Hamershofmarkt voor herhaling vatbaar y-x. woonerf moet blijven Eenvoudige mast cp nieuw gemeentehuis biedt mogelijkheid tot volledig kabelnet Werkgroep Verkeer vergadert inquete wijst uit: BDU !sbI Leusder Krant /erkeers- ellingen ip kruising 'ostlaan Imoussesteeg Vandaag in de Leusder Krant IN SEPTEMBER RAADSVOORSTEL Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? SB Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. On«thjnkeli|K nieuwsblad voor de gemeente leusden IBOUI Verschijnt dinsdag sn donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. BIJ kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN De Hamers- hofwlnkellers willen, zoals trouwens alle neringdoen den, graag veel mensen naar hun winkelcentrum trekken. Niet elke week, maar toch met een zekere regelmaat organi seren de hamershotwinke- liers de één ot andere happe ning met de bedoeling de be langstelling voor hun cen trum levendig te houden. Vorige week zaterdag stond er een antiek- en curiosa- markt op het programma. Vijfendertig van de zevenen veertig aangemelde markt- handelaren waren de gehele dag achter hun kraam te vin den, de afwezigen hadden kennelijk bij nader inzien iets beters te doen op deze dag. De markthandelaren waren af komstig uit alle delen van het land, één was er zelfs afkomstig uit ons buurland Belgié De koopwaar die ze meege bracht hadden varieerde sterk. Men kon een keuze maken uit een groot assortiment ..snoep uit grootmoeders tijd", al of niet al veelgelezen stripboeken kopen of naar huis gaan met een antiek U itzifc. ■luiuipwillj/. „Loop ik me daar de hele tijd in te houden, koop jij zo maar één of ander gek ding" reageerde een vrouw die met haar man langs de kraampjes slenterde Toen de dame in kwestie een paar passen van haar man verwijderd was, kocht manlief voor de somma van f25,— een „koolspitslamp", een ingewikkeld ogend apparaat dat volgens de koper een zee van licht zou moeten verspreiden. De verkoper, die glimlachtend het briefje van f 25.— in zijn zak stak, was het daar nog niet zo mee eens Volgens hem ging het om een apparaat dat ultraviolet iicht zou verspreiden. Over het algemeen waren de kooplui best tevreden met de gang van zaken in het Leusdense winkelcentrum. Velen van hen gaven te kennen een volgende maal graag weer terug te komen Dit ondanks het feit dat de be langstelling wat te wensen over liet. Volgens éen van de organi satoren was dit te wijten aan het feit dat een paar kilometer ver derop, op het Amersfoortse Eu- terpeplein, de grootste rommel markt in de regio werd gehou den Ook de festiviteiten ter gele genheid van de opening van de RODA-uitbreidinq zou wel eens een verminderde belangstelling van het publiek veroorzaakt kun nen hebben, aldus een Hamers- hofwoordvoerder Toch waren niet alle kooplui even tevreden met hun omzet Eén van de handelaren wist, hoe wel hij voor het eerst in Leusden was, wel te vertellen welke van de .middenstanders in dit dorp de beste zaken zou doen. „De schoenmaker en de apotheker zijn hier ongetwijfeld de meest bezochte winkels", aldus de te leurgestelde koopman „De Leusdenaren verslijten hun schoenen aan het lopen om te kijken waar de beste koopjes te halen zijn en nebben vervolgens een aspirine nodig omdat ze zich suf piekeren over de vraag of ze het gewenste artikel nu wel zul len kopen of niet" zo legde hij uit Het ligt In de bedoeling van de winkeliersvereniging „Hamers hof" om door te gaan met het organiseren van activiteiten. De eerstvolgende maal dat er Iets op het programma staat is 10 juli. Dan zullen de „Motordulvels" een staaltje van hun kunnen la ten zien. Verder is men al druk bezig met de voorbereidingen van de viering van het twee-jarig bestaan van de Hamershof, een festiviteit die in september zal plaatsvinden. vulling gegaan. Een veilige fietsverbinding met Leusden-Cen trum - vooral voor