.Aangekleed naakt" in het Ploeghhuis .AATSTE EXPOSITIE VAN SEIZOEN Kantlijn Maatregelen OGB (1) OGB (2) Goed (2) ioed(l) OGB (3) OGB (4) OGB (slot) IBM is te koop in de Kwiekwinkel KI/I/IEK [WINKEL DONDERDAG 24 JUNI 1982 loep op Leusden Redaktle: Marnix Kreyns; bijdragen: Vorige week hadden we het over de oversteek in de Burgemeester Van der Postlaan lussen De Korf en het In aanbouw zijnde gemeentehuis. Die oversteek, veelvuldig gebruikt door mensen die vanuit de Tweede Fase-wijken te voet of per fiets van en naar het winkelcentrum De Hamershof gaan, wordt door velen onveilig bevonden. Er wordt op de Burgemeester Van der Postlaan le hard gereden en het punt is onoverzichtelijk. Gevaarlijk dus, ,'OOral ook voor de kinderen, die tlch vanuit Akkerhoeve/Noordwljck enzovoort begeven naar De Korf wor gymnastieklessen. Van verschillende kanten werd de gemeente daar al op gewezen en vorige week liet de gemeentelijke roorlichtingsafdeling weten, dat onderzocht gaat worden of daar misschien een verkeerslicht geplaatst zou moeten worden. Bovendien zullen binnenkort de lekken rond het nieuwe gemeentehuls wat naar achteren geplaatst worden, zodat het uitzicht wat beter wordt. Dat kan een hele verbetering worden, maar er doen zich nog meer problemen aan de Van der 'ostlaan voor. De oudercommissie van de Bossenbergschool heeft dezer lagen een briefje geschreven lanhet college van Burgemeester en Wethouders, >n in de ons daarvan gestuurde lople lezen we: Onze school, de Rossenberg, vordt onder meer bezocht door ilnderen uit de wijk Akkerhoeve, leze kinderen volgen de route Hertenhoeve, Burg v.d. Postweg, oversteekplaats loorderinslag etc. Wij willen uw landacht vragen voor het iruispunt Hertenhoeve/Burg. t.d. Postweg. Op dat kruispunt iteken de kinderen de Burg. v.d. 3ostweg over om het fiets- of (oetpad ten westen van deze weg te bereiken. Dit iversteekpunt is nletvoorzlen :an enige beveiliging. Tevens wordt door de bocht die ie weg maakt, het vaak snel ïaderend autoverkeer pas laat ipgemerkt. Om deze redenen intstaater voor de choolgaande kinderen een gevaarlijke situatie, lerhalve verzoeken wij u maatregelen te treffen, waardoor lit punt op de schoolroute ifdoende beveiligd wordt." ons van de provinciale voorlichtingsdienst. Het betreft het zwemwater in deze provincie. Het buro voorlichting heeft daarover een persbericht het licht doen zien onder de kop: KWALITEIT ZWEMWATER IN PROVINCIE UTRECHT BIJNA OVERAL GOED. En daaruit blijkt onder meer, dat het hier in de buurt gelegen Henschotermeer goed zwemwater bevat. Het overzichtje ziet er als volgt uit: GOED Henschotermeer; Maarsseveense Plassen; Loosdrechtse Plassen; de recreatiepiassen Donkerelndse Bos en Bosdijk tussen Breukelen en Mijdrecht; de plassen Eend en Zwaan in het Kamerikse recreatiegebied; en een deel van de Vinkeveense plassen. BETROUWBAAR de plas bij de Oukoperwljk bij Nieuwer ter Aa; de plas de Grutto in het Oortjespad; en het Eemmeer. ONGESCHIKT Kromme Rijn; Langbroekerwetering Blltsche en Zeister Grift; Vecht; Leldse Rijn; HollandscheIJssel; Benschopper-en Loplkerwetering; Vllst; Vallei kanaal; en Eem. Tussen betrouwbaar en ongeschikt zit een categorie waters, die enige toelichting behoeft. Die wordt gegeven door W. van Mondfrans, die bij de Provinciale Waterstaat verantwoordelijk Is voor de kwaliteitsmetingen van het oppervlaktewater. Het gaat om het water in de dode Lek-arm bij Tuil en 't Waal en in de Lek bij het Loplkse recreatiecentrum Salmsteke. Van Mondfrans: „Onze metingen van het Lekwater waren nog niet eens zo slecht. Het water bij 't Waal was betrouwbaar, terwijl het bij Slamsteke begin juni zelfs goed was. Maar dat kan volgende week best heel anders zijn. In het algemeen kun je stellen datje beter niet kunt zwemmen in water waarop wordt geloosd. Dat geldt dus ook voor de Lek." De Vinkeveense