I/ Kantlijn Acanthus b Verboden Vloeren Ongestoord Bezem Schoon Vergoeding 5 mei (1) 5 mei (2) Geleerd Muurtje Saai Duidelijkheid INGEZONDEN Wie DONDERDAG 8 JULI 1982 loep op Leusden ledaktie: Marnix Kreijns; lljdragen: Caspar van Loo s in o, onde o vei] 'eplaif. ntenfè-lil 'Ordigc De zin van de week- ischien wel van de maand - len wij uit een raadsvoorstel de ambulant tunctionaris. ist enkele andere zaken stelt college de raad voor om: „binnen een aantal 'iesorganen ianadviesgroep, Stichting igdraadLeusden.de 'id "eeftrnmissie welzijn/onderwijs en iet blJlecommissiefinanciën)een ontwlil®cussie op gang te brengen plaai<ver de vraag op welke wijze het e plan' ste vorm en inhoud kan (orden gegeven aan een ebleken behoefte tot het vanOorhanden hebben van een leidenistrumentarium ter coördinatie ld Den ondersteuning van het fe Burestaande jeugd- en rvoerongerenwerk en de ontplooiing halle'an nieuwe aktivitelten." Uilho' 3spunl<lettersteeg 3 weg Een heleboel mensen in Vchterveld snapten er niets van. Jfordt eerst de „figuratie" op de Clettersteeg (haaietanden. (pstrepen e.d.) opnieuw wit schilderd en wordt niet veel er dezelfde Klettersteeg asfalteerd en van nieuwe litlaag voorzien. Dat is toch Idverspilling, Met een inwoon- I er uit Achterveld ons telefo- II sch weten. „Daarbij wordt g nnenkortdeTour de Junior j iredenen moeten die jochies hun fietsen over de jji bevaarlijke steentjes rijden. Ik I k segrijp dat niet," aldus onze a Ij Achterveldse. Navraag bij de iTj!' gemeente leert ons, dat wat het Min opschilderen van de figuratie op 1e Klettersteeg betreft er een ^out is gemaakt. De voordvoerster van de gemeente loudt het op „foute coördinatie" lij de dienst gemeentewerken. De Klettersteeg moest volgens de planning geasfalteerd orden en een nieuwe splitlaag Ijgen. Het wit schilderen van de haaietanden en dergelijke hwas dus duidelijk niet de bedoeling. Wat zo n foutje kost? [Tussen de 200 en 250 gulden." Volgens de gemeentelijke Iwoordvoerster zal de splitlaag Igeen problemen opleveren voor de deelnemers aan de Tour de 'junior. „Tegen die tijd zijn de ■steentjes wel in het wegdek I Jgereden. Bovendien worden ee.t ■dag voor het begin van de Tour ■alle straten van Achterveld ■schoongeveegd. Losse ■steentjes op de Klettersteeg ■worden dan op die manier I (opgeruimd." I Dus de wielrennertjes hoeven ■niet bang te zijn op de Klettersteeg voor een grotere kans op een lekke band of gemene schaafwonden bij een aval. De mevrouw uit Achterveld kan gerust zijn. In galerie en boeterie Acanthus aan de Dorpsweg In Maartensdijk wordt zaterdag 10 juli om 11 30uurdeexpositie „De Natuur Centraal" geopend door de heer H. K. M. Lugtmeijer, rentmeester van „Het Utrechts Landschap". Op deze tentoonstelling is ook werk te zien van de Leusdenaar Ale* Lulgjes en zijn dochter Sophie. De heer Lulgjes exposeert met olieverf en aquarellen en van zijn dochter is gemengde techniek te Iets merkwaardigs in de wijk Zwanenburg. Op de hoeken, waar zich de entree tot de bejaardenwoningen bevindt, zijn boven de huisnummers bordjes .Verboden toegang" aangebracht Er zal wel een bedoeling achter steken, maar het komt nogal onvriendelijk over Sommige bewo ners storen zich echt aan die bordjes en wellicht is de Woningstichting Leusden - eigenaar van de huizen - bereid om de toegang wat minder ontoegankelijk te maken door de bordjes weg te halen. zien. Acanthus is open op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Je hebt een plan waarin huizen voorkomen met een verlaagde vloer, deze woningen zijn zo goed als alle verkocht, maar volgens de gemeentelijke bouwverordening artikel 68 lid 1 is het