Weer werkte niet mee tijdens zeskamp Hans Vierdag smaakmaker Ronde van Leusden Johan van den Hengel bokaal uitgereikt Spannend competitie- verloop Leusden Troef KPJ ging op weekend i - i Souvenirs 600 Nationaal jeugdbowlen Schaaksimultaan Gezellig Eemelaar familietoernooi Leusder Krant Achterveld FOTO-KOPIE En natuurlijk werden de winnaars beloond ACHTERVELD De Jeugd commissie van de sportvereni ging S.V.A. organiseerde zondag voor alle leden van de jeugdelf- tallen een zeskamp. Tevens vond de finaleplaats voor de Johan van den Hengel-bokaal. De op komst van de Jeugdspelers was redelijk. Het deelnemersaantal van de pupillen was heel wat groter dan van de Junioren: van het A1 elftal waren slechts twee spelers aanwezig. Dit ondanks het feit dat er wel eens gemopperd wordt dat er voor hen in Achterveld weinig te beleven is. Van de zijde van het publiek was er ook een redelijke belangstelling. Jammer was wel ACHTERVELD Zaterdag en zondag werd door de tennisver eniging De Eemelaar weer het jaarlijks terugkerende familie- toernooi gehouden. Aan dit toer nooi werd door 142 personen deelgenomen die werden Inge deeld over 14 poules. Hoewel de weersomstandig heden niet al te gunstig waren kon het toernooi geheel worden afgewerkt en heerste er steeds een prima stemming. De wed strijdcommissie bestond uit Ella Kelder, Tineke Duits, Wijnand Brink en Gerrit van Bekkum Na afloop van de wedstrijden op za terdag werd er in het clubge bouw in een zeer opgewekte stemming een gezamenlijke dat het weer niet meewerkte De wedstrijden moesten verschil lende malen onderbroken wor den vanwege de regen. Ondanks dat wist de hoofdspelleider Kees Hilhorst het met zijn 25 mede werkers toch te klaren en kon nog binnen het tijdschema de prijzen worden uitgereikt. De onderdelen van de zes kamp waren hardlopen, zaklo- pen, doelschieten, hindernis- baan, ringsteken en flessensla- lom Het ringsteken en de slalom gebeurde op de fiets Na veel rekenwerk was de uitslag als volgt: Groep 1. jongens van 8 jaar: 1e. Peter de Vaal, met 2577. 2e. broodmaaltijd gebruikt. Poule-winnaars: poule 1: Jan van Ooijen en Marco de Ruiter poule 2 Nol en Theo Wessels poule 3 Ed en Die Overmars poule 4 Wim en Pieter van der Horst poule 5 Martin en Stephan Beij- neveld poule 6 Dick en Jeroen Groten huis poule 7 Eddy en Michel Annink poule 8 Greet en Peet Wessels poule 9: Corrie en Isolde Vons poule 10: Truus en Ronnie Gro tenhuis poule 11 Stalenhoef-Saels poule 12: Ineke en Lucy Heyliger poule 13 Yvette en Jan Rijnbeek poule 14: Pierre en Ron Giesbers Alex Boersen met 2314 en 3e Jeroen van Druten met 2116 pun ten Groep 2, jongens 9 jaar en meisjes 10 jaar: 1e. Lars Valkonet met 2821, 2e. Peter Tolboom met 2645 en 3e. Jeroen Peters met 2642 punten Groep 3, jongens 10 jaar en meisjes 11 jaar: 1e Michel Rutte met 2697, 2e Anja Voorburg met 2688 en 3e Hennie Burgsteden met 2685 punten. ACHTERVELD In het kader van het uitwisselingsprogramma vertrokken vrijdagavond 30 K.P.J.-ers naar Brummen waar een weekendbezoek werd ge bracht aan de K.P.J. afdeling van die plaats. Na het ontvangst werd er een kennismakingsspel ge speeld. De deelnemers werden in een grote kring geplaats met een microfoon in het midden. Om de beurt kwamen er een Achtervel- der en een Hultenaar aan het woord om zich aan elkaar voor te stellen. Na de kennismaking was er gezellig dansen in het club huis. Na afloop werden de Ach- terveldse deelnemers verdeeld over de gastgezinnen. De zaterdagmorgen werd be gonnen met een puzzelrit in de Groep 4 jongens 11 jaar en meisjes 12 jaar: 1e. Huub Brinkhof met 2679, 2e. Mark Tolboom met 2819,3e. Jan van Gulil met 2541 punten. Groep 5, jongens 12 jaar en meisjes 13 jaar: 1e. André van de Pol met 3032, 2e. Frank Tolboom met 2819 en 3e. Fred van Wijngaarden met 2737 punten. Groep 6, jongens 13 jaar: 1e Ronald Kok met 2865, 2e Fred Steenbeek met 2717 en 