,,Als je weinig kennis van zaken hebt, kies je de wegen die al lang gebaand zijn" Vergeten stroom kabels bezorgen hond brandwonden Kantongerecht Amersfoort I lensden hnnwfc Drs. G. van Belzen, nieuwe predikant Gereformeerde kerk leustfer krant Geslaagden Don Bosco DINSDAG 29 JUNI 1982 LEUSDEN Op zondag 4 juli om 15.00 uur doet Drs. G. van Belzen zijn Intrede in de Marcus kerk. Als predikant van de Gereformeerde Kerk Leusden voor de wijken De Wetering, Alandsbeek, Europark, Rozenboom en Biezenkamp, Hamersveld en Rossenberg. Hij Is zo juist met zijn gezin (echtgenote, twee zoons van negen en zeven jaar, één dochtertje van vijf, een hond een geit en een kat zo langzamerhand de meest besproken beesten van de Gereformeerde Kerk in Nederland" uit Minnertsga naar Geulwijk II in Leusden verhuisd. De hond begroet mij met veel strijkages, als ik zit: poten op mijn knieën, kop vlakbij mijn ge zicht; het huis is al aardig op orde: de rails moeten nog ge plaatst, de gordijnen moeten nog worden opgehangen, overal staan planten met de kaartjes er nog aan, kennelijk van het af scheid uit Minnertsga, zo'n kilo meter of tien boven Franeker ge legen, drie kilometer van de Waddenzee, „waar het altijd waaide, en ook koud was". Drs Van Belzen is op 17 maart 1949 in Zevenbergen, West-Bra bant, geboren In september 1950 verhuisden zijn ouders naar Breda, en van september 1955 tot juli 1961 bezocht hij een (protes tantse) lagere school in Breda „Het was een wijk, waar veel kinderen woonden destijds. De school is er nu niet meer. Er wonen nu alleen nog oude(re) mensen". Tot 1967 ging hij naar de Christelijke Nassau H.B.S in Breda, Hij kon goed „rekenen". (Dat lag in de lijn van zijn vader, die belastingambtenaar was). In deze sector besloot hij zijn studie te kiezen: ekonomie, accountan cy overwegend. Van 2 oktober 1967 tot juni 1969 studeerde hij op de Katholieke Hogeschool in Tilburg ekonomie. De ekonomiestudie beviel hem niet. Als het enigszins kon, ging hij er 's avonds tussenuit. Hij zat in allerlei besturen, was voorzit ter van de Gereformeerde Jeugdvereniging, bestuurslid van de volleybalvereniging Suk- ses, penningmeester van Arjos Op een bepaald moment had ie tien bestuurs- en nevenfunkties „Je ging met mensen om", zegt hij, „en die maakten het een en ander méé Ik wou iets zinvols gaan doen, en dat speelde bij ekonomie toch ónvoldoende. Zo ging Drs Van Belzen op 9 september 1969 theologie stude ren aan de Theologische Hoge school in Kampen Ondertussen was hij partime werkzaam in Min nertsga. Op 30 oktober 1976 deed hij zijn doktoraal examen theologie. Op 28 november 1976 werd hij bevestigd in zijn eerste gemeente (620 mensen), Min nertsga, waar hij op 20 juni 1982 afscheid nam. Hij had in Min nertsga in totaal zeseneenhalf jaar gestaan'' HOOFDVAK DOGMATIEK Als ik hem vraag waarom hij als hoofdvak dogmatiek heeft geko zen, antwoordt hij, dat hij in alle theologische disciplines wel ge ïnteresseerd is. „Op een bepaald moment moet je een hoofdvak kiezen. Dogmatiek sprak me één. Ik ben zelf een systematisch mens, en dogmatiek is een syste matisch vak. En, het stond als „moeilijk" bekend. Het was voor mij een uitdaging om te zien of ik dat wél of niét kon. Wel moet ik zeggen, dat in het laatste jaar de studie dogmatiek én het werken in Minnertsga elkaar wel es in verdrukking brachten" Drs. Van Belzen, die (afstu deerde bij de hoogleraar J.T. Bakker, heeft met veel plezier theologie gestudeerd Was altijd zéér gemotiveerd. Was na zeven jaar toch ook wel blij om uit Kampen vandaan te zijn, omdat, het een klein wereldje is. Hij acht het goed om als