Kantongerecht Amersfoort Leusder Krant Bowlingkorting Stichts Landschapsbeheer uitgegroeid tot volwaardige natuurbeschermingorganisatie De Inslag hield jeugdtoernooi Badmintonheren bleven thuis Bowlen inde zomermaanden in De Korf voor een zomerprijsje! TV-piraat voor kinderen Zaterdag: rommelmarkt DWS Vrijwilligerswerk én werkgelegenheid van belang Geslaagde musical in 't Palet: I leusdEi* kmnt Goedkoper bowlen met de Leusder Krant dinsdag 13 juli 1982 I tegen inlevering van deze bon krijgt u 2,50 korting voor het eerste uur per baan op het bowlen in het activiteltencentrum De Korf in de periode van juni toten J met augustus. AKTIVITEITENCENTRUM: „DE KORF' - LEUSDEN. J Leusden zuid en centrum FOTO-KOPIE plaatselijk nieuws AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht in Amersfoort van 8 juli 1982 stond terecht de heer F. uit Eemnes. Hem was ten laste gelegd dat hij gevist had met drie fuiken met schutwand terwijl hij niet in het bezit was van een grote visakte Verdachte probeerde de tenlas telegging aan te vechten „Op of omstreeks 25 juni 1982, dat tijd stip is onjuist, dus klopt de ten lastelegging niet". Inderdaad", gaf de kantonrech ter toe, ,,hier is sprake van een tikfout, het moet natuurlijk zijn 1981. Heeft u werkelijk gedacht dat het over dit jaar ging?" ,,Nee, maar Daarom. Misverstanden kun nen hier niet door onstaan zijn. We wijzigen dus de tenlasteleg ging Waar het om gaat is dat u niet in het bezit van de vereiste grote visakte was Verdachte probeerde nu een an dere benadering: „Die agenten hebben acht uur vermomd als vissers gehengeld om me te kun nen betrappen. Je zou toch zeg gen dat zij wel wat beters te doen hebben. Bovendien lag één fuik op de wal in mijn tuin. Hier zijn foto's waarop u dat zien .kunt Als één fuik op de wal ligt, dan zijn het er dus geen drie, zoals in de tenlastelegging staat, dus is-ie onjuist". De officier achtte niettemin het tenlastegelegde wettig en over tuigend bewezen en eiste f 180,— boete of 4 dagen hechte nis plus verbeurdverklaring van de fuiken en de schutwand. Kantonrechter: „Uit alles blijkt dat hier geen sprake is van een kleine slordigheid, maar dat u zich opzettelijk niet aan de regels houdt. Uit uw hele optreden blijkt dat u uit principe zo handelt. De wet schrijft nu eenmaal een grote akte voor in geval er gevist wordt met fuiken en een dwangnet en dat wist u best, want u vist vaak „Dat had ik inderdaad verzuimd, dat qeef ik toe „Was u daar nou maar mee be gonnen in plaats van de letter van de dagvaarding aan te tasten. Ik zal rekening houden met de waarde van de verbeurdverklaar de fuiken: f100,— boete of 4 dagen." De heer B. stond terecht van wege een aanrijding die plaats gevonden had op het kruispunt Arnhemseweg -Lockhorsterweg Twee getuigen waren aanwezig, waarvan één, de heer H., tevens het slachtoffer was De heer H. had op de Arnhemseweg richting Woudenberg gereden, in een file die met groen licht aan het op trekken was. Opeens was de heer B. van links gekomen, van de Lockhorsterweg, en was op de heer H. ingereden, die flinke schade had. Verdachte stelde dat hij ook groen licht gehad had. De heer H. was invalide en reed in een aangepaste auto. De kan tonrechter wilde weten of dat geen belemmering was om aan het verkeer deel te nemen. „Nee", antwoorde de heer H., „ik rijd al jaren en met deze bedie ning al 61/2 jaar". „U kunt net zo goed reageren als een ander?" „Ja, ik heb destijds speciaal les sen gehad. De tweede getuige was een me vrouw die gereageerd had op een advertentie die mensen opriep die iets van de aanrijding gezien hadden Zij had met haarautoop de Dodeweg voor het rode licht gestaan en daarvandaan het ro de verklikkerlicht kunnen zien van de stoplichten op de Lock horsterweg. Zij had verder de verkeersstroom op de Arnhem seweg gezien, die van twee kan ten opreed toen plotseling een