3e. Arnoud Vlug met 2693 punten. Groep 7, jongens 14 jaar en meisjes 15 jaar: 1e Peter van Ruitenbeek met 3085, 2e. André Voorburg met 3049 en 3e Harry van Dalen met 2797 punten. Groep 8, jongens 15, 16 en 17 jaar: 1e. Gerard van de Breemer met 3317, 2e. Fred van de Pol met 3000 en 3e Paul Leermakers met 2938 punten De wisselbekers werden dit jaar gewonnen door André van de Pol. Peter van Ruitenbeek en Gerard van de Bremer. De prij zen werden door de voorzitter van de vereniging H Legdeur aan de winnaars uitgereikt. Na de zeskamp vond de finale plaats van de Johan van den Hengel bokaal Er waren vijf fina- listen Peter van Ruitenbeek, Fred Steenbeek, Jos Tolboom. Peter Tolboom en Jos van de Belt De finale werd in drie series afge werkt De finalisten mochten hun schoten afvuren op de keeper van het 1e elftal Bertus Tolboom Hij werd slechts viermaal gepas seerd. Na afloop bleek de jongste finalist winnaar van de bokaal te zijn. Hij wist tweemaal een doel punt te maken. Jos van de Belt werd tweede en Peter van Rui tenbeek derde. De bokaal werd in het bijzijn de zusters en broer van Johan van den Hengel uitge reikt door Ton van den Hengel De bokaal blijft in het bezit van de vereniging De winnaars kregen elk een herinneringsbeker uitge reikt LEUSDEN De tweede perio de van de klaverjascompetitie kenmerkt zieh door een onge- kend spannende slotfase. Nooit eerder gebeurde het dat er zo kort voor de laatste competitie avond nog zoveel kanshebbers voor het periodekampioenschap waren Doordat afgelopen don- derdag de heer Nijhuis vernieti- I gend uithaalde 6082 punten —en de heer Mulder een belang rijke misstap maakte (3586 pnt.), terwijl mevrouw Bolt en de heer Dekker deden wat gezien hun klassering mocht worden ver wacht. kwam met nog 2 speel- ACHTERVELD - Tijdens de festiviteiten rond het 600-jarig I bestaan van Achterveld zal op maandag 30 augustus om 20.00 uur een schaaksimultaan wor- j den gehouden in Ons Gebouw. I Hiervoor zal een grootmeester ,,op dit gebied worden uitgeno digd, die het zal opnemen tegen maximaal 35 deelnemers. De j deelnemers moeten wel Achter- velders zijn. Wie die grootmeester zal zijn is momenteel nog niet bekend I doch het zal óf Jan Timan zijn óf avonden voorde boeg de volgen de competitiestand op het score bord 1 Hr Nijhuis 51839, 2 Hr Dek ker 51795. 3 mevr Bolt 51785. 4. Hr. Mulder 51661 en 5 mevr. G. de Ridder 50841 punten De uitslag van de avond zag er als volgt uit 1 Hr. Nijhuis 6082, 2. mevr. v.d. Berg 5217, 3 Hr. Hondorp 5204, 4 Hr Braakman 5125, 5. mevr. Kleefstra 5121, 6 mevr. v. Water schoot 5085, 7. Hr. v. Water schoot 5045, 8 Hr Dekker 4981. 9 mevr Bolt 4891 en 10. Hr Bolt 4864 punten Sosonkow Het ligt in de bedoe ling het deelnemersveld als volgt samen te stellen: 1e. aanmelding deelname schaakliefhebbers 2e. via voorselectie scholen 3e. genodigden Teneinde een zo juist mogelijk beeld te krijgen van de deelname kunnen belangstellenden zich via de strook van de huis-aan- huis bezorgde schrijvers aan melden De strook dient vóór 20 juni te worden afgegeven bij de heer A. Wessels, Van Oldenbar- neveltstraat 8 te Achterveld omliggende bossen met na af loop een picknick. Daar werd tevens een reclame spel gedaan. De deelnemers moesten op een reclamewoord zelf een soort to neelstukje maken. Na afloop was men vrij en kon er gezwommen worden, waarvan druk gebruik werd gemaakt. In de avonduren werd er weer gezellig gedanst. Op zondagmorgen was er een gecostumeerde voetbalwedstrijd georganiseerd. Alle deelnemers mochten gelijk op het veld en er werd met twee ballen gespeeld Na deze voetbalwedstrijd werd bij de gastgezinnen de maaltijd gebruikt en tevens afscheid ge nomen. Om 14.00 uur was het weer verzamelen en werd tot slot nog een zeskamp gehouden. Hierna werd in het clubhuis een koffiemaaltijd gebruikt en werd er nog tot 21.30 uur gezellig na gepraat over het weekend