JGU trok touw Leusder Krant Bowlingkorting Haaien nog zonder voorzitter Internationaal jeugd- toernooi Lookhorst internfron^ juli Bowlen in de zomermaanden in De Korf voor een zomerprijsje! Voetbal-indeling Palet weer school- zwemkampioen Postduiven- vluchten Geslaagde reanimatie- cursus Bazar peuter speelzaal Mevrouw Bolt periode kampioen „Leusden Troef' P'Seld ^sss^: i-SSfïSÏÏS'"» Zate* Goedkoper bowlen met de Leusder Krant BVO vakantie toernooi Hockey-indeling AKTIVITEITENCENTRUM: „DE KORF" - LEUSDEN. Pa^:tP^30UaI EUSDEN/CENTRUM - Wij en nog steeds niet of touw- ken en dat geldt in princi- ook voor polstokspringen cieel een veld- of een water- rt is. Daar zijn wij ook zater- lavond niet achter gekomen de touwtrekkerij van de all. Dat gebeurde onder grote angstelling in en om Leus- is nieuwste waterpartij, naast voormalige noodvelden van ia aan de Van der Postlaan. bijzonder vlotte organisatie de toch nog zeer vochtige etijdsbesteding was in han- van de PJGU-afdeling Leus- Yie, om wat voor reden dan te water was geraakt werd niddelijk getroost met een asje Berenburg en tot veler ioegen werd, na een wat aar- nd begin, de fles tot op de jem geledigd De eerste da me, die kopje-ónder ging, was de Leusdense Trudy Verwey. Daar hield zij ook nog een mooi beel dje aan over Om kwart voor tien was het buitengebeuren voorbij en verhuisden de deelnemers uit een tiental Utrechtse dorpen naar de overkant van de Bavoort- seweg In de gemeentelijke kantine op het Buiningpark werd tot diep in de nacht ..nagekaart" over de wedstrijden, waarbij de Leus dense ploegen, als goede gast heren en -dames, bescheiden plaatsen innamen op de ranglijs ten Voorzitter Gert Lagerweij van de thuisclub reikte de prijzen uit aan de hand van de navolgen de resultaten 1. Harmeien, 2 Benschop en 3. Langbroek bij de dames en 1 Woudenberg (1), 2 Harmeien (1) en Harmeien (2) bij de heren. Met de aantekening, dat het De Leusder Krant biedt u tijdens de zomermaanden (van 1 juni tot en met 31 augustus 1982) de gelegenheid om met korting te gaan bowlen op de banen van het activiteitencentrum De Korf. Lekker een uurtje ontspannen in een sfeervolle omgeving! Tegen inlevering van onderstaande bon krijgt u voor het eerste uur per baan 2,50 korting. op het toch al lagere zomertarief. Die tarieven zijn van maandag tot en met vrijdag en zondag van 14 tot 19 uur: 17,40 per baan per uur; maandag tot en met donderdag en zondag van 19 tot 24 uur: 22,50. Vrijdag van 19 tot 01.00 uur en zaterdag van 10 tot 01.00 uur 27,50 per uur per baan tegen Inlevering van deze bon krijgt u 2,50 korting voor j het eerste uur per baan op het bowlen in het activiteitencentrum De Korf in de periode van juni toten I met augustus. Naam: I Adres: I voor de PJGU-Leusden toch nog een dure avond is geworden. Zo wel de Woudenbergse heren als de Harmelense dames wonnen voor de derde keer de wisselbe ker, die daarmee definitief hun eigendom werd. Dat heeft een- wel de plezierige stemming, waarvoor disco Black Horse had gezorgd, helemaal niet bein- vloed. LEUSDEN/CENTRUM „De LZ&PC de Haaien is geen beleg gingsmaatschappij en berichten daaromtrent in de lokale en regi onale pers berusten op onwaar heid". Met deze woorden begon de vicevoorzitter vrijdagavond „deel 2" van de jaarvergadering 1982 van de Leusdense zwem- en poloclub. Wat echter te denken van de vice-voorzitterlijke mede deling, dat het door velen met grote belangstelling tegemoet gezien rapport van de Commis sie van Goede Diensten (verder CGD) pas op donderdagavond 24 juni is ontvangen en daarom pas vlak voor het begin van de praatavond aan de leden kon worden overhandigd? In een schrijven van het zwemclubbe- stuur d.d. 22 juni staat zwart op wit, dat het stuk op