Opening Buininooark wordt feest voor heel Leusden lowling in de omermaanden Gemeente ook goed met bowlen Vaardigheidsdag tennisjeugd ationaal jeugdvolley- baltoernooi Leos Lockhorst damestennis PVL-vlucht Opleiding D.E.F. zwemdiploma's WOENSDAG 2 JUNI 1982 kort de tunnel-in-aanleg wel naar Burgemeester Rademaker ge noemd'? In afwachting daarvan eerst maar een uittreksel van het feestprogramma voor 12 juni Om 07.00 uur gaan zes juni oren en Peter Knijf de lucht in voor het paalzitten Dat zij verder aan het feest weinig zullen heb ben, lijkt ingecalculeerd, want het is de bedoeling, dat het ze vental zolang mogelijk in hoger sferen zal blijven vertoeven en dat betekent volgens de plannen tot 19.00 uur. Het bijvoeren van de moedigen met woord en daad is toegestaan en verder ligt hun tot goeddeels in handen van Pel- leboer c.s. Het verdere program ma begint om 11 00 uur. Rond het hoofdveld komt dan een bra- derie-achtig gebeuren op gang (tot 17.00 uur) en zonder alles te verklappen, willen wij u toch wij zen op de navolgende mogelijk heden tot lering en vermaak schiettent, ballengooien. grab belton, sjoelen, koek- en spijker slaan, enveloppentrekken en een machtig rad van avontuur Deze kansen op geluk of kennis wor den afgewisseld door bier-, bar becue- en snackstands. Van honger of dorst hoeft die dag bij Roda niemand om te komen Dat is wel duidelijk. NOG MEER Er is aan nog veel meer ge dacht om de bezoekers druk en aangenaam bezig te houden Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de parkeerplaats de autostal ling is verplaatst naar het gravel- oefenveld een demonstratie met motorfietsen gehouden en van 11.00 tot 13/00 uur probeert Piet Schrijvers, de doelman van landskampioen Ajax, zoveel mo gelijk .penalty's" te houden en vooral voor de aankomende voetbaltalenten van Roda moet USDEN In principe is en een winteraangelegen- maar niemand kan de in al snel toenemende liefheb van deze uit Amerika afkom- sport met een zinnig argu- l het werpen van een balletje zomermaanden ontraden, bepaalde drempel houdt elijk toch nog bepaalde idaatbowlers buiten de De akkommodaties zijn be- baar en daarom is het lo- dat de exploitanten best d zijn om van deze sportieve held ook een zomerse ge- ite te maken. Dat blijkt niet elders, maar is ook in Jen het geval. Korfbowling organiseert iedereen en dus ook voor eden van bowlingclubs in ?rdiode van 7 juni tot pak- ïalf september een zomer- ngcompetieie voor teams jitzondering van de uitge- en vakantieperiode kan tien weken worden gespeeld op maandag-, dinsdag- of woens dagavond van 19.30 tot 21 30 uur of van 21.30 tot 23 30 uur naar keuze. Dezeven beste resultaten tellen mee voor het eindklasse ment Een pech-avond of zelfs het enkele keren verstek moeten laten gaan is derhalve niet van doorslaggevende invloed. Er wordt zonder handicap gespeeld en de kosten bedragen f 10. per avond van twee uur per per soon Een veertigtal deelnemers heeft zich inmiddels aangemeld, maar u kunt zich nog laten insch rijven. Persoonlijk aan de Korf of telefonisch via nummer 946731 LEUSDER KRANT Er is nog een manier om tot zomerbowlen te komen. Buiten competitieverband en zomaar gezellig in groepen of groepjes (als gezin, met vrienden of als LEUSDEN/CENTRUM —Bur gemeester J. W. M. Rademaker zal zeker geen spijt hebben ge had van zijn lange aanwezigheid op de slotavond van de C-klas- sers in de Bedrljfsbowlingcom- petitie. In de Korf waren twee van de drie prijswinnende teams een gemeentelijke formatie en dat ontlokte onze burgervader de LEUSDEN/CENTRUM - Uitsla gen Lockhorst-dames dd. 26 mei in de ITA-competitie op woensdagoch tend: Alta 3 -Lockhorst 