Btty Klave en Ton Schuur sterke winnaars euvelcrossers doen het goed Kostenbegroting uitbreiding te summier eslaagde ringsteek-wedstrijd De Singels bkampioenschappen LTV Leusden )bbit-fietsenrally et veel deelnemers BCL en Leos vergaderen 8 juli Film over Centrummanege Ledenvergadering Lockhorst: Boomzagen in Achterveld Zaterdag 10 juli: Trekker-wedstrijd leusder krant uccessen immerdor DINSDAG 6 JULI 1982 JSDEN/CENTRUM De tteeds voortgaande groei Ie LTV Leusden manifes- 9 zich in het enorme aantal B5 partijen, die werden ge el voor de clubkampioen en 1982. Dat heeft de or atie voor heel wat proble- gesteld. Een pluim op de van de wedstrijdleiding on- invoering van Bert van Loo: oernooi kon volgens het na op zondag j.l. afgewerkt en! Twee weken lang hebben de spelers het vaak talrijke publiek en zichzelf aangenaam bezig ge houden. Uiteraard met de nodige verrassingen. Ook het optreden van de aanstormende jeugd was verheugend, hoewel de gevestig de reputaties zich (nog) konden handhaven. Bij de dames was het opnieuw Betty Klave, nu al voor de vierde keer, die de kam pioensbeker in ontvangst mocht nemen na een prima finale tegen vriendin en rivale Margriet van Loo (6-2 en 6-4). Ton Schuur, nog niet zo lang lid van .Leus den" en voor het eerst deelne mend aan deze titelstrijd, stond voor de niet geringe opgave om de heersende kampioen Paul Wesseling de baas te blijven. In zijn aanloop naar de eindstrijd had hij zijn tegenstanders slechts vier games gegund Paul Wesseling pakte er in zijn eentje zes meer, maar dat was nog niet voldoende Ton Schuur werd te recht clubkampioen met 7-6 en 6-4 De resultaten waren. Dames-enkel A: 1Betty Klave, 2. Margriet van Loo. Dames-enkel B: 1 Carolien Ramaer, 2 Corry van Loenen. Dames-enkel C: 1 Carolien Magnus, 2. Anneke Meyers. Heren-enkel A: 1Ton Schuur, 2. Paul Wesseling. Heren-enkel B: 1 Ferry van Uffelen, 2 René Goedhart Heren-enkel C: 1 Guido Ver meulen, 2. Ruud Maas. Dames-dubbel: 1 Betty Kla- ve/Lia van Wijngaarden, 2 Caro lien Ramaer/Martha Heneweer Heren-dubbel: 1. Paul Slij- pen/René Otten, 2. Gerard Karel- se/Bert van Loo. Gemengd dubbel: 1. Margriet van Loo/Paul Slijpen, 2 Mar- greet van Marwijk/Roy de la Rambalje. USDEN/CENTRUM Het uitstekend met de Leusden- etscrossvereniging de Heu- ossers. Het totaal aantal ac- leden was op 22 juni 74 (41 tlehouders en 34 vrije rij- Wie nu lid wordt betaalt het tweede halfjaar 1982 its f 15,aan contributie. II augustus, aanvang 19.00 wordt in het Ros Beyaart de (volgende ledenvergadering de fietscrossvereniging ge len. mten van bespreking zijn on- neer het breder opzetten van lub, verslag van de voorbije 'iteiten, instellen van diverse missies, vervoersregeling bij edstrijden en de plannen 1 de komende winter. Offi- bondswedstrijden, waaraan Heuvelcrossers deelnemen en nog op: ugustus te Medemblik; ugustus te Alkmaar; ugustus in Leusden, ptember in Heilo, eptember te Alkmaar en eptember te Hillegom 3ze wedstrijden zijn uitslui- I voor KNWU-licentiehou- Daarnaast organiseert de idense vereniging nog wed- :n, voor alle eigen leden niet-licentiehouders) op 10 an c}p 4 en 25 september a.s. DSTRIJDUITSLAGEN iverse Heuvelcrossers na- deel aan afdelingskam- jnschapwedstrijd. Op 13 juni ilo) waren 27 Leusdenaartjes aanwezig. Zeven daarvan bereik ten in hun leeftijdsgroep de fina le, waarin Thijs Visser (6 jaar) 3e werd en Attie van Essen (11) 1e. Te Medemblik op 20 juni reden 25 Heuvelcrossers mee Ook hier zeven Leusdense finalisten, waarvan het 10-jarige powder puffje Eliane Noordam de 3e prijs won. Op 27 juni in Hillegom 11 Leusdenaartjes in koers en hoe wel ditmaal „slechts" vier finalis ten, toch drie 3e prijswinnaars: Alexander Speksnijder (11), Nimko de Nooy (13) en Thijs Borsten Van de in Leusden gehouden wedstrijden volgen de resultaten later Ondertussen zijn in