Tien jaar bridgeclub Leusden STOKT NEVOBO Roda klopte Roda Leo de Rijke schaakkampioen Zomerbowlen met korting 6e Ronde van Leusden Cartffef leusdei* krant Pinkster-bowling toernooi geslaagd nda [tutte leed "iet goed Uitslag schieten dames Lockhorst huldigt kampioenen Roda- slotdag voor de jeugd Wie wil gaan hockeyen? LEUSDER KRANT DE KORF VRIJDAG 4 JUNI 1982 7 LEUSDEN/CENTRUM - Het Plnksterbowllngtoernooi is bij zonder plezierig verlopen. Op 31 mei was het een volle bak in de Korf met 40 enkelspelers (singles) en 48 bij de trio's. De organisatoren, de heer en me vrouw Arns, reikten namens de Korfbowling de prijzen uit aan de hand van de navolgende eind standen: Singles: 1Wim Kok 1543. 2. Henny Wijnands 1453 3. HansHolthuizen 1450, 4. Sammy Richardson 1443, 5. HenkDuyst 1438, 6. BoyAcosta 1370, 7 Richard Overmeren 1367 en GerritdeKok 1367pnt. Trio's: 1. RosBeyaart2 597. 2 Duyst 548, 3. Heuga-team 540, 4. Splinters 521, 5. Knudde 480, 6 BuyseZaamslag 479, 7 Bibob 478 EN 8. RosBeyaart! 475 pnt. De hoogste game (225 pins) kwam uit handen van Hans Holt- huizen. Dat wij daarop voorbe reid waren moge blijken uit het feit, dat wij in de krant van woensdag 2 juni een foto van hem plaatsten. Onlangs ontmoette ik Kees Een volleyballer, die - dat mag u best weten - met dat spel naar bed gaat en er mee opstaat. Verder is het een aardige vent Om Kees te ple zieren vandaag maar een stukje over de in 1947 opgerichte Neder landse Volleybal Bond Voor zover mij nu invalt de enige sportbond met een afgekorte benaming, die niet louter uit medeklinkers be staat. NeVoBo klinkt goed, vindt u niet? Beter dan bijvoorbeeld stom weg NVB Naar algemeen wordt aangeno men is de Amerikaan William G. ACHTERVELD - Door de rui- 5_ is van de Landelijke rijvereni- hg en ponyclub De Singels erd op tweede Pinksterdag selgenomen aan streekwed- strijden. De ponyruiters namen deel aan de streekwedstrijden in Driebergen, terwijl de paarden- ruiters deel namen aan de streekwedstrijden in Amelis- weerd. Het was Jolanda Rulte die mei haar pony Het|-ong de eer van de club hoog wist te houden Zij be haalde in de dressuur een derde prijs met 126 punten. Hierdoor heeft zij nu voldoende punten bij een gegaard om in de volgende wedstrijden uit te komen in de L2 klasse. Tevens werd zij met Heij- ong als mooiste geheel van haar ring beoordeeld In deze ring rijden ongeveer 24 ruitertjes. Bij het springen ging het haar ook heel goed af Ze reed een foutloos parcours en behaalde tevens een voldoende voor stijl Hierdoor venboom bij Latent Talent droegen daar mede toe bij. TWEEDE LUSTRUM Bridgeclub Leusden speelt in de competitie van KNBB-district Gooi en Ommeland met vijf viertallen. Het top-team (Bram en Anna Kru- seman, Sjoerd de Jonge en Ronald Dijkgraaf) promoveerde onlangs naar de 1 e klasse. Een leuk wapen feit is het voor de derde maal (en daarmee definitief) winnen van de Denneheuvelwisselbeker Onder ling wordt in drie groepen, met pro motie en degradatie, een huiscom petitie gespeeld en de seizoentop per is zonder twijfel de jaarlijkse Kerstdrive. Hoe e e.a. werkt was ons te ingewikkeld. Voor de bond kennelijk ook. Daar wordt echter met een computer gewerkt en die heeft bepaald, dat Bram Kruseman de districtsmeestertitel mag voe ren. Voorts heeft de BCL