Ouders op de barricaden voor de muziekschool Bus moet er door kunnen DHVzoekt compensatie op buitenlandse markt Enorme belangstelling op receptie echtpaar Venema /oortbestaan hangt af van beslissing gemeenteraad Als u gaat trouwen, Geen krant ontvangen? Er wordt gewoond in Zwanenburg DINSDAG 15 JUNI 1982 plaatselijk nieuws BURGERLIJKE STAND van één onzer medewerkers) LEUSDEN Ouders van leerlingen die lessen volgen aan Ie Leusdense muziekschool en volwassen leerlingen blijven doorgaan met knokken voor het voortbestaan van „hun" muziekschool. Nu bekent is geworden dat er een rapport lestaat waarin een aantal mogelijkheden worden opgesomd im te komen tot bezuinigingen bij de muziekschool doen eerlingen en ouders er alles aan om alle belanghebbenden duidelijk te maken dat geen van de aangedragen suggesties ten haalbare zaak is. Ook de hoofdinspecteur voor het muziekonderwijs in Nederland heeft zich het lot van de eusdense muziekschool aangetrokken. Deze functionaris leeft toegezegd de zaak van de muziekschool te bepleiten als Ie desbetreffende plannen in de raadscommissie behandeld uilen worden. De muziekschool in Leusden intvangt dit jaar uit de gemeen- ekas f 14,per inwoner. Een edrag dat overigens lager ligt <an wat de buurgemeente \mersfoort uittrekt voor haar nuziekschool Verder kan de nuziekschool beschikken over en rijksbijdrage die de gemeen- e krijgt als bijdrage in het soci- !al-cultureel werk. Jeide uitkeringen samen zijn dit aar niet voldoende voor de mu- :iekschool omdat met terugwer- lende kracht (per 1 januari 1981 iOor het personeel een rechtspo sitieregeling moest worden inge- foerd. Over het jaar 1981 kwam Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos IVTarnix Kreijns (pl. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en ad- de muziekschool een bedrag van f55.000— tekort, voor 1982 wordt het tekort begroot op f 110.000 als er zich bij de mu ziekschool geen veranderingen voordoen. Weliswaar draagt het Rijk bij in de kosten die gemaakt moesten worden om de rechtspositiere geling in te voeren, het bedrag dat hiermee gemoeid is (f 19 000,—blijkt echter veel te laag. De gemeenteraad heeft be grip getoond voor de situatie en alsnog een extra subsidie toege kend welke echter maar toerei kend is tot 1 september van dit jaar Een door de gemeente en de muziekschool ingestelde onder zoeksgroep moest voorstellen aandragen om tot drastische be zuinigingen te komen bij de mu ziekschool. Uitgangspunt voor dit commissietjezou moeten zijn dat de rechtspositieregeling door de muziekschool zelf be taald zou moeten worden. Een rekensommetje dat enkele ou ders gemaakt hebben wijst uit dat de bezuinigingen dan een percentage van 38% zou moeten bedragen, gerekend op het totale subsidiebedrag van de muziek school. Een zo groot bedrag inle veren is onmogelijk, zo menen de betreffende ouders, die bang zijn dat het voortbestaan van de mu ziekschool in het geding is. RECHTSONGELIJKHEID Leerlingen van de muziek school vinden dat er sprake is van rechtsongelijkheid als de ge meenteraad straks zou besluiten dat de muziekschool zelf de wet telijk verplichte rechtspositiere geling moet bekostigen. De ge meente heeft namelijk allerlei subsidie-ontvangende instanties gevraagd te streven naar een be zuiniging van 10%. de muziek school zou veel meer moeten inleveren. „Als we het over de muziek school hebben, praten we over een onderwijsvoorziening, een elementaire voorziening in onze gemeenschap" zo verwoord me vrouw N Witlox de gevoelens van een aantal ouders. Mevrouw Witlox heeft zelf 18 jaar muziek onderwijs gegeven en weet dus waar ze over praat De belang stelling voor muziekonderwijs is in vergelijking met andere ge meenten erg groot Eén op de 20 Leusdenaren vraagt om muziek onderwijs. zo heeft mevrouw Witlox uitgerekend, de gemeen teraad heeft naar haar mening dan ook een grotere plicht om de school te laten voortbestaan dan de raden in andere gemeenten dat hebben CULTUURBARBAAR