Gegadigde wil warenhuis en buurtsteunpunt bouwen Ruime belangstelling voor de politieke forumavond Cra. College verdeeld over realisering buurtsteunpunt Profimarkt B.V. is gegadigde Lijn 118 sinds zondag in gebruik Raad vergadert donderdag Openbare balletles Inwoner tal gedaald Woensdag vergadering schoolraad BDU J li Tweede busverbinding Leusden - Amersfoort Vandaag in de Leusder Krant Vergadering werkgroep Milieu Educatie j Leusder Krant 444 4 n r Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U B V. DINSDAG 25 MEI 1982 14e JAARGANG NO. 7 n een onzer verslaggevers) .EUSDEN - Er is een gegadigde, die zowel een warenhuis de Hamershof als een buurtsteunpunt in Alandsbeek wil luwen. Een meerderheid binnen het college van B. en W. |dt dat nu spoedig tot realisering van beide winkelvoorzie- gen moet worden overgegaan. Het college is overigens stig verdeeld over deze zaak. Maar liefst twee wethouders men een afwijkend standpunt in. ien en ander staat te lezen in een rstel van het college, dat aan- ande donderdag in de gemeen- lad behandeld moet worden, college komt met dat voorstel aanleiding van het rapport van Centraal Instituut voor het Mid- en Kleinbedrijf (CIMK) over de finkeling in Leusden. In dat rap- dat de afgelopen maanden in r/erkgroepen en commissies is andeld, komt het CIMK tot de clusie, dat er momenteel geen ite in Leusden is voor het stich- van een buurtsteunpunt in idsbeek. Die conclusie wordt er door het college van de hand ezen. het raadsvoorstel wijst het col- nogmaals op de gang van za- tot nu toe. Het streven naar de Hing van een buurtsteunpunt in dsbeek (aangeduid als B1) it onderdeel van het bestem- jsplan Tweede Fase, dat in 1977 door de gemeenteraad vastgesteld. Tot realisering in was het echter in juli van het jaar nog steeds niet geko- en toen deed de CDA-fractie gemeenteraad het voorstel Ivorens te besluiten tot realise- het CIMK-rapport af te wach- Aldus geschiedde. :kker irnpunt in de CIMK-rapportage nt de opmerking, dat de komst van een warenhuis voor het winkel centrum De Hamershof essentieel is Daarmee zou de koopkrachtaf- vloeiing uit Leusden aanzienlijk kunnen worden teruggedrongen. Daarover is iedereen het ongeveer wel eens en ook het college zegt deze mening te delen. Maar het college is het er niet mee eens, dat de noodzaak van een warenhuis voor de Hamershof tot gevolg moet hebben, dat er voorlopig geen buurtsteunpunt in Alandsbeek zou kunnen komen, zoals het CIMK stelt. „Het is", aldus het college, „van evident belang dat naast de aanwezigheid van een zogenaam de trekker in de Hamershof uitvoe ring wordt gegeven aan de invulling van het bestemmingsplan met be trekking tot het buurtsteunpunt." Daarbij haalt het college enkele reeds genoemde argumenten naar voren: „Als belangrijk argument mag gelden dat bij de bewoners van Alandsbeek, Akkerhoeve/ Noordwijck, de Wetering en Lan- genbeek verwachtingen zijn ge wekt met betrekking tot de tot standkoming van het buurtsteun punt. In casus het binnen loopaf stand hebben van de meest ele mentaire voorzieningen. Voorts zijn er concrete afspraken gemaakt met de omwonenden van de snackbar nabij Alandsbeek, dat deze tezijnertijd zal worden ver plaatst en dan gevestigd zal wor den in het buurtsteunpunt," zo (van een onzer verslagge vers) LEUSDEN-Naar wij uit betrouwbare bron verne men. is de gegadigde waarop in het college voorstel wordt gedoeld, de Profimarkt B.V. Deze firma zou in Leusden haar eerste warenhuis willen bouwen en de wijk Alandsbeek willen verrij ken met een bescheiden supermarkt. De gemeente wil op dit moment de naam van de gegadigde nog niet vrij geven. Volgens gemeen tewoordvoerder Hans Hermans is het praema- tuur om dat te doen. slaat er in het raadsvoorstel te le zen Maar veel belangrijker dan dat alles is natuurlijk de mededeling van het college, dat er een gega digde is. die zowel het warenhuis als het buurtsteunpunt zou willen realiseren ..In dit geval gaat de ar gumentatie, als zou ten gevolge van de huidige economische malai se een invulling van B1 de komst van een trekkerin het hoofdcentrum in de weg staan, niet op," aldus het college VERDEELD Vervolgens blijkt uit het raads stuk, dat het college volkomen ver deeld is over dit onderwerp Er is sprake van een minderheid binnen het college, „die twee leden telt. Nu telt het college drie wethouders en een burgemeester, dus eigenlijk zou er van een minderheid van twee personen geen sprake kun nen zijn. Maar wanneer de stem