nog een 17-tal juniore-meesters (overigens seniorleden) in het verenigingsbe stand. Het tweede lustrum wordt in ei gen kring herdacht met een feeste lijke lustrumdrive op 10 juni a s. in Groot Krakhorst met als toetje op 11 juni een feestavond voor de le den plus „aanhang" in de Roda- kantine op het Buiningpark. Ook dan zal weer blijken, dat BC Leus den op de eerste plaats een gezel- ligheidsvereniging is Dat wordt overigens duidelijk bevestigd door de regelmatig grote opkomst bij de speelavonden en het zeer geringe ledenverloop kreeg zij 2 winstpunten. Bij de wed strijden voor de paarden in Amelis- weerd behaalde mevrouw E Ma nuel met haar Fries Johanna 120 punten. Zij reed in de L1 klasse en ACHTERVELD - Negen leden van de damesschietclub bonden weer de onderlinge strijd met el kaar aan. Mogelijk waren de da mes nog wat vermoeid van de LEUSDEN/CENTRUM - Woens dag stond de door Wim de Gans (een voormalige trainer van Ro da) en naar hem genoemde wis selbeker weer op het spel. Voor de derde maal op het Buining park de „broederstrijd" tussen de afdelingen zaterdag en zon dag. Zowel de standaardteams als de reserves kwamen tegen elkaar In actie en In belde geval len trokken de zaterdagspelers aan het langste einde. Dat ge beurde de twee voorgaande ja ren ook. Wat de standaardploegen betreft wijst de 5-0 winst van Zaterdag bij na op een deklassering van Zon dag Dat was gelukkig niet hele maal juist. Wel was de groene za- terdagaanval heel wat doortasten der en ook veel gretiger. Ondanks de warmte tijdens de strijd Zondag LEUSDEN/CENTRUM - Ko mend weekend staat bij de LTV Lockhorst In het teken van de kampioenen. Drie teams spelen promotiewedstrijden en zater dag worden In het clubhuls de kampioenen van 1982 gehuldigd (aanvang 20.30 uur). Voor de he ren van Zaterdag A zit het karwei er dan al op. Aanvoerder Henk Jaspers s.c. komen morgenoch tend op de baan tegen Maarn A voor een plaats in de eerste klas se. Zondagochtend om 10.00 uur speelt Lockhorst 1, aangevoerd door Arthur Scherpenzeel, op het Buiningpark tegen Pan 1 uit LEUSDEN/CENTRUM - Als af sluiting van het voetbalseizoen 1981 -1982 wordt morgen (5 juni) de jaarlijkse slotdag van Roda's jeugdafdeling georganiseerd. Van 9.00 tot 12.00 uur komen de E- en F-pupillen op het Buining park in actie bij een spelcircuit. Met tien ronden van een kwartier behendigheidsspelletjes en na tuurlijk voetbalonderdelen. Di rect na afloop volgt de prijsuit reiking. 's Middags vanaf 12 30 uur star ten de C- en D-spelers voor een kreeg er tevens een winstpunt bij De heer A van Bentum behaalde in de L2 klasse met Johanna 124 pun ten Ook dit leverde voor hem een winstpunt op fietstocht die zij hadden gehou den. De aantal geschoten punten waren niet zo hoog als men ge wend was. Het was An Voskuilen die met 83 punten eerste werd. De overige uitslagen waren: aantal punten 2. Kitty van Hamersveld 71 3. AnneliesHuurdeman 68 4. Thea van Ruitenbeek 68 5. Tiny Tolboom 67 6. Marion Hak 67 7. Mien v.d. Burgwal 66 8. InyKok 62 9. NelTeunissen 57 - in het roodzwart - heeft maar wei nig kansen minder gehad, maar die werden totaal met benut. De Rui- tenbergploeg had ditmaal geen zwakke plekken en speelde collec tief ook veel beter dan na de winter stop voor de competitie. De winst was