Nieuw bestuur wil De Geut n september weer openen Vikingshus in Munnikhove Symbolische eerste paal Laatste vergadering voor Mandemaker Raad vergadert donderdag ambtenaren rolgend tar op mei fel vrij ROFESSIONELE LEIDING LIJKT ONONTBEERLIJK Leusder Krant j Straatnamen Claeverenblad Wildenburg in de raad Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTOKOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B D U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 13 JULI 1982 14e JAARGANG NO. 22 fan één onzer medewerkers) Leusden Een geheel vernieuwd bestuur wil de deuren van et open jeugd- en jongerencentrum de Geut direkt na de omervakantie weer openen. Doorgaan op dezelfde voet is er iet meer bij. Als het aan het bestuur, onder leiding van Ed ten oorde, ligt wordt er in de toekomst strenger opgetreden ïgen jongelui die moeilijkheden veroorzaken in het centrum, en beroepskracht in de Geut noemt het bestuur onontbeer- jk. De stichting Jeugdraad steunt de plannen van de Geut om en soort aktiviteitenleider aan te stellen. De Geut opende in september an het vorig jaar haar deuren, og geen jaar later moest vastge- teld worden dat het geheel op en mislukking was uitgelopen, andalen hebben een flink deel an de inventaris vernield, de oerderij waarin het jongeren- entrum is gevestigd blijkt nau welijks te verwarmen en er is een cent in kas. Een rekensom- ïetje wijst uit dat zelfs als de leut definitief dicht blijft er een ïkort resteert van vijftiendui- end gulden. iit tekort is onstaan zo blijkt uit en financieel overzicht dat het estuur opstelde, uit een zwaar ïgenvallende gasrekening, een rije hoge electriciteitsrekening en een schuld aan de dranken handel. Vooral de laatste schuld verbaasde de leden van de jeug draad. die de plannen van het Geutbestuur vorige week be spraken De uitleg was vrij simpel. De mensen achter de bar gaven aan hun vrienden en vriendinnen nog wel eens een drankje weg Toen de balans opgemaakt werd bleek dat het hier om heel wat drankjes was gegaan. De rekening van de drankhandel kon zelfs niet be taald worden uit de barop- brengst Een geheel vernieuwd bestuur van de stichting de Geut wil in september met een schone lei beginnen. Dat het niet meer kan zoals voorheen is iedereen dui delijk. Alhoewel men dat zelf niet erg plezierig vindt, lijkt er niet veel anders op te zitten dan strenger op te gaan treden tegen de Geutbezoekers die proble men veroorzaken. Om optimaal als jeugdcentrum te kunnen functioneren vindt het bestuur het noodzakelijk om een be roepskracht aan te stellen die de aktiviteiten in de Geut gaat bege leiden. Verder vindt het bestuurvan de Geut het absoluut nodig dat er iets gaat gebeuren aan de bouw kundige staat van de boerderij De isolatie is zo miserabel dat ook in de toekomst een fors be drag aan energie betaald zal moeten worden. Om de Geut in de staat te brengen zoals men dat graag wil zal er een bedrag van bijna vijftienduizend gulden (excl B.T.Wop tafel moeten komen. Als de geut in september weer opengaat schat het bestuur het verlies over geheel 1982 in de exploitatiekosten op zo'n vijfen dertigduizend gulden Over de problematiek die geleid heeft tot het voortijdig sluiten van de Geut heeft het bestuur al gesprekken gevoerd met het col lege van B en W. en de plaatselij ke politie. Het college lijkt op het standpunt te staan dat de Geut er niet is om allerlei probleemgevallen op te vangen. Voor deze laatste groep jongeren is er het sociaal-maat schappelijk werk, zo menen B en W. Tijdens de vergadering van de jeugdraad, vorige week donder dag werd duidelijk dat het be stuur van de Geut er rekening mee houdt dat de boerderij aan de Zwarteweg de definitieve plaats voor het open jeugd- en jongerencentrum blijft. Tot nog toe werd het boerderijtje gezien als een tijdelijke zaak. De bankgi rocentrale die een optie heeft op het boerderijtje lijkt het boerde rijtje nu niet meer nodig te heb ben. De accommodatie die het boerderijtje biedt is best geschikt voor het jeugdwerk zo meent het bestuur van de Geut. In september zal de Geut weer opengaan. Er zal echter sprake zijn van een zeer voorzichtige start. De rellenschoppers kun nen echter van één ding over tuigd zijn: „Wie zich niet kan gedragen vliegt er uit". LEUSDEN - De gemeente Leusden zal aan Vikinghus Nederland uit