maandag 21 juni in haar bezit is gekomen! Het niet eerder beschikbaar stellen van dat werkstuk werd gecompenseerd door een inge laste pauze van 5 minuten Veel te kort om het 10 bladzijden tel lende „verhaal" van de heren G. Dietrich, J Jacobs en G Schol ten op zijn merites te kunnen beoordelen. Wij willen niet bewe ren, dat van enige opzet sprake is geweest, maar die schijn had het wel. Trouwens ook het antwoord op een vraag uit de vergadering „Waarom heeft het bestuur de adviezen van de CGD naast zich neergelegd?" werd eerst uit gesteld en later niet meer gege ven. RAPPORT De oorspronkelijke ledenver gadering d.d. 5 februari is uitge lopen op een „Poolse Landdag" Oorzaak was een al langer be staande controverse tussen de zwem- en polo-afdeling, die toen tot uitbarsting kwam. Reden om de reeds eerder genoemde Com missie van Goede Diensten in het leven te roepen. Het drietal heeft bijna vier maanden lang bijzon der hard gewerkt en (soms meer maals) gesproken met vertegen woordigers van alle geledingen uit de zwem- en poloclub. De CGD constateerde problemen op sportief gebied, in het organi satorische vlak, in de samenstel ling en het functioeren van het bestuur, inzake financiën en met betrekking tot de communicatie, de sfeer en de mentaliteit in de club De CGD constateerde tevens, dat een en ander algemeen wordt betreurd en dat iedereen blij zal zijn als een oplossing van de moeilijkheden zou kunnen wor den gevonden. De heren Die trich. Jacobs en Scholten, waar van laatstgenoemde als woord voerder optrad, menen een uit weg te zien en kwamen met de navolgende suggesties: 1) de polo-commissie moet sterker worden, effectiever func tioneren en tenminste twee afge vaardigden leveren aan het be stuur. 2) „Dubbelfunties" in het be stuur worden vrij sterk ervaren als een vriendenkring, waar an deren moeilijk tussen kunnen komen De verenigingssecretaris bleek desgevraagd bereid zijn tweede functie (voorzitter van de zwemcommissie) open testellen voor iemand anders. De commis sie zou het toejuichen als de kandidaat-voorzitter van de ver eniging van die functie afziet (hij is thans vice-voorzitter) en het voorzitterschap van de zwem commissie op zich neemt. De CGD pleit voor een onafhanke lijk verenigingsvoorzitter, even tueel van buiten de zwem- en poloclub. Tot haar grote spijt heeft de commissie moeten vaststellen, dat het bestuur deze toch alles zins redelijke suggesties heeft verworpen. Het bestuur heeft na melijk besloten integraal af te treden als de vergadering niet het vertrouwen uitspreekt in de huidige leiding, inclusief de vice voorzitter als kandidaat voor het verenigingsvoorzitterschap. Daarmee wordt bevestigd, aldus concludeert de CGD. dat erspra- LEUSDEN/ACHTERVELD - Ter afsluiting van het voetbalsei zoen 1981-1982 zetten wij hier nog even de eindklassering van de diverse teams op een rijtje, met daarvoor de plaats op de ranglijst en achter het team het puntentekort op de poulewin naar resp. de voorsprong op de drager van de rode lantaarn. 5 Achterveld 1 8. Achterveld 2 2. Achterveld 3 7 Achterveld 4 4. Achterveld 5 9. Achterveld 6 11. Roda (zond.) 1 6. Roda 2 7 Roda 3 —9/+19 20/+11 11/-F12 16/+7 15/+15 20/+8 15/+13 9/4-21 —11/4-21 11 Roda 4 7. Roda 5 I Roda 6 10. Roda 7 3. Roda (zat1 2. Roda 2 5. Roda 3 II Roda 4 3. Roda 5 6 Roda 6 5 Roda 7 10 Roda 8 —25/4-8 —19/4-11 —0/4-26 —27/4-0 —11/4-20 2/+26 12/4-26 —31/4-6 —6/4-13 16/4-13 —10/4-9 28/+0 Nu een korte vooruitblijk op het komende seizoen. Achter veld 1 handhaafde zich in de zondagse 1e klasse A en krijgt te maken met Actif (Hilversum, Austerlitz, Barneveld, Hooglan derveen, Laren, Naarden, Neder- horst, Odijk, SPO (Bussum), Sporting '70 (Utrecht) en Zuider zeevogels. de voormalige zon