rchitect Zwanenburg kreeg „voordeel van de twijfel" Bedrijfs verzamel gebouw in Leusden Voorstel voor mobilofoons bij gemeentewerken Kopers voor boerderij Langenbeek Recreatieve fietstocht Commissie Financiën vergadert woensdag Jeugdraad vergadert donderdag Vergadering werkgroep Midden- en Kleinbedrijf lensden krant krant terste kwadrant woningwetwoningen bewoond Leusder Krant „Once upon a time in the west" 26 aug. in Cinemaclub De Korf KOSTEN 20.000 GULDEN KWIEK EN FOTO-KOPIE NODIG? Kwiek voor tekstverwerking vermenigvuldiging kantoorartikelen DINSDAG 6 JULI 1982 plaatselijk nieuws len ge- ior- kel ale ise he im aal lan >or bij 3e- ig. sn- JS- uli Ier te en m. an een onzer verslaggevers) LEUSDEN „Ik heb hel oordeel van de twijfel gekre- en en Ik ben blij, dat dat Dn." Dat zei, afgelopen vrij- agmiddag, de architect van e 226 woningwetwoningen de nieuwe wijk Zwanen- jrg, de heer Van Tilburg. De eltigste twijfel ten aanzien in zijn ontwerp gold de kleur in de steen, die hij voor het ojekt koos. Zowel bij het estuur van de Woningstich- ig Leusden (opdrachtge- >r) als bij de firma Reinbouw lannemer) bestond huiver Ti met een dergelijke kleur soort steen te werken, aar Van Tilburg hield voet Ij stuk en vrijdag konden een sntal genodigden zien, hoe st eerste deel van het projekt In bewoonde staat uitziet, ver het algemeen was men in mening, dat Van Tilburg recht het voordeel van de rijfel werd gegund. «In totaal komen er in Zwanen- jrg 226 woningwetwoningen te aan. De Woningstichting Leus- >n heeft tot de bouw daar van opdracht gegeven. Het eerste vadrant dat dichtste tegen st centrum van Leusden aan ligt 1 is enkele weken geleden op- Bleverd en wordt thans be- oond De oplevering is indertijd Ben luister bij gezet door de itreiking van een eerste sleute' Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos IVfarnïx Kreijns (pi. verv.) Redaktie: Bèrtien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en ad vertenties: voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 per half jaar; 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don derdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver melding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge plaatst. U kunt ook kon- tant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. - Voor zijn ontwerp met woningen in witte steen genoot de architect Van Tilburg het voordeel van de twijfel of iets dergelijks Om er toch een officieel tintje aan te geven werd vrijdat een rondleiding georgani seerd voor onder meer vertegen woordigers van het college van B. en W., ambtenaren, functiona rissen van de woningstichting, de Vrouwenadviescommissie voor de woningbouw en de pers De heer De Groot heette in zijn funktie van directeur van de fir ma Reinbouw de genodigden welkom In zijn korte speech leg de De Groot er de nadruk op. dat tot zijn spijt Reinbouw niet ver der op zal treden als aannemer voor de Woningstichting in de ideelplannen Claeverenblad en Wildenburg. Reinbouw heeft in de achterliggende jaren voor de Woningstichting in Leusden on geveer 600 woningen gebouwd in de Tweede Fase. Dat aan die samenwerking nu een eind komt zei ook WSL-voorzitter Van der Weyden te betreuren, ,,maar Leusden groeit nog steeds en het hoeft echt niet de laatste keer geweest te zijn, dat Reinbouw hier zijn bouwketen heeft neer gezet" In zijn inleiding wees Van der Weyden er op dat er ten aanzien van het ontwerp verschil van me ning heeft bestaan met de archi tect. Maar nu het resultaat zicht baar is, zei de WSL-voorzitter er geen spijt van te hebben met Van Tilburg in zee gegaan te zijn. De architect zelf had inmiddels al enkele oneffenheden ontdekt. Zo spijt het hem dat de hoekwo ning aan de achterzijde niet de muur als