auto van de Lockhorsterweg het kruispunt opreed, terwijl zij nog steeds rood licht had. „ledereen was al uitgestapt toen mijn licht pas groen werd". Hierop reageerde verdachte on middellijk: „Ja. maar als de Do deweg rood licht heeft, dan heeft imiddels de Lockhorsterweg wel groen licht, dus dat klopt." LEUSDEN/CENTRUM Met 24 (voorlopige) jeugdleden werd donderdag in tennishal de Inslag een toernooitje georganiseerd door trainer Frits de Graaf. In de groepen B (tot 12 jaar) en A (+12). In de B-groep werden Bert Otto en Son Klein 1e en 2e bij de balvaardigheidsspelletjes en -opdrachten. Sylvanne Vermeulen won de single-wed strijdjes en Saskia Monteln werd 2e. Groep A speelde singles en doubles, in het enkelspel was de eindstand 1. Jeroen Schoenmaker en 2. Tinneke Jukkema Het dubbel- sptti wöiu gewonnen door ivtaar- ten de Voogd/Hester Jukkema voor Joost Steppé/Arjan Lobeek. Het gaat ondertussen goed met tennisclub de Inslag in op richting. Het voorlopige ledental bedraagt ongeveer 170 (140 se nioren en 30 jeugdleden). Er is een voorlopig bestuur gevormd en later in het jaar wordt de officiële oprichtingsvergadering gehouden Zo mogelijk wordt volgend jaar ook deelgenomen aan de bondscompetitie. Primair blijft recreatief tennis het uit gangspunt van de Inslag. De „normale" bezetting van de tennishal in de komende winter lijkt geen problemen te geven en ook de mogelijkheid om op za terdagavond de gehele hal (ten nis en squash) te huren, blijft bestaan. Prijsindicatie bij groe pen van 75 deelnemers f750,—. Op 12 september opent de Inslag een „tennnisschool" o.l v. de trainers Frits de Graaf en Glenn van Kleef. De cursus duurt 30 uur (20 les- en 10 vrije uren). In groepen van vier deelnemers f400,— p.p. en bij twee deelne mers f800,— pp Aanmelding voor 1 september in de hal (telf 946732) Privé-lessen blijven mo gelijk. LEUSDEN/CENTRUM Af gelopen donderdag werd de jaarvergadering van de badmin tonclub Leusden gehouden. Op enkele uitzonderingen na, ble ven de heren kennelijk liever naar Dultsland-Frankrijk op de TV kijken. De vrouwelijke meer derheid was zeer groot In de Hakhorst. Mooi op tijd opende voorzitter Ruud Zuer de avond. Zeer tevreden blikte hij terug op het nagenoeg afgelopen vereni gingsjaar. Het ingebruiknemen van sporthal de Korf heeft geleld tot een verdubbeling van het le dental, dat nu ongeveer 285 be draagt. Jammer is de deson danks nog zeer lange wachtlijst van circa 175 kandidaten. Bad minton mag zich kennelijk in een zeer grote belangstelling verheu gen in Leusden. Dit jaar konden 40 nieuwe leden worden toegela ten. Penningmeester Tjeerd van Bekkum en vice-voorzitter Rob de Haan, periodiek aftredend maar herkiesbaar, bleven aan en Mieke Trentelman (lid AC) hield het voor gezien. Lydia van Nij- kerk nam haar functie over Teu- nie van Aken verliet de TC (Lili ane van Deventer volgde haar op) en Luuk Seunmya nam af scheid van de activiteitencom missie. Met een boeket bloemen werden de vertrekkende dames bedankt voor hun inzet voor de club. In het per september aanvan gende nieuwe badmintonsei- zoen komt BCL met 13 teams in de bondscompetities uit (6 seni oren-, 5 junioren- en 2 pupillen- formaties) Het beleid van de ver eniging blijft duidelijk gericht op de jeugd. Wat de evenementen in de naaste toekomst betreft is zeer interessant het „open toer nooi" van de BC Leusden op 26 en 27 maart 1983 LEUSDEN Zaterdag 17 juli organiseert DWS haar jaarlijkse rommelmarkt op het terrein van T. Th. Huppelschoten aan de Jan van Arkelweg 15. De markt begintom 10.00 uur. Degenen die nog spullen heb ben, kunnen bellen naar J. Hil- verts, telefoon 033-945882 of H. Janssen, telefoon 03425-2057. Zij zullen er dan zorg voor dra gen dat de spullen worden opge haald. De opbrengst van de rom melmarkt zal gebruikt worden voor aanschaf van instrumenten en uniformen. De kantonrechter