utocross werd complete Avondvierdaagse niet meer Achterveld weg te denken HELDERE KRANT IN ONDUIDELIJKE WERELD. chaos De Gans- wisselbokaal Onderlinge gymnastiek- wedstrijden Slotavond SVA Lente- concert Oud papier aktie DWS Vergadering Jeugdraad 11 Verenigingen op marswedstrijden l ELKE 0CHTEND.0VERAL! i DIE WIL IK LEZEN! KPJ- I: aktiviteiten plaatselijk nieuws WOENSDAG 2 JUNI 1982 EUSDEN De autocross van Oranje Vereniging Leusden Is jledlg uit de hand gelopen. De dstrijd begon al met een flinke traglng. Voorts zat er zeer Inlg vaart in de afwerking van verschillende onderdelen en ek de jury niet op haar taak ekend. Uitslagen van deman ds werden niet gegeven en ar de renners vandaan kwa- n, bleef goeddeels een raad- voor het publiek. Het aan- >edigen van plaatselijke ster- was daardoor niet of nauwe- s mogelijk. Veel van de toch al l massaal toegestroomde toe- louwers verlieten voortijdig strijdperk. Het niet klasseren een Leusdense coureur gaf ileiding tot de eerste rellen en ontijdig afbreken van de ïede halve finale en toen in de dstrijd de jury niet tot twaalf nden) bleek te kunnen tellen, s de chaos compleet. iet bijzonder fraaie maar erg rme weer heeft voor veel min- bezoekers gezorgd, dan mocht worden verwacht. Uit eindelijk gaf OVL-voorzitter G v.d. Hengel dan toch maar het startsein Burgemeester J W. M Rademaker was ook aanwezig Het merendeel van de circa zes tig coureurs kwam aan de start met een verbeterde versie van automobielen, die in betere tij den nog door Pon in omloop zijn gebracht. Fraaie staaltjes van huisvlijt maar niet in alle gevallen volledig geslaagd. Wij hebben tijdens de wedstrijden schaduw rijk onderdak en regelmatig kof fie genoten van moeder-overste Bep Pasker van de Leusdense EHBO ZES VOORRONDEN Om het autocross-kaf van het dito koren te scheiden werden zes voorronden gereden, waar van in principe de helft van de deelnemers zich kon klasseren voor de kwartfinales Winnaars van de proloog waren J. de Smal (Putten). L. Buurman (Barne- veld), C. Pol, Bert v.d Meent (Leusden). G. Ramshorst (Nij- kerkerveen) en J Butink (Nij kerk) Enkele opmerkingen over deze voorpostgevechten: in de vierde poule het falen van J.R. (volledig genaamd Jack Rus sels). in de zesde poule ..Miesje" als enige vrouwelijke deelnemer helaas ook maar met weinig suc ces en in alle groepen het wel zeer slecht parkeren" van de uitvallers met pech. Het zowel links als rechts passeren was wel spannend, maar gaf nogal eens aanleiding tot brokken. Van gras in de bochten van het parcours inmiddels maar weinig meer te merken; van diepe kuilen en enorme wolken stof des te meer' De eerste herkansing werd gewonnen door de Leusdenaar J van Eist, die het later nog zeer ver zou weten te brengen De tweede herkansing was voor R Oppermans en ook nu brak lief tallige Meisje uit Voorthuizen hoegenaamd geen potten De vier kwartfinales verliepen span- den Door een aantal leden van de toen nog jonge jongerenclub Con Amore werd tijdens een bij eenkomst voorgesteld om eens een avondvierdaagse te organi seren Dit werd meer als een grap dan als werkelijkheid naar voren ..gebracht. Deze vierdaagse was wel vroeg n I op 10. 11. 12 en 13 april 1978 Er werden toen twee afstanden gelopen: 5 en 10 km Tot ieders grote verbazing bleek dit idee geweldig aan te slaan. Niet minder dan 475 wandelaars namen aan deze avondvierdaag se deel De plaatselijke commis sie bestond toen uit E Kamp horst. G ter Maate, E Legemaat. D Bijl en M Donselaar Ook het défilé dat deze eerste maal werd gehouden was een succes Nie mand had toen kunnen denken dat dit evenement zou blijven bestaan Het is echter een evene ment geworden dat niet meer uit Achterveld weg is te denken In 1979 werd weer besloten een avondvierdaagse te organi seren Toen werd ook de 15 km aan de te lopen routes toege voegd De belangstelling was groter dan vorig jaar want er namen 491 wandelaars deel In 1980 bleek de belangstelling we derom gegroeid te zijn 581 deel nemers Een aantal waar de or ganisatie zeker niet op had dur ven