Kantongerecht Amersfoort Warme slotdag voor Roda jeugd Avanti hield onderlinge gymnastiekwedstrijden Drumband Barneveld wint marsconcours Onthulling buurtschappen Tennis met barbecue PVL-vlucht Compiègne Promoties bij Lookhorst Afhalen foto's carnaval Afdelingskampioenschap fietscross DINSDAG 8 JUNI 1982 plaatselijk nieuws ACHTERVELD Dinsdag avond, dat is vanavond dus, zul len weer twee straten hun buurt schapsbord onthullen. Om 19.30 uur zal het de Deliana van Wee- destraat zijn die hun straat in een buurtschap, zullen omdopen. Om 20.00 uur is het dan de beurt aan de Hendrik van Vianden- straat. ACHTERVELD —Tijdens de Carnavalsfeesten is een groot aantal foto's gemaakt. Deze foto's zijn te zien en te bestellen geweest bij de firma Van Bekkum. Vanaf heden kunnen de bestelde foto's bij de genoemde firma worden afgehaald. LEUSDEN Het zondag ge speelde dubbeltoernooi voor le den en introducees van tennis club De Inslag i.o. werd georga niseerd door de heren W. Bou- man, G. Drieënhuizen, H. Hols, M. Verdouw en E. Wage. Met 10 paren in de beginnerspoule en 13 bij de gevorderden van 10.00 tot 16.00 uur op de vier banen aan de Groene Zoom. Elk dubbel kwam viermaal in actie en na de wedstrijden vond een gezellige barbecue plaats op het terras van de tennishal De Inslag i o telt op dit moment circa 170 leden en vooralsnog is het de bedoeling om tot 400 uit te groeien Voor het nog resterende zomerseizoen zijn de speelkos- ten verlaagd tot f 130,— (buiten- óf binnentennis) respect, f 200,— (combinatie out- en indoorten- nis) Het toernooiresultaat was Beginners: H Nouwen/B van Rijssen 29. B. Meyer/S Wouterse 28 en H Ver- hoeff/F Broekhuizen 27 pnt Gevorderden: G Drieenhuizen/B Boumeester 31. M Verdouw/H Hols 28 en H Dijkhorst/P den Hartog 26 pnt De poedelprijs werd gewon nen door de combinatie A. Ver douw/F. Mestron LEUSDEN Zaterdag was de PV Leusden met 293 duiven in concours bij de wedvlucht vanuit Compiègne (354 km). De duiven werden met veranderlijke wind gelost om 07.30 uur Snelste duif 12.57.02 (1.098,08 m/m). Uitslagen A F Dieters 1-3-4-29- 30. T van Valkengoed 2-18-25-44. J Pouw 5-26-34-40, H. v d Hoek 6-19- 37-42, G Dieters 7-16-27-36. H Lam- brechts 8-13-22-38-41-46. G Hoe- fakker 9-20. C van Valkengoed 10- i 39, R Tijmensen 11, Combinatie Vrij- /Bra 12. B Peters 14-24-47-48. G Lambrechts 15-33-43. W Vrijhoef 17- 32-35-49. M Louw 21. A Boomers 23. P. Lambrechts 28-45. T Elverding 31 en J Voorburg 50 AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 3 juni 1982 ver scheen de heer B uit Utrecht Hij had zonder treinkaartje gereisd en bovendien een valse naam opgegeven ..Ik had er meteen spijt van" be kende verdachte. Officier „Waarvan?" „Van het opgeven van een ver keerde naam" „O, dus niet van het treinkaartje!" Ja, berouw kwam altijd na de zonde en dat veranderde toch niets aan de eis: f 60,— voor het reizen zonder kaartje en f 90. voor de valse naam, het normale tarief op de zitting. Wel was het totaalbedrag, vanwege alle ad ministratieve kosten, inmiddels met f 25,—aangegroeid. Verdachte „Ik kreeg eerst een giro van f 125,—, maar omdat ik geen geld had, heb ik een brief gestuurd met een verzoek tot termijnbetaling. Die brief schijnt zoek geraakt te zijn, de kopie heb ik bij me" Officier „Nou vooruit, dat veran dert mijn eis: f50,— voor het eerste vergrijp, f75,— voor het tweede" Uitspraak conform de eis ROOD LICHT De heer K scholier uit Leus den. was op de fiets door