jeugdige fietsers van groot belang - werd lange tijd opgehouden doordat de gemeente problemen on dervond bij het verwerven van de noodzakelijke stukken grond. Toervdis eenmaal begin dit jaar in het bezit waren van de gemeente, liet men er geen gras over groeien. Al spoedig ving de firma Van Schoonhoven met de werkzaamheden aan en enkele weken geleden lag het pad er al. De eer was aan Jan Wagenaar om het fietspad te openen. Eerst reed hij door een stuk papier en vervolgens nam hij de kop van een peloton wielrijders, dat vanuit Stoutenburg koers zette in de richting van Leusden-Centrum. Op de foto ziet u de wethouder geflankeerd door de fietsenhandelaar en -repara teur Blom, die de tocht op een historisch rijwiel meereed. geuit. Ruim 36% van de onder vraagden vindt de parkeermoge- lijkheden niet voldoende. Het probleem schijnt hem te zitten in het feit. dat er weinig gebruik gemaakt wordt van de parkeer- mogeli|kheden op eigen erf. Ver schillende bewoners dringen aan op meer politietoezicht, ten einde het foutief parkeren terug te dringen. Ook omdat er toch nog altijd automobilisten zijn, die te hard over de woonerven rij den, zou een aantal mensen graag meer politietoezicht heb ben. De resultaten van de enquête komen vanavond (dinsdag) ter sprake in de vergadering van de gemeentelijke werkgroep Ver keer. De werkgroep zal aan de hand van de gegevens het ge meentebestuur adviseren om de woonerven In Akkerhoeve en Noordwijck al dan niet te hand haven. De werkgroep Verkeer vergadert vanavond vanaf 20.00 uur in het gemeentelijk voorlich tingscentrum, Zwarteweg 16a. Rozendaallaan 9 Leusden-C. L (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De werkgroep Verkeersaangelegenheden ver gadert vanavond. De leden van de werkgroep komen om 20.00 uur bijeen in het gemeentelijk informatiecentrum, Zwarteweg 16a. De agenda voor deze open bare bijeenkomst vermeldt: 1 Opening 2. Inventarisatie van vragen 3. Verslag vorige vergadering 4. Mededelingen - Ontvangen nota Bejaar den Veiliger op weg - ANWB wegbewijzering 5. Ontsluiting en parkeren Burg Buningpark 6. Parkeren Groenhouten de Wetering 7. Enquête Woonerven 8. Parkeerverbod in Zwanen burg en tijdelijk verbod in Munnikhove/Bosveld i.v m. busroute 9. Verlegging Burg v d Post- laan in Claverenblad/Wil- denburg 10 Problematiek Eikenlaan na opening van de Randweg 11. Rondvraag 12. Sluiting (Van de redaktie) LEUSDEN - Het ziet er naar uit, dat het kabelnet van de gemeen te Leusden binnenkort in een nieuwe fase terecht komt. Zoals de zaken er nu voor staan is in sopiembe. van dit jaar nog een nieuw raadsvoorstel te verwach ten, waarin het gemeentebe stuur zal voorstellen toch over te gaan tot de realisering van een ontvangstmast en de aanleg van een volledig kabelnet. Kortgele den presenteerde Siemens - de maatschappij die al eerder in de gemeente Leusden aktief is ge weest met betrekking tot het ka belnet - een zogenaamde „nieu we projektie", waarin via een „vakwerk-mast" op het nieuwe gemeentehuis een kabelnet met eenvoudiger opzet gerealiseerd kan worden. Dat betekent, dat - zodra dit raadsvoorstel is goedgekeurd - Leusden toch binnen afzienbare tijd (na een jaar) overeen kompleet kabelnet kan beschikken De ont vangstmogelijkheden zullen echter niet zo groot zijn als aanvankelijk was voorzien bij de bouw van een ontvangstmast bij het Valleikanaal van ruim 85 meter. Met een een voudiger mast op het gemeente huis zullen de abonnees op het Leusdense kabelnet Nederland 1 en 2, Duitsland 12 en 3 kunnen ontvangen met de nodige radio FM-stations De CAI-commissie, die geruime tijd met deze materie bezig is geweest, vindt het voorstel van Siemens acceptabel Momen teel is men op de afdeling Finan ciën van de gemeente bezig om de kostenopzet van Siemens door te rekenen Zodra dit rond is ligt het in de bedoeling om het voorstel zowel in