predikant van tijd tot tijd te verkassen. Niet al te snél: hij hoopt een redelijk aantal jaren in Leusden te kunnen wer ken Wil zich bezinnen op datge ne, waarmee hij bezig is, en vindt het Gereformeerd Dienstencen trum in Leusden een instantie, die zich daartoe uitstekend leent Hij is van plan om veel te lezen, veel geschiedenis te bestuderen TWEEDE WERELDOORLOG „Hoe mensen denken over oorlog en vrede beweegt je er toe om daarover te gaan lezen", zegt hij. „Er wonen in de omgeving van Minnertsga veel mensen die vóór kernbewapening zijn. Voor sommigen zelfs: hoe méér hoe liever Dan ga je denken hoe kunnen mensen zulke standpun ten innemen. Daarom ben ik over de tweede wereldoorlog gaan le zen." ,,Mag ik daarop inhakenHoe denkt u over de vredesbeweging, en hoe is de Gereformeerde Kerk daar mee bezig?" „Ik vind, dat je als predikant je eigen standpunt niet te zwaar moet laten wegen. Natuurlijk mag je je eigen standpunt heb ben. Persoonlijk ben ik tegen kernwapens. Maar het géét om het standpunt van de ménsen anders is de diskussie al geslo ten, vóórdat ie begonnen is. (Als ik politicus zou zijn, zou ik waar schijnlijk een éndere taktiek vol gen). En wat de Gereformeerde Kerk betreft. Ik denk. dat je nauwelijks van de Gereformeerde Kerk in het algemeen kunt spreken De kerkeraad is de hoogste instan tie, en die bepaalt welke stand punt er ten aanzien van een be paalde kwestie moet worden in genomen Met de synode kan de kerkeraad méégaan, of er van afwijken. In 1978 heeft de synode van Zwolle, meen ik, uitgespro ken dat kernwapens uit den boze zijn, en heeft de kerkeraden aanbevolen zich te bezinnen over het vraagstuk van de kern wapens In het noorden van ons land heeft men zich daar minder aan gestoord dan bijvoorbeeld in het midden en in het westen. In het noorden vindt men wellicht, dat kernwapens uit den boze zijn, maar dat heeft niet tot gevolg gehad, dat men ook zal mééhelp en ze uit de wereld te verdrijven De Gereformeerde Kerk is vrij demokratisch in dit opzicht, en dat kan betekenen, dat een ker keraad niet m alles de synoge volgt Onze kerken dreigen vaak te worden tot kerken, waar eindeloos gepréét wordt over dit soort zaken De synode heeft niet zo veel macht als mensen vaak wel dénken". Even lachend terzijde in ver trouwen tegen mij, denkend aan zijn jeugd in het katholieke zui den van ons land: „In dat opzicht zou ik wel es willen, dat we een paus hadden, die zei: „Zó is het. en niét ènders1" VREDESBEWEGING IN KRIJGSMACHT Wat vindt u van de vredesbe weging, die zich in de krijgs macht manifesteert?" „Het is afhankelijk van of jeals dienstplichtige of als beroeps in het leger gaat Als beroeps bent, is de konsekwentie, dat je datge ne uitvoert wat er in het leger van je verlangd wordt. Als dienst plichtige wordt je iets ópgelégd. Ik voel zélf niet zo veel binding met het leger, al besef ik wel, dat de problemen als er geen leger zou zijn, óók nog niet zouden zijn opgelost. Als je je er niet in kunt vinden, kan ik me geen andere houding voorstellen dan dat je er uitstapt. Zélf ben ik (gelukkig) nooit voor de keuze gesteld Ik heb twee boers boven me." We praten nu even over de massale vredesdemonstratie van 500.000 mensen in Amsterdam op 21 november 1981 Drs. Van Belzen zal het effekt van zo'n demonstratie niet ontkennen, maar zal er zélf niet aan méédo- en Hij is niet zo'n demonstratie mens. ,,Hoe vindt u dat, zoals Prof Röling eens in een Politiek Avondgebed in de Rooms-Kat holieke Kerk in Amersfoort zei, de confessionelen er alti/d ,,als de kippen bij zijn om vóór de defensiebegroting te stemmen", terwijl dat toch in