het Nederlands Korfbal Verbond haar intrek en die „inwo ning" is tot beiderzijds genoegen nog altijd een feit Door de toename van het aantal activiteiten en ge zien ook de eisen des tijds ging de bedrijvigheid in Zeist verder. Er werd een kunstgrasveld aangelegd (1977) om een alternatief te bieden aan groepen supporters, die bij slechte weersomstandigheden geen gebruik kunnen maken van de ..normale grasvelden Het (tot nu toe) laatste grote bouwproject was het overdekte zwembad (tien tot twaalfbaans voor zwemmers en tweevelds voor waterpolospelers) dat medio 1979 in gebruik werd ge nomen Volledigheidshalve - je overziet allicht wat in de massa - nog even een resumé van wat er op het KNVB-sportcentrum buiten de „dienstgebouwen" (kantoren, me dische dienst e.d.) ter beschikking staat voor de gebruikers: hotelgebouw (lounge/restau rant, bar, biljartzaal, 16 kamers voor 1 tot 3 personen met bad douche/toilet, alsmede verga der- en leslokalen. 2 hoteldependances met 28 ka mers voor 2 tot 4 personen met douche/toilet sportrestaurant voor circa 200 personen met recreatieruimten, bar en biljartzaal studie-paviljoen/filmzaal (100 personen) en les vergaderloka len. kampgebouw met zaal voor cir ca 175 personen 3 voetbalvelden (2 verlicht) met kleedaccommodatie sporthal (50x30x8 m) met dauna overdekt zwembad (30x25 m) plus instructiebad kunstgrasveld (60x40 m) met lichtinstallatie 2 tennisbanen met verlichting midgetgolfbaan met 18 holes GEBRUIKSMOGELIJKHE DEN In het begin van dit artikel heb ben wij het terloops gehad over de „gewijzigde omstandigheden". Het KNVB-sportcentrum - de naam zegt hetis in eerste instantie opge zet voor sportieve activiteiten. Hoe wel voetbal uiteraard het meren deel daarvan uitmaakt, is 't percen tage van andere sportbeoefening flink toegenomen Een juist gebruik van de mogelijkheden Geleidelijk aan heeft het centraal gelegen en gemakkelijk bereikbare sportcen trum ook een goede naam opge bouwd als studie- en congresbasis voor uiteenlopende bedrijven en in stellingen Bedrijfscursussen en andere opleidingen, verkooptrai- ningen en vergaderingen kunnen uitstekend worden gecombineerd met sportieve ontspanning en het onderbrengen van de deelnemers is op het sportcentrum geen punt Sportkampen voor verenigin gen, scholen en dergelijke vin den reeds regelmatig plaats en in de periode buiten het seizoen van „wintersporten" als voet-, hand- en korfbal, hockey, bad minton, volleybal enz. wordt ex tra aandacht geschonken aan bij voorbeeld gezinsvakanties. In eigen land, goed en betaalbaar en met vrijwel onbeperkte ont spanningsmogelijkheden in een van de mooiste streken van het land. Buiten en voor wie dat wenst toch grote plaatsen als Amersfoort, Zeist, en Utrecht in de nabijheid. Het KNVB-sport centrum biedt duidelijk meer mogelijkheden dan alleen voet bal en daar wordt nadrukkelijk op ingespeeld. Voor eventuele inlichtingen: Woudenbergse- weg 56. Zeist (telf. 03439-1441, toestel 211 op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur). Peter Op den Camp Zwembad In gebruik voor waterpolotraining. Studiepaviljoen Hoewel het „kopje" hierboven dat niet laat vermoeden komt van daag. naast schaken, ook voetbal nog even aan bod Een al wat ou dere Roda-supporter met een warm kloppend hart voor zijn club. voelde zich