De gemeenteraad zal een erg belangrijke rol spelen als het gaat om toekennen van subsidie voor het komende jaar Dat niet iedereen in de Leusden se raad een groot voorstander is van muziekonderwijs weet men inmiddels al. Docenten en leerlingen van de muziekschool hebben zich erg opgewonden over een uitspraak van wethouder Wagenaar in de Amersfoortse Courant, waarin hij zegt muziek leren maken voor je ontspanning geen cultuur te vinden ..Een studie van de Griekse bouwstijlen, vind ik weer wel cultuur, zo zegt de wethou der in het betreffende artikel Deze uitspraak was er de oor zaak van dat tijdens de onlangs gehouden ..open dag" van de muziekschool een spandoek was opgehangen met de tekst ,,Wa- genaar-cultuurbarbaar" In het rapport dat binnenkort in de openbaarheid zal komen worden een aantal mogelijkhe den aangegeven waarlangs de muziekschool tot bezuinigingen kan komen Tot grote ergernis van veel betrokkenen wordt in het rapport niet ingegaan op de gevolgen die bezuinigingen zul len hebben voor de kwaliteit van het muziekonderwijs in Leusden. De suggestie die de samenstel lers van het rapport doen om het aantal groepslessen te vergroten en meer kinderen in een groep te laten spelen wordt door deskun digen van de hand gewezen ..In vergelijking met privéles zijn groepslessen zelfs duurder" legt mevrouw Witlox uit. In groepen lesgeven betekent naar haar me ning dat aan elk kind slechts minimaal aandacht besteed kan worden Nu komt het al voor dat een kind dat in principe betaald voor groepsles, gevraagd wordt om een kwartier alleen te komen, omdat op deze wijze effectiever les gegeven kan worden. Wordt dit vier maal in één uur gedaan dan spreekt men nog van een ..groepsles voor vier kinderen" Vooruitlopend op de beslissin gen die de raad nog moet gaan nemen heeft het bestuur van de muziekschool al besloten om de mogelijkheid van ,.45 minuten privéles" met ingang van het vol gend seizoen af te schaffen De ze stap betekent al dat echte talenten op de muziekschool zul len verdwijnen, zo menen een aantal ouders ..De culturele vor ming van kinderen krijgt op deze maniereen reuzeklap"alduséén van de betrokken ouders, die verder van mening is dat de ge meente op deze maniereen stuk je cultuur uit Leusden weg zal halen. Niet alleen onder de ouders is onrust ontstaan over het voort bestaan van de muziekschool, ook de 35 docenten welke aan de school zijn verbonden, maken zich grote zorgen. Het laatste woord is echter aan de gemeen teraad die zich waarschijnlijk volgende maand zal moeten uit spreken over de begroting van de muziekschool voor het komende seizoen. - Om problemen te voorkomen voor de VAD-bus moest hier een parkeerverbod van kracht worden. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voor de doorgaan de weg in de wijken Zwanenburg, Nunnikhove en Bosveld moet een parkeerverbod worden ingesteld. Voor Zwanenburg heeft dat verbod een permanent karakter, voor Mun- nikhove en Bosveld kan het in een later stadium opgeheven worden. Het parkeerverbod is nodig, om dat de bussen van de nieuwe VAD- lijn 118 regelmatig hinder ondervin den van langs deze weg gepar keerde auto's Aldus blijkt uit een bijlage bij de stukken voor de vergadering van de werkgroep verkeer van van avond (dinsdag) Vertegenwoordi gers van de busonderneming heb ben er het gemeentebestuur op ge wezen dat de nieuwe buslijn regel matig versperd wordt door gepar keerde bouwvoertuigen. Daar moet. zo neemt ook het gemeente bestuur. een einde aan gemaakt worden Omdat de weg - die in het plan Zwanenburg ..Clarenburg" heet - in defenitieve aanleg slechts 5.5 meter breed zal zijn, vinden B. en W. dat het parkeerverbod aldaar een permanent karakter moet heb ben. K k Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. P \V\ Ja toch? Al uw familieleden, /T vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het r\ j j T heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. Anders ligt dat met het gedeelte van de