rood licht gereden op het kruispunt Heiligenbergerweg/Randen- broekerweg. Kantonrechter „Kunt u ook zeg gen waarom?" „Het was erg vroeg en ik had haast om op school te komen" „Nou, ik weet niet wat u vroeg noemt, maar hier staatals tijdstip vermeld 9.20 Ik zou zeggen sta maar liever wat eerder op i p v door rood te rijden Waarom heeft u die boete van f20,— niet betaald?" Verdachte had geen kans gezien om binnen de korte termijn van 2 dagen dit bedrag op tafel te leg gen. „Het kleedgeld dat ik van mijn ouders krijg, was nog niet gearri veerd en ze schieten zo iets niet voor" „Heel verstandig" knikte de kan tonrechter goedkeurend Toen er later een giro verscheen van f 30,— had hij geprobeerd alsnog met f20,—te betalen, maar dat bedrag had hij weer teruggekre gen, want dat wordt niet geac cepteerd „En nu kom ik hier om te probe ren het bedrag zo laag mogelijk te houden" Officier: „Ik wordt helemaal week van dit verhaal, ik vind f 20.— voldoende" Kantonrechter „Ja. ik heb mij ook laten beïnvloeden, maar dat mag wel Ik veroordeel u tot f 20.-" DEEL III De heer V uit Nunspeet stond terecht omdat op zijn auto geen geldig deel III zichtbaar was aan gebracht Verdachte bleek deel III wel be taald te hebben, maar door diver se verhuizingen was het zoekge raakt De heer V schilderde de lijdens weg die hij bewandeld had om aan zijn deel III of een kopie te komen via postkantoor, politie, rijkswegverkeer, weer postkan toor. nog eens politie was ten slotte de begeerde kopie gearri veerd Maar inmiddels lag er wel een bekeuring Officier „In het proces-verbaal wordt een en ander bevestigd Ik heb wel de indruk dat u van het kastje naar de muur gestuurd bent Als er eenmaal in een com puter iets fout gaat, dan kost het heel wat moeite om dat weer aoed te krijgen Ik verklaar u formeel schuldig, maar zonder toepassing van straf" Uitspraak conform de eis De heer J. uit Amersfoort had zonder parkeerkaart geparkeerd en voerde als excuus aan dat hij. na het bezoek aan een disco theek. had ontdekt dat de uitlaat van zijn auto stuk was en dat hij dus de auto had moeten laten staan „U had uw auto de volgende ochtend toch wel weg kunnen laten halen" vond de kanton rechter. „Ik ben er wel geweest, maar zo vroeg lukte dat niet" verdedigde verdachte zich. „De controleur kwam om 11.59, dus u heeft ruimschoots tijd ge had. lijkt me. En u komt vaker bij die disco, u wist dus vast wel dat er een parkeerautomaat is". „Ik weet zeker van niet". De officier vond dat er wel wat verontschuldigende omstandig heden waren, maar dat er toch 2 dingen waren die verdachte ver weten konden worden dat hij niet voor een goede uitlaat ge zorgd had en dat hij de volgende ochtend niet eerder gekomen was". „Juist bij een auto zoals u die hebt, moet je er af en toe ook eens onder kijken. Maar ik wil het aangeboden transactiebedrag van f45,—wel handhaven" Uitspraak conform de eis PARKEERSCHIJF De heer P.. een glazewasseruit Spakenburg, had op de Wever singel geparkeerd zonder schijf. „Ik kan toch niet hele einden met die zware ladder gaan sjouwen" vond verdachte „Maar dat hoeft ook helemaal niet, u moet alleen maar een parkeerschijf aanbrengen Het is gewoon de slordigheid die be straft moet worden: f45,—". LEUSDEN/CENTRUM Drie zondagteams van de LTV Look horst zijn naar een hogere klasse in de landelijke competitie ge promoveerd. Lockhorst 3 auto matisch en het eerste en het vierde team via een promotie wedstrijd. Met flink wat publiek