Geen subsidie voor Gereformeerde Onderwijsbegeleidingsdienst Bel de gemeente bij bacterievuur in uw tuin De Springplank bestaat 20 jaar Verkiezingen medezeggen schapsraden geregeld vloer* Bedekking Wagenaar fietst fietspad open Gevaarlijke besmettelijke planteziekte Vrouwenkafé hield avond over dagmavo Kleuters vieren hele week feest Opbrengst Pinkster collecte krant FOTOKOPIE NODIG? Leusder Krant! Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. TROUWKAARTEN 175 - iQüchtjngen en stalen- zaterdag 12 juni van u tot is uur REST. DE STRUIK Amerfoortsestraat 12 Hoevelaken Zwangerschaps- gvmnastiek plaatselijk nieuws LEUSDEN - Wethouder Wagenaar zal aanstaande zaterdag 12 juni om 10.00 uur het fietspad van Stou- tenburg naar Leusdencen- frum langs de Horsterweg officieel in gebruik stellen. De officiële ingebruikstel ling, waarvoor alle Inwoners van Stoutenburg een schrif telijke uitnodiging hebben ontvangen, wordt gevolgd door een tocht per flets naar het gemeentehuis, waar de deelnemers ee korte ont vangst wacht. De openings handeling en de start van de fietstocht vindt plaats op het terrein van het loonwerkbe- drijf van de heer Van de Hen gel, Horsterweg 22A in Stou tenburg. (Van een onzer medewerkers) LEUSDEN - De gereformeerde kleuter- en lagere school te Leusden zal in de toekomst óf gebruik moeten maken van de Regionale Onderwijsbegeleidingsdienst Eemlandófgeheelop eigen kosten verder moeten gaan met de begeleiding van het Gereformeerd Pedagogisch Centrum (GPC) te Zwolle. Een verzoek om subsidie van het GPC ad 12.950,-per jaar zal door de gemeente Leusden worden afgewezen. deze erkende, vond hij toch dat ook deze Leusdense school zonder be zwaar gebruik zou kunnen maken van de diensten van ..Eemland omdat niet alleen bij de bestuurssa menstelling van deze onderwijsbe geleidingsdienst, maar statutair zelfsbijdeaanstellingvanhetperso- neel rekening wordt gehouden met de levensbeschouwelijke richting van alle participerende scholen Ir. K Hoeve van de stichting en vereniging voor gereformeerd on derwijs in Leusden was het met de zienswijze van de wethouder niet eens Hij wees erop dat de gerefor meerde denominatie niet vertegen woordigd was in de OBD Eemland. Hi] bepleitte sterk voor het recht van Dit bleek tijdens de dinsdag j.l gehouden vergadering van de Com missie Welzijn en Onderwijs, waar deze subsidie-aanvraag op de agenda stond Wethouder G. van Woudenberg verklaarde in een toe lichting op het advies van B. en W. deze subsidie niettoe te kennen, dat inwilliging van dit verzoek een pre cedent zou scheppen ten aanzien van andere scholen in het bijzonder onderwijs. Daarnaast zou subsidié- ring van het GPC ten koste kunnen gaan van het functioneren van de Regionale Onderwijsbegeleidings dienst Eemland Hoewel hij de eigen verantwoor delijkheid van het bestuur van de gereformeerde school in zaken als de gereformeerde school zelf de schoolbegeleidingsdienst te kiezen die levensbeschouwelijk overeen stemt met de school. Waarbij hij verwees naar de eveneens in de OBD Eemland participerende ge meenten Amersfoort en Bunscho ten. die wel subsidie hadden toege zegd aan het Gereformeerd Peda gogisch Centrum Ook commissielid Harm Offe- reins (SGP/GPV) vond dat de ge- meenteLeusdendegevraagdesub- sidie zou moeten toekennen Wet houder Van Woudenberg bleef ech- terop zijn standpunt staan. Hij wees nogmaals op de brede levensbe schouwelijke samenstelling van de OBD Eemland. waardoor iedere school die begeleiding kan krijgen die men wenst. Het gevaar voor ..afbrokkeling" van deze na lang overleg tot stand gekomen OBD achtte hij bij toekenning van de sub sidie te groot. Daarnaast wees hij de