Hazerswoude geen grond in Munnikhove verkopen voor de bouw van 21 kleine houten woningen. Dit heeft de gemeentelijke voorlichter gistermiddag mee gedeeld. Er zijn inmiddels door de gemeente contacten gelegd met een vervanger voor Vikinghus. Het bouwbedrijf, dat woningen volgens een Zweeds concept levert, heeft moeten afhaken omdat het niet kan voldoen aan de door Leusden geëiste garantiesom van ettelijke duizenden guldens. Deze garantie wilde de ge meente hebben, omdat ze niet zeker was of Vikinghus aan zijn bouwverplichtingen kon voldoen. Het bedrijf schijnt er financieel niet al te florissant voor te staan. In Munnikhove worden in totaal 61 houten woningen voor alleenstaanden of tweepersoonshuishoudens ge bouwd. Komende donderdag wordt de gemeenteraad gevraagd de grond in het plan Munnikhove voor de bouw van deze woningen te verkopen. Met twee andere onder nemingen (Suomi Blokhut Bouw en aannemingsbedrijf Bouwmeester) is de gemeente al tot volledige overeen stemming gekomen over de realisering van 40 wonin gen. Als voor de raadsvergadering niet alle overeenkom sten met de gegadigden zijn ondertekend, dan stellen B&W de raad voor hen te machtigen de onderhandelin gen met de gegadigden verder af te ronden. Mevrouw A. Fraiquin uit Leusden, die als vertegen woordigster voor Vikinghus heeft opgetreden en de 21 houten huizen aan de man heeft proberen te brengen, is niet langer meer werkzaam voor dit bouwbedrijf. Directeur Groen van Vikinghus was gisteren voor ons onbereikbaar. /an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Leusdense ge- neenteambtenaren zullen vanaf olgend jaar op 5 mei wel een rije dag krijgen. Het college van I. en W. heeft daartoe besloten in dit besluit ter kennis gebracht an het college van Gedeputeer- le Staten van de provincie Itrecht. Zoals bekend hebben de Leus- lense ambtenaren dit jaar geen 'rij gehad op Bevrijdingsdag, tet college besloot in april dit aar, onder meer omdat dat enke- e tienduizenden guldens zou >esparen, om de Leusdense imbtenaren op de vijfde mei te aten doorwerken. Dat in tegen- itelling tot alle andere ambtena- en bij gemeentes, provincies en lijk. Het B. en W.-besluit wekte Ie nodige beroering. Ambtena- enbonden reageerden heftig, aadsleden stelden de zaak in de aadsvergadering aan de orde in het PvdA-kamerlid Schelto 'atijn vroeg naar het oordeel van Ie minister van Binnenlandse taken. Deze wendde zich vorige naand tot het provinciaal colle- |e. De minister stelde in een irlef vast, dat Leusden was afge- veken van het standpunt van het tabinet, dat de overheidsdien- iten op 5 mei zoveel mogelijk ge sloten dienen te zijn. Minister Rood nodigde de gemeente Leusden, via het college van Ge deputeerde Staten, uit „alsnog over te gaan tot het treffen van de door mij gewenste voorzie ning". Een en ander zou binnen vier maanden moeten gebeuren. Provinciale Staten stuurden het ministerieel schrijven door naar Leusden en vroegen het college er op te reageren. B. en W. hebben dat eind vorige week gedaan. Ze hebben het provin ciaal bestuur laten weten, dat als het Koninklijk Besluit van 12 maart 1982 - waarin de minister de gemeentes vraagt de ambte naren op 5 mei een vrije dag te geven - gehandhaafd blijft, de Leusdense ambtenaren in het vervolg ook op 5 mei vrij zullen zijn. Volgens gemeentevoorlich- ter Hans Hermans heeft het col lege van B. en W. geen enkele behoefte aan een verder duren de discussie over dit onderwerp. „We zillen niet als een Don Qul- chotte tegen allerlei windmolens gaan vechten", aldus Hermans. Het is de vraag, of de minister van Binnenlandse Zaken dit be sluit van het Leusdense college voldoende verstrekkend zal vin den. De ambtenaren krijgen na melijk geen compensatie voor de gemiste vrije dag van 5 mei jongstleden. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Duy Verachljnt dinsdag en donderdag in da gemeente Leuaden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gestoten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van B&W legt de gemeenteraad ko mende donderdag een aantal voorstellen voor over de naam geving van wegen. In het bijzon der zal de raad een lijst van na men onder ogen krijgen voor de nieuwe straten In de vlekken A en B van het plan Claeverenblad/ Wildenburg. De voorstelde straatnamen luiden: Tijmensen- poort, Hilhorstpoort, Van de La- gemaathof, Van Daatselaarhof, Van Eijdenhof, Herderhof, Van den Hengelplein, Tolboom straat, Van den Bergstraat, Wil denburgstraat en Claeveren- bladstraat. Met uitzondering van de twee laatstgenoemden zijn het ge slachtsnamen die van oudsher in Leusden voorkomen Volgens het college is een toelichting hierop niet nodig, omdat de namen voor zich spreken Ofschoon het tot op heden niet is voorgekomen dat de naam van een deelplan ook aan een straat in dat plan is gegeven, vinden B&W om voor een Wilden burgstraat en Claeverenbladstraat een uitzondering te maken. Verder zal het dagelijks bestuur van Leusden op advies van de werkgroep Naamgeving de raad voorstellen het verbindingsweg- get|e tussen de Hessenweg en Jan van Arkelweg de naam 't Laantje te geven. Door nieuwbouw aan de Kerkdijk is het noodzakelijk, dat voor een aantal woningen dat aan de Kerkdijk is genummerd, een an der adres gezocht moet worden. Het weggetje is eigendom van de RK parochie Achterveld. Het kerk bestuur is akkoord met de naam 't Laantje. Voorts wordt de gemeenteraad voorgesteld de (eigen) weg, gele gen achter Huize St.-Joseph in Achterveld, de naam Wagenberg te geven Pastoor Wagenberg heeft zich omstreeks de eeuwisse- ling ingezet voorde bejaardenzorg in Achterveld. Ondermeer heeft hij er aan meegewerkt, dat het huidige bejaardenhuis St.-Joseph als zo danig in gebruik kon worden geno men. Aan de straat Wagenberg zul len 22 bejaardenwoningen worden gebouwd. Wethouder Wagenaar (links) geelt de „heiptoeg" aanwijzingen LEUSDEN Wethouder Jan Wagenaar heeft afgelo pen vrijdagmiddag het start sein gegeven voor de bouw van 90 premiekoopwoningen in vlek A van het plan Claeve- renblad/Wildenburg. Samen met een hulpploeg bediende de wethouder een oud hei blok, waardoor een hardhou ten paal de grond in werd geslagen. Deze paal zal later, Wanneer u voor dinsdaq- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. voorzien van een Inscriptie, een plaatsje krijgen in het woongebied Claeveren- blad/Wildenburg. Het slaan van de symbolische eerste paal werd onder meer gade geslagen door het merendeel van de toekomstige bewoners van de premiewoningen. In middels zijn circa 70 huizen door Urbibouw/Bredero BV verkocht. Een woordvoerder van dit bouwbedrijf uit Nieuwegein maakte vrijdagmiddag be kend, dat het wachten nog i Jeugdhonk Claeverenblad zal moeten verdwijnen als de gelijknamige boerderij wordt gerestaureerd3 Schrijver van bezwaarschrift krijgt gelijk: geen vuil, dan ook geen reinigingsrecht betalen3 Stuntteam Les Lemoine kwam naar Leusden: spektakelstuk voor het publiek3 Stichts Landschapsbeheer uitgegroeid tot volwaardige natuurbeschermings organisatie 5 Geslaagde musical 't Palet 5 Kantongerecht Amersfoort 5 Sport9 steeds is op de definitieve premiebeschikking voor de kopers. Hij maande de pro vincie tot spoed hiermee, om dat binnen een maand de hy- potheekaanvraag van de ko pers bij hun banken vervalt. Als ze daarna opnieuw een financiering moeten aanvra gen kan hen dat een half pro cent meer rente kosten. In vlek A van Claeveren- blad/Wildenburg (deze wij ken worden in vier fasen ge bouwd) wordt In september begonnen met de bouw van 127 woningwetwoningen. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Vorige week woensdag leidde wethouder Jan Mandemaker waarschijnlijk voor de laatste maal „zijn" raadscom missie voor financiële en econo mische zaken. Ad Visser (CDA) die overigens zelf ook stopt met het raadswerk stond even stil bij het afscheid van de partijloze wethouder. De heer Wisman, dacht namens de hele vergadering te spreken, toen hij de wethouder bedankte voor de prettige sfeer waarin de vergaderingen onder de leiding van de heer Mandemaker altijd verlopen waren. „We zijn als raadsleden altijd goed aan ons trekken gekomen in de vergade ringen die U voorzat", aldus de heer Wisman, die voor dit feit zijn dank uitbracht. Wethouder Jan Mandemaker wilde het na deze woorden niet bij een simpel bedankje houden Hij ging in zijn slotwoord in op de historie van het commissiewerk. „Er is vier jaar geleden een radi cale verandering gekomen in het vergaderen met de diverse com missies", zo legde de heer Man demaker uit. „Zestien jaar lang hebben we in een sfeer van oude jongens onder elkaar in beslo tenheid vergaderd. Tegenwoor dig gaat