„Gids voor Rome", omvangrijk werk van dr. Van Egeraat geheel herzien NERO Vier nieuwe Baedeker Kosmos-reisgids^' Nero, keizer en god, kunstenaar en zot r GIDS VOOR ROME Boeken in het kort miss 'm EF Philipp Vandenberg ALCOHOL hoeft niet schadelijk te zijn )e( Dor sociaal maatschappelijke diensten plaatselijk nieuws DONDERDAG 8 JULI 1982 I )r. L. van Eueraat Waren de reeds eerder versche nen delen in de „witte"' reeks reisgid sen van uitgeverij Kosmos nog rede lijk bescheiden van omvang, kortge leden kwam bij deze reisgidsen-spe cialist een boekwerk uit, dat met re den zeer omvangrijk genoemd mag worden. En geen wonder eigenlijk: het is geschreven door de nestor van de Nederlandse toeristen-experts dr. L. van Egeraat. Het is geen „nieuwe" gids jn de echte betekenis van het woord. De rome-gids van dr. Van Egeraat verscheen voor het eerst in 1964 en beleefde maar liefst vijf her drukken. De gids werd het „ideale Rome-handboek" genoemd. Deze geheel herziene druk, die overigens ook bij een andere uitgever dan in 1964 verschijnt, lijkt in geen enkel opzicht meer op die eerste uitgave. Dr. Van Egeraat: „Dat kan ook niet meer na twintig jaar". Van Egeraat heeft opnieuw bewezen een uitstekende gids te zijn voor zowel beginnende toeristen als doorgewinter de vakantiegangers, want de ..Rome- gids" met z'n 582 bladzijden heeft voor iedereen, die Rome bezoekt, voldoen de informatie te bieden voor enkele da gen sightseeing of voor vier weken lan ge toeristische speurtochten met het doel alles te willen zien. En dan nog biedt het boek aanzienlek veel meer in formatie en uitdagingen dan in vier we ken te bezichtigen is Wie zich verdiept in het in heldere bewoordingen geschreven boek, komt tot de ontdekking, dat Van Egeraat zeer zorgvuldig te werk is gegaan, alles bijna mathematisch heeft onderverdeeld in overzichtelijke hoofdstukken, paragra fen en gedetailleerde verklaringen. Dat alles voorzien van niet al te uitbundig foto-materiaal, maar wél met duidelijke kaartjes en niet te vergeten een onmis baar register Het kan bijna niet missen, wat u ook wilt gaan zien in Rome en bovendien heeft Van Egeraat gemeend veel zaken nog eens extra duidelijk op een rijtje te zetten door middel van schematische voorstellingen. Wie denkt - door deze opsomming - een saai boek in handen te hebben, vergist zich schromelijk. Deze „Gids voor Rome" is een uniek handboek voor de liefhebber van de Eeuwige Stad. die dagenlang kan dwalen de oude - soms vergelen - monumenten van het roemrijke verle den Van Egeraat verliest zich niet in filo sofische bespiegelingen, maar wijst de weg. Ook ten aanzien van de dagelijk se. noodzakelijke dingen, zoals hotels en andere accommodatie-vormen, het vervoer in Rome, de openingstijden van boeken voor u besproken dqOR BERT VOS winkels, banken en andere instellingen, musea, restaurants en cafetaria's, markten en amusements-sectoren. Hij geeft zelfs culinaire adviezen ten aan zien van de fijnproevers en somt op, op welke dagen ook in Rome festiviteiten worden gehouden en welke dagen als feestdagen worden beschouwd (in Ita lië een erg belangrijk onderdeel ten aanzien van uw planning Het belangrijkste onderdeel van dit boek is het hoofdstuk, waarin 25 wan delingen door de stad zeer uitgebreid worden beschreven, compleet met rou te-kaartjes Aan de hand van de route vertelt Van Egeraat veel bijzonderhe den van wat men te zien krijgt, wijst op de details, waaraan men wellicht an ders voorbij zou kunnen gaan, vertelt de geschiedenis die aan veel plaatsen is verbonden. De „Gids voor Rome" is een waar devol boek. Niet alleen voor hen, die van plan zijn een bezoek aan Rome te hrengen, maar ook voor hen die voor andere doeleinden informatie over Itallë's hoofdstad wensen. De gids zal nergens teleurstellen. Wat er niet in staat is wellicht het weten niet waard, zou je kunnen denken. Hoe wel de „Gids van Rome" bepaald niet goedkoop genoemd kan worden (gebonden 59,50) kan zonder meer vastgesteld worden, dat men waar voor dit geld krijgt. Tot slot is het verheugend te lezen, dat Van Ege raat soortgelijke gidsen (in dezelfde omvang en met dezelfde intentie) voorbereidt ten aanzien van Noord-, midden,- en Zuid-ltalië en Vlaande ren. Aanbevolen. Bert Vos „Gids voor Rome". 