114-20, Lock- horst 2 - Alta 1 14-24, Alta 2 - Lock horst 3 24-10, Lockhorst 4 - Randen broek 5 23-18, Lockhorst 5 - Leusder- park 2 19-18, Hoogland 5 - Lockhorst i 6 10-23, Lockhorst 7 - Hoogland 6 24-19, Leusderpark 3 - Lockhorst 8 9-24, SH '71 - Lockhorst 9 12-24, Lockhorst 10 - Volta 4 20-16, Leus derpark 5 - Lockhorst 11 16-19 en Lockhorst 12 - t Stort 10 14-18. openlijke uitspraak: „de ge meente doet het bijna altijd goed, zoals ook nu weer met bowlen". Na dankwoorden tot de heer en mevrouw Arns als organisato ren en tot de deelnemers, die wekenlang de Korf als een be langrijk ontmoetingscentrum hebben ervaren Woensdag is aan de C-competitie een einde gekomen Het gemeentelijke team v d. Borg (stadsontwikkeling?) werd win naar met een pinfall van 12307, gevolgd door PFW 2 uit Amers foort (12211) en de derde prijs was voor het municipale team Hoogreef (interne zaken) met 12189 punten De verdere rangs chikking is: 4. Regenboogschool 12105, 5 Krachtwerktuigen 11948, 6 Team Schoonhoven 11710, 7. Lisidunahof 11685, 8 School voor Wijsbegeerte 11542, 9. Te am de Ster 10826, 10. 't Hamers- veld 1 10711, 11 't Hamersveld 2 10702, 12. Huize St Jozef 10517. De slotavonden van de B- resp. A-poules zijn op 2 en 3 juni voor zien en het staat nu reeds vast, dat ook in het volgende seizoen een competitie voor bedrijven en instellingen wordt gehouden. Aanmeldingen kunnen reeds ge richt worden aan de Korf-bow- ling, de Smidse 1, Leusden-Cen- trum (telf. 946731). wijk, 7 DOS en 8 Valboval. Bij de jongens was de eindstand 1 Ne derland 1. 2 Dynamo, 3. Neder land 2. 4 DOS, 5. Zaan '69, 6 Lodewijk,7 LEOSen8 Thornax. Ter bestrijding van de kosten van het evenement organiseerde Leos een loterij. Ons werd mede gedeeld, dat de prijzen, die ge vallen zijn op de lotnummers 37, 51 en 101 nog niet zijn afgehaald. Tegen overlegging van het des betreffende lot kan dat tot 10 juni alsnog gebeuren op het adres Galicië 18, Leusden-Centrum. Dat de vierde editie van dit toer nooi volgend jaar doorgaat, staat nu reeds vast. LEUSDEN/CENTRUM De commissie Recreatie, Jeugd, Voorlichting en Accommodatie (RJVA) van het KNLTB-district Utrecht organiseert op zaterdag 5 juni een bal- en slagvaardig heidsdag. Vanaf 09.00 uur in ten- nishal de Inslag. De prijsuitrei king wordt om 15.00 uur ver wacht. De massale inschrijving van rond de zeventig verenigin gen (w.o. de Leusdense LTV's Lockhorst en Leusden) toont duidelijk de belangstelling voor dit enkele jaren geleden begon nen evenement. Doel van zo'n vaardigheidsdag (met de kans op een diploma als sluitstuk) is de toekomstige ten nisjeugd op speelse wijze ver trouwd te maken met het desbe treffende balspel Om weersin vloeden uit te schakelen is geko zen voor een overdekte accom modatie en dat de Leusdense Inslag de plaats van handeling wordt, is bijzonder plezierig voor de medewerkers van de LTV Leusden, die de RJVA-commis- sie een helpende hand toeste ken Bij voorgaande gelegenheden waren jongens en meisjes van deze tennisclub al zeer succes vol na in 1981 eerst de districtsti- tel te hebben behaald werd daar na ook beslag gelegd op hel landelijk kampioenschap Per vereniging kan worden inge schreven met twee kinderen in de leeftijdsgroep van 7-9 jaar en twee in de categorie van 10-12 jaar, mits zij niet aan competitie- cq fasetraining hebben mee gedaan Als de pupillen van „Leusden"- trainster Roos v.d. Doe eventueel weer beslag leggen op de dis- trictstitel, mogen zij op 19 juni deelnemen aan de landelijke kampioenschappen in de Tes- quahal te Ede. tenbadabonnement Het eventu ele afzwemmen zal eind augus tus plaatsvinden Voor dit spor tieve vakantie-idee kan men zich opgeven