Zondag 20 juni zal er een Kring fietsrally worden gehouden. Het is de bedoeling dat de deelne mers om 16.00 uur bij Rien Coen- ders starten. Wat er tijdens die rally gedaan zal worden, blijft nog een verrassing. Een ding kan men gerust over zijn, voor eten en drinken wordt gezorgd. N0D,G? a u* IJ Rozendaallaan 9 Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN/CENTRUM - In de Korf werd zaterdag de nationale finale om het jeugdkampioen- schap van de Nederlandse Bow lingfederatie gehouden. Vlaar- dingen 1 werd winnaar met 18 punten en een pinval van 5537 (gemiddeld per game 184,5!), ge volgd door Vlaardingen 2 met 14 punten en een pinval van 5124 (gemiddeld 171) en Leiden met 11 punten en 4868 aan pinval (gemiddeld 162). De hoogste ga me was 248 van Ronald Fit. ACHTERVELD Ter gele genheid van de festiviteiten rond Achterveld 600 zullen er door de Stichting souvenirs te koop wor den aangeboden. Deze souve nirs zijn te verkrijgen in diverse winkels in Achterveld en bij J. C. de Jong, Verjaagde Ruiterweg 20. Het zijn Int Parkeerschijven (per 1 juli verplicht) f3.00 per stuk. long-drinkglazen a f 1.50 per stuk en stickers f0.75 per stuk. Ook zijn er nog vlaggenstok- ken met houder te koop a f5,00 per stuk Deze zijn verkrijgbaar bij textielhuis Wijntjes en op Ver jaagde Ruiterweg 20 zo'n 50 renners, dat nog 14 se conden zou verliezen maar daar na sterk terugkwam. LEIDERSPRIJS Vierdag heeft veel werk ver richt en kwam vrijwel elke ronde als eerste door Alleen in de pre miesprintjes liet hij de eer aan zijn mede-vluchters. Weldra was hij dan ook zeker van de leiders- prijs. Op 15 ronden voor het einde ontmoette Chris Jakobs de man met de hamer. Hij moest zijn maatjes laten gaan en werd door beide volgersgroepen gepas seerd, waarna hij gedesillusio neerd opgaf. Nog vijf ronden hield het zwevende duo de onge lijke strijd vol, maar ook v.d. Hoef en Verwayen gaven de pijp aan Maarten toen zij door het peloton waren achterhaald. De zes koplopers hadden vijf ronden voor de finish nog 55 seconden voorsprong, maar het ontwaakte peloton kwam steeds dichterbij. De afstand bleek ech ter net iets te kort om de lange ontsnapping helemaal ongedaan te maken. Al van zeer ver trok Ron Mackay de eindspurt aan en winnend (80 km in 1 56.48) overschreed hij als eerste de eindstreep. Beumer hield Hans Vierdag van de tweede plaats af. Ook dit trio deelde royaal in de gunsten van kiss-miss Miranda en wellicht is Vierdag voortaan wat meer in het Ros Beyaart te vinden? Hoffmann, Van Leijen en Noy finishten als 4e, 5e en 6e en op amper 20 seconden won H. Ruitenberg (Oldebroek) de sprint van de hoofdmacht, voor W. Gomes (Amsterdam), W. Pa ter (Barneveld) en H. van Dijk (Veenendaal). Ook de „spoor zoekers" in de vooruit rijdende BDU-auto hebben het uitstekend gedaan. In alle drie de koersen bleven zij netjes op kop, maar het was zonder een pilsje wel erg warm op hun vooruitgeschoven positie. De Leusdenaar Hans Vierdag was de grote smaakmaker bij de amateurs m de 6e Ronde van Leusden. - Een compact peloton amateurs gaat van start LEUSDEN/CENTRUM -Zon der afbreuk te doen aan de pres- latles van de nummers 1 en 2 in de woensdag gehouden 6e Ron de van Leusden, willen wij plaats genoot Hans Vierdag de grote smaakmaker noemen van dit wielergebeuren. De organisatie, In handen van de Ren- en Toer club Amersfoort was ook dit maal, met good old Ties Veldman aan het voortouw, uitstekend. Het was ook prima fietsweer en eigenlijk alleen jammer, dat de massaal verwachte publieke be langstelling wat achterbleef. De Ronde van Leusden was een combinatie van drie wedstrij den: voor trimmers, voor liefheb bers/veteranen en voor ama teurs. Op de strijd van de trim mers komen wij donderdag cur sief nog terug en daarom nu uitsluitend het resultaat. De Leusdenaar Gijs Oudshoorn werd, evenals vorig jaar. met veel machtsvertoon winnaar. Na hem volgden