Zeven Lookhorst kampioenen HELDERE KRANT IN BRUISENDE (anonschot opende iwartkruitwedstrijden ju de boules - nte toernooi Huldiging kampioenen LTV WERELD. Motorclub De Leusderheide Rob en Frank Geutjes uit Antilopen I Squashploeg op hol Leusden goede hockey gastheer Jaap Swierenga in selectie s^gemeen ELKE 0CHTEND.0VERAL! DIE WIL IK LEZEN! DINSDAG 25 MEI 1982 LEUSDEN Zaterdag werd de vierde wedstrijd (uit een reeks van zeven) voor de clubkam pioenschappen van motorclub de Leusderheide georganiseerd. Aan de Kolonel van Royenweg heeft de in het begin van dit jaar uit de fusie van de MC's Leusden en Zeist ontstane vereniging op een tijdelijk toegewezen stuk grond een zeer geschikt par cours aangelegd. Ondanks het slechte weer werd met veel overgave gereden en de uitslagen waren Klasse 80 cc: 1. René Mole naar, 2. Etienne van Hout en 3 Vincent Vendrig. KLasse50cc:l HenrideBont. 2. Ferry de Boer en 3 Rob Nijts Veteranen (gemengd): 1 Je roen Erik, 2 Frits van Loenen en 3. Theo Bakker. Klasse 125 cc junioren: 1 Hen ry v d Kuilen, 2. Dick v. d. Waerdt en 3. Gijs Gijsbertse Klasse 125 cc promotie: 1 Rob Terbeest, 2 Jacob Schuttel en 3 Meeuwke Schaftenaar Klasse 250 cc: 1 John van Ruitenbeek, 2 Arjan Brouwer en 3. Hans van Ramselaar Klasse 500 cc: 1. Gert Sloot weg, 2 Frank Peizel en 3. Her man Key. Klasse 125 cc senioren: 1Arie Gijsbertse. 2 Henk van Kooy en 3. Dick van Heugten. dankt. Dank was er ook van di verse buitenlandse teamcap tains, die al bij voorbaat rekenen op het doorgaan van het vierde toernooi in 1983. dat door een van de Duitsers als het „informe le Europese kampioenschap" werd betiteld OOK NEDERLANDERS Dat het gros van de prijzen in buitenlandse handen zijn geko men stond al bij voorbaat vast. Daar wordt veel meer aan dit onderdeel van de schietsport gedaan en met name in Duits land en Engeland Toch hebben diverse Nederlanders, soms bui ten eigen verwachting, voor een aantal mooie successen ge zorgd. Het uiteindelijke landen- klassement was 1. Hessen (1? punten), 2. Rijland (15 pnt3en 4 Nederland en een Britse ploeg (7 pnten 5 de tweede Engelse formatie (5 pnt.). De (bijna verre gende) Dutch Match vrij ge- weerschieten over 300 meter werd een Limburgs succes met T Arts (78 pnt.) en R. Kleinstra (72 pnt.) op de 1e en de 3e plaats met daar tussenin de Engelsman Beals (75 pnt.). SVL-musketier Hans Muller schoot zich naareen KNSA-voorzitter E. G. IJspeert. door de organisatoren als ope naar" beloofd, heeft mogelijk de trekschuit naar Leusden gemist. Zelfs een halfuur respijt bracht geen uitkomst, waarna de heer M. Landeweer, voorzitter van de schietbondelijke zwartkruitsec- tie, bereid werd gevonden om als plaatsvervanger op te treden. Na een meertalig welkomstwoord gaf hij de Scherpenzeelse pelo tonscommandant het bevel met een vooraf in stelling gebracht (echt) antiek kanon het ope ningsschot af te vuren. Het uit het Koninklijk Nederlands Wa penmuseum te Delft afkomstige stuk geschut bleek in prima staat van onderhout. De openingsknal leverde weliswaar geen eendvo gel op. maar was qua geluid en rookontwikkeling een voltreffer. Toen de kruitdamp boven de Leusderheide weer voldoende