Afrondende en goedkopere fase van het structuurplan Politie gaat optreden tegen „vroeg" huisvuil Vrijdag startsein bouw premie woningen lieuwe IHBO-cursus nderclubs eken rijwilligers Petitie Vredes- platform wordt niet uitgevoerd BDU EN 6 7. In plaats van de vijfde en zesde fase Vandaag in de Leusder Krant CONTROLE RICHT ZICH OP VERZAMELBAKKEN BV UT HET PHUTffifKAPPMT Premie koopwoningen WT HET MMJTiB KAmirr J OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: CLAEVERENBLAD/ WILDENBURG Geen krant ontvangen? f FOTO-KOPIE NODIG? i Leusder Krant SB Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. rden geen IRT in éèn onzer verslaggevers) .EUSDEN Het colle- van B&W zal de ge- enteraad voorstellen tot ti afrondende fase te ko- n bij het maken van een luctuurplan voor Leus- In. Deze fase zal bestaan het opstellen van een ^orontwerp van het struc- lurplan, waarna de uit- idelijke vaststelling door raad van het ontwerp n plaatsvinden. Voor de aerkzaamheden, waarbij jlgens B&W moet worden gegaan van de minimaal nodigde, is een bedrag in 176.000 gulden ge- amd. Vlet dit voorstel herziet het igelijks bestuur van Leusden plan om de oorpronkelijke en 5 en 6 in de opstelling van n structuurplan uit te voeren. herziening werd ook ver- Icht, omdat B&W in de raads- vergadering van afgelopen mei het voorstel om ruim twee ton voor de 5e fase beschikbaar te stellen te elfder ure introk. In die vergadering had het GPV/SGP- raadslid Harm Offereins een voorstel klaar liggen om de raad te vragen te stoppen met de geld verslindende totstandkoming van een structuurplan voor Leus den. Tot nu toe is ongeveer één miljoen gulden uitgegeven om te bepalen hoe de groei-ontwikke- ling van deze gemeente is na 1985 wanneer men slechts voor de eigen bevolking wil bouwen. Het college van B&W schrijft in het voorstel aan de raad, dat door het aanvaarden van de hoofdlij nen van beleid voor de groei van Leusden in de raadsvergadering van april nog dit jaar het ont- werp-structuurplan gestalte kan krijgen. In afwijking van de oor spronkelijke opzet waarbij twee afzonderlijke fasen voorkwa men, wordt thans een andere procedure voorgesteld. Deze gaat uit van éèn afrondende fase waarin de minimaal voor een structuurplan benodigde werk zaamheden worden verricht", al dus het college. Met andere woorden: de oorspronkelijke fa sen 5 en 6 worden samenge voegd tot een, die veel goedko per is en waarbij het resultaat hetzelfde is De werkzaamheden in de voor gestelde fase zullen bestaan uit het maken van een vooront werp informatieverzorging aan de raadscommissie Openbare Wer ken en Ruimtelijke Ordening, het CML, de maatschappelijke groe pering en aan de bevolking de aanbieding van het vooront werp aan de Provinciale Planolo gische Commissie (PPC) de verwerking van het com mentaar van de PPC en het ge reedmaken van het ontwerpplan voor de ter visielegging de tér visielegging, behande ling van de eventueel ingediende bezwaarschriften en het, zo no dig. aanpassen van het ontwerp- structuurplan de vaststelling van het ont- werp-structuurplan B&W verwachten dat het voor ontwerp tegen november van dit jaar gereed is, waarna een peri ode van acht maanden nodig zal zijn voor onder meer de behan deling door de PPC en de moge lijke aanpassing van het ont- werp-plan. De formele ter visie legging van het ontwerp kan dan omstreeks juli volgend jaar plaatsvinden. De raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening buigt zich vanavond over het voorstel van B&W. -Architect Zwanenburg kreeg het voordeel van de twijfel3 - Gemeentewerken krijgt beschikking over mobilofoons 3 - Geslaagde kindermusical5 - Alweer een buurtschapsbord onthuld5 - Heuvelcrossers doen het goed 7 - Overig sportnieuws 7 BRANDJE Vermoedelijk