het vergaderen in de openbaarheid, hetgeen ik als erg inspirerend heb ervaren", aldus de scheidende wethouder Door het vergaderen in het open baar hebben de y^jpaderingen naar het idee van Ji '^Mandema ker wat meer ,,bo^> gekregen, hetgeen hij erg positief ervaren had. Wel betreurde de heer Mande maker het dat de samenstelling van de commissie financiën in de afgelopen vier jaar erg vaak ge wijzigd was. Voor de VVD kwa men achtereenvolgens de heren Bergsma, Van Dijk en Hoytema in de commissie zitten Ook de fractie van gemeentebelangen volgde hetzelfde tempo. Eerst Kuipers, later Bor en nu Baai man. Het CDA deed het wat rusti ger aan. De beraadslagingen begonnen vier jaar geleden met de heer Pekelharing als CDA-af- gevaardigde, later werd dat Henk van der Sloot, dre nu nog deel uitmaakt van de commissie Dat er ondanks alle wisselin gen continuïteit bleef In de com missie was te danken aan het feit dat de commissieleden zich erg snel in wisten te werken, iets waarvoor Mandemaker een leder zeer erkentelijk Is. De heer Mandemaker wenste de „zlttenblljvers" veel succes toe in de nabije toekomst omdat naar zijn mening de druk op de com missie financiën toe zal nemen in verband met de diverse bezuini gingsoperaties. De verwachting is dat bij een latere gelegenheid nog officieel afscheid wordt genomen van alle leden die de raad verlaten. bai._Qe boekhouding söönëijkheiTworritr LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden komt donderdag 15 juli In vergadering bijeen. Die wordt gehouden in het ge meentehuls en begint om 19.30 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1 Opening 2. Mededelingen 3 Notulen 4. Ingekomen stukken 5, 5e wijziging bouwverordening 6 Verordening lot de 3e wijziging van de Verordening geldelijke voorzieningen raads- en com missieleden 7. Kernwapenmotie 8. Vaststelling exploitatievergoe ding gewoon lager onderwijs 1981 ex artikel 101 van de La- ger-onderwijswet 1920 9. Nadere vaststelling exploita tievergoeding 1981 len behoe ve van de Protestants-Christe lijke lagere school „De Regen boog" te Achterveld 10. Nadere vaststelling ex ploitatievergoeding 1981 ten behoeve van de Protestants- Christelijke lagere school „Loysden" te Leusden-Zuid 11. Aan- en verbouw R.K. school „Klim-Op" in verband met bouwkundige integratie R.K. kleuterschool „De Rakker tjes". 82-87 12. Sociaal cultureel plan, -pro gramma en subsidieverorde ning sociaal cultureel werk, 82-97 13. Peuterwerk en het sociaal cul tureel plan, 82-95 14 Subsidie-aanvraag Gerefor meerd Pedagogisch Centrum te Zwolle, 82-70 15 Subsidieverzoek Vereniging Voor Welzijn Ouderen Ie Leus den, 82-94 ManrarmnnQ Wl SnnnliH.)..,^ 16. Ambulant functionaris ten be hoeve van het jeugd- en jonge renwerk, 82-100 17. Restauratie van en woning bouw rond ,,'t Claeverenblad", 82-60 18. Vestiging Montessori-peuter- speelzaal, 82-93 19. Rijksbijdrageregeling maat schappelijke dienstverlening 82-96. 20. Grondverkoop aan Urbibouw BV, 82-117 21Verkoop boerderij met grond aan de Smoussesteeg 5 te Leusden, 82-106 22. Vervallen 23. Verkoop kavels bouwterrein in deelplan Munnikhove/Bosveld ten behoeve van 61 kleine wo ningen, 82-120 24 Aangaan van een basisover eenkomst met en verkoop van grond aan de Woningstichting Leusden ten behoeve van de bouw van woningwetwonin gen in plan Claeverenblad: Wildenburg, 82-115 25. Afsluitende fase van hel struc tuurplan en raming krediet, 82- 66 26. Voorbereidingsbesluit in ver band met herziening bestem mingsplannen de Biezenkamp en Rozenboom, 82-118 27. Beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijpma- ken van het bedrijfsterrein „De Fliert" te Achterveld, 82-102 28 Woonrijpmaken van het deel plan Zwanenburg overeen komstig bestek 82-6, 82-108 29. Krediet ten behoeve van aan schaf mobilofooninstallatie. 82-114 30. Vervanging machines. 82-109 31. Verdaging beslissing op be roepschrift AR.H. Kleinveld tegen weigering bouwvergun ning, 82-116 32. Goedkeuring begroting-1982 Groenstichting Rozendaal, 82-110 33. Eindwijziging begroting dienst gemeentewerken-1981, 82- 111 34. Naamgeving wegen. 82-112 35. Bezwaarschrift van de heren Terwindt en Bonnike, inzake voorbere.dingsbesluil „Leus- derheide", 82-119 36. Rondvraag 37. Sluiting. I lit??» Zwarteweg 16a, telefoon

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1