dagafdeling van SV Lelystad Ne- derhorst en SDO zijn ex-hoofd klassers en Hooglanderveen promoveerde uit de 2e klasse Roda-zondag, met Maluku Muda (Barneveld) gedegradeerd naar de 2e klasse, ontmoet daar ver der Allen Weerbaar (Bussum), Faja Lobi Utrecht, Kockenken. Rivierwijkers (Utrecht), RUC (Utrecht) SVMM (Maarn). Unitas (Veenendaal), Voorwaarts en VSK (beiden Utrecht) en het Amersfoortse VVZA. Voorwaarts en RUC zijn eveneens ex-1 e klas- sers en SVMM kwam uit de 3e klasse omhoog. Roda-zaterdag handhaafde zich in de 1e klasse en trekt in het komende voetbaljaar ten strijde tegen Barneveld. Cobu Boys (Amersfoort) FC Horst (Ermelo), Hees en SEC (beiden Soest), Lelystad. Naarden, Sperwer (Loenen ad Vecht), SVM-Boys (Maartensdijk), TOV (Baarn) en Unicum (Lelystad) Naarden kwam uit de 3e klasse en Lely stad is ex-hoofdklasser Het aantal overschrijvingen van en naar andere verenigingen is uiterst bescheiden gewest Ro da-zaterdag kreeg een naar ver wachting belangrijke versterking van V J van Leyenhorst (ex-FC Hilversum). Voorts kwamen naar de roodzwarten F.J de Boer (Amersfoortse Boys), F H. de Smalen (terug van Amsvorde) en D.W M O van Loo (Bekkerveld). H.J Joustra, een voor ons onbe kende ster, vertrok van Roda naar Achterveld, waar overigens alles bij het oude is gebleven. LEUSDEN/CENTRUM Lockhorst-trainer Maarten Dirk zwager bezorgde ons de eerste gegevens met betrekking tot het Internationaal Jeugdtoernooi, dat Leusdens oudste tennisclub tweejaarlijks organiseerd. Dit jaar van 9 t/m 15 augustus a.s. De toernooicommissie bestaat uit de dames I. de Wilde (inkwartie ring/gastvrouwen), L. Bloemen dal (secretariaat) en M. Kolpa (recreatieprogramma) en de heren T. van Dijk (administra tie/financiën), en M. Dirkzwager (coördinatie en technische za ken). Het toernooi heeft drie doel stellingen 1. binnen- en buitenlandse contactmogelijkheden voor de jeugd van Lookhorst, 2. stimulering van wedstrijd- tennis en 3 bevordering van uitwisselin gen met andere clubs Wat dit laatste betreft is de uitnodiging om deel te nemen aan een jeugdtoernooi van 1 tot en met 7 augustus in Engeland (Framlingham, Suffolk) een mooi voorbeeld Deze wedstrij den worden op grasbanen ge speeld en ook dat is nieuw voor de Lockhorst-jeugd. Op 7 augus tus komen de Leusdenaren uit Engeland terug met een aantal Engelse kinderen en hun bege leiders De maandag daarna be gint het Lockhorst-toernooi. De Buiningparkers hebben ook nieuwe contacten gemaakt met een tennisclub uit Hengelo, die met ruim twintig kinderen en eni ge begeleiders eveneens van de partij zal zijn. Een nog niet helemaal opge lost probleem is het particulier onderbrengen van de deelne mers uit Engeland en Hengelo Wie Lookhorst wil helpen met onderdak voor een of meer kin deren van 13 tot en met 18 jaar in de week van 8 t/m 15 augustus, is bijzonder welkom bij mevrouw I. de Wilde, Kon Emmalaan 8, Leusden-Zuid en telefonisch be reikbaar onder nummer 943874 U mag natuurlijk ook op een ander gebied sportief zijn dan met tennis. Op maandag 9 augustus opent burgemeester J.W M Radema ker het toernooi om 10.30 uur. Op het speelschema komen wij later nog terug. Behalve met ten nis worden de deelnemers aan genaam beziggehouden met al lerlei andere activiteiten, zoals soft- en volleybal, tafeltennis, zwemmen. een speurtocht, spuitvoetbal, barbecue en disco Deelname wordt verwacht van 36 Lockhorsters, 16 Engelsen, 24 Hengeloërs en een 20-tal tennis sers uit de regio. Gespeeld wordt in de leeftijdsklassen 13-14 jaar, 15-16 jaar en 17-18 jaar LEUSDEN/CENTRUM Ter afsluiting van het badmintonsei- zoen 1981-1982 heeft BVO '79 verleden week woensdag een va- kantietoernooi georganiseerd. Met 24 mixed-dubbels en zes poules naar