Nieuw bestuur wil proberen open ongerencentrum beter te runnen eurofleur nr Raad gevraagd schuld te saneren Laatste tieneravond van het seizoen Iiiiiiii111 iiiiiiiiiiiiiii ii mui B&W komen binnenkort met voorstel: Project werkloze jongeren met behoud van uitkering miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii/#iiM )e Geut financieel volledig aan de grond in de Leusder Krant Vandaag Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Nieuw in de Groeneveld- Houdt Groeneveld voor ogen Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b g g (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V DONDERDAG 10 JUNI 1982 - 14e JAARGANG NO. 13 O O <0> •fr Van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - Het vorig jaar leopende jongerencentrum ,De Geut" zit financieel vol- lomen aan de grond. Aan le- eranciers en nutsbedrijven leeft „De Geut" momenteel en schuld, die waarschijn- Ijk ongeveer 20.000,- be- oopt. Het nieuwe bestuur ian het open jongerencen- rum - dat in verband met de inanciële problemen on- angs zijn deuren moest slui- en - heeft dit dinsdagavond een gesprek aan het colle- |e van B. en W. laten weten. dat gesprek hebben de lieuwe bestuursleden zich lereid getoond om, als de ge- neente de failliete boedel leeft gesaneerd, de zaak op- lieuw op poten te zetten en leter te gaan runnen dan in iet afgelopen jaar gebeurd i. Er moet dan echter wel aan inkele voorwaarden voldaan «orden: de warmte-isolatie lan het gebouw van De Geut an de Zwarteweg moet aan- ienlijk verbeterd worden en r moet een beheerder voor iet jongerencentrum komen, let college heeft dbarop nog leen enkele toezegging ge- laan, maar het bestuur ge raagd om de zaken eens op en rijtje te zetten. Volgens Ed ten Voorde, die se- lert korte tijd voorzitter van het tichtingsbestuur van De Geut is. ;aat het om meer dan alleen linan- Wanneer u voor dinsdaq- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Vorig jaar om deze lijd waren jongeren nog druk bezig mei hel opknappen van de boerderij aan de Zwarteweg. ciële problemen. Hij zegt ,,De oor zaak van de problemen is. dat De Geut op een te smalle basis start is gegaan In de eerste plaats moet er een bestuur zijn, dat een jongerencentrum kan exploiteren Dat is iets heel anders dan een jon gerencentrum opzetten, dat het vo rige bestuur gedaan heeft. Men heeft zich onvoldoende gereali seerd, wat er bij het runnen van een jongerencentrum komt kijken Dat probleem heeft men onderschat Ten tweede heelt de exploitatie van De Geut, net als ieder ander bedrijf, te kampen met aanloopver liezen. Financieel moet er de ruim te zijn om die op te vangen, anders gaat het gewoon niet. De bar draai de aanvankelijk met verlies. Ten derde bleek de bouwkundi ge staat van De Geut een tegenval ler De schattingen, die de nutsbe drijven gemaakt hadden van het verbruik van gas en electra bleken veel en veel te laag te zijn. En tenslotte hebben we het afge lopen jaar geleerd, dat je zo n cen trum niet draaiende kunt houden zonder een beheerder. Het Is voor bestuursleden niet te doen om hier altijd maar aanwezig te zijn. Dat is ook het nieuwe bestuur niet van plan. Er moet een - al dan niet be taalde- beheerder komen, anders gaat het niet." NIET VERANTWOORD De Geut ging vorig jaar kort na de zomervakantie van start. Daaraan ging een verbouwingsperiode vooraf, waarin de voormalige boer derij aan oe zwaiie- weg voor ongeveer 80.000,- werd verbouwd. Die verbouwings- kosten werden gesubsidieerd door de gemeente, die het open jonge rencentrum daarnaast een start subsidie van 4 000,- gaf. Het bleek lang niet voldoende. Ed ten Voorde: Hoewel het verlies niet goed te taxeren is op dit moment - we hebben nog geen rekeningen van de nutsbedrijven - zagen we toch wel aankomen, dat het finan cieel niet goed gaat met De Geut Deze gang van zaken vonden we tegenover het gemeentebestuur LEUSDEN - Voor jongens en meisjes van 10 tot 14 jaar is er vrijdag 11 juni in de Til weer een tieneravond georganiseerd. Naast de gebruikelijke disco kan er deze avond ook gedanst worden op de uitstekende muziek van de Amersfoortse new wave groep ..New Riots". Omdat het de laatste tieneravondisvoordevakantie.isde toegang gratis. De Til begint om 19.00 uur. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden NOG VOLOP PERKPLANTEN, GROENTE- EN WATERPLANTEN, HEESTERS EN CONIFEREN IN CONTAINER. TUINCENTRUM Ursulineweg 14 - Leusden-C. 940763. niet verantwoord. Daarom hebben we de zaak gesloten en een ge sprek met B. en W. aangevraagd Kijk, De Geut is een stichting, be stuursleden zijn niet hootdelijk aan sprakelijk voor de schuld. Maar als niemand betaalt, krijgen de leve ranciers de Zwarte Piet toege speeld. Daarom zijn we naar het college van B en W. gestapt met de vraag, ot de raad bereid is de schuld te betalen en ot er aan de voorwaarden voldaan kan worden, waarop wij willen proberen de zaak opnieuw op poten te zetten Die voorwaarden zijn dus een bouwtechnische verbetering van het gebouw, een regeling voor de aanloopverliezen en de aanstelling van een beheerder Maar daar naast is er voor het nieuwe bestuur zelf ook nog een hoop werk aan de winkel. Ed ten Voorde ,.Het oude bestuur is met een te groot optimis me vertrokken. Ze zijn de afgelo pen maanden één voor één opge stapt. omdat ze het niet aankon den Dat werd ook veroorzaakt door het feit, dat het binnen De Geut aan organisatie ontbrak. Er was geen huishoudelijk reglement, er was niet voldoende toezicht. Dat moet er bij een nieuwe start wel komen. Er moeten restricties ge- -ld worden aan het hanteren van de bierpomp. Mensen die zich niet gedragen, gaan er uit Er hebben hier duidelijk grensoverschrijdin gen plaatsgevonden, daar hoeven we geen doekjes om te wikkelen. Het nieuwe bestuur wil daar echter een streep onder zetten en de zaak in de toekomst beter organiseren." 300 JONGEREN Volgens het bestuurvan De Geut maakten in de achterliggende maanden gemiddeld zo n 250 tot 300 jongeren per week van De Geut gebruik. Ze komen hoofdza kelijk uit Leusden. Vanwege die be langstelling willen Ten Voorde en de zijnen De Geut zo spoedig mo gelijk weer openen. Op zo kort mo gelijke termijn zal men de door het college gevraagde informatie ver strekken. Men hoopt dan dat B. en W. in de raadsvergadering van september met voorstellen naar de gemeenteraad zullen komen en dat dan spoedig daarna De Geut weer kan draaien Gedeputeerde Jippe Hoekstra weet te roeien met de riemen die hij heeft. Interviewpag. 7 Wagenaar fietst fietspad openpag. 3 Geen subsidie voor Gerefor meerde Onderwijs- adviesdienstpag. 3 Bewoners Groenhouten stappen naar kanton rechterpag. 5 Sportpag. 9 Loep op Leusdenpag. 11 Kantlijnpag. 11 Medische diensten. pag. 11 •Boekenpag. 13 Films in Amersfoort.pag. 15 DOKTERSDIENST: 03425-1222 (Van een onzer medewerkers) LEUSDEN - Het College van B. en W. zal binnenkort met voor stellen komen op welke manier wekloze jongeren kunnen wor den ingeschakeld bij sociaal- cultureel werk, met behoud van hun uitkering. Dit deelde wethouder Gijs van Woudenberg dinsdagavond mede tijdens de vergadering van je Commissie Welzijn en Onderwiis in antwoord op een vraag van raads lid Harm Offereins (GPV/SG%). De ze verwees naar het reeds in uit voering zijnde plan van de ge meente Epe, waar langdurig werk loze jongeren in verschillende ter reinen op sociaal of cultureel ge bied tijdelijk te werk worden ge steld. Met toestemming van het de partement van Sociale Zaken be houden zij daarbij hun uitkering Voordeel van deze maatregel is dat zij daarbij de nodige arbeidserva ring opdoen, terwijl het voordeel voor de gemeente is dat bepaalde klussen, waar eigenlijk geen geld voor is, toch worden verricht. Wethouder Van Woudenberg verklaarde dat wel degelijk ook In Leusden aan een soortgelijk Initiatief werd gewerkt. B. en W. hadden al kontakt gehad over deze materie met de GAB te Amersfoort, terwijl enkele amb tenaren opdracht hadden om de mogelijkheden om jongeren in te Harm Offereins, vraag; Gijs van Woudenberg, antwoord schakelen in Leusden te onder zoeken. Ook aan de Bedrijven- kring was om advies gevraagd. Hij hoopte voor de volgende ver gadering van de Commissie Wel zijn en Onderwijs hierover nade re mededelingen te kunnen doen. Verschijnt dlnsdsg en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Actueel model. Plezierig in het dragen en prettig geprijsd Dit is nog maar één voorbeeld uit ons assortiment. Wij adviseren u graag bij uw keuze. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, I Grutterij 3 'opü^üu* Begin deze week heeft Rijkswaterstaat de werkzaamheden aan het viaduct in de Heiligenbergerweg voortgezet. Nu gaan er fietspaden aan het viaduct zelf gehangen worden. Het verkeer wordt momenteel over één rijstrook geleld en geregeld met verkeerslichten. Deze situatie zal enige weken blijven duren. Rijkswaterstaat hoopt de totale kfus eind september geklaard te hebben Huurverhoging voorde deurpag. 5

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1