strijd is met het evangelie van de ene en de ande re wang. „Ik vind dat een moeilijk te beantwoorden vraag waar 'm dat in zit Daar wil ikzelf de nodige studie aan wijden Als je vindt, dat er geen kernwapens moeten worden geproduceerd, vraag je je af hoe mensen, die confessi oneel zijn toch dit soort wapens willen doen produceren en ge bruiken. ik ben daar zelf niét uit ik heb er geen idee van hoe dat komt. Ik denk, dat zo iets in de historie gegróéid is. ik neb pas een brochure gele zen over het oorlogsgebeuren en de Gereformeerde Kerken van 1933 tot 1980 Er is nu een be hoorlijk verschil tussen de uit spraken op synodraal nivo en op dat van de plaatselijke kerkera den. De mensen worden niet zo meegenomen door de top Dat is gebrek aan kennis bij de mensen Vroeger had je veel verenigin gen, waarin mensen gevormd werden. Die leiden nu een kwij nend bestaan Veel mensen we ten van toeten noch blazen, maar verdedigen wel standpunten. Ik denk, dat je als kerken standpun ten moet verdedigen om de men sen vóór te lichten. De Zwitserse christensocialist L Ragaz zei al vóór. tijdens en na de eerste wereldoorlog, dat ge weld niets oplost. Dat soort his torische studies vind ik bijzonder interessant en leerzaam Maar de geschiedenis leert overigens niet zo bar veel op. Het gaat mis schien wel van kwaad tot erger met die kernwapens, maar men ging vroeger ook niet bepaald zachtzinnig met elkaar om! Van Hans Jansen las ik on langs over deChristelijketheolo- gie en Auschwitz: hoe het zo ver heeft kunnen komen met de ver nietiging van zoveel miljoen Jo den (Bij het proces van Neuren berg hebben Nazimisdadigers zich op Luthers uitspraken be roepen!) Ik vind. dat je je als predikant goed in de geschiedenis moet verdiepen. Als weinig kennis van zaken hebt, kies je de wegen, die al lang gebaand zijn". OECUMENE „Hoe denkt u overoecumenie? Vindt u dat, zoals veel mensen zeggen, m de politieke vertaling de Protestantse stem weinig dóórklinkt" „Ik sta positief ten opzichte van de oecumene Wat niet bete kent. dat ik èlles toejuch. Ik denk, dat je moet oppassen, dat de zaak voor jezelf niet te veel gaat verwateren. Dat je niet te veel jezèlf prijs geeft, zodat je eigen geluid niet meer gehóórd wordt ik denk, dat er een moment kan komen, dat je dan op een éndere manier je eigen geluid moet laten horen. Enerzijds ben ik vóór samen werking met mensen in de breed ste zin van het woord. Maar wat moet je doen, als je je eigen stem niet meer hoort? Politiek gezien ben ik met zo gelukkig met het CDA Het is toch te veel een smeltkroes van drie partijen met een eigen geschiedenis VROUW IN DE KERK ,,Hoe denkt u over de vrouw in de kerk en de feministische the ologie?" „Ik ben zélf van mening, dat iedereen, die dat verdient, aan zijn trekken moet komen. Als een vrouw ergens meer geschikt voor is dan een man. heb ik er geen moeite mee om die vrouw te erkennen. In de kerk heb ik zeker zulke positieve ervaringen met vrouwen als met mannen. Vrouwen staan dichter bij het leven. Voelen vaak een situatie beter één, mannen gaan er mak kelijker over héén Vrouwen en mannen, die op huisbezoek gaan vrouwen voelen vaak een situatie in een gezin beter aan dan mannen. Vrouwen zijn ook praktischer In Leusden zit een vrouw in de commissie van be heer (in het noorden kwam zó iets niet bij de mensen op). Wat de feministische theologie betreft: als er een theologie no dig is, die iets moet onderstre pen, dan is dat niet genoeg bena- derukt. Feministische theologie zal wel de nodige tegenstemmen oproepen, doordat andere din gen dan weer te zeer benadrukt worden Feministische theologie