langs de zijlijn zegevierden cap tain Arthur Scherpenzeel, Maar ten Dirkzwager, Margitte Bloe mendal en Saskia Riechers met 6-2 over Pan 1 uit Dieren. Winst en verlies voor Saskia resp. Mar gitte en winst voor zowel Maar ten als Arthur in de enkelspelen brachten de tussenstand op 3-1 voor Lockhorst. Ook de dames- en herendubbel werden een Leusdense zege en de mixed partijen werden eerlijk gedeeld. Lockhorst 4 speelde thuis te gen Voorhout 4 en hield het ten slotte op de in deze competitie al viermaal behaalde 5-3eindstand Het team bestond uit Lisette van Dijk, Jaqueline de Wilde, Erik Hoksbergen en Frank Vissers Voor het eerste herenteam in de zaterdagcompetitie ging het mis Henk Jansen, Sjoerd de Jonge. Hans Bosboom en invaller Wil lem Wenink verloren thuis met 0-6 van Maarn A en blijven 2e klasser Niet lang werd getreurd over die uitslag en in een opper beste stemming bleven beide ri valen nog geruime tijd samen gezellig „nakaarten" in het club huis. De uitslagen waren Zondag-senioren: Lockhorst 1 - Pan 1 6-2 Lockhorst 4 - Voorhout 4 5-3 Zaterdag-heren: Lockhorst A - Maarn A 0-6 LEUSDEN/CENTRUM Za terdag organiseerde Roda de Slotdag 1982-1983 voor de jeugd, 's Morgens met het spel- circuit voor de E- en F-spelers. De Boeve-, Cruyff- en Kieftboys werden de winnaars, die achter eenvolgens een keuze mochten maken uit de enorme collectie sport- en spelmateriaal. Aanslui tend volgde de prijsuitreiking in zake de jaarklassementen. In het trainingsklassement vormden F3, E6 en E3 de top-drie en in het elftalklassement E3, E6 en F1. E3 werd elftal van het jaar bij de jongste jeugd en dat betekende de wisselbeker voor het team en een herinneringsstandaard voor iedere speler. De andere win naars kregen een medalje. De C- en D-jeugd kreeg 's mid dags een fietsrally voorgescho teld. Afgezien van enkele lekke bandjes en de enorme hitte, werd de rit enthousiast uitgereden. Door een paar (slimme) deelne mers werd een privé-opdracht ingelast een frisse duik in het Henschotermeer maar dat le verde geen extra winstpunten op' Met 35 punten werden D1C8 en C5 ex aequo eerste, gevolgd door D7 (32 pnt.) en weer gelijk D5 en C3 (30 pnt.) Ook deze winnaars mochten een greep doen in de voorraad sport- en spelartikelen C3, D3 en D1 wa ren de beste ploegen m het trai ningsklassement en C3. D5 en C5 in het elftalklassement C3 werd voor de vierde keer in suc cessie elftal van het jaar, met dezelfde huldiging als hierboven bij E3 Als afsluiting van de lange en zeer geslaagde dag overhandig de Cees Leyenaar, voorzitter van de jeugdafdeling, een herinne ring aan de spelers, leiders en trainers van A2 en C3, de kam pioenselftallen van het afgelo pen seizoen. Voorts ontvingen de jeugdspelers, die naar de se niorenafdeling overgaan, een minivoetbalschoen met inscrip tie als aandenken aan hun tijd bij de jeugd. LEUSDEN Op Tweede Pink sterdag organiseerde fietscross- club de Heuvelcrossers op de Leusdense baan het eerste afde lingskampioenschap met maar liefst 237 deelnemers. De resul taten van de Leusdense renner- tjes waren: Finale: 6-jarigen Alexander van Gooi, Thijs Visser 7-jarigen (3e) Michael Noor- dam 9-jarigen Maurice van Goo, Mar co Schimmel 10-joiigen Arnold Ploeg. 