opgetrokken was, kwam de inter nationale vijfkamp vlot op gang Het totale programma omvatte ruim twintig onderdelen. Vrijdag verliepen de wedstrijden volko men probleemloos. Zaterdag hebben de weergoden minder medewerking verleend, maar de organisatoren bleken uitstekend op hun taak berekend De prijs uitreiking werd verricht door de heer Zoetmulder, bijgestaan door SVL-voorzitter D. Meerveld Niet echter dan nadat de dames uit het organisatieteam in de bloemen waren gezet en de deel nemers voor hun inbreng be- LEUSDEN Vrijdag en zater- ag vond op de Leusderheide het ternational Championship of uzzle Loading Arms plaats. De >rde editie van dit „zwartkruit- hleten" met antieke geweren, volvers en pistolen werd o.l.v. avid W. Zoetmulder door de hletvereniging Leusden onder isplciën van de nationale huttersbond KNSA georgani- erd. Met deelname van bijna eehonderd Engelsen, Duit- rs, Zweden, Fransen en uiter- rd Nederlanders. De opening van het schutters- est bracht de aanwezigen een de tijd terug in de tijd. Een loton fraai uitgedoste fuseliers Scherpenzeel vroeg met een usketsalvo ieders aandacht. De smash A - Lockhorst A 0-5, Lock- horst A - Phonosmash A (inhaal wedstrijd) 4-1, Lockhorst B - Soest C 2-3 Zaterdag-heren: Hoogland B - Lockhorst A 2-4, Lockhorst B - Eemelaar A 0-6, Eemelaar A - Lockhorst B (inhaalwedstrijd) 6- 0 en Rapid B - Lockhorst C 5-1. Zaterdag-mixed jeugd: Lock horst A - Alta C 5-0, 't Stort A -Lockhorst B 5-0 en Lockhorst C -Shot B 2-3 Zaterdag-jongens t/m 15: 't Stort C - Lockhorst A 0-8 en Lockhorst B - Weldam B 7-1. Dinsdag-dames: Lockhorst A - Naarden A 3-1, Soest Zuid H - Lockhorst B 1-3, Lockhorst C - Randenbroek B 4-0, Amerongen A - Lockhorst D 0-4, Lockhorst E - Leusderpark C 4-0, Dicke Rijst C - Lockhorst F 3-1 Woensdag-jongens t/m 12: Shot A - Lockhorst A 8-0. Woensdag-jeugd ITA: Lock horst 1 - Eemelaar 1 38-13, Leus den 2 - Lockhorst 2 11-37 en Randenbroek 2 - Lockhorst 3 36-19. Woensdag-dames ITA: Lock horst 1 - 't Stort 1 21-16. Randen broek 1 - Lockhorst 2 23-17, Lockhorst 3 - Volta 1 20-18, Alta 5 - Lockhorst 4 10-24, Volta 3 - Lockhorst 5 15-20, Lockhorst 6 -Randenbroek 7 24-10. 't Stort 4 - Lockhorst 7 21-17, Lockhorst 8 - Alta 7 24-10. Lockhorst 9 - Wel dam 6 22-18, Alta 8 - Lockhorst 10 18-22, Lockhorst 11 - 't Stort 7 22-15 en Flehite 6 - Lockhorst 12 24-11 fraaie 2e en 3e prijs op andere geweeronderdelen en bijzonder mooi was de zege van Henny Petrovic (SVL) op het 100 meter geweerschieten voor dames. De 9 (van de 18) Nederlandse kleiduivenschutters hebben zich In het vooral Britse geweld goed geweerd met onder meer een 9e plaats voor R. IJsbrandlj, een 10e voor J, Meijers en een 13e voor V. Petrovic. Zeer spannend tenslot te was het teamschieten Longo (replica-revolver) met het KNSA- team. Hessen en Beieren op kop (355 punten). De uiteindelijke volgorde hierboven genoemd kwam tot stand na het tellen van de „tienen". Resumerend kan worden gezegd, dat het kam pioenschap bijzonder geslaagd is. LEUSDEN/CENTRUM On danks de thuisnederlaag tegen Epe is het eerste zondag-senio renteam van de LTV Lockhorst kampioen geworden. Er was dit weekeinde nog meer reden tot