aan de kassa van zwem bad Bavoort Telefoon 940270. JSDEN Het derde Leos- ooi, voor de eerste keer in usdense Korf, mag om di- redenen zeer geslaagd »n genoemd. Op de eerste omdat de Leusdense or atoren vrijdag zowel de jon- als de melsjesploeg Jong e naar de Korf hebben kun- lalen voor het spelen van demonstratiewedstrijden tegen gerenommeerde seniorenteams. Voorts gezien de nagenoeg ge lijkwaardige deelnemers uit de jeugdtop aan het toernooi zelf veel spannende en onbeslist ge ëindigde wedstrijden waarbij Leos niet uit de toon viel en last but not least een zeer grote pu blieke belangstelling, waaronder een aanmerkelijk percentage aan geïnteresserde jeugd. Ondanks de faam, die de nati onale jeugdteams voorafging, bleek echter wel de nogal ge brekkige voorbereiding (tot nu toe) van deze selecties De Ne derlandse jongensploeg deed het niet slecht, maar trof een beter spelend en door de Leus- denaar Henk Hogerwaard ge traind Vollkei 1 uit Amersfoort als tegenstander De keistedelingen trokken met 3-1 aan het langste einde. Het nationale meisjes team had met 0-3 ook weinig in te brengen tegen Dynamo 1 uit Apeldoorn Desondanks waren beide ontmoetingen een goede propaganda voor de volleybal- sport. Het Leos-jeugdtoernooi werd in twee jongens- en evenveel meisjespoules gespeeld met daarop volgend de bekende kruisfinales. Het eindklassement bij de meisjes werd 1. Thornax. 2. Nederland 1, 3. Boemerang, 4. LEOS. 5 Nederland 2. 6. Lode- LEUSDEN In het buitenbad van zwembad Bavoort zal ko mende zomer weer les worden gegeven door de diploma's D-E- F. De lessen worden gegeven op maandag-, dinsdag- en vrijdag middag van 17.30 tot 18.00 uur. Er zijn twee lesperiodes namelijk van 1 juni tot en met 15 juli en van 15 juli tot eind augustus. Aanbevolen wordt om beide periodes min de eigen vakantie mee te doen aangeziende eisen voor deze hogere diploma's niet gering zijn. De kosten bedragen I 20 gulden per periode en eenbui- LEUSDEN/CENTRUM De PV Leusden was zaterdag met 273 dui ven in concours bij de wedvlucht vanuit Dourdan (470 km). Uitslagen: G. Hoefakker 1-9-11-14-23-33, T. van Valkengoed 2-5-22. H. v. d. Hoek 3-4-21 -26-37, W. Vrijhoef 6-12-17-34- 40-42-46, C. van Valkengoed 7-8-10- 45-48-50, G. Dieters 13-15-25-29-31- 49, M. Louw 16. B. Peters 18-20-41- 43. A. van Dusschoten 19, P. Lam^ brechts 24, N. Blom 27. sportteam, dat buiten het eigen seizoen toch behoefte heeft aan onderling contact). U huurt sim pelweg een of meer banen en dat kan reeds per uur. De Leusder Krant wil u graag een duwtje in de goede richting geven. Op de toch al veel lagere zomertarieven (t.o.v. het winterbowlen) krijgt u tegen inlevering van onderstaan de bon aan de bowlingkassa in de Korf een extra korting van f2,50 op de baanhuur van het eerste speeluur. Het baantarlef in de periode van 1 juni t/m 31 augustus is per baan en per uur: maandag t/m vrijdag en zondag van 14.00 tot 19.00 uur f 17,50 en maandag t/m donderdag en zondag van 19.00 tot 24.00 uur f 22,50. Vrijdag van 19.00 tot 01.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur f 27,50. LEUSDEN Het Roda-com- lex op het Burgemeester Bui- ingpark is met zes tot negen meivelden uitgebreid. Twee larvan zijn voorzien van een jhtinstallatie en vooralsnog Is anderhalf" veld in gebruik bij de )rfbalclub Antilopen. Voorts is het BB-park ten gerieve van voetballers een nieuwe dou- ie- en kleedakkommodatle ge- aliseerd. De redactie van het ubblad Roda-Sport heeft nage ld (of naverteld?) dat daarin ngeveer 120.000 stenen zijn rwerkt en 21.000 vloer-respec- ivelijk 16.000 wandtegels. Bei- nieuwe voorzieningen wor- op zaterdag 12 juni officieel genomen. 