spreekt me niet zo één, omdat ik niet van overdrijving houd. Ik zwak liever iets éf dan dat ik er een schepje boven óp gooi. Vrouwen kunnen in de Gerefor meerde Kerk ouderling, diaken, predikant worden. Ze kunnen overal in de kerk terecht. Of ze gekozen worden is vers twee. In plaatsen, waar de autochtone bevolking de doorslag geeft zal dat anders zijn dan in plaatsen, waar veel nieuwe invloeden zijn Tenslotte stelt dominee Van Belzen: „Als je ergens begint, moet je je bescheiden opstellen. Je moet de mensen eerst goed leren kennen, vóórdat je menin gen gaat verkondigen. Je moet niet tegelijk je meningen van de daken schreeuwen. Door inten sief met de mensen óm te gaan, moet je bereiken wat je voor de geest staat: een leefbare wereld, een leefbare plaats, een leefbare gemeente. Dèt zal niet zonder strijd gepaard gaan: je krijgt de dingen in het leven nu eenmaal niet kado!" ANCO MALI ,,Je krijgt de dingen in het leven nu eenmaal niet kado" plaatselijk nieuws LEUSDEN - Op verzoek van de rijkspolitie Leusden heeft de PUEM afgelopen zaterdag enkele vergeten elek triciteitskabels op Alandsdam in de wijk Alandsbeek op geruimd. De kabels waren niet meer geïsoleerd en ston den onder een spanning van 220 volt. Ze hebben gediend voor de stroomaanvoer naar de inmiddels verdwenen directiekeet van bouwbedrijf Slokker. Het bestaan van de kabels op Alandsdam, waar veel kinderen doorgaans spelen, werd op pijnlijke wijze ont dekt door de hond van mevrouw Spönhoff die in de buurt woont. Tijdens het uitlaten van de aangelijnde hond trap te het beestje op de kabels. Dat veroorzaakte een steek vlam waardoor de hond brandwonden aan de linkerach terpoot opliep. Spelende kinderen dachten bij het zien van de vlam en het horen janken van de hond dat er door jongens weer vuurwerk was afgestoken. De danig ge schrokken mevrouw Spönhoff en haar viervoeter kon den bij kennissen op verhaal komen. De hond hoefde niet te worden behandeld door een dierenarts. Omstanders hebben later de politie gewaarschuwd en attent gemaakt op de elektriciteitskabels. Volgens een woordvoerder van de technische dienst van de PUEM in Amersfoort zijn de kabels door on verklaarbare redenen niet opgeruimd, nadat de directie keet van Slokker was verdwenen. „Het bijbehorende elektriciteitskastje met de stoppen is wel weggehaald. De isolatie om de kabels had er moeten zitten. Zaterdag hebben we het hele spul op verzoek van de politie als de drommel opgeruimd", aldus de PUEM-medewerker. Hij beaamt dat de stroomkabels zonder isolatie met een spanning van 220 volt levensgevaarlijk kunnen zijn. „Als je niet toevallig schoenen met rubberzooi aan hebt, kan je een behoorlijke opdonder krijgen", verklaarde de man van de PUEM in Amersfoort. LEUSDEN Aan de RK tech nische school „Don Bosco" slaagden dit jaar de volgende personen: BOUWTECHNIEK: Ronnie v. Amersvoort, Erwin Beyer, Ton Holte- wes, Arthur Horsting. Harold Hout veen, Robert Jan v d Hurk, Luc Kemps, Roel Nab, Gerard Neppelen- broek. Nic Stoetman, Ronny Tijmen sen. Patrick Thon Affo, Paul de Vette. Jop Voorburg, Tom Harskamp, Dirk- Jan Houtveen, Roelof Kats. Bart-Jan v Keulen. Wim van Middelaar, Gert- Jan Schreuder, Berry Traa, Hans Veenendaal Hubert Raterink. Aalt v d Berg en Marcel Foppen ELEKTROTECHNIEK: Peter Paul Bakker, Henk Blotenburg. Sander van Dalen, Mike Drent, Ernst Dijkstra, Marcel Flemming, Jan v d Haar. Ri chard Hoppenbrouwers, Rob de Jong, Bas Kalff, Ton Montauban, Anton Schol, Scotty Schwab, Diede- rik Snip, Huub Traa. Theo Vermeu len, Bas v.d. Water. Marco Boersma. Nico Eibers, Michel Idzenga, Ronald v Leeuwen, Bert-Jan