bouwen van dergelijke huizen niet toegestaan. Wat doe je dan als gemeente? De bouwverordening wordt gewoon gewijzigd. De betreffende woningen zijn de (experimentele) houten A-spantjes van het architectenduo Van Eys/Hopstaken die onderdeel moeten gaan uitmaken van een groepje van 61 houten woningen in de wijk Munnikhove. De A-spant woningen hebben de begane vloer 20 centimeter lager liggen dan de plaats waar de normale vloer zou hebben gelegen. Zo n verlaagde vloer is echter in strijd met het artikel 68, lid 1 van de Leusdense bouwverordening, want die kent een verbod „om vloeren van ruimten van tot bewoning bestemde gebouwen, met uitzondering van vloeren van bergplaatsen, en kelders en van toegangen tot bergplaatsen en kelders, lager dan 0,15 meter boven peil aan te brengen Deze bepaling schijnt nog te stammen uit de tijd dat uitsluitend met houten vloeren werd gewerkt. Deze vloeren moesten boven het waterpeil worden aangelegd, terwijl bovendien nog een open ruimte onder de vloer aanwezig diende te zijn voor ventilatie. Maar toen kregen we de stenen vloer en die kunnen voldoende vochtwerend, waterdicht en warmte-isolerend gemaakt worden. Met andere woorden: stenen vloeren kan je gerust lager aanleggen. Omdat volgens het college van B. en W. bij bijzondere woonvormen zoals In dit geval bij de A-spantjes, tegenwoordig wel eens met verlaagde vloeren wordt gewerkt, en het technisch geen probleem oplevert kan artikel 68 lid 1 van de bouwverordening worden gewijzigd. B. en W. willen de bevoegdheid krijgen om op dit punt vrijstelling te kunnen verlenen. Het laatste woord is aan de gemeenteraad. Een mobilofooninstallatie is de aangewezen methode voor doeltreffend en „ongestoord" communiceren. Dat beweerde het college van B. en W. in een voorstel aan de gemeenteraaa over het beschikbaarstellen van 81 Nog meer merkwaardige dingen in Zwanenburg, waarin deze Loep op Leusden veel aandacht wordt besteedt Langs Clarenburg verrijst mo menteel een tamelijk groot gebouw, waarin zogeheten Van Dameenhe den zijn ondergebracht. Dat zijn appartementen voor huishoudens, die uit èen of twee personen bestaan. Bovenop dat in aanbouw zijnde gebouw prijkt sedert enige tijd een bezem. Het gerucht gaat, dat de bezem vastzit in het beton Waarbij wij ons afvragen, wat die bezem daar in hemelsnaam doet. een krediet van 20.000 gulden voor de aanschaf van een mobilofooninstallatie ten behoeve van de dienst gemeentewerken. Een paar dagen later werd over hetzelfde onderwerp een voorstel met een ietwat gewijzigde tekst rondgestuurd. Daarin ontbrak de zinsnede „doeltreffend en ongestoord communiceren". Bij de gemeente zijn ze er dus achtergekomen, dat men per mobilofoon niet ongestoord kan communiceren (praten). Vraag het de politie maar. Rinze Bloemhof, nog heel even raadslid voor D'66, arriveerde te laat voor zijn laatste vergadering van de raadscommissie Algemene Bestuurszaken. Reden: Bloemhof doet mee aan de zwemvierdaagse en daarvan was het maandag de eerste avond. Om tien voor half negen kwam hij, terwijl hij zijn collega-commissieleden om begrip vroeg, met natte haren de raadszaal binnenvallen. Burgemeester Rademaker: „In zo n geval vraag je: ik bid u, wilt u mij verschonen." Bloemhof: „Oh, maar schoon ben ik nu wel." Rademaker: „Hetgeen, zoals wij allen weten, Iets anders is dan mooi." Wie tot nog toe in Leusden deel uitmaakt van een gemeentelijke commissie of werkgroep krijgt daar een vergoeding voor. Die vergoedingen nu wil het college van B. en W. gaan afschaffen. Niet omdat de bijdragen van de onderscheiden commissieleden niet een paar centen waard zouden zijn, maar- het laat zich raden - omdat er op deze wijze weereen paar centen bezuinigd kunnen worden. Of zoals het college het in het raadsvoorstel formuleert: „Hoewel wij het natuurlijk ten zeerste op prijs stellen dat mensen zich voor een bepaalde materie willen inzetten, zijn wij toch de mening toegedaan dat het, mede gezien de zeer dringende noodzaak tot bezuiniging, niet langer verantwoord is om voor een dergelijk lidmaatschap presentiegeld toe te kennen," Het afschaffen van de vergoedingen levert een bedrag van ongeveer 27.000,-per jaar en alle leden van de raadscommissie ABZ bleken het maandagavond een goed voorstel van het college te vinden. Maar met een tweede onderdeel van hetzelfde raadsvoorstel bleek Jan Jacobs (PvdA) het niet eens. „Gezien de grote werkbelasting, die raadsleden in een gemeente als Leusden ondervinden, zien wij geen aanleiding om de vergoeding voor de raadsleden, die momenteel het maximaal toegestane bedraagt, te korten," zo stond er In het collegevoorstel. Ten onrechte, zo meent Jacobs, want er kan bij de raadsleden ook wel wat af. In deze tijd, waarin door de overheid van menigeen financiële offertjes en offers worden gevraagd, mogen de gemeentebestuurders niet buiten schot blijven, aldus de socialistische woordvoerder. Zijn voorstel: haal van de vergoeding aan de raadsleden tien procent af. Burgemeester Rademaker ontraadde het voorstel van Jacobs. Hij wees er op, dat de raadsleden er enige tijd geleden al enigszins op achteruitzijn gegaan, doordat zij niet langer „opgeklassificeerd" mochten zijn. In veel zaken wordt Leusden beschouwd als een gemeente van tussen de 24.000 en 40.000 inwoners, in verband met het groeiende karakter van de gemeente. Een aantal jaren hebben ook de raadsleden op dat uitgangspunt gebaseerde vergoedingen ontvangen, maar daar werd enkele jaren geleden door de hogere overheid een eind aan gemaakt. De Leusdense raad ging tot bij de Kroon in beroep, maar ving bot. Waarbij zij aangetekend, dat de PvdA-fractie nimmer medewerking aan de beroepsprocedure heeft verleend. Bovendien, zo wees Rademaker er op, is het verstandiger om even de Algemene Maatregel van Bestuur, waarbij de vergoedingen voor raadsleden voor 1983 worden vastgesteld, af te wachten. Onduidelijk bleef of Jacobs dat ook zal doen. Resteert de vraag wat een raadslid in Leusden nu eigenlijk aan vergoeding ontvangt. Dit jaar 9100,-verdeeld over een vergoeding van 7700 gulden en een tegemoetkoming in de onkosten van 1400 gulden. Nog steeds zijn we niet af van de Leusdense 5 mei-affaire. U weet het nog wel: de Bevrijdingsdag, waarop de Leusdense ambtenaren geen vrijaf kregen. Opwinding onder ambtenaren, vakbonden, raadsleden en zelfs een enkele parlementariër. Schelto Patijn van de PvdA vroeg er de minister van Binnenlandse Zaken naar. Waarop de minister, toen nog Van Thijn, antwoordde dat hij Leusden nog een brief zou schrijven. Daar waren we zo ongeveer in het verhaal blijven steken. Thans is echter een nieuwe episode aangebroken, want het schrijven van de bewindsman is gearriveerd. Die heet inmiddels Rood, maar blijkt het beleid van zijn voorganger ongewijzigd voort te zetten. De minister heeft zich gewend tot het college van Gedeputeerde Staten met een schrijven, dat wij u hieronder integraal ter lezing aanbieden. De minister schrijft: „Verwijzend naar de u toegezonden afschriften van de correspondentie, die in het recente verleden tussen uw gemeentebestuur van Leusden en mij over bovengenoemd onderwerp is gevoerd, deel ik u het volgende mede. Bij Koninklijk Besluit van 12 maart 1982, nr. 1is de 5de mei aangewezen als de dag, waarop jaarlijks de bevrijding van het Koninkrijk in 