Schoolraad legt zich niet neer bij college-standpunt Illegale plakkerij' Veel belangstelling voor Kindermarkt Biezenkamp De Geut voorlopig dicht leusder krant erkiezings- ijeenkomsten Openbare ballet lessen Commissie welzijn en onderwijs bijeen WOENSDAG 2 JUNI 1982 plaatselijk nieuws (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De school raad voor het openbaar on derwijs is niet van plan zich neer te leggen bij het stand punt dat B. en W. hebben ingenomen met betrekking tot het eventueel toestaan van een overblijf-experiment op de openbare school. Het col lege verlangt dat per school aangetoond wordt dat 75% van de ouders vóór een over- blijf regeling met één uur mid dagpauze is, alvorens wordt overgegaan tot het creëren van deze overblijfmogelijk heid. Er gaat een brief naar B. en W. waarin staat dat men deze eis niet juist vindt. Naar de oudercommissies van de openbare scholen gaat de schoolraad een brief sturen met de oproep zich niets aan te trekken van de „75% eis". De schoolraad zegt het vol doende te vinden als de ou ders het besluit nemen om te komen tot een overblijfrege- ling op een manier zoals die op de school gebruikelijk is. „Mijn eerste reactie is die van boosheid" zo begon Jaap Brand- ligt, de voorzitter van de school raad in zijn inleiding op behan deling van het agendapunt „overblijven" tijdens de vergade ring van de schoolraad. „De 75% uitspraak van het B. en W. vind ik eigenlijk maar hypocriet" Toch was de heer Brandligt aan de andere kant blij met de houding van B. en W omdat het college nu voor het eerst experimenten toelaat op de openbare school B. en W. hebben als reactie op de adviezen die de schoolraad hen heeft gegeven met betrek king tot het instellen van een overblijfregeling brieven ge schreven naar de schoolhoofden van de openbare scholen en naar de bijbehorende oudercommis sies. Een wat uitgebreidere reac tie ging naar de schoolraad zelf De inhoud van de brieven kwam er op neer dat B en W bereid zijn bij wijze van experiment een mid dagpauze van één uur in te voe ren op de openbare scholen Voorwaarde is echter, zo schrij ven B en W. dat schriftelijk wordt aangetoond dat 75% van de ouders hier voor is. Met het instellen van een over blijfregeling als zodanig hebben B en W geen moeite Als een oudercommissie dat wenselijk acht heeft zij de vrijheid een overblijfregeling tot stand te brengen Wel wijst het college er op dat als het één en ander gevol gen heeft voor het functioneren van de verkeersbrigadedienst. de school zelf voor een oplossing moet zorgen ONBEHOORLIJK De voorzitter van de school raad noemde de eis van „75% schriftelijke voorstanders", die B. en W de scholen oplegt, woensdagavond „onbehoorlijk en onrechtmatig". ftfan één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vanavond zullen we weten hoe de mensen in Leusden hebben gestemd. In een ntra editie, die morgenvroeg wordt verspreid, zal de uitslag plus het commentaar van de zes plaatselijke partijen op de ge- neenteraadsverkiezingen te le ien zijn Zoals gebruikelijk brengen de partijen zichzelf voorafaaande aan de selecties onder meer on der de aandacht via affiches op door de gemeente beschikbaar gestelde aanplakborden. De plakkaten worden dooreen amb tenaar van de gemeente op de borden gelijmd. Op de hoek Groene Zoom/Noorderinslag staan zo'n verkiezingsbord. De voorkant wordt gesierd door affi ches van de politieke partiien. maar ook door bil/etten die de longste autocross in Leusden aankondigen. De achterkant van het bord is echter ook beplakt met affiches van de VVD en D'66. Volgens de voorlichtingsambte naar van de gemeente zijn er geen voorschriften die verbieden de achterkant van verkiezings borden te beplakken Maar als er slechts affiches van twee partijen hangen is het aannemenlijk dat er sprake is van illegaleplakke- rij". Want de gemeente hangt alle affiches van de plaatselijke par tijen op. De papieren aankondi gingen van de autocross vallen natuurlijk ook m de categorie illegaal" Niet dat we erover val len; de verkiezingen én de auto cross zi/n immers voorbij LEUSEN De Leusdense po- ieke partijen organiseren ieder, halve D'66, vanavond woensdag 2 juni een bijeen komst om met belangstellenden de uitslagen van de gemeente raadsverkiezingen te volgen. CDA is te vinden In de kleine zaal van 't Ros Beyaart Gemeente Belangen zit van avond in Groot Krakhorst PvdA komt bijeen in De Hak- horst vanaf zeven uur VVD houdt haar verkiezingsin- stuif in 't Ros Beyaart. burgelijke stand it het bevolkingsregister van ^usden blijkt