Jeugdkampioen- ichappen LTV Leusden hockeyclub in het lieuwe seizoen Iwembad Bavoort «spaart 30% energie Vergadering De Haaien Clubkampioenschappen Lockhorst-jeugd eusder Krant Bowlingkorting tijzondere leden- rergadering Lockhorst DWS rommelmarkt Resultaten De Singels Bowlen in de omermaanden in Korf vooreen omerprijsje! ■w> dt Biljarten bij BV'7 5 Had u geluk bij Roda Competitiestand Leusden Troef Anjercollecte Goedkoper bowlen met de Leusder Krant AKTIVITEITENCENTRUM: „DE KORF" - LEUSDEN. o< LEUSDEN/CENTRUM In de Igelopen veertien dagen zijn de ugdclubkamploenschappen espeeld van de LTV Leusden. onder problemen tot zaterdag, iaarop volgens de planning de nales moesten worden ge peeld. Het bijzonder slechte «er heeft geleld tot het uitspe- >n van het toernooi op zondag, ie uitslagen waren: IEA: 1 Els Spijkman, 2. Karolien 'erèl. EA: 1. Hans Robert v.d. Doe. 2. ander Galestin. IEB: 1. Ninke ten Voorde, 2. .larleen v.d. Horst. IEB: 1. Mark Jansen, 2. Jorg Jtenburg. IEC: 1. Petra van Dongen, 2. luliëtte Voeten. JEC: 1. Edwin Cornelissen, 2. Erik Cornelissen. GDA: 1. Ton Lemstra/Eline Maas, 2. Joep Roseboom/Ester van Loenen. GDB: 1. Renèe en Jan Pieter Tuininga-Vincent Gauthier/Sas- kia Spaargaren moet nog wor den gespeeld. MDA 1. Ester van Loenen/Eline Maas, 2. Chantal Mot/Aronde Klave. MDB: 1. Petra van Dongen/Bar- bara Weber, 2. Clementine Roest/Juliètte Voeten. JDA: 1. Tom Lemstra/Huib van Alphen, 2. Jeroen v.d. Burg wal/Joep Roseboom. JDB: 1. Edwin en Erik Cornelis sen, 2. Richard van Dop/Mark van Doorn. - De finalisten van de /eugdclubkampioenschappen bij de LTV Leusden. SENIOREN Met de clubkampioenschap pen voor senioren Is een week eerder dan voorzien een aanvang gemaakt vanwege het aantal van 400 te spelen partijen (vorig jaar 250). Ton Schuur en Betty Klave zijn als eersten geplaatst. LEUSDEN Hoewel het hoc- leyselzoen 1981-1982 nog maar lauwelijks Is afgesloten —voor te ware liefhebbers met de ge- neldlge zege van Nederland In et toptoernooi te Amstelveen twam de MHC Leusden reeds net een vooruitblik op het ko mende hockeyjaar naar bulten. „Leusden" komt dan is actie met drie damesteams is de „nor male" zondagcompetitie, met drie veterinenelftallen in de huis vrouwencompetitie op dindag- ochtend, met zes heren-en drie veteranenformaties in de zon- Het damesteam bouwde na de promotie een tuinfeestje. dagcompetitie en met 34 op za terdag spelende jeugdploegen Voor het eerst in het bijna tienja rig bestaan de voorbereidin gen voor het tweede lustrum zijn reeds op gang gekomen van de Leusdense hockeyclub krijgt Heren 1, uitkomend in de 2e klasse, een professionele trainer in de persoon van Rob Weers. Bovendien treedt ex-keeper Theo Willemsen op als coach van de standaardploeg, die naar ver wachting aanmerkelijk verjongd zal aantreden. Dames 1, gepro moveerd naar de 3e klasse, blijft onder leiding van trainer/coach Peter Kipp. Op het Valleipark wordt in het komende seizoen het vijfde veld in gebruik genomen. Een goede oefenveldverlichting. ter vervan ging van de onvoldoende nood- installatie aan de Middenweg, behoort tot de komende moge lijkheden. Tijdens de a s. leden vergadering treden voorzitter Al- rich Parson en penningmeester Fred Barkhuis af. Opvolgers zijn reeds benaderd. Wat het zaal- hockeyseizoen betreft, kan wor den vermeld, dat vooral de jeugd van september 1982 tot mei 1983 vrijwel doorlopend actief kan zijn Voor nieuwe leden (vanaf 8 jaar) geldt