1945 van de Duitse en Japanse bezetter wordt herdacht en gevierd. De aard en de inhoud van dit besluit laten niet toe daaraan argumenten te ontlenen, die de beslissing van het gemeentebestuur van Leusden om de 5de mei geen vrij te geven zouden rechtvaardigen. In mijn verdere benadering van die beslissing wil ik dan ook niet ingaan op vorenbedoeld Koninklijk Besluit. Voor mij Is uitsluitend bepalend het overigens daarmee samenhangende standpunt van het kabinet, dat de overheidsdienst in totaliteit zoveel mogelijk gesloten behoort te zijn. Ik constateer dat het gemeentebestuur van Leusden hierin niet heeft voorzien en dat bij gevolg de aldaar in dienst zijnde ambtenaren in een niet te rechtvaardigen andere positie zijn komen te verkeren in vergelijking met de ambtenaen in dienst van andere overheden. Om deze reden en om te voorkomen, dat het voortbestaan van de onderhavige beslissing van het gemeentebestuur van Leusden in de toekomst een legitimiteitsbasiszou kunnen verschaffen, voor eventuele overeenkomstige besluiten van andere overheden, nodig ik via u voornoemd gemeentebestuur uit alsnog over te gaan tot het treffen van de door mij gewenste voorziening. Ik voeg aan deze uitnodiging overigens de mededeling toe, dat, indien hieraan niet binnen een tijdsbestek van vier maanden is voldaan, ik de toepassing van artikel 126 van de Ambtenarenwet 1929 zal bevorderen. Ik verzoek u het gemeentebestuur van een en ander in kennis te stellen en mij van het verdere verloop van deze aangelegenheid op de hoogte te houden." aangelegenheid zien wij gaarne zo spoedig mogelijk van u tegemoet. Hoogachtend, gedeputeerde staten van Utrecht." Vooral om die „voor zich sprekende Inhoud" hebben ze zich in het Leusdense gemeentehuis aardig vrolijk gemaakt. Als er nu iets niet voor zich spreekt, dan is het de inhoud van deze brief, waar GS kennelijk ook niet geheel mee uit de voeten kunnen. Ook in de commissie ABZ kwam men zo een-twee-drie niet tot een eensluidende interpretatie. Moeten de Leusdense ambtenaren alsnog een vrije dag krijgen van de minister voor het feit dat ze op 5 mei jongstleden gewerkt hebben? Óf moet Leusden zijn ambtenaren vanaf volgend jaar 5 mei vrijaf geven? Of moet Leusden - suggestie is van Gemeentebelangenraadslid - binnen vier maanden alsnog een vijfde mei vieren? Volgens burgemeester Rademaker zijn thans enkele schriftgeleerden de Haagse tekst aan het bestuderen. Als men er uit is, zal men van zijn bevindingen mededeling doen aan het provinciaal bestuur. Tegelijk zullen het Georganiseerd Overleg en de raadscommissie op de hoogte worden gesteld. En wij houden u op de hoogte over wat „helaas een beetje is gecumuleerd in wat toestandachtigheld" (Rademaker). En dan te bedenken, dat het gemeentebestuur het te doen was om een bezuiniging Nog een aardig een-tweetje van de heren Bloemhof en Rademaker. Laatstgenoemde nam van eerstgenoemde afscheid als lid van de commissie ABZ. En eerstgenoemde sprak daarop ook weer enkele woorden. premle-A-woningen, 15 premie-B-woningen en 127 woningwetwoningen gebouwd. Vrijdag wordt officieel het startsein gegeven voor de realisatie van de premiekoopwoningen. In september, uiterlijk de 15de, wordt begonnen met de bouw van de woningwetjes. Voor vlek B staat het bouwprogramma nog niet helemaal vast, maar er zullen in ieder geval geen sociale huurwoningen komen. Wij meldden dat vorige week. Er bestaat een grote kans, dat in de plaats van deze woningwetwoningen goedkope premie-B-woningen van gemiddeld 122.000 gulden worden gerealiseerd. En dus niet, zoals directeur-gemeentewerken M. Pais vorige week beweerde, goedkope premie-A-woningen. De