Meer werk, maar aantal personeelsleden stabiel Afslag Arnhemseweg - Leusbroekerweg krijgt veiliger konstruktie ÜIVerkoopcentrum BV leusder krant Verpleegkundigen willen soos Jaarverslag Bankgirocentrale 1981: ■eusdet" krant Zaterdag: rommelmarkt DWS Bibliotheken tijdens vakantie minder vaak geopend UIT DE SCHOOLBANKEN Zwangerschaps- gymnastiek GESLOTEN cogn 3 ffNJTK RAMMNtT En warm was het LET OP LET OP LET OP Om nog meer service te kunnen verlenen, gaan wij dit jaar slechts 1 week op vakantie, en zijn daarom van 2 t/m 7 augustus BeRG met eigen technische dienst Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? DONDERDAG 15 JULI 1982 plaatselijk nieuws (van een onzer verslagge vers) LEUSDEN/AMSTERDAM - De Bankgirocentrale (BGC) bereikte in 1981 voor het eerst in zijn bestaan een jaar- produktie van meer dan 500 miljoen transacties. In totaal werden er het vorig jaar 528 miljoen opdrachten verwerkt. In vergelijking met 1980 lag de produktie in 1981 onge veer 35 miljoen posten hoger. Tegelijkertijd bleef het aantal personeelsleden vrijwel sta biel: 757 tegen 751 in 1981. In de Leusdense vestiging liep het aantal personeelsleden zelfs licht terug. Een en ander blijkt uit het jaarverslag over 1981 van de BGC, dal dezer dagen gepubliceerd is. Duidelijk blijkt, dat de werkzaamhe den van de Bankgirocentrale, die hel giraal verkeer tussen de ban ken onderling en de banken en de PTT regelt, over de gehele linie zijn toegenomen. Alle werkzaamheden groeiden: de machinaal leesbare betalingsopdrachten, de geconver teerde betalingsopdrachten, de bankgiro-incasso-opdrachten, de acceptgirokaarten en de gegaran deerde cheques. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos (Vtarnix Kreijns (pl .verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en ad vertenties: ■voor het dinsdagnum- fjmer tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, .ivoor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 1uur Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en 'van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 per half jaar; 14,05 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don derdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 i, cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver melding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge plaatst. U kunt ook kon- tant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de B DU-kranten- kombinatie te Barneveld. Dat alles heeft niet geleid tot een aanzienlijke vergroting van het aantal arbeidsplaatsen bij de Bank girocentrale. In totaal groeide het personeelsbestand met zes perso nen. In Leusden echter daalde het aantal medewerkers van 300 naar 295. Daarvan werken er 207 full time, 60 part-time en 28 alleen tij dens produktiepieken Het jaarverslag biedt weinig nieuws over de stand van zaken ten aanzien van het Nationaal Be talingscircuit, dat naar verwacht moet worden grote konsekwenties heeft voor de werkgelegenheid in de bankwereld en bij de Bankgiro centrale Er wordt aan herinnerd dat in 1980 een rapporl is versche nen, waaruit blijkt dat de invoering van een nationaal betalingscircuit technisch-organisatorisch mogelijk is. Sedert het verschijnen van dat rapport is men bij de BGC en de aangesloten banken bezig met een onderzoek naar de sociale en com- mercieel-economische gevolgen van de invoering van het Nationaal Betalingscircuit Dat onderzoek moet midden dit jaar afgerond wor den. Geheel los van de invoering van het Nationaal Betalingscircuit, staat de invoering van het optisch leesbaar acceptgirodocument Daarmee zal de Postgiro in de loop van 1982 beginnen Een onlangs openbaar gemaakt organisatie-on derzoek van de Bankgirocentrale heeft uitgewezen, dat ook die ont wikkeling arbeidsplaatsen bij de Bankgirocentrale zal