nog steeds het reeds eerder gedane verzoek: meldt u zo spoedig mogelijk aan (bij mevr. R. Slooff, Dordogne 20, Leusden-Centrum. Telf. 944969) om zeker te zijn van een plaatsje in een van de teams. LEUSDEN/CENTRUM - Vele iren heelt de LTV Lockhorst eijverd voor de uitbreiding van et tennispark op het Bulnlng- ark. Onlangs heelt het gemeen- ibestuur het licht op groen ge- et om de zes bestaande banen met drie uit te breiden. Bijzonder plezierig voor Leusdens oudste tennisclub, maar elke medalje heeft haar keerzijde. Zo zullen de, voor rekening van de vereni ging komende kosten, circa 184.000,— bedragen (Inclusief BTW zelfs 199.710,—). Met het oog op deze investe ring heeft het Lockhorstbestuur voor donderdag 1 juli a.s. een bijzondere ledenvergadering uit geschreven. De uitbreiding van de verlichtingsinstallatie gaat ongeveer f 62.000,—bedragen en verdere werkzaamheden circa 122.500,—(exclusief BTW). Voor een bedrag van bijna f38.000,— heeft de tennisclub gereser veerd. Bovendien heeft het be stuur nog toekomstwensen (een waterwals, een buitenklok en een beregeningsinstallatie) ten be drage van omtrent f42.000,—. LEUSDEN/CENTRUM - fooral met het oog op de onrust- larend gestegen energiekosten s het exploiteren van een zwem- iad een bijzonder kostbare aan- lelegenheid geworden. Ook het wembad Bavoort ontkwam laaraan niet. Het bestuur van de Zwembadstichting Leusden heelt, gebruik makend van het feit, dat diverse herstellingen moesten worden uitgevoerd, te vens de nodige energiebespa rende mogelijkheden toegepast. Daarmee Is Inmiddels een hall- jaar ervaring opgedaan. Reden voor het zwembadbestuur om de gemeenteraadsleden onder het genot van een paar kopjes koffie In het zwembadrestaurant ope ning van zaken te geven. Voorzitter B de Gans had. zonder dat tot uitdrukking te brengen, wellicht een wat groter LEUSDEN/CENTRUM Jos van Kooy (gemiddelde 15,69) en Fake Schonewille (14,38), bei den met 8 punten, waren de top pers van het kadertoernooi bij BV '75. John Kramer (6 punten), Ge rard Landman (4), Peter Verbeek en Frank Wisman (elk 2) volgden in de rangschikking. BV '75 heeft de uitwisseling met Blauw Wit (Amsterdam) gewonnen met 6-4. Peter Verbeek kreeg de jeugd- prestatiebeker van het district Eemland uitgereikt. Maandag 14 juni hield de BV '75 haar druk bezochte jaarver gadering Voorzitter Joop Kra mer en secretaris Frank Wisman werden als zodanig herkozen. De BV'75-prestatiebeker kwam in handen van Jos van Kooy. In het komende seizoen speelt deze Leusdense biljartclub weer meer in de nationale kadercompetitie en met drie teams in de Eemland- competitie. Voor de jeugd wordt een competitie in toernooivorm georganiseerd. LEUSDEN Tijdens de kla- verjasavond van vorige week donderdag is weer een titelkan didaat weggevallen, waardoor er met nog een speelavond voor de boeg drie kanshebbers overblij ven voor de tweede periode titel. Deze kanshebbers zijn mevrouw Bolt, de heer Mulder en de heer Nijhuis. De uitslag van de avond zag er voor wat betreft de eerste tien plaatsen als volgt uit: 1 Hr. Plattel 5640, 2. mevr. Bolt 5398, 3. hr. de Ridder 5277, 4 mevr. Nijhuis 5220, 5. hr. Mulder 5128. 