in zijn al wat grijzende kuif gepikt door de laatste regels van mijn vorige cursiefje Niet als natrappenbedoeld, zoals hij mij verweet, maar de prachtkans van het qua accommodatie al bijna ..uit de brand' zijnde Roda om de ook met een ernstig ..veldentekort'' kampende collega 's van Lookhorst ter wille te zijn. werd voor open doel gemist en daar ging het om. Het trainingshoekje op het BB-park is dit jaar nauwelijks door de voetbal lers gebruikt en daaraan kan de jammerlijke degradatie van Zon dag 1 niet worden geweten Nu over tot de dingen van mor gen en met name het unieke SVL- snelschaaktoernooi Mij hoort u dat niet zeggen, maar schaken heeft wel eens de naam van een vaak uitzichtloze (remise?) trage en saaie schuifpartij met witte en zwarte figuurtjes. Dat het ook an ders kan. wordt morgen bewezen Met potjes van vijf minuten en niet minder dan vijftien vluggertjes de man op eén avond Omdat alles op tijd moet geschieden, wordt daarbij gebruik gemaakt van de bekende duoklokken. waarop je uitsluitend figuurlijk kunt zien hoe laat of het is Een snelschaaktoernooi is een uiting van het huidige jachtige le ven. Stukken en klokken zijn be langrijker dan het denkwerk, dat nauwelijks mogelijk is. Intuïtie en ..God zegene de zet'' spelen eer der de hoofdrol en dat zo n gedoe qua geluid-doe je ogen maar dicht en luister - veeleer doet denken aan in hun voerbakjes pikkende kippen, is al vaker gezegd Klok- en zenuwslopend is zo n toernooi. Re- serveklokken. zijn wel. maar dito zenuwen niet beschikbaar en dat is een manco aan zo n onderneming De SVL heeft daar iets goeds op gevonden en beloofde iedere deel nemer een prijs en in principe mag elke deelnemer kiezen, wat hij wil winnen Uiteraard zolang dat voor keursartikel niet uitverkocht is Dat houdt de spanning op peil, want anders hadden ze net zo goed een appel en een ei per schaker in het vooruitzicht kunnen stellen. In dat geval zou het unieke snelschaak- toernooi het geen tien jaar uitge houden hebben. Uniek mag enig zijn. doch dan wel graag met varia tie - hoe gering ook - in het prijzen schema (329) PC. EUSDEN/CENTRUM - Zater- j was LRV en PC Nimmerdor ief in Zeist en Wijk bij Duur de. Bij de menwedstrijden in st werden 2e prijzen behaald }r A. Baars met Kietha zowel de L- als in de M-klasse en )r J. Ruiter met Boudewijn in L-klasse. In de vaardigheids- lef won de combinatie Baars/ tha de 3e en Ruiter/Boude- de vierde prijs. )e resultaten van LRV Nimmer- te Wijk bij Duurstede waren: H van Andel (met Agentan) 3e Tiej. A Schimmel (Jolly Fellow) ndeB-dressuur A Baars (Rea- 2e, mevr. A Hamoen (Toski) in mej. A. v.d. Berg (Tamerlane) n de L-dressuur B. van Dui- booden (Stargazer) 5e in de L2- ssuur Mevr. B.v d. Weerd(Par- ll) 1e in de Z2-dressuur; H A endrijver (Nero) 5e bij het B- ngen A. H. Hoogendoorn (Nim bus) 4e en A. Baars (Realist) 5e bij het L-springen Ook de ponyclub van Nimmerdor was in Wijk bij Duurstede present en behaalde de navolgende resul taten Saschja v.d. Brink (Balder) 2e in de B-dressuur. Cristien Eikelboom (Fara) 5e in B- dressuur. Jeanie Massar (Krijn) 1e in L-dres suur. Ankie Steenbeek (Brigitte) 5e in L2- dressuur Karin Ossendrijver (Labrador) 1 e in M-dressuur Ageeth Pries (Pepijn) 1e in ?