Offereins: ..Stoppen met structuurplan" Tunnel in juli klaar J. x. /fit s\ RAADSLID DOET VANAVOND VOORSTEL Warenhuis absolute prioriteit Werkgroep onderwijs vergadert Commissie 0W/R0 bijeen llllllll 111IIIIIIIIIHIIIII1111IIIIIIH llllllll !llllllllllllll!'«ftllll Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden n.e Geen krant ontvangen? Vandaag extra in de Leusder Krant: „In het Kader van de Verkiezingen": 7 pagina's gemeenteraads verkiezingen. Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? DE LEUSDER KRANT BRUINE BULL-EYE SKLECTKA Voor 'n betaalbarej>ril mét service: Groeneveld. Houdt Groeneveld voor ogen Verantwoordelijk redakteur BERT vos Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b g.g (03420) 16141 Tele* 8 D U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal Uitgave B D U B V DONDERDAG 27 MEI 1982 14e JAARGANG NO. LEUSDEN - De ontwikkeling van een warenhuis in de Ha mershof verdient absolute prio riteit. De vestiging van een su permarkt In Alandsbeek kan pas Ier sprake komen, nadat het wa renhuis is gerealiseerd en zodra de economische ruimte daartoe bestaat. Dat zegt wethouder Jan Mande- maker (van onder meer Midden- en Kleinbedrijf) in een schriftelijke toe lichting op zijn minderheidsstand- Hjnt ten aanzien van het college- roorstel inzake de vestiging van ren warenhuis. Zoals wij dinsdag lenchtten, komt er vanavond in de gemeenteraad een voorstel van het college aan de orde, om zo rpoedig mogelijk een warenhuis in te Hamershof en een buuristeun- xint in Alandsbeek te vestigen. Het jroenwoudt-Profimarkt concern rou bereid zijn om beide vestigin gen te realiseren. Het voorstel van iet college wordt slechts gesteund door wethouder Jan Wagenaar (WD) en burgemeester J. W. M. Ratfemaker. De wethouders Van Woudenberg (CDA) en Mandema- ker (Onafhankelijk) steunen het voorstel niet Uit de schriftelijke toelichting van dandemaker blijkt dat hij vooral het ÜMK-rapport over de bewinkeling n Leusden als richtsnoer wenst te lanteren. Volgens Mandemaker tou een vestiging in Alandsbeek nmstens 400 vierkante meter bruto ednjfsoppervlakte moeten heb- sn om levensvatbaar te kunnen ijn Onaanvaardbaar, zegt Man iemaker, om zo vestiging toe te alen naast de bestaande winkels Sn een warenhuis. Over de super- narkt zegt de wethouder: ,,Een lergelijke vestiging zal zeker een irijsagressieve politiek moeten rarden en derhalve een invloeds feer ontwikkelen die zich niet be- lerkt tot rond B 1 liggende wijken, toch tot geheel Leusden. Zeker uilen hieruit na verloop van enige jd zowel voor de middenstand als »k voor de consumenten nadelige onsekwenties voortvloeien." (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - GPV/SGP- raadslid Harm Offereins zal vanavond in de ge meenteraad voorstellen te stoppen met de opstelling van het structuurplan voor de gemeente Leusden. Hij vindt dat de vorige maand vastgestelde keuzenota „Hoofdlijnen van beleid" genoeg informatie voor de ontwikkeling van Leusden bevat om haar te bestem pelen als ontwerp-struk- tuurplan. Offereins komt hiermee naar aanleiding van een voorstel van B&W om voor de vijfde fase in de totstandkoming van een struc tuurplan een krediet van 202.000 gulden beschikbaar te stellen. Deze vijfde fase zal er voorname lijk op gericht zijn om het even tuele structuurplan te maken tot een praktisch hanteerbaar werk boek voor het gemeentelijk be leid. Voor de eerste vier fasen werd door de gemeente bijna één miljoen gulden uitgegeven. „Wat hebben we inmiddels ge kregen." vraagt het GPV/SGP- raadslid zich af in zijn schriftelijk voorslel Hij geeft zelf hel ant woord: ,,Met behulp van de, overi- .-o- aS* Offereins: ,,Tot nu toe tien kilo papier voor bijna één miljoen gulden gens zeer goede, rapportage van Adviesbureau Arnhem hebben we een zeer grote hoeveelheid nota's (circa tien kg papier per raadslid) LEUSDEN - De werkgroep on derwijs komt donderdag 3 juni voor een vergadering bijeen in de raadszaal van het gemeente huis. Aanvang 20.00 uur. De agenda ziet er als volgt uit: 1 Opening. 2. Notulen 3. Mededelingen Commissie Welziin en Onder wijs. Leusdens schoolhoofdenbe- raad. Teldatumgegevens per 16 april 1982 Vakantierooster 1982'1983 Zwemonderwijs. Schoolberoepskeuze-onder- zoek Rondvraag. Sluiting. 