rekenen. Het défilé aan het eind van de vierdaagse groeide uit tot een waar evenement Het jaar 1981 was een topjaar Reeds bij de inschrijfavonden bleek dat de deelname die van het vorige jaar ver zou overtref fen. De eerste startavond bleek dat 722 deelnemers zich hadden ingeschreven Een aantal waar niemand ooit op had durven re kenen Dit jaar was het dan voor de vijfde maal dat de avondvier daagse werd georganiseerd Ook nu werd het weer een gewel dig succes met 649 deelnemers. Na afloop werd bij het afhalen van de medailles verschillende malen geroepen ..tot volgend jaar". Al met al Is dit evenement Iets geworden dat de hervormde jeugdvereniging Con Amore nooit had kunnen overzien. Een speciaal woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan de leden van de plaatselijke EHBO die reeds elk jaar geheel belange loos aanwezig waren, zowel bij de start en finish als langs de routes om eerste hulp te verlenen en blaren te behandelen. tehuis aan de burgemeester de Beaufortweg. De aanvang is om 20.00 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Opening en Notulen 2. Mededelingen, ingekomen en uitgegane post 3. Vaststelling jaarstukken en begroting 4 Verslag 4e periode beroeps kracht met begeleidend schrijven 5 Werkplanning ambulant funktionaris 6 Verslag aktiviteiten jeugdraad 7 Wat verder ter tafel komt 8 Rondvraag en sluiting. LEUSDEN - Vanavond - woensdag 2 juni - staat op het Roda-terrein voor de derde maal de „De Gans-wisselbokaal" op het spel. De door ex-trainer Wim de Gans beschikbaargestelde prijs voor het onderlinge treffen van Zondag I te gen Zaterdag I is eerder reeds tweemaal gewonnen door de Za- terdagploeg De wedstrijd begint om 19 00 uur. ACHTERVELD De afdeling gymnastiek van de sportvereni ging Avanti organiseert zater dagmiddag de onderlinge wed strijden. De aanvang is om 13.00 uur in de sportzaal aan de Walter van Amersfoortstraat. De deel nemende jongens en meisjes zijn ingedeeld in leeftijds groepen. Als laatste zullen de meisjes van de keurgroep het tegen elkaar opnemen. Het ligt in de bedoeling dat na elk optreden van een groep di rect de prijzen zullen worden uitgereikt Er is voor deze wed strijden hard getraind zodat er wel wat moois op het gebied van de gymnastiek te zien zal zijn Belangstellenden en zeker de ouders zijn deze middag van harte welkom ACHTERVELD Ter afslui ting van het seizoen zal S.V.A. op zaterdag 5 juni een slotavond organiseren. De aanvang is om 20.00 uur in de kantine. Alle le den met echtgenote c.q. verloof de zijn deze avond van harte welkom. Voordat deze avond zal begin nen. wordt er om 16 00 uur eerst nog een voetbalwedstrijd ge speeld Het oude kampioens 2e elftal van 1966 zal dan een wed strijd spelen tegen oud Achter veld. In het kampioenselftal speelde o a.de huidige voorzitter H Legdeur mee die toen nog in zijn voetbalglorietijd was Na 11 jaar voorzitter te zijn geweest, acht hij nu de tijd gekomen om er mee te stoppen en deze taak aan een jongere kracht over te dra gen. De te spelen wedstrijd is voor hem een mooi afscheid. LEUSDEN Zaterdag 5 juni verzorgt het Toonkunstkoor „Treeksangh" een lenteconcert in de Jozefkerk aan de Hamers- veldseweg. Het concert begint om hall negen; de kerk Is om 20.00 uur open. De toegangsprijs bedraagt 6 gulden, en er is gratis kottie in de pauze. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk. De volgende werken worden uitgevoerd Missa Brevis en J Haydn; Motet nr 19 opus 2 voor drie vrouwenstemmen van F Mendelsohnl Cantique de Jean Racine van G Fauré en Gloria van A. Vivaldi Solistische medewerking verle nen Riet Wijnands. sopraan; Jeanne Kok, alt; Froukje Loning. alt; Jan Huurdeman, tenor en Gert Ftendriksen, bas Jan van Spaendonck verzorgt de bege leiding op orgel en piano Wie zin heeft om te komen zingen bij het koor, is hartelijk welkom op de repetitie-avond: iedere woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur In de Klim-Op school aan de Zonnedauwhot. Vooral bassen en tenoren kan het koor prima gebruiken. ACHTERVELD In verband met de oud papieractie van D.W.S. zal zaterdag de container weer geplaatst worden op het terrein van Rutte ter hoogte van de Coöperatie. Allen die hun oud papier willen opruimen kunnen dit in deze container komen deponeren Degenen die in verband met bij zondere omstandigheden hun papier niet zelf kunnen komen brengen, kunnen dit melden bij W A van Hamersveld, tel. 1688 en W. Wouters, tel 033-941197. De inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud pa pier eventueel deponeren bij de voorzitter van de vereniging, de heer W Wouters. Hessenweg 95 '"«ij Ult 7, I Ik wil het Algemeen Dagblad 4 weken op proef, voor f 8.60 i.p v I f 17,20 Ik heb dus 4 weken de tijd om te beslissen of ik een abonne- j ment neem Over betaling wacht ik uw bericht af I Naam: I Adres: T b v evt controle op correcte bezorging graag uw tel nr Deze bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar afd Abonnementen Algemeen Dagblad Antwoordnummer 1614 3000 VB Rotterdam 9A5 nender dan hetgeen eerder was vertoond. Barnevelder L Buur man, Leusdenaar Bert v.d. Meent. Nijkerker J Butink - vlak voor een pechvogel op drie wie len - en ene J. G Steenwijk sleurden hun aftandse kevertjes winnend over de finish. ROTZOOI Ondertussen liep het zeer goed bedoelde sproeien van de bochten door de brandweer uit op een grote rotzooi Eerst waren de wedstrijden door de enorme stofwolken al moeilijk te volgen Daar kwamen moddergordijnen bij en wellicht daardoor overzag de jury de Leusdenaar J Hoefak- ker voor plaatsing. De eerste hal ve finale (winst voorde Puttenaar J. de Smal) verliep nog normaal maar de tweede werd onderbro ken door ontevreden Hoefakker- supporters en pas na overrijden gewonnen door de Leusdense J van Eist. deze werd gadegeslagen door G van Woudenberg, wethouder van sportzaken Leusden, de arts Boersema. de directeur van hui ze St Joseph, de heer Hilhorst. de heren Van Dissel en Van Tol. bestuursleden van de wandel kring Utrecht, 't Gooi en Omstre ken en de commissieleden E Legemaat. H ter Maate. W Kamphorst-v.d Berg. G v.d Berg. B Kamphorst. G. van Don selaar-ter Maate en D Bijl Na een korte rondgang door het dorp werd het défilé bij Ons Gebouw ontbonden Er waren ook dit jaar niet alleen deelne mers uit Achterveld, doch ook uit Leusden. Amersfoort en Barne veld Er was dit jaar geen enkele uitvaller en er behoefden maar enkele blaren behandeld te wor den TONEELAVOND Daar het de 5e maal was dat dit evenement in Achterveld werd georganiseerd, werd door de or ganiserende commissie besloten dit niet ongemerkt voorbij te la ten gaan. Besloten werd een to neeluitvoering te geven Deze vond plaats op vrijdagavond Door de toneelgroep gevormd door de jeugdleiders en leidsters van de Immanuelkerk uit Barne- veld werd het toneelstuk ..Geluk breng scherven" opgevoerd Vermoedelijk vanwege het mooie weer en het lange week end was de belangstelling van de ouderen met overweldigend Het was een komisch stuk dat vele malen de lachspieren in be weging bracht Het betrof een echtpaar Van Dam van wie de man meespeelde in de loterij en de lotto, doch waar zijn vrouw niets van mocht weten Bij zijn thuiskomst van zijn werk deelt zij hem mede dat zij in verwachting is. Tijdens dit gesprek wordt ook al een naam bedacht en dat zal Ton zijn als het een jongen is Het blijkt dat de heer van Dam in de loterij een ton gewonnen heeft en later krijgt hij ook nog bericht dat hij de hoofdprijs in de lotto gewonnen heeft Dit lekt natuur lijk uit hetgeen uiteindelijk tot komische situaties leidt. Het stuk werd vlot en goed gespeeld. Zonder de overige spelers en speelsters te kort te doen mag zeker wel de dubbelrol gespeeld door Bert Kamphorst vermeld worden Zijn spel in de ze dubbelrol was geweldig GESCHIEDENIS In 1978 werd de eerste avond vierdaagse in Achterveld gehou- LEUSDEN De stichting jeugdraad Leusden vergadert donderdag 10 juni in de commis siekamer van het oude gemeen- CHTERVELD Voor de vijf- laal werd er dit jaar weer een idvierdaagse in Achterveld ganiseerd. In totaal werd er