Zo ziet de nieuwe gemeenteraad eruit I 20 Dick Jansen Nico van de Stadt Hans Zelsmai. Paul Nieuwenhuis René Jongerius Berend Reitsma DONDERDAG 3 JUNI 1982 ■JL Jan van Middendorp *•"- w Hans Wenlholt vervolg van pagina 19 menverlies geleden aan de lijst GPV/RPF, maar dank zij de rest- stemmen (de kiesdeler was 304 en het SGP kreeg 285 stemmen) werd de zetel toch veilig gesteld. Dat het GPV/RPF het niet heeft gehaald, komt toch vooral door het feit dat de SGP op een vrij stand vastige aanhang kan rekenen. Dat blijkt bij elke verkiezingen weer Het opkomstpercentage mag in Hoevelaken redelijk worden ge noemd, gezien het landelijke beeld. In vergelijking met vier jaar gele den viel het percentage echter wat terug. REAKTIES Uiteraard noteerden we voor u de reakties van de politieke partij en. Vrijwel alle kandidaten voor de gemeenteraad waren aanwezig in De Stuw, waar Rob Zijlstra met z'n E8 Dixie voor de muzikale omlij sting zorgde. In al het lawaai, ru moer, felicitaties, etc. viel het niet mee de politici te pakken te krijgen. Hans Wentholt reageerde uite raard blij en toch ook wel enigszins verrast. „Deze uitslag is meer dan ik had durven hopen. Als we de uitslag vergelijken met die van de provinciale staten, zijn we de enige partij in Hoevelaken die heeft ge wonnen. We zijn veertig procent vooruitgegaan en dat mag best een gigantisch resultaat worden ge noemd. Een beetje triest is de uit slag voor D'66, maar zo gaat dat nu eenmaal in de politiek." De kollegevorming is uiteraard niet zo maar een twee drie uitge legd en dat geldt dit keer ook voor Hans Wentholt. „Wie de wethou derszetels gaan innemen wordt ui teraard moeilijk Elke partij moet kenbaar maken met wie het in het kollege wil. In deze verkiezingen is duidelijk met personen gespeeld, dat is ook kenmerkend voor dorpse politiek. We hebben veel persoon lijke stemmen gehaald, daarmee worden wel argumenten aangedra gen voor opnieuw een PvdA-wet- houder. De kiezers hebben aange geven dat ze de PvdA terug willen hebben in het kollege. Berend Reitsma van de SGP is kort in zijn reaktie. „Ik had toch wel een heel andere uitslag ver wacht. Het GPV/RPF erin en D'66. Ik ben blij dat we toch weer een zetel hebben gehaald. Over de kol legesamenstelling kan ik nu niets zeggen. Ik denk dat ze allemaal de zelfde kapaciteiten hebben, dus dat zal best moeilijk worden. Wat de SGP betreft, we gaan er weer vier jaar tegenaan De teleurstelling van Bams Bak- kerus is begrijpelijk. „Dit is droe vig, dit had ik echt niet verwacht. Ik vind dat de PvdA wel erg sterk is gestegen, ja, het is een heel opmer kelijke uitslag, dit soort verschui vingen had ik niet verwacht. Wat Hoevelaken betreft heeft onze par tij dus wel de landelijke trend ge volgd. In tegenstelling tot bijvoor beeld de PvdA: men heeft in Hoe velaken duidelijk gekozen voor Hans Wentholt. Voor het CDA is de uitslag ongetwijfeld teleurstellend, Van Middendorps wethouderszetel is niet meer zeker. Waar gaan we in de toekomst naar toe met D'66? De uitslag vier jaar geleden was geflatteerd, maar toch vind ik dat we wel een plaats verdienen in het Hoevelakense po litieke gebeuren. Het wordt voor ons wel moeilijk om er betrokken bij te blijven. We gaan dit in ieder geval wel proberen." Piet Hein Wilcke van de lijst GPV/RPF is gematigd teleurge steld „We hebben ons steeds nuch ter opgesteld, we hebben er reke ning mee gehouden, meer niet. De uitslag is zeer zeker verrassend te noemen. Het is duidelijk dat in het dorp niet alleen op partijen is ge stemd, maar ook op personen. We betreuren de verschuiving van kon- fessioneel naar niet-konfessioneel want we hebben ook geen belang bij een sterk verzwakt CDA. We zullen de komende vier jaar aktief blijven, we zullen zogezegd een ak tief publieke tribunebeleid voeren. En over vier jaar proberen we het weer." Bij Jan van Middendorp van het CDA valt geen teleurstelling te be treuren. Hij had de uitslag voor zijn partij ongeveer verwacht. „We hebben ook niet gerekend op zes zetels. Steeds gezegd vijf of vier, we wisten ook niet hoe het GPV en de RPF het zouden doen De trend m die richting heeft wel enigszins doorgezet en daar hebben we ook aan verloren. In de politiek moetje ook met allerlei dingen rekening houden. De RPF bijvoorbeeld slaat op de Veluwe bijvoorbeeld aan, aan die ontwikkeling ontkomen we niet." Van Middendorp wil niet op de kollegevorming vooruitlopen. „Daarover zal onderhandeld gaan worden. Het initiatief ligt wat dat betreft bij de WD als grootste par tij, persoonlijke voorkeur telt in het overleg niet mee, we moeten daar eerst eens met de fraktie over pra ten." Nico van de Stadt verkeert in een jubelstemming als we hem naar een reaktie vragen „Ik ben blij, tevre den en ook opgelucht. Mentaal heb ben we een behoorlijke opsteker gekregen doordat we de grootste partij zijn geworden. We hadden op dne gerekend, op vier gehoopt, Druk overleg over de uitslagen maar dan ook nog de grootste wor den, dat is geweldig." Ook Nico van de Stadt is terug houdend waar het de kollegevor ming betreft. Alhoewel: „Duidelijk is geworden door deze uitslag dat Hoevelaken de WD in het kollege wil. We zullen in de onderhandelin gen het initiatief nemen. We gaan met die partij in het kollege zitten, waarmee we het beste onze pro grammapunten kunnen verwezen lijken. Het gaat om dne kandidaten, ik vind het niet juist om nu al een keuze te maken. De verkiezingsuit slag heeft het beslist moeilijk ge maakt." Ries Lubbers C. E Huijskes-Ossendrijver

Leusder Krant | 1982 | | pagina 30