heerHoeveopdehoudingvanenke- le gereformeerde scholen in de ge meente Nijkerk, die eerst ook geen gebruik wensten te maken van de diensten van de OBD Eemland maar die na gesprekken nu toch tot de overtuiging waren gekomen dat de samenstelling van zowel bestuur als personeel van deze dienst dus danig was dat zij zich er toch wel in konden vinden. Ook Corri Verduin (PvdA), diede ze avond mede namens D'66sprak, Lilly van Amerom (VVD) en Evelien Blom (CDA) verklaarden het eens te zijn met het voorstel vanBenW.de gevraagdesubsidienietteverlenen. Waarop Harm Offereins zich ver baasd afvroeg, waarde ..omzwaai" inhetCDA-standpuntaantedanken was. Toendrie jaargeleden eenzelf de subsidie-aanvraag aan de orde was - die overigens ook niet werd gehonoreerd-washetCDAnogwel voor toekenning van subsidie aan het Gereformeerd Pedagogisch Centrum geweest Evelien Blom, bijgestaan door wethouder Van Woudenberg, ver klaarde echter dat van een ..om zwaai" geen sprake was. Vergele ken bij drie jaar geleden was de situatie veranderd Toen was er nog geen Regionale Onderwijsbegelei dingsdienst Eemland. maarrionan die andere statuten had dan de OBD Eemland nu. Een ander punt, dat tijdens deze commissievergadering aan de orde kwam was het voorstel van B. en W. in het kader van de bezuinigingen voortaan geen gemeentelijke stu diebeurzen meer toe te kennen. Wethouder Van Woudenberg zei in een toelichting bij ditvoorsteldat nog slechts weinigen van deze mogelijk heid een aanvullende studiebeurs van de gemeente te verkrijgen ge bruik maken. In het schooljaar 1981 1982warenerslechts21 aanvragen binnengekomen, waarvan er acht waren gehonoreerd Wel stelde hij voorde scholieren die nu een derge- lijkestudiebeurshaddengedurende hun verdere schooltijd deze beurs te laten houden. Nieuwe aanvragen zouden echter niet meer in behan deling kunnen worden genomen Enkele commissieleden had den hiertegen toch wel bezwaren. Corrl Verduin wees erop, dat hoe wel slechts enkelen van deze re geling gebruik maken, dit wel de mlnstdraagkrachtigenzIjn.Harm Offereins vroeg zich af of je hier mee voor enkele scholieren de mogelijkheid tot het volgen van onderwijs niet belemmerde. Hij noemdedlteenbeetjewerkenmet debottebijl.Daarnaasthaddende commissieleden bezwaren tegen de tekst van het voorstel van het college, die zij op sommige pun ten vaag en onduidelijk vonden. Wethouder Van Woudenbergver- klaardedaarophetvoorsteltezul- len aanpassen. Rozendaallaan 9 Leusden-C. «afhankelijk nieuwsblad jor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en onderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.] Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en ad vertenties: voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 luur. Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Abonnementsgeld: I 54,20 per jaar, 27,60 per half jaar; 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 1800 uur te hebben ontvan gen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be- torging (dinsdag en don derdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be- lorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen Imet uitzondering van archief- en historische toto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 cm)' op giro: 871441 n.v. BDU b.v. te Barne- reld, met duidelijke ver melding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge plaatst. U kunt ook kon- lant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo- 's thuis. LEUSDEN - Evenals In voor gaande jaren, vraagt de afdeling Plantsoenen van de Dienst Ge meentewerken ook deze zomer weer de medewerking van de be volking bij het opsporen van bacterievuur. Deze gevaarlijke en uiterst be