X Files op S9 Dienst Gemeentewerken verzette ook in 1981 weer veel werk Toneelvereniging „Eendracht" wil naar De Korf Gemeente ontwikkelt plan voor B- woningen j fottTkopie J Jeugdorganisaties willen meer samenwerken Vandaag in de Leusder Krant BDU ffi ÉJ J U ~i r Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? nodig? i i Leusder Krant j Schoolboeken Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktic en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon I033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 15 JULI 1982 14e JAARGANG NO. 23 Gisterochtend rond een uur ot tien: filevorming richting Ouatre Bras op een van de nieuwe, tijdelijke rijbanen (Van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - Lange files gistermorgen op de Doornse- weg (S9) en enkele kop- staart-botsingen. Oorzaal waren de werkzaamheden aan de tijdelijke rijbanen ter hoogte van de politieschool, die voor een periode van één twee jaar in gebruik worden genomen. Dit in verband met de verlenging van de rijks weg 28, waarin een viaduct is opgenomen over de Doornseweg. De verkeersdrukte gisteren werd hoofdzakelijk veroor zaakt door een grote wegbe- lijningsmachine. Een ver keersstroom werd over een van de nieuwe rijbanen ge leid, de andere stroom mocht nog over de Doornseweg. Door het werk van de belij ningsmachine was het nodig om het verkeer met tijdelijke stoplichten te regelen. Het is de bedoeling dat vanmiddag het autoverkeer over de bei de nieuwe rijbanen geleid kan worden. De rijkspolitie groep Leus den zette twee surveillance wagens in om te voorkomen dat auto's en zelfs vrachtwa gens de sluiproute door Den Treek namen om vervolgens via de Arnhemseweg bij de Hertenkop aansluiting te krij gen op rijksweg 28. - Meer werk bij Bankgirocentrale 3 -Trekkerwedstrijd in ere hersteld -Tour de Junior jubileert - Loep op Leusden 9 Tourbaas Wout Meinten, de spil - Liesbeth Ram, vrouw en haar waar <blina> alles °m draa" werk.9 - Kantlijn - Films in Amersfoort 9 DOKTERSDIENST 11 03425-1222 LEUSDEN - Door de Dienst Gemeentewerken wordt jaar lijks een verslag gemaakt van te verrichten werkzaamhe den en de daaraan verbon den kosten, de zogeheten re kening. In de raadsvergade ring van 15 juli wordt de reke ning over 1981 vastgesteld. Zoals uit het verslag blijkt, heb ben de ongeveer 70 medewerkers van de Dienst Gemeentewerken ook in 1981 weer een omvangrijke hoeveelheid werk verricht. Op 129 bladzijden wordt precies uit de doe ken gedaan, waaruit de werkzaam heden hebben bestaan Met de uit voering daarvan was bijna 24 1/2 gulden gemoeid. Daarvan springen grote bedragen als het onderhoud van het openbaar groen (kosten in 1981 bijna anderhalf miljoen gul den) en het onderhoud van de we gen (kosten in 1981 ruim een mil joen gulden) het eerst in het oog, maar ook uit kleinere posten blijkt de veelheid aan aktiviteiten van de Dienst Gemeentewerken Zo werd aan de gladheidsbestrijding in 1981 ongeveer ƒ300 000,- uitge geven, waarvan ƒ50 000,- voor de aankoop van zand en zout. Aan het schoonhouden van de vijvers werd ƒ58.000,- uitgegeven en aan het onderhoud van het Burg. Beinings- portpark, het Kerstensportpark en het Valleisportpark totaal ruim ƒ25.000,- Helaas vermeldt het ver slag van de Dienst Gemeentewer ken ook een groot aantal uitgaven als gevolg van vernielingen. Zo kostte het herstel van schades aan de openbare verlichting in 1981 ƒ13.000,- Aan de openbare scho len werd voor bijna ƒ17.000,- ver nield, alleen al met het vervangen van kapot gegooide ramen was een bedrag van ƒ5000,- gemoeid. BOUWVERGUNNINGEN De afdeling Bouw- en Woning toezicht heeft in 1981 243 aanvra gen om een bouwvergunning be handeld voor een totaal aan bouw kosten van ongeveer 43 miljoen gulden. Ruim de helft van de aan vragen kan binnen een maand wor den afgewerkt, een kwart binnen twee maanden en voor nog eens een kwart duurde het langer dan twee maanden. In het laatste geval is er veelal spreke van een onvolle dige of onduidelijke bouwaan- vraag. Overigens gaat bij meer dan de helft van de bouwaanvragen aan de bfhandeling door de afdeling Bouw- en Woningtoezicht een an dere, meestal de zogeheten artikel 19-procedure vooraf. In die geval len is de bouwaanvraag niet in overeenstemming met het gelden de bestemmingsplan en dan moet eerst toestemming aan de provincie worden gevraagd, een