doorgaande weg tussen de grens van de wijk Zwanenburg en het punt waarop hij ..Beekridder" gaat heten. Daar willen B. en W. nu ook een parkeerverbod instellen, maar dat hoeft slechts een tijdelijk karakter te hebben In Munnikhove en Bosveld wordt de weg in defini tieve aanleg 6,5 meter breed, zodat er geen problemen door het parke ren van auto's verwacht hoeven te worden De werkgroep verkeersaangele- genheden vergadert vanavond vanaf 20 uur in het gemeentelijke voorlichtingscentrum. Zwarteweg 16a. Wanneer u voor dinsdaq- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 15 juni 20.00 uur: Werk groep Verkeer, expositieruimte. Zwarteweg 16a Woensdag 16 juni 20.00 uur: Planadviesgroep. raadszaal Donderdag 17 juni 19.30-22.00 uur: Expositie oostrand Groen houten, expositieruimte, Zwarte weg 16a Donderdag 17 juni 20.00-21.00 uur: Expositie riolering Schutter- hoef, zwembad Bavoort Zaterdag 19 juni: Vliegerwed strijd 't Erf. Drelnemrnde korpsen: Juliana AmrrsfiKtri Afumatu lluuKlandrrvrrn l>\ S Kaf wijk Schwpjeswol Vrrnrndnal Mr II M d Zandt clp Kunst Na Arbeid l.untrr. n TAPTOE LUNTEREN 19 juni 1982 Terrein: Sportpark ..De Wormshoef" Uit het Bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 28 mei tot en met 9 mei zijn GEBOREN: 20 mei '82 Naomi, dv. H.J Elzas en E. Levie, David Silvanus Se- bastiaan, z.v. R T Bonfrer en J J. Kraima 21 mei '82 Martijn Onno. z v. R. J Sirre en H M. F. van Haasteren 23 mei '82 Paul Marcel, z.v. F A Leijenaar en J S. Wallis. Tho mas. z.v A. H van Gaal en M Fasel. GEHUWD: 26 mei '82 J P Schouten en A G M. van den Tweel 27 mei '82 J R Hommersom en M de Groot 28 mei '82 J F M LohuisenC M T. van Lingen; P. B Kuijer en M C Kraan. F J. Boer en R T Venema 3 juni'82 A E J H Vliegen en A Holsbeeke 4 juni '82 J. D Vernooij en A J Renkema. E. J M. van den Hoven en C. Versteegh 7 juni '82 C. H. H Sandford en J C M Samson OVERLEDEN: 26 mei '82 W Kieft, oud 95 |aar. M C. Gnocchi, 34 jaar 2 juni '82 H M P Kalee. oud 87 jaar. 4 juni '82 A. E. P Roling. geh gew metC Rijnders,oud86jaar, J A Tito, geh gew. met C van Winsen, oud 89 jaar 5 juni '82 A. Sieders, geh. gew met H. R Pearce, oud 69 jaar 7 juni '82 M E Nagtegaal. geh gew. met J. Kerper, oud 86 jaar vertenties: voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 1200 uur. Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 per half jaar; 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don derdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder - Het echtpaar Venema kreeg zeer veel handen te schudden LEUSDEN DHV Raadge vend Ingenieursbureau BV heeft voor het eerst sinds 1973 de winst zien dalen. Deze daling is vooral het gevolg van een ver snelde overschakeling op buiten landse projecten teneinde com pensatie te vinden voor de stag nerende binnenlandse markt. DHV boekte in 1981 een winst voor belasting van f3,6 miljoen, wat f2,7 miljoen of 43 procent minder is dan het voorgaande jaar. Na belasting bedroeg de winst f 2,6 miljoen, waarvan f 0,7 miljoen als dividend is uitge keerd aan de houdstermaat schappij DHV Beheer BV. Het restant ten bedrage van f 1,9 mil joen is toegevoegd aan de alge mene reserve. Het eigen vermo gen bedraagt daardoor thans f 26 miljoen tegen een vrijwel con stant blijvend vermogen van der den van f 25 miljoen. De totale omzet steeg van f 131 miljoen naar f 154 miljoen bij een nagenoeg gelijk gebleven perso- neelscapaciteit (ruim 1100 men sen) Van deze omzet werd f69 miljoen of 45% gerealiseerd in het buitenland In 1980 bedroeg het aandeel van het buitenlandse werk nog 35%. Met f85 miljoen was de omzet binnenland vrijwel gelijk aan het vorige jaar De bezuinigingen in alle geledingen van de publieke sector, waaraan DHV het meren deel van zijn opdrachten ont leent, werden dit jaar sterker voelbaar. Vooral het opdrachten pakket voor verkeersstudies. we gen- en rioleringsaanleg liep te rug. Daar stond een zekere groei tegenover voor het ontwerp van rioolwaterzuiveringen en