M. Wagensveld (Wou denberg), Hans Kaats (Houten), Ft. v. d. Water (Leusden), H. Ver steeg (Achterveld), S. van Beek (Barneveld), H Ringler (Wou denberg), A. Schoonderbeek (Leusden), E. Heurneman (Bar- - Het amateurspeloton in de boch neveld) en R. Ottenhof (Blari- cum). Totaal 91 vertrekkers. LIEFHEBBERS/VETERANEN Niet minder dan 97 liefhebbers en veteranen vertrokken daarna voor hun klus van 40 kilometer of 28 ronden. ,,Je hoeft er maar 96 achter je te laten om te winnen", meenden wij Gerard van 't Kloos ter voor de start horen zeggen en deze Utrechtse provinciale kam pioen uit Leusden-Zuid leek het niet bij woorden te laten. Hij nam direct het initiatief en bleef vier ronden lang met voorsprong op kop. Die winst was te klein, want al spoedig bleek de strijdlust in het peloton groot genoeg om de vluchter tot de orde te roepen. Burgemeester J. W. M. Rade maker liet zich ook even zien en via speaker Piet Imbos ook ho ren. Hij was thuis uit een dubbel verjaardagsfeest weggelopen en kon derhalve niet lang blijven. Halverwege de koers stapte de Leusdenaar H. van Herwaarden af en plaatsten John en Paul Ossendrijver enige plaagstoten. Met nog 12 rondjes voor het kromme stuur nam de Harderwij ker H. Hijmissen de benen, Drie ronden voor de finish kreeg hij gezelschap van B. v. d. Burg en de sprong van Jan Sandbrink in de laatste twee ronden bleek net iets te kort voor een volledig succes. Van den Heuvel (Haar- zuilen) klopte Hijmissen in de eindsprint en de Amersfoorter Sandbrink kwam als derde over de streep. Vervolgens finishten R de Wil de (Epe), B. Blom (Wilnis), C. van Lijn (Lopik), J. v. d Weijden (Uit hoorn) C. Berkhof (Barneveld), E. Smit (Scherpenzeel) en H de Brouwer (Apeldoorn). De win naar reed de 40 km in 58 minuten en 14 seconden Geen wielerron de zonder ronde-miss en in Leusden trad als zodanig op de voorgrond Miranda Romkes, met achterop shirtreclame voor het bekende Ros aan de Hamers- veldseweg. Zij wist drommels goed, wat van haar verwacht werd en de top-drie uit de drie koersen zijn niets tekort geko men. VIERDAG Zonder Dick Willigenburg de winnaar van vorig jaar tobt met een onwillige rug en dan is het slecht fietsen maar met de Leusdenaar Hans Vierdag (pro vinciaal Utrechts kampioen 1982) werden de circa honderd amateurs door onze wethouder van sportzaken, de heer G Wou denberg. de ongewisse toekomst van 80 kilometer ingeschoten De knal uit het startkanon heeft Vierdag danig laten schrikken hij koos onmiddellijk het hazen pad. Achteraf verklaarde de Leusdenaar, dat het niet de knal was, waarvoor hij vluchtte, maar eerder de wens om buiten het pelotonsgedrang te komen Dat kan op twee manieren: of op kop zien te komen, of je laten afzak ken naar de staart van de lange bontgekleurde sliert, die op de fraaie zomeravond 55 keer door oud-Hamersveld trok. Hans ver koos de eerste mogelijkheid en heeft de hele 80 kilometerop kop of in de kopgroep gefietst Na acht ronden en dus ook evenveel punten voor het leiders klassement had hij 12 seconden voorsprong op Tonny v.d Berg (ook uit Leusden), F. Bosman uit Soest en de Amersfoorter A Dijksma en 23 seconden op de grote groep. Het groepje van drie werd door het feljagende peloton opgeslokt, maar Vierdag hield stand. Zijn ontsnapping kreeg perspectief toen Rob Hoffmann (Ermelo), Theo Noy (Amstel veen), Chris Jakobs (Hilversum), Ron Mackay (De Meern), Ri chard Beumer (Ede) en Cor van Leijen (Wageningen) zich bij de eenzame vluchter konden voe gen. Dit zevental heeft daarna de wedstrijd geheel beheerst. Half- koers hadden de leiders 40 se conden voorsprong op twee nieuwe weglopers Wieger v.d Hoef uit Baarn en Gert Verwayen uit Andelst en 1 minuut 10 seconden op het peloton van nog - De winnaar van de Ronde van Leusden bij de liefhebbers wordt geïnterviewd - Hoe sterk is de eenzame fietser?

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5