smettelijke planteziekte kunt u herkennen aan de verdroogde bladeren die aan de tak blijven hangen. Er blijven verdroogde bessen In de struik zitten, die via bruin naar zwart verkleuren. Bacterievuur komt vooral voor bij cotoneaster, vuurdoorn, lijs terbes en meidoorn. Bacterievuur is in Leusden met name geconstateerd bij de coto- neasters die geplant zijn tegen de kopgevels van de Van Boetzelaer- laan in Leusden-zuid Deze week wordt daar gesnoeid om de ziekte te bestrijden In veel gevallen bete kent dit dat de struiken met de grond gelijk gemaakt worden. Wanneer u meent de ziekte aan te treffen in uw eigen tuin of in het openbare plantsoen, neemt u dan contact op met de afdeling Plant soenen, gemeentewerf, telefoon 941247, toestel 229 of 235 Een medewerker van die afdeling komt bij u langs om vast te stellen of inderdaad sprake is van bacterie vuur. Als dat het geval is, is de afde ling Plantsoenen bereid de aan getaste takken weg te snoeien of zonodig de hele struik of boom te verwijderen. Het verdient aan beveling dat niet zelf te doen aangezien de besmettelijke ziek te via het tuingereedschap ge makkelijk op andere planten kan worden overgebracht. LEUSDEN - De protestants christelijke kleuterschool De Springplank aan de Asschatter- weg bestaat dit jaar 20 jaar. Van daar dat er volgende week een feestweek voor alle kleuters wordt georganiseerd met allerlei aktlvlteiten. Maandagochtend wordt de week officieel geopend met het hijsen van de vlag. Die ochtend kunnen de kinderen knutselen terwijl de middag in het teken van sport en spel zal staan. Op dinsdag wordt er de hele dag met divers materiaal gewerkt om dingen te maken voor de fancy-fair die donderdag wordt gehouden. Het jaarlijkse schoolreisje vindt woensdag 16 juni plaats. Samen met enkele moeders gaan de kleu ters onder leiding van de leidsters Jannie en Annerieke naar de zand verstuiving bij het bos van Bokke-, duinen. Daar zal een speurtocht worden uitgezet en gaan de kinde ren gezamenlijk picknicken. Ook staat de kleuters nog een aantal verrassingen te wachten De don derdag staat in hef programma ver meld als ..kliederdag" Het is de bedoeling dat de kleuters een oud T-shirt of overhemd van papa mee naar school nemen om die daar met onder andere vingerverf te be schilderen Donderdagavond van hall zeven tot acht uur is dan de fancy-fair waarvoor de kinderen de afgelopen weken al geregeld druk zijn geweest met het maken van leuke werkjes. Wie nog leuke spul letjes heeft voor deze fancy-fair, doet er goed aan even kontakt op te nemen met de school Speelgoed bijvoorbeeld kunnen de organisa toren best nog gebruiken De op brengst gaat naar het Poliohome in Trivandrum in India. Op de laatste dag van de feestweek is er een ver rassing gepland We kunnen wel al vermelden dat de kleuters die dag verkleed zullen worden met onder meer de hemden die ze donderdag geverfd hebben. Natuurlijk komt hier ook schminken aan te pas. Verder worden er kinderfilmpies gedraaid en wordt er een grote picknick georganiseerd. Zo aan het programma te zien wordt het een fijne week voor de kleuters. Nu maar hopen dat ook het weer die week zich van haar beste kant zal laten zien. VERNIELINGEN LEUSDEN - Ouders van klnde- rendlelnLeusdenopenbarekleu- ter- of lagere scholen bezoeken, moeten 8 juli a.s. nog een keer extra naar de stembus. Dit keer niet voor gemeenteraad of Twee de Kamer, maarvoordeverklezl n- gen van de voorlopige medezeg genschapsraden voordezescho- WethouderVanWoudenbergvar Onderwijs deelde dit dinsdagavono mede op de vergadering van de Commissie Welzijn en Onderwijs Op de opmerking van Corn Verduin (PvdA) dat zij blij was dat dit nu eindelijk geregeld