hebben jongelui zaterdag een vuurtje gestookt in boerderij 't Claeverenblad aan de Hamersveldseweg. De brandweer heeft het brandje geblust POLITIE ZUID Gevonden: Sleutels, Seiko da meshorloge. Verloren: Bril met zilveren mon tuur; schaartje met stompe punten; zwarte portemonnee met inhoud; quartz dameshorloge met zilveren hanger; zwart afsluitdekseltje van Nikon-fototoestel; Sleutelbos met 5 sleutels in rood etui met rits; 2 bankbiljetten van 35 gulden, blau we damesbril met half montuur; sleutelbos met flessenopener als hanger; verpleeginsigne A. AUTO TEGEN BOOM Een inwoner van Amersfoort is donderdag met zijn auto tegen een boom gebotst. Het ongeluk vond plaats op de Dodeweg nabij de Vlooswijkseweg. Bij nader onder zoek bleek P, v d. H te diep in het glaasje te hebben gekeken. De au to werd beschadigd AUTO BESCHADIGD De geparkeerde auto van L. v. B. uit Amersfoort werd vrijdag licht be schadigd bij een aanrijding op de Beemden. De auto stond half voor de uitrit van M. geparkeerd. De heer M. wilde zijn auto de uitrit uitrlj den en om de geparkeerde auto heen de rijweg opdraaien. Hierbij raakte hij toch licht de geparkeerde auto. INBRAAK In het weekend is er ingebroken bij het Astmacentrum aan de Larix- laan Aan de zijkant van het ge bouw werd een ruit stukgeslagen waardoor men wist binnen te ko men. Er werd een typemachine en wat goederen ontvreemd. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De rijkspolitie Leusden treedt in samenwerking met de gemeente tijde lijk strenger op tegen mensen die hun huis vuil te vroeg aanbieden. Met name zullen Leus- denaren worden aange pakt die al voor de op haaldagen hun vuilnis zak in zogeheten huisvuilverzamelbakken gooien. Vorige maand zijn in de wijken De We tering, Akkerhoeve en Noordwijck dertien mensen bekeurd. Via adresbandjes of andere adresaanwijzingen tus sen het huisvuil werd achterhaald van wie de zak afkomstig was. Volgens de Algemene Politieverordening (APV) is het verboden om huisvuil eerder dan de geldende ophaalda gen op straat te zetten. Nu wordt in Leusden in de wijken waar geen verzamelbakken staan deze regel niet al te vaak overtreden, maar in wij ken waar wel dergelijke bakken staan is het te gendeel het geval. Daar puilen ze tijdens het weekend al uit van het huisafval. Volgens een woordvoerster van de gemeente is dat zeer onprettig voor de omge ving vanwege de stank overlast. „Bovendien trekt het afval honden en katten, maar ook on gedierte aan", aldus de woordvoerster. Om aan deze situatie een eind te maken zal de rijkspolitie in samenwerking met de gemeente diverse wijken nauwgezet con troleren. LEUSDEN - De EHBO-vereni- Ing Hamersveld zal in septem- sr weer een EHBO-cursus ver- >rgen. Op donderdagavond 8 li is er van 20.00 tot 21.00 uur in e Heerd, Berkelwijk 33, gele- snheid inlichtingen in te win- !n en zich te laten inschrijven >or de cursus. Deze wordt ge- ïven op de donderdagavond en sstaat uit 20 lessen van twee jr. De lessen worden gehouden >or een arts en een kaderinstruc- ur, het examen zal zijn medio aart De deelnemers moeten 16 ar of ouder zijn. Het cursusgeld tdraagt 127,50, inclusief boek- examengeld en oefenverband et lesgeld dient bij inschrijving te orden voldaan. Voor nadere in- ihtingen kan men kontakt opne- en met het secretariaat, telefoon f6776. On«fhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm* Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. I Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- Aê lijks van 9.00 tot 12.00 uur en ven 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. 