premie-B-huizen kunnen zo goedkoop worden opgeleverd vanwege de gewijzigde premieregeling sinds 1 juli, waarbij de laagst toegestane bouwgrens van deze woningen is vervallen. Voor de rest zal vlek B in Claeverenblad/Wildenburg worden gevuld met premie-A-optrekjes en premiehuurwoningen. Voor wat de halve cirkelvormige gestapelde laagbouw betreft: de bedoeling is deze 52 „flatjes" in de premiehuursfeer te laten verrijzen, maar Leusden heeft slechts voor 26 de toezegging van het rijk dat er subsidie in de bouwkosten te verwachten is. Het is niet ondenkbaar (in CDA-kringen hoopt men zelfs) dat deze gestapelde laagbouw niet uit vier lagen maar uit twee zal gaan bestaan, 't Zal de gemeente dan wel een dot duiten kosten. Tenslotte werd duidelijk, dat de wijken Claeverenblad/Wildenburg niet in 1982 gereed zullen zijn, maar naar alle waarschijnlijkheid pas in 1988. En daarmee is de beoogde versnelling een bak geworden. Zie je nou wel dat het voorlopig best goed komt met de School steegbosjes? Leusden mag blij zijn als ze de wo ningen voor Claeverenbladf'V/il- denburg vóór 1990 klaar krijgt Toch jammer van al die enorme voordelen die de versnelling met zich mee zou hebben gebracht. Of staat er nu een premie op de vertraging? Ach wat, het kan die peuters toch niks schelen of ze nou namens de idealen van Maria Montessori of wie dan ook moeten kleien? Wordt het niet tijd, dat de Onder wijsbegeleidingsdienst die omme zwaai van het CDA van 180 gra den eens op wiskundige basis analyseert? En eigenlijk zou de O AD het CDA eens wat beter moeten begelei den Buurtsleunpunl BI ecologische en biologisch dynamische levens middelen, hormoonvrije slagerij, tweedehands kleuren, een klus- senwmkel. Dat wordt dan duidelijk een alternatief warenhuis Cynische Leusdenaar: ,,Ach, en als al dat spul je de strot uitkomt, is er altijd nog Jacco met een lekkere frikadel Alandsbeek wordt de meest ge zonde wijk van Leusden. Volgens de Bankgirocentrale is het slechts een vermoeden dat over vier jaar zestig arbeidsplaatsen gaan verdwijnen. Hoezo vermoe den? Hebben ze dan geen compu ters om dat precies uit te rekenen? Slappe arbeidsmarkt door slappe formulieren. „CML" geen ingeburgerde naam in Leusden? Kom nou mevrouw Vlugt, de naam is wel ingeburgerd, maar het aantal burgers dat mee doet mag geen naam hebben De PvdA. zo lees ik, wil eerlijk de len en de VVD wil al jarenSamen aan het werk" Nou. wat let ze dan? Gewoon het werk samen eerlijk delen. Na dat ansichtkaartje voor Oom John weten we inmiddels, dat de helft van de Leusdenaren uit Ha genezen bestaat. Weet Jan Wagenaar eigenlijk wel dat ook bomen van mensen hou den? Wijze eik aan de Hamersveldse- weg ..Altijd maar dat geéikel over het kappen van bomen. Die dis- kussie zou eens afgekapt moeten worden. Voor het onderzoek naar de groei- ontwikkeling van Leusden (struk- tuurplan heet zoiets) is voor de laatste fase nu en bedrag van 176.000,-gereserveerd. Kunnen ze dat geld niet beter gebruiken voor de postzegels op al die brie ven die nu gestuurd moeten wor den naar het rijk om überhaupt te mogen groeien? Kop: ..Politie gaat optreden tegen ..vroeg" huisvuil". Ter nakoming van de Algemene Politie Verorde ning. Goed idee. Er staat trouwens in die APV nog tientallen andere suggesties voor onze politie De kelder onder het nieuwe ge meentehuis is bijna klaar. En het gemeentebestuur wil niks te ma ken hebben met zaken als kern- wapenvrije gemeente" Is die kel der dan zó groot? „Hallo, dit is Pais aan basis, dit is Pais aan basis!"Geruis. „Hallo ba sis aan Pais, ga je gang Marius. Geruis. „Eh. Pais aan basis. Weet je héél erg zéker dat er wo ningen zouden