de kampioenswedstrijden van mei en juni Thijs Visser (6), Michael Noordam (7), Marco Schimmel (9), Attie van Essen (11) en Alexander Speksnijder (11) geselecteerd voor deelname aan de Nederlandse kampioen schappen, die in het komende najaar worden gehouden Bo vendien is dit vijftal jeugdige Leusdenaartjes van „junior" tot „expert" gepromoveerd en uit genodigd om mee te doen aan de open Europese kampioenschap pen op 17 en 18 juli in het Bra bantse Beek en Donk BAAN VOOR IEDEREEN De vaste trainingsavond (dins dag van 19.00 tot 20.30 uur) wordt zeer goed bezocht. Zo'n 60 rennertjes zijn regelmatig aan wezig Naast deze trainings avond is de fietscrossbaan ook geopend (met officieel toezicht) op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdagmor gen van 10.00 tot 12 00 uur De belangstelling voor fietscross in Leusden is erg groot en om ook niet-leden van de crossvereni ging te laten crossen is de baan (maar dan door gebrek aan man kracht zonder toezicht) open voor iedereen op woensdagmid dag van 13.00 tot 17.00 uur. Bui ten verantwoording van het Heu- velcrossersbestuur, dat deson danks alle kinderen aanraadt om minstens een helm en hand schoenen te dragen Deze open stelling betreft een tijdelijke proef Wanneer zich geen pro blemen voordoen (vandalisme e.d.) wordt het gebruik voor ie dereen wellicht permanent. De jongelui hebben dat dus zelf in de hand. •USDEN/CENTRUM - De i twee weken geleden vanwe- le regen uitgestelde (derde) irally van de OLS de Hobbit, afgelopen zaterdag wel rgaan. Het weer was nog niet ct om „hoera" te roepen, ir het bleef vrijwel droog en was zeker niet te warm voor fletstochtje-mèt over circa ;m. Ruim driehonderd ouders en kinderen fietsen In gezins verband was de belangrijkste drijfveer hebben een plezieri ge zaterdagochtend beleefd. De rit was zodanig in de omge ving van Leusden uitgezet, dat zowel rechts- als linksom kon worden gefietst, waardoor de drukte wat verdeeld werd. Een aantal contróleposten onderweg met uit te voeren opdrachten zorgde voor de selectie van de vijf prijswinnaars en dat waren de families Sluis, Van Ree, Van Beek, Van Deventer en Otto De meeste problemen rezen bij het moeten tonen van een kwartje uit 1973, het bouwjaar van de Hob bit. Na het fietsen vond op de speelplaats van de school nog een gezellige barbecue plaats, zodat de moeders thuis vrij wa ren van de zorg voor wat op tafel en de annexe afwas. De organi satie van de rally was in goede handen van de onderwijskrach ten Carla Kortebein, Winny Ro- dolf en Jaap Vallentgoed en de ouders Heini de Munnik en Jan Philippo EUSDEN/CENTRUM - Ook lit tweede helft van juni zijn >n van de LR&PC Nimmerdor cesvol geweest. Op 19 juni aaide B. van Duivenbooden riebergen op Stargazer de 1e bij de L2-dressuur. Veel re- was van invloed op het ge beuren bij de menners, waar D. Pries met Skinny desondanks 1e (M-dressuur) A. Baars met Khie- thy 3e (M-dressuur) en H. Volbe- da met Ankie 2e (L-dressuur) werden. In de behendigheids wedstrijd won J. Ruiten met Bou- dewijn de 3e prijs en werd J.W. Elskamp met John 4e. Op 25 juni in Nijkerk won R. vd Burg op Troubadour bij de B-dressuur de 2e prijs. Mevr. A. J. Hoogendoorn met Recommanda en mej. M.L Baars met Robin werden 4e resp. 5e bij de L-dres- suur. Twee derde prijzen bij het springen: H. Ossendrijver met Nero in de B-categorie en mevr. A. v.d. Berg in de C-klasse Bij het progressief springen kwam mej. A. v.d. Berg op Tamerlane op de 6e plaats Ook in Nijkerk, een dag later, won de combinatie B. van Duivenbooden/Stargazer de 3e en R. v.d. Burg op Patrick de 6e prijs bij de L2-dressuur Mej, S. van Putten met Patricia werd 3e bij de L-dressuur en mej A. v.d. Berg met Tamerlane 8e bij het L-springen. LEUSDEN/CENTRUM Zo wel de badmintonclub Leusden als de volleybalvereniging Leos houden op 8 juli hun algemene