Plassen vormen een hoofdstuk apart. Van Mondfrans: „De bebouwing aan de Plassen Is nog steeds niet op de riolering aangesloten. Daarom is het sterk af te raden om In de buurt van bebouwing te gaan zwemmen. In de omgeving van de zandeilanden is het water wel prima." we de hoeveelheid coll-bacteriën per milliliter. Deze bacterie zit In uitwerpselen van alle warmbloedige wezens. Deze bacterie kan ziektes overbrengen, maar dat hoeft niet. Maar het Is logisch, dat bij een stijgend aantal bacteriën de kans op de aanwezigheid van ziekteverwekkers ook groter wordt. Landelijk wordt als maatstaf genomen dat zwemwater met minder dan één coli-bacterie per milliliter zeer veilig is voor mensen. Water met tussen de één en tien coll-bacteriën wordt betrouwbaar genoemd. Als er meer dan tien worden aangetroffen Is het minder geschikt als zwemwater. De door veel zwemmers gevreesde Ziekte van Weil komt minder vaak voor dan men denkt." „Deze ziekte," legt Van Mondfrans uit, „wordt overgebracht door urine van rattenDeze beesten zitten altijd aan de oever. In breder zwemwater isdekansop besmetting minimaal te noemen." De cijfers geven hem gelijk. In de laatste jaren Is het aantal meldingen van deze ziekte beperkt gebleven tot rond de tien in het hele land. Hoewel de doorzichtigheid van water wel van enig belang Is voor de veiligheid (met name bij het duiken), heeft het weinig met de kwaliteit van het water te maken. Troebel water kan heel schoon zijn en helder water sterk vervuild. Het water in het Henschotermeer tenslotte Is schoner dan ooit tevoren. Dat Is te danken aan een grote schoonmaakbeurt aan het begin van dit jaar. Daarbij Is het slib, dat als voedingsbodem voor bacteriën kan fungeren weggehaald. Wat de bacteriologische vervuiling betreft was de schoonmaak niet eens zo hard nodig geweest, maar op drukke dagen werd de bodem zo omgewoeld, dat het water erg troebel werd. Dat verschijnsel zal zich dit jaar veel minder voordoen. Op naar het Henschotermeer. de Inhoud van een uitspraak van de Belastingkamer In Den Haag Inzake het beroep dat twee inwoners van Zuid-Hollandse gemeente hebben aangespannen over de heffing die zij over 1979 hadden ontvangen. Wethouder Krult van financiën heeft dit dinsdag bevestigd. Nleuwerkerk berekent de onroerend goed-belastlng aan de hand van de oppervlakte van een huis en de grond waarop het staat. Daarbij spelen zaken als ligging, gebruik en soort een rol. De belastingkamer, aldus de wethouder, vindt echter dat de manier van berekening In Nleuwerkerk niet klopt. De twee inwoners van het stadje krijgen dan ook een deel van hun belasting terug. De andere manier om onroerend goed belasting te bepalen is een taxatierapport van elk pand te laten opstellen. Volgens de Nleuwerkerker wethouder Is deze methode juist onrechtvaardig, omdat de laatste jaren hebben aangetoond hoezeer de waarde van onroerend goed kan schommelen. Om geen onnodig financieel risico te lopen wacht de gemeente aan de IJssel met het verzenden van de aanslagen 1982. Eerst wil wethouder Kruit het berekeningssysteem herzien. Dat kost zijn gemeente overigens wel enige honderduizenden guldens aan renteverlies. Andere Nieuwerkerkers, maar ook Inwoners van gemeenten, die hetzelfde systeem hanteren, maken volgens Kruit een redelij ke kans bij de Belastingkamer gelijk te krijgen In een beroepsprocedure. Zij moeten dan wel kunnen aantonen, dat de berekening niet klopt." Tot zover het ANP-bericht, dat eindigde met de mededeling dat de Belastingkamer in Den Haag niets wilde zeggen over de uitspraak, omdat het werk van dit rechtsorgaan niet openbaar Is. Een vrolijk bericht komt tot Hoe meet de provincie de waterkwaliteit? Van Mondfrans daarover: „Het Is niet zo, dat we het zwemwater controleren op alle stoffen die er in zouden kunnen zitten. Dat Is een onbegonnen werk. Wel meten De