procedure die nogal wat tijd in beslag neemt Twee afdelingen van de Dienst Gemeentewerken zijn ten nauwste betrokken bij het ontwikkelen van nieuwe of het herzien van bestaan de bestemmingsplannen. Dat zijn de afdeling Stedebouw, die zich niet het ontwerp (hoe gaat het plan eruit zien) bezighoudt en de afde ling Stadsontwikkeling die bij het stedebouwkundig ontwerp de juri dische voorschriften maakt. Beide afdelingen werkten in 1981 aan de totstandkoming van dertien be stemmingsplannen, waaronder Achterveld, Paardenmaat en Clae- verenblad-Wildenburg. Daarnaast had de afdeling Stedebouw een be langrijk aandeel in de toelevering van gegevens ten behoeve van het Structuurplan. Ten aanzien van dit plan werd de administratieve bege leiding verzorgd door de afdeling Stadsontwikkeling. PLANTSOENEN In 1981 had de afdeling Plantsoe nen de zorg voor 96.000 m2 oen- baar groen. Behalve met het onder houd van de reeds aanwezige groenvoorzieningen, is de afdeling Plantsoenen ook belast met het ont werpen en de aanleg van nieuwe groenvoorzieningen. In 1981 had den die werkzaamheden met name betrekking op de wijken Langen- beek en Hamershof en de uitbrei ding van het Burg. Bumingsport- Onaftiankeh|h nieuwsblad V voor de gemeente Leusden L Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Vernielingen kostten ook in 1981 veel geld. park. Veel aandacht besteedde de ze afdeling ook aan de voorlichting over het groen in Leusden, onder meer door het samenstellen van brochures over tuinaanleg, het snoeien van bomen en planten en over „groene" wandelroutes in en om Leusden-Centrum. Op het ge bied van natuureducatie werden in samenwerking met het CML diver se aktiviteiten voor de jeugd geor ganiseerd. De afdeling Weg- en Waterbouw houdt zich bezig met een groot aan tal aktiviteiten van uiteenlopende aard behalve met het ontwerpen, aanleggen en onderhouden van we gen, fiets- en voetpaden is deze af deling ondermeer ook belast met de zorg voor de riolering, de reiniging en de gladheidsbestrijding. Veel voorbereidend werk had in 1981 betrekking op de doortrekking van de Groene Zoom, de aanleg van de Zuiderinslag en het fietspad langs de horsterwee en de reconstructie van de Langesteeg. In 1981 is onge veer 12.000 m2 wegdek hersteld, waarvoor 220 ton asfalt is gebruikt. In het kader van de gladheidsbe strijding werd in 1981, 48 maal uit gerukt. Tachtig inwoners van Leus den riepen de hulp van de afdeling Weg- en Waterbouw in bij de be strijding van ongedierte GROTE PROJECTEN De afdeling Bouwkunde wijdde zich in 1981 vooral aan de begelei ding van drie grote projecten, na melijk de bouw van De Korf, De Inslag en het nieuwe gemeentehuis. Daarnaast vroeg de bij deze afde ling berustende coördinatie van de woningbouw in de 2e fase en in Achterveld de nodige aandacht. Het bovenstande geeft slechts een summiere indruk van het vele werk dat door de Dienst Gemeente werken in 1981 is verricht. Wie er meer van wil weten: hij het bureau Voorlichting, Zwarteweg 16A ligt het complete jaarverslag ter inzage. LEUSDEN - Een zetje in de rug meegeven aan de mensen die al een tijdje van een duurdere huur woning willen doorstromen naar een rianter halfvrijstaand huis. Dat is de filosofie achter een plan dat de gemeente heeft onwikkeld om in Leusden dit type woning voor circa 185.000 gulden in de premie-B-sfeer aan te bieden. De provinciale directie voor de volkshuisvesting, die onder meer gaat over de toekenning van de premie aan de kopers, is volgens de gemeente akkoord met het plan. Het gaat om halfvnjstaande huizen met vijf slaapkamers en een garage. Hui zen met drie slaapvertrekken beho ren eventueel ook tot de mogelijk heden Door de te verkrijgen pre mie van maximaal 5500 gulden in het eerste jaar is het voor een aan tal mensen, met name die in de duurdere huurwoningen, aantrek kelijk om een dergelijk huis te ko pen. De komende tijd zal het woning plan nader worden uitgewerkt en zullen de Leusdense aannemers worden gepolst hierover. (van een onzer medewerkers) LEUSDEN - Als het aan het bestuur van onze plaatselijke amateurtoneelvereniging „Eendracht" ligt gaat de ver eniging na vijftig jaar het Ros Beyaart verlaten. Bijna vijftig jaar werden alle repetities en uitvoeringen in de grote zaal van „Het Ros" gehouden. De weg naar het beter toneel, die Eendracht wil inslaan, loopt