SB Bouw houten woningen in Munnikhove nadert X Hergebruik en compostering van vuilstroom Verkeersraadsel Aktiviteiten KPJ Film in Vrouwenkafé Concert Treecksangh ■min iiiiiiiiiiiiiiii; 4iiM lllllllll I lllllllllllllllll lllllllll BDU Vandaag in de Leusder Krant HUIZEN AANGEPAST AAN VOORSCHRIFTEN j Leusder Krant! cE Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden AFVALSTOFFENPLAN AANGENOMEN P FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Houdt Groeneveld voor ogen Wat voor niets een bril van Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U B V. - Claus opent nieuwe gemeentehuis3 - Langste paardebloem3 - Laatste aflevering van het Kader van de Verkiezingen 5 - Sport 7 Loen on leusden 9 - Kantlijn - Autonieuws DOKTERSDIENST 033-944600 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Nog even, het zal een kwestie van tijd zijn, en dan kan worden begonnen met de bouw van 61 houten woningen in het deelplan Munnikhove. De gemeente heeft inmiddels aan de aan nemers de voorlopige grondkoopcontracten toegestuurd. Twee typen houten huizen, die van Vikinghus en van de architecten Hopstaken en Van Eys. veertig in totaal, zijn aan de man gebracht. Van het type Suomi zijn er acht verkocht. De zekerheid rond de bouw van de 61 houtwoningen is ont staan, nadat het de gemeente met kunst en vliegwerk gelukt was de hulzen te laten voldoen san de geldende bouwvoor schriften. Alleen zit men nu nog met de verzonken vloer In het A- spant type van Van Eys/Hopsta- ken, die tegen de bouwvoor schriften indruist. De gemeente hoopt hiervoor met de provincie tot een oplossing te komen zon der dat er Iets aan de vloer moet worden gewijzigd. Het aanpassen van de woningen aan de bouwvoorschriften was noodzakelijk geworden, omdat het ministerie van Volkshuisvesting niet is ingegaan op het verzoek van Leusden aan de houten huizen het predikaat experimentele bouw te verlenen Met een dergelijk predi kaat kunnen de bouwvoorschriften aan de laars worden gelapt. Wet houder Jan Wagenaar zei in de laatste vergadering van de raads commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, dat hij via al lerlei kanalen contact had gezocht met de juiste afdeling op het depar tement, maar nooit gehoor kon vin den. ,,Door deze slechte communi catie is het me ook niet gelukt de huizen in een premieregeleing te laten vallen. Ik had het graag ge zien", aldus de VVD-wethouder. Dit is het type woning van Suomi Blokhutbouw- Dit huis wordt in tegenstelling tot andere twee typen opgebouwd uit balken. Deze schetstekening laat de zi/gevet (rechts) zien. RESERVE Wagenaar maakte in de commis sievergadering verder bekend, dat de gemeente in onderhandeling is met een bouwbedrijf, dat als reser ve kan optreden Mocht het name lijk Suomi niet lukken meer dan de helft van haar aantal typen te ver kopen, dan krijgt deze reserve een kans De eventuele resterende bouwkavels wil de gemeente niet aan de bouwers van de andere hui zen verkopen, omdat er dan te veel woningen van twee dezelfde typen komen, waardoor volgens stede bouwkundigen het totaal te eento nig wordt. Suomi zal er echter vol gens Baars Woningen Leusden al les aan doen om alle huizen te slij ten. Het bouwbedrijf heeft inmid dels het ontwerp van de woningen aangepast. In plaats van één slaapkamer zijn er nu twee slaap vertrekken gepland De kopers van de houten hul zen in Munnikhove zullen via het koopcontract worden verplicht een zogeheten kopersvereni ging op te rioïiten, die ervoor moet zorgen het aangezien van het blok hulzen in stand te hou den. ACHTERVELD - In verband met het uitwisselingsprogram ma vertrekken vrijdagavond de K.P.J.-leden naar de K.P.J.-afde- ling In Huiten. Daar staat het een en ander te wachten. De deelne mers wordt aangeraden niet de beste kleren aan te trekken. Op 20 juni zal de Kring-fietsen- rally worden gehouden Wat er dan gedaan zal worden is nog een ver rassing De sluitingsmiddag en -avond van het seizoen 1981-1982 zal worden gehouden op 27 juni Om 15.00 uur zal er die dag bij de Moespot per fiets worden gestart. Ook nu zijn er een aantal verrassin gen Tijdens de avondbijeenkomst wordt er afscheid genomen van Margaret als bestuurslid Voor het eerst sinds jaren zal er ook weer een trekkerbehendig- heidswedstrijd worden gehouden. Dit zal zijn op 10 juli VRIJDAG 4 JUNI 1982 14e JAARGANG NO. IJ UTRECHT - Met algemene stemmen hebben Provinciale Staten afgelopen week het afval- stoffenplan aangenomen. In dat plan wordt aangegeven wat er de tomende vijf jaar met het huls- ruil en het niet-chemische be drijfsafval uit de provincie moet gebeuren. Daarnaast heeft het provinciebestuur over de grens ran vijf jaar heen gekeken en de grote lijnen voor de vuilverwer king in de verdere toekomst rastgesteld. Volgens alle fracties in Provin- aale Staten moet er zo zorgvuldig mogelijk met het vuil worden omge sprongen. Het accent moet daarbij <omen te liggen op een zoveel mo gelijk hergebruiken van het afval en *en beperking van de vuilstroom Slechts wat niet opnieuw bruikbaar ste maken moet worden verbrand. Daarvoor is een verbrandingsin stallatie nodig die in. of in de directe omgeving van de gemeente Utrecht komt te staan De meest waarschijnlijke plaats is het Utrechtse industriegebied Lage- weide, maar er wordt ook gedacht aan het gebied Laagraven. Verder aal er zoveel mogelijk huisvuil wor- Rozendaallaan 9 Leusden-C. den gecomposteerd Dat is een methode om van huisvuil een soort mest te maken. Op het ogenblik wordt deze verwerkingsmethode al toegepast in de gemeenten Soest en Baarn. maar op wat langere ter mijn zouden er ook in Amersfoort en in het zuidoostelijk deel van de provincie dergelijke installaties moeten komen Aanvankelijk had de provincie nog andere ideeën om het huisvuil en bedrijfsafval, dat moest worden verbrand, te verminderen. Gedacht werd aan een zogenaamde voor scheidingsinstallatie, waarmee bij voorbeeld papier en plastic uit het vuil kunnen worden gehaald. Maar zo n installatie blijkt nog niet te kun nen werken En het ziet er niet naar uit dat er in de nabije toekomst wel een oplossing voor de technische problemen wordt gevonden. Die moet er wel komen vinden Provin ciale Staten en het liefst zo snel mogelijk. Daarom heeft het provin ciaal bestuur besloten de landelijke overheid te vragen het onderzoek naar installaties die gericht zijn op het hergebruik van afval financieel te steunen. Ook zou, volgens Pro vinciale Staten, de regering geld moeten vrijmaken voor onderzoek naar de afzetmogelijkheden van de nuttige stoffen uit afval. Een brief met dit verzoek gaat binnenkort naar de minister van volksgezond heid en milieuhygiëne en naar de Tweede-Kamercommissie die zich met deze problematiek bezig houdt COMMISSIE Maar ook binnen de provincie grenzen kan, zo vinden Provinciale Staten, veel gedaan worden aan een vermindering van afvalstroom Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden HJU Verschijnt dlnsdsg en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Glas is uitstekend geschikt voor hergebruik In Leusden loopt binnenkort een proef af met het gescheiden inzamelen van glas en papier. Zo gaat in de toekomst een specia le commissie, bestaande uit verte genwoordigers van het provincie bestuur en de gemeenten, zich bui gen over de mogelijkheden die er zijn om het huisvuil gescheiden in te zamelen. Deze commissie krijgt ook tot taak te bekijken hoe de hoe veelheid huishoudelijk- en bedrijfs afval kan worden verminderd Pro vinciale Staten vinden wel dat daarbij de kosten niet uit het oog mogen worden verloren Hoewel over het beheer van de toekomsti ge vuilverwerkingsinrichtingen pas over enkele maanden wordt beslo ten, hebben Provinciale Staten nu al duidelijk gemaakt welke richting moet worden gekozen. De vuilver werking in de hele provincie zal on der één bestuur moeten vallen. Pas dan kunnen de verschillende activi teiten als composteren en verbran den goed op elkaar worden afge stemd Sn het toekomstige bestuur van de Utrechtse vuilverwerkingsin richtingen dienen zowel provincie als gemeenten een stem te heb ben. Ook daarover waren afgelo pen week Provinciale Staten het eens. Dat geldt ook voor de verde ling van de kosten van de vuilver werking Het provinciaal bestuur vindt, dat voor die verwerking ie dere inwoner van de provincie het zelfde zou moeten gaan betalen, ongeacht de afstand tot een vuil verwerkingsinstallatie In de komende vijfjaar staan er geen ingrijpende veranderingen voor de deur. Het huisvuil uit het noordoostelijke deel van de pro vincie gaat voorlopig nog naar de VAM in het Drentse Wijster. De rest wordt afgevoerd naar de vuilverbrander van de AVR in Rijnmond. Beide contracten lo pen echter af. Daarnaast eist de Afvalstoffenwet, dat Iedere pro vincie in de toekomst haar eigen vuil gaat verwerken. Het provin ciale afvalstoffenplan is een eer ste stap in die richting. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De automobilisten die vorige week uit de richting Achterveld via de Asschatterweg Leusden-centrum naderden, hebben wellicht even vóór de nieuwe buslus vreemd opgekeken. Want wat zagen zip aan de rechterkant van de weg werden de automobilisten er door borden op geattendeerd dat zij de bebouwde kom naderden en dus niet harder dan vijftig mochten rijden, maar aan de linkerkant van de Asschatterweg gaven de borden aan dat men de bebouwde kom uit was en dus harder dan vijftig mocht rilden. De oplossing voor dit verkeersraadsel was echter gauw gevonden. Aan de achterkant van de linkse borden hing het blauwe bord met het opschrift Leusden-centrum en daaronder het ronde vijftig-bord met de rode rand De hele handel was dus gedraaid. Wie dat gedaan heeft mag Joost weten. Het leverde in ieder geval wel een leuk plaatje op. (Van de redaktie) LEUSDEN - Ter voorbereiding van een grote ..vakantiefilmwed strijd voor iedereen" houdt de Leusdense filmclub Cine Leus den een open avond op maandag 14 juni a.s., waar iedereen voor lichting en instruktie zal kunnen krijgen ten aanzien van het ma ken van (betere) vakantiefilms. Daarbij worden voorbeelden van geslaagde en minder geslaagde vakantiefilmsgetoond. ledereen. die in het bezit is van een filmca mera en de eigen vakantie op film wil zetten, kan een gooi wagen naar de waardevolle prijzen die te verdienen zijn. Wie wat méér wil weten over de talrijke mogelijk heden om zo n film in elkaar te zetten, moet niet verzuimen de open avond op 14 juni a.s. bij te wonen. Tal van nuttige tips kun nen bijdragen tot een (nog) bete re vakantiefilm. LEUSDEN - Op maandag avond 7 juni zal in het vrouwen kafé een thema-avond gehouden worden over vrouwen die beslo ten hebben om weer naar school te gaan. Hoe kom je tot zo n be sluit; hoe ervaar je het om weer naar school te moeten; hoe regel je het thuis? Als inleiding en aan- Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond: 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18,30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. j Om mee te kunnen doen aan de grote vakantie-filmwedstrijd van Ci ne Leusden moet men aan de vol gende voorwaarden voldoen 1 Het onderwerp moet betrek king hebben op vakantie of eer dagje uit in 1982 2. Inzending van 8 mm films met of zonder geluid (geluid alleen randspoor en losse cassettes) 3 Filmers zonder geluid die hier prijs opstellen kunnen assis tentie krijgen van Cine-Leus- den bij het vervaardigen van een geluidscassette, mits tijdig aangevraagd bij de secretaris. 4 Maximale speelduur: 15 minu ten 5 Titel, speelduur, filmsnelheid en naam adres van de inzen der vermelden op de filmdoos. 6 Opgave van deelname, ook als de film nog niet klaar is vóór 15 september a.s. 7 Films inleveren bij Max BRe- zet tot een gesprek hierover wordt de film ,.AIs je wilt, kun je meedoen" gedraaid. Deze lilm handelt over de erva ringen van een aantal MAVO-moe- ders. Daarnaast hebben twee vrou wen uit Leusden, die zelf het afge lopen iaar de MAVO hebben ge volgd. een praatpapier opgesteld De avond begint om 20 30 uur. Om de kosten van de tilm enigszins Ie dekken, wordt een entree geheven van 1,- Voor informatie over de ze avond kunt u terecht bij Jitty Wardekker, tel 946204. Het vrouwenkafé is elke maan dagavond open van 20 00 tot 24 00 uur in de Hakhorst mer, Kornoelje 14. Leusden (tel 942805) Uiterste inzend- datum 1 oktober 1982. 8. De films worden beoordeeld door een deskundige jury en elke inzender ontvangt een schriftetjke beoordeling 9 Er zijn waardevolle prijzen te verdienen 10 De vertoning van de ingezon den films zal plaatsvinden op een nader te bepalen datum in oktober LEUSDEN - Zaterdagavond 5 juni om half negen geeft het toon kunstkoor Treecksangh een len teconcert In de St. Jozefkerk aan de Hamersveldseweg. De toe gang bedraagt 6 gulden. Treecksangh staat onder leiding van de dirigent Steef van 't Slot. Aandacht. Vakmanschap En advies. Met zolang tot u tevreden bent. Want daar gaat het Groeneveld om En dan zijn we even tevreden als u Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 rv Cirnrni vi-lil-ii|)in icns fijn aangesloten bit hei Optiek-Gild*- Wj

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1