1982. door Dr. L van Egeraat. Uitgave: Kosmos Ie Am sterdam Gebonden 582 bladzijden, prijs f 59,50 kosmos Keizer en god, kunstenaar en zot. Nero. Een Romeinse keizer, waar over tal van boeken verschenen, on telbare romans en verschillende films. Nero, een krankzinnige keizer In de ogen van velen. Maar is dit ook zo? Phillpp Vandenberg, die tal van voor aanstaande historische figuren heeft bestudeerd en zijn bevindingen in boeiende boeken neerlegde, schreef ook een dergelijk boek over keizer Nero. Boeiende lektuur voor de geïn teresseerde lezer, want het boek laat zich lezen als een roman. Volgens Vandenberg was Nero allesbehalve krankzinnig. Integendeel. Wie werkelijk gedragingei. van de ver schillende opeenvolgend? keizers vergelijkt, zal - aldus de schrijver - tot de ontdekking komen, dat Nero nog niet eens zo'n slecht figuur slaat. Dat alles dan natuurlijk wel ge zien tegen de achtergrond van zijn tijd en passend in de samenleving van het Romeinse keizerrijk. Nero was - en dat blijkt uit de overge leverde geschrtften - eigenlijk meer geïnteresseerd in zingen en tekenen dan in het regeren van een rijk met meer dan zeventig miljoen zielen Hij werd opgestuwd door zijn moeder Agrippina, die - om hem tot keizer te kunnen laten kronen - haar echtgenoot, keizer Clau dius. liet vergiftigen Nero was een man met een sterke moederbinding. Dat ma nifesteerde zich in alles wat hij deed Hij heeft zichzelf nooit gezien als een militair, als een veroveraar, zoals zijn voorgangers dat waren. Veldslagen te gen de Parthen, de Germanen en Brit- taniërs liet hij aan zijn veldheren over Zijn slagveld was de arena Hier be haalde hij overwinningen als wagen menner bij het paardenrennen en als zanger in het theater. Toen hij na een regeerperiode van 14 jaar het slachtof fer werd van een revolutie waren zijn laatste woorden „Welk een groot kun stenaar gaat met mij heen'" Philipp Vandenberg beschrijft het opvallende, tumultueuze leven van Nero in heldere taal. waardoor het Rome van zijn tijd tot leven komt. gestalte krijgt. De liefdesaf- faires, de samenzweringen en intriges en de grote brand van Rome in 64 na Christus, het zijn intrigerende onderde len van een boek, waarin op uitvoerige wijze het leven van een opvallende man uit de doeken wordt gedaan Vanden berg toont aan, dat Nero ten onrechte van brandstichting werd beschuldigd en wijst er op. dat vele deskundigen met hem van mening zijn. dat Nero niet krankzinnig was. Wat Nero, keizer en god, kunste naar en zot werkelijk voor een man was, kan men in dit fascinerende boek van Philipp Vandenberg uitvoe rig lezen. Een Indrukwekkende bio grafie over een indrukwekkende kei zer uit het Romeinse keizerrijk. V. Nero, door Philipp Vandenberg. uitgave H- Meulenhofl-Amsterdam Vertaling C W A J. A Walraven. 1982 Gebonden. 