Huis van het bedrijfsleven" laat tamer beter tot haar recht komen Leusder Krant Bowlingkorting Bowlen in de zomermaanden in De Korf voor een zomerprijsje! AMER VAN KOOPHANDEL IN AEN DEN BERGH" Kantlijn Goedkoper bowlen met de Leusder Krant mo Jezellig *mperen Gezellig kamperen (2) Beveiliging Markt voor snuffelaars Paardebloem a fcjil S2ï|1 AKTIVITEITENCENTRUM: „DE KORF" - LEUSDEN. JJ 1..a sociaal maatschappelijke diensten DONDERDAG 10 JUNI 1982 loep op Leusden 1st zeeppoederprodukt mo" hield samen met de firma irynen een prijsvraag. Er est een rebus worden gelost en de slagzin moest rden afgemaakt. Hoofdprijs: Marynen droogtrommel. Die at nu bij mevrouw M. E. demakers op Hertenhoeve 15. jdagmlddag vond de jsuitreiking plaats. Een blijde vrouw Rademakers nam In de ntra Wim Wahle het apparaat intvangst. (es andere dames uit Leusden evenzeer hun best hadden laan op de slagzin werden rast met een troostprijs die Itond uit een koffer Omo en groot badlaken. Deze inaressen zijn: mevrouw Idendaal, Ardennen 66; vrouw Dam-de Groot, negouwen 39; mevrouw emendaal, Hooijland 3; vrouw Grimbers, Haverland mevrouw Van Dijk, prljshof 2 en mevrouw Lith, ihemseweg 17. EREF/HERVJEUGDRAAD IHIORMATIE TEL, 9-A59A9. 6ANKRCK;R*B01S390<|637 e kinderen van de clubs van iereformeerde/Hervormde Jeugdraad hebben beslist een prima kampeerweekend achter de rug. Dat blijkt tenminste overduidelijk uit het enthousiast geschreven verhaal, dat we één dezer dagen binnenkregen. Zo'n zestig kinderen en vijftien begeleiders zijn vorige week vrijdagavond, uitbundig uitgezwaaid door de ouders, vanaf 't Claeverenblad In de richting van Hulshorst vertrokken, waar een gevarieerd weekend werd doorgebracht in de kampeerboerderij ,,'t Woelige Nest", die in dat weekeinde zeer zeker haar naam eer zal hebben aangedaan. De kinderen, variërend van acht tot twaalf jaar, hebben er heel plezierige herinneringen aan overgehouden. De vrijdagavond begon al met een speurtocht in het nabijliggende bos met na terugkomst een kop soep voordat men onder de wol ging (voor zover daar sprake van was vanwege de temperatuur Menig kind zal wat weinig slaap hebben gehad, want het wil nog wel eens lang duren voordat zestig kinderen écht zijn gaan slapen en dan hebben we het nog niet eens over het feit, dat menig kind 's morgens tamelijk vroeg (half vijf) weer klaar wakker was De zaterdag werd doorgebracht met het spelen van een levend ganzenbord en een zeskamp. Uiteraard in het bos, waar men met de boerenwagen naar toe werd gebracht. Na afloop hiervan werd de brandspuit er bij gepakt om de verhitte lichamen wat af te koelen. Dit waterfestijn kan als één van de hoogtepunten van de dag worden beschouwd, temeer omdat ook de begeleiders fiks onder handen werden genomen De zaterdagavond werd besteed aan het houden van een bonte avond, waarvoorde verschillende clubs allerlei onderdelen in de weken vóór het kampweekeinde hadden voorbereid. Voor het eerst In de geschiedenis van de Geref./Herv. Jeugdraad kon het programma trouwens In de openlucht worden afgewerkt. Na afloop werd voor de jongere kinderen nog een tekenfilm gedraaid, terwijl de oudere kinderen nog een boswandeling gingen maken. Daarna was het al spoedig muisstil op de slaapzalen De vermoeidheid had toegeslagen. De zondag werd gevuld met een korte „hagepreek" in het bos met natuurlijk erg veel liedjes, met's middags een ballonnenroof en schatgraven. En daarmee was het kampeerweekelnde voor de kinderen (veel te snel) voorbij. De ouders, die voor het vervoer zorgden, waren weer present om 't Woelige Nest voor enige tijd weer wat rust te gunnen De komende weken besteedt de Bondsspaarbank in haar kantoor in ,,De Hamershofaandachtaan de beveiliging van particuliere bezittingen. Dat thema is niet alleen actueel in het zicht van de komende vakantieperiode, maar ook als aandachtspunt voor alle seizoenen in de publieke belangstelling geraakt De Bondsspaarbank haakt daarop in. door in een expositie accent te leggen op veiligheidsaspecten thuis en op het uitsluiten van een aantal risico's door het huren van een kluisloket. Ten aanzien van de