naar de mening van het be stuur via het nieuwe aktivitei- tencentrum „De Korf". De algemene ledenvergadering van de toneelvereniging nam enke le weken geleden de nota „Een dracht 2000" aan De nota be schreef de weg die de toneelver eniging moest gaan om te komen tot een vorm van toneel die op een hoger peil staat dan wat tot nu toe werd gepresteerd. Het bestuur vindt dat als uitvloeisel van het be sluit van de ledenvergadering af scheid genomen moet worden van het Ros Beyaart omdat men daar Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. niet goed uit de voeten kan Of het voorde toneelvereniging ook daad werkelijk mogelijk is de komende toneeluitvoeringen in De Korf te houden is een kwestie van centen tellen. Het bestuur is'van plan om de financiële gevolgen van het ge nomen besluit te bespreken met de gemeente en met de exploitant van De Korf. PLANNEN De leden van toneelvereniging Eendracht gaan een drukke tijd te gemoet Volgend jaar bestaat de vereniging vijftig jaar, een feit dat men niet onopgemerkt voorbij wil laten gaan. Ogenschijnlijk heeft men nog wel even de tijd, het offi ciële jubileum speelt zich af in okto ber volgend jaar De tonelisten wil len echter goed voor de dag komen en beginnen met de voorbereidin gen in januari 1982 Een kleine groep, die de naam heeft meege kregen van „Eendracht 50" is ech ter op dit ogenblik al bezig met het maken van plannen Los van de festiviteiten die zich zo rond oktober/november 1983 zullen afspelen wil de Eendracht ook de komende tijd nog enkele artistieke prestaties leveren op het toneel Wel wijkt de toneelvereni ging in verband met de voorberei dingen voor de jubileumviering af van het normale jaarprogramma Men heeft nog een toneelstuk „achter de hand" Door allerlei in terne beslommeringen is de Een dracht nooit toegekomen aan de uitvoering van een ingestudeerde eenakter met de titel „Gemengd Dubbel". Dit toneelspel zal nu als een „Korf-produktie" in het vroege najaar 1983 in première gaan, dit in combinatie met een muziekmani festatie Omdat de toneelvereniging wil komen tot een stukje kwaliteitsver betering van de uitvoeringen gaat men de repetitietijd van een toneel stuk uitbreiden Het „grote" stuk dat normaal in het najaar wordt uit gevoerd zal nu pas in januari of februari op de planken gezet wor den Er deed zich overigens een vreemd verschijnsel voor bij de aanmelding van kandidaat-spe lers voor het nieuwe toneelstuk. Voor het eerst in de tienjarige loopbaan van de vaste regis seur, Nico Pieters, meldden zich meer mannen dan vrouwen aan. Men speelt nu met het dee om ter gelegenheid van de jubileumvie ring weer te komen met een to neelspel, uitsluitend gespeeld door mannen. Voor de Een dracht op zich niets nieuws. Vóór 1953 was de hele toneelver eniging tenslotte een mannen- aangelegenheid. Boekhandel Hamershof (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De Leusdense or ganisaties die zich bezighouden met het jongerenwerk zullen in de toekomst meer samen gaan werken waar het gaat om de coördinatie van programma's. Het programma-overleg tussen de diverse verenigingen werd wenselijk geacht omdat het nog te vaak voorkomt dat verschil lende verenigingen een soortge lijk evenement op dezelfde dag of vlak na elkaar organiseren. Zo zal het waarschijnlijk dit jaar de laatste keer zijn dat de Til een speldag voor de jeugd organiseert, terwijl een paar dagen later de feestvakantieweek van Blijhof van start gaat. Een programma-overleg zoals dat onlangs heeft plaatsge vonden zou dit soort communica tiestoringen kunnen voorkomen. Wellicht zou het zelfs mogelijk zijn om gelijksoortige activiteiten meer dan voorheen gezamenlijk aan te pakken Als eerste start hebben de ver enigingen in Leusden-centrum, Leusden-Zuid en Achterveld afge sproken dat ze mee gaan werken aan de publikatie van een maande lijks programma waarin een over zicht wordt gegeven van alle aktivi teiten voor de jeugd in de betreffen de maand In principe hebben de vereni gingen besloten het nieuwe sei zoen na de vakantie te starten met een zogenaamde „open dag" die dan in elk jongerencen trum tegelijk wordt gehouden. Of de gezamenlijke start van het seizoen ook in de praktijk zal plaatsvinden hangt af van de kosten die met het houden van een dergelijke dag zijn gemoeid.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1