elektri citeitscentrales De toename van het buiten landse werk ging gepaard met niet onaanzienlijke verliezen op een aantal projecten doordat niet altijd te voorziene en in te calcu leren negatief werkende omstan digheden zich manifesteerden Hierdoor zag DHV haar resulta ten op buitenlandse projecten sterk dalen Het ziet er naar uit dat de bezui nigingen bij de overheid de bin nenlandse omzet verder zullen aantasten DHV ziet mogelijkhe den om zich verder op het be drijfsleven te oriënteren en bo vendien haar positie in het bui tenland te verstevigen Gezien de kosten en risico's echter die hier aan zijn verbonden zal de winst zich in 1982 waarschijnlijk niet herstellen tot het niveau van voorgaande jaren DHV Raadgevend Ingenieurs bureau BV is de grootste dochter van DHV Beheer BV De gecon solideerde winst van DHV Be heer BV bedroeg voor vennoot schapsbelasting f 4,1 miljoen Na aftrek van vennootschapsbelas ting en minderheidsbelangen bleef een winst over van f3,0 miljoen die is toegevoegd aan haar algemene reserve. De aandelen van DHV Beheer BV zijn in handen van de Stich ting DHV Het bestuur van de Stichting DHV bestaat uit de le den van de Raad van Commissa rissen en van de Raad van Be stuur van DHV Beheer BV alsme de de leden van de onderne mingsraad van DHV Raadgevend Ingenieursbureau BV Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver melding van gewenste foto, aantal, nummer van krent, pagina waar op de foto werd ge plaatst. U kunt ook kon- tant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. >E LEUSDER KRANT is een litgave van de BDU-kranten- ombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Het onderwijzers echtpaar Venema is vorige week woensdag in Groot Krakhorst let terlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet. Een 300 belangstellenden waren naar de afscheidsreceptie van het echtpaar gekomen, dat na twintig jaar verbonden te zijn ge weest aan de Wegwijzer definitief afscheid nam van het onderwijs Onder de belangstellenden bevon den zich onder meer burgemeester mr. J. W. M. Rademaker, wethou der G van Woudenberg en de heer Van Dijk, inspecteur van het kleu ter- en lager onderwijs. Burge meester Rademaker bood de heer en mevrouw Venema namens de gemeente een portable radio aan Leerlingen van de Wegwijzer zongen twee afscheidsliederen Aan de wand in Groot Krakhorst hadden zij tekeningen opgehan gen. Enkelen toonden een boot - de grootste hobby van de Vene ma's - waarin foto 's van de leerlin gen waren geplakt. Namens de ou dercommissie bedankte de heer les dat het in al die jaren voor de Peski het onderwijzerspaar voor al- school heeft gedaan. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er wordt gewoond in Zwanenburg. Sedert het einde van de vorige maand worden de woningen in Leusdens nieuwste nieuwbouwwijk betrokken door de bewoners. Als eersten konden on langs de bewoners van een aantal huurwoningen van de Woning stichting Leusden (WSL) de sleutel in ontvangst nemen. Vorige week werd de eerste premiekoopwoning in het plan opgeleverd. Bij die gele genheid overhandigde gemeente- werkendirekteur M. Pais de eerste bewoners de sleutels De wijk Zwanenburg ligt ten oos ten van Akkerhoeve. Ze wordt be- arensd door de Burgemeester van der Postlaan, de Smoussesteeg, het deel plan Munnikhove en de bufferzone tot de Schoolsteegbos jes. Een groot deel van de wijk wordt gedomineerd door de in witte steen gebouwde woningwetwonin gen van de WSL. Ook een aan de weg Clarenburg verrijzend gebouw met zogeheten Van Dam-eenhe- den (kleine woningen) is van die architectuur Daarnaast staan er in Zwanenburg 76 premie-A-wonin- gen Dat zijn ook kleinere wonin gen, die werden gebouwd door het Bouwteam Leusden en die inmid dels allemaal verkocht zijn. Tenslotte is er in Zwanenburg ook nog ruimte voor vrije sector bouw Langs de Smoussesteeg en elders zijn al een aantal WSL-wonmgen in Zwanenburg bewoond

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3