Kantongerecht Amersfoort Leusder Krant Bowlingkorting Trekker behendig heidwedstrijd Verkeers ongeval Bongerd helpt meisje in Opper Volta Bowlen in de zomermaanden in De Korf voor een zomerprijsje! voor superbesporinq_j Leg deze advertentie naast uw gasrekening! Goedkoper bowlen met de Leusder Krant DWS SS^PUR super-isokitie BUURTSCHAPSBORDEN AKTIVITEITENCENTRUM: „DE KORF" - LEUSDEN. MWhüiXl zomesrm/ nm meubelsysteem isolatie loont v°W^e^\mHE^eEf^20ffHESTea(f ZONNEmt^OHHeSTCEK! leislag dakleer mee DINSDAG 15 JUNI 1982 LEUSDER KRANT 6 AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 10 juni 1982 ver scheen de heerH. uit Utrecht, die terecht moest staan wegens een snelheidsovertreding 140 km i.p.v. 100. Aangezien er boven dien sprake was van recidive, was de eis van de officier niet mals tenuitvoerlegging van het vonnis van de vorige keer, d.w.z 6 maanden geen rijbewijs, bene vens f600,— boete en een nieu we voorwaardelijke ontzegging voor 8 maanden met een proef tijd van 2 jaar. Verdachte kon zich vinden in een boete, maar vond de bijkomende straf buiten proporties Officier ,,Als u weet hóe ge ring de kans is dat iemand gepakt wordt en ik zie hoe vaak dat met u het geval is, dan overkomt u die 140 km niet toevallig eens een keer, maar dan is het gewoon uw rijstijl We zitten hier voor de verkeersveiligheid die door men sen als u grondig in gevaar ge bracht wordt. Als ik nu tegen de kantonrechter zeg: leg die straf maar niet ten uitvoer, dan is dat voor u een vrijbrief om uw gang te gaan. Als u voor uw werk als directeur een auto nodig heeft, dan neemt u maar een chauffeur in dienst Op de vraag van de kanton rechter waarom verdachte, als hij zijn rijbewijs dan zo belangrijk vond, de vorige keer niet van het vonnis in hoger beroep gegaan was, antwoordde verdachte dat het parket hem verkeerd had in gelicht Omdat hij voor zijn werk naar Amerika moest, had hij te lefonisch contact opgenomen met het parket, maar er was hem niet verteld dat de zaak aange houden kon worden tot zijn te rugkeer. Kantonrechter; „Onjuiste voor lichting is natuurlijk niet uitge sloten, maar ik vind het onver standig en naïef om over zo iets belangrijks te bellen Laat dat een les voor u zijn voor de vol gende keer. Ik wil me nu even terugtrekken om over deze zaak na te denken." Na terugkeer van de kantonrechter luidde zijn uit spraak: „Ik zal u niet in het onze kere laten, u kunt nog blijven rijden, maar vanaf het moment dat u dit gebouw verlaat, veran dert u uw rijstijl Omdat de moge lijkheid bestaat van foute voor lichting, maak ik gebruik van de mogelijkheid die de wet mij geeft. Ik mag éénmaal uw proef tijd met 1 jaar verlengen. Daar naast geef ik u een boete van f 1200,— of 30 dagen hechtenis bij niet betalen, plus een nieuwe voorwaardelijke ontzegging van 8 maanden met een proeftijd van 2 jaar." GEEN HAAST De heer F. uit Leusden was in Soest door rood licht gereden Op de zitting vertelde hij dat hij zich van geen kwaad bewust was geweest toen de agent hem aan hield: „Ik begreep niet eens waar het over ging toen die agent me liet stoppen, ik had helemaal geen haast. Ik herinnerde me alleen dat ik achter een grijze bestelauto gereden had, die me misschien het uitzicht wat had belemmerd. Toen we er samen niet uitkwamen zei die agent: ik zal maken dat u een dagvaarding krijgt, dan kunt u hetopdezitting uitleggen". De kantonrechter nam er de tijd voor om de heer F. uit te leggen dat hij er zeker niet van beschuldigd werd een slecht mens te zijn „We verwijten u niet dat u het opzettelijk deed, dat wordt heel anders aangepakt. Dit betreft slechts een kleine on achtzaamheid die