vreugde in het clubhuis op het BB-park, want nog zes teams hebben de eerste plaats in hun poule veroverd. Lockhorst 2 was vorige week al kampioen met als beloning promotie naar de 3e klasse. Lockhorst 4 pakte zon dag de titel. Het eerste en vierde team spelen op 6 juni thuis pro motiewedstrijden. Zaterdag haalden Heren 1, Jongens A, Jongens B en ITA-Jeugd 1 even eens de kampioenstitel in huls. Naast vreugde ook verdriet zo gaat dat bij tennis in de Lockhorst-familie. In de zater dagcompetitie kwam het A-team net een partij tekort om Soest van de eerste plaats af te houden. In de landelijke competitie degra deerden drie teams Senioren 3, Heren 2 en Heren 3 In de dis trictscompetitie trof Heren B het zelfde lot, terwijl bij de jeugd Mixed B en Mixed C in 1983 een klasse lager moeten spelen. De uitslagen waren: Zondag-senioren: Lockhorst 1 - Epe 2 3-5, Baarn 2 - Lockhorst 2 3-5, Lockhorst 3 - Larsheim 1 6-2 en 't Laer 6 - Lockhorst 4 2-6 Zondag-heren: Lockhorst 1 - Nijkerk 1 5-1, Lockhorst 2 - Bosch en Duin 1 0-6en Vianen2- Lockhorst 3 6-0 Zaterdag-senioren: Phono- 1 EUSDEN/CENTRUM Paul issen en Henk de Ridder won zaterdag het lente-toernooi eu de boulesclub de Hak- •st (met 19 deelnemende s) door In de finale illaume en Bauk Spiering met •8 terug te wijzen. Het „leuke" deze eendagsbezigheid, rop elk duo zes partijen est spelen, waren de nogal rassende resultaten. Die ble- diverse, in de competitie k spelende boul(st)ers niet paard. Janssen/De Ridder ren in de eerste finale met 13-2 sterker dan Kees en Mieke thorst. Ie tweede halve eindstrijd was onder spannend. Bouwer- ys handhaafden zich tot de ste worp. maar uiteindelijk Bk het duo Spiering met 13-12 iets beter of moet je hier van jkkiger spreken? De top-tien het toernooi was 1 Janssen- Ridder, 2. duo Spiering, 3. s/Bouwer, 4 Kees en Mieke :horst, 5. v.d Bremer/v Dorp. 6. duo Van Leeuwen, 7. duo Schoonderwald, 8. duo Dam, 9 duo Stienen en 10. Boer- mans/v.d. Werve. Een gezamen lijk etentje na afloop met als „dessert" nog snel een door Frank Buys gewonnen hussel- toernooi (20 deelnemers) veel spelers krijgen er kennelijk niet gemakkelijk genoeg van be sloot de genoegelijk verlopen boulesdag. COMPETITIE Inmiddels is de onderlinge competitie (met 33 duo's!) al weer een week of wat aan de gang. Met als nieuwe koplopers het duo Van Leeuwen, overigens de enige combinatie met nog steeds een score van 100%. Wat teleurstellend met 3 uit 3 is (tot nu toe) het resultaat van Jans- sens/De Ridder. Aan de top van de (lange) ranglijst staan nu 1 duo Van Leeuwen 5 10 (+55) 2 Kees/Mieke Bokhorst 5 9 (+47) 3 duo Vossebeld jr 6 9 (+48) - duo Vossebeld (2) 6 9 (+35) 5. duo Bokhorst (2) 5 8 (+42) - Manuel/v d Werve 5 8 (+23) 7. duo Jacobs 4 7 (+73) - Bouwer/Nieveen 4 7 (+29) S Stuiver/De Winter 5 7 (+52) 10. Eskenazi/Jonkman 4 6 (+28) LEUSDEN/CENTRUM De mixed hockeyclub Leusden or ganiseerde zaterdag voor de eer ste keer op het Valleipark en onder leiding van Eric Timmer een ondanks de regen zeer ge slaagd semi-veteranentoernooi. Met nog maar kort bestaande clubs uit de omgeving als gasten. Nieuwegein en Culemborg ver schenen alleen met een heren team en dat hebben