tuinafscheiding hebben gekregen, die hij gedacht had Maar dat onderdeel van het ont werp moest komen te vervallen, omdat er geen geld voor was. Om dezelfde reden vervielen andere details. Niettemin wilde Van Til burg de wijk Zwanenburg voor zover het het woningwetgedeelte betreft ,,een ruime voldoende" geven. Het merendeel van de 226 huurwoningen wordt gevormd door eengezinswoningen met twee of drie slaaDkamers. waar van de huur tot ongeveer f 550,— per maand bedraagt. Op de hoe ken van de straatjes in Zwanen burg bevinden zich telkens vier appartementen voor oudere mensen. Langs de doorgaande route in de wijk is een gebouw in aanbouw waarin zogeheten Van Dam-eenheden komen. Dat zijn appartementen voor één- en tweepersoons huishoudens, die in de eerste plaats bestemd zijn voor jonge mensen Behalve de 226 huurwoningen verrijzen er in Zwanenburg ook een aantal koopwoningen Inmiddels is een projekt van 76 premie-A-appar- tementen vrijwel voltooid. Ook worden er in Zwanenburg nog premie-B-woningen gebouwd, terwijl er tenslotte ook nog ruim te is gereserveerd voor vrije sec torwoningen. Aanstaande donderdag is er in het gemeentelijk expositiecen trum aan de Zwarteweg 16a een kleine tentoonstelling te zien, waarin de gemeente toont hoe de woonomgeving van Zwanenburg er straks uit zal gaan zien. Alle (toekomstige) bewoners van Zwanenburg zijn voor een be zoek aan deze expositie uitgeno digd. Vrijdag bekeken een aantal genodigden de reeds bewoonde huizen in Zwanenburg Boerderij Langenbeek aan de Smoussesteeg (archieffoto). (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente heeft met de heren J. Mak en J. Caspers uit Leusden overeenstemming bereikt over de verkoop van boerderij Langenbeek aan de Smoussesteeg 5. De gemeenteraad wordt gevraagd akkoord te gaan met de verkoop van deze boerderij die thans door de gemeente wordt verhuurd. De bewoners hebben vervangende woonruimte aangeboden gekregen. De vraagprijs voor boerderij Langenbeek was f 275 000 gulden. Dit na de oorlog vernieuwde pand zal na de verkoop worden verbouwd tot twee woonruimten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN In het werk- gelegenheidsterrein De Paar- denmaat zal zo goed als zeker een bedrijfsverzamelgebouw worden gebouwd. De ge meente heeft met het NV Pen sioenfonds Ahold uit Zaan dam overeenstemming be reikt over de verkoop van de benodigde grond. Het gaat om 4.250 vierkante meters. In de krant van donderdag 8 april meldden wij al dat van de kant van het pensioenfonds serieuze belangstelling be stond voor het realiseren van een bedrijfsverzamelgebouw in Leusden. Het pand, een beleggingsin vestering van het Ahold- fonds, moet aan verschillen de bedrijven afzonderlijke ruimtes bieden voor het uit voeren van werkzaamheden. Er zijn al enkele gegadigden. De gemeenteraad moet de grondverkoop nog goedkeu- f"I Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - In Leusden zuid heeft de jongerengroep Juid gecol lecteerd voor het Anjerfonds. Zij haalde in totaal 980 gulden op De collectanten van Juid ontvingen voor hun medewerking 20% van de opbrengst. Dit bedrag werd vorige week woensdag overhandigd door burgemeester Rademaker en zal worden gebruikt voor aktiviteiten in Leusden zuid. Wie de collectebus heeft gemist maar alsnog een bijdrage wil leve ren voor culturele aktiviteiten. kan een bedrag overmaken op giro nummer 5050 ten name van Anjer fonds. Alle collectanten en gevers worden vriendelijk bedankt. (Van de filmredaktie) LEUSDEN Op donderdag 26 augustus presenteert de Cinemaclub De Korf de befaamde western van de Italiaanse regisseur Sergio Leone: „Once upon a time in the west". De voorstelling wordt zoals gebruikelijk in het activiteitencentrum De Korf gehouden en begint