Ft jeugdhonk Claeverenblad ral moeten verdwijnen n r Geen vuil, dan ook geen reinigingsrecht betalen Spectaculair optreden in Hamershof leusaler1 krant a crcant: Schrijver van bezwaarschrift krijgt gelijk KPO-dames maakten bustocht Leraar Van Rossum na 27 jaar in de VUT Is restauratie boerderij doorgaat Rondreizende stuntgroep vertoonde haar kunsten NUii)Umtr Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. TROUWKAARTEN DINSDAG 13 JULI 1982 plaatselijk nieuws Pa an één onzer medewerkers) 3 LEUSDENHet jongeren- intrum van de gerefor- eerd-hervormde jeugdraad it momenteel is gevestigd in >n schuur nabij de boerderij Jlaeverenblad" zal moeten ■rdwijnen als de restauratie- annen van de boerderij en huizenbouw in de onmid- sllijke omgeving doorgaan, el is met de stichting bouw- am Leusden, de realisator in het hele plan overeen ge- >men dat de schuur in ieder tval tot 1 augustus 1983 oet blijven staan. De hele stauratle van de boerderij il twee jaar in beslag nemen. De voorstellen met betrekking t de restauratie van en womng- rnw rond de boerderij werden Densdagavond besproken in de immissie financiën. Zoals be- ind wil de gemeente in zee lan met een combinatie van lusdense aannemers die zich renigd hebben in een stichting aar het gaat om de verwezenlij- ng van de plannen. Andere indidaten zijn voor wat betreft en W. om uiteenlopende rede- in afgevallen Naar de mening n B en W. heeft de betreffende ichting bouwteam Leusden het ist nagedacht over het hele nafhankelijk nieuwsblad ior de gemeente Leusden. srschijnt elke dinsdag en inderdag. Verantwoordelijke redaktie: 3ert ygs Vlarnix Kreijns (pl. verv.) Redaktie: Befffêfrl Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en ad vertenties: voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 54,20 per jaar; 27,60 per halfjaar; 14,05 per kwartaal. i Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan- gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don- iar0Iderdag tussen 18.30 en lMER19.30 uur), tel. 033- Ieetr940691. Bij geen gehoor I's Tr|<unt u kontakt op nemen toofömet onze inspekteur be- Te!zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. an. n. labestellen foto's: De meeste in de Leusder rant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen |met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x- 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver melding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge plaatst. U kunt ook kon- tant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier Weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. '.LEUSDER KRANT is een ve van de BDU-kranten- mbinatie te Barneveld. plan. Voor wat betreft de details van de hele restauratie van de antieke boerderij aan de Ha- mersveldseweg zal nog een ge sprek nodig zijn met de Rijks dienst voor de Momumenten- zorg. Over het algemeen bleken de leden van de commissie finan ciën zich best te kunnen vinden in de plannen zoals die nu op tafel liggen. CDA-raadslid Henk van der Sloot kon het niet nalaten nog even te memoreren aan uit spraken, in het verleden door de burgemeester gedaan. De bur gemeester heeft ooit eens laten blijken dat wat hem betreft een fikse storm een einde mocht ma ken aan het voortbestaan van de boerderij. „Ik ben toch blij dat alle stormen aan ons voorbijge gaan zijn en dat de bull-dozer die de voorzitter van onze raad het liefst zag komen, weggebleven is", aldus Henk van der Sloot, wiens fractie altijd sterk heeft aangedrongen op het behoud van de boerderij. Een paar vragen bleven woensdagavond nog onbeant woord. Herman Baaiman (ge meentebelangen) wilde graag weten wie de boerderij terug gaat kopen van de stichting bouw team als de restauratie voltooid is. Voorzitter Mandemaker kon hem daarop geen antwoord ge ven Een „klein vraagje" van de heer Offereins (SGP/GPV) leverde wat meer stof tot discussie op Het raadslid vroeg zich af wat er zou gaan gebeuren met het hele project als het