7 Blijf niet zitten waar je zit! Gemeentebelangen Lijst 6 ijst 4/GPV/SGP/ Lijst 4/GPV/SGP/ Lijst 4/GPV/SGP/ Lijst 4/GPV/SGP/ Lijst 4/GPV/SGP/ Lijst 4/GPV/SGP/ Lijst 4 GPV/SGP/ INCIPIEEL DUIDELIJK PRAC- !CH ;PV EN SGP werken ook dit >r weer samen bij de verkiezin- De doelstelling van beide par- n- bekend maken en toepassen i de bijbelse normen m de ge- entepolitiek - wordt daarmee best gediend. Naleven van die men is goed voor alle mensen voor alle overheden. )ns uitgangspunt wordt dan ook Yormd door de Bijbel, waardoor God en Zijn wil leren kennen. Bij >ns politiek spreken en handelen lonze kandidaten daarop - zon- I voorbehoud - aanspreekbaar, nuit die Bijbel hebben wij in ons meenteprogramma beleidslij- iiuitgewerkt voor de verschillen- aspecten van het gemeentelijk ctioneren. Dit programma kunt u ivragen bij onze secretariaten, kele, willekeurig gekozen, on- iwerpen in verband daarmee nden in bijgaande bijdragen Di de eerste vier kandidaten op je lijst aangestipt Hoofdlijnen van ons programma io.a erkenning van Gods eer en Gods wet in publieke aangelegenhe den handhaven van de rechtsorde pnstructieve samenwerking in het besturen van de gemeente stimuleren van werkgelegen- ïeid waar mogelijk V eerbied voor Gods scheping bij het gebruik daarvan ruimte laten en voorwaarden scheppen voor particuliere ini tiatieven respecteren van de eigen identi teit van het bijzonder onderwijs, van welzijnsorganisaties e.d. stimuleren en waar nodig onder steunen van onderlinge hulpver lening beperken van gemeentelijke belastingen en uitgaven en eer lijk verdelen van de lasten Ons gemeenteprogramma en de samenvatting daarvan in de vorm van de verkiezingskrant „Goede raad voor Leusden" zijn verkrijg baar bij het secretariaat. Landweg 72, tel 943807 A. v.d. Dool en P. J. Blok (voorzitters van resp. GPV en SGP) CONSTRUCTIEVE SAMENWER KING „AAN HET hoofd der gemeente staat de raad.aldus artikel 152 van de Grondwet. Deze bepaling, nader uitgewerkt in de Gemeente wet, laat er geen twijfel over be staan dat het hoogste, het belang rijkste orgaan van het gemeentebe stuur wordt gevormd door de ge meenteraad. Enerzijds vloeit daaruit voort, dat die raad zich van zijn verantwoor delijkheid goed bewust moet we ten Anderzijds volgt daaruit dat de andere bestuursorganen het, colle ge van B en W en de burgemeester, en ook het ambtelijk apparaat (de „vierde macht"?!), de gemeente raad in zijn waarden moeten laten en optimaal aan die raad informatie moeten toezeggen en verantwoor ding dienen af te leggen De verre weg belangrijkste taken (naast en kele zelfstandige „eigen" functies) van B en W en ambtenaren zijn het voorbereiden en uitvoeren van ge meenteraadsbesluiten De recht streeks gekozen gemeenteraad is de meest duidelijke afspiegeling van de (kiesgerechtigde) inwoners van Leusden Daarom ook achten wij het juist dat - rekening houdend met aantallen maar ook capacitei ten, het college van (B en) wethou ders zoveel mogelijk een afspiege lingscollege is en niet een meer derheidscollege op basis van een uitgewerkt program Ook minderheden in de ge meenteraad maken ten volle deel uit van dat (belangrijkste) orgaan. Voor wat betreft de raadscommis sies behoort dit o m tot gevolg te hebben dat deze zo breed mogelijk worden samengesteld, zodat alle fracties daarin - indien enigszins mogelijk - zijn vertegenwoordigd Trouwens, wie - bijvoorbeeld door regelmatig deze krant te lezen - de gemeentepolitiek de afgelo pen periode wat volgde, zal het er snel mee eens zijn dat de inbreng van Harm Offereins in raad en com missies onze stellmgname zeker rechtvaardigt. D. Veurink. nr. 3 van GPV/SGP-lijst ONDERWIJS IS OUDERTAAK OPVOEDING en onderwijs is in de eerste plaats een taak voor de ouders. Voor dit onderwijs in al zijn geledingen en vormen, behoort Gods Woord centraal te staan. In de eerste plaats als normbepaler en richtmgaan wijzer. Met behulp van dit