11-jarigen: (1e) Alexander Spek snijder 13-jarigen Paul Mosterd Halve finales: 10-jarigen Mi- chiel Zwanenburg, Lars Ruiten beek 12-jarigen Marcel Veenendaal, Edwin Schimmel 14-jarigen: Marcel Helmich, Ro nald Speksnijder Kwartfinales: 12-jarigen: Bert- hold Maarseveen. Vanaf 8 juni is de fietscross- baan in Leusden voor officiële training open op elke dinsdag avond van 19.00 tot 20.30 uur. Voorts op iedere donderdag avond van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. ACHTERVELD Zaterdag- eniging Avanti de onderlinge middag werd door de sportver- wedstrijden gehouden van de af deling gymnastiek. De deelne mers moesten diverse onderde len afwerken. Hoewel de zenu wen soms een rol speelden werd er toch mooi werk verricht. Hoe wel er die middag diverse activi teiten in het dorp waren georga niseerd was de belangstelling niet alleen van de ouders doch ook van anderen goed te noe men. De juryleden Bas van Vul pen, Ans van Hamersveld en Ma rion van Buren hadden deze mid dag zeker geen gemakkelijke taak. De leiding was in handen van Bas van Vulpen, Conny Ei- chelsheim, Theo Snijders, Yvon ne Snijders en Toos Wijers. De deelnemers waren in vier groepen verdeeld terwijl men dit jaar de Keurgroep ook in twee groepen had ondergebracht n.l de groten en de kleineren Voor de keurgroep was ook nu weer de wisselbeker beschikbaar. Door de leiding werd besloten deze beker ditmaal ter beschik king te stellen van de kleineren daar deze anders geen kans ma ken om de wisselbeker ook eens een keer te winnen Direct na het optreden van elke groep werden de prijzen uitgereikt De telcom- missie bestaande uit mevrouw Smit-Dijkhof en Yvonne Witte brood hadden die middag heel wat te rekenen. De gouden, zilve ren en bronzen medailles werden gewonnen door meisjes 6-7-8 jaar: 1e Nancy van Dijk, 2e. Danielle Tolboom. 3e Fraukje Lunter meisjes 9-11 jaar: 1e. Marianne van den Akker, 2e Daniëlle van Dijk, 3e Esther Eggenkamp jongens 6-7-8 jaar: 1e Ramon van den Berg, 2e Michael Land man, 3e Niek Rooks jongens 8-12 jaar: 1e Alexan der Wijngaarden. 2e Frederik Wijngaarden, 3e. Tonniet Hes sels. keurgroep (groot): 1e Fabiola Christina, 2e Imke Stevens, 3e. Bianca Hermans keurgroep (klein): 1e Marian Blom. deze won tevens de wis selbeker, 2e Petra Baan en 3e Fenke Rond Na afloop werd dank gebracht aan alle medewerkers. Dank zij hun inzet en samenwerking kon het schema vlot worden afge werkt. Speciaal dank werd ge bracht aan de leden van de plaat selijke EHBO die ook deze mid dag weer geheel belangeloos aanwezig waren geweest om in dien nodig de eerste hulp te kun nen verlenen. ACHTERVELD Zaterdag- niddag werd onder auspiciën ian het samenwerkingsverband nuziekverenigingen Oost Ut- echt-Gelderse Vallei (O.U.G.V.) ian Harmonie en Fanfaregezel- ichappen Marswedstrijden ge- irganiseerd. Dit vond plaats op iet terrein van de firma De Vor lan de Hessenweg. De organisa- ie van dit evenement was in tanden van muziekvereniging ).W.S. In verband met de tropi- iche warmte werd besloten geen nloop te houden. De middag werd geopend door de wethou- ler G. van Woudenberg die een lorte toespraak hield. Aan deze narswedstrijden namen zes mu- tlekverenigingen en vijf drum- lands deel. De majorettes deden nee buiten mededinging. De muziekvereniging Ons Ge noegen uit Amerongen moest de spits afbijten. Dit uit 38 leden bestaande korps nam deel met de stilstaande mars „The New Colonial Mars" en de lopende nars „Calanda". De uit 11 leden bestaande drumband van demu- nekvereniging Caecilia uit Scherpenzeel trad op met de stil staande mars „Burlesco" en de topende mars „Rub-A-Dub". Mu ziekvereniging De Harmonie uit 3arneveld met 36 leden bracht de stilstaande