vraag doet zich voor, of de beer thans los is. Een vraag waarmee Inwoners van ruim honderd Nederlandse gemeenten worstelen, waaronder Leusden. Een vraag, die een uitspraak van de Belastingkamer in Den Haag heeftopgeroepen. Het geschiedde vorige week, getuige het volgende bericht op de ANP-telex: NIEUWERKERKAANDE IJSSEL- De manier, waarop Nieuwerkerk aan de IJssel (en waarschijnlijk een groot aantal andere gemeenten) onroerend goedbelasting heft is niet In overeenstemming met de waarde van de hulzen en de grond waarover deze gemeentelijke belasting wordt opgelegd en daarom onrechtvaardig. In het kort is dit Al spoedig rammelde de telex opnieuw. KONSUMENTEN KONTAKT NOEMT UITSPRAAK BELASTINGKAMER SENSATIONEEL. En wij lazen: DEN HAAG - Inwoners van de ruim honderd gemeenten in Nederland die de oppervlakte van een pand als maatstaf nemen voor de berekening van onroerend goedbelasting kunnen met veel kans op succes bezwaar aantekenen tegen de belastingaanslag die zij voor 1982 (hebben) ontvangen. De sensationele uitspraak van de Belastingkamer in Den Haag in een zaak tussen twee inwoners van Nieuwerkerk aan de IJssel en het gemeentebestuur is hierbij een ijzersterk wapen. Dit zegt Konsumenten Kontakt In een reactie op de uitspraak van de Belastingkamer, dat Nieuwerkerk zijn onroerend goed belastingtarief onjuist heeft toegepast. De consumentenorganisatie raadt belastingplichtigen aan binnen twee maanden na ontvangst van de aanslag bezwaar aan te tekenen bij het college van burgemeester en wethouders. Dat college Is verplicht te antwoorden. Mocht dat antwoord geen verlaging van het tarief opleveren, dan kan de bewoner binnen twee maanden naar de Belastingkamer van het Gerechtshof In zijn arrondissement stappen, aldus Konsumenten Kontakt. Minder sensationeel reageerde de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een dag later in een korte nieuwsbrief. Het VNG meldde: Volgens het Haagse Hof heeft Nieuwerkerk aandenIJsselde onroerend goedbelasting niet overeenkomstig de wet geheven. Nleuwerkerk gebruikt de oppervlakte als grondslag. Er Is echter geen enkele reden om te veronderstellen, dat de 105 andere Nederlandse gemeenten die de oppervlakte als grondslag hebben, in dezelfde positie zouden verkeren. Integendeel. De uitspraak geldt in feite voor 2 woningen in Nieuwerkerk. Hij geldt dus niet ook voor alle ander onroerend goed in die gemeente. Zelfs niet voor alle woningen. Het Is derhalve ook niet zo, dat Nieuwerkerk dit jaar geen OGB meerzou kunnen ontvangen. De uitspraak van het Hof staat nog open voor cassatie bi j de Hoge Raad. in dit stadium is er geenszins aanleiding tot verdergaande conclusies dan welke op grond van de reeds bestaande jurisprudentie kunnen worden getrokken. Wel Is wederom gebleken, dat het van het grootste belang is de factoren zodanig te kiezen, dat met de waardeverschillen in het economisch verkeer op benaderende wijze wordt rekening gehouden. En er kwam zelfs een reactie van het ministerie van Financiën, waarin werd gezegd dat de uitspraak over de situatie In Nleuwerkerk geen gevolgen heeft voor andere gemeentes. Het ging daar, aldus een woordvoerder van het ministerie, om de eigen gemeentelijke verordening van Nleuwerkerk. Daar schortte iets aan, maar dat betekent natuurlijk niet dat nu plots alle gemeentelijke belastingverordeningen niet kloppen. De Leusdense gemeentevoorlichter Hans Hermans is het daar mee eens. Hij wijst er op, dat bij berekening van de ogb, waarbij de oppervlakte als grondslag wordt gebruikt, op benaderende wijze de waarde van een onroerend goed wordt aangegeven. Bij het benaderen van die waarde spelen verschillende factoren een rol. Hermans: „Je moet dat zorgvuldig doen. In Nieuwerkerk Is dat kennelijk niet gebeurd. De Belastingkamer heeft vastgesteld, dat de onderlinge waardeverhoudingen In de daar