de oude als in de nieuwe raad informeel te bespreken, alvorens het in de commissie- en ander overleg terecht komt. Overigens biedt het systeem naast de ge noemde zenders ook ruimte voor andere programma's De gemeen te krijgt bijvoorbeeld de beschik king over een eigen informatie-ka naal. In totaal kan het systeem uit gebreid worden tot dertig kanalen. Dat laatste is vooral van belang met het oog op de toekomstige ont- 15 JUNI 1982 - 14e JAARGANG NO. 14 »an een onzer verslaggevers) LEUSDEN De meerder- leld van de bewoners van leverhoeve, Marterhoeve, van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op korte termijn iaat de gemeente verkeerstellln- en houden op de plaats waar de Imoussesteeg de Burgemees- ar van der Postlaan kruist. De elllngen moeten antwoord ge en op de vraag, of het nodig is im deze oversteek met ver- ieersllchten te beveiligen. Op het aanbrengen van een erkeerslichtlnstallatie wordt nomenteel van verschillende anten aangedrongen. Veel flet- ers en voetgangers steken op iet genoemde punt dagelijks de lan der Postlaan over. Het Is oor langzaam verkeer uit een eer groot deel van de Tweede ase de kortste verbinding met iet Leusdense hoofdcentrum. )ok passeren er dagelijks veel Jnderen van scholen In de 'weede Fase, die gaan sporten li het aktlvlteltencentrum De torf. Onder meer het bestuur van de ipenbare lagere school „De leerd" heeft het gemeentebe- tuur gewezen op de gevaarlijke anten van de oversteek. Er rordt door veel automobilisten Ie) hard gereden over de Van Ier Postlaan, die ook nog eens ïmelljk druk bereden wordt. Bo- 'endien Is het oversteekpunt noellijk te overzien doordat het i een bocht ligt en het uitzicht elemmerd wordt door de hek en rondom het In aanbouw zijn- te nieuwe gemeentehuis. Gemeentevoorlichter Hans lermans laat desgevraagd we en, dat op korte termijn ver- eerstellingen zullen worden ge- iouden. Hij wijst er op, dat on- ings In de gemeentelijke werk- |roep Verkeersaangelegenhe- len een duidelijke huiver ten anzlen van het plaatsen van log meer verkeersllchtlnstalla- ies In Leusden Is uitgesproken. Ilettemin zal aan de hand van de e houden tellingen worden be- eken, of op deze oversteek toch en stoplicht wenselijk is. Het Itzicht op het oversteekpunt zal verlgens op korte termijn ver- «terd worden. Hermans: „Voor e bouwvakvakantie zullen de ekken rondom het gemeente- iuis naar achteren geplaatst lorden, waardoor het uitzicht eter wordt. Tegelijkertijd zal lan het fietspad langs de Burge- leester van der Postlaan wor- en doorgetrokken." Dinkelwijk en Reggewijk wil len het woonerf in hun straat gehandhaafd zien. Uit een door de gemeente gehouden enquête blijkt, dat 86% van de mensen, die het enquêtefor mulier hebben terugge stuurd, het woonerf blijkt te waarderen. Een minderheid van 13,5% zou de woonerf-si tuatie in hun straat liever be ëindigd zien. Overigens vin den veel mensen, dat de par- keermogelijkheden in hun straat onvoldoende zijn. Bij oplevering van de wijken Akkerhoeve en Noordwijck werd in bovengenoemde straten, bij wijze van proef, het woonerf in gesteld Afgesproken werd om na een bepaalde tijd door middel van een enquête de ervaringen van de bewoners met die situatie te peilen Tot voor twee maanden was die enquête nog steeds niet gehouden en de leden van de werkgroep Verkeersaangelegen heden vonden het tijd worden om de bewoners nu eens naar hun mening te vragen Daartoe werden tweemaal 200 formulie ren aan de bewoners van Bever hoeve, Marterhoeve. Dinkelwijk en Reggewijk verzonden. Ér kwamen er daarvan 201 ingevuld terug. Duidelijk werd dus vooral, dat zeer veel mensen de woorerf- status van hun straal waarderen Het woonerf betekent onder meer. dat het autoverkeer er zeer langzaam moet rijden doordat het langzaam-verkeer altijd voor rang heeft op het autoverkeer. Dat waarderen veel mensen en ze staven hun