onderwijs dient het besef te worden bijge bracht. dat de verworven kennis tot eer van de Schepper en m dienst van de naaste gebruikt moet wor den Het is de taak van de overheid te zorgen voor mogelijkheden om onderwijs te geven dat de toets van Gods woord kan doorstaan. In het huidige moderne levens besef wordt echter door velen hei Woord van God niet meer als nor merend beschouwd Een autonoom menseluk denken is overheersend geworden Volgens dit moderne denken moet men zich bij het ge ven van onderwijs niet laten be voogden door Gods Woord, de kerk, de traditie, de geschiedenis of welke autoriteiten dan ook. Op voeding tot kritische en mondige mensen is dan ook een van de be langrijkste doelstellingen gewor den Het bijzonder onderwijs, dat wel Gods Woord centraal stelt, dient al le vrijheid te hebben de aan haar toevertrouwde leerlingen volgens de in Gods Woord gegeven regels te onderwijzen Aan dit onderwijs mogen daarom geen eisen worden gesteld die wezensvreemd zijn aan haar karakter Dit houdt ook m dat er gelegenheid moet zijn voor het aansluiten bij levensbeschouwelij ke schoolbegeleidingsdiensten naar eigen keuze waarbij het ge meentebestuur aan deze diensten op dezelfde basis als aan de regio nale onderwijsbegeleidingsdienst Eemland een subsidie dient te ver strekken. C. P. Polderman, nr. 2 van GPV/SGP lijst WELZIJN IN DE verkiezmgsuitgave 1978 van het GPV/SGP stond: „Welzijn is een modern woord voor een oud begrip" „Voorspoed genot, ge luk al eeuwen lang is de mens er naar op zoek." Hier was echter sprake van een welzijn bedoeld in engere zin. Breder gezien is het totale ge meentelijke gebeuren eigenlijk een bijdrage aan/tot het welzijn van het milieu, het onderwijs, openbaar vervoer, de verkeersvoorzienmgen of de werkgelegenheid enz. enz. alles moet bijdragen aan het „wel zijn" van de burgers Over enkele dagen kunnen we weer gaan stemmen voor de Raad die het totale ,,welzijns"beleid in de komende jaren moet gaan bepalen Die Raad zal het zeker niet gemak kelijk gaan krijgen.. Door beper king van de beschikbare middelen zullen prioriteiten moeten worden gesteld, keuzes worden gemaakt Alléén als het daarbij gaat om de eer van God wordt het werkelijke welzijn van een ieder gediend1 Tenslotte zal het beleid moeten worden uitgevoerd In deze tijd van bezuinigingen en inleveren is een goede motivatie en een juiste be geleiding van de mens die het uit eindelijk moet „doen" belangrijker dan ooit. Er zal voor gezorgd moeten wor den dat het totale financiële beleid niet botst met (de noodzaak tot) be zuinigen zonder dat dit het „wel zijn" van het personeel aantast M. Timmerman nr. 4 van GPV/SGP lijst KLEINE FRACTIE, GROTE IN VLOED IN ONS verkiezingsprogramma schrijven wij, dat we als inwoners van de gemeente Leusden, ook in de politiek onze plicht willen doen, „opdat het ons allen wèl ga". Dat is ook het eerste deel van het ant woord dat ik geef, als iemand mij vraagt: „hoe haal je het in je hoofd om zoveel üjd in het raadswerk te steken?" Daarnaast kan ik moeilijk ontkennen dat het mee-besturen van onze gemeente me ook voldoe ning geeft „Maar", is dan een vraag, „wat kun je nu in je eentje m de Raad klaar maken?" De Raad maakt ech ter z'n beleid niet door alleen maar te stemmen! Met name bij het werk in de kom missies is voor argumenten door gaans een goed gehoor te vinden. Hoeveel invloed je daarbij als een ling hebt, is niet of nauwelijks aan te geven. Wanneer je echter ervaart dat bij onderwerpen als. bezuini gen, verkoopregulerende-voor- waarden. sociaal-culturele activi teiten. voorbereidingsbesluiten e.d. je argumenten serieus geno men worden, en je ze vaak, geheel of gedeeltelijk, in de besluitvor ming terug vindt, dan ervaar ik zelf m'n werk als nuttig en zinvol. In de Raadsvergaderingen heb ben de grote frakties vaak zo'n strak mandaat, dat daér argumenten in veel gevallen „boter aan de galg gesmeerd" zijn