gaf toe dat het jammer was dat de politie er geen schema van de stoplichten bij gedaan had en besloot om de zaak aan te houden om dit nader te kunnen onderzoeken. GELUIDSOVERLAST De heer T had 's nachts ge luidsapparatuur gebruikt „op een voor de omgeving hinderlij ke wijze". In de kapel van een vroeger bejaardentehuis werden tegenwoordig regelmatig feest jes gegeven, een ergernis voor de buurt. „Tot drie maal toe hebben om wonenden de politie gewaar schuwd en heeft de politie zelf geconstateerd dat de muziek buiten op straat luid en duidelijk te horen was en het verzoek ge daan de muziek zachter te zetten. Waarom heeft u dat niet meteen de eerste keer gedaan?", wilde de kantonrechter weten „Ik heb de muziek zachter gezet. Ik wil benadrukken dat ik dat verzoek maar éénmaal gehoord heb „Dan hoorde u het de andere keer zeker niet door het lawaai". De politie was tenslotte zes man sterk binnengekomen en had de apparatuur in beslag ge nomen. Kantonrechter: „Ik krijg de in druk dat het geen opzet was. U krijgt uw spullen terug en een boete van f 100,—". VERBODEN VOORWERPEN De heer R uit Baarn was 's nachts in Woudenberg aange houden en beboet omdat hij twee verboden voorwerpen in zijn auto naa: een wapenstok en een bajonet. De verklaring van de verdachte tegenover de politie was geweest „Ik wist niet dat ik een bajonet niet bij mij mocht hebben. Het was een souvenir uit Engeland om aan de muur te hangen." Kantonrechter Wanneer bent u naar Engeland geweest?" Ver dachte: „In 1977". Kantonrechter: „Heeft u dan in die vier jaar geen tijd gehad om een haakje in de muur te slaan?" Nee. hier was een misverstand, legde de verdachte uit. De bajo net hing allang aan de muur, maar hij had hem die avond mee genomen naar zijn zwager, die een polijstmachine had, om de roestvlekken te laten wegwer ken. Vervolgens was hij aan een vossenjacht gaan deelnemen en toen werd hij door de politie aangehouden die weten wilde wat hij uitspookte. Vervolgens zagen zij die twee wapens in zijn auto liggen. „En die wapenstok dan, hoe kwam u daar aan?" „Die had ik zelf gemaakt van een tafelpoot, voor zelfverdediging". „Maar dat mag helemaal niet. Het is ook onverstandig. Als mensen u lastig vallen, dan heeft u kans dat het wapen u afhandig gemaakt wordt en dat u met uw eigen wapen in elkaar geslagen wordt. U krijgt uw bajonet terug omdat u die niet voor verdedi ging bij u had, die tafelpoot wordt verbeurt verklaard en u krijgt een boete van f 150,—. Als u nog eens wapens moet vervoe ren, dan moet u het goed met papier en touwen verpakken, zo dat goed duidelijk is dat het met voor onmiddellijk gebruik ge reed is." De Leusder Krant biedt u tijdens de zomermaanden (van 1 juni tot en met 31 augustus 1982) de gelegenheid om met korting te gaan bowlen op de banen van het activiteltencentrum De Korf. Lekker een uurtje ontspannen in een sfeervolle omgeving! Tegen inlevering van onderstaande bon krijgt u voor het eerste uur per baan 2,50 korting. op het toch al lagere zomertarief Die tarieven zijn van maandag tot en met vrijdag en zondag van 14 tot 19 uur. f 17,40 per baan per uur; maandag tot en met donderdag en zondag van 19 tot 24 uur: 22,50. Vrijdag van 19 tot 01 00 uur en zaterdag van 10 tot 01.00 uur 27,50 per uur per baan. Naam: I Adres: woensdag 14 juli 20.00 uur eind- uivoering leerlingen Muziek- hool. De Hakhorst, Waarden onderdag 15 juli 19.30 uur: laadsvergadering, raadszaal BURGERLIJKE STAND Uit hel bevolkingsregister van Leusden blijkt dat In de periode van 30 juni tot en met 7 juli zijn: DE BILT De stichting Stichts Landschapsbeheer is in vijl jaar tijd uitgegroeid tot een volwaardige natuurbeschermings organisatie. In 1976 begonnen als een dienstverlenend appa raatje voor vrijwilligersgroepen op dit gebied, is het Stichts Landschapsbeheer nu een organisatie, waar naast het vrijwilli gerswerk