dan ook zeker verdiend. Voor de rust scoorden Ruud Stoelhorst (2x) en Ben Schuurman Na de thee voegden Schuurman en Eef van Dongen daar nog elk een tref fer aan toe. Ook bij de reserves werd vijfmaal gescoord. De doelpunten werden wel wat beter verdeeld. Zaterdag schoot driemaal raak via John van Barlingen, Nico Tijmensen en kee per Gert Osnabrugge (penalty). Ook Zondag benutte een straf schop. Jan Ruitenberg en Bas Jan sen zorgden voor de zondagtref fers Dieren, met als hoofdprijs de everftuele terugkeer naar de tweede klasse. Lockhorst 4 krijgt thuis Voorhout 4alshindernisop weg naar de vier de klasse. De jeugd in de zaterdag competitie komt ook aan de bal. De twee kampioensteams spelen bui ten Leusden om de beker Ook de ITA-competitie op woensdag is af gerond Bij de jeugd werden de teams 1 en 2 kampioen en team 3 werd derde. Vijf damesteams (1,4, 6. 8 en 11) in de ITA-competitie bereikten de eerste plaats. Lock horst 2 en 3 degraderen. De ITA- uitslagen waren Lockhrost 1 - Hoogland 3 24-3, Lockhorst 2 - Hoogland 1 5-24. Hoogland 2 - Lockhorst 3 24-12, Lockhorst 4 - Leusden 217-15, Randenbroek 6 - Lockhorst 5 uitgesteld. Alta 6 - Lockhorst 6 11-8, Randenbroek 8 - Lockhorst 6 afgebroken, Lockhorst 8 - Weldam 4 24-10, Lockhorst 9 - Randenbroek 9 11-24, de Eeme- laar 2 - Lockhorst 10 24-14, Leus den 6 - Lockhorst 11 13-18 en Lockhorst 12 - Alta 11 18-23 fietspuzzelrit Met twee elftallen ge lijktijdig vanaf het sportpark. Als rond 17 00 uur alle deelnemers weer terug zijn, volgt voor hen de prijsuitreiking Met de overhandi ging van een attentie aan de kam- pioenselftallen A2 en C3 en aan de A-jeugd, die naar de senioren over gaat, wordt de dag afgesloten BUINERVEEN Zaterdag voor Pinksteren heeft Roda D1 weer deelgenomen aan het bekende toernooi van Buiner- veen (Drente) De in 1981 gewon nen enorme wisselbeker moest dit maal in Buinerveen blijven. Met te genstanders als De Kennemers. Emmen en WW legden de jeugdi ge Leusdenaren beslag op de 2e plaats in de voorronde. In de finale poule had Roda. getuige de 8-0 ze ge. weinig medelijden met gast heer Buinerveen. De eindstand van het toernooi werd: 1WW. 2. De Kennemers, 3. Roda en 4 Buiner veen. Roda, met een score van 18- 2, bleet zonder nederlaag. LEUSDEN/CENTRUM - Het blijkt ieder jaar weer, dat bij de aan vang van een sportselzoen de toetreding van leden tot de clubs veel groter is dan in de rest van het jaar. Logisch, met de nieuwe competities in het verschiet. In verband met het samenstellen van de teams en vooral met de teraard de eerste voorzitter bijna kenmerkend voor de BCL waren het nogal eens wisselen van voor zitter en de vele .verhuizingen'' in de beginjaren Overigens deed ook de gestadige groei van het bridgen de gezelschap een royale duit in het zakje. Leusden" begon in de Mof. om vervolgens in de Klaveet, de Johanneshoeve, het Ros Beyaart en tenslotte in Groot Krak horst domicilie te verkiezen. De voorzittershamer kwam achtereen volgens in handen van Gerard van Rooyen, Willem Verheij. J. Albers en (sinds september 1979) Jan El- sackers. Het ledental steeg onder tussen van 21 via 43 en 53 naar 72 en had nog veel groter kunnen zijn Bridge-technisch is 72 een ideaal aantal en uit de steeds langer wor dende wachtlijst ontstond twee jaar geleden, met