lieuw driejaren- ilan KC Antilopen Vlotte jaarvergadering SIHHET iaskia Riechers en Leon de Boer titelwinnaars Leusder Krant Bowlingkorting Na 68 jaar uit SV A-bestuur Bowlen inde zomermaanden in De Korf voor een zomerprijsje! Corótef leusder krant Haaien zwommen internationaal Oud papier aktie Hobbit llubkampioenschappen Lookhorst 1 Goedkoper bowlen met de Leusder Krant Postduiven- vluchten PVL Schakers met vakantie Judokampioen schappen Midzomer bowling- toernooi j AKTIVITEITENCENTRUM: l „DE KORF' - LEUSDEN. (S)LOCKHORST DONDERDAG 8 JULI 1982 LEUSDEN/CENTRUM- Dat het Bttporttechnisch voortreffelijk Hgaat met korfbalclub Antilopen Hblljkt uit het feit, dat in het afgelo- Ejpen sportjaar met dertien ploe- K|gen aan de veld- en zaalcompeti- ^5! ties werd deelgenomen en dat fes daarvan kampioen zijn ge- worden en twee andere ook pro moveerden. Een score" van luim 61%! Dat de sfeer in de ver eniging minstens net zo goed is -ondanks de niet ideale accom modatie - wordt bewezen door de gestadige groei van de sport club anno 1965. Het ledental na- dert de tweehonderd. Nooit eer der vertoond bij de Anti's, LEDENBESTAND Uitgangspunt is het ledental bij het begin van het seizoen '82-'83 met daarachter tussen haakjes de verwachting over drie jaar en zo kwam men tot het navolgende rijtje: Senioren 50 (60) Junioren 22 (30) Aspiranten 55 (80) Pupillen 35 (50) Welpen 9 (20) Overigen 25 (30) V*TU^ Om wat goed is, zo te houden en eventueel nog te verbeteren, is een uitgekiend beleid voor de toekomst noodzakelijk. Eerder kwam het korfbalbestuur met een vijfjaren- -plan, dat goeddeels kon worden gerealiseerd Daarbij bleek even wel. door allerlei onvoorziene om standigheden, dat zo'n periode ei genlijk te lang is. Daarom is het tweede beleidsplan gebaseerd op een tijdsduur vmn drie jaar. Met de i aantekening, dat zo nodig na twee ■jaar de blik in de toekomst kan wor- Iden bijgesteld Totaal 196 (270) Vooral de jeugd, nu bijna 75% en over drie jaar 80%, is zeer goed vertegenwoordigd De onderhavi ge sport is enerzijds te verdelen in veld- en zaalkorfbal en anderzijds in prestatief en recreatief korfbal. Het Antilopenbestuur gaat uit van prestatiesport voor de top-teams (senioren en junioren) en het spel als een plezierige ontspanning voor de overige formaties. Het eer ste juniorenteam speelt nu reeds op het hoogste niveau, dat voor de ze categorie bereikbaar is. De stan- daardploeg, thans 1 e klasse lande lijk spelend, wordt voor 1985-1986 wat de zaal aangaat als over- gangsklasser en op het veld als promotieklasser gezien. Natuurlijk is het goed om naar beter te stre ven, maar voor een formatie van een vereniging met een relatief kleine seniorenafdeling blijft het een niet geringe verwachting. BEGELEIDING Goed korfbal is afhankelijk van aanleg, conditie, techniek, tactiek en mentaliteit. Training en begelei ding moeten op die elementen wor den afgesteld De kwaliteit van de trainer/coach speelt eveneens een grote rol. Verder hangt het succes van een vereniging af van een op haar taak berekend kader (goed- Korfbal is de enige gemengd te spelen teamsport. ACHTERVELD - Dinsdag avond hield de SV Achterveld in haar clubhuis de goed bezochte en vlot verlopen jaarvergadering 1982. In zijn openingswoord toonde voorzitter Herman Leg- deur zich erkentelijk