dat in de periode in 14 mei tot en met 27 mei zijn: EBOREN: mei 1982 Martijn, z.v G de uiif en M. Melissen 21 mei 1982 Martinus Francis- cus, z.v N. F. Lammers en WAM Arkes 23 mei 1982 Susanne, d.v A Gerritsen en W M Rothuis; Eu- phemia Johanna Maria. d.v. J. A Werdler en E. Th. M Becks GEHUWD: 21 mei 1982 J Nieveen en MAP Jacobs 24 mei 1982 S van Doorn en S. Y. Lith OVERLEDEN: 21 mei 1982 C Kok, oud 84 jaar LEUSDEN - Naar aanleiding van het succes afgelopen vrij dag houdt llonka Bakker aan staande vrijdag 4 juni een twee de openbare balletles in de Wip- Wap aan de Rozengaarde. Iedere belangstellende mag die dag een les volgen. Gekozen kan worden uit kinderklassiek 6-9 jaar (16.15 tot 17.15 uur), klassiek ballet tie ners/volwassenen (18.30 tot 19.30 uur) en caractère tieners/ volwassenen (19.30 tot 20.30 uur). Voor nadere inlichtingen kan men contact opnemen met llonka Bakker. Primulastraat 5 in Barne- veld, tel 03420-12363 (alleen in de ochtenduren) (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het open jeugd- en jongerencen trum De Geut aan de Zwarteweg is voorlopig gesloten. Het bestuur spreekt van een sluiting „tot nader order". Dit werd vanochtend meege deeld. Over de reden van het voorlopig dichtgaan van De Geut wil het bestuur van dit jongerencentrum nog niets zegen. Pas na een gesprek met het col lege van B&W op dinsdag 8 juni zal er opening van zaken worden gegeven. In april meldde wethou der Jan Mandemaker (fi nanciën) dat De Geut op dat moment aan de grond zat. Het jeugd- en jonge rencentrum had een liqui diteitstekort van vijfdui zend gulden. Het is niet ondenkbaar dat de slui ting en de financiële pro blemen met elkaar te ma ken hebben. In het ge sprek met B&W komende dinsdag, dat reeds ge pland was, zal het stich tingsbestuur van De Geut het hebben over de huidi ge en de toekomstige si tuatie. LEUSDEN De commissie welzijn en onderwijs houdt op maandag 7 juni haar vergadering in de raadszaal van het gemeen tehuis. Aanvang 20.00 uur. De agenda bevat de volgende pun ten: 1. Opening 2. Notulen. 3 Verslag van de werkgroep onderwijs 4 Mededelingen 5. Subsidie-aanvraag Gerefor meerd Pedagogisch Cen trum te Zwolle 6 Subsidiering Rudolfstich- ting (Zwembad „De Glind") 7 Vergoeding vakonderwijs 8 Subsidie Kindervakantie week 1982 9. a. Sociaal Cultureel Plan 1982 - 1985; b Sociaal Cultureel Pro gramma 1982, c Subsidieverordening So ciaal Cultureel Werk; d Besluit tot vaststelling van bedragen en percen tages. LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Donderdag 3 juni 20.00 uur: Werkgroep Onderwijs, raadszaal Zaterdag 5 juni: Rommelmarkt SOHA,'t Palet. W de Zwijgerlaan Zaterdag 5 juni 20.00 uur: Lente concert Treeksangh. Jozefkerk Hamersveldseweg Maandag 7 juni 20.00 uur: Com missie Welzijn en Onderwijs, raadszaal Deze woorden wilde de heer Brandligt ook opnemen in een brief die als reactie op de brieven van B en W naar het college gezonden gaat worden De overi ge leden van de schoolraad wil den de woorden „onbehoorlijk en onrechtmatig" lieverweglaten uit de officiële reactie van de raad Wel wil de schoolraad dui delijk laten uitkomen dat zij niet erg gelukkig is met de eis van B en W. Ook zal de schoolraad een brief doen uitgaan naar alle ou dercommissies van de openbare scholen In deze brief schrijft het gemeentelijk adviesorgaan dat zij de uitvoerbaarheid van het overblijfexperiment geblokkeerd ziet door de eisen van B en W die immers uit een gehouden onderzoek konden weten dat een ondergrens van 75% op dit mo ment niet haalbaar is DOORGAAN Om toch door te kunnen gaan met het instellen van een over blijfregeling doet de schoolraad een aantal voorstellen De schoolraad stelt de oudercom missie voor om de ouders een plan voor te leggen om te komen tot een overblijfmogelijkheid voor hun kinderen op de school De schoolraad vindt dat dit plan voorgelegd kan worden, omdat voldoende is aangetoond dat er op alle scholen een zekere be hoefte bestaat aan een dergelijke regeling. Wel moet de ouders, aldus de schoolraad, gevraagd worden of zij één of anderhalf uur middag pauze willen. Een desbetreffend besluit zou volgens de school raad genomen kunnen worden „op grond van de besluitvor mingsprocedure die op de be treffende school normaal is" Dit laatste betekent waarschijnlijk in de praktijk dat een besluit wordt genomen bij gewone meerder heid van stemmen. Het standpunt van de school raad komt er op neer, dat het advies gegeven wordt om een besluit van B. en W. te negeren. Hoe het college op deze uitspra ken zal reageren