Zelftankstation kan eusden vergeten" Alle partijen doen mee aan forumavond Raad zal petitie Vredes- platvorm niet uitvoeren uwenraad nam af- heid van voorzitster Buslus in aanleg ILLEM H0YTEMA (VVD) VOORSPELT: Illllllll Illllllll II llllllllllllllll l-^IIH BDU Aanstaande maandag in De Korf Vandaag in de Leusder Krant 'SB I Leusder Krant Leusder Krant op vrijdag Illllllll11 llllllllllllllll Wat u voor niets een bril van bij Houdt Groeneveld voor ogen NODIG? 4.000 m2 perkgoed Geen krant ontvangen? SB Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V. één onzer verslaggevers) EUSDEN Volgens dslid Wilem Hoytema D) is de kans heel klein er een benzineverkoop- it in De Hamershof komt. ftema, deskundig in de zinebranche, baseert zijn vering op aanwijzingen en het ministerie van Econ- sche Zaken van plan is de zenbeschikking voor ben- over boord te gooien, s dat inderdaad het geval zal er een prijzenoorlog reken tussen de oliemaat- appijen. Bovendien zal er marktsanering optreden; heleboel pompstations kapot. Onder die om- idigheden is er geen en- maatschappij die een zineverkooppunt in De tershof wil realiseren," al- de liberaal Willem Hoyte- j zei dit afgelopen donder- in de vergadering van de igroep Midden- en Kleinbe- naar aanleiding van vragen uit de werkgroep over de plan nen rond de komst van een derde tankstation in Leusden-centrum. Zoals bekend hebben B&W in een notitie onlangs hun voorkeur uitgesproken voor een zelftank station bij winkelcentrum De Ha mershof. Het college heeft al ver gaande contacten met de benzi nemaatschappij Total. In een eerdere vergadering van de werkgroep Midden- en Klein bedrijf keerden de leden zich tegen de komst van een zelftank station indien het naast de twee bestaande benzineverkooppun ten van Van 't Klooster en Bloe mendal gaat opereren Boven dien liet de werkgroep toen we ten het niet netjes van B&W ge vonden te hebben om voorbij te gaan aan de Leusdense pomp stations. Zij werden gevraagd alsnog contact met deze bedrij ven op te nemen. VOLKSBEDROG Tijdens de vergadering werd echter duidelijk dat het college dit advies naast zich neer had gelegd Werkgroeplid en garage houder W. Buitenhuis las een briefje van de gemeente voor waarin het een en ander werd duidelijk gemaakt. Dit was voor Ad Wisman (CDA) reden om de voorzitter van de werkgroep, wethouder Jan Mandemaker. te vragen waarom het college de plaatselijke ondernemers ne geert en blijft onderhandelen met een benzinemaatschappij. De wethouder antwoordde ..Het zou volksbedrog zijn als we de Leusdense pompstations er bij betrekken in de wetenschap dat ze het uiteindelijk toch moeten afleggen tegen een grote benzi nemaatschappij Dat isschijn-in- spraak". Willen Hoytema knikte bevestigend na de woorden van de partijloze wethouder Later bekende Mandemaker dat het passeren van de plaatselijke pomphouders van financiële aard is. De gemeente wil name lijk een goede prijs vangen voor de grond waarop een zelftank station eventueel zou moeten ko men Vanaf de publieke tribune zoog kandidaat-raadslid voor de VVD. Sjef ten Berge, een punt aan de discussie door op te mer- j ken ..Als een benzinepompstati on bij De Hamershof niet renda bel blijkt te zijn, lijkt het me zinvoller om de gereserveerde grond een andere bestemming te geven ter ondersteuning van het voorzieningenpakket in het win kelcentrum. De gemeente strijkt dan ook de gecalculeerde grond- opbrengst op" telt twee benzineverkooppunten een bij garage Van 't Klooster en een bij garage (foto). B&W zouden graag een zelftankstation bij De Hamershof zien. De werkgroep Kleinbedrijf houdt de boot af. Volgens VVD'er Willem Hoytema ziet het er naar uit dat er geen benzineverkooppunt in Leusden-centrum komt. - Harm Offereins (GPV/SGP) Corri Verduin (PvdA) Sjef ten Berge (VVD) Pieter