Van der Postlaan moet snel verlegd worden Montessorischool vijf jaar Planadviesgroep zet werkzaamheden voort Saltarino: combinatie van circus en variété Savoortseweg afgesloten foor autoverkeer Zomercursussen School voor Wijsbegeerte Oud papier- aktie Palet Rooie Vrouwen Vergadering werkgroep Milieu-educatie foorstel donderdag in de raad Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. TROUWKAARTEN Vrijdag twee voorstellingen Herhaling reanimatiecursus DINSDAG 22 JUNI 1982 plaatselijk nieuws r verslaggevers) in de raadsvergadering aan de__ orde. Ue Kosten van hei geheel bedragen 1,77 miljoen gulden. Het gedeelte van de Van der Postlaan. waar het om gaat. ligt tussen de insteek naar Groen houten en Clarenburg (de doorgaande weg door de nieuwe wijk Zwanenburg). Op dat ge deelte komt de Van der Postlaan zuidelijker te liggen dan nu het geval is. De weg komt aan de andere kant van de kleine wonin gen aan Hoefijzeren Stijgbeugel te liggen en gaat ook achter de boerderij van de familie Los aan de Hamersveldseweg om. Die verlegging is al jaren ge pland, maar kon tot nog toe niet worden uitgevoerd omdat de boerderij van Van Herwaarden in de weg stond Dip hrterderij ie PMJTB'KAPPMT GEVONDEN Chroomkleurig dameshorloge; platenbon. VERLOREN Rood etui met auto- en huissleutels; 2 bankbil|etten van 5 guldenverzekeringsplaatje bromfiets WDW-049 boodschappentas met rijbewijs en paspoort; rijbewijs; leesbril met halve glazen en zilverkleurig montuur; donkerblauw trainingsjack; welpenpet, groen met rode wolf; zilveren ring met inscriptie: Rene 10-4-'82, in tissue; gouden ring, goudkleurig kettinkje met roosje; wit damesjack maal 40. WEGGELOPEN Zwarte kater met lichtblauw halsbandje en vlooienbandbruin witte hond; grijs bruin konijn; grijs poesje. AANRIJDING Woensdagavond heeft zich op de hoek Spinnerij en Smidse een kleine aanrijding voorgedaan waarbi| twee auto's betrokken waren Het betrof hier een LEUSDEN - Bijna alle ouders en leerlingen bevolkten het schoolplein van Montessori school 't Ronde op vrijdag 11 ju ni om op sobere wijze het feit te vieren dat de school 5 jaar be staat. Zoals gebruikelijk stonden de feestelijkheden in het teken van het „zelf doen". Zo kon men getuige zijn van een stukje openluchttoneel kompleet met verkleedpartij en zang begeleid door muziek uit zelfgemaakte muziekin strumenten in een groot aantal uitvoeringen. De muziek werd gemaakt door Peter van Dijk die weer eens een staaltje van haar kunnen had laten zien door dit in één week met de kinderen in te studeren. Een ruim applaus beloonde zo wel haar als de uitvoerenden. Vervolgens sprak voorzitter Jaan-Cees Overbosch een kort woord, waarin hij even de beginja ren van de school ophaalde ..Nu echter is de school echt af en kom pleet en we zijn daar allen heel blij mee. De school funktioneert goed, het samen-werken geeft voldoe ning en dat geeft resultaten zoals u ook vanavond weer kon zien LEUSDEN De geplande ver- egging van een deel van de Bur- jemeester Van der Postlaan in uidelijke richting moet snel vorden uitgevoerd. Als het even tan moet deze verlegging vol- ooid zijn ongeveer bij aanvang ian het nieuwe schooljaar. Het racé, dat de Van der Postlaan nu lolgt loopt namelijk over de jlaats, waar de nieuwe Kinder- andschool zijn speelplaats gaat (rijgen. Om te voorkomen, dat de (inderlandschool straks In de iroblemen komt, is het noodza- ;elijk snel een besluit tot uitvoe- ing van de verlegging van de veg te nemen. Een voorstel daar- oe komt aanstaande donderdag onlangs afgebroken en nu kan de verlegging dus worden uitge voerd. Door het gereedkomen van de definitieve Kinderland- school is er nu ook haast gebo den met het verleggen van de weg Want die school staat zo dicht langs het bestaande tracé, dt er beschermende maatregelen voor de kinderen getroffen zou den moeten worden, als dat tracé bij aanvang van het nieuwe schooljaar nog in gebruik is. De kosten van het verleggen van de weg het gaat om een stuk van ongeveer 750 meter bedragen f 1.777.250,—. Het col lege stelt de raad voor om de werkzaamheden onderhands aan te besteden aan de firma G. J. van Schoonhoven uit Scherpenzeel kwam uit de Spinnerij en wilde rechtsaf richting Hamersveldseweg rijden. Bij deze manoeuvre gaf hij echter geen voorrang aan de heer S.v B uit Leusden, die met zijn auto op de Smidse richting de Korf reed. LEUSDEN De planadvies- jroep van de gemeente Leusden Held op 16 juni de laatste verga- lering voor de vakantie. Jnaniem bleek de groep van me- ling, dat de