was. maar dat B. en W. nu niet bepaald veel haast met dezevoorhetonderwijszobelangrij- ke zaak hadden gemaakt, gaf de wethouder toe dat deze verkiezin gen inderdaad aan de late kant zijn, maar nog juist binnen het kader van de wettelijke regeling „Alles komt toch nog in orde", verklaarde hij. „Voor 1 augustus a.s. zijn de voorlo pige medezeggenschapsraden er". PMJTB tAPPMT POLITIECENTRUM Gevonden: Timex dameshorloge. Verloren: Giropas; bruine leren portemonnee met inhoud, blauwwit geruit schoentje, maat 21 Weggevlogen: Goudkaakje (tropisch vogeltje) POLITIE ZUID Gevonden: Zakradiootje; dameshorloge; sleutelbos Verloren: Zilveren ketting; paar nieuwe sandalen, boek over Amsterdam GRANAAT Bij werkzaamheden bij de Groene Zoom-Centrumweg is een granaat uit de Tweede Wereldoorlog gevonden De mijnopruimingsdienst zal het projectiel onschadelijk maken. AANRIJDING De Achterveldse B H. moest dinsdagmiddag met lichte verwondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht nadat zij met haar bromfiets tegen een auto was opgebotst. Mevrouw U S uit Leusden kwam met haar auto de Lapeerseweg uitrijden en wilde linksaf de Asschatterwëg op. De bromfietster wilde op dat moment vanaf de Asschatterweg linksaf de Lapeerseweg inrijden. Beide voertuigen botsten tegen elkaar op, waarbij de Achterveldse verwondingen opliep. In de bocht van de burgemeester Van der Postlaan en Bavoortseweg hebben onbekenden een zestal reflectoren vernield. RADARCONTROLE Bij een radarcontrole op de Hessenweg in Achterveld zijn elf automobilisten bekeurd wegens te hard rijden. POLITIE ZUID Gevonden: Gouden schakelarm band, Renault autosleutels; Hon- da-bromfietssleutel aan gele label; portemonnee met 1 gulden, lange lichtbruine jas; bankbiljet, zakra diootje. Verloren: Lage plastic witte tuin stoel met blauw witte bekleding, herenportemonnee; zwemabonne ment; sleutelbos met 8 sleutels en klein zakmesje; zilveren ketting met daaraan Angela X, beige nieu we sandalen maat 39 Weggelopen: zwartwit hondje ,,Pucky", Drentse patrijshond. BROMFIETSERS BOTSTEN Twee bromfietsers moesten donderdagmiddag voor onderzoek naar het ziekenhuis worden over gebracht nadat zij op het fietspad aan de Arnhemseweg met elkaar in botsing waren gekomen. De heer M H. uit Amersfoort wilde ter hoog te van de Schutterhoeflaan een fietser inhalen, maar zag niet op tijd dat uit tegenovergestelde richting bromfietser B B uit Veenendaal naderde Beide bromfietsers kwa men ten val. Kerkdiensten LEUSDER KRANT is een ave van de BDU-kranten- binatie te Barneveld. Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. ACHTERVELD R.K. kerk: Zaterdag 12 juni 19 00 uur H Mis met herenkoor Zondag 13 juni 8.30 uur: H. Mis; 10 30 uur: H Mis met Volkszang Alle diensten voorganger en predikant B. ter Bekke. Ger. kerk. De Glind, jeugddorp: Zondag 13 juni 10 00 uur Ds. H. Een- debak uit Nijkerk; 19 00 uur Ds. W.vd Kooy uit 't Harde. Ned. Herv. kerk: Zondag 13 juni 9.00 uur Ds. H. Vree kamp uit Ede voorbereiding H Avond maal. LEUSDEN-CENTRUM R.K. kerk: Zaterdag 19 00 uur Heilige Mis Zondag 9.00 uur: Heilige Mis met ge mengd koor. Kinderwoorddienst tot 9 jaar, 11.00 uur: H. Mis met Volkszang, kinderwoorddienst vanaf 9 jaar Alle diensten voorganger A Goes, pre dikant H van Hattum Herv. Geret. Marcuskerk: Zondag 9 00 uur: Heilig Avondmaal Ge- LEUSDEN - Met de film „Als je wilt kun je meedoen", startte af gelopen maandag het thema in het vrouwenkafe voor vrouwen die het besluit hebben genomen overdag weer naar school te gaan. Van de aanwezige vrou wen bestond het overgrote deel uit vrouwen die met het eerste jaar van de dagmavo in Leusden bezig zijn. De film die voornamelijk over de