ook de werkgelegenheid van belang is. Steeds meer zijn het vrijwilligers én betaalde krachten, die werken aan de doelstelling van de stichting: „Het streven naar het behoud en het beheer van waardevolle landschappen en landschapsele menten binnen de provincie Utrecht". Dat blijkt uit het dezer dagen verschenen jaarverslag over 1981 van de stichting Stichts Landschapsbeheer. Het geeft een overzicht van de aktiviteiten van de stichting in het vorig jaar, die zich over verschillende terrei nen uitstrekten. Zo werd met de ruim f 200.000,— subsidie ver strekt door de provincie Utrecht en het ministerie van CRM —ge werkt aan tal van onderhouds- projekten. aan het geven van voorlichting en edukatie, en aan het organiseren van werkkam pen en -dagen. Wat betreft het betaalde werk organiseerde Stichts Land schapsbeheer twee projekten. Vanaf februari werkten vier men sen een half jaar lang aan het wegwerken van achterstallig on derhoud in het landschap op ba sis van een tijdelijke arbeids plaatsen-regeling (TAP). Later in het jaar werden er nog eens vier mensen aangenomen, toen voor de duur van één jaar Ditwerkge- legenheidsprojekt werd mogelijk gemaakt door een subsidie va.n het District-midden voor Aanvul lende Civieltechnische Werken (DACW) van het ministerie van Sociale Zaken. De vier deelne mers aan het projekt hielden zich onder meer bezig met het weg werken van achterstallig onder houd aan knotwilgen en elzen singels. Naast het stimuleren van derge lijke werkgelegenheidsprojekten blijft de begeleiding van vrijwilli gersgroepen een belangrijke taak voor de drie medewerkers van Stichts Landschapsbeheer, in het jaarverslag hebben alle vrijwilligersgroepen, die het vo rig jaar ondersteuning onder vonden van de stichting, een kort verslag geschreven van hun akti viteiten in 1981 Alles bij elkaar blijken vele tientallen mensen zich te hebben ingezet voor het beheer van het Utrechtse land schap, op allerlei plaatsen en verschillende manieren. De derde belangrijke aktiviteit van Stichts Landschapsbeheer ligt op het terrein van voorlich ting en educatie. De medewer ker, die zich hier mee bezig houdt, verzorgde in 1981 75 dia lezingen, richtte vele malen een informatiestand van de stichting in op manifestaties en tentoon stellingen, en organiseerde we derom een studiedag voor schooldekanen Bovendien be gint het informatiebulletin van de stichting zich onderhand een ei gen plaats te verwerven. Evenals in voorgaande jaren or ganiseerde Stichts Landschaps beheer in 1981 een aantal werk kampen en -dagen In het ver slagjaarwaren heter41 voor zeer uiteenlopende gezelschappen. Die veelheid aan aktiviteiten doet het bestuur en de medewerkers van Stichts Landschapsbeheer niet uit het oog verliezen, dat voortdurend kritisch bekeken moet worden, hoe het doel van natuur- en landschapsbeheer moet worden nagestreefd Met name het vinden van een goede verhouding tussen vrijwilligers werk en betaalde arbeid is van groot belang. Volgens Stichts Landschapsbeheer hebben vrij willigerswerk én betaalde arbeid in het landschapsbeheer „recht van leven". Niettemin zijn er maatschappelijke groeperingen die sterke bedenkingen hebben tegen het vrijwilligerswerk in na tuur en landschap en dat zien als een bedreiging voor de werkge legenheid. Bestuur en mede werkers van de stichting, die nog - De TAP-medewerkers van Stichts Landschapsbeheer waren in februari vorig jaar aan het werk in Leusden. dit jaar een forse uitbreiding van het aantal betaalde medewerkers te wachten staat, blijven daar zeer nuchter onder, blijkens deze passage in het jaarverslag: „Als u zich bedenkt dat slechts 10% van al het achterstallig onderhoud in natuur- en landschapsbeheer door vrijwilligers wordt verricht, durft u dan te beweren dat vrijwil ligers de mogelijke werkgele genheid bedreigen? Nee toch!" ^-boekhouding .MQIHC7Imririg