speelsterke inge deeld en met een prijs voor elke poulewinnaar, zodat het in dit deel van de vakantie toch nog werken was geblazen. Evelien Wildeman/Hans v.d 'Valk (in poule 1), Joke Roet- man/Rob Maas (in poule 2). Lili an Paschedag/André van Meete- ren (in poule 3), Nancy Hoogen- doorn/Erich Matray (in poule 4), Marga Rademakers/Theo van Meeteren (in poule 5) en Esther Boenders/Joop Paschedag (in poule 6) waren de winnaars Het voor BVO goed verlopen bad- mintonjaar (forse uitbreiding le dental. oprichting jeugdafdeling, kampioenschap herenteam en promotie BVO 2) is voorbij Op 18 augustus begint het nieuwe seizoen LEUSDEN/CENTRUM - De PV Leusden was zaterdag in twee wed strijden actief Op de eerste plaats vanuit Saint Ghislain (220 km) met als uitslag H Lambrechts 1-4-5-7-8- 22-40, P Lambrechts 2-27, G Lam brechts 3-13-33-38. J Pouw 6-21-50, B Peters 9-16-30, G Hoefakker 10- 19-39, C. van Valkengoed 11-15-17- 43, N Blom 12-47, G Dieters 14-18- 20-29-44, H v.d Hoek 23-26-42 45, R Tijmensen 24, W Vrijhoef 25-35-37, Gebr Bransen 28-34, M Louw 31-46, Combinatie Vrij/Bra 32-48, A Die ters 36-49 en T van Valkengoed 41 Voorts uit Chateauroux (650 km) met als resultaat H. v.d Hoek 1-26, H Lambrechts 2-5-13, B Peters 3. A van Dusschoten 4, B Kuiter 6-28-29, J Pouw 7-9-25, G Dieters 8-22-24- 32. Comb Vrij/Bra 10, G Lam brechts 11. W Vrijhoef 12-17-27, C van Valkengoed 14-15-23-30-31, P Lambrechts 16, G Hoefakker 18, A Dieters 19. T van Valkengoed 20 en J Voorburg 21 LEUSDEN/CENTRUM De indeling van de Leusdense top- teams in het komende hockey- seizoen is als volgt HEREN 1 (2e kl. D): Amersfoort Culemborg Haaskamp Leusden Maarssen Rapid Shinty Soest Waalwijk DAMES 1 (3e kl. E) Baarn Barneveld Culemborg Haaskamp Leusden Maarn Mezen Shinty ACHTERVELD Door de Ne derlandse Hartstichting werd on langs aan de E.H.B.O.-bonden een aantal oefenpoppen be schikbaar gesteld. Deze poppen zijn bestemd voor het organise ren van reanimatiecursussen. Ook de E.H.B.O.-afdeling in Achterveld was zo gelukkig de beschikking over een dergelijke pop te krijgen. Jammergenoeg heeft men deze nu weer in moe ten leveren. In november vorig jaar werd gestart met de eerste reanimatiecursus. Hier bleek wel belangstelling voor te zijn gezien het feit dat 33 cursisten zich op gaven. De tweede cursus volgde in januari van dit jaar Deze werd gevolgd door 19 cursisten. De cursussen die werden gegeven door de instructeur F de Jonge uit Leusden werden vol enthou siasme gevolgd De cursussen werden gevolgd dooreen herha lingscursus. Hierbij bleek dat alle cursisten hun kennis van de re animatie goed onder de knie hadden want allen slaagden en kregen het reanimatiediploma van de Nederlandse Hartstich ting. Ditdiploma blijftzijn geldig heid behouden indien men ten minste tweemaal per jaar de her halingscursus bijwoont. Veel mensen die een hartaan val krijgen overlijden voor zij in het ziekenhuis aankomen. Dit tengevolge van het feit dat niet direct hulp kon worden verleend. Door het geven van reanimatie cursussen wil men bewerkstelli gen dat er zoveel mogelijk men sen zijn die bij het constateren van een hartaanval direct hulp kunnen verlenen Dit heeft zijn nut bewezen doordat reeds een groot aantal personen door reanimatie gered kon worden. De cursussen kun nen door iedereen worden ge volgd. Men behoeft niet persé in het bezit te zijn van een E.H.B.O.