met de stichting mis zou lopen. Harm Offereins zei graag te zien dat in de koop overeenkomst garanties worden ingebouwd. Voor de restauratie van de boer derij, die overigens voor het sym bolische bedrag van één hele gulden van de hand gaat, heeft de gemeente f238.000,— in het vooruitzicht gesteld bij wijze van subsidie. Het was de heer Offe reins niet duidelijk op welk mo ment dit bedrag wordt overge maakt. Het lijkt hem juister <-*m het bedrag pas over te maken als de boerderij er geheel gerestau reerd staat. Wethouder Mandemaker be loofde aan dit punt extra aan dacht te zullen schenken. Dat er met de restauratie van de boer derij vlot wordt begonnen en niet wordt gewacht tot de 12 wonin gen die er omheen komen te staan klaar zijn, is wel In het concept koopcontract geregeld. De restauratie van de boerderij moet gelijk opgaan met de bouw van de huizen. Het geheel zal binnen twee jaar gerealiseerd dienen te zijn, zo Is er In de koopovereenkomst vermeld. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Inwoners van Leusden die kunnen aantonen dat ze geen vuilnis meegeven aan de vuilnisman die elke week langs komt, behoeven geen rei nigingsrecht te betalen. Voor een aantal Leusdenaren is dit geen nieuws, zij wisten al dat er een dergelijke ontheffingsmogelijk heid is voor mensen die geen vuil produceren of op een legale ma nier van hun vuil afkomen. De hele procedure die leidt tot het geven van ontheffing kwam on langs weer eens in het nieuws door een schrijven van baron W.M. van Asbeck aan het college van B. en W. waarin hij om be- (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Achteraf is het moeilijk om vast te stellen welke van de stunts die de groep Les Lemoine zaterdag in de Hamershof uithaalde, nu het meest spectaculair was. In ieder geval kan rustig gezegd worden dat het optre den van de groep het publiek meermale de adem deed in houden. De winkeliersvereniging de Hamershof heeft als laatste acti viteit voor de zomervakantie de groep Les Lemoire naar Leusden gehaald. Verdeeld over drie op tredens van iedere zo'n half uur vertoonde de groep haar kun nen. Dat je met een motor heel wat kunstjes uit kunt halen weten de mensen die naar het cross-rijden kijken al lang Wat één van de stuntrijders zaterdagmiddag liet zien, grenst echter aan het on waarschijnlijke. Op het parkeer terrein naast de Hamershof sprong Alfredo met zijn motor over een twintigtal mensen die de moed opbrachten om achter een springschans op de grond te gaan liggen. Even later herhaal de Alfredo Lemoine de stunt op een iets andere manier. Hij sprong toen met zijn motor over een rij van zeven auto's En pas sant werd er ook nog door een brandende hoepel gesprongen en door een fel brandende schut ting gereden. Ook het optreden met auto's baarde veel opzien. Eén van de leden van de groep verstaat de kunst om met een auto te rijden, die zo schuin hangt dat er slechts twee willen kontakt met de weg hebben. Van de twee auto's die een plaatselijke garagehouder ter beschikking had gesteld bleef er niet veel over. Vooral een klei ne Austin moest het ontgelden. doelde ontheffing vroeg. De heer Van Asbeck is inmiddels in het gelijk gesteld; hij hoeft geen rei nigingsrecht meer te betalen. De brief van de heer Van As beck, die een huis bewoont aan de Treekerweg kwam woensdag j.l. ter sprake in de commissie financiële en economische za ken. Eén brief stond er op de agenda van de commissieverga dering, het werd echter duidelijk dat de betreffende Leusdenaar in totaal vier brieven heeft geschre ven. Op de laatse brief hebben B. en W nu gereageerd met het bericht dat de heer Van Asbeck vrijgesteld wordt van het betalen van reinigingsrecht. Woensdagavond werd duide lijk dat Leusdenaren die in het verleden konden aantonen dat ze geen vuilnis mee gaven aan de gemeentelijke ophaaldienst erg sterk stonden als ze om vrijstel ling tot het betalen van reini gingsrecht vroegen Ook recente jurisprudentie heeft geleerd