gaan kosten. De invoering van optisch leesbare accept-giro-documenten zal waar schijnlijk over vier jaar zestig ar beidsplaatsen bij de BGC kosten. (Van de redaktie) LEUSDEN - Onder het motto „beter laat dan nooit" Is eindelijk een begin gemaakt met de re- konstruktle van de afslag Leus broekerweg op de Arnhemse- weg bij De Mof. Zoals belangstel lende lezers zich wellicht nog kunnen herinneren, kwam deze onveilige afslag zo'n jaar gele den ter sprake In de werkgroep Verkeersaangelegenheden naar aanleiding van onder meer een brief van de heer Wanner en bin nengekomen klachten over de gevaarlijke situatie op deze drie- LEUSDEN Zaterdag 17 juli organiseert DWS haar jaarlijkse rommelmarkt op het terrein van T. Th. Huppelschoten aan de Jan van Arkelweg 15. De markt begint om 10 00 uur. Degenen die nog spullen heb ben, kunnen bellen naar J Hil- sprong. Vooral door de groei van Leusden werd de Leusbroeker weg en de Hamersveldseweg een steeds drukker gebruikte „sluiproute" naar en van Leus den. Met name ontstonden daar door bij de Mof gevaarlijke situa ties voor de fietsers tussen Leusden (Amersfoort) en Wou denberg, zoals bekend een be langrijke schoolroute. Het af slaand autoverkeer op dit punt werd vaak onverwacht gekon- fronteerd met dit fletsverkeer, doordat de onoverzichtelijkheid dit In de hand werkte. Op drin gend verzoek van de werkgroep Verkeersaangelegenheden is dit verts.'telefoon 033-945882 of H Janssen, telefoon 03425-2057 Zij zullen er dan zorg voor dra gen dat de spullen worden opge haald. De opbrengst van de rom melmarkt zal gebruikt worden voor aanschaf van instrumenten en uniformen probleem aangekaart bij provin ciale waterstaat die na bestude ring toezegde het verkeerspunt zodanig te willen rekonstrueren, dat het gevaar voor het fietsver- keer aanzienlijk zou worden ver minderd en er ook betere opstel mogelijkheden voor het auto verkeer zouden ontstaan. Met dit werk is nu een begin gemaakt. Het ziet er naar uit, dat het werk voor de vakantie gereed zal zijn, zodat ook het toeristisch fiets- verkeer kan profiteren van deze verbetering. Op de foto: een beeld van de rekonstruktie- werkzaamheden. MT HKT POLITIE ZUID Gevonden: Seiko horloge met metalen band; rode damesporte monnee; grijze damesfiets; lipsleu- tel. Aan komen vliegen: geel/brui ne kanarie. Verloren: Zilvergrijze driewieler met handrem en rubber banden LEUSDEN - Een groep ver- pleegkundigen-in-opleiding die hun studie volgen aan de HBOV in Leusden is op zoek naar een „eigen" sociëteitsruimte. Het gaat om een groep studen ten die In Leusden op kamers woont en graag eens bij elkaar wil komen in een Informele sfeer. Het liefst heeft men een ruimte die permanent ter beschikking staat. Zoiets te vinden lijkt in Leusden een onhaalbare zaak. Bij wijze van experiment gaan de LEUSDEN - Maandag 19 juli om 19.45 uur begint weer een nieuwe cursus zwangerschans- sludenten hun soosavond houden iri het centrum voor open jeugd- en jongerenwerk „De Geut" aan de Zwarteweg De voorkeur gaat daarbij uit naar de woensdag avond Of deze soosavond een perma nent karakter gaat krijgen hangt af van de aktiviteiten die de Geut zelf gaat ontwikkelen in het najaar. Het nieuw gekozen bestuur van de stichting de Geut staat echter niet afwijzend tegen de plannen van de verpleegkundigen en zijn bereid hun medewerking Ie verlenen. gymnastiek. Deze is bedoeld voor vrouwen die in de maand september of oktober een baby verwachten. De cursus wordt gehouden in het wijkgebouw aan de Rozengaarde 33 Opgave en inlichtingen ter plaatse of telefonisch via 941218 En warm was het de afgelo pen dagen. Temperaturen van rond de dertig graden de den menig Leusdenaar deze weken uitwijken naar het zwembad Bavoort. Daar was het iedere dag een gezellige drukte, maar vooral afgelo pen woensdