Prins Claus opent lieuw gemeentehuis Paardebloem van 99,4 cm Kees van Stokkum begon reparatiebedrijf Italiaanse auto's crant lp 18 maart volgend jaar Ooievaar Achterveld Langste steen INGEZONDEN MT NET miTK KAPPMET De spuit doet het weer VRIJDAG 4 JUNI 1982 plaatselijk nieuws an een onzer verslagge- irs) LEUSDEN - Prins Claus eft zich bereid verklaard om het nieuwe Leusdense gemeentehuis te komen ope nen. De prins zal dat doen op vrijdag 18 maart volgend jaar. Het nieuwe gemeentehuis is LEUSDEN - Op zaterdag 19 juni, om en nabij de langste dag van het jaar, zal delang ste steen'' van het nieuwe ge meentehuis worden ingemet seld. Wie deze steen, meestal de eerste steen" genoemd, gaat inmetselen is op dit mo ment nog niet bekend. Dat is namelijk voorbehouden aan de winnaar van een door architect Heijdenrijk georganiseerde vliegerwedstrijd Aan deze wedstrijd mag worden deelge nomen door alle kleuter- en la gere schoolleerlingen van Leusden. Voorwaarde is wel dat de vliegers door de deelne mers zelf gemaakt zijn, even tueel met wat hulp van ouders of leerkrachten Een deskundi ge jury, bestaande uit de ge meentebodes Herder en Van Dijk, zal beoordelen wie de mooiste vlieger heeft gemaakt, waarbij het er ook nog om gaat de vlieger een minuut of vijf strak in de lucht te houden Aan de organisatie van dit evenement wordt medewer king verleend door de Winke liersvereniging Hamershof. Het programma voor 19 juni ziet er als volgt uit - vanaf 9.30 uur inschrijven van de deelnemers. De plaats van inschrijven is op 't Erf - van ca. 10.00 tot 11 00 uur vliegerwedstrijd op het ter rein tussen 't Erf en de Noor derinslag - om ca. 11.30 uur uitslag van de jury en het inmetselen van de langste steen door de winnaar/ares van de vliegerwedstrijd dan al geruime tijd in gebruik, want als alles volgens de planning verloopt, wordt het gebouw aan 't Erf in de twee de helft van december in ge bruik genomen. Een en ander blijkt uit een nieuwsbrief over de bouw van het nieuwe gemeentehuis, die dezer dagen door het buro Voorlichting van de gemeente werd verspreid. Uit die brief blijkt tevens, dat het nieuwe gemeentehuis opgesierd gaat worden met een astronomisch uurwerk ter waarde van 25 000,- Daarmee wordt de financiële ruimte die er was voor de aanschaf van kunst ten behoeve van het nieuwe gemeentehuis in één klap verbruikt De beleidscommissie Nieuwbouw Gemeentehuis heeft de opdracht tot vervaardiging van het ding enige tijd geleden gegeven aan de firma Eijsbouts. De Leus- de naar D. Loning zal het astrono misch uurwerk beschilderen. Hij heeft van de beleidsgroep de op dracht gekregen om de wijzerplaat te beschilderen met afbeeldingen, die ,,de historie in Leusden in relatie tot de buurtschappen" tot onder werp hebben Overigens is een astronomisch uurwerk een soort klok, waarop behalve de zonnetijd POLITIE CENTRUM Gevonden: kinderschoen, kinder schoen. Verloren: Blauw trainingsjack; Ba- tavus groene jongensfiets; beige regenjas; groene PTT-brievenbus; cattcar, giropas; bruine leren porte monnee Weggevlogen: Goudkaakje POLITIE ZUID Verloren: autosleutel aan VW-em- bleem; zwarte knipportemonnee met zwemkaart. zwarte etui met op schrift Reisbureau"; 10 sleutels; herenportemonnee met 40 gulden, witte plastic tuinstoel met wit blau we bekleding; zwemabonnement; Renault-autosleutel. Weggelopen: Zwartwit hondje „Pucky" Gevonden: Gouden schakelarm band, Honda bromfietssleutel INBRAAK In een woning aan de Hessen weg in Achterveld is dinsdag inge broken De buit heeft een totale waarde van 9000 gulden. Men wist zich de toegang tot het huis te ver schaffen door een bovenlicht van een slaapkamer te forceren. Erwer- den enkele sieraden ontvreemd en er werd een geldkistje met inhoud meegenomen AANRIJDING Op de kruising Arnhemseweg en Maanweg heeft zich dinsdag een aanrijding voorgedaan, waarbij een automobilis» en een bromfietser wa ren betrokken. De heer E. M. uit Hilversum sloeg met zijn wagen de Maanweg in, maar verleende daarbij geen voor rang aan de bromfietser J J. uit Amersfoort die op het fietspad reed Beide voertuigen werden bescha digd. - Hier Prins Claus tijdens een bezoek aan Scouting Nederland in maart 1981. bijvoorbeeld ook valt af te lezen, waar de verschillende dierenriem tekens aan de Horizon gezocht kunnen worden, of het dag is of nacht is, hoe de maanstand is en wanneer er zonsverduistering zal optreden. Tenslotte blijkt uit de nieuws brief, dat bij de inrichting van het nieuwe gemeentehuis zoveel mo gelijk gebruik gemaakt zal worden van bestaand meubilair De raadzaal, de trouwzaal, de commissiekamer en de b en w-ka- mer krijgen wel nieuw meubilair. Voorzover vervanging van be staand meubilair noodzakelijk mocht blijken, dan komen de afde lingen op de begane grond als eer ste in aanmerking voor het nieuwe meubilair. nafhankelijk nieuwsblad lor de gemeente Leusden. irschijnt elke dinsdag en inderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktie: Berti.en Engelkens aspar van Loo. Inlevering kopij en ad vertenties: voor het dinsdagnum- rier tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag- nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 iiur. Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder <rant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 19 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 54,20 per jaar, 27,60 >er half jaar; 14,05 per (wartaal. (lachten bezorging: Als abonnee dient u de :rant voor dinsdag- of londerdagavond 18 00 lur te hebben ontvan gen Is dat niet het geval, leem dan kontakt op riet onze hoofdagent be- orging (dinsdag en don- Ierdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033- 140691. Bij geen gehoor unt u kontakt op nemen net onze inspekteur be- orging, overdag 03420- 6141, toestel 44. labestellen foto's: )e meeste in de Leusder rant gepubliceerde fo- o's kunt u nabestellen met uitzondering van archief- en historische oto's), bij vooruitbeta- ng van 5,- per exem- ilaar (formaat 13 x 18 :m) op giro: 871441 n.v. BDU b v. te Barne- leld, met duidelijke ver leiding van gewenste oto, aantal, nummer an krant, pagina waar- ip de foto werd ge- ilaatst. U kunt ook kon- ant betalen op ons kan oor, Rozendaallaan 9, eusden/Centrum Ingeveer drie tot vier 'eken na betaling ont- angt u de gewenste fo- o's thuis. LEUSDER KRANT is een ave van de BDU-kranten- ibinatie te Barneveld. Van een Hamershof-bewoner ontvingen wij afgelopen vrijdag de volgende schriftelijke mijme ringen: Vanochtend viel het mij op. Uitziend over de gracht, genie tend van de prille zon priemend door de nog laaghangende wol ken. „Dit wordt een mooie dag", dacht ik bij mezelf. Vol van de gedachten wat deze dag mij brengen zou, viel mijn nog slape rig oog op het gele gemeentege vaar. „Daar gebeurt wat", dacht ik, „wordt het groene kroos ver wijderd? Word een door onverla ten, in het donkere vocht van de Kooikersgracht verstopte fiets opgehaald? Wordt de fontijn ge maakt? Oh God! Nee toch? Schrok ik. De mededeling van de ver keersdienst Driebergen schudde mij wakker met drie km file op de route die ik afleggen moest van daag. ..Ik zal maar gaan," dacht ik bij mezelf, een laatste blik werpend op het weidse uitzicht dat Leusden mij elke ochtend weer te bieden heeft. Ik heb mij die dag niet meer afgevraagd wat het was wat mij die ochtend de aandacht trok Evenwel, terug komend van een dag vol on- en genoegens, lichtelijk doorgeze ten van de door mij doorworstel de file's, liep ik met lichte tred. van het parkeerterrein de Ha mershof op Het regende Een verloren plensbui versnelde de pas van de op het laatste moment nog inkopen doende vermoede lijk werkende dames, die zich vandaag genoodzaakt zagen zelf te koken, en Jacco Jacco te la ten De regen en de gedachte aan een koel en welverdiend glas bier, deden mij de glad geworden opgang, naar mijn boven de Ha mershof gelegen woning, met twee treden tegelijk nemen En toen zag ik het pas DE SPUIT DEED HET WEER Wat heerlijk over de gracht van het door velen bekritiseerde Hamershof, het in tense geluid van vrolijk spattend wervelend water. Ik weet niet meer hoe lang ik het heb moeten missen Gezellig hoor. en met 'n blije lach spoedde ik mij naar mijn huisgenoten. En ja hoor die donders was het natuurlijk ook niet ontgaan. ..Hallo Pap. heb jij het gezien, hij doet het weer „Ja, leuk hé," zei ik begrijpen derwijs en kussen uitdelend aan mijn, voor mij onverklaarbaar, in pyama gestoken kinderen. Hij doet het weer Gezellig dat geluid. Onder het genot van het aan mezelf beloofde pilsje, keu velden we er nog even over door. Het het sprankelende gespetter op de achtergrond gingen we aan tafel. Het monotone geluid van vallend water, gaven de pie pers met jus, net dat vleugje ge zelligheid wat de speklappen misten Het gesprek aan tafel beperkte zich tot de verhalen van school, het fileverhaal, en de door de post bezorgde bank- afschrijving, die eens te meer tegenviel. De vanille-vla met yog hurt was de frisse zoetigheid, die het geheel weer wat karakter gaf Zo na de dis. vooral wanneer het weer het toelaat, is het heer lijk nazitten op ons balkon Zo ook vandaag zette ik mij, de va nille-vla uit mijn mondhoeken wrijvend op mijn tuinstoel op het balkon En dacht: „Zo. voor de rest kan me alles gestolen wor den. En dan valt het ineens weer op, DE SPUIT Hij doet het weer. Je went er zo gauw aan, maar ik dwong mezelf toch, een mening te vormen. Vind je het nou leuk of niet? Nou ja, kijk,zoop je balkon, na zessen, onderuitgezakt in je stoel, is het toch heerlijk, die stilte Die Stilte, messcherp doorbroken door het uit de gracht gepompte kroesige nat. herboren het niets ingespoten om na pakweg 'n meter of acht vermoeid weer terug te vallen in de kuip van herkomst Eindeloos herhaald Steeds weer. Het vro lijk gespetter geeft glans aan het stil en verlaten plein. Verwach tingsvolle actie, alsof er toch nog iets staat te gebeuren Het heeft wat weg van de frissigheid van een strandwandeling, waar ook het golvend watergeluid de rust geeft, die hoofdpijnpoederfabri- kanten voorschrijven boven hun eigen produkt Kijkend naar de steeds weer hernieuwde kringels in het groe zelige water, onging mij de roep. dat de koffie reeds dampend op mij stond te wachten. De spuit beheerste mijn gedachten Een mini-Niagara onder handbereik Een reuzedouche voor je deur. En dan, in een keer, zonder wat te zeggen, onaangekondigd Weg, stil, niets De stilte valt als een bom. Geschrokken, alsof ik in een keer mijn gehoor verlies, spring ik op en kijk naar bene den DE SPUIT IS UIT Abrupt „O" denk ik. herstellend van schrik, „dat is vroeger als vroe- gerHet is 7 over half acht, en ik al weer in mijn zetel. weet waar je de benodigde on derdelen kunt halen". Veel on derdelen haalt hij bij de fabrieken in Italië. „Hierdoor kan ik veel doen en dat is heel belangrijk. Heel belangrijk vindt Van Stok- kum dat hij hun taal goed spreekt en ziet dat in zijn voordeel. Sa men met zijn broer doet Kees van Stokkum ook veel voor de auto sport. Zij organiseren ook elk jaar de races van de genoemde wagens op Zandvoort „Voor de Ferrari heb ik op dat gebied al veel moeten regelen en zo blijf je ook een heel goed contact met de fabrieken onder houden. Nieuwe auto's verkopen doe ik niet. Ik heb me helemaal toegelegd op revisie en repare ren en door mijn specialisme op dat gebied zie ik het wel zitten. Ik ben wel van mening dat zolang er nog van deze auto's in Nederland rijden ik wel mijn werk zal blijven houden." De stilte dringt langzaam tot mij door: „Dit is nou echt stil." De vogels hoor je fluitend zeggen „wij zijn er ook nog hoor". Het pletsend gespat, het kletterende geklater is verruild voor een wel dadige stilte. De stilte van het werkelijke niets. Hier en daar 'n voorzichtig geluidje van een eend die neerstrijkt in het gladde grachte water. Een tsjirpend vo geltje, 'n verlate voetstap. dealer gewerkt. Vanaf 1977 werkt hij in de werkplaats van de Ne derlandse Ferrari-dealer. Hier heeft hij het vak grondig geleerd. „In die tijd ging ik reeds naar de fabrieken van die auto's in Italië waar ik veel geleerd heb. Bepaal de dingen maakten het voor mij moeilijk om nog langer bij dat bedrijf te blijven werken Ik heb toen besloten om voor me zelf te gaan beginnen." In april van dit jaar begon Kees van Stokkum met de voorbereidingen Het ge lukte hem om in Achterveld een pand te kunnen huren „Dankzij de geweldige medewerking van de firma's Tolboom en van der Horst, van Bekkum, van Daatse- laar, Cees Blom en de Vallei kon ik reeds op 18 mei open huis houden," zegt Kees Dit is een avond geweest waar velen van de Achterveldse bevolking in het bedrijf zijn komen kijken. „De zaterdag daarop heb ik open huis gehouden voor de klanten en de vertegenwoordigers uit het ge hele land Ook die dag was de belangstelling heel groot Maan dag 24 mei is Kees dan officieel met zijn werkzaamheden begon nen Kees „Het is in de tegen woordige tijd wel een hele stap om voor jezelf te beginnen en zeker voor een bedrijf zoals ik heb. Doch ik zie het wel zitten Het is een echt specialisten-werk dat ik doe Italiaanse auto's zitten technisch heel ingewikkeld in el kaar Het is heel belangrijk om deze auto's goed technisch te kunnen onderhouden. Het is vooral een groot voordeel dat je LEUSDEN ,,De grootste ooit in Nederland vermelde paardebloem (Taraxacum officinale), 83 cm hoog, werd in juni 1979 in Heiloo gevonden door de toen 14-jarige Henri Dekker; de paardebloem hangt, gedroogd, nog steeds in zijn kamer". Einde citaat uit het Guiness Worldbook of Records. De jeugdige Claudy in 't Veld uit Leusden lacht: „Maar nu heb ik misschien wel de grootste". Dezer dagen trof zij in de tuin bij het ouderlijk huis aan Dordogne 6 een paardebloem aan van 99,4 centimeter. Ze heeft het wel een paar keer nagemeten. Claudy is geweldig trots op haar vondst. Nossa van de Vlies en Karin Herder waren aanvankelijk ook heel trots en opgewonden. Zij hadden namelijk in Leusden een paardebloem gevonden van 96 centimeter. Toen zij hoorden, dat Claudy een ietwat groter exemplaar heeft, werden ze wat stilletjes. Misschien zijn er nog wel grotere paardebloemen in deze contreien. Wie zo'n bloem weet te vinden die groter is dan een meter, mag met bloem en meetstok langskomen bij de Leusder Krant. Dit is veel lekkerder. GEEN super douche voor je deur, VOOR MIJ MAG DIE SPUIT WEER UIT. Victor L. F. Visser ACHTERVELD Sedert en- kele weken is Achterveld weer een bedrijf rijker. In de hal waar voorheen de eierhandel van Van Hamersveld was, is nu een be drijf gekomen dat een speciaal I merk auto's repareert. Na enkele maanden van voorbereiding en I aanpassing is Kees van Stokkum I hier zijn reparatiebedrijf begon nen voor auto's. Niet iedereen kan hier met ziln auto terecht. Het betreft alleen reparaties en dergelijke van specifiek Italiaan se auto's. Het zijn de raspaardjes van de Italiaanse autohandel zo als de Maseratie, de Alfa Romeo en de Ferrari. „Je moet het bij mij maar net beschouwen als in de medische wereld. Je hebt huisartsen en specialisten Zo is het bij mij nu ook Ik ben op mijn gebied de specialistaldus Kees van Stok kum. In 1967 ging hij in Den Haag werken bij een dealer waar voor al de Maserati en Alfa Romeo werden verhandeld. Hij is daar begonnen als poetsjongen en schoonmaker van de showroom. Hier groeide zijn belangstelling en zijn liefde voor deze mooie auto's Daarna heeft hij ook nog een aantal jaren bij een Alfa- ACHTERVELD - Dinsdagmor gen keken de bewoners in de om geving van de boerderij van de fa milie Smink aan de Stoutenburger- weg enigszins vreemd op. Op een perceel weiland in de buurt van de boerderij was een ooievaar neer- gestreken. Dit trok van de zijde van de bewoners daar de nodige be-1 langstelling. Het was een zeer mooi j exemplaar dat daar op het weiland j liep. Het dier was kennelijk wel het' i een en ander gewend Hoewel men' op het weiland er naast volop ma chinaal gras aan het maaien was ging de vogel normaal door met het j verzamelen van voedsel. I

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3