Snier, Ruud Visser, Johan v d Weitgraven. Noël Gaddo en Ferry de Koning MECHANISCHE TECHNIEK: Hank Fontein. Elbert v.d. Heuvel. Ar- jon v. Hoeyen. Gertjan Hoogland, Hans Kamman. Ferry Lehman, Ron Osnabrugge, Harry Ossendrijver. Wim Sangers, Peter v Wouw. Wim Fokker, Michael v Kolfschooten. Bert Kruithof, Ronny den Ouden, Jan Voskuilen, Bart Zee en Wim van Dam VUTO-DAGOPLEIDING: Harry Garcia. Jac Harteveld. Henk Jorg, John Keijzer, Hans de Koning, Teus v Nimwegen, Niels Post. Hans Rid der. Bart Schouwenberg, Henk Val kenburg, Edward Voorn. Danny Albi- nus. Co Bos. Sjoerd v. Driessen, Remco v Driest. Roger Escabache, Riny v d Heijden. Henk v. 't Hoender- daal. Hans Kaak. Frits van Lier. Mar cel Melis. Steven Minke, Ronald Mor ren, Rinie Riepma, Frank Spijker, Frank Wery, Frank Wiegers, Alex Zweekhorst, Hans Andriessen. Peter Dirksen, Wouter Dooyeweerd, Ro nald Drost. Marco Hanen. Marten v Huenestein, Johan Knevel, Jos Lang- ras, Cees Loef. Koos Meinsma. Freek v d. Pol, Fred v Schalm, Martien Stip. Henk Tolsma, Henk de Vries, Reina de Wilde, Henk v.d. Zwaag, Marcel v.d. Beeten, Edwin Benne, Rudie Be- ijer, Ronald v.d Bos. Marcel van Eist, Ardriaan Foppen. Mare Hamstra. Hans Hendriks, Sin Jin Hioe. Lajos Kalénos, Koen Koch, Rob Koorn- neef. Robertino Kuit, Theo Lam, Ed dy de Leij, Wim van der Linden. Ad Oostveen, Edwin Oostveen. Henk Rollingswier, Jan Sinnema, Paul Ver hagen, Ad Veuger, Godfried van der Voort. Raoel de Zoeten. Peter de Boer, Frank de Bruijn, Peter ten Cate, Michel v Dieten, Ronald Eekels, Ha rold v d. Grift, Hans Groen. John de Groen. Robert Haas, Gerton Hoogenhout, Ruud Houtveen. Bert Kelderman, Jan Peter Koelewijn, Martin Lieman, Peter Mocking, Fred dy v.d Pol. Guus Poortman. Ever- hard v. Pijkeren, Eddy v. Someren. Marius v Stempvoort, Maurice Ver schuur. Nico van Wijk, Jacques Meij- boom. René v Merkestijn en Ben van Wee. Herkansing 5 kandidaten. AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 24 juni 1982 ver scheen de heer Z. uit Breukelen die Oudejaarsnacht op de Tre- kerweg gereden had. gevolgd door een auto waarin 2 agenten. De agenten waren in burger en ook aan de auto was niet te zien geweest dat het politie was. Volgens het proces-verbaal had verdachte niet voldoende rechts gehouden en de agenten opzet telijk de doorgang belemmerd Ze hadden tot 3 maal toe gepro beerd te passeren, maar dan week verdachte nog meer naar het midden uit en ook op stopsig nalen had verdachte niet gere ageerd Pas toen bij Aart Jansen de weg breder werd, kon er ge passeerd worden en toen had men met een lichtsignaal ver dachte laten stoppten. die tegen over de verbalisanten verklaarde dat hij niet geweten had dat het politie was en dat hij zich wel anders gedragen zou hebben als hij daar wel era in aehad had l2AAK,H£r IS BEKFXJD DATje 2-l^tC KUHT (AJOR.O&V OÖOR 0AJ /WAJ STfcFSS konr DOOP DAT IK- BAAx^i B5AJ pAT" \k- 2 IEK l»OfZX> i rlKtC Op de zitting las verdachte een verklaring voor, waarin hij over de weersomstandigheden uit weidde. omdat sneeuw en ijs van de voorafgaande periode de ber men glad gemaakt hadden en ongeschikt om in uit te wijken Omdat de weg maar smal is, was verdachte opzettelijk niet uitge weken en ook niet gestopt omdat hij zich onbehagelijk voelde en bedreigd, als enige automobilist 's nachts in een donker bos „Ik heb nergens aan kunnenzien dat het politie was Ik ben pas gestopt toen de weg breder werd en beter verlicht en toen legiti meerden ze zich en merkten op dat ik een pak slaag verdiend had". De officier sprak van een samen loop van omstandigheden. „Poli tie hoort in ieder geval als zoda