r 649 personen meegedaan: minder dan vorig jaar. Er kon drie afstanden worden deel- omen: 5, 10 en 15 kilometer, routes waren uitgezet In de ile omgeving van Achterveld, alve de 649 deelnemers die avond hun route liepen, was ok nog een tiental personen »en avondwandeling meelie- Er was n.l. ook de mogelijk- om één van de vier avonden route te wandelen. De weer- in waren ook dit jaar gunstig emd. Het was ideaal weer om andelen. Wel dreigde het de te dag mis te gaan, doch kkig bleef het droog, laatste avond werd weer het ddels traditie geworden de- gehouden Voorafgegaan de muziekvereniging S. werd er gestart bij (je eerplaats aan de Kletter- Veel belangstellenden den langs de te lopen route eelden bloemen uit aan de lemers. De stoet ging ook huize St. Joseph langs waar uit Amerongen. de drumband van de muziekvereniging Caeci- Ikia uit Scherpenzeel, muziek vereniging De Harmonie uit Bar- neveld. Drumband muziekver eniging Lisiduna uit Leusden. muziekvereniging Caecilia uit Scherpenzeel, drumband Ons Genoegen uit Amerongen. mu ziekvereniging Lisiduna uit Leusden. drumband de Harmo nie uit Barneveld. muziekvereni ging Ons Genoegen Renswou- de, drumband muziekvereniging Ons Genoegen Renswoude en de muziekvereniging D.W.S. uit Achterveld. georganiseerd De eerste wed strijden begonnen reeds om 11.00 uur Achterveld nam deel met een dames en een heren elftal. De spelers werden steeds aangemoedigd door een groot aantal aanwezige supporters. Vooral de finale wedstrijden wa ren zeer spannend Na afloop vond de prijsuitreiking plaats bij Rien Coenders. Bij de dames werd eerste Oudewater 2e Eem- nes en 3e Achterveld. Bij de heren was het Jutphaas dat met de eerste prijs ging strijken, 2e werd Cothen. 3e Eemnes en 4e Achterveld Zaterdagavond werd er weer een disco-avond georganiseerd in de Moespot. De muziek werd verzorgd door Blackpower. Blijk baar waren er velen in verband met het lange weekend weg. Daardoor was de belangstelling gering. Slechts 50 dansers waren aanwezig. Ondanks dat was het toch gezellig en was er ruimte genoeg om te dansen. trappen werd ook dit jaar weer georganiseerd door de K.P.J. Er waren twee mooie routes uitge zet in de omgeving van Achter veld en omliggende gemeenten. Er kon worden deelgenomen aan route van 15 km. en een route van 40 km. Onderweg was er een koffiestop ingelast. Dit was bij Nel Voorburg. Hier kon worden genoten van een kopje koffie en broodjes Tussen 5.00 en 6 00 uur gingen er 94 deelnemers van start Na afloop kon men in de Moespot nog gezellig napraten over de gemaakte tochten Door de Achterveldse K.PJ werd dit jaar het Provinciaal voetbaltoernooi in Achterveld In de finale, waaraan na veel geharrewar J Hoefakker toch mocht deelnemen, raakte dejury de tel kwijt bij het ..turven" van de ronden. De eindstrijd werd voor tijdig afgevlagd met opnieuw starten als bedoeling van dejury Daar waren de coureurs het be paald niet mee eens en omdat niemand een betere oplossing wist te verzinnen werd de bij het afvlaggen bereikte volgorde maar als basis van de prijsuitrei king genomen De ook nog aan gekondigde afvalrace werd uit gesteld tot volgend jaar Eind klassement: 1. J. de Smal (Putten), 2. J. var Eist (Leusden), 3. H. v.d. Po (Nijkerk), 4. L. Buurman (Barne veld), 5. J. Butink (Nijkerk), 6. D Speksnijder (Leusden), 7. G Ramshorst (Nijkerkerveen), 8. H v.d. Berg (Leusden), 9 J. Hoefak ker (Leusden), 10. M. v. Donse laar (Achterveld), 11. T. Buur man (Barneveld) en 12. S. Hooi- jer (Barneveld). ACHTERVELD Zaterdag middag zal er op het terrein van de firma De Vor onderlinge Mars wedstrijden worden gehouden. Deze marswedstrijden gaan on der auspiciën van het samenwer kingsverband muziekverenigin gen Oost Utrecht-Gelderse Val lei. De organisatie is in handen van muziekvereniging D.W.S. De aanvang van de wedstijden is om 14.00 uur; het terrein om 13.30 uur open. Er wordt door elf verenigingen i deelgenomen. Dit zijn de mu- ziekvereniging Ons Genoegen ACHTERVELD Het dauw-

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9