beveiliging van het bezit in eigen huis worden in samenwerking met de Stichting Technisch Bureau ter Bevordering van Schadepreventie (T BBS in Baarn aan de hand van foldermateriaal allerlei raadgevingen verstrekt. Wie daarvan kennis neemt, komt tot de ontdekking, dat door een zorgvuldig en attent optreden veel risico's kosteloos kunnen worden uitgesloten. Andere laten zich tegen betrekkelijk geringe kosten terugdringen. Voor kostbaarheden zoals sieraden, verzamelingen en waardepapieren biedt de bank een veilige bewaarplaats in de vorm van een kluisloket. Voor de huurder betekent dat 24 uur per dag zekerheid en toegang tot zijn bezit gedurende de openingsuren van de bank. Zaterdag a. s is het weerzover. Dan kunnen de echter snuffelaars op zoek naar antiek en curiosa hun hart weer ophalen in de Hamershof, waarde traditionele snuffel- en antiekmarkt weer van start zal gaan vanaf 's morgens negen uur. De hele dag door kan men in de Hamershof terecht tot 17.00 uur 's middags Volgens de organiserende Hamershofwinkeliers zal er weer heel wat te zien en te kopen zijn bij de ruim veertig kramen, die zaterdag het gezellige centrum op zullen vullen Goud, antiek, meubels, schilderijen, curiosa en ook de zogenaamde rommel-spulletjes zullen de nodige kopers kunnen lokken, wat zeker het geval zal zijn als het weer redelijk blijft. Daarnaast zal een pottenbakster aan het werk zijn en zal er een stand zijn met handgesmede sierraden. Dat de oud-Hollandse snoepkraam niet zal ontbreken, behoeft geen betoog. Kortom leven in de Brouwerij en andere winkelstraten van de Hamershof. De moeite waard om er een kijkje te nemen Od de foto een beeld van de snuffel- en antiekmarkt, die ook vorig jaar in de Hamershof werd gehouden (20 juni) Speciaal voor vakantiegangers bestaat de mogelijkheid om in een zogenaamde kofferkluis voor enkele dagen of weken belangrijke bezittingen een veilig onderkomen te verschaffen Beheerder Bardok van het Hamershofkantoor hoopt vele belangstellenden in zijn kantoor te kunnen begroeten om tekst en uitleg te geven. Wie een paardebloem groter dan een meter vond, mocht langskomen bij de Leusder Krant, stond er vorige week vrijdag in deze krant. Zo waar, we hebben drie bezoekers op kantoor gehad. Renso Pronk en Sander Schimmel waren de eersten. Zij hadden een paardebloem van 101 cm. en één van 104 cm. gevonden op het terrein waar vroeger de Johanneshoeve stond. En toen kwam even later Nico van Rooyen met een nog langere: 109 centimeter! Een ellenlange paardebloem, maar we hebben het nagemeten en het klopte toch echt. De redaktie van de Leusder Krant wacht nu met gedu ld op een paardebloem van op zijn minst 110 centimeter! .2 i „Aan den Bergh" te kopen en rond de jaarwisseling is het koopkontrakt voor het ,.all-innrojekt" getekend De Kamer van Koophandel voor Eemland telt nu 22 medewerkers, heel IERSFOORT - „Het nieuwe ge- j( i Is een middel om de Kamer tot haar recht te laten komen," dra. H. F. Witte, secretaris van imer van Koophandel en Fabrle- foor Eemland als we samen met door de nieuwe behuizing van vK In „Aan den Bergh" op het o onsplein lopen. En hij zou graag dat die nieuwe behuizing de Ie krijgt van „huis van het be lleven", waar men ook voor een -mele „babbel" binnen loopt, el- ontmoet, waar cursussen en Ichtingsbljeenkomsten plaats- in enz. „Dat is het doel waarnaar treven," vult de heer Witte aan. dat duidelijk illustreert Ie KvdA nu haar taak ziet: steun oorllchtlng geven aan het be leven In de regio. _Jn is reeds een eind op weg en bij ficiële opening - morgenmiddag, ardag 10 juni-door burgemeester hreuder, zal duidelijk blijken dat de ir een aktieve rol wil gaan spelen exportbevordering in de regio EN PARKEERRUIMTE )R BEZOEKERS G entree van de nieuwe behuizing KvK aan het Stationsplein is dui- uitnodigend en ook de hele binne- irichting - in eerste instantie ver- door architektenkantoor Prent en nan in Den Haag, vervolmaakt ,onze eigen bouwman", de heer oyeweerd uit Soest - maakt een fnsse indruk, vooral door de kleuren combinatie wit en blauw, die in feite ook de kleuren van de „huisstijl" van de Ka mer zijn. In