nig herkenbaar te zijn. Rijden ze in een onopvallende auto. dan moet die auto van een stopbak voorzien zijn. anders kan het tot problemen leiden, zoals hier het geval was. Wel acht ik het feit bewezen, maar gelet op uw ver klaringen tegenover de politie en hier op de zitting verklaar ik u schuldig zonder toepassing van straf". De kantonrechter merkte op dat het goed was dat verdachte op de zitting verschenen was. „Uit het proces-verbaal kun je een heel andere indruk krijgen, nl de houding van het bewust overschreden van verkeersre gels. behalve wanneer men poli tie in de gaten heeft. Maar ik vind uw verhaal geloofwaardig en ik maak gebruik van mijn recht van pardon. Ik veroordeel u conform de eis". GEEN STRAF Ook de heer B. uit Amersfoort kwam er af met een schuldigver klaring zonder toepassing van straf Hij had vergeten zijn lich ten aan te doen op een weg die goed verlicht was Geschrokken door deze gebeurtenis had hij een verklikkerlapje laten aan brengen. „Hieruit blijkt dat u doordrongen bent van het belang van veilig heid op de weg. Omdat u zelf maatregelen heeft genomen die deze vergissing voor de toe komst uitsluiten, verklaar ik u wel schuldig, maar geef geen straf". Aldus de kantonrechter. De heer M uit Soest, die ook zonder licht gereden had. maar gedeeltelijk ook op een minder goed verlichte weg. kreeg f 50.— boete „voor deze kleine achte loosheid". LADINGOVERSCHRIJDING De heer D stond terecht als directeur van een BV in Barne- veld, wegens ladingoverschrij ding en te grote lengte van een aanhangwagen. „De lengte was mij bekend" be kende verdachte. „Ik heb dan ook inmiddels de aanhanger om geruild voor een andere Maar de ladingoverschrijding wist ik niet. De kalveren die vervoerd zijn. waren gewoon zwaarder dan was opgegeven" Ja. maar de ladingoverschrijding was 76% en het leek de kanton rechter onwaarschijnlijk dat dat alleen door zwaardere kalveren was veroorzaakt. „Ik denk dan ook dat u gewoon een rit heeft uitgespaard!" Ook de officier was niet zo onder de indruk van het verweer „Ingewijden kunnen het gewicht van een kalf op 5 10 kilo nauw keurig schatten en we praten hier over een totale overschrijding van 4900 kilo' Ik denk dan ook dat het econo misch voordeliger was om in één keer te rijden Voor deze overtre ding eis ik f 300,—. Ook de juiste lengte van een aanhangwagen is van belang voor de veiligheid omdat het goed besturen van een combinatie er van afhangt. Om dat u op dit punt inmiddels wijzi gingen heeft aangebracht eis ik voor deze overtreding f 100,— Uitspraak conform de eis. Namens mevrouw Z. uit Amersfoort verscheen de echt genoot op de zitting, msl onder zijn arm een gekreukelde kente kenplaat. „U kunt niet namens uw vrouw terecht staan, maar we kunnen wel uw vrouw bij verstek veroor delen en er met u over praten" begon de kantonrechter. „U heeft de tenlastelegging be grepen?" „Ja, zeker, ze werd aangehou den omdat ze met een aanhang wagen reed zonder kenteken, maar die was ze verloren. Ik ben gaan zoeken en heb 'm inder daad gevonden en meteen de politie gebeld" „Het is grappig dat u precies weet wat er aan de hand is, want uit de tenlastelegging blijkt dat niet duidelijk Ze hebben nl vergeten het straf bare feit te vermelden, zodat u eigenlijk niet kunt begrijpen waar het over gaat. Ik moet de tenlastelegging dan ook nietig verklaren De officier heeft wel het recht om opnieuw te dag vaarden, maar gezien het feit dat hij nee zit te schudden, zal hij dat wel niet doen. U kunt dus gaan". Iedereen die dat verdient moet aan zijn trekken komen'

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5