iedereen wel eens overkomt, mij ook. Iemand kan een moment afgeleid zijn, zonder dat zelf te weten en daar is een vast tarief voor: f 110. boete HANGERIG De volgende verdachte stond terecht wegens overtreding van de leerplichtwet: volgens het proces-verbaal had hij verleden jaar 1 dag bij de Pinkstervakantie getrokken en zijn kinderen al op vrijdag voor de Pinksteren van school genomen. „Ik ben het er niet mee eens dat ik hier moet verschijnen," aldus verdachte. „Waren uw kinderen dan wel op school?" „Nee. ze waren hangerig. We zijn maar een paar dagen weg geweest en dan word je meteen beschuldigd dat je op één lijn staat met al die mensen die hun kinderen voor de wintersport van school nemen Daar wil ik niet van beschuldigd worden, dat doen we nooit." Officier „Kom er liever eerlijk voor uit dat u uw kinderen een ACHTERVELD - Vorige week dinsdagavond werden er in Achter veld weer twee buurtschappen onthuld. Het betrof hier de Deliana van VZeedestraat en de Hendrik van Viandenstraat. Een uitgebreid verslag van deze onthulling stond in deze krant van afgelopen donderdag. Echter zonder de bijbehorende foto's. Die foto's plaatsen we vandaag. Het bord van buurtschap 'Bisschop Hendrik' werd ontworpen door Jan Siewe en gemaakt door Frans Kerkhof. De ontwerper en maker van het buurtschapsbord 'Het Jagerspad'zijn respectievelijk de heer Bergenhenegouwen en de heer Eijgenraam. dag van school hebt genomen, dan dat u met smoesjes aankomt van "hangerig". Het gaat er om dat het besef dat leerplicht vóór vrije tijd gaat, niet meer leeft bij de ouders. Vroeger kregen we hier alleen ouders die hun kinde ren om een of andere reden niet meer naar school konden krij gen. De laatste jaren komen er steeds meer mensen hier die om de officiële vakantie heen een paar dagen extra vrij nemen om allerlei redenen: het beroep van de vader brengt vaak mee dat er wat aangeknoopt wordt, men gaat met familie of kennissen op vakantie die in een ander gedeel te van het land wonen en andere schooltijden hebben, bovendien zijn reizen vaak goedkoper als men net buiten de vakantiepiek blijft. Dat kan niet. Er zijn nu eenmaal regels, waaraan men zich te houden heeft. Alleen bij heel bizondere gelegenheden kan het hoofd ontheffing bij de inspecteur vragen. Ik eis f 100,— boete of 4 daqen hechtenis." De kantonrechter voegde hier nog aan toe dat het zeer besmet telijk werkt om vrij te nemen om de vakantie heen. „Het besef dat je je aan regels die democratisch tot stand gekomen zijn, houden moet, is aan het verdwijnen Daar wringt de schoen, ik veroordeel u conform de eis." ACHTERVELD - Na verloop van een groot aantal jaren zal er op zaterdag 10 juli weer een trek ker-behendigheidswedstrijd wor den gehouden. Een aantal jaren geleden werden deze wedstrij den elk jaar georganiseerd. Tij dens deze wedstrijden worden de deelnemers getest op hun vaardigheid in het besturen van een boerentractor. Degenen die het snelst en goed de onderdelen afwerken komen In het bezit van fraaie prijzen. De organisatie is in handen van de K.P.J. en de A.B.T.B. De wedstrijden zullen plaatsvinden op het gemeentelij ke terrein, zijnde het vroegere land van Gerard Kok. Het terrein is bereikbaar vla het Moespot plein of via de weg recht tegen over de Schoonderbekerweg. De wedstrijden zullen om 11 00 uur aanvangen. De aan vang zal op een zeer officiële wijze plaatsvinden. Enkele on derdelen zijn het terugsteken van een bandenwagen dp i»»n ring steken. watertoren, evenwichts-1 balk en bielzenbaan. De deelnemers zullen door een deskundige jury worden beoor-1 deeld Bezoekers aan deze wed- strijden kunnen een aantal mooie