de centrale hal is uiteraard de receptie, met een aantal zithoeken, is een tafel, waar men stukken kan in zien, is een speelkamer, heeft de afde ling voor handels- en exportvoorlichting een plaats gevonden, terwijl de balie voor het Handelsregister, de afdeling Middenstandswetten en de administra tie zich wat meer naar achteren bevindt. Naast die balie is de ingang van het kantoor vanaf de achterzijde, erg be- langnjk voor hen, die met de auto ko men. Want aan die achterzijde zijn 10 parkeerplaatsen, voor de bezoekers van de KvK gereserveerd, een gegeven waarop de heer D, J. Scheepbouwer, voorlichtingsfunktionaris en „bouwpas toor" speciaal de aandacht op vestigt. Recht tegenover het station, met eigen parkeerplaatsen en toch in de onmid dellijke omgeving van het centrum, is de nieuwe vestigingsplaats van de KvK naar de mening van de heer Witte een bijzonder gunstige VAN VROEGER TOT NU Aan het Stationsplein kan de KvK nu over ruim 1000 vierkante meter ruimte beschikken, een aanmerkelijke uitbrei ding vergeleken met het oude pand aan de Arnhemseweg, waarvan de totale oppervlakte ongeveer 600 vierkante meter was. Daarmee komt het gesprek op een stukje historie De KvK in Amersfoort is in 1842 ingesteld door koning Willem II, die toen een sterk per soonlijke invloed op het oprichten van de KvK's had, was een typisch „lokale" kamer Die eerste KvK was onderge bracht bij het kantongerecht. Men is ook nog - later, toen het werkgebied ook nog het Gelderse Valleigebied omvatte - gehuisvest geweest op de Appel markt hoek Groenmarkt. Aan het eind van de twintiger jaren is eerst het pand Arnhemseweg 23 aangekocht, later Arnhemseweg 21 en betrekkelijk recent - nummer 19. Die woonhuizen zijn - vooral sinds 1950- „aaneengesmeed" tot een kantoor, dat geleidelijk aan, me de door de toeneming van het aantal taken, veel te klein werd. „In de loop der jaren waren we al onze vergaderruimte kwijtgeraakt." De heer Witte vertelt hoe de Kamer in 1976 een bouwcommissie instelde, be staande uit de heren Crh. Karelse - de huidige voorzitter van de KvK -, R. Ka merbeek, en T van Hoogevest, en waarin ook de heren H D. P. Vening en J. van Hall zitting hebben gehad, die moest nagaan of men op de Arnhemse weg moest herbouwen, dan wel tot nieuwbouw over moest gaan. Er is een programma van eisen opgesteld - waarin sterk naar voren sprongen een centrale ligging, een goede beschik baarheid en een goede parkeergele genheid - en aan de hand daarvan zijn, ook elders in de stad, diverse vesti gingsplaatsen. oa op het Stadhuisplein op de plaats van het oude politiebureau, getoetst. Uiteindelijk is midden 1980 besloten om een deel van het projekt De Leusder Krant biedt u tijdens de zomermaanden (van 1 juni tot en met 31 augustus 1982) de gelegenheid om met korting te gaan bowlen op de banen van het activiteitencentrum De Korf. Lekker een uurtje ontspannen in een sfeervolle omgeving! Tegen inlevering van onderstaande bon krijgt u voor het eerste uur per baan 2,50 korting. op het toch al lagere zomertarief. Die tarieven zijn: van maandag tot en met vrijdag en zondag van 14 tot 19 uur: 17,40 per baan per uur; maandag tot en met donderdag en zondag van 19 tot 24 uur 22,50 Vrijdag van 19 tot 01 00 uur en zaterdag van 10 tot 01 00 uur 27,50 per uur per baan. tegen inlevering van deze bon krijgt u 2,50 korting voor het eerste uur per baan op het bowlen in het activiteitencentrum De Korf in de periode van juni toten met augustus. Naam: j I Adres; j wat meer dan de twee dames die sa men met dr. J H Scheurer van 1922 tot 1942 de bezetting vormden en ook heel wat meer dan in de tijd van voor F. C. A. Eenhorst, die in 1942 secretaris werd Weekend diensten HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden. voor de praktijken van de art sen Van den Berg, Brinkhorst/Du Boeuff. Boersema/Koch, Lantink/Ver- hagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr. J. Boersema en L. Koch, Kon. Julianaweg 5, Achterveld, tel 03425-1222 Voor spoedgevallen: spreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur. Visi tes graag vóór 10 uur 's morgens aan vragen. APOTHEEK: MAATSCHAPPELIJK WERK Spreekuren gezamenlijke dienstverle- ningsinstellingen in Leusden en Achter veld: Leusden-Centrum: Boerderij Groot-Krakhorst, Bolderikhof 18. tel. 945618. Maatschappelijke dienstverlening Eemland (MDE): maandag van 9 tot 10 uur; Protestants Sociaal Centrum voor Amersfoort en omgeving (PSC) dins dag van 9 tot 10 uur; Gemeente Leus den: woensdag van 9 tot 10 uur, PSC: donderdag van 9 tot 10 uur, MDE: vrij dag van 9 tot 10 uur. Leusden Zuid: Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel 940818. Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur; PSC: vrijdag van 14 tot 15 uur Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30. tel. 03425-1333 Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur MDE: maandag van 11 tot 12 uur (Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de Telefonische Hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland. tele foon 035-45555) GEZINSVERZORGING: EN BEJAARDENHULP Leusden-Centrum: Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, telefoon 945618. Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): dinsdag van 14 tot 15 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur. Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13, telefoon 940818. Gezamenlijke Kruisvereniging (AIMD): maandag van 13 30 tot 14.30 uur. Algemene Instelling voor Maat schappelijke Dienstverlening „Het Groene Kruis": donderdg van 11 00 tot 12.00 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): vrijdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30. tel. 03425-1333 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): vrijdag 9 tot 10 uur PASTORALE HULP (RK) Spreekuren, waarop men aan de pasto rieën een pastor kan bereiken Leusden: maandag en woensdag van 17 tot 18 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur, tel. 941261 Achterveld: maandag en woensdag van 16.30 uur tot 17.30 uur en vrijdag van 19 tot 20 uur, tel. 03425-1420 HULPDIENST DIAKONAAT (PROT) Hulpdienst van het gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve, Noordwijck en Langenbeek. mevr. Langbroek, Weesboom 13, telefoon 940130 en mevrouw Lawalata, Wan molen 20. tel 944237 Voor Leusden-zuid: Mevr. Abbrlng, pr. Christinalaan 7, tel. 942047 en me vrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44. tel. 940635 Hulpdienst voor het Gemeentediako naat Marcuskerk: Het gebied ten noorden van de Noor derinslag-Middenweg: mevr. A. Brandsema, Asschatterweg 35. tele foon 941350 Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14, tel. 033-943991apotheek Leus den, De Biezenkamp 16, tel. 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 18.00 uur Buiten de ze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19.30 uur tot 20.00 uur en op zaterdag-, zon- en feestda gen van 14.00-14 30 uur en van 17.30- 18.00 uur (week. 11 t/m 17 juni). Apotheek Leusden, De Biezenkamp 16, Leusden, tel. 942303. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend: Ver meer Apotheek, Vermeerstraat 124, Amersfoort, tel. 15335. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. C. Dlgnum, W. van Amersfoortstraat 38, Achter- veld, tel. 03425-1333 dienst. Boven dien heeft deze zuster avonddienst van donderdag 10 juni t/m woensdag 16 juni. VERLOSKUNDIGE: Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tot: mevr. Thufs-Paulussen, Kon. Wllhelmlna- I laan 18, Amersfoort, tel. 10886 b.g.g 722000. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde: Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is. (Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktle-sekreta- riaat BDU Krantenkombinatie, Post bus 67, Barneveld Tel 03420-16141.) ANONIEME ALCOHOLICI (AA) A.A. Amersfoort: telefoon 941102. Al-Anon: Amersfoort. Postbus 946 Amersfoort, tel 944392 en 753373 Al-Non Werkgroep Leusden: (zelf- werkgroep van familie en vrienden van mensen met alcoholproblemen). Groepsavonden, iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid. Te lefoon 033-943722 b.g.g 940182 WELZIJN WOL (Vereniging voor Welzijn Oude ren) Spreekuur Leusden-centrum: ie dere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur, Wijkgebouw Rozengaarde 33, Te lefoon 941218. Achterveld: De eerste en derde woensdag van de maand van 15 tot 15.30 uur Wijkgebouw Walter van Amersfoortstraat, tel. 03425-1333. DIVERSEN: Rutgershuls Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteits- vragen) Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw) tel. 033-18931. Spreekuren volgens afspraak. Werkgroep „Laat Leven", afd. Leus den Hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel 033- 942291 en 940541 Bureau Amersfoort. 