1981 bestond de voetbal- Roda35jaar Met het oog op ontwikkelingen op het Bui- bleef de herdenking zevende lustrum toen eenals het terug- 10-jarig bestaan het eigenhandig gebouwde Op 12 junia.s. wordt de ingehaald. Met bovenge noemde vier plezierige feiten als basis organiseert Roda een hele dag feest voor heel Leusden. De avond en de nachtelijke uren tot zondag circa 02.00 uur zijn be stemd voor de leden, donateurs en een groot aantal genodigden De evenementencommissie van Roda '46, onder leiding van Ko de Kruijff, heeft een zeer uitgebreid feestprogramma samengesteld. Vanuit Leusden-Centrum naar het Roda-complex rijdend ma ken velen gebruik van de vroege re Centrumweg. Het uit het (be talingsverkeer nemen van de cent als wettig betaalmiddel had, strikt genomen, ook consequen ties voor bedoelde straatnaam zonder Cent zou Rumweg over blijven' Rum wordt echter op het BB-park niet of nauwelijks ge dronken. Bierweg zou beter ge weest zijn, maar geeft ook te denken. Daarom zijn veel spor tieve Leusdenaren blij met de Burgemeester Van der Postlaan als een van de toegangswegen naar het Burgemeester Buining- park Misschien wordt binnen- ida-voorzitter Bosman in gesprek met de heer H Bransen. een de oprichters van de voetbalclub dat een enorme uitdaging zijn. Ook een spring-luchtmatras wacht op veel klandizie. Van 12 00 tot 13.00 uur houdt de Leusdense brandweer onder de titel van oefening een grote de monstratie Wat er allemaal de fik in gaat (of niet?) is nog onbe kend Uit een inmiddels boven het feestterrein rondcirkelend vliegtuig doen parachutisten een poging om op een vooraf be paald landingspunt op het hoofdveld weer vaste grond on der de voeten te krijgen Burgemeester J. W M Rade maker zal onder muzikale bege leiding van de harmonie Lisiduna de officiële openingdaad ver richten en van iemand met zoveel openingservaring mag worden verwacht, dat ook dat onderdeel van het feest goed verloopt. In de verdere middag blijft de Lisidu- nese Boerenkapel op het sport park actief Om 14.00 uur begint voor circa driehonderd jongens en meisjes een ballonwedstrijd, waarvan t.z.t de uitslag bekend zal worden gemaakt ZESKAMP Tot het hoogtepunt van het feest-overdag mag de Zeskamp worden gerekend van op het Bui- ningpark ..thuis" zijnde sport clubs, die tot een zestal worden gebracht door de deelname van een team van de „huisbaas" een combinatie van gemeenteperso- neel en de Sportstichting. De overige concurrentie bestaat uit de LZ&PC de Haaien, de LTV Lockhorst (onterecht wel eens Lockhorst genoemd), de KC An tilopen (experts op zeskampge- bied), HV Impala en uiteraard Roda '46. Met Heinze Bakker als bij voorbaat zeer enthousiaste microfonist en Dick Opstelten, Cees Leyenaar, les Hoogendam en Herman van Roomen als scheidsrechters kan weinig fout gaan op de hometrainers, de hin- dernisbaan en de evenwichts- balk, maar evenmin bij het touw trekken en wat er verder gebeurt tot 16.00 uur. Pakweg een uur later worden in het (tijdelijk) uit gebreide clubhuis de prijzen uit gereikt. Na een korte sluiting van het Roda-paviljoen t.b.v. het gereed maken voor het avondgebeuren gaat het feest verder voor de leden, donateurs en genodigden. Die worden vanaf 20.00 uur ver wacht voor de feestavond. Met als speciale attractie o.m. het welkomstwoord van voetbal voorzitter Coo Bosman (21.00 uur), twee optredens van de be kende Limburgse postbode Pier re Cnoops en „levende" muziek tot 02.00 uur in de vroege zon dagochtend. - Op 21-11-1981 heeft Jan Willem van Dijk de .eerste steen" gelegd voor de kleedaccommodatie. - Roda was (m 1980) toch iets te vroeg met klagen

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7