Dat strakke man daat schijnt nodig om de eenheid van de fraktie naar buiten te de monstreren. Dus niet alleen omdat zetels in de Raad tellen, maar vooral ook omdat het meeste werk in de kommissies gedaan wordt, zal het ieder duide lijk zijn dat mijn grote wens is „kreeg ik er maar een man bij", dan kan aan het kommissiewerk nog méér aandacht gegeven worden. Daarom roep ik ieder die de taak van de Gemeenteraad serieus neemt, op: stem op lijst vier H. Offereins, nr. 1 van GPV/SGP lijst JUIST BIJ de gemeenteraadsverkie zingen geldt dit. In een gemeente van de grootte van Leusden kunnen mondige mensen een woordje meespreken over hun belangen. Een klein beetje durf is er voor nodig, maar er zijn zeker mogelijk heden om mee te denken en mee te doen. Om invloed uit te oefenen op de keuzes die gemaakt moeten worden. Aan te geven hoe en waar aan het geld dat de gemeente ter beschikking heeft, besteed moet worden. Laat uw stem op 2 juni horen. Maar ook daarna, in de raadscom missievergaderingen - waarin ie dere inwoner het woord mag vra gen - kan via opmerkingen, sugges ties en waarschuwingen recht streeks invloed uitgeoefend wor den op de raads- en B W-beslui- ten. Bij D'66 zijn de fractievergade ringen, die elke maand worden ge houden, openbaar. Ook daar is uw inbreng welkom. Wat streeft D'66 na? D'66 is binnen de samenleving niet verweven met bepaalde lagen van de bevolking of met organisa ties die afzonderlijke belangen be hartigen. Wèl staan wij open voor hun opvattingen, maar willen die af wegen tegen andere, in zakelijk heid en onafhankelijkheid Centraal streven wij een betaal baar wonmgbezit na. door verrui ming van de renteaftrek voor lage re- en middeninkomens Voor Leusden geldt drijf de grondprijs niet ongemotiveerd op (Slokker woningen) Voor de centrale overheid geldt schep voorwaarden voor zinvolle vrijetijdsbesteding en sportbeoefe ning voor alle lagen van de bevol king Voor de gemeente. Maak dan een evenwichtige afweging voor alle takken van sport Het gemeen tegeld mag niet besteed worden aan tennissers die buiten Leusden wonen (verhuur banen „De Inslag") zolang andere sporters nog niet aan bod gekomen zijn Keuzes maken, afweging van be langen in de jubileum uitgave van het Nederlands bibliotheek- en .lek- tuurcentrum schrijft H Wiegel „Het openbaar bibliotheekwerk zal naar de mening van de VVD de komende jaren in toenemende ma te in samenhang gezien moeten worden, met de bekende en onge twijfeld nieuw ontwikkelde infor matie- en communicatie media RF M Lubbers zegt „Bij de fractie van het CDA, die ik aanvoer, is gro te aandacht en zorg aanwezig, als het bibliotheekwerk in het geding is Dit is juist en moet zo blijven!" De Leusdense bibliotheek voldoet nog lang niet aan de minimum norm Wij begrijpen dan ook niet dat CDA en VVD in Leusden juist daar een in grijpende bezuiniging doorgedrukt hebben Een nieuwe raadsperiode staat voor de deur Er zullen weer veel keuzes gemaakt moeten worden Keuzes die u direkt aangaan Wel licht over uw straat, wijk, woonom geving; over welzijn, opvoeding, ontplooiingskansen Denk, durf en doe mee1 BLIJF NIET ZITTEN1 D'66 ziet. het als een uitdaging om de uitgangspunten die in het pro gramma zijn vervat zo goed moge lijk te verwezenlijken Enkele van die uitgangspunten zijn D'66 is tegenstander van wo ningbouw ten zuiden van de Schoolsteegbosjes D'66 keurt de uitbreiding van de bestaande militaire oefenterrei nen op de Leusderhei af* Er moet méér dan tot nu toe worden gebouwd voor jonge ren en alleenstaanden. Dat be tekent: meer twee- en drieka merwoningen dan nu worden gerealiseerd. D'66 meent dat in Leusden's bui tengebied meer fietspaden moeten komen als onderdeel van aantrekkelijke, recreatieve fietsroutes. D'66 pleit voor het onderzoeken van de mogelijkheid van een buurttaxi tussen Leusden Zuid en Leusden Centrum voor 65- plussers en minder validen, zo lang een busverbinding