hebben moeten staan in Claeverenblad en Wilden burg?" Ahold gaat een bedrijfsverzamel gebouw op de Paardemaat reali seren. Ahold? Dat is toch Albert Heyn? Voorzitter van de commis sie Midden- en Kleinbedrijf: „Eh. ja, dat is zo. Maar eerlijk, we hebben echt nog geen brief van ze ontvangen. In Achterveld wordenboomzaag- wedstrijden" gehouden. Als Wa genaar nou slim is (en dat is ie) nodigt hij de winnaars uit voor een wedstrijdje aan de Hamersveldse- weg Met als hoofdprijs een dagje zwoe gen in de boomgaard aan de Bie- zenkamp. Verkeerde beeldvorming: „Als Al- bert Heyn nou dat bedhjfsverza- melgebouw in de Paardemaat laat bouwen is het dan niet logisch te veronderstellen, dat de bouw van een warenhuis in de Hamershof in één moeite doorgaat?" In dit verband heeft het gemeente bestuur brieven laten uitgaan naar potentiéle warenhuisbouwers, compleet met invul-formulier en een aan haar geadresseerde en veloppe. Met de mededeling „U hoeft niet te frankeren. De postze gel betalen wij. „Basis aan Pais, basis aan Pais. We hebben het nog even voor je nagekeken, maar er zou nou toch eigenlijk al heel wat moeten staan. Heb ie echt hélemaal niks ge- v In ons verhaaltje over de wijk Zwanenburg van algelopen dinsdag, meldden wij. dat de architect Van Tilburg zijn wijk een voldoende wilde geven, maar dat hij het betreurde, dat bepaalde dingen niet gerealiseerd warenZo sprak hij over muurtjes, die oorspronkelijk in zijn ontwerp waren opgenomen, maar die daar om financiële redenen uit geschrapt waren Met deze foto kunnen we de treurnis van Van Tilburg illustreren. Achter de woningwetwoningen in Zwanenburg liggen binnenplaatsjes, die gedeeltelijk bestemd zijn voor het parkeren van auto s Aan die binnenplaatsjes grenzen de tuinen van de vier hoekwoningen Nu daar geen muurtjes staan, hebben de bewoners van die woningen bar weinig privacy in hun tuin Ze zitten voortdurend tegen geparkeerde auto's aan te kijken en dat is ook niet alles. Maar het geld was op en de enige mogelijkheid lijkt nu. dat de bewoners op eigen kosten een muur of schutting (laten) aanbrengen De gemeente ondertussen overweegt om voor zo'n muur een tekening gratis te leveren zodat er toch enige eenvormigheid in kan ontstaan. Zei Bloemhof: „Ik heb dit werk met plezier gedaan en er ook van geleerd. Als ik één ding heb geleerd is het wel voorzichtigheid, dingen heel voorzichtig te zeggen." Repliceerde Rademaker grijnzend: „Zo nemen we er allemaal wat van mee, meneer Bloemhof." De brief van Rood arriveerde op 1 juni jongstleden in Utrecht. Aldaar deed men er veertien dagen over om te komen tot doorzending van het ministeriële schrijven naar Leusden en de opstelling van het volgende begeleidende briefje: „Geacht college, bijgaand doen wij u toekomen een afschrift van het aan ons college gerichte schrijven van de Minister van binnenlandse zaken van 28 mei 1982, terzake van bovenvermeld onderwerp, waarvan de inhoud voor zichzelf spreekt. Uw berichten betreffende deze Nog een een-tweetje, maar nu met Bloemhof en Wagenaar. De VVD-wethouder heeft het op een gegeven moment in de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening over de grijze compromissen die vaak in de politiek worden gesloten. Bloemhof: „Saai hè." Wagenaar: „Ja, saai. Alles in de politiek is saai. Ik ben daarom blij dat u niet meer in de raad terugkomt." Jan Wagenaar lachte welgemeend. Over het woningbouwprogramma in Claeverenblad/Wildenburg is eindelijk wat duidelijkheid ontstaan na de problemen met het niet krijgen van rijkssubsidies voor de woningwet-en premiehuurwoningen. In vlek A van het plan worden 75 Weekenddiensten HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Van den Berg, Brinkhorst/Du Boeuff, Boersema/Koch, Lantink/Ver- hagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar: dr. J. den Toom, Van Diepenheim Scheltuslaan 7, Leusden-Z., tel. 943300. Voor spoedgevallen: spreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur. Visi tes graag vóór 10 uur 's morgens aan vragen. APOTHEEK: Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14, tel. 033-943441apotheek Leus den, De Biezenkamp 16, tel. 