om 20.00 uur. Het bestuur van de Cinemaclub De Korf heeft met de vaststelling van de datum rekening gehouden met de zomervakantie. Maar om te voorkomen, dat op het laatste moment nog kaartjes gekocht moeten worden, raadt het bestuur haar leden aan om dit vóór uw vakantie-periode te doen, zodat u verzekerd bent van een plaats. Zoals bekend kunt u uw kaartjes af laten stempelen op het kantoor van de Leusder Krant of in het activiteitencen trum De Korf. LEUSDEN Geïnspireerd door de Tour de France en ais ontspanning voor het wereld kampioenschap voetbal, organi seert jongerencentrum De Til op zondag 11 juli een recreatieve fietstocht voor het hele gezin. De start vindt tussen 13.30 en 14.00 uur plaats bij De Til aan de Ha- mersveldseweg. De tocht is 25 kilometer lang en eindigt bij De Til, waar de deelnemers een herinnering aan deze tocht in ontvangst kunnen nemen Het inschrijfgeld be draagt één gulden per persoon. Mochten de weergoden niet gun stig gezind zijn, dan wordt de fietstocht verplaatst naar zondag 18 juli. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Als het aan het college van B&W ligt worden in de auto's van de dienst gemeentewerken mobilofooninstallaties aangebracht. Voor de aanschaf van deze communicatiemiddelen is een bedrag van 20.000 gulden nodig. De raad wordt gevraagd een krediet van deze grootte beschikbaar te stellen. B&W merken daarbij op, dat een mobilofoon bijdraagt tot „een verlaging van de kosten van uitvoering per opdracht" door iemand van de dienst. In zijn voorstel aan de gemeenteraad schrijft hef college van B&W, dat in het algemeen, met name in het bedrijfsleven, een doeltreffend communicatiesysteem tussen bedrijfsleiding en transportmiddelen tegenwoordig als onmisbaar wordt ervaren. ..In de situatie als bij gemeentewerken waar in een beperkt gebied een aantal voertuigen per dag dikwijls vele maar korte tijd vergende opdrachten uitvoeren, is een mobilofooninstalla- tie de aangewezen methode voor doeltreffend en ongestoord communiceren", zo meent het dagelijks bestuur van Leusden De aanschaf van de mobilofoons moet er dus tot leiden, dat er doeltreffender wordt gewerkt bij de dienst gemeentewerken (bekend van de gladheidbestrijding) waardoor de kosten omlaag gebracht kunnen worden. De investering van 20 mille betaalt zich dan zelf terug, redeneren B&W (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De raadscom missie Financiële en Economi sche Zaken (FEZ) komt morgen (woensdag 7 juli) voor de laatste maal voor de vakantie bijeen. Er staat de commissieleden de af handeling van een lange agenda te wachten. De bijeenkomst begint om 20.00 uur met een besloten gedeelte. Daarin zullen de commissiele den worden ingelicht over de stand van zaken betreffende de verkoop van de gemeentelijke gebouwen. Om 20.30 uur begint de openbare vergadering, waar voor het volgende op de agenda staat: 1. Opening en inventarisatie vragenstellers/ woordvoer ders 2. Mededelingen. 3. Verslag vergadering 9juni jl. 4 Schrijven dd 7 juni 1982 inzake reinigingsrechten (W.M. van Asbeck), 5. Eindwijziging begroting dienst gemeentewerken 1981. 6 a. Sociaal Cultureel Plan 1982-1985, b Sociaal Cultureel Pro gramma 1982; c. Subsidieverordening So- ciaal Cultureel Werk, d. Besluittot vaststelling van bedragen en percentages. 7. Restauratie van en woning bouw rond ,,'t Claeveren blad" 8 Aan- en verbouw R.K school ,,Klim-Op" in ver band met bouwkundige in tegratie R.K. kleuterschool „De Rakkertjes". 9 Subsidie-verzoek Vereni ging Welzijn van Ouderen Leusden. 10. Subsidieregeling peuter- werk en het Sociaal Cultu reel Plan. 11 Subsidieaanvraag Gerefor meerd Pedagogisch Cen trum te Zwolle 12. Ambulant functionaris t b v. het jeugd- en jongerenwerk. 