Gel jon (D'66) - Evelien Blom (CDA) - Herman Baaiman (Ge meentebelangen) (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Aanstaande maandag (24 mei) wordt er in het kader van de gemeente raadsverkiezingen een politieke forumavond gehouden in de Korfzaal van het aktivitei- tencentrum „De Korf". Aan die avond, die om 20.00 uur begint, wordt medewerking verleend door alle zes de politieke groeperingen, die in Leusden aan de gemeenteraads verkiezingen deelnemen. Rients Bergsma zal het forum voorzitten. Het forum wordt gevormd door: Evelien Blom (CDA), Corri Verduin (PvdA), Sjef ten berge (VVD), Pieter Geljon (D'66), Harm Offereins (GPV/SGP) en Herman Baaiman (Gemeentebelangen). Onder leiding van Bergsma zullen deze zes mensen met de zaai met elkaar in diskussle gaan. Zij doen dat aan de hand van een aantal stellingen, waarvan wij de tekst in de krant van aanstaande donderdag zullen publiceren. Per stelling mag iedere vertegenwoordi ger van dezes partijen er het zijne of hare van zeggen. Daarvoor wordt per persoon één of twee minuten uitgetrokken. Vervolgens zijn de aanwezigen in de gelegenhei^ om vragen over het aan de orde zijn onderwerp af te buren op de forumleden. In totaal zullen er vijf zes stellingen aan de orde gesteld worden. De avond zal ongeveer twee en half uur duren, inclusief een pauze. In de Korfzaal zullen de zes partijen een tafel Inrichten met hun verkiezingsprogramma's en propagandamateriaal. De forumavond is een iniatiatief van de Leusder Krant, dat ondersteund wordt door alie zes de partijen. De toegang tot de avond is gratis. Onderwijs-inspraak nog niet erg ver Grote belangstelling voor Vredesplatform Kader van de Verkiezingen. VVD- programma Achtervelds nieuws Sport In verband met Hemelvaartsdag op donderdag 20 mei verschijnt de Leusder Krant een dag later, vrijdag 21 mei. De aanleveringstijden voor kopij en advertenties blijven echter hetzelfde, dus voor woensdag 12 uur. Redaktie en direktie. (Var onzer verslaggevers). LEUSDEN - De kans, dat de gemeenteraad gaat doen. wat het Leusdense Vredesplatform van haar verlangt, mag sedert af gelopen donderdag uiterst klein genoemd worden. Donderdag organiseerde het Vredesplat form een forumavond, waaraan slechts twee van de zes in de gemeenteraad vertegenwoor digde politieke groeperingen deelnamen. De overige partijen wijzen de uitgangspunten van het platform af. Maar ook D'66 en de PvdA, die donderdag wel acte de presence gaven, staan niet te popelen om de verlangens van het Vredesplatform ten uitvoer te leggen. Daarmee is de kans ver keken, dat de gemeenteraad een uitspraak doet over het onder werp „kernbewapening". Dat verhindert het Vredesplatform overigens niet om door te gaan met de handtekeningenaktie en de gemeenteraad volgende week donderdag een petitie aan te bieden. In die petitie vraagt het Vre- Het afscheid van Donia, die zes jaar voorzit- van de Vrouwenraad Leus- s geweest, was het eerste rdeel van de vergadering de Vrouwenraad afgelopen sdag. zeongebruikelijkegang van meestal is afscheid ne- het slot van een vergade- werd zo gedaan omdat en- leden van het dagelijks be de rest van de morgen ver- tingen elders hadden. Cees Donia heeft zich deze zes jaar een uitstekend voorzitster getoond In haar dankwoord kwam tot uiting wat iedereen al tijd zo in haargewaardeerd heeft Cees ..Vanaf 1946tot 1970 ben ik in Utrecht in de politiek werk zaam geweest Daar heb ik erva ren hoeveel goede persoonlijke kontakten ik met anders denken den kon hebben Door jullie is weer bevestigd hoe fijn het kan zijn met elkaar te werken. Het is belangrijk te weten hoe een an der zaken benadert zodat je dit in je eigen vorming mee kunt ne men". Het kwam niet alleen haar eigen vorming ten goede, de manier waarop Cees de vergadering met al die vrouwen met