voor het sportief en financieel goed verlo pen verenigingsjaar. De Achter- veldse voetbalclub is weer uit de rod^ cijfers. De gebruikelijke jaarstukken, waarbij het altijd amusante verslag van secretaris Piet Smink, passeerden zonder problemen de revue. Agendapunt 9 (het aftreden van voorzitter Herman Legdeur en tweede secretaris Hans v.d. Goes was te elfder ure aangevuld met het terugtreden van vicevoorzitter Wim Schouten) drukte een flinke stem pel op het SVA-gebeuren. De drie vertrekkers hadden er samen 68 bestuursjaren opzitten. Hans v.d. Goes, via de destijds bestaande ArHf^n/oIr)" gekomen, ontving als blijk van er kentelijkheid voor zijn 16 bestuurs jaren een flimviewer met accessoi res aangeboden. Wim Schouten is volgens de voorzitter inmiddels een legendarische figuur binnen SVA geworden vanaf de oprichting in 1946 is hij (36 jaar!) bestuurslid ge weest, waarvan 30 jaar als pen ningmeester Daarvoor ontving hij een paar jaar geleden de zilveren speld van de KNVB-afdeling Utrecht. Van de vereniging kreeg hij nu een mooie ligstoel aangebo den. Wim Schouten werd boven dien tot erelid benoemd en rea geerde op die hulde met een goed Achtervelds gebruik ,,een rondje voor de hele tent". Herman Legdeur, de derde ver trekker uit het dan flink verjongde bestuur, heeft 16 jaar deel uitge maakt van de leiding. De laatste anderhalf jaar als voorzitter. Ook hij heeft veel meegemaakt bij SVA: van het oorspronkelijke knollenveld tot aan het fraaie complex van nu. Als souvenir aan die periode hield hij een horloge (van de spelers) en een klopboormachine (van de ver eniging) over en aan het slot van de avond werd ook hij in de adel stand" verheven zodat de club van het Kerstenssportpark nu weer kan bogen op twee ereleden Overi gens herdacht ook de ex-voorzitter de aanwezigen met een rondje. De contributie gaat met een tientje per jaar omhoog en „Ach terveld"' komt in de op 4 en 5 september a.s. beginnende nieu we competitie uit met 19 elftallen (6 heren-, 1 dames-, 2 meisjes- en 10 jongensploegen). Rond 22.30 uur sprak de heer Legdeur het slotwoord, waarna de nieuwe voorzitter Cor van Marwijk zijn voorganger met zijn gezin, na mens de voetbalclub, nog een etentje aanbood en de vergade ring afsloot. deels aanwezig) en van een „ei gen" accommodatie (de grote wensdroom) Zonder een eigen voorziening is een goed verenigingsleven wel haast onmogelijk Het huidige korf- balveld wordt binnen afzienbare tijd gerenoveerd Vooruitlopend op een eventueel elders te realiseren voorziening voor Antilopen. De laatste mogelijkheid vraagt van de club een aanzienlijke investering De huidige uitgaven van de vereniging bestaan voor circa 60% uit de bondsafdrachten en de gebruiksvergoeding voor de accommodatie op het BB-park. De contributies dekken onge veer 60% van de uitgaven. Het overige komt uit andere bron- nenn (sponsoring, donaties, ac ties). Een eigen accommodatie met een clubhuis vergt, naast veel zelfwerkzaamheid, een ex tra financiële inspanning. Daar aan moet nu reeds worden ge werkt en ook dat staat omschre ven in de nieuwe driejarenplan- ning. Regeren is vooruitzien en dat geldt ook voor een korfbal club. i - Herman Legdeur overhandigt zijn opvolger Cor van Marwijk de voorzittershamer LEUSDEN/CENTRUM - Met an redelijk tot goed weer heeft dè