mars „Oud Direc tor" en de lopende mars „Disci- )lin Mars". De drumband van de muziekvereniging Lisiduna uit Leusden met 16 leden deed mee met de stilstaande mars „Wal- :ing Mills" en de lopende mars Blue Jackets" De 27 leden tel ende muziekvereniging Caecilia ut Scherpenzeel speelde bij de stilstaande mars „The Stork is Coming" en bij de lopende mars „Officer of the Day" De drum band Ons Genoegen met 17 le den uit Amerongen bracht de stilstaande mars „Drums of the Netherlands" en de lopende mars „Accenten Parade" Ver volgens was het muziekvereni ging Lisiduna uit Leusden met 26 leden met de stilstaande mars „Groot Bredea" en de lopende mars „Black Diamond" De uit 25 leden bestaande drumband van de Harmonie uit Barneveld speelde de stilstaande mars „Square Dancers" en de lopende mars „Con Espressione". Vervol gens was het de beurt aan de uit 37 leden bestaande muziekver eniging Ons Genoegen uit Rens- woude die zijn inbreng leverde met de stilstaande mars „The Ambassador" en de lopende mars „Miami". De drumband van deze muziekvereniging speelde de stilstaande mars „Beat of Drum" en de lopende mars „Ar mee". De Achterveldse muziek vereniging D W S. sloot de rij met de stilstaande mars „Non Stop" en de lopende mars „So Long". WISSELBEKER De jury bestaande uit J Reijn- houdt uit Emmeloord, en J Eijkhoudt uit Groesbeek hadden zeker geen gemakkelijke taak. Er moest worden beoordeeld op klankgehalte, klankverhouding en zuiverheid Techniek en arti culatie, muzikale uitvoering, sa menspel en ritmiek, opvatting en tempo, marsorde en discipline In totaal konden er 240 punten worden behaald Voor dat de prijzen werden bekend gemaakt dankte de voorzitter van zijn bezit blijft De drumband uit Renswoude werd 2e met 200% punt. 3e werd de drumband uit Leusden met 1931/2 punt, de 4e prijs was voor de drumoand uit Scherpenzeel met 186 punten en 5e werd de drumband uit Amer ongen met 167% punt Bij de muziekverenigingen was het Renswoude die de eerste plaats behaalde met 2191/2 punt, 2e werd Scherpenzeel met 2111/2 punt, 3e De Harmonie Barneveld met 208 punten, 4e Lisiduna uit Leusden met 206 punten, 5e D.W.S. uit Achterveld met 200 punten en 6e Ons Genoegen uit Amerongen met 199 punten. Tot slot werd onder leiding van de heer van Eijkhoudt gezamelijk de slotmars Drumbo gespeeld. O.U.G.V. voor de geweldige me dewerking van de deelnemers Hij dankte de jury en de speak- ster Andrea Steenbeek Wethou der Van Woudenberg werd dank gebracht voor zi|n bereidwillig heid om de prijzen te willen uit reiken Een speciaal woord van dank bracht hij aan de leden van de plaatselijke E.H.B.O die ook deze middag weer aanwezig wa ren om indien het nodig was eerste hulp te verlenen „De nat te sponsen en natte doeken heb ben goed dienst gedaan". Ook veel dank aan de heer De Vor die geheel belangeloos zijn terrein beschikbaar heeft gesteld De or ganisatie was prima. Het is fijn dat er in een gemeente een mu ziekgezelschap bestaat Ook is heel belangrijk dat men er achter staat Dit blijkt bij diverse ge meenten blijkbaar nog niet goed doorgedrongen te zijn Als men er niet achter staat kan men niet bestaan en dit is omgekeerd het zelfde" Vervolgens werden de uitslagen bekend gemaakt Bij de drumbands was het de drum band uit Barneveld die eerste werd met 225% punt Deze band behaalde r.u voor de derde ach tereenvolgende maal de wissel beker zooat ueze nu voorgoea in

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5