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 18 00 uur Buiten de ze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19.30 uur tot 20.00 uur en op zaterdag-, zon- en feestda gen van 14 00-14.30 uur en van 17.30- 18 00 uur. (week. vrijdag 9 juli t/m don derdag 15 juli). Apotheek Leusden, De Biezenkamp 16. tel. 942303. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend Apo theek Keyser, Langestraat 9, Amers foort, tel. 32824. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. G. J. van Oos- terom, Hondsdraf 12, tel. 941093 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdag 8 juli t/m woensdag 14 juli. dit weekeinde wenden tot. mevr. Thuis-Paulussen, Kon. Wllhelmina- laan 18, Amersfoort, tel. 10886, b.g.g. 722000. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is. Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktle-sekreta- riaat BDU Krantenkomblnatle, Post bus 67, Barneveld. Tel. 03420-16141. Maandagmiddag 5 juli 1982 om 16 20 uur fietste mijn zoon Hugo op de Harderibroek van Lockhorstlaan ter hoogte van de Maria Stuartlaan Hij reed rechts van de weg. Op dat zelfde punt wilden twee auto's el kaar ook passeren. De auto die achter mijn zoon reed, hield niet in, maar reed op de fietser in. Hugo werd over zijn fiets heen op de weg geslingerd, voorhoofd, bril en tan den kapot, fiets vernield; gelukkig niet ernstiger dan dit! Hij krabbelde overeind. De man met blonde snor in de groene auto, die hem aange reden had, keek even om en gaf gas De bestuurster van de andere auto stopte en zei. half uit het por tier hangend, tegen mijn zoon dat hij maar gauw naar huis moest gaan Daarna reed ook zij door. Geë motioneerd door het gebeurde en slechtziende door het feit dat zijn bril nog op straat lag, heeft Hugo geen van beide personen herkend Willen deze bestuurders zich bekend maken? J C. den Toom Van Diepenheim Scheltuslaan 7 Leusden-zuid VERLOSKUNDIGE: Voor verloskundige nulp kan men zich Kerkdiensten LEUSDEN-CENTRUM R,K. Kerk: Zaterdag 19.00 uur H Mis met dameskoor, zondag 9.00 uur: Ge zinsviering. Geen kinderwoorddienst; 11.00 uur H Mis met Volkszang. Alle diensten voorganger en predikant B ter Bekke. Herv./Geref. Marcuskerk: Zondag 9.00 uur: Gereformeerde woorddienst. J F de Leeuw Theol. student, 10.30 uur: Heilig Avondmaal. Hervormd ds. N J Flink; 19 00 uur. Geref/Herv. Woord dienst ds. G. van Belzen. Geref. Kerk (Vrijgem.): Zondag 9.30 uur: ds. C G Bos uit Ermelo; 16.45 uur Ds. G. C. Bos. LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: Zondag 9.00 uur Heilig Avondmaal. Geref./Herv. Ds. J Weer- nekers; 10 30 uur: Geref./Herv. Woord dienst Ds. J. Weernekers; 18.30 uur Geref./Herv. woorddienst mw ds. T. de Jong uit Leusden. ACHTERVELD R.K. Kerk: Zaterdag 19.00 uur. Eucha ristieviering met volkszang, Zondag 8.30 uur Eucharistieviering; 10.30 uur Eucharistieviering met gemengd koor Alle diensten voorganger pastor W Jansen Geref. Kerk, De Glind, Jeugddorp: Zondag 11.00 uur: Drs. J Jellema met medewerking jongeren; 19.00 uur: drs. J Jellema. „neigeoeurae nq ekhoudingsannliiieÜ5, R®r" Nng, Zwartewea 16a.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7