is niet duidelijk. De verantwoordelijke wethou der, de heer Van Woudenberg, was ondanks het feit dat hij zelf deel uitmaakt van de schoolraad, woensdagavond niet aanwezig. Deze afwezigheid werd door de schoolraadleden in hoge mate betreurd. Ook in zijn openings toespraak had de voorzitter van de schoolraad zich in deze rich ting uitgelaten. De heer Brand ligt was het niet ontgaan dat de wethouder erg weinig aanwezig is op de vergaderingen van het orgaan dat de gemeente moet adviseren in zaken welke het openbaar onderwijs aangaan. LEUSDEN Veel kinderen (en hun ouders) bleken dit jaar weer erg ingenomen te zijn met het initiatief van de Biezenkamp- winkeliers om een kindermarkt te houden. Niet alleen kwamen de kinderen van hun oude, overbo dige spulletjes af, voor weinig geld kon men in het bezit komen van die zaken die men juist zelf op het verlanglijstje had staan. Aan de hand van het aantal verstrekte glaasjes limonade konden de organisatoren vast stellen hoeveel kinderen een plaats hadden ingenomen op het winkelcentrum om hun nering te slijten. Het bleken er ruim vier honderd te zijn en dat ondanks het feit dat veel Leusdenaren de zaterdag voor Pinksteren hele maal niet in het dorp verbleven maar er voor enkele dagen tus sen uit getrokken waren Was het de bedoeling dat de kindermarkt van twee tot vier gehouden zou worden, enkele kinderen hadden al vóór tien uur 's morgens een plaatsje ingeno men Veronique Hoogendoorn was al om tien uur aanwezig geweest Ze vertelde echter niet de eerste geweest te zijn De meisjes die al voor tien uur hun kraam hadden neergezet waren echter al weer vrij vroeg naar huis gegaan omdat ze alles ver kocht hadden Zelf was Veroni que niet erg ontevreden over haar „zaken". Na vijf uur kinder markt bleek ze voor een bedrag van rond de tien gulden verkocht te hebben „Aardig veel" vond ze zelf. Dat het om relatief kleine be dragen ging die er per persoon omgingen bleek uit een mini-en quête die we hielden. Drie vrien dinnen, Mariëtte, Jeanette en Sandra, zeiden „veel verkocht" te hebben. Telling van de cen- traalkassa leerde dat het hier ging om een bedrag van f 7,—. De drie meisjes verkochten zelf gemaakte oorbellen en alle be nodigdheden om zelf oorbellen te maken. Bovendien kon men bij de drie vriendinnen ook „gratis instructie krijgen" zo wees een geplaatst reclamebord uit. Een kraam waar wat meer geld omgegaan was, bleek een handel te zijn van Karin Herderen Nossa v d Vlies De twee negenjarige meisjes bleken volgens de aan kondiging de inkomsten ter be schikking te zullen stellen van de ziekenomroep De ziekenom roep „Golfbreker" mag blij zijn dat de twee meisjes zo goed konden handelen. Een bedrag van minimaal 60,—, kan de penningmeester tegemoet zien BELOOFD Dat er in net zakendoen ook wel eens wat mis gaat bleek uit een reactie van een vader die eens bij zijn zoontjes kwam kij ken hoe het met de handel ging Pa. die zijn naam liever niet in de krant wil hebben, vertelde dat zijn hele huis naar de pop corn stonk omdat zijn kinderen het plan hadden opgevat om deze lekkernij op de Biezenkamp te gaan verkopen Demaisdiemen nodig had kostte 6.—. een fles olie vervolgens 3.— Totale in koop derhalve 9.— Wat schet ste de verbazing van pa dat alle pop corn verkocht was voor in totaal f 6— Met het verlies van 3,— konden de kinderen echter niet zitten, want „ma heeft be loofd dat we haar niet terug hoe ven te betalen." Wat in een achteraf hoekje van het winkelcentrum zaten de arhtiarioe Anouk Joosten en de zevenjarige Miranda Wassink en het één jaar jongerzusje Francis- ca achter een „net-echte" markt kraam. Zij verkochten eigenge maakte parfum vanaf vijftien cent per flesje Over het recept deden ze niet geheimzinnig. Ze hadden rozeblaadjes heel lang staan roe ren in een emmer water Het water was afgegoten en in potjes gedaan Voor hoeveel ze verkocht had den wisten ze niet zo precies. Er lag weliswaar nog 1,15 op de „toonbank", ze hadden echter meer inkomsten gehad De ver diensten bleken echter omgezet in artikelen die bij anderen ge kocht waren, een verschijnsel dat overigens alom voorkwam De Biezenkampwinkeliers en de honderden kinderen die de kindermarkt al dan niet verge zeld van hun ouders bezochten zijn erg tevreden over het verloop van de aktiviteit die vorig jaar voor het eerst gehouden werd. Gezien het enthousiasme waar mee de kinderen aan de aktiviteit deelnemen denken de winkeliers er sterk over om de kindermarkt in september weer te organise ren. 4

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5