-dres- suur. Ankie Steenbeek (Brigitte) 2e B- springen B Evelein Heiwegen (Polly) 4e sprin gen B Ankie Steenbeek (Bonny) 1e B- springen C Cornelis Pries (Pasja) 1e L-sprin- gen B Ellen Steenbeek (Irene) 3e L-sprin- gen D Alie v d Pol (Bianca) 5e L-springen D Joan Kempkes (Toski) 3e Z-sprin- gen C. USDEN/CENTRUM - Na de, feitelijk afgewerkte, vierde ron- van de onderlinge competitie jeu de boulesclub de Hakhorst t het duo Manuel/Van der Wer- na twee moeizame zeges op de s Noom en Dam, de leiding ge en. Stuiver/De Winter verlro- van BoermansA/an der Laa- Zowel Mieke en Kees Bok- tals Henk en Bauke Bokhorst n de halve winst liggen voor Olmen/Van der Brug resp n en Paulien Bisschops De s Van Leeuwen en Bouwer/ Nieveen zijn ook ongeslagen, doch speelden nog maar drie ronden. De top tien is thans 1Manuel/Van der Werve 4-8 43 2. Mieke en Kees Bokhorst 4-7 (+39) 3. Duo Van Leeuwen 3-6 (+33) 4 Bouwer/Nieveen 3-6 30) 5 Stuiver/De Winter 4-6 46) 6 Duo Vossenbeld 4-6 (+25) 7 Duo Jacobs 3-5 (+51) 8 Henken Bauke Bokhorst 3-5 (+27) 9 Duo Vossenbeld jr 3-5 (+25) 9. Eskenazi/Jonkman 3-5 25) LEUSDEN/CENTRUM - Jan Sjoerd Dotinga (36) is de „nieu we" naam achter het jeugdjudo in Leusden. Van Friese kom-af (het grootste deel van zijn naam bevestigt dat), in het Haagse Loosduinen opgegroeid en met het ClOS-diploma op zak in maart 1975 voor het eerst naar Leusden gekomen als sportin- structeur aan de politie-oplei- dingsschool de Boskamp. Zat eerder met o.m. Huib Boersma op een cursus voor judo-leraar en vernieuwde als Leusdenaar de vrie"H<?chap met de Amers- foortse sportschooleigenaar. Toen Boersma in 1975 in Leus den met jeugdjudo begon, kreeg Dotinga daarvan de leiding. In 1978 vertrok de heer Dotinga naar Arnhem om aan de sportaca- demie aldaar zijn opleiding (met name in de bewegingsleer, zoals dat wat officieier heet) voort te zet ten Aan het dienstverband met de politieschool kwam toen een einde Niet evenwel aan het judo-contact in Leusden. Vijf jaar lang pendelde hij meermaals per week tussen Arnhem en Leusden heen en weer De studie is inmiddels voltooid en - Het embleem van Ju-Sei-Uo en passant slaagde Dotinga atge- lopen zondag voor het examen „zwarte band 5e dan", de hoogste door een examen te bereiken judo graad Reden om weer uit te zien naar woonruimte in Leusden Zijn huis in Arnhem is per 1 augustus verkocht In nauw overleg met Huib Boersma zet Dotinga het Leusdense judo- bedrijf" voor eigen rekening en ri sico voort Met op de langere duur de nodige uitbreidingsplannen Naar buiten verandert in Leusden maar weinig Jan Dotinga gaat nor maal verder met de circa 160 a 170 plaatselijke judoka's van tot pak weg 16 jaar op maandag van 16 00 tot 20 00 uur en op zaterdag van 8 45 tot 15 15 uur in de gymzaal van de Heerd Daar heeft hij ook zijn voorlopig informatie-adres Judo Leusden kreeg inmiddels wel een andere naam: instituut voor bewegingsonderwijs Ju- Sei-Do. Japans voor „de weg van de soepele houding" en leuk gebruik makend van Dotinga's eigen initialen J.S.D.. die ook in het embleem van Ju-Sei-Do zijn verwerkt. Jan Dotinga LEUSDEN/CENTRUM - Met als uitgangspunt, dat de heren van Impala de winstpuntjes hard no dig hebben voor het behoud van het 2e-klasserschap, werd zon dag aan de wedstrijd tegen Fede- litas 2 begonnen. De bezoekers openden de score, maar al spoe dig bogen de Buiningparkers die stand