gehanteerde tabellen niet kloppen, althans niet voor de twee woningen, waar het om gaat." Zouden de Leusdense tabellen In die zin misschien ook niet kloppen? Hermans: „Ik dacht dat wij het in Leusden zeer zorgvuldig gedaan hadden. Je weet, hoe uitvoerig daar in het verleden over gedlmdamd Is. Met name ook over de ogb voor agrarische bedrijven. Ik denk daarom, dat de rechter er in de Leusdense situatie nog een hele kluif aan zou hebben. Te meer daar er in het verleden al processen door Leusdense burgers zijn gevoerd en die zijn door de gemeente altijd gewonnen." Conclusie: de beer is (nog) niet los. Maar wie eens wil proberen het zo ver te krijgen, die mag. De aanslag 1982 zal binnenkort wel op de mat liggen. Gemeentevoorlichter Hans Hermans geeft zojuist nog even aan, hoe het precies zit met beroepschriften tegen de Leusdense OGB. „Sinds de Invoering van de onroerend goedbelasting in 1976 is er vier keer een beroepschrift tegen een ogb-aanslag ingediend. Het betrof drie woningen en gold de aanslag 1980. Ik zei, dat de gemeente tot nog altijd in het gelijk gesteld was, maar dat was niet juist. In deze vier zaken is nog geen uitspraak gedaan, we verwachten echter wel dat we in het gelijk gesteld zullen worden", aldus Hermans. Weekenddiensten HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Van den Berg. Brinkhorst/Du Boeuff, Boersema/Koch, Lantink/Ver- hagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr. J. Boersma en dr. L. Koch, Kon. Julianaweg 5, Achterveld, tel. 03425- 1222. Voor spoedgevallenspreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur. Visi tes graag vóór 10 uur 's morgens aan vragen. APOTHEEK: Zelf biizonder thuis in tekstverwerking, heeft de kwiekwinkel als komplete kantoor- winkel tal van IBM- produkten te koop èn te huur! IBM-schrijf- machines met correctie- toets en verwisselbare letterbolletjes kunt u bij ons kopen èn huren! Ook IBM schrijfmachine- linten en schrijfkoppen uit voorraad leverbaar' De kwiekwinkel is veel zijdig' de Kwiekwinkel maakt deel uit van Kwiek, centrum voor tekstverwerking Prinses Julianaplein/ Leusderweg, Amersfoort. Telefoon 033 - (6)31824 Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14, tel 033-943991apotheek Leus den. De Biezenkamp 16, tel. 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08 30 uur tot 18 00 uur Bultende- ze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19 30 uur tot 20.00 uur en op zaterdag-, zon- en feestda gen van 14 00-14 30 uur en van 17.30- 18.00 uur. (week vrijdag 25 t/m donder dag 1 juli) Apotheek Leusden, De Biezenkamp 16, Leusden, tel. 942303. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend Euterpe Apotheek, Euterpepleln 41a, Amers foort, tel. 751001. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. R. van Bre men. Gorzen 10, Leusden-C, tel. 941049 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdag 24 juni t/m woensdag 30 juni. VERLOSKUNDIGE: Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tot mevr. Thuls-Paulussen, Kon. Wilhelmina- laan 18, Amersfoort, tel. 10886, b.g.g. 722000. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde: Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui- terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui- tend richten aan het Redaktle-sekreta- riaat BDU Krantenkombinatie, Post- I bus 67, Barneveld Tel 03420-16141 AMERSFOORT - „Aangekleed laakt" Is de titel van een tentoonstel- ng, die tot en met zaterdag 17 juli in et Ploeghhuis, Grote Spui 13. wordt ehouden. Het Is een ekspositie van aakten In allerlei technieken, ver- aardigd door leden van het Amers- >orts Kunstenaars Genootschap De loegh. Het Ploeghhuis is open van 'oensdag tot en met vrijdag van 10.30 tot 16.00 uur en op donderdag avond van 18.00 tot 21.00 uur, op za terdag van 13.00 tot 16.00 uur. De tentoonstelling wordt