ledenvergadering. Beide avon den beginnen om 20.00 uur. BC Leusden komt in de Hakhorst bijeen. Onder het agendapunt bestuurs(her)verkiezing is me degedeeld, dat Tjeerd van Bek- kum en Rob de Haan periodiek aftredend zijn maar herkiesbaar. Mieke Trentelman houdt het de finitief voor gezien. Als plaats vervangster brengt het bestuur Lydia van Nijkerk naar voren. Een goede gewoonte bij de BCL is het vertonen van films na af loop van de vergadering. Ditmaal komen rolprenten over de BC Leusden en over de Europese badmintonkampioenschappen op het scherm. Leos vergadert in sportzaal Groenhouten aan de Meent Ook hier periodiek aftredende be stuursleden. Mevrouw J. Küh en de heer Th. Voeten zijn herkies baar, doch de heer J Kluit niet. Als zijn opvolger (voor de peri ode van een jaar) stelt het be stuur de heer W. Swinkels voor. Als voorzitter van de Algemene Commissie wordt de heer J Ver- nooy voorgedragen. Sinds no vember 1981 was hij informeel reeds de opvolger van de heer A Anema. Voorts ligt het in de be doeling van het recreatieve vol leybal een afzonderlijke afdeling te maken Met als voorzitter de heer D. v.d. Zee, die tevens zit ting in het verenigingsbestuur zal krijgen. Onder agendapunt 16 worden de plannen m.b t het eerste lustrum van Leos bespro ken. LEUSDEN Cineclub Leus den maakte onlangs een film van de kinderen die paard rijden bij de Centrum Manege van de fami lie v.d. Salm. Deze film waar alle kinderen opstaan wordt vrijdag 9 juli om 20.00 uur vertoond in de Schaapkooi van Groot Krakhorst aan de Bolderikhof. Kinderen en andere belang stellenden zijn van harte welkom Op deze bijeenkomst zullen ook plannen uit de doeken worden gedaan over een op te richten ruitervereniging. De oprichtings commissie hoopt met deze ver eniging in september te kunnen beginnen. - Finalisten clubkampioenschappen LTV Leusden (met wat aanhang). LEUSDEN/CENTRUM Donderdag hield de LTV Lock horst vanwege de clubkampi oenschappen op het eigen park de bijzondere ledenvergade ring in het door TTCL beschik baar gestelde tafeltennlsclub- huis. Met tussen de opening en de sluiting de uitbreiding van het tennispark en de daarop betrek king hebbende investeringen als enige agendapunten. De datum van de praatavond was kennelijk erg ongelukkig gekozen met Wimbledon en de voetbal-WK op de TV want behalve een in compleet bestuur verschenen maar ruim twintig leden. Duidelijk was, dat daarmee het voor stemmen noodzakelijke quorum met werd gehaald, zodat officiële besluiten-met konden worden genomen Aan de hand van een fraai planontwerp van Herman Kreikamp (die Tater op de avond zelf toelichting gaf), liet Jan Wassink Hp vernaderinq we ten, wat er zoal op het Lockhorst- park kan veranderen. Het enige, dat vast staat, is de uitbreiding van zes tot negen banen, waar mee aan de uitbreidingsmoge lijkheid tevens een einde is geko men. Project A omvat de verlichting van de drie nieuwe banen, noordelijk van de zes bestaande (op het huidige voet- en korfbal trainingsveld) en te zijnertijd het belangrijkste deel van het tennis park vormend Mogelijkheid B betreft de „aankleding" van het geheel (materiaalberging, mini- tenmsbaantjes, fietsenstalling, uitbreiding zandbak, vergroot en tijdelijk te overdekken deel van het terras, realisatie tribune, be planting enz.). Mogelijkheid C is de combinatie van A en B LEUK, MAAR „Erq leuke plannen, maar wat gaat dat kosten'?" was toen de hamvraag. Hoewel het bestuur als bijlage bij de vergaderings agenda een kostenbegroting had gevoegd mogelijkheid C komt bijna neer op een ton bleek die voor de vergadering veel te sum mier om een oordeel te kunnen geven. Overigens was het enthousiasme voor de verlich ting, tegen de achtergrond van de kosten, verre van overweldi gend. Deze verlichting kan ech ter ook later worden gereali seerd. Uiteindelijk (het