6. mevr. R. de Ridder 5066, 7 mevr. v. Waterschoot 4900, 8. hr v d Berg 4898, 9. mevr. G de Ridder 4811 en 10. hr. Braakman 4668 punten. De kop van het klassement ziet er als volgt uit 1Mevr Bolt 57183, 2 hr. Mulder 56789 en 3. hr. Nijhuis 56285. In augustus van het vorige jaar werd er al een luchtzuiveringsinstallatie geplaatst die de warmte kan irugwinnen, waardoor de nodige energie wordt bespaard. respons verwacht dan twee wet houders en een handvol raadsle den (waarvan twee aftredend). Het was echter niet anders De heer D. v.d. Wall Bake, vice-voor- zitter van de Zwembadstichting, deelde mede, dat in totaal circa driekwart miljoen gulden aan de gezamenlijke verbeteringen zijn besteed Daarvan rond een half miljoen aan voorzieningen ter besparing van energie. In geld uitgedrukt wordt voor het eerste jaar een bezuiniging van onge veer f70.000,— verwacht. Ten opzichte van de investering zo op het oog niet geweldig, maar wie nu niets of te weinig aan bespa ringen doet, komt over enkele jaren beslist in de problemen In procenten uitgedrukt is de bezui niging van zeker 30% op de ener giekosten wel erg interessant. EXTRA ACTIVITEITEN Het Leusderbad is in 1967 in gebruik genomen. Tot en met 1973 bleven inkomsten en uitga ven et elkaar in evenwicht of werd zelfs enige winst geboekt. Door allerlei oorzaken (veel meer onspanningsmogelijkheden in Leusden?) is het bezoekersaan tal de laatste jaren aanmerkelijk gedaald. Tegenover de meer dan 200.000 bezoekers in het topjaar 1969 staan de circa 67.000 in 1981 Met niet onaanzienlijke ro de cijfers als gevolg. Het bestuur van de Zwembadstichting bestu deert een groot aantal sugges ties, het merendeel afkomstig van het badpersoneel, om door middel van extra-bezoekers aan trekkende activiteiten de belang stelling voor hei bad te vergro ten Ook in de richting van een langer verblijf op het complex. Voor het binnengebeuren wordt onder meer gedacht aan een sauna, een fitness-centrum en zelfs aan naaktzwemmen LEUSDEN/CENTRUM - De nogal tumultueus verlopen alge mene vergadering van de LZ&PC de Haaien dd. 5 februari krijgt een vervolg op vrijdag 25 juni a.s. (vanaf 20.30 uur in Groot Krak- horst). Belangrijkste punt van bespreking is het rapport, dat uitgebracht is door de Commis sie van Goede Diensten (de heren J.M. Jacobs, G.H. Schol ten en G. Dietrich) die de be staande meningsverschillen moest onderzoeken om het be stuur raad en bijstand te kunnen verlenen voor de toekomst. Ook de in februari vastgestel de begroting, contributie en zwemgelden komen opnieuw in discussie, terwijl voorts een op volger moet worden gekozen voor de afgetreden voorzitter J Dokter Dat wordt vrijdag derhal ve een belangrijke avond voor de zwem-en poloclub. KINDVRIENDELIJK Wij ontvingen een uittreksel van een onderzoek met betrek king tot de zwemafdeling van de Haaien. De volledige tekst daar van luidt ..Enige tijd geleden is de LZ&PC ,,de Haaien" benaderd door het Instituut voor Pedago gische en Andragogische We tenschappen van de Rijksuniver siteit Utrecht met het verzoek medewerking te verlenen aan een onderzoek. Dit onderzoek wordt door de Rijksuniversiteit verricht ter ondersteuning van een door de Nederlandse Sport Federatie (NSF) uit te brengen brochure ,,de Jeugdsport" in het kader van de brochure-reeks ,.De moderne vereniging"). Het onderzoek, dat de titel meekreeg ..Hoe kindvriendelijk is de sportclub?" had ten doel te ontdekken hoe de club met de kinderen en jeugdigen omgaat en welke ideeen er achter zitten. Het onderzoek werd uitgevoerd door een aantal bereidwilligeou- ders van Haaienleden en werd in overleg met de Rijksuniversiteit beperkt tot de zwemafdeling. Aan de hand van door de Rijks universiteit ontwikkelde vragen