om tot 3-1. De rust ging in met 9-5 voor de thuisclub. Ook na de hervatting, met Ge- uio vuonuncii ui een soort van stopperspilpositie bleven de Impa la's gemakkelijk scoren en het ein de van de wedstrijd kwam met de verdiende 20-13 overwinning. De Leusdense doelpuntenmakers wa ren Theo Prinsen (8). Daan Bluel (4), Maarten Lindeboom (3). Paul Lindeboom en Hans Ruitenberg (elk 2) en Jos de Valk (1). Impala uitslagen Heren 1-Fedelitas 20-13 Heren 2-Break Out 19-14 Jongens A-Fortissimo 14-8 Takt-JongensP 5-23 Limvio-Dames 1 9-6 Meisjes J-Fortissimo 4-8 Meisjes A-HMS 5-6 Meisjes P1-BSV 4-4 HMS-Meisjes P2 10-2 LEUSDEN/CENTRUM - De korfbalcompetitie 1981-1982 wordt afgesloten met: ZKC-OVVO (3-7) Or. Nassau-KIOS (6-7) DSV-SMS (7-10) Antilopen-Kameo(op19/5) (6-4) Dan rest nog de onlangs uitge stelde ontmoeting DSV-OVVO. LEUSDEN/CENTRUM - Zon dag wordt voor de 1 e klasse D de laatste competitieronde ge speeld. Met vijf ploegen, die per sé moeten winnen om hun kan sen te benutten. Leusden en Tempo met degradatie als inzet en zowel Ede als Groningen en Hengelo hebben nog kans op de titel. Voor Ede betekent winst op GHBS het kampioenschap Tem po's uitgangspunt is winnen van GCHC, omdat anders Leusden (al thans bij de nauwelijks te verwach ten winst op Groningen) nog net aan de teruggang ontsnapt Ge speeld wordt GHBS-Ede (2-1) GCHC-Tempo (1-2) Groningen-Leusden (3-2) Doetinchem-Graspiepers (0-2) Upward-Hengelo (1-2) Dames 1 van Leusden speelt de laatste wedstrijd in Nieuwe- gein. Winst betekent voor de Leusder ladies het kampioen schap en promotie naar de derde klasse. -i_ WIELRENNEN. In de zaterdag ver reden veteranenklassieker Goud vallei-Veenendaal (186 km) werd Jan Sandbrink 12de en Gerard van 't Klooster finishte als 13de Johan Ossendrijver werd in de voorwed strijd voor liefhebbers 3de in het peloton en 10de in het totaalklasse ment Zondag in de Ronde van Overvecht (Utrecht) voor liefheb bers werd Johan Ossendrijver echt derde. Broer Paul werd elfde. KORFBAL. Met een 50-tal leden trekt Antilopen in het weekeinde van 2122 en 23 mei naar Antwer pen voor deelname aan het toer nooi van Voorwaarts Overnacht wordt, in de schaduw van het lux ueuze Crest hotel, op een camping. Vrijdag 14 mei: 18 00 uur: KNVB-zaalvoetbal, in de Korf 19.00 uur snelschaken SVL. Bui- ningpark Zaterdag 15 mei: 19 00 uur dameshandbal BS-lm- I pala. Bunschoten Zondag 16 mei: I 13 00 uur. dameshockey Nieuwe- gein-Leusden 14 00 uur. herenhandbal Celeritas- Impala, Bunnik 14 45 uur herenhockey Gronin gen-Leusden 11 00 uur jeugdbiljart NK. BVL- zaal, Zwarteweg Maandag 17 mei: 20 00 uur jaarvergadering Tour de Junior, d'Oude Peerdestal. te Ach terveld Woensdag 19 mei: 19 30 uur korfbal Antilopen-Ka- meo, BB-park LEUSDEN - De uitslag van de speel avond op 6 mei luidt: 1 Hr v Waterschoot 5837 pnt 2 mevr Bolt 5564 pnt 3 mevr G. de Ridder 5432 pnt. 4 Hr Nijhuis 5332 pnt. 5 mevr v Waterschoot 5330 pnt. Hierdoor worden de eerste tien plaat sen v.d. competitie door de volgende leden bezet 1 Hr Mulder 29370. 2 Hr. Nijhuis 29242, 3 Hr Dekker 29019. 4 mevr. G. de Ridder 28859. 5 mevr Bolt 28333,6 mevr v d Heide 28306. 7. Hr v. Waterschoot 27693. 8 Hr v.d Berg 27085. 9 Mevr Pouli 26458 en 10. mevr Kliefstra 26381 punten

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9