ze in de eindstand benadrukt. Holestick (Scherpenzeel), Dorsteti (Wijk bij Duurstede) en Hoevelaken hadden zowel een heren- als een damesteam in de strijd en Leus den kwam uit met het dubbele aantal. Ondanks de tegenwerking van de weergoden, vooral in de na middag, werd het een zeer ge slaagde hockeydag. Mede door de gezamelijke „Chinees" na af loop van de „strijd" en de daar opvolgende feestavond als sei zoensafsluiting, waarop het trio Hans Timmer de (dans)muziek verzorgde. In de navolgende eindstanden onderstreepte de MHü Leusden het goede gast heerschap Bij de dames werd Holestick winnaar, gevolgd door Leusden (wit), Dorsteti, Hoevela ken en Leusden (oranje). Nieu wegein won voor Culemborg de herenpoule en Leusden (oranje resp wit), Hoevelaken, Dorsteti en Holestick maakten in deze volgorde het zevental vol. LEUSDEN/CENTRUM Met de voor de competitie niet meer van belang zijnde ontmoeting Antilopen-Kameo, op woensdag jongstleden, hebben de Leus- dense korfballers het wedstrijd seizoen 1981-1982 afgesloten. De 7-4 zege werd bereikt via treffers van Gert Graafland en Joyce Osnabrugge (elk 2x), Ka rin Osnabrugge, Frans ter Maten en Pieter Kraaikamp (elk 1x). Het betrof tevens het afscheid van Rob en Frouk Geutjes uit het eerste twaalftal. Een kwartier voor het einde werden deze ras echte Antilopen met het nodige eerbetoon uit het veld gehaald Jarenland hebben zij in de Anti lopen-selectie gespeeld Rob ge noot vooral faam vanwege zijn zuivere afstandsschot en Frouk was door haar enorme inzet altiid een sterke troef van de ploeg Gelukkig is het vertrek uit het standaardteam geen afscheid van de vereniging. Rob blijft voorzitter van de jeugdcommis sie en Frouk actief met de aspi ranten. Joyce Osnabrugge, Na- ny Laheij en Richard Urbach uit de juniorenploeg staan gereed om de vrij gekomen plaatsen in de hoofdmacht over te nemen. Zaterdag was de Leusdense korfbalclub met zeven teams op bezoek bij de Belgische hoofd klasser Voorwaarts (Antwerpen). Qua wedstrijdpunten bleef de vriendschappelijke ontmoeting in evenwicht. Beide clubs won nen en verloren drie duels en speelden het zevende gelijk. Dat juist de selectieteams van Antilo pen voor overwinningen zorgden was een aangename verrassing. s Pronk, Marianne Swagerman, Mechteld van Marissing en Ben lerman (Leusden 4) werden ongeslagen kampioen - Het kampioensteam van LTV Leusden 1. LEUSDEN/CENBRUM In Drachten zijn selectiewedstrij den gespeeld voor de samenstel ling van Nederlandse jeugdelf- tallen. Jaap Swierenga, lid van de 1 mixed hockeyclub Leusden, is gekozen in de groep spelers, waaruit het nationale elftal van de B-jeugd (jongens tot 15 jaar) wordt gevormd. EUSDEN/CENTRUM De f Leusden heeft tijdens een Jerige bijeenkomst in het ihuis een hele reeks kam- enen gehuldigd. Dat gold op eerste plaats het zondag-se- enteam 1. Het vlaggeschip de vereniging, bemand door ly Klave, Margriet van Loo, Schuur, Paul Wesseling en I van Loo, is na de promotie vorig jaaropnleuw kampioen lorden en wel van de landelij ke klasse. Op 6 juni kan de fdige bekroning van het suc- olle seizoen plaatsvinden in- ide promotiewedstrijd tegen Amsterdamse Buitenveldert op het