lijsten werden interviews gehou den met het bestuur, de zwem- commissie, trainers, leden en ou ders van leden. Bovendien wer den bezoeken gebracht aan trai ningen en aan wedstrijden waar aan door de Haaien werd deelge nomen Ondanks de enigszins negatieve berichtgeving omtrent de interne problemen waarmee ,,de Haai en" momenteel kampt, blijkt dat in de club door bestuur, commis sie, trainers en leden enthousiast wordt gewerkt en gesport. Wat minder positief kwam het con tact met ouders van Haaienleden naar voren In overleg met be stuur en onderzoekers zal wor den nagegaan hoede betrokken heid van de ouders bij de zwem- club kan worden uitgebreid. De slotconclusie werd door de onderzoekers als volgt samenge vat: „De Haaien" is een enthousi aste vereniging die goed functi oneert, waar ailes goed geregeld is, waar het gezellig is en de overige sociale contacten naast het zwemmen zeker niet ver waarloosd worden". TENNIS. De algemene ledenver gadering van de LTV Lockhorst met informatie over de uitbrei dingsplannen i.z. het tennispark is uitgesteld tot donderdag 1 juli a.s (20 00 uur in het club huis) DUIVENSPORT. De PVL-wed- vlucht uit Saint Glishain op 12 juni had aan de top van de rang lijst de navolgende resultaten A F Dieters (1). gebr. Bransen (2). J Pouw (3), J Voorburg (4), W Vrijhoef (5). B Peters (6-9). M Louw (7 8) en T. Elverdmg (10) SCHAKEN. Clubkampioen 1981- 1982 van de schaakvereniging Leusden is L de Rijke De overi ge groepswinnaars zijn H Vos- sebeld in groep 2 (vorig jaar idem in groep 3). P Sonder in groep 3, G.J Fróberg in groep 4 (vorig jaar in groep 5) en K Linse in groep 5. BOWLEN. Op 28 en 29 augustus wordt in de Korf een trio-bow- lingtoernooi voor bedrijfsteams georganiseerd Aanmelding uiterlijk 11 augustus in de Korf- bowling - Finalisten bij de jeugdkampioenschappen LEUSDEN/CENTRUM Voor de jeugdkampioenschappen van de LTV Lockhorst waren veertien dagen uitgetrokken. Vanwege het zeer slechte weer op afgelo pen zaterdag moest daaraan nog een extra dag worden toege voegd. Er werden uitsluitend sin gles gespeeld en wel in drie klas sen. Honderdtien partijen in to taal. In de beginnersklasse met 11 meisjes en 11 jongens drongen Caroline Schuiling, Mirjam de Wilde. Heieen v.d. Viet en Anke de Boer bij de meisjes en Jeroen Wensink, Hans Bosboom, San- der Greve en Sven Scholten bij de jongens door tot de halve finales. Anke de Boer won de meisjesfinale van Mirjam de Wil de (6-0 en 6-2) en Jeroen Wen sink de eindstrijd bij de jongens van Sven Scholten (6-7, 6-0 en 6-2). In de middengroep (18 jongens en 12 meisjes) kwamen Mark van Dijk, Robert Kreikamp, Edwin van Ginkel en Kim van Schapen bij de jongens in de halve finale. Mark van Dijk won de eindstrijd met 6-2 en 7-5 van Edwin van Ginkel Bij de meisjes bereikten Marinka Bosboom, Clara de Boer, Melinda Koopman en Bir- gitte Schoemaker de halve eind strijd Met tweemaal 6-1 was Bir- gitte Schoemaker de sterkste in de finale tegen Marinka Bos boom. Tenslotte de 25 jongens en 9 meisjes in de A-poule. De halve finale won Herman Krei kamp van Peter Boschman (tweemaal 6-2) en het kampioen schap bij de jongens tegen Mi chel van Vuuren (7-6 en 6-0). Bij de meisjes werd Gisela Bolk kampioen door achtereen volgens van Antoinette Buyten- dijk, Lisette van Dijk en Madeion Schoemaker te winnen. De strijd om de tweede plaats won Antoi nette Buytendijk van Madeion Schoemaker (5-7 en tweemaal 6-3) Hemze Bakker reikte de prijzen uit aan de nieuwe club kampioenen en huldigde tevens het 1e en 2e-mixedteam en de twee jongensteam t/m 15 jaar. die in de afgelopen competitie kampioen zijn geworden LEUSDEN/CENTRUM De uitslag van de tijdens het Roda-fest gehouden loterij onder toezicht van notaris P.F.M. Buters was: 1e prijs lotno. 