dat B. en W. aan het kortste eind trekken als ze via de rechter toch het verschuldigde aan reini gingsrecht opeisten. In het geval van baron van As beck blijkt de gemeente niet over één nacht ijs gegaan te zijn. Twee maanden lang heeft men gecontroleerd of de bewering van de Leusdenaar juist was dat hij geen vuil meegaf Niet alle raadsleden waren even gelukkig met de beslissing van het college van B. en W. in dit geval Harm Offereins (SGP/GPV) vond de hele zaak nogal simpel afgedaan ..Meneer schrijft vier brieven en krijgt sim pel als antwoord dat hij gelijk heeft. Een toelichting van het hoe en waarom ontbreekt zelfs". Corri Verduin (PvdA) was met de hele zaak liever naar de rechter gestapt om uit te laten zoeken wie er nu eigenlijk gelijk heeft. Zij voorzag een grote stroom van aanvragen om ontheffing van rei nigingsrecht als mensen zo mak kelijk gelijk krijgen Wat betreft dit laatste hoeft de gemeente niet zo erg bang te zijn, zo legde één van de aanwe zige ambtenaren uit. Voor wat betreft het jaar 1982 is de termijn waarbinnen men be zwaar kon aantekenen tegen de aanslag van f 164,— al verlopen. Als de raad daar in het najaar mee instemt zal het systeem van het betalen van reinigingsrecht zoals dat nu gebeurd, worden gewijzigd. Nu is het zo dat de gemeente alleen het bedrag, wat voor dit jaar was vastgesteld op f 164, kan vragen als daar ook inder daad de vuilnisman voor langs komt en vuil wordt meegegeven Vooral mensen in de zogenaam de buitengebieden kregen vaak geen aanslag omdat ze te kennen hadden gegeven niet van de diensten van de vuilnisman ge bruik te maken. Volgend jaar zal er, als de raad dat goed vindt, in Leusden een afvalstoffenverordening van kracht worden. Als deze verorde ning van kracht wordt moet ie dereen In het verzorgingsgebied van Leusden mee betalen, onge acht of er vuil wordt opgehaald of niet bij de betreffende bewoners. Het briefschrijven van de heer Van Asbeck levert hem dus één malig een voordeel op, volgend jaar zal ledereen mee moeten betalen voor het opruimen van de afvalstoffen die we met zijn allen produceren. De stuntmensen lieten zien hoe je met een auto over de kop kunt slaan. Toen dit kunstje nog één keer herhaald werd, bleef er van de auto slechts een wrak over. Of het nog niet voldoende was werd het autootje even later nog wat vervormd. Het dak werd er com pleet afgereden toen met een tweede auto een sprong over een schans gemaakt werd Absoluut hoogtepunt van het optreden van de groep Les Le moine werd zaterdagmiddag echter het onderdeel waarbij ij zingwekkende staaltjes werden uitgehaald op een stalen kabel en een veertig meter hoge mast, Zonder vangnet of andere veilig heidsvoorzieningen liep één van de leden van de groep over de 14 mm. dikke staalkabel tot een hoogte van twintig meter. Op de terugweg kwam hij zijn broer tegen die halverwege de draad moeiteloos werd gepasseerd Op de veertig meter hoge zwiepende mast werd een aantal acrobati sche toeren uitgehaald. Het programma In de Hamers hof werd afgesloten met het rij den met een motorfiets over de staalkabel, waarbij onder aan de motor twee zusjes Lemoine hin gen. De mensen die gedacht mochten hebben dat de motor vast ver bonden was met de kabel kon den met eigen ogen zien dat dit niet het geval was. Een boompje dat In de weg stond was er de oorzaak van dat er even iets mis ging. De motor kwam met belde wielen naast de kabel terecht. Met vereende krachten werd al les weer in de oude toestand gebracht waarna de voorstelling gewoon doorging. Voorlopig gaan ook de Hamers- hofwinkeliers de vakantieperi ode tegemoet. Op vier septem ber heeft men Iets voor de kinde ren in petto. Veertien dagen later, op 18 september gaat men dan het tweejarig bestaan van het winkelcentrum vieren met een oud-hollandse zaterdagavond- markt. ACHTERVELD Het is Inmid dels traditie geworden dat de K.P.O.