620244 Oppascentrale (algemeen): van maandag tot en met zaterdag tussen 16 en 18 uur: tel 943489, Waterhoen 23, Leusden. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o Kontaktpersoon voor Leusden Nel van Lippevelde, Bretagne 22. telefoon 942485. Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 tot 11 30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26 POLITIE: Algemeen alarmnummer: 03404- 24824. Politie-groepsbureau Leusden-Zuid: 033-944444. Sociaal Pedagogische Dienst (maat schappelijk werk t.b.v. verstandelijk ge handicapten), 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00-17.00 uur. tel. nr 033-720624 Nieuwe opgaven, aanvullingen en wijzi gingen uitsluitend schriftelijk naar de redaktie van de Leusder Krant, Post bus 11 3830 AA Leusden. Plaatsing van nieuwe opgaven uitsluitend ter beoordeling van de redaktie Een astronomisch uurwerk voor een astronomisch be drag Toch fijn dat onze ambtenaren straks op de astronomische klok kunnen lezen of het dag of nacht is. Ze zouden zich eens kunnen vergissen. Kop: Ambtenaren werkten over." Blijkbaar toch nieuws Andere kop:Ooievaar in Ach terveld. Burgemeester Rade maker kan zich weer in zijn handen wrijven. Konijntje in de Wetering: „Wil men wèl in de krant zetten wéér ik die reuze paardebloe men kan vinden?" Maarliefst 76 VVD'ers hebben vorige week op een man ge stemd, van wie bekend was dat-ie toch niet in de raad zou komen. Merkwaardige voor keur. Verbaasde automobilist bij de buslus: „Mag ik in Leusden in de bebouwde kom tachtig kilo meter per uur rijden?" Waarom zou je boos zijn op Liberaal Leusden Die men sen zijn gewoon zichzelf. De Leusdense schoolhoofden hebben problemen bij het vast stellen van het vakantieroos- ter. Wij hebben al jaren moeite met de uitvoering ervan Op school zul je moeten zwemmen met de guldens die je hebt. De gemeente zwemt nu een maal niet in het geld Bij de Muziekschool Leusden ligt het accent momenteel op klagende violen Heeft wethouder Wagenaar nou nog niet lang genoeg geoefend op zijn fiets voor de opening van het Horsterweg- fietspad? Opgeluchte liberaalEindelijk wordt-ie weer eens genoemd i Sport staalt spieren, is het ge zegde, maar als ik het goed heb begrepen zou er best eens een sport honk" aan de Zwar- teweg kunnen komen, waar de spieren na afloop alcoholisch gesmeerd moeten worden Zeker geen roestvrij staal Zijn op die astronomische klok van het nieuwe gemeentehuis ook de glijdende werktijden van de ambtenaren zichtbaar? Toch sneu voor Prins Claus dat-ie niet met een helikopter kan komen. Maar aan de andere kant was het toch al verbazingwekkend dat een voormalige straalja gerpiloot een landingsplaats voor helikopters aan wilde leg gen. Gelukkig zal er best wat snel heid bereikt kunnen worden als de rode lichten worden af geschaft Kwam gisteren wat duizelig uit de buslus-bus DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Donderdag 10 juni 20.00 uur: Jeugdraad, commissiekamer oude gemeentehuis. Burg de Beaulort- weg. Zaterdag 12 juni 9.00-17.00 uur: Antiekmarkt Hamershof Maandag 14 juni 20.00 uur: Com missie ABZ. raadszaal, gemeente huis. Maandag 14 juni 20.15 uur: Open avond. Cine-Leusden, Groot Krak horst. Dinsdag 15 juni 20.00 uur: Werk groep Verkeer, expositieruimte. Zwarteweg 16a. Woensdag 16 juni 20.00 uur: Planadviesgroep, raadszaal ge meentehuis. ACHTERVELD Dinsdag 15 juni: geen Welfare club Zonnebloem. Maandag 14 juni 15.30 uur: le paal bejaardenwoningen, huize St. Joseph. Woensdag 16 juni 9.00 uur: hand- werkhobbyclub.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11