1 .EUSDEN Als in september cursussen en aktiviteiten van spel- en recreatievereniging jhof weer van start gaan, is het naar de vraag of dit ook voor andenarbeidclub voor kin- is. Het ontbreekt namelijk aan lei zijn twee groepen, één voor en met 8 jaar en één voor 9 en met 12 jaar die wekelijks op donderdag- of dinsdagmid- 16 00 tot 17.15 uur bezig met kreatieve handvaardig en knutselen u het leuk en heeft u tijd om deze kinderen het een ander op dat gebied aan te Laat het dan even weten Karin Oskamp, telefoon 2015. Het gaat dus om twee ansen; enige ervaring met dit k is wel gewenst maar niet •dzakelijk Laat Blijhof niet in steek. Onder de ruim 500 n zijn vast wel een paar men- die geschikt zijn voor dit jkje vrijwilligerswerk. Gisteravond is in het Leusdense zwembad Bavoort de zwemvierdaagse van start gegaan. Vanaf half zeven gingen de deelnemers in het water en in totaal bleken er meer dan duizend zwemlustigen te zijn. Het zwem festijn duurt tot en met vrijdag, wanneer de slotavond een enigszins feestelijk karakter krijgt. Op de foto is duidelijk te zien, tot welk een drukte in het diepe deze zwemvierdaagse leidt. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Zwarteweg 16a, telefoon (Van één onzer verslaggevers) Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening zal aanstaande vrijdag, 9 juli, het officiële startsein geven voor de bouw van 90 premie-koopwonin gen en 26 (premie)huurwonin- gen in de vlek A van het bestem mingsplan Claeverenblad/Wil- denburg. De wethouder zal dat doen door met behulp van een oude heiblok op een hardhouten paal te slaan. Hij wordt hierbij bijgestaan door een „heiploeg" bestaande uit vertegenwoordi gers van de gemeente, het raad gevend ingenieursbureau DHV, het architectenbureau Klunder en het bouwbedrijf. In de raadsvergadering van 29 april jl. werd besloten tot een grond- koopovereenkomst met Bredero Vastgoed BV. De overeenkomst richtte zich op alle te bouwen pre- miehuur- en premiekoopwoningen in Claeverenblad/Wildenburg en specifiek op deelplan of vlek A Het bouwrijpmaken van de grond is in middels zover gevorderd dat aan staande vrijdag het officiële start sein voor de realisatie van de wo ningen gegeven kan worden. Het merendeel van de premie woningen in vlek A is volgens een mededeling van het bouwbedrijf Urbibouw/Bredero BV reeds ver kocht. Met de voorbereidingen voorde bouw van de premiekoopwoningen in vlek A in Claeverenblad is reeds een begin gemaakt. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden wenst geen uit spraak te doen over de plaatsing van kernwapens op haar grond gebied, omdat dat een zaak van nationale verantwoordelijkheid is. De raad zal dan ook geen uit voering geven aan de petitie van het Vredesplatform Leusden, waarin de gemeenteraad werd uitgenodigd zich tegen de plaat sing van kernwapens in deze ge meente te verklaren. De petitie van het Vredesplatform werd on dertekend door meer dan drie duizend Leusdenaren. Gezien de opstelling van de ver schillende politieke partien in Leus den, was het al lang duidelijk dat de raad de door het Vredesplatform verlangde uitspraak niet zou doen Gisteravond was in de raadscom missie Algemene Bestuurszaken een voorstel van hel college over deze zaak aan de orde. Aan de uiteindelijke formulering van de tekst van het besluit werd lijdens de commissievergadering nog driftig gesleuteld. Maar alle fracties wa ren het met het college eens, dat het niet op de weg van de raad ligt om te komen tot een uitspraak over hel plaatsen van kernwapens. En dat was nu juist, wat het Vredes platform wel gewild had. Het collegevoorstel komt nu vol gende week donderdag tijdens de raadsvergadering in een gewijzig de redaktie aan de orde Het zal dan ongetwijfeld de steun krijgen van een meerderheid van de raad In de krant van a.s. donderdag komen we uitvoeriger terug op dit onderwerp.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1