- of andere dergelijk diploma. ACHTERVELD Peuter speelzaal Klein Duimpje zal za terdag 3 juli een bazar organise ren. De aanvang is om 13.30 uur en zal worden gehouden op het plein van de MoesDot. Bii slecht weer zal de bazar worden gehou den in de speelzaal. De opbrengst is bestemd voor nieuwe vloerbedekking in de speelzaal Deze is namelijk hard aan vervanging toe Degene die momenteel nog kinderkleding of speelgoed in de kast heeft dat niet meer gebruikt wordt, kan dit ten behoeve van de bazar af staan. De organisatie zal daar zeer blij mee zijn De goederen kunnen worden ingeleverd bij Bep Smal, Pater Stormstraat 44, tel 2101 ke is van een bepaalde vrienden kring. die onder geen beding mag worden doorbroken! On danks de daarmee bereike pat stelling doet de commissie nog een voorstel om de top van de „actieve" leden (A-selectie zwemmen en Heren 1 en 2 water polo) financieel gelijk te belasten en voor de overigen een gediffe rentieerd lager tarief aan te hou den. Ook dit voorstel kreeg geen bijval. Rond middernacht kregen de zittende bewindvoerders een meerderheid voor hun aanblij ven. Of daarmee de problemen zijn opgelost, moet afgewacht worden tot de derde editie van de jaarvergadering 1982. De Haaien hebben derhalve nog steeds geen voorzitter, maar agenda punt 3 was eindelijk afgewerkt. Voorts werden nog een tweetal voorstellen omtrent de gecom pliceerde contributieregeling In stemming gebracht. Het eerste, identiek aan dat van 5 februari en een tweede met meer begrip voor de polo-leden. De daarin vervatte „solidariteitsheffing" werd met 234 tegen 187 stemmen en 24 onthoudingen (de Haaien ken nen een dubbl en een viermalig stemrecht) aangenomen, zodat de leden meer begrip voor de realiteit hebben getoond dan het bestuur. - Haaien-waterpolo 1, opgelucht maar niet tevreden. LEUSDEN/CENTRUM On der zeer grote belangstelling en begunstigd door goed zwem- weer met zelfs af en toe zon, is 't Palet (1) had u anders ver wacht? opnieuw schoolzwem- kampioen geworden. Zaterdag van 09.00 tot 11.30 uur was het zwembad Bavoort het toneel van de strijd. Niet minder dan 17 ploegen (waarvan 2 van 't Palet) namen aan de wedstriid deel. De organisatie was in goede handen van de LZ&PC de Haaien met medewerking van het bad- personeel De gebruikelijke prij zen waren voor rekening van de £wembadstichting, de vaantjes van de Haaien en de nieuwe wis selbeker de vorige was inmid dels het eigendom van 't Palet geworden was een bijdrage aan het zwemfestijn van de Ra bobank. Het resultaat van de uit 22 onderdelen bestaande wedstrijd was: 1. 't Palet 1 971/2, 2. Loysden 122, 3 Kinderland 152, 4 de Heerd 158, 5. Groenhorst 181, 6 Rossenberg 182%, 7 't Palet 2 202, 8. 't Ronde 207%, 9. de Holm 216%, 10. Hamersveld 220%, 11. Ger Basis 224%, 12. de Vallei 260, 13. de Bongerd 224%, 14 Klim-op 282.15 de Hobbit 284%, 16. de Wegwijzer 292 en 17. het Startblok 328 punten LEUSDEN Nadat eerder dit jaar de heer Knol de eerste perio- detitel in de wacht sleepte, wist nu, na een spannende en ener verende competitie, mevrouw Bolt beslag te leggen op de tweede periodetitel van Leusden Troef. Zij kreeg het echter niet kado. Met name de heer Mulder en de heer Nijhuis gaven haar tot op de laatste avond goed partij. Toch bleek mevrouw Bolt uit eindelijk over de langste adem te beschikken en werd daardoor de eerste vrouwelijke kampioen sinds de oprichting van Leusden Troef De kop van de eindrangschik king ziet er als volgt uit: 1 Mw. Bolt 62004, 2 Hr Mulder 61007 en 3 Hr Nijhuis 60600 punten. De beste scores van de speel avond waren 1 Mw. Dekker 5654,2 Mw Kleefstra 5635.4 Hr v.d Berg 5114, 4 Mw Bolt 4821 en 5 Hr Braakman 4782 punten. De ledenstop die enkele maan den geleden werd ingevoerd is opgeheven, zodat er weer plaats is voor nieuwe klaverjasliefheb- bers. Voor informatie kan men bellen naar mevrouw Pouli, pen ningmeester, telefoon 942261 en de heer Van Waterschoot, voor zitter, telefoon 941887. DRA0 PROFS Arcu, cees Pn Ven*J^ers me' o. a pïn Setcu aa(, Renj Zi)laa BruJi° aim*1*

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7