3437 tuinameu- blement 2e prijs lotno 3190 fiets 3e prijs lotno 2462 draagbare TV. 4e prijs lotno 2409 idem ra dio 5e prijs lotno 1678 gereed schapset 6e prijs lotno 3202 mistlam pen 7e prijs lotno 0826 tweepers dekbed. 8e prijs lotno 2773 klok 9e prijs lotno. 2981 koperen kan 10e prijs lotno. 1336 fondue- stel Andere ..gokjes" hadden als resultaat naam beer Rodarik werd met geraden aantal Engelse drops 573, geraden door E.J Reemst. gewicht kaas 4265 gram, niet geraden gewicht pinda's 1235 gram, geraden door V Brouwer. gewicht Piet Schrijvers 99 kg. geraden door Van Ginkel en H Ruitenberg ACHTERVELD Ook dit jaar zal muziekvereniging D.W.S. weer een rommelmarkt houden. De opbrengst van deze rommel markt komt ten goede van de vereniging voor het aanschaffen van nieuwe instrumenten. Ook nu wordt weer een beroep gedaan op de inwoners om „rommel" die zij niet meer ge bruiken aan Ue muziekvereni ging te willen afstaan. Het is de bedoeling de spullen op donder dag 24 juni huis-aan-huis op te halen. Degenen die een grote hoeveel heid rommel hebben of waar de leden van de vereniging niet zijn geweest kunnen bellen naar de secretaris van de vereniging J. Hilverts, tel 033-945882 ACHTERVELD Zaterdag 19 juni werd er door de Luna ruiter tjes te Lunteren een concours voor ponyruiters georganiseerd. Aan dit concours werd ook deel genomen door de ponyruiters en voor buiten aan mogelijkhe den voor tafeltennis, volleybal, midgetgolf (staat zeer hoog ge noteerd) en de verhuur van lig stoelen Ondanks alle plannen blijft echter het onberekenbare weer een grote onzekerheidsfac tor en daar is (voorlopig?) door Ben de Gans c.s weinig verbete ring in aan te brengen van de rijvereniglng De Singels. De wedstrijden vonden plaats onder slechte weersomstandig heden Ondanks dat werden de wedstrijden toch afgewerkt Ma- riska Hustings reed met haar po ny Nousjka in de L-dressuur. Zij behaalde met 125 punten een derde prijs. Ook behaalde zij haar eerste winstpunt. ACHTERVELD Vorige week werd in Achterveld en Stouten- burg een huis-aan-huis collecte gehouden ten bate van het An jerfonds. Deze collecte die dit jaar werd georganiseerd door de Stichting Achterveld 600 heelt 11018,—opgebracht. De organi serende Stichting is zowel de gevers als de collectanten dank baar voor hun medewerking. )e Leusder Krant biedt u tijdens de zomermaanden n 1 juni tot en met 31 augustus 1982) de gelegenheid met korting te gaan bowlen op de banen van het Iviteitencentrum De Korf. Lekker een uurtje tspannen in een sfeervolle omgeving! gen Inlevering van onderstaande bon krijgt u voor het ste uur per baan 2,50 korting, iet toch al lagere zomertarief tarieven zijn maandag tot en met vrijdag en zondag van 14 tot 19 uur 17,40 )er baan per uur; maandag tot en met donderdag en zondag van 19 tot uur: 22.50. Vrijdag van 19 tot 01 00 uur en zaterdag van 10 tot 00 uur 27,50 per uur per baan. egen Inlevering van deze bon krijgt u 2,50 korting voor iet eerste uur per baan op het bowlen in het tlviteftencentrum De Korf in de periode van juni tot en etaugustus. aam: res:

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7