215 blz met register 'Ü'-v i e sr PULP-USA Voor de echte liefhebbers verscheen bij uitgever Loeb een dikke bundel pulp- verhalen uit de Verenigde Staten onder de titel „Pulp USA", verzameld en sa mengesteld door Jan Cremer. Deze pulp-verhalen verschenen en verschij nen bij tientallen tegelijk en vormen een niet te verwaarlozen percentage lees voer voor de gemiddelde Amerikaan, die met grote gretigheid dit veelal sen- sationelé leesvoer tot zich neem, zoals hier de huisvrouwen watertandend bo ven hun Story of Privé gebogen zitten om de schandalen van de vaderlandse showwereld vooral niet te missen De door Jan Cremer verzamelde pulp uit i de USA is echter tamelijk eenzijdig te noemen en gaat voornamelijk over ge weld en erotiek, zich afspelend in de tweede wereldoorlog en daarop volgen de oorlogen waar de Amerikanen bij be trokken waren. Amerikaanse mannen die dapper vochten en het daarbij na- tuurlijk opnamen voor de door de vijand I vernederde en misbruikte vrouwen Bij het lezen van dit soort verhalen krijg ik onwillekeurig een behoorlijk vieze smaak in mijn mond. Het sadisme druipt van de verhalen en ook al presenteert Loeb deze bundel dan als een soort curiositeit, gezien de overvloedige illu straties, overgenomen uit de Ameri kaanse pulpmagazines, kan ik me met aan de indruk onttrekken, dat de uitge ver er juist daardoor brood in zag. Jan Cremer, aldus de uitgever, koos uit zijn enorme verzameling de beste verhalen en de indringendste illustraties Het pleit niet voor miljoenen Amerikaanse lezers, want wat Jan Cremer als het beste presenteert, is het papier waarop het is gedrukt beslist niet waard. Kort om een volstrekt overbodige uitgave ALCOHOL HOEFT NIET SCHADELIJK TE ZIJN Alcohol hoeft niet schadelijk te zijn is de voor velen wellicht vreugdevolle titel van een door dr. Wolf Ulrich ge schreven boek. waarin de gevolgen van alcoholgebruik omstandig uit de doe ken worden gedaan. Je moet op de juis te manier met alcohol omgaan, betoogt de dokter, die al eerder van zich liet horen met een pleidooi voor het gebruik van acupunctuur is „Vrij van pijn door acudruk en acupunctuur". „Maar," waarschuwt de schrijver, „alcohol kan alleen maar gunstig en heilzaam werken, als men er op de juiste manier mee weet om te gaan En - zo blijkt uit de praktijk - niet iedereen is zich daar van bewust Talrijke vragen worden door Ulrich al dan niet bevredigend voor de gebruiker beantwoord Vragen als „Hoeveel alcohol kan de lever verdra- gen? Is alcohol erfelijk? Wie lopen door alcohol gevaar? Kan de lever „getraind worden"? Bestaan er ongevaarlijke al coholische dranken? Werkt alcohol bij vrouwen anders dan bij mannen9 Kun nen alcohol en liefde, alcohol en roken, alcohol en medicijnen elkaar verdra gen? „Alcohol hoeft niet schadelijk te zijn" is een nuttige gids voor ieder een, die wel eens een glaasje nuttigt. Proost. (Uitgave Bigot Van Rossum te Baarn, paperback, prijs 15,50.) V SPANNENDE SCIENCE FICTION Eveneens bij Loeb verscheen de bundel „Spannende science fiction" Deze bundel behoort tot een reeks an thologieën, waartoe ook „Pulp USA kan worden gerekend. Toch geef ik de voorkeur aan deze bundel SF (9), die werd samengesteld door Charles G. Waugh, Martin Harry Greenberg en Jo seph Olander. werd ingeleid door Isaac Asimov en vertaald door Marjan Hilver- da. Hoewel de titel is tamelijk mislei dend, want eigenlijk is er maar in enkele gevallen sprake van science fiction De oorspronkelijk titel, „Mysterious Vi sions" is wat dat betreft veel beter, want dat geeft de bundel wel degelijk: ge heimzinnigheid. mysterie, magie. Het is opvallend hoe Nederlandse uitgevers met het genre „Science Fiction" om gaan, met name als het er om gaat om een groter publiek te bereiken dan de pure SF-liefhebbers In deze bundel, die weliswaar wordt ingeleid door de SF-schrijver Isaac Asimov. van wie géén verhaal is opgenomen, is sprake van mysterieuze verhalen zonder SF- elementen van belang Logisch eigen lijk als je ziet, wélke auteurs hebben bijgedragen: John D. MacDonald, Gra ham Greene, Agatha Christie, Arthur Conan Doyle, G. K Chesterton. John Dickson Carr, Mickey Spillane, Erie Stanley