volledige medewer king van BCL, de Bridgeclub '80 De bridgecursussen van Betty Ze- LEUSDEN/CENTRUM - De com puter moest eraan te pas komen bij het vaststellen van de juiste eindstand van de SVL-huiscom- petitie. Met een uiterst gering verschil van 0,2 punt is Leo de Rijke, een uit de eigen jeugdaf deling naar voren gekomen spe ler, kampioen 1981-1982 gewor den. Aan de wedstrijdenreeks is door 51 schakers deelgenomen. De top-tien is: 1. L. de Rijke, 2. J. M. Agterberg, 3. R. Zelle, 4. W. J. v.d. Harst, 5. H. Vossebeld, 6. J. de Jager, 7. J. van Santen, 8. A. Springer, 9. Tj. K. Zijlstra en 10. B. Uneken. De uitslagen van de tweede ronde van de zomercompetitie waren N. Loning-C Kerkhof 0-1 L.deRijke-G. Fröberg 1-0 B. Uneken-J. Agterberg 0-1 J. vanSanten-S. van Brongers 1-0 D.vanOoik-E Halkes 1-0 J. Boemaars-A. Valkenburg 1 -0 HWuts-P.de Jager 0-1 H Vossebeld-R. Berg 0-1 R. Zelle-Tj. Zijlstra 1 -0 C. Gerrits-A. Wisman 0-1 L. Boogaard-H. Kroes 1 -0 R. van Maanen-O. Harlaar 0-1 P.Sonder-S. vanDokkum 1-0 Morgan de uitvinder" van hierbe- doeld balspel Enkele privé-impor- ten van volleybal hadden in Neder land vooralsnog weinig succes Amerikaanse, Canadese, Poolse en andere geallieerde bevrijders boekten direct na de oorlog van '40- '45 een veel beter resultaat. De oprichting van NeVoBo was toen nog maar een kwestie van tijd en met op dit moment circa 150 000 georganiseerde volleyballers groeide de relatief jonge onderne ming uit tot qua omvang de vijfde bond in ons land. De organisatie van een competitie voor de pakweg 1500 aangesloten clubs behoort tot de belangrijkste taken van de bond. De landelijke top is de ere-divisie, met daaronder twee eerste, vier weede en acht derde divisies. Afzonderlijk voor dames en heren. Een onderlinge promotie'degradatieregeling ver- i bindt de landelijke bond met de vierentwintig districten - in feite re- 1 gionale onderbonden - die ook I weer een pyramidale klasse-inde ling hebben Van de promotie- of districtsklasse tot de vierde of in I enkele districten vijfde klasse Internationaal speelt het Neder landse volleybal een minder voor aanstaande rol dan bijvoorbeeld in de zestiger jaren. Op zich geen pro bleem, hoewel toch gestreefd wordt naar een betere aansluiting op het buitenlandse niveau. Volley bal kent in principe voor de beoefe- naars geen leeftijdsgrenzen De a sport is niet kostbaar en bovendien B zowel puur recreatief als prestatie gericht te spelen. Leos uit Leusden wil u eventueel over de toetredings drempel helpen (332) PC LEUSDEN/CENTRUM - BCL- lorzitter Jan Elsackers beves- jt volmondig, dat het tienjarig tstaan van een sportclub - ook betreft dat een vereniging op is van bridge - geen wereld- iokkend nieuws is. Toch vin hij en zijn eenenzeventig Igelingen het best leuk om het ede lustrum van Leusdens idste bridgeclub met een ge- te happing aan de vergetel- lid te onttrekken. Ook de Leusder Krant wil daar aag wat aandacht aan schenken be i zo kwam onlangs een desbe- 1/6 ilfend gesprekje tot stand in het ic* ubpaviljoen van de LTV Lock- insiders bekend als Elsac- 'l|l! rs' ..tweede woning" met op de j van de babbel over bridge tot :e grote verbazing Heinze Bak- ir (ook bekend van radio en TV) in de service-kant van de bar s,( et om het een of ander, maar dat i een