prijzen winnen door mee te doen aan gewicht schatten en koe melken. Een ieder die aan deze wed- strijden wil deelnemen kan zich opgeven bij Jan van de Burgwal, Klettersteeg 26. tel. 03425-1452. De K P J - en A.B T B -leden krij gen een uitnodiging thuisge stuurd In verband met de organi satie dienen de deelnemers zich wel op te geven vóór 3 juli. De prijsuitreiking zal 's avonds plaatsvinden in Ons Gebouw met medewerking van de Mustangs die het muzikale gedeelte zullen verzorgen. ACHTERVELD Op het kruispunt Van Oldenbarnevelt- straat en Pater Stormstraat vond vorige week een aanrijding plaats tussen een personenauto en een motorfiets. De bestuur ster van de personenauto me vrouw S. uit Leusden wilde ter plaatste het kruispunt overste ken. Door de bestuurder van de over de Pater Stormstraat rijden de motor werd haar geen voor rang verleend. De bestuurder en de duopassagier van de motor werden van het voertuig geslingerd GEVONDEN Fiat autosleutels, bruine leren portemonnee met 45 gulden, gele zonneklep, huissleutels in etui, knipportemonnee met huissleutel. (Van één onzer medewerkers) Op donderdagmiddag 17 juni begint om vier uur in de openba re kleuter- en lagere school „De Bongerd gelegen aan de As- schatterweg 36, een fancy fair. Nu eens geen aktie ten eigen ba te, maar een aktiviteit die ten doel heeft een meisje in Opper Volta te steunen. Twee jaar geleden kwamen ou- Horc on l#»erkrachfpn van de openbare school op het idee om eens iets te ondernemen voor anderen, die in een wat minder rooskleurige positie verkeren. De school kwam in kontakt met de stichting „Foster Parents Plan", een stichting die er naar streeft via een regelmatige gelde lijke bijdrage kinderen in derde wereldlanden te steunen. De fancy-fair die „De Bongerd" twee jaar geleden organiseerde werd een grandioos succes. Men slaagde er niet alleen in het gestel de doel, de adoptie van één kind voor de periode van twee jaar, te bereiken, men hield bovendien dik geld over. Als resultaat van de twee jaar geleden actie werd Yusuf, een jongen die woont op Noord-Cele- bes, geadopteerd. De school heeft inmiddels al enkele brieven van Yu suf ontvangen, terwijl Yusuf ook re gelmatig post ontvangt van de school in Leusden Omdat er toch veel geld over was na de twee jaar geleden gehouden aktie werd besloten een tweede kind via het Foster Parents Plan te adopteren. Het werd deze keer een meisje. Het betreffende meisje, Ki- ta genoemd, woont in Opper-Volta en weet zich nu ook gesteund door een groot aantal kinderen in het Hollandse Leusden „De Bongerd" wil graag nog jaren doorgaan met het steunen van bei de kinderen maar heeft daartoe na tuurlijk wel regelmatig geld nodig. Vandaar dat de hele school don derdagmiddag en -avond in een kermisachtige toestand zal verke ren. De leerlingen, daarbij gesteund door ouders en leerkrachten zijn al geruime tijd in de weer om allerlei artikelen te vervaardigen, die don derdag verkocht zullenworden Verder is er een rommelmarkt, een rad van avontuur, een grabbelton en veel muziek. De Leusdense middenstand heeft in het feest bijgedragen door veel artikelen ter beschikking te stellen, die donderdag bij opbod verkocht zullen worden. Vroeg naar huis gaan hoeft nie mand In de school is een restau rant opgezet waar allerlei hapjes te verkrijgen zijn. Ouders met kinde ren kunnen rustig hun gang gaan, want in de school is er gezorgd voor kinderopvang. De fancy-fair aan de Asschatter- weg begint om 16.00 uur en zal doorgaan tot 21.00 uur. De Leusder Krant biedt u tijdens de zomermaanden (van 1 juni tot en met 31 augustus 1982) de gelegenheid om met korting te gaan bowlen