soonlijkhetd wordttf Helene, d.v R E P. Doth en A H. Zoon 25 juni 1982 Laura, d.v. A T. Lus tig en M.W.C. Fifis 28 juni 1982 Anja, d.v. P.J Vroom en M.M. Suiker 30 juni 1982 Thomas, z.v. K. van der Veen en H Steenhuis 1 juli 1982 Matheus Wilhelmus, z.v. M.W van den Hengel en W.M.E. van den Her; Bob, z.v. J Jansen en M. de Graaf 2 juli 1982 Tanja Margaretha, d.v F.M. de Kraker en MAM van Parijs 6 juli 1982 Chris Michiel. z.v. J.M. Tessels en M.C.M Eijbergen GEHUWD: 2 juli 1982 J.W. van Zwol en G.R.J. Ossendrijver 6 juli 1982 H.H. Blom en H. Soe- ters 7 juli 1982 T Terpstra en E. Luigjes; E. van de Berkt en Y.M M aarseveen OVERLEDEN: 25 juni 1982 C. Heij, oud 76 jaar; S. Strykowski, geh. gew. met A. Bleschmidt, oud 51 jaar; A.Ch. Luii, oud 70 jaar 29 juni 1982 E.Ch. Spronk, geh. gew. met A. Kooijman, oud 75 jaar 4 juli 1092 A. Postmus, oud 87 jaar 5 juli 1982 E Lasseur, geh gew met H. Kreikamp, oud 69 jaar LEUSDEN De gevestigde omroepen krijgen het nog moei lijker. Naast de nieuwe technolo gische ontwikkelingen, de kabel en satelliet, de radio- en tv-pira- ten, stellen ook kinderen hun eigen eisen. Ze willen program ma's die een kind ook kan ver staan. Zo niet dan komt er een „piraat speciaal voor kinderen In kindertaal". Zo luidt de moraal achtergrond van een goed uitgevoerde musi cal „De Geheime Piratenzen der", die op vrijdagavond 9 juli in de hal van 't Palet werd uitge voerd. Het verhaal van de musical, opgevoerd door de vijfde klas voor de scheidende zesde, gaat over een piratenzender in op richting, met een huiskamer als studio, die bij een eventuele inval direkt omgetoverd kan worden in een normale woonkamer. Er is een heuse regisseur met een krachtige stem vertolkt door Wil lem Morkin, een echte floor manager Jeroen Kiesling een kameraman, een belichter, een script-girl en noem maar op. De piraat staat onder allerlei kwalijke invloeden, zoals een snoepfabrikant, die er f500,— per week voor over heeft door de piraat zelf te besteden voor een goed doel hier of in de derde wereld voor een televisie-re clamespot. Een opvallend spon taan talentvol vertolkte rol van Bart Broekhuyzen. Hij werd ech ter met vereende krachten de deur uitgewerkt. Later koopt hij ^en studiomedewerker om en §racht in het geniep een reclame spot op te nemen, gesteund door een nep-tandarts die beweert dat snoepen juist goed is voor de tanden. Muzikaal wordt de vijfde klas begeleid door een orkest onder leiding van Ton Werdler. Dit ge beurde op welhaast professione le wijze door vrijwilligers die zich hiervoor jaarlijks inzetten. Na tuurlijk heeft de piraat ook inter ne problemen: er wordt een wachtgroep uitgezet die middels fluitsignalen de studio moet waarschuwen bij onraad; er kan niet gekomen worden tot een keus van de omroepster, een screentest leidt tot een heuze chaos. Toch worden de moeilijkhe den overwonnen en gaat de pi raat van start met de opnamen. Er is een popgroep de Decibels, en een dansgroep als de Dolly Dots, die volgens Willem meer moeten „swingen", er is een cowboy groep met kartonnen paarden, waarin Gijs Bliekendaal de volle aandacht opeist omdat hij alle bewegingen die dansend moeten worden uitgevoerd, pre cies anderhalve seconde later in zet. Uiteindelijk behoeft de piraat niet echt op te treden, omdat de gevestigde omroepen hebben in gezien dat ze tekort schieten. Er komt in dezelfde studio een kin- deromroep. die de aktie „kinder troetelkind" voor de derde we reld ondersteunt in kindertaal. Een avond in een voortreffelij ke sfeer, ondanks de bloedhitte, die lang in de herinnering zal blijven voortleven. Aan het eind bloemen voor de regie-groep, de kledinggroep, de sminkgroep en het orkest. Dank en kadootjes aan de vijfde klas. Klasseonder wijzer Van Eist tot slot: „Klasje, hè?" GEBOREN: 22 juni 1982 Tamara Charlotte

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5