wens om het woonerf te handhaven met de navolgende argumenten. - grotere veiligheid voor kinde ren; - men heeft een grotere bewe gingsvrijheid en er bestaan meer speelmogelijkheden voor kinderen; - het is er rustiger wonen en de straat heeft een vriendelijk uiterlijk; - er wordt minder hard gere den; - en de juridische aansprake lijkheid is geregeld. De minderheid van tegenstan- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het fietspad langs de Horsterweg is open. Werd er de afgelopen weken al officieus gebruik van gemaakt, se dert zaterdag is het pad officieel open. Gezeten op een geleen de fiets en gestoken in een hagelwit sporttenue fietste ver keerswethouder Jan Wagenaar (VVD) het fietspad open. Hij deed dat in gezelschap van enkele tientallen belangstellen den, onder wie ambtenaren, bewoners van de kern Stouten burg, aanwonenden van Horsterweg en Zwarteweg en leden van de verkeersaktiegroep „Veilig Over". Met de openstelling van het fietspad is een door met name de inwoners van Stoutenburg lang gekoesterde wens in ver ders van een woonerf stelt daar tegenover - de kinderen leren de gevaren van het verkeer niet onder kennen, - de parkeermogelijkheden zijn volstrekt onvoldoende, waardoor de voertuigen schots en scheef in de straat geparkeerd worden, hetgeen gevaarlijke situaties oplevert. - omdat er veel kinderen in de betreffende straten spelen worden er vaker auto's be schadigd en ondervindt men hinder van geluidsoverlast. De klacht, dat er niet voldoende parkeergelegenheid is, wordt door meer mensen dan alleen de tegenstanders van het woonerf -Een woonerf in de wi/k Noordwi/ck. Een meerderheid van de bewoners vindt dat ze gehandhaafd moeten worden DINSDAG - Ouders op de barricaden voor muziekschool 3 - Hans Vierdag aktief in Ronde van Leusden5 - Kantongerecht Amersfoort 6 - Roda wint eigen zeskamp 7 - Zaterdag vliegerwedstrijd op't Erf7 wikkelingen Met name de moge lijkheden die sateliet-televisie zul len bieden in de toekomst, kunnen dan benut worden Maar dat niet alleen. Het gemeentebestuur van Leusden houdt er ook rekening mee, dat het Leusdens kabelnet in de toekomst gekoppeld zou kun nen worden aan dat van de ge meente Amersfoort. Daar is men momenteel bezig met verdere voorbereidingen voor de aanleg van een kabelnet en een ont vangstmast op de Amersfoortse berg nabij de watertoren. Als die plannen doorgaan - en het ziet er wat dat betreft gunstig uit - dan zal het Amersfoortse kabelnet negen tot elf televisie-programma's en on geveer twintig FM-programma's aan kunnen bieden. In ieder geval de vier Belgische zenders naast de zenders van Nederland en Duits land Amersfoort houdt tevens re kening met de plannen die de PTT heeft met een landelijk aanvoernet Mocht dat net gerealiseerd worden, dan kan ook nog gerekend worden op de doorgifte van drie Engelse en twee Franse televisiezenders Daarnaast wordt onderzocht of het mogelijk is twee regionale Duitse TV-zenders te ontvangen via de ontvangstmast op de Amersfoortse Berg Mochten de Amersfoortse plan nen doorgang vinden en dat net met het kabelnet van Leusden ge koppeld kunnen worden, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat in de toekomst het Leusdense kabel net aanzienlijk meer te bieden zal hebben dan de twee Nederlandse en drie Duitse TV-zenders, die mo menteel voor Leusden op het pro gramma staan Het zal duidelijk zijn, dat ook rekening wordt gehou den met de doorgifte van lokale en regionale radio- en televisiepro gramma's Hoe hoog de abonnements kosten op het kabelnet van Leus den zullen worden, is nog niet bekend. In Amersfoort gaat men er vooralsnog van uit, dat abon nees ongeveer 13,50 per maand zullen moeten gaan beta len. Of dit voor Leusden ook een haalbaar bedrag zal zijn, moet nog blijken. Er wordt nog driftig gerekend.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1