uitstekende kop koffie ser- 3d ert. staat wel vast! ia< (fit ee Het gesprek met Jan Elsackers zg, er ..zijn" bridgeclub kwam vlotter /e i gang dan destijds de oprich- h, gsdatum in de verenigingsadmi- stratie Op 12 juni 1972 vond de öf jrichtingsvergadering plaats, aar desondanks staat in de statu- n, dat de vereniging op basis van si uit whist ontstane kaartspel, dat et 52 kaarten door vier personen ,q. drie met een ..blinde") wordt ejspeeld, op 1 juni van dat jaar met leden haar activiteiten is begon- lëjlrn Gerard van Rooyen was des- er ds de grote initiatiefnemer en ui- Vrijdag 4 juni 20 00 uur: bijzondere ledenverga dering kc Antilopen, clubhuis Bui ningpark. Zaterdag 5 juni 09 00 uur slotdag Roda-jeugd, BB- park 09.00 uur: Rossenberg-voetbal toernooi, sportveld Rossenberg. 10.00 uur tennis-slagvaardig- heidsdag voor de jeugd, de Inslag 19.30 uur: slotfeest kc Antilopen, clubhuis Buiningpark 20 30 uur huldiging Lockhorst- kampioenen, Buiningpark Woensdag 9 juni 17.45 uur: start trimmers 6e Ronde van Leusden (bij gemeentehuis) 18.30 uur start veteranen/liefheb bers en 19 45 uur start amateurs. Donderdag 10 juni 20 00 uur 10 jaar Bridgeclub Leus den, Groot Krakhorst opgave daarvan bij de bond - dat geldt met name voor de hockey- bond - is een spoedige aanmel ding zeer dringend gewenst. Wie in dit seizoen 1982-1983 zeker wil zijn van een plaats in een be paald elftal dient zich uiterlijk de ze maand - hoe eerder des te be ter - te melden bij mevouw R. Sloof, Dordogne 20, Leusden-C. (telt. 944969). LEUSDEN - In de krant van afgelopen woensdag stond een bericht over de mogelijkheid om met korting tijdens de zomermaanden te kunnen I bowlen in het aktiviteitencentrum De Kori. Er had toen ook een kortingsbon geplaatst moeten worden; deze is er echter door een misverstand niet in gekomen Tegen inlevering van onderstaande bon krijgt men bij de kassa van De Korf een extra korting van tweeéneenhalve gulden op het toch al lagere bowling-zomertarief Tegen inlevering van deze bon krijgt u 2,50 korting op het bowlen in de periode van juni tot en met augustus adres: en huisdieren moeten tijdens de wedstrijden van het parcours wor den gehouden Voorts kunnen de bewoners van de Ansfriduslaan, de Wiggeruslaan. de Rozendaallaan. de Burg. de Beaufortweg (gedeel telijk). Brinkhorst, Bruinhorst. Das horst en Grifthorst in de genoemde periode hun woning niet per auto bereiken of verlaten Gratis toe gang tot de wedstrijden is de com pensatie De organisatoren danken u bij voorbaat voor uw sportieve medewerking. LEUSDEN/CENTRUM - De or ganisatie van een wielerronde vereist enige verkeersmaatrege len. Dat is ook het geval met de 6e Ronde van Leusden, die op- woensdag 9 juni plaats vindt. Met start en finish nabij het ge meentehuis en op het parcous Zwarteweg, Prunuslaan, Berken laan, Princenhoflaan, Hohorst- laan, Bavoortseweg en Hamers- veldseweg. Op de wedstrijden komen wij in onze krant van a.s. dinsdag terug. Namens de organiserende RTC Amersfoort verzoeken wij de bewo ners van de aan het parcours lig gende huizen hun auto's enz. van circa 17.30 tot 21.30 uur niet op straat te parkeren. Het parcours moet voor de renners uiteraard ob- stakelvrij zijn. Ook jonge kinderen

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7