niet ge realiseerd is Bibliotheek D'66 is van mening dat de bibliotheekvoorziening een van de belangrijkste ge meentelijke verantwoordelijk heden is. Bezuinigingen hierop dienen tot het uiterste beperkt te blijven Overblijfmogelijkheden op school dienen onder goede kondities gerealiseerd te wor den Ook hier geldt dat eerst van de ouders een bijdrage naar draagkracht moet worden gevraagd In bestemmingsplannen moet de mogelijkheid worden inge bouwd om te komen tot am bachtelijke werkgelegenheid binnen de woonwijken. Vraag het volledige programma ó/0,65 aan bij het secretariaat van Geulwijk 27, tel 942438 E VERKIEZINGEN voor de gemeenteraad, zittingsperiode 1982-1986 staan voor de deur. Op 2 juni a.s. zult u, wij aannemen ter stembus gaan en het hokje van uw keuze rood kleuren. Reden voor ons om uw aandacht ïr eens te vragen voor de partij Gemeentebelangen, waarvan u nevenstaand de beginselverklaring aantreft. ft] zijn nog steeds van mening, dat een vrije groepering als de onze in de gemeenteraad vertegenwoordigd t te blijven, om een onafhankelijk geluid te kunnen laten horen. £t is gebruikelijk dat een partij een verkiezingsprogramma presenteert. Wij zien daar echter van af en richten in eerste instantie tot het .voeren van een op de actuele situatie gericht financieel beleid vele wensen die er op allerlei gebieden leven, vragen, gelet op de beperkte beschikbare middelen, een dige afv/eging, alvorens te besluiten om geld voor enig doel ter beschikking te stellen teraard zal ons beleid er op gencht zijn, dat de gelden zo reëel en eerlijk mogelijk zullen worden verdeeld, rbij ook „de kleintjes" niet zullen worden vergeten 'ij onderscheiden globaal twee manieren om gemeenschapsgelden te besteden. behoeve van het mstand houden/uitbreiden van het gemeentelijke voorzieningenpakket (riolering, 'haar groen, onderhoud wegen en paden, verkeersveiligheid enz dus tot nut van de gehele Leusdense 'lking i te voorzien in de individuele of speciale behoeften van grotere of kleinere groeperingen uit de Leusdense 'lking, die deel uitmaken van meestal gesubsidieerde verenigingen, organisaties, stichtingen e d i] zullen er echter bij de verdeling van gelden voor waken, dat het algemeen voorzieningenpakket op peil teraard hebben zaken als structuurplan, woningbouw, werkgelegenheid e.d vanzelfsprekend onze volledi- andacht ij geven u het bovenstaande gaarne ter overweging mee bij het bepalen van uw keus - Herman Baaiman (Ge meentebelangen) 1. Herman Baaiman 2. Bert Bakker 3. Wim Bor 4. Joke van der Span 5. Harry Tolboom 6. Jan Kuijpers 7. Wim Rasch 8. Ben van Plateringen BEGINSELVERKLARING De Partij Gemeentebelangen te Leusden, een lokale politieke groepering, zonder enige binding met landspo- litieke partijen, stelt zich ten doel - de behartiging van de belangen van de gemeente Leusden en van die van haar inwoners, zowel die van het individu als van de groep, ongeacht religieuze of politieke overtuiging een en ander voor zover die belangen haar als redelijk voorkomen en niet strijdig zijn met de in ons land geldende rechtsorde en/of met behoorlijk bestuur. De op democratische wijze in de gemeenteraad van Leusden gekozen vertegenwoordigers van de Partij Gemeentebelangen (fraktie) baseren zich, bij hun stemgedrag in de vergaderingen van deze raad, mede op de adviezen van hun schaduwfraktie Het overleg tussen fraktie en schaduwfraktie (schatfuwberaad) is openbaar, tenzij dwingende redenen aanleiding zijn tot geheel of gedeeltelijk vergaderen in beslotenheid De fraktieleden zijn gehouden al de hen van gemeentewege of door derden verstrekte informatie Indien openbaarmaking van informatie, die aan vertrouwelijkheid of geheimhouding is onderworpen, dienstig wordt geacht voor het bereiken van het gestelde doel. dan kan dit alleen geschieden met voorkennis van - en goedkeuring door de betreffende informant

Leusder Krant | 1982 | | pagina 13