Gardner, Leslie Charteris. Sax Rohmer en vele anderen. Stuk voor stuk auteurs, die niet in de rij van SF- schrijvers thuishoren maar veelal het detective en thriller-genre groot hebben gemaakt. Op zich levert dit kwalitatief sterke verhalen op, dat staat buiten kijf. Maar SF? Nee FILMEN MET DE SOUNDCAMERA Naast de snelle ontwikkeling van huis-video-apparatuur blijft het gebruik van super 8-filmcamera's een belangrij ke factor. Want hoewel video, als de apparatuur is aangeschaft, in gebruik aanzienlijk goedkoper is, de videoappa ratuur is er tot nu toe niet in geslaagd om ook de voordelen van de super 8 film te bieden Montage van videoban den is niet alleen tamelijk moeilijk en alleen met duurdere apparatuur te ver wezenlijken, de resultaten wegen niet I op tegen de gemonteerde super 8 films. I Verder geeft het monteren (en daarmee overschrijven) van videobanden kwali teitsverlies. met super 8 is dat niet of bij hel kopiëren veel minder het geval. De aanschaf van apparatuur voor super 8 is veel goedkoper dan dat van video Goed nieuws voor vakantiegan gers naar Griekenland, Groot-Brit- tannië, Italië en Skandinaviê die nog geen reisgids hebben aangeschaft maar dat wel van plan waren. Bij de uitgeverij Kosmos in Amsterdam verschenen kortgeleden weer vier nieuwe Baedeker-reisgldsen. Deze reisgidsen - reeds eerder in deze ru briek besproken - bieden de toerist veel informatie over tal van steden, dorpen, bezienswaardigheden en al lerhande zaken. Een volledig toeris tisch informatie-pakket over het land van keuze. De Baedeker-reisgidsen zijn verdeeld in verschillende hoofd stukken: toeristische informatie in het algemeen, reisdoelen van A tot Z en tenslotte praktische informatie met nuttige tips ten aanzien van al lerlei onderwerpen zoals verkeer, de taal, boot-, lucht- en scheepvaartver bindingen, attracties, nationale par ken, etc. Vooral vakantiegangers die niet van plan zijn drie weken op één plaats te blijven zitten zullen veel ple zier kunnen hebben aan deze gidsen. Want - en dat zal iedereen duidelijk zijn - de reisdoelen (steden, dorpen, bezienswaardigheden, streken, e.d.) worden beknopt beschreven en zij, die méér over eén plaats willen we ten, doen er verstandiger aan een desbetreffende, doelgerichte gids, te kopen. De bijbehorende autokaart is voldoende, met een schaal van 1: 500.000, maar wie gedetailleerder routes wenst uit te stippelen, zal daarvoor een andere kaart moeten aanschaffen. De kaart geeft overi gens ook informatie, zij het beperkt, ten aanzien van campings, land- schapsschoon, bezienswaardighe den, etc. De Baedeker-reisgidsen zijn rijk geïl lustreerd met kleurenfoto's, plattegron den en ander kaartmateriaal De inde ling - ik schreef dat reeds eerder - kan problemen opleveren De reisdoelen van A tot Z hebben een wat - naar mijn gevoel - onlogische volgorde, waar streken (en met name de plaatsen L nen die streek) alleen te vinden zijn Jlt het a der de streeknaam Voorbeeld Dartmouth, in de gidsl Groot-Brittannié, zou je zoeken na 0 moor, maar staat pas enkele hon< den bladzijden verder gerangschiktfj der „South Coast". Het is dan ook z regelmatig het register van plaatst men te raadplegen om er zeker vaf zijn of een plaats wel of niet wordlid noemd in de gids. Overigens, snu,{ lend in deze gids zag ik New FoS gesitueerd in Schotland. Een tikkA verdwaald Ten aanzien van Skandinaviê ander bezwaar wat betreft de inde!