aangekleed door een selektie uit het ondergoed, be horend tot de kollektie antieke kleding van Jacoba de Jonge Gedurende de tentoonstelling wordt een diaserie ver toond over de kunsthistorische ge schiedenis van het naakt. Mevrouw mr J. M de Jonge-de Meyere geeft lezingen en shows met haar kostuumkollektie Zij begon met verzamelen, toen ze op de middelbare school was, eigenlijk heel toevallig. Van een tante kreeg ze de eerste jurk, tantes bruidsjurk, die 50 jaar oud was. Ze vond de jurk leuk en bewaarde hem in een doos onder haar bed Bij haar groot moeder op zolder vond ze nog wat kin derjasjes en onderrokken En zo kwam van het één het ander. Er was daarna altijd wel iemand die zei In mijn ver kleedkist zit nog wel dit of dat. ONDERGOED Het ondergoed is voor Jacoba de Jonge eigenlijk een zij-terrein Het gaat haar hoofdzakelijk om de antieke kle ding zelf, en hetgeen daarin is te zien Dat is heel duidelijk ieder kostuum past in zijn tijd Dat belicht zij in haar lezingen toe Vroeger gaf ze alleen shows met haar kostuums, maar omdat ze al 25 jaar bezig is, zag ze de kostuums door al dat showen, in de kast hangen, uit de kast halen en transporteren toch achteruitgaan. Ze moest het showen dus beperken en ging meer lezingen en kursussen geven En het ondergoed vormde een leuke kombinatie met de tentoonstelling „Aangekleed naakt" RARE PUZZELS „Door het wassen en strijken van de kleren", zegt ze. „leer je al je spullen erg goed kennen. Een onderrok die ik altijd heb versleten voor daterend uit 1870 bleek toch ouder te zijn. Misschien is het zelfs wel een rok verknipt van een jurk Je komt wel voor rare puzzels te staan er is veel uitgelegd aan die kleding, er zijn kantjes bij aangezet, er is van allerlei aan toegevoegd Ik richt me puur op de vrouwenmode vanaf het einde van de 18e eeuw. Van 1780 tot 1920 kan ik langzamerhand een goed beeld geven Kompleet met hoeden en schoenen Er zijn vaak modes, die maar zeer korte tijd duren, en dan zijn er nauwlijks kleren van bewaard. Die heb ik dan ook niet of nauwelijks. CAESUUR IN DE MODE BIJ 1E WERELDOORLOG Van 1910 gaat het door tot de 1e wereldoorlog. Dan is er een héél duide lijke caesuur in de mode Dan wordt de mode korter En strakke rijglijven ver dwijnen. Dat geeft een totaal ander mo debeeld. Bovendien komt de massa mode op. De naaimachine werd in 1846 uitge vonden. en werd voor het eerst op de wereldtentoonstelling van 1851 in Lon den getoond Onderrokken werden toen machinaal gestikt, maar japonnen nauwelijks HOEPEL UIT 1870 In haar kollektie heeft Jacoba de Jon ge een kleine hoepel uit 1870. Onge veer 15 jaar droegen vrouwen hoepel rokken Binnen één of wee jaar ver dween de hoepel daarna, en werd de mode gladder en ging zich naar achte ren manifesteren Maar vrouwen die gewend waren aan een „kooi" om zich heen, zodat de kleding nooit tegen het lichaam aén kwam, lieten toen nog ge- ruimere tijd kleinere hoepels maken Er bestaan ook hoepels met baleinen tot boven aan toe (ze zitten heel soepel want het materiaal is licht) maar die zijn uiterst zeldzaam In de „etalage" staat op een pop een onderrok met een afknoopbare sleep Er zijn in deze rok op diverse plaatsen „inhaalmogelijkheden Jos van der Pol tekende de kleding met de tournure de gueue de Paris er voortreffelijk bij De pop draagt een toiletmutsje Als vrou wen dt. iaren nog niet gedaan hadden, en ze hadden hun ochtendjapon nog aan (vrouwen kleedden zich pas later op de dag) droegen ze zo'n mutsje Ook staat er in de „etalage" een on derrok uit 1904 met een vooruitsteken de romp en een holle rug Passend bij de Jugendstil Ook met tekeningen van de bovenkleding door Jos van der Pol erbij Na 1910 wordt de mode eenvoudi ger Recht toe recht aan. en zo blijft het Voor 1920 beantwoordde de lijn van de kleren eigenlijk altijd aan de heersende stijl, die iedereen mooi