was inmiddels toch bijna half elf geworden) werd tot een vervolgvergadering besloten tegen eind augustus of begin september. Het bestuur zal dan zorgen voor vollediger en meer gedetailleerd cijferwerk. Het streven blijft gericht op het gereedkomen van de uitbreiding, voor zover gewenst, voor het be gin van het nieuwe seizoen. ACHTERVELD Een van de eve nementen die de commissie Sport van Achterveld 600 heeft georgani seerd, is een wel zeer ouderwetse bezigheid namelijk het boomzagen. Van een stam van zo'n 50 cm door snee moet een plak afgezaagd wor den in een zo kort mogelijke tijd. Bij het proefzagen, dat de commissie In de personen van Piet Smlnk en Toon Kalfshoven probeerde, bleek wel dat kracht en handigheid hier samen gaan, toch moest er zo'n 12 minuten pittig doorgezaagd worden voordat de plak hout eraf lag. Bij een te grote deelname worden er tijdens de braderie in de tourweek op 21 juli voorwedstrijden gehouden. Dat de mannen als houthakkers uit de oude tijd verkleed aan mogen treden, zal iedereen duidelijk zijn. Verschillende teams hebben zich al gemeld, maar er kunnen nog meer bij. Het zagen begint overigens in het praathuis van Cees van de Bremer en Zn. in het buurtschap „De Hessen", ook wel de Hessenkar genoemd Daar zal een pint, aangeboden door de organisatie, worden genuttigd, al vorens aan het zware werk te begin nen De bekendmaking van de 8 finalisten zal na afloop van het zagen worden ACHTERVELD Na verloop van een aantal jaren zal er dit jaar weer een trekker behendigheids wedstrijd worden georgani seerd. Vooral nu we in een tijd leven waarin weer oude gewoon tes terugkomen, wilde de KPJ zo een echte trekkerwedstrijd hou den die tevens openstaat voor leden van de ABTB. De wedstrijden worden gehou den op zaterdag 10 juli op het gedaan in het gebied van Oud Gel ders Achterveld, waar de uitspanning Buitenlust is gevestigd Opgeven voor dit evenement kan nog tot 15 juli a.s., de minimum leef tijd Is 18 jaar, Inschrijfgeld f7,50 per koppel. Opgeven bij: Nol Wessels, Van Ol- denbarneveltstraat 8, Achterveld, tel: 03425-1221. terrein van de heer G. Kok, gele gen achter De Moespot. De inrit om dit terrein te kunnen bereiken is gelegen tegenover de Schoon- derbekerweg. De wedstrijd on derdelen zijn zodanig gemaakt dat elke bestuurder met zijn trek ker evenveel kans heeft. De prijs uitreiking zal 's avonds plaatsvin den in Ons Gebouw. De muziek word verzorgd door De Mus tangs i CHTERVELD - Bij gunstige ^«omstandigheden hebben Singels zaterdag hun jaarlijk- 'ingsteekwedstrijd gehouden, i was eerst aan de pony's om laten zien hoeveel ringen ze iden bemachtigen. Dit valt he- laal niet mee, aangezien men plicht Is om in galop onder de jen door te gaan. In de tijd dat pony's aan de beurt waren, i er voor de paarden een be- tdigheidsspel. )e ruiters moesten met hun !rd langs een paal rijden waar t muts op lag, deze moest rden opgezet waarnaar over hingernisje moest worden iprongen. Daarbij moesten ze t vergeten aan de bel te trek- 1. Vervolgens moesten de rui- S om een ton heen en de muts «r op de paal leggen Nadat de 's en de paarden klaar wa- werden de rollen omge draaid. Toen iedere ruiter deze twee onderdelen drie keer ge daan had. was het al ver in de middag en tevens het einde van deze dag. 's Avonds tijdens het koud buffet vond de prijsuitrei king plaats. De wisselbekers die in handen waren van Jos van Dijk en Pascale Hustings, gingen nu naar Caroline Schimmel en Go- vert Voltman De totale uitslag ziet er als volgt uit: Paarden: ringsteken: 1 Caroline Schim mel, 2. Anita Rutte en 3. Arnold Schimmel. spel: 1 Lia Kerkhof, 2. Aarnout Spaay en 3. Anke v. Eyde, Pony's: ringsteken: 1Govert Voltman, 2. Mariska Husting en 3. Wim Vos. spel: 1. Jolanda Rutte, 2. Wim Vos en 3. Pascale Husting.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7