13. Beschikbaarstelling krediet afsluitende fase van het structuurplan. 14 Verkoop boerderij Langen beek (Smoussesteeg) 15. Beschikbaarstelling krediet bouwrijpmaken van het be drijfsterrein ,,De Fliert" te Achterveld. 16 Beschikbaarstelling krediet Woonrijpmaken Zwanen burg 17 Versnelling Claeverenblad- Wildenburg. grondverkoop vlek A (127 woningwetkavels) aan W.S.L.; verkoop Bredero vlek B 18, Verkoop grond ten behoeve van realisatie bedrijfsverza melgebouw in plan Paar- denmaat 19 Aanschaf mobilofoon-in stallatie 20. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van vervanging machines Plantsoenen. 21. Goedkeuring begroting- 1982 Groenstichting Rozen- daal De vergadering wordt gehouden in de raadszaal van het gemeen tehuis, Hamersveldseweg 2. LEUSDEN De Stichting jeugdraad Leusden vergadert donderdag 8 juli in de commis siekamer van het oude gemeen tehuis aan de Burgemeester de Beaufortweg. De vergadering, die om 20.00 uur begint, heeft de volgende agendapunten: 1Opening en notulen 2. Mededelingen, ingekomen en uitgegane post 3. Brief ter ondersteuning van de door het bestuur van De Geut voorgestelde maatrege len m b.t. De Geut 4 Bespreking raadsvoorstel Ambulant Funktior.aris 5 Verslag van de werkgroep Be leid 6. Verslag van het programma overleg 7. Rondvraag en sluiting (21.30 uur) LEUSDEN De werkgroep Midden- en Kleinbedrijf verga dert donderdag 8 juli. Deze ver gadering wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. De agenda ziet er zo uit: 1. Opening/inventarisatie vra gen 2 Mededelingen gesprek Middenstand- B&W d d 22-6 gesprek H'hofwinkeliers- Ambulante handel dd. 25-6 truckerdag 11-9 bestemming pand Zwarte weg 8 3 Vaststelling verslag van 13-5 4. Wijziging bestemming pand Hamersveldseweg 76 5. Verzoek Portas-deurenservi ce om show-vergunning 6 Wat verder ter tafel komt 7. Rondvraag BURGERLIJKE STAND Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 16 juni tot en met 29 juni zijn: GEBOREN 4 juni 82: Michiel Bastiaan, z.v. C A. Jongerius en A. M. van Wegen. 6 juni 82: Simon Thomas, z.v. G. Timmerman en M. Tigelaar 11 juni 82: Tamara, d.v. B M. Meij er en D Kapel 13 juni 82 Maria Louisa Hillemore, d.v. F. Sperling en H Huster 14 juni 82: Maarten, z.v R. van Owerkom en A. M Kerstholt 19 |uni 82: Marlies, d.v J. A. Slager en A. Nijboer 19 juni 82: Anne Cornells, z.v, J. A. B. Harms en W M. Groot 20 juni 82 Willem Johan Philip z.v D. G. W van Waning en A, Deckers 21 juni 82: Anne-Miek, d.v E O A. van Uchelen en M Berculo 23 juni 82: Renske Laurine. d.v. C L. Brugman en A. Weemhoff GEHUWD 11 juni 82: J. C. M Aerts en C Sanders ibjuniök!: I van Garderen en H A. Los 16 juni 82: J. E. Dee en M. C. O. de Jong 17 juni 82: M. ter Burg en F. Hof kamp 18 juni 82: H. T. M Bolder en H M. C Blom 18 juni 82 A. L. Teunissen en L. M M. Horst 25juni82:F.C.vanBuurenenJ A Houtveen 25 juni 82: J. H. M. Voskuilen en M E J. Dijkhof 26 juni 82. C. F A, Holleman en P. M. N. Rademaker OVERLEDEN 7 juni M E. Nagtegaal, geh gew. met J. Kerper, oud 86 jaar 14 juni 82: M. van de Munt, oud 79 jaar 15 juni 82. L. Wallet, geh. met G. Vreekamp oud 68 jaar 20 juni 82 E. van den Berg, geh gew. met H van Meerveld, oud 79 jaar 21 juni 82: T. Schaar, geh gew. met M. Kemper, oud 98 jaar 21 juni 82: T. van Soesbergen, geh. gew. met A. van den Berg, oud 89 jaar 23 juni 82. G. J. Mulder, oud 60 jaar. typewerk, direct mail rapportvervaardiging fotokopieën, afdrukken Xerox 8200 en 9500 (beëdigd fotokopieerder) sneldruk, offset 'n kompleet assortiment kantoorartikelen in de komplete kantoorwinkel: KWIEKWINKEL „netgeoeurae c (/N centrum voor tekstverwerking Bergstraal 10/ Julianaplein/Leusderweg Amersfoort Tel. 033-16)31824 lelefoon I

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3