vond. Onrustige tijden vind je ook in de mo de terug In de 18e eeuw veranderde er heel weinig Dan dreigt de revolutie. Tien tot vijftien jaar komt het Empiresil- houet Het ideaal van de Grieken, maar ook dat van vrijheid, gelijkheid en broe derschap wordt er in uitgedrukt. En met de eerste wereldoorlog ging men van ingewikkelde naar strakke lijnen. MINIMODE Jacoba de Lange heeft in haar kollek tie voorbeelden van mode tot 1960. De minimode noemt ze de laatste univer sele mode Daarna verspreidt de mode zich over de diverse groepenngen In een vitrine zijn dingetjes onderge bracht, daterend uit 19 00 kousen banden, korsetjes lintjesrijger, ochtend muiltjes Deze ondergoedbijdrage verleent de tentoonsteling een heel bijzonder char me. Er is een prachtige olieverf te zien van Kurt Löb van twee figuren op een bed. In grijzen en een twinkelende va riëteit van verrassende en warme tin ten Op zaterdag 26 juni zullen Kurt Löb en Martin van Amerongen van 13.00 tot 16.00 uur in het Ploeghhuis aanwezig zijn om het boek Reidans van Arthur Schnitzler te signeren Martin van Ame rongen vertaalde het boek en Kurt Löb maakte de illustraties en zorgde voor de grafische vormgeving Een goede prent ook van Ans Wortel, die ook op zaterdag 26 juni aanwezig zal zijn om het eerste deel van haar autobiografie te signeren. Van Gerard Menken valt een liggend vrouwelijk naakt op. met schermbloemi- gen op de voorgrond en een dorpsach- tig silhouet op de horizon Hille Pijkman maakte een interessant schilderij geheel geïnspireerd door de tentoonstelling Van Henriètte Alexan der is er een serie van vier bij elkaar horende stiksel-applicaties geestig gaande van jong meisje naar snol. Ke- do Erné maakte keramiek met de nieu we kleren van de keizer Adine van Houten laat een aantal torsen zien, met hier en daar een flap tekstiel. Loek Lafe- ber toont twee pastels van landschaps vrouwen. Van Theo Michels zijn er twee als altijd zéér indringende portretten, essentieel in lijnvoering en karateris- tiek. Dit Is de laatste tentoonsteling I vóór de zomervakantie. Van 24 juli tot en met 24 augustus is het Ploeg- I huis gesloten. I Als de gemeente boerderij 't Claeverenblad wat beter had onderhouden, zou ze er vast wel twee gulden voor hebben gevangen De automobilisten in Achter veld waren verplicht om hun schoenen en sokken uit te trek ken, lees ik in de krant. Hoezo verplicht?Zijn natte sokken en schoenen daar dan verboden? Gemeente wil geen Don Oui- chottezijn", lees ik. Nee, maar wel even zo vrolijk steeds maar praten over het bouwen van windmolens Het gescheiden ophalen van huisvuil leidt tot lekke banden, lees ik in het verslag van de Inspraakwinkel. ,,Niet ieder een is daar erg gelukkig mee luidt de konklusie. Nee, de fiet senmakers echter vast wel Allemaal goed en wel, maar wie is verantwoordelijk voorde vernielingen van de platte grond-kasten? Ja hoor, samen met Gerrit van Tiel. Drinkt Bloemhof alleen maar een pilsje na een commissie vergadering? De vraag die iedere Leusde- naar op dit moment bezig houdt is: Hoe zwaar wegen alle Biezenkamp-winkeliers teza men? Een gewichtige vraag. Hottentotten, Kannibalen. Bosjesmannen De Com missie Naamgeving is zo lang zamerhand in de jungle terecht gekomen Hoe komen ze eigenlijk op die gedachte? Toeval? Kachel ontploft in bibliotheek Zó koud was het deze week toch niet? Zoals gezegd Leusdenaren zijn geen hoogvliegers. Heij de rijk had dat eigenlijk wel kun nen weten Voorlopig schijnt de brand weer van Leusden weer water genoeg in voorraad te hebben om een brandje aan te kunnen. De Schutterhoeflaan loopt dood. Die drie verkeersdrem pels moeten er komen om te voorkomen, dat niet alleen de laan zelf dood loopt. Morgen is er een circus in Leusden Slechts één dag, zegt het affiche Weten die cir- cursmensen veel.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9