problemen ging die zich thuis kunnen afspelen, was voor ver schillende vrouwen erg herken baar. Maar niet alleen thuis kun nen zich problemen voordoen. De angst om te falen met name bij proefwerken heeft bij diverse vrouwen, juist in het begin, een grote rol gespeeld. Later kwa men deze vrouwen tot de ont dekking dat zij niet de enige wa ren In zo n klas. Voor een volgende eerste klas zag de groep veel in een voorlich tingsavond waarop de ,,oude" groep haar ervaringen zou kunnen vertellen Een tweede avond op de helft van het jaar waarop de erva ringen binnen de eigen groep uitge wisseld kunnen worden, werd eveneens als een goed idee ge zien. De aanwezige vrouwen die (nog) niet op de dagmavo zaten, waren vaak verwonderd over de schoolse manier waarop zo n mavo met vol wassen toch nog funktioneert. De reden hiervan werd voornamelijk toegeschreven aan het korte tijds bestek waarin zoveel mogelijk stof behandeld moet worden. Ondanks deze negatieve op somming stonden de mavo-vrou wen" zeer positief tegenover de op leiding. ,,Je leertje weer te concen treren; je bent weer lekker met je hoofd bezig; ik ben blij dat ik van al die koffievisites af ben, de docen ten zijn echt sociaal voelend", wa ren enkele positieve reakties die tij dens de avond genoemd werden Tot slot wilde Jitty Wardekker, een van de twee vrouwen die de zeavond georganiseerd hadden, nog even benadrukken dat zo n moedermavo ook per vak ge daan kan worden. Besluit je in eerste instantie voor een heel pakket, dat uit zes vakken be staat, dan kun je altijd minderen, wanneer het je teveel wordt. Het is wel erg belangrijk om van te voren na te gaan wat je met zo'n diploma wilt gaan doen, zodat je de juiste keuze maakt wat betreft het vakkenpakket. LEUSDEN - De Pinkster- Zendingscollecte die werd georganiseerd door de vrou wenvereniging Tryfosa heeft een bedrag opgebracht van 2687,60. Wegens annulering order, voor minder dan de halve prijs! (Hef tapijt is niet versneden. L.no zwaar moquette filmsterrenlap.jt ,n 8 br«d vanTlTo' maar °°k 'n bOUCle' 400 van/ 119.-. nu per strekkende meier h,e,r„g0K'ZWaarproJek,cn bcrber 'apiJi.o a in ge bruin en linde gemêleerd400 cm breed op lute rug. van 189.-. nu per str me.er Inlertesl, zuiver scheerwol lapijt voorzwaar intensief gebruik, berber/beige gemêleerd 400 cm breed, van 219.-. „uper sTr mi' Dess° zuiver scheerwollen bouclé lap,op dubbele juie rug ,n de kleuren berber camel- gemeleerd en bruin, 400 cm breed van ">89 nu per strekkende meter f Desso, het bekende zwaar katoenen tapijt op dubbele jute rug ino a wit W259 S'eenr0od carnel' 4°0 cm breed. r van 259,-. nu per strekkende meter. J55 2-aar grof wollen noppen,ap,„ op berber, camel, linde en wit. van 389 - sirekkende meter 'nuPcr 1QO (Levering franko huis.) ref./Hervormd Ds J S Ridderbos; 10.30 uur: Geref./Herv. Woorddienst. Ds. N. G. Flink; 19.00 uur Geret 'Herv. Woorddienst Ds H Kwijk uit Bilthoven. Geret. Kerk (Vrljgem.): Zondag 9 30 uur: Ds M. Nap, Heilig Avondmaal; 16.45uur Ds M Nap, Hei lig Avondmaal LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: Zondag 9.00 uur. Geret Herv Woord dienst Ds. J Weernekers. 10.30 uur: H Aondmaal Geret Herv Ds J. S Rid derbos, 18 30 uur Gerei Herv Woord dienst. Ds. N J. Flink LEUSDEN - Op maandag 14 juni om 20.45 uur en woensdag 16 juni om 19.45 uur starten er weer twee cursussen zwanger- schapsgymnastlek. Deze zijn bestemd voor vrouwen die hun kind vóór 22 september verwachten De cursussen worden gehouden in het Kruisgebouw aan de Rozengaarde 33. Aanmelden ter plaatse ol telefonisch, telefoon 941218 Tel informatie: S.A.I. te Groenveld (02245) 592

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3