^e^00 Denemarken, Noorwegen. ZwedeniktieP1" Finland lopen door elkaar Ik zou T logischer gevonden hebben de vier ty den apart te behandelen in vier hot stukken, maar de redaktie van de 8 deker heeft anders geoordeeld, door het doelgericht zoeken per I. wat moeilijker wordt. Het is even v nen. maar dan werkt ook deze Baej ker uitstekend. Kortom de Baedeker/Kosmos-rd gidsen (Griekenland, Groot-Brittanig Italië en Skandinaviê) zullen zeer z& aan een behoefte voldoen Met namej die méér doen dan op êen plaats vakrj tie houden zullen veel plezier aan des gidsen kunnen beleven, mits menj logica volgt van de Baedeker-redaJ ten aanzien van zoekwijze. De bespf ken plaatsen in de gids krijgen voldot de aandacht, zodat men in kort besi weet, wat in plaats of streek te vindenS maar voor de alles-willen-weters zal óf in veel gevallen niet voldoende zijn i| doen er verstandig aan een doelgericj te. gedetailleerde, gids te kopen Vc>[ 34,50 per stuk zijn deze gidsen besij niet duur en bieden waar voor hun gel In stevig geplastificeerde omslag twee leeslinten Allemaal factoren die van belang zijn voor een keuze voor video of film. Met film is zoveel meer te doen en dat is dan ook de reden, dat - mede door een veel geringer gewicht aan apparatuur - bij de amateurs de super 8 apparatuur de voorkeur geniet Maar evenals met vi deo moet je leren omgaan met super 8 camera's en projektoren. Moet je leren hoe je het beste kunt monteren en wat je daarvoor nodig hebt Met namë het gebruik van de soundcamera neemt de laatste jaren fiks toe en daarom is het een goede zaak. dat op dat terrein nutti ge voorlichtingsboekjes verschijnen, waardoor men wegwijs kan worden in de mogelijkheden en onmogelijkheden van de geluidscamera. Ed Tietjens schreef zo'n boekje, dat bij Elsevier Fo cus uitkwam „Filmen met de sound camera" waarin tal van nuttige tips om maximaal gebruik van uw geluidsfilm- apparatuur te kunnen maken. Met moderne geluidscamera's voor het per 8 formaat kunt u zonder problei uitstekende geluidsfilms maken, m< dan zijn er weer zaken, waar u rekei mee moet houden Wat die elemem zijn, beschrijft Tietjens op heldere wij verdeeld in verschillenae hoofdstij ken. zoals de werking van de geluid: mera. het monteren van geluidfilmc namen, de verdere afwerking, zoals zelf stripen van de films, het maken titels, het mixen van opgenomen gelj en nieuwe geluiden achteraf, het bruik van microfoons, etc Mei na' voor de beginnende gebruikers van geluidscamera is „Filmen met soundcamera" een onmisbare inforri tiebron, waarmee veel beginnerseit de kan worden voorkomen (Elsi Focus. Amsterdam, pocket, 96 blz, 11.90.) ARNOLD, AAAj nesse/v we onze. i-ieiic TE. OflHK J E, tcoe f ErAAH KU/U \J£ DE nElk MET IM kAR70Ai*6\j APcEl/EKEn) K ,4- fcitUjêsVirui hyter (ArtvurAttort \k t*ri£ Tic. hACV C&ns -jlj liable M.€~r'JVJ r: Ëh 'Aia^T I. MAATSCHAPPELIJK WERK Spreekuren gezamenlijke dienstverle ningsinstellingen in Leusden en Achter veld Leusden-Centrum: Boerderij Groot-Krakhorst, Bolderikhof 18 tel 945618 Maatschappelijke dienstverlening Eemland (MDE): maandag van 9 tot 10 uur, Protestants Sociaal Centrum voor Amersfoort en omgeving (PSC): dins dag van 9 tot 10 uur; Gemeente Leus den: woensdag van 9 tot 10 uur; PSC: donderdag van 9 tot 10 uur; MDE: vrij dag van 9 tot 10 uur Leusden Zuid: Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13. tel 940818 Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur; PSC: vrijdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425-1333 Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur. MDE: maandag van 11 tot 12 uur. (Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de Telefonische Hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tele foon 035-45555) GEZINSVERZORGING: EN BEJAARDENHULP Leusden-Centrum: Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. telefoon 945618 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur. Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): dinsdag van 14 tot 15 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13. telefoon 940818 Gezamenlijke Kruisvereniging (AIMD): maandag van 13 30 tot 14 30 uur. Algemene Instelling voor Maat schappelijke Dienstverlening „Het Groene Kruis": donderdg van 11.00 tot 12.00 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): vrijdag van 14 tot 15 uur Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30. tel 03425-1333. Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): vrijdag 9 tot 10 uur PASTORALE HULP (RK) Spreekuren, waarop men aan de pasto rieën een pastor kan bereiken: Leusden: maandag en woensdag van 17 tot 18 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur, tel 941261 Achterveld: maandag en woensdag van 16.30 uur tot 17.30 uur en vrijdag van 19 tot 20 uur. tel 03425-1420 HULPDIENST DIAKONAAT (PROT) Hulpdienst van het gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten. Akkerhoeve, Noordwijck en Langenbeek: mevr. Langbroek, Weesboom 13. telefoon 940130 en mevrouw Lawalata, Wan molen 20. tel. 944237 Voor Leusden-zuid: Mevr. Abbring, pr Christinalaan 7, tel 942047 en me vrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44, tel. 940635. Hulpdienst voor het Gemeentediako naat Marcuskerk: Het gebied ten noorden van de Noor- derinslag-Middenweg. mevr. A. Brandsema, Asschatterweg 35, tele foon 941350. ANONIEME ALCOHOLICI (AA) A.A. Amersfoort: telefoon 944392. Al-Anon: Amersfoort, Postbus 946 Amersfoort, tel 944392 en 753373. Al-Non Werkgroep Leusden: (zelf- werkgroep van familie en vrienden van mensen met alcoholproblemen) Groepsavonden. iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid Te lefoon 033-943722 b g g 940182 WELZIJN WOL (Vereniging voor Welzijn Oude ren) Spreekuur Leusden-centrum: ie dere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur. Wijkgebouw Rozengaarde 33. Te lefoon 941218 Achterveld: De eerste en derde woensdag van de maand van 15 tot 15.30 uur Wijkgebouw Walter van Amersfoortstraat, tel. 03425-1333 DIVERSEN: Rutgershuls Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteits- vragen) Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw) tel. 033-18931 Spreekuren volgens afspraak. Werkgroep „Laat Leven", afd Leus den. Hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel. 033- 942291 en 940541 Bureau Amersfoort. 620244. Oppascentrale (algemeen): van maandag tot en met zaterdag tussen 16 en 18 uur tel 943489. Waterhoen 23. Leusden. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o Kontaktpersoon voor Leusden Nel van Lippevelde, Bretagne 22. telefoon 942485 Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26 POLITIE: Algemeen alarmnummer: 03404- 24824 Politie-groepsbureau Leusden-Zuid: 033-944444 Sociaal Pedagogische Dienst (maat schappelijk werk t b v verstandelijk ge handicapten), 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09 00-17 00 uur. tel nr 033-720624 Nieuwe opgaven, aanvullingen en wijzi gingen uitsluitend schriftelijk naar: redaktie van de Leusder Krant, Po? bus 11 3830 AA Leusden. Plaats' van nieuwe opgaven uitsluitend beoordeling van de redaktie DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Donderdag 8 juli 20.00 uur: Mid den* en Kleinbedrijf, raadszaal Donderdag 8 juli 20.00 uur: Jeugdraad, commissiekamer oude gemeentehuis, Burgemeester de Beautortweq Vnjoag a juli 20.00 uur: Film Cm club over Centrum Maneg Schaapskooi. Groot Krakhori Bolderikhof Zaterdag 10 juli 13.30-15.00 uu Stuntfestival, parkeerplaats nas Centra, winkelcentrum De mershof Zondag 11 juli 13.30-14.00 uu Recreatieve fietstocht voor het o zin, De Til, Hamersveldseweg Maandag 12 juli 19.30-21.30 uu1 Schrijfavond Amnesty Internal: nal, Hamersveldschool, Lijsterbe laan 54 Donderdag 15 juli 19.30 uu Raadsvergadering, raadszaal

Leusder Krant | 1982 | | pagina 10