-dames eenmaal per jaar een busreis maken. Ook dit jaar werd weer een mooie reis ge maakt. Om acht uur vertrok de geheel gevulde bus via Soest, Soestdijk, Eemnes, Laren en Bla- rlcum naar Hulzen waar de eer ste stop werd gehouden. On danks de regen werd er toch veel genoten van hetgeen er tijdens deze rit te zien was. Na de koffie ging het naar de Florlade. Nadat alles bekeken was ging het naar Amsterdam Noord waar de lunch klaar stond. Uitgerust en met een gevulde maag ging het verder naar Zaandam, naar de Zaanse schans. Daar was zeer veel te zien uit vroeger jaren. Het eerste winkeltje van Albert Heijn was nog in zijn oude staat aan wezig. Hier kon men bekijken hoe het er vroeger aan toe ging en hoe er nu gewerkt wordt. Ver der was er het oude koopmans huis. een klompenmakerij,, de molen vóór het zagen van houi en het malen van het graan en kan men zien hoe vroeger de water beheersing plaats vond. Veel van al deze oude glorie was in zijn geheel als een oude dorps kern bijeen gebracht. Men kwam tijd te kort om alles te kunnen bekijken. Vervolgens bracht Martin, de chauffeur de dames via Enkhuizen langs de toekom stige Markerwaard en Lelystad naar Elburg waar van een voor treffelijk diner werd genoten. Dankzij de chauffeur die reeds meerdere malen met deze dames op stap is geweest werd er ook deze dag weer geweldig geno ten. Donderdagavond 15 juli gaan de K.P.O-dames weer op stap. Doch ditmaal dan per fiets. Het is de bedoeling om bij goed weer om 19.00 uur te starten bij de Coöperatie, voor een fietstocht door de mooie omgeving. INBRAAK POLITIE ZUID 3 bankbiljetten; met 2 sleutels; Gevonden: sleutelhanger broodmes. Aan komen lopen: zwart konijn Verloren: verzekeringsplaatje; gouden ketting met hanger, gebit beugel; zwarte portemonnee, gou den ketting waaraan arabisch te ken; zwarte knipportemonnee met inhoud; gouden gladde armband, sleuteletui met 4 sleutels; zwarte leren portemonnee met pasfoto's en verzekeringsbewijs; zilveren kinderringetje; kentekenbewijs van een tank. Uit een woning in de Acacialaan is woensdagmiddag geld en een rekenmachine ontvreemd De dief wist binnen te komen via de gara ge. De waarde van het ontvreemde geld is ongeveer honderd gulden. GEREEDSCHAP In de nacht van donderdag op vrijdag is er ingebroken in twee ge reedschapscontainers. Uit degene die staat bij het viaduct van de Heili- genbergerweg werd een boorma chine, cirkelzagen en een stroom- aggregaat gestolen De andere keet staat op het terrein waar het nieuwe gemeentehuis komt. Hier namen de dieven boren, steeksleu- tels en boormachines mee. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De scholenge meenschap „De Koppel" heeft vorige week donderdag afscheid genomen van de heer A. van Rossum. De in Leusden woonachtige leraar is 27 jaar als leraar aan de school verbonden geweest. De heer A, van Rossum trad in 1955 in dienst van de Technische school Amersfoort Deze school ging later deel uitmaken van de Schoiéiigemediiscnap „De Kup- pei". De heer Van Rossum doceer de de vakken bouwtechniek en metselen. De leraar, die van de VUT-regeling gebruik maakt om met het werken op school te stop pen, stond bekend als een voortref felijke leraar. De heer Van Rossum beperkte zijn arbeidsterrein niet alleen tot de school in Amersfoort. Hij was ook betrokken bij de ontwikkeling van landelijke programma's voor de voortgezette opleiding voor het vak bouwtechniek/metselen Daar naast heeft de scheidende leraar lange tijd les gegeven aan een avondcursus die opleidde tot aan nemer- Het is aan de heer Van Rossum te danken dat er uit kringen van de bouwwereld grote waardering be staat voor de opleiding aan de tech nische school Mede door de grote inzet, vakkennis en onderwijskun dige kwaliteiten van de vertrekken de leraar heeft de school een erg goede naam. De heer A van Rossum vorige week tijdens zijn afscheidsreceptie. Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. neigeoeuroe nofjggjv boekhouding "aijioirturng soonlijkheid wordh^0 16a, te/efoon

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3