werkzaamheden zul- en moeten worden voortgezet. Vel zal door wisseling van raads- eden een andere samenstelling >ntstaan en zullen alle beschik bare plaatsen in de groep wor den opgevuld. De taak van de planadvies groep zal in de toekomst meer coördinerend zijn, terwijl het uit voerend werk zal worden overge dragen naar plangroepen, waar in mensen uit het veld zitting zullen nemen. De voorkeur van de planadviesgroep qaat uit naar het instellen van 3 plangroepen. namelijk een plangroep (ge zondheidszorg, sociaal cultu- i reel werk en sport en rekreatie. Zoveel mogelijk zal worden aan- gesloten bij al bestaande over- legstrukturen. Ter sprake kwam nog even de eventuele bezuinigingen bij de Muziekschool. Steeds is er bij B. en W. op aangedrongen, dat zij het advies van de groep zou in winnen. Nu een dergelijk belang rijk onderwerp de aandacht vraagt wil de planadviesgroep zo mogelijk een advies hierover aan B en W uitbrengen. Daarom is afgesproken dat voor dit onder werp de leden op korte termijn nogmaals bijeen zullen komen. LEUSDEN Op de Internati onale School voor Wijsbegeerte worden in de maand juli twee zomercursussen gehouden. Van maandag 5 tot en met vrijdag 9 juli wordt er een cursus gege ven over Gödel, Escher en Bach met Henk Barendregt, Randy Tollefsen, Bruno Ernst en Erik Heijerman. Douglas Hofstadter vecht in zijn boek „Gödel, Escher en Bach" het werk van deze drie corifeeën uit de Westerse cultuur op een briljante manier door el kaar. Thema's uit dat werk, bijvoor beeld structuren, zelfreferentie en bewustzijn, worden in deze cursus door middel van inleidin gen en oefeningen aan de orde gesteld. Daarbij komen Escher en Bach expliciet ter sprake. Van maandag 12 tot zaterdag 17 juni geeft dr. J.G. van der Bend uit Amersfoort de cursus Spinoza studeren. Voor deze cursus is voorkennis niet vereist, wél een Nederlandse vertaling van de Ethica. Spinoza wordt algemeen be schouwd als de grootste filosoof die Nederland heeft voortge bracht. In vele opzichten is zijn denken nog actueel. In discussies over moderne reli gieuze ontwikkelingen valt vaak zijn naam. Tevens is hij een be langrijke inspiratiebron voor marxistische denkers in Oost-en West Europa. In deze cursus wordt ingegaan op wie deze man was en wat zijn denken was. Dat zal gebeuren door het gezamen lijk lezen en bestuderen van het hoofdwerk van Spinoza, de Ethi ca. Voor nadere inlichtingen over deze zomercursussen kan men kontakt opnemen met de Inter nationale School voor Wijsbe geerte, Dodeweg 8, 3832 RD Leusden. Het telefoonnummer van de school luidt: 15020. - Kinderen namen het kunstwerk meteen in gebruik Waarna hij het woord gaf aan schoolhoofd Dick van den Engel voor het doen plaats vinden van het kunstwerk dat, nu de school klaar is kon worden gefinanciëerd met be hulp van de 1 regelinq Op het schoolplein verborg zich onder zwart doek een fors gede- mensioneerde konstruktie die zichtbaar werd nadat enkele kin deren niet zonder moete de touw tjes hadden doorgeknipt Het ont werp met zijn krachtige en toch speelse lijnen is van Anton de Rid der en het oogstte veel waardering. Niet in het minst bij de kinderen die het onmiddellijk in gebruik namen omdat het kunstwerk tegelijk als speeltuig was ontworpen. Binnenshuis werd met een glas in de hand nog enige tijd nagefeest. LEUSDEN Donderdag 24 juni staat er weer een container bij 't Palet In Leusden zuid. Van 8.15 tot 16.00 uur kan men daarin het oude papier kwijt. Het papier kan ook worden opgehaald na een melding vla de volgende te lefoonnummers: 944523 of 940307. Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Op woensdag 23 1 juni komen de Rooie Vrouwen Leusden voor de laatste keer voor de zomervakantie bijeen i vanaf kwart over acht in De Til. Nu Ans van Kemenade gekozen is voor de nieuwe gemeenteraad, zal zij haar werkzaamheden als kontaktvrouw van de Leusdense Rooie Vrouwen moeten gaan be ëindigen. Daarom zal er deze avond gesproken worden uvei een nieuwe samenstelling van de kerngroep. Het grootste deel van de avond zal echter besteed worden aan een evaluatie van alle politieke aktiviteiten van het afgelopen jaar. Dit zal in spel-vorm gebeu ren. Alle belangstellende vrou wen zijn van harte welkom. Voor nadere inlichtingen: telefoon 943552. LEUSDEN Aanstaande vrijdag (25 juni) komt circus-varié té Saltarino naar Leusden. De tent wordt opgeslagen op het kermisterrein aan de zuidzijde van het winkelcentrum „De Hamershof Er worden voorstellingen gegeven om 16.15 en om 20.15 uur. Saltarino (een produktie van circus Holiday) is een bijzonder circus, omdat het veel elementen van het ouderwetse variété in zich heeft. Zo maakt de befaamde zakkenroller Borra deel uit van de artiesten-stal van Saltarini. Daarin treffen we ook Ramses Shaffy aan, die niet alleen zingt, maar ook een optreden als farao verzorgt. In die laatste hoedanigheid wordt hij begeleid door haremdames, messenwerpers, vuurspuwers, slangeda mes en krokodillen. Een andere massascène in het 25 onderdelen tellende pro gramma van Saltarino vormt het optreden van les Saltimban- ques. Dat is een nabootsing van de illustere komediantengezel schappen uit de vorige eeuw. Een persbericht zegt daar over: „Nostalgie ten top met een vettig lachende spullenbaas, kapa bele kaskadeurs, aktieve antipodisten en jolige jongleurs, met als klap op de vuurpijl de dodensprong van 15 meter hoogte, uitgevoerd door Ie Great Moreno." Verder in Saltarino: de clown Pierino, olifanten van Herbert Fischer, hoge-draadkunstenaar Los Komar uit Cuba, The Gran gers met hun marionetten en de Portugese postuurmakers The Alexis Brothers. Circus-variété Saltarino geeft voornamelijk avondvoorstellin gen, maar in Leusden ook een matinee. Daarbij wordt het programma speciaal aangepast aan het te verwachten jeugdig publiek. Nogmaals het persbericht: ,,De voorkeur van de kinde ren qaat in de matinees steevast uit naar de Ark van Noach. Een Foto: Pierino in aktie in circus Saltarino. bonte verzameling dieren, waaronder apen, ezels, honden, katten, vossen, ganzen en geiten die een vreedzaam samenspel laten zien." Bij dat alles voegt Saltarino nog drie bijzonderheden: een tamelijk groot orkest (zeven leden), een nostalgische inrichting van de circustent en een aan iedere voorstelling voorafgaande buitenparade. Aan die buitenparade, die een half uur duurt, doen alle artiesten mee en deze is gratis te aanschouwen Alle artiesten geven een voorproefje van wat zij later in de tent zullen laten zien. Ondertussen probeert Jan Rauh zich waar te maken als boniseur, hetgeen een deftig woord voor „binnenprater" is. I DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Het zwart-wit gearceerde deel van de Van der Postweg moet binnenkort worden aangelegd LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Woensdag 23 juni: Braderie de Biezenkamp Woensdag 23 juni 20.00 uur: Schoolraad, De Hobbit Donderdag 24 juni 19.30 uur Raadsvergadering, raadszaal Vrijdag 25 juni 16.15 uur: Circus- Variéte, terrein Noorderinslag Vrijdag 25 juni 20.15 uur Circus- Variété, terrein Noorderinslag Maandag 28 juni 20.00 uur: Wel zijn en Onderwijs, raadzaal Maandag 28 juni 20.00 uur: Werkgroep RO van het CML, ex positiecentrum. Zwarteweg 16a Maandag 28 juni 20.00 uur: Coör- dinatieteam, Hamersveldseweg LEUSDEN - De werkgroep Mi lieu-educatie houdt op donder dag 24 juni een vergadering in de commissiekamer van het oude gemeentehuls aan de Burge meester de Beaufortweg. De aanvang is om 20.00 uur. De agenda vermeldt: 1 Notulen vorige vergadering 2. Ingekomen stukken 3. Waterles 4. Schoolprogramma '82/'83 5. Huisvuil 6. Straatnamenboekje 7. Coördinatieteam 8. Inspraakwinkel 9. Militaire oefenterreinen 10. Excursie 11Secretariaat etc 12 Rondvraag 13. Vaststelling volgende verga dering. LEUSDEN Maandag 21 tot n met vrijdag 25 juni wordt de avoortseweg aan de kant van Burg. van der Postlaan afge- loten voor het autoverkeer. Het etspad blijft wel normaal toe- ankelljk. In deze week wordt het kruispunt Groene Zoom - Ba- voortseweg aangepast. Het autoverkeer tussen Leus den-Zuid en Leusden-centrum wordt omgeleid via de zojuist gereedgekomen Zuideruitslag, Hamersveldseweg en Burg van der Postlaan. Het zwembad Bavoort is met de auto vanuit Leusden-Centrum alleen de bereiken via de Zuider- inslag. De omleidingsroute wordt ter plaatse met behulp van borden aangegeven ACHTERVELD Door de plaatselijke E.H.B.O.-afdeling v.erd In januari en februari een reanimatiecursus georgani seerd. Deze cursus werd door een groot aantal personen ge volgd. Om reanimatie goed te kunnen uitvoeren is herhaling minstens tweemaal per jaar nodig. Voorde deelnemers van de januari en februari cursus zal de eerste her haling plaatsvinden vanavond 22 juni van 20.00 tot 21.30 uur in Ons Gebouw. Wordt deze herhaling met goed gevolg afgelegd dan zal aan de deelnemers het reanima- tie-diploma van de Nederlandse Hartstichting worden uitgereikt. De kosten van deze herhaling bedragen drie gulden lftw)/uxt

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5