LTV Lockhorst de 241 partijen an de clubkampioenschappen [1982 in tien dagen mooi volgens et schema af kunnen werken. Wedstrijdleider J. W. de Vries c.s. hebben voortreffelijk ge werkt. Het was een bijzonder gezellig toernooi met sociale contacten als belangrijkste drijfveer: er stond ook minder op het spel dan in Wimble don. Nadat hij eerder in het jaar al De Leusder Krant biedt u tijdens de zomermaanden (van 1 juni tot en met 31 augustus 1982) de gelegenheid om met korting te gaan bowlen op de banen van het activiteitencentrum De Korf. Lekker een uurtje ontspannen in een sfeervolle omgeving! Tegen inlevering van onderstaande bon krijgt u voor het eerste uur per baan 2,50 korting. op het toch al lagere zomertarief. Die tarieven zijn van maandag tot en met vrijdag en zondag van 14 tot 19 uur 17,40 per baan per uur; maandag tot en met donderdag en zondag van 19 tot 24 uur 22,50 Vrijdag van 19 tot 01.00 uur en zaterdag van 10 tot 01.00 uur 27,50 per uur per baan tegen inlevering van deze bon krijgt u 2,50 korting voor het eerste uur per baan op het bowlen in het activiteitencentrum De Korf in de periode van juni tot en met augustus. I Naam Adres: jeugdkampioen was geworden, won Leon de Boer nu ook de titel bij de senioren. Clubkampioen bij de dames werd Saskia Riechers. De voornaamste resultaten waren: DEA: 1. S. Riechers 2. M Bloemendal DEB 1. M Wassink 2. H Hoksbergen DEC: 1 D. van Beek 2 B. van Lopik HEA: 1L. de Boer 2. E Hoksbergen HEB: 1. J. Ombach 2. G. van Kernebeek HEC. 1 H Huurdeman 2 H Klinkenberg DDA Bloemendal/Riechers HDA Dirkzwager/Dijkgraaf GDA. Dirkzwager/Kolpa Wellicht zal het clubkampioen schap 1983 niet meer volgens het afvalsysteem, maar in poules worden gespeeld. Dat heeft (voor de wedstrijdleiding) als na deel meer partijen, maar (voor de deelnemers) het voordeel, niet. reeds na één verloren partij uit geschakeld te zijn. RUITERSPORT. In het afgelopen weekeinde heeft de Amersfoortse militaire ruitersportvereniging Mar- croix haar kampioenschap samen gestelde wedstrijden klasse L ge houden Na de dressuur was de tussenstand 1 J de Jong, 2. R v d Berg en 3 N van Doorn. De Leusdenaar Van Doorn werkte zich op Pascal Deux in de cross country op naar de 1e plaats van het eind klassement. TOERFIETSEN. Met 20 fietsers heeft de trim- en toerclub Leusden zaterdag deelgenomen aan de ran- donneur-fietstocht rond het IJssel- meer. Slechts één van de Leusde- naren stapte onderweg in de volg- wagen. Een (gelukkig) record werd ook nog gemeld: één lekke band! LEUSDEN/CENTRUM - Met 203 duiven was de PV Leusden zondag (zaterdag was het weer te slecht) in concours bij de wed vlucht vanuit Compiégne (354 km). Met westenwind werden de duiven om 06.50 uur gelost. Aan komst eerste duif 10.52.26 (1459,59 m/m). Resultaten: Comb. Vrij/Bra 1W Vrijhoef 2 - 14 - 28 - 31, T van Valkengoed 3- 39, G. Hoefakker 4 - 21 - 33. HLambrechts 5 19 20 - 37 - 49, J Pouw 6, M Louw 7, G. Lambrechts 8-12 - 22- 24 - 29 -30-34-38, C. van Valkengoed 9 -10- 13-18-35, B Peters 11 - 27, H. v.d. Hoek 15 - 47 - 50. G LEUSDEN/CENTRUM - Met 28 zwemmers en zwemsters heb ben de Haaien zaterdag deelge nomen aan internationale wed strijden in Vriezenveen. Met 13 Nederlandse en 14 buitenlandse zwemclubs uit Denemarken, Duitsland, Engeland en Finland. In dat