op de banen van het activiteitencentrum De Korf. Lekker een uurtje ontspannen in een sfeervolle omgeving! Tegen inlevering van onderstaande bon krijgt u voor het eerste uur per baan 2,50 korting. op het toch al lagere zomertarief. Die tarieven zijn van maandag tot en met vnjdag en zondag van 14 tot 19 uur: 17,40 per baan per uur, maandag tot en met donderdag en zondag van 19 tot 24 uur: 22,50. Vrijdag van 19 tot 01.00 uur en zaterdag van 10 tot 01 00 uur 27,50 per uur per baan. tegen inlevering van deze bon krijgt u 2,50 korting voor het eerste uur per baan op het bowlen in het activiteitencentrum De Korf in de periode van juni toten met augustus. I Naam: I Adres: STEEDS IETS BIJZONDERS Bruynzeel Monta, dus beter kan niet. Zelf samenstellen, eindeloos kombineren. Staanders «ar-ar 22,75 Le9p,:ra? 16,90 ""TE? 96,50 en laden met geleiders v,nal 29,50 ACHTERVELD Ook dit jaar zal er door de muziekvereniging D.W.S. weer een rommelmarkt worden gehouden. De opbrengst komt geheel ten goede aan de vereniging voor aankoop en ver vanging van nieuwe instrumen ten. Het is de bedoeling dat op donderdag 17 en donderdag 24 juni de „rommel", die de bewo ners aan de muziekvereniging willen afstaan, zal worden opge haald. Degenen die een grotere hoe veelheid rommel hebben en de genen waar men op genoemde datums niet is geweest kunnen bellen naar J Hilverts. tel 033- 945882 De spullen zullen dan alsnog worden opgehaald. De muziekvereniging hoopt dat de inwoners ook dit jaar weer veel spullen aan haar zal willen af staan VERLOREN Treinabonnement, donkerblauw jasje met asymmetrische sluiting; gymnschoenen; groene dames fiets merk Eminent; 3 Renault sleu tels; betaalpasje; goudkleurig da meshorloge met zwart handje; toe- ristenkaart; damesbril; veldkijker; autosleutel in rood etui; gouden da meshorloge, merk Pontiac. Prima pvc kwaliteit. Geschikt voor elke over- kapp,ng/afschejdj Afmetlngeex^Mcm.pe, Plaat slechts 10.- Zelf-leg tapijt Kamerbreed, in tal van kleuren en dessins. Regelrecht uit eigen voorraad! Nü bij BouwVana op 400 cm breed, per strekkende meter 29,-39,-49,-59,- tot 129,- J Spouwmuurlsolatle PUR polv-urethaan - absoluut formaidehvde-gasvri) - waterafstotend (TNO-getesü, minimaal 10 jaar garantie op vocht doorslag - hecht uitstekend aan de spouw wanden - goedgekeurd door TNO en bks (bureau kwaliteitsbewaking spouwmuurlsolatle) THERMOLAN - glaswolvlokken van Bayer Owens Corning onbrandbaar goedgekeurd door TNO en BKS OE PLUIM VERZORGT UW KOMPLETE SUBSIDIE-AANVRAAG Dubbele beglazing THERMOPANE - De Pluim installeert Glaverbel Thermopane (met komo-k" - op aanvraag speciale offi woningbouw- en bnjfljv -10 jaar garantli -1 Jaar gratj^glj PlUllTW Bekijk eens hoeveel u gaat besparen door spouwmuur-isolatie en thermopane beglazing BIJ een gemiddeld huls bespaart u jaarlijks •spouwmuurlsolatle 800 mJ aardgas •thermopane - - 600 mJ aardgas u ziet Isolatie loont! En vergeet i overheid subsidie geeft op isoleren, spouwmuui ramen (15 tot een maximum bedrag uw huls isoleren. Door erkende vakmei Geen enkel Snel en afdoend Onder houdvnj Grote rol,an 10 meier lang en 1 meter breed bij Bouw Var,a voor AMERSFOORT Wielewaalstrut 19 Tet 033-752043 AMSTERDAM NOORD Papaverweg 42 Tal 020-321592/326653 AMSTERDAM WEST: De Wittanatraal 144 Tal 020-644105 AMSTERDAM ZUID: Trompenburgalreet 6 16 Tel 020-421669/422204 ALKMAAR OVERDIE Phoenristreet 35 Tal 072-113705/114017 ARNHEM: Scheepednfl 91 Tel 065-610276/621467 LEIOEN. Zoeterwoudeeweg 11 Tel 071-764623/766113 MAASTRICHT: Heerderweg 146 Tel 043-624785/620645 TILBURG Korveleeweg 227 Tel 013 433749/323346

Leusder Krant | 1982 | | pagina 6