men binnen het college staken, telt de stem van de burgemeester dub bel Zo is het ook in dit geval ge gaan. Mandemaker en Van Wou denberg steunen het collegevoor stel niet. Rademaker en Wagenaar wel De stem van Rademaker telt voor twee en daardoor is er wat Mandemaker en Van Woudenberg betreft sprake van een minder heidsstandpunt Maar, zo betoogt de meerderheid van het college, er wordt aan de bezwaren van de twee wethouders geheel tegemoet gekomen, wanneer warenhuis en buurtsteunpunt gelijktijdig gereali seerd worden Daarom schrijft de meerderheid van het college: „Resumerend me nen wij te moeten stellen dat wij dienen te streven naar een spoedi ge voltooiing van de Hamershof door de vestiging van een „trekker" en naar de invulling van het be stemmingsplan met een buurt steunpunt Wij wijzen de conclu sies van de CIMK-rapportage met kracht van de hand en wensen vast te houden aan de doelstellingen als vervat in de toelichting behorende bij het bestemmingsplan Leusden- centrum tweede fase LEUSDEN - Sinds afgelo pen zondag heeft Leusden dan haar tweede zogeheten voorstadlijn met Amersfoort. Lijn 118 zal nu samen met lijn 106 de busverbinding met de buurgemeente onderhou den. Aan de eerste rit van de VAD-bus werd zondag een officieel tintje gegeven. Op de splinternieuwe buslus op de hoek Asschatterweg/Ka- naalweg wachtte burgemees ter J. Rademaker lijn 118 per soonlijk op. Na het afsteken van een toespraakje en het overhandigen van een Leus- dens tegeltje aan de passa giers in de bus, nam de bur gemeester plaats achter het stuur van de gele VAD-bus en reed enkele meters. De nieuwe lijn zal vanuit Amersfoort het zuidelijk en oostelijk deel van Leusden- centrum bestrijken. Lijn 106 hoofdzakelijk het westelijk en noordelijk gedeelte. Beide lij nen rijden tweemaal in een uur vanuit Leusden naar Amr-sfoort. een onzer verslagge- iUSDEN - Zo'n tweehon- belangstellenden heb- gisteravond e door De ■der Krant in De Korf ganiseerde politieke fo- avond bezocht. Aan de 1 van een vijftal stellin- werd er gediscussieerd de forumleden Evelien n (CDA), Corri Verduin A), Pieter Geljon (D'66), n Offereins (GPV/SGP), Sjef ten Berge (VVD) en Her man Baaiman (Gemeentebe langen). Daarbij kwam het af en toe tot vrij levendige ge- dachtenwisselingen. Voor de pauze gaf de stel ling over het al dan niet vóói 1990 bouwen ten zuiden var de Schoolsteegbosjes reder tot veel discussie. Voora VVD-woordvoerder Sjef ten Berge werd daarbij mikpunt van vragen uit de zaal. De VVD heeft enerzijds geen be- OruftianKeh|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden PUUI V*rtchl|nt dinsdag an dondardag In da gamaanta Lausdan. :amllleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. 3I| kontrakten belangrijke korting. -eusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: )ns kantoor, Rozendaallaan 9 ta Leusden-Centrum is dage- l|ka van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten zwaar tegen bouwen ten zuiden van de bosjes, wan neer dat in de toekomst nodig is. Anderzijds wil men de Schoolsteegbosjes sparen. Volgens een aantal aanwezi gen gisteravond sluit het een echter het ander uit. „Boe renbedrog dus van de VVD", concludeerde een spreker. De tweede stelling - over de gemeentelijke bezuinigin gen - gaf aanleiding tot enke le misverstanden. „Er is nog heel wat luxe op terreinen als sociale zaken, sport culturele zaken en verkeer", zo werd in de stelling beweerd. Nadat al le forumleden hadden ont kend dat er op het terrein van sociale zaken luxe zou be staan, waren er toch nog ver schillende aanwezigen, die op dat deel van de stelling bleven doorgaan. De stelling, dat de gemeen te weinig of niets kan doen aan de bestrijding van de werkloosheid bleek ook veel mensen te boeien. Vanuit het forum werd verschillende malen opgemerkt dat de ge meente wel degelijk een bij drage kan leveren aan de be strijding van de werkloos heid, zij het wellicht op be scheiden schaal. Eén moge lijkheid kwam met name naar voren: (jonge) werklozen toe stemming verlenen om met behoud van hun uitkering werkzaamheden te verrich ten, die anders niet gedaan zouden worden. Volgens Sjef ten Berge zal de VVD na de verkiezingen streven naar de instelling van een portefeuil le „economische zaken" bin nen het college, teneinde een meer aktief beleid van het ge meentebestuur op dit terrein te stimuleren. Ook bij de laatste stelling - over de mogelijkheden tot in spraak - kwam Ten Berge met een Initiatief; op vrage uit de zaal antwoordde hij, dat het inderdaad nodig is dat de Leusdense consument meer inspraak krijgt inzake mid den- en kleinbedrijf. De VVD zal na de verkiezingen het voortouw nemen om te ko men tot een werkgroep, waar in zowel middenstand en be drijfsleven als ook de consu menten zitting hebben. In totaal duurden de dis cussies ongeveer drie uur. Het geheel stond onder de voortreffelijke leiding van de heer R. Bergman. In de krant van donderdag een uitge breid verslag. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad komt aanstaande donderdag bij- een voor de maandelijkse verga- j dering. De bijeenkomst wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveld- seweg 2. In deze laatste vergade ring voor de gemeenteraadsver kiezingen staan de navolgende punten op de agenda: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Notulen 4 Ingekomen stukken 5 4e wijziging bouwverordening 6. Realisatie buurtsteunpunt/ CIMK-rapportage 7. Intrekking verordening „Fi nancieringsregeling eigen-wo- ningbezit ambtenaren" 8. Fase 5 van het structuurplan ep raming krediet 9. Vaststelling ontwerp-bestem- mingsplan „Tennishal" 10 Voorbereidingsbesluit in ver band met wijziging bestem mingsplan ten behoeve van de Vor b v. te Achterveld 11Verkoop boerderij met grond aan de Hamersveldseweg 124 te Leusden 12. Aankoop boerderij aan de Ha mersveldseweg 105 te Leus den 13. Extra krediet tbv o.l.s „De Bongerd" (aanschaf stoelen) 14, Aanvrage ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet tbv R K. kleuterschool „Klein Ros senberg" (Veiligheidsvoorzie ningen speellokaal) 15 Oefenveldverlichting hockey- complex 16. Voorlopige vaststelling jaarre kening-1979 bedrijf gemeen tewerken. jaarrekening-1979 grondbedrijf, jaarrekening-979 bedrijf centrale antenne-in richtingen en gemeentereke ning over het dienstjaar 1979 17. Goedkeuring jaarrekening- 1980 Stichting Soccle 18 Garantie geldlening 22 bejaar denwoningen Huize Sint Jo seph Achterveld 19 Vervallen 20. Garantie geldlening Woning stichting Leusden voor isola tieproject „De Wetering" 21 Vaststelling 75e begrotingswij ziging 1980 (achterstallig^ in komsten en uitgaven) 22. Diverse aanschaffingen ex ar tikel 50 van de Kleuteronder wijswet en ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 23. Rondvraag 24 Sluiting LEUSDEN llonka Bakker geeft op vrijdag 28 mei een open bare les ballet in de Wip-Wap aan de Rozengaarde 22. Van 16.15 tot 17.15 uur Is er een les klassiek ballet voor kinderen; van 18.30 tot 19.30 klassiek voor teeners en volwassenen terwijl van 19.30 tot 20.30 uur een les caratère gege ven wordt aan teeners en volwas senen. Belangstellenden zijn hartelijk welkom om te komen kijken Op vrijdag 4 juni op dezelfde tijden als hierboven genoemd biedt llo- ka Bakker belangstellenden de gelegenheid om mee te dansen met een van de groepen LEUSDEN In de maand maart is het inwonertal van de gemeente Leusden met 29 ge daald Er werden 18 kinderen geboren, terwijl er zes personen overleden. Hetgeen een geboor teoverschot van twaalf laat zien. De gemeente kon 92 nieuwe in woners verwelkomen, maar zag er 133 vertrekken naar elder Dus een negatief vestigingsover schot van 41 Op 1 april was het inwonertal 21.395. In april werd 56 ton glas en papier gescheiden ingezameld3 Hedy d'Ancona sprak in Leusden .3 Het kader van de Verkiezingen 5 LEUSDEN De gemeen schappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs verga dert woensdag 26 mei om 20.00 uur In De Heerd. De agenda ziet er als volgt uit 1 Opening 2. Verslag vergadering 18 maart j I. 3. Mededelingen uit de werkgroep Onderwijs uit de Regionale School raad overige 4. Ingekomen en uitgegane stukken 5 Teldatumgegevens 6 Werkplan~OBD 7. Gemeenschappelijke Mede zeggenschapsraad 8 Medezeggenschapsraden 9. School- c-n Beroepskeuze 10 Volwassenen-educatie 11 Levensbeschouwelijke Vor ming 12. Schoolzwemmen 13. Overblijven/Schooltijden 14 Rondvraag en sluiting LEUSDEN - De werkgroep Mi lieu Educatie van het CML verga dert donderdag 27 mei In de commissiekamer van het oude gemeentehuis aan de Burge meester de Beaufortweg. Deze vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende punten notulen vorige vergadering ingekomen stukken termijnschema/waterles schoolprogramma huisvuil straatnamenboekje coördinatieteam inspraakwinkel paddentrek militair oefenterrein secretariaat rondvraag Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdao- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1