verschillende achterbannen steeds leidde, is gewoon erg goed te noemen. Als aanvulling van het dage lijks bestuur is Hermien Gier man. die uit de organisatie van het peuterspeelzaalwerk in Leus den afkomstig is. gevraagd. Zij was deze ochtend aanwezig een heeft vanaf afgelopen woensdag zitting genomen. Voor een jaar zal Anneke van Hasselt het voor zitterschap op zich nemen, daar net zullen ue uesiuuisleuven op nieuw verdeeld worden. Goedgekeurd zijn verder de volgende onderwerpen voor het najaarsprogramma: Een thema over iriscopie, de ka derdag die als thema het vrou wenontmoetingscentrum zal hebben en in een later stadium wordt gedacht aan een uitge breid thema over borstkanker. Om de programma's van de diverse vrouwenverenigingen zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen om dubbele onderwer pen te voorkomen werd het verzoek gedaan zo spoedig mo gelijk ieders programma voor het komende seizoen aan de Vrou wenraad door te geven. fotchijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Onafhankelijk nieuwsblad voof de gemeente Leusóen BDU :amllleberichten en losse advertenties 37 cent per mm. lij kontrakten belangrijke korting. .eusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). ■osse nummers: 75 cent per stuk. IPENINGSTIJOEN VAN ONS KANTOOR: 'na kantoor, Rozendaallaan 9 te Leuaden-Centrum is dage ik» van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur •opand. Zaterdags gealoten. Aandacht Vakmanschap En advies Net zolang tot u tevreden bent Want daar gaat het Groeneveld om En dan zijn we even tevreden als u Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 Dr Groenpvcld-optlciQns zijn aanqesloten bij liet Opliek Gild'' desplatform de gemeenteraad vier dingen: - Leusden te verklaren tot een kernwapenvrije zone; - over het onderwerp „kernbe wapening" meer informatie te verstrekken en vredesonder- wijs te bevorderen; - te bevorderen dat kernwapens verdwijnen van Soesterberg; - en andere gemeentes te ver zoeken soortgelijke akties te ondernemen. Nu bleek tijdens de forum avond van donderdag, dat voor hands moet worden aangeno men. dat er op Soesterberg geen kernwapens liggen. Dus die pas sage in de petitie lijkt niet terza ke. Het verlangen ten aanzien van het bevorderen van vredes- onderwijs kon door Jan Jacobs en Pieter Geljon, respectievelijk de PvdA en D'66 vertegenwoor digend, zonder moeite onder schreven worden. Maar met het verklaren van Leusden tot kern- wapenvrij gebied lag dat anders. Geljon bleek van mening dat de gemeente niet het bestuurlijk ni- vo is om dergelijke beslissingen te nemen, al leek hem het door geven van de ongerustheid van de bevolking op zich een goede zaak. Jan Jacobs zou een motie van de strekking die het Vredes platform voorstaat alleen zien zitten, wanneer die kan steunen op een breed draagvlak bij de Leusdense bevolking. Al metal is er dus duidelijk niet voldoende steun te vinden in de gemeenteraad voor een motie van de door het Vredesplatvorm gewenste strekking. ZIE OOK PAGINA 5 Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Op de hoek van de Asschatterweg en de Kanaalweg wordt momenteel gewerkt aan de aanleg van een zogenaamde buslus, een plaats waar in de toekomst VAD-bussen kunnen keren richting Amersfoort en waar mensen kunnen opstappen Deze buslus komt er in verband met het instellen op 23 mei van een nieuwe busverbinding tussen Amersfoort en Leusden Deze tweede voorstadlijn zal voornamelijk het zuid-oost gedeelte van Leusden-Centrum bestrijken. Dus snel kijken. Verschillende soorten groente-planten w.o. paprika, spaanse pepers, tomaten en komkommers. Kwekerij Stuivenberg Nieuwstraat 62 Scherpenzeel Tel. 03497-1733 b.g.g. 3830. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr, 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1