internationale geweld be reikten de Leusdenaren een goe de 5e plaats. De Haaien wonnen 12 medailles: Richard de Smit zilver en Ewout noddema brons op de 100 m vrij. Wim Schouten, Herman Legdeur en Hans v.d. Goes (v l.n r.) traden af na samen 68 bestuursjaren aan SVA te hebben besteed. LEUSDEN/CENTRUM - De eer ste helft van de zomercompetitie van de schaakvereniging Leus den is dinsdag afgesloten met de navolgende partijen: B Uneken-J vanSanten 0-1 J. Boemaars-A. Roetveld 1 -0 C Kerkhof-A. Valkenburg Dieters 16- 32- 40 - 44. H van Dusschoten 17. A F. Dieters 23 - 36 - 42 - 48, P Lambrechts 25 - 26, N, Blom41M Kuiter43-45en J. Voorburg 46 Zondag was de PV Leusden met 799 duiven eveneens vertegen woordigd in de eerste vlucht voor jonge duiven vanuit Zundert (90 km). Lossing met westenwind om 07.30 uur. Aankomst eerste duif 08.31.43 (1475,97 m/m) Uitsla gen W Vrijhoef 1 - 30 - 35 - 44, Comb. Vrij/Bra 2-4-6-7 - 10- 13- 19-22-24-29-32-38- 48, R Tijmensen 3-9-16 -28- 45, J. Pouw 5 - 8 - 11 -23- 26- 36 - 47 - 47, Gebr Bransen 12, N. Blom 14-20, M Louw 15-17. H Lambrechts 18 - 21 - 27 - 33 - 42. A. E. Dieters 25 - 31, P Lam brechts 34 - 39 - 43 - 49, G. Die ters 37-41, P Peters 40 en P. Buters 50. Maaike Snijder goud op de 100 m. schoolslag en Michiel Jansen brons op de 100 m vrij. Juliette Baars zowel op de 100 m. rugslag als op de 200 m wisselslag brons en zilver op de 100 m schoolslag Goud was er tenslotte voor Ronnv Baars op de 50, 100 en 200 m vrijeslag, zilver op de 100 m. vlin der- en brons op de 200 m. wissel slag. Ronny won ook nog een prijs voorde beste jaargangprestatie. Al met al een zeer geslaagd evene ment voor de Haaien. ACHTERVELD - Samen heb ben zij 68 jaar als bestuurslid van de SV Achterveld doorgebracht. Wim Schouten (58) trad na 36 be stuursjaren af. Hij blijft consul van de KNVB-afdeling Utrecht en „kassier" bij de thuiswedstrij den van de club. Schouten heeft voor SVA 1 gespeeld vanaf de oprichting tot aan zijn 33e jaar. In het bestuur wordt hij nu opge volgd door Hans van den Berg. Voorzitter Herman Legdeur (46) had een minder lange periode als speler van het standaardteam Hij wist zich nog wel te herinneren, dat hij in 1966 heeft meegespeeld te gen Roda Na de rust viel hij ge blesseerd uit. Hij wordt nu na 16 voorzittersjaren opgevolgd door Cor van Marwijk (36), die 14 jaar jeugdsecretaris is geweest en in de zestiger jaren bijna 10 jaar voor SVA 1 heeft gevoetbald De ook dinsdag afgetreden 2e secretaris Hans v.d Goes (43) heeft ook maar kort ..hoog" gevoet bald, maar is nog altijd actief bij de veteranen In het bestuur heeft hij 16 jaar feitelijk „van alles" gedaan en nu moet Johan van Bekkum (36) dat beleid voortzetten. Het is overi gens wel zo, dat het bestuur van de Achterveldse voetbalclub flink ver jongd is. LEUSDEN/CENTRUM - De Ju doclub Ju Sei Do te Leusden (voorheen Boersma) sinds kort onder leiding van Jan S. Dotinga, organiseert a.s. zaterdag voor de eerste keer haar plaatselijke ju- Een passende datum voor een algemene ledenvergadering is steeds moeilijker op de kalender te vinden. Ook de tennisclub Lock horst heeft daar nu weet van. Afge lopen donderdag geen Dynastv. Dallas of Poldark op de buis, maar Wimbledon-tennis en WK-voetbal. Aantrekkelijk genoeg en wellicht de oorzaak van de bedroevend slech