4. gekregen voor een totaal bedrag van 975.862 gulden. Met behulp hiervan kon de raad zich op 29 april j.l uitspreken over hoe een even tuele groei van Leusden zou moe ten plaatsvinden: niet over het Valleikanaal, alleen voor eigen behoefte bouwen, 50% werkge legenheid, woningbouw in 't Rui ge Velt, indien dal nodig blijkt woningbouw ten zuiden van de Schoolsteegbosjes met zoveel mo gelijk behoud daarvan, en als extra: de Horst uitbreiden naar het westen (conform streekplan) en 't Vliet bestemmen als reserve gebied." Deze opsomming van Of fereins is uiterst cynisch bedoeld, omdat met name de eerste vijf pun ten ook al vóór de opstelling van het structuurplan bekend waren FASE 8 Volgens het raadslid voldoet de «.uzenota samen met het vorige maand genomen raadsbesluit aan de omschrijving van een structuur plan in „Kijk op de gemeente" (een uitgave van VUGA) namelijk dat de gedachte-ontwikkeling van het be trokken gebied is aangegeven Of fereins is van mening, dat verdere detaillering van de uitbreiding dient plaats te vinden in één of meer be stemmingsplannen. In zijn voorstel schrijft hij: „Ge zien de bij herhaling gedane uit spraak dat, voordat en zelfs tijdens de uitwerking van bestemmings plannen, alle belangrijke informatie moet worden biioesteld, en we nu nog niet zo ver zijn, stel ik voor om uit te spreken dat de keuzenota, samengevat in het door de raad aanvaarde voorstel het ontwerp- structuurplan van de gemeente Leusden is." Daarom kan volgens de GPV'er (formeel) fase 8 worden gestart, waarvoor in de planning 74.000 gulden is uitgetrokken. STEUNEN Het is niet ondenkbaar, dat de raad of een meerderheid daar van het uitgangspunt van Offe- relns voorstel zal steunen: stop pen met het maken van een structuurplan; hoe Leusden moet groeien is nu wel groten deels bekend en de verdere uit werking bepalen we in de be stemmingsplannen. Zie ook op verkiezingspagi na's tweegesprek tussen Offe reins en Geljon, waarin zij het on der meer hebben over de vijfde fase van het structuurplan. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 16.00 uur de Leusdei Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. - Grote belangstelling voor homeopathie3 - Manege is uitkomst3 - Unieke cursus bij Don Bosco 5 - SBBO: er is werk genoeg 5 - Sport 7 - Loep op Leusden9 - Expositie Hakhorst9 - Film9 Doktersdienst Pinksterweekend: Van vrijdag 18 uur tot zondag 13 uur: Dr. Lantink, tel. 033-941210. Van zondag 13 uur tot dinsdag 8 uur: Dr. Verhagen, tel. 944223. In verband met Pinksteren verschijnt de Leusder Krant volgende week op woensdag en vrijdag! LEUSDEN - De commissie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening vergadert dinsdag 1 10 11. Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar L als het om snelheid én kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Op werkdagen van 9.00 tot 1200 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Telefoon: 033-941495 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUl Verachljnt dinsdag an dondardag In da gamaanta Lausdan. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en v»n 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. voor binnen en buiten de Biezenkamp 8 Tel 033 94 54 35 Leusden C 'n winkel vol ideeën juni In het gemeentelijk voorlich tingscentrum asn de Zwarteweg 16a. Aanvang 20.00 uur. De agenda bevat de volgende pun ten: 1. Opening. 2. Inventarisatie vragenstellers/ woordvoerders. 3 Verslagen van 6-4-1982.15-4- 1982, 20-4-1982 en van 6-5-1982. 4 Mededelingen: Ontwerp her ziening bestemmingsplan Leusde- Zuid (Loysden en de Woelige Hoek) Verdaging beslissing G.S. woonwagencentrum. 5. Versnelling Claeverenblad- Wildenburg, - voortgang - notitie geluidshinder 6 Vragenlijst nieuwbouw en ver nieuwbouw 1983 tot en met 1985. 7. Verkoop grond kleine wonin gen, 8. Voorbereidingsbesluiten. - Hamersveld; - Paardenmaat; - Schietcomplex Kol. van Royenweg. 9. Parkeervoorzieningen Burg. Buiningpark 10 Verkoop grond W.S.L. Achter veld. 11. Aanwijzing gemeentegebie- den als bedoeld in artikel 3 van de Wel Agrarisch Grondverkeer. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Deze week is het westelijk deel van de tun nel voor voetgangers en fiet sers onder het toekomstig gedeelte van de Groene Zoom aangelegd. Na de Pink sterdagen zal begonnen wor den met de aanleg van het oostelijk deel. Het neerlaten van de tunnelsegmenten de ze week verliep niet helemaal op rolletjes. De aannemer die de werkzaamheden uitvoert, had een te lichte hijskraan la ten aanrukken. Later werd een zwaarder en steviger ex emplaar ingezet. In de eerste helft van juli zal de tunnel on der de Groene Zoom tegen over de ingang van het Bui ningpark klaar zijn. Tegen die tijd kan ook het fietspad langs het nieuwe gedeelte van de Groene Zoom in ge bruik worden genomen. De kosten van de aanleg van de tunnel bedragen circa acht ton. Een dure of 'n voordelige bril. voor Groeneveld maakt 't niets uit. Ons advies blijft zorgvuldig. Onze service zoals 't hoort. Omdat we blij zijn u te kunnen helpen. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 De Groeneveld opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1