Valleipark tot een goed einde wordt gebracht. In de districtsklasse van de zaterdagcompetitie is Leusden A (Hedwig Kappers. Margreet van Marwijk, Frits Raaymakers en Roy de la Rambalje) op de eerste plaats geëindigd. Ook Leusden E met Marjan Karelse, Corry van Loenen, Ferry van Uffelen en Job Heneweer werd kampioen. Op 5 juni komt deze ploeg voor de promotiewedstrijd in actie. Leus den 4 was een week eerder al met de titel gaan strijken Junioren B in de districtscompetitie (Ronald Eerde, Ernst Jan v. d Grijp, Iris van Veen, Christa v d Horst en Pascale Companjes) bleef niet achter en pakte eveneens de titel. Het woensdag-jeugdteam t/m 12 jaar heeft ook nog zeer goede kampioenskansen De uitslagen waren Dinsdag-dames: Leusden A - Ludenti F 3-1 en Leusden B - Manger Cats E 4-0 Woensdag-junioren: Leusden A - Soesterberg A 6-2 Woensdag-meisjes: De Kuil A - Leusden A 6-2 Zaterdag-senioren: Soest B - Leusden A 2-3, Leusden B - Ee melaar B 4-1Helios D - Leusden C 5-0, Soesterberg A - Leusden D 0-5 en Leusden E - Helios E 5-0 Zaterdag-heren: Leusden A - Randenbroek A 0-6 en Leusden B - Soesterberg B 2-4 Zaterdag-jongens: Maarn A - Leusden A 2-6. Zaterdag-junioren: Alta A - Leusden A 4-1 en Alta E -Leus den B 1-4 Zondag-senioren: Vechtlust 7 - Leusden 1 3-5, US Amsterdam 3 - Leusden 2 5-3, Leusden 3 - Hoogland 5 2-6, Laren 6 - Leus den 4 0-8 en Leusden 5 - Hakke laars 4 7-1, Zondag-heren: Leusden 1 - Lunteren 3 6-0. - De squashers vlak voor de start. APELDOORN Vrijdagmid dag om 14.00 uur werd in Apel doorn het startschot gelost voor de 24-uurs hardloopestafette van de A.V. Veluwe. Met deelname van 18 tienmansformaties en een (Duitse) ploeg van een vader en twee zonen. Onder de moedigen goed weer was niet verwacht en het werd tijdens de wedstrijd alleen maar slechter bevond zich ook een tiental leden van het Squash Rackets Genootschap Leusden. Deze squashploeg. in precies dezelfde samenstelling als twee jaar geleden, was met een totale leeftijd van 431 jaar op één na de oudste. Voorzitter Jan Scheffer was met zijn 58 jaar de Leusden se nestor en Henk Verhoek met 33 de benjamin Zaterdagmiddag om 14.00 uur kwam aan de krachtmeting een einde. De Leusdense squashers hebben in het bewuste etmaal ruim 198 ronden van bijna 1600 meter afgelegd Totaal 317 kilo meter nagenoeg de afstand van Leusden naar Antwerpen en terug' met een gemiddelde snelheid van 13,3 km per uur In vergelijking met twee jaar geleden (194 ronden, nog net geen 310 km en gemiddeld 12,9 km per uur) toch wel een leuke verbetering van de prestaties. Zeker als u weet, dat de formatie inmiddels 20 jaar ouder is gewor den Buiicnlt"10 iw«Lf jVnd» verl*»gj* i*°°r Jmnb de ooi* hor«° iTl |{in»< SSVÏJ5£ Ik wil het Algemeen Dagblad 4 weken op proef, voor f 8.601 p v f 17,20 Ik heb dus 4 weken de tijd om te beslissen of ik een abonne ment neem Over betaling wacht ik uw bericht af Naam Adres Postcode Plaats T b v evt controle op correcte bezorging graag uw tel nr Deze bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar afd Abonnementen Algemeen Dagblad. Antwoordnummer 1614.3000 VB Rotterdam 9A4

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7