te opkomst bij de Buiningparker tennisclub. Eenentwintig leden ga ven gehoor aan de oproep van het ook niet complete bestuur. Het geen inhield, dat het voor regle mentair stemmen noodzakelijke quorum bij lange na niet werd ge haald De uiterst korte en zeer be langrijke agenda ten spijt. Hoewel dus geen echte beslui ten konden worden genomen, werd veel moeite gedaan om een ambi tieus plan inzake de uitbreiding van het tenniscomplex op het BB-park uit de doeken te doen. Zoals altijd met pro- en contra-reacties, doch verhitte (en af te koelen) gemoede ren bleven uit. Zeer tot droefenis van de tafeltennisclub - TTCL had haar clubhuis inclusief de bedie ning als vergaderruimte beschik baar gesteld om wat bij te verdie nen - die, met uitzondering van het gratis eerste kopje koffie, geen om zet van betekenis haalde. De ten- nisvisite bleef dik onder de faam van de erenaam Slockhorst! Nu het tennispark wordt uitge breid met drie tot negen banen, werden ter disucssie gesteld de verlichting van de uitbreiding, de .aankledingvan het gehele com plex en een combinatie van beide voorgaande wensen De illuminatie (bijna f 62.000- en voorzichtig ge- pus hed zonder ruim f 11.000,- BTW) werd met opvallend minder enthousiasme begroet dan de verfraaiing (ten bedrage van f 22.700- eveneens exclusief). Dat is althans mijn eerste conclu sie, want Lockhorst is er nog niet. Er komt nog een praatavond per eind augustus of begin september en gevreesd werd. dat die ook nog wel een vervolg zal knjgen Inspraak is mooi, maar eenbe zwaar'' - ik weet zo gauw geen be ter woord en daarom mijn excuus aan verkeerde begrijpers - is het bij Lockhorst rijkelijk aanwezige I Q Ook een vorige algemene vergade ring liep op drie praatavonden uit. Leuk voor een debatingclub, maar ik heb altijd gedacht, dat het bij de Buiningparkers primair om de ten nissport gaat. (339) PC. LEUSDEN - Zaterdag 10 juli kan men zijn oud papier weer kwijt in de container op het par keerterrein tegenover het win kelcentrum De Biezenkamp. De container wordt vrijdagmidag j geplaatst en blijft tot zaterdag morgen half twaalf staan. De op brengst komt ten goede aan de openbare basisschool De Hob bit. C Kerkhof-Tj. Zijlstra 0-1 S van Dokkum-A Valkenburg 1-0 Tolbom-H. Wuts 0-1 P deJager-J. Gerrits 0-1 Van Maanen-C. Veenendaal V2-V2 L. de Rijke-J. Agterberg 0-1 R Zelle-P. Sonder 1-0 L. Boogaard-A. Aldenzee 1 -0 J. Agterberg heeft momenteel de leiding met vier en een halve punt uit 5 partijen. De schakers gaan nu met vakantie en de comptitie wordt voortgezet per 24 augustus. LEUSDEN/CENTRUM - A.s. zondag organiseert het bowling centrum de Korf het Midzomer- toernooi. Het is een open toer nooi voor trio's en singles. Ie dere deelnemer speelt vier ga mes (bij de trio's in totaal dus twaalf) en de wedstrijden begin nen om 10.00 uur. Alle finalisten komen in aanmerking voor een prijs. dokampioenschappen in de gymzaal Berkelwijk bij de OLS de Heerd. Dat gebeurt volgens onder staand schema 09.00 uur: 6-7 jaar 09.30 uur: 8-9 jaar 10.30 uur: 10-11 jaar 11.30 uur: 12.13 jaar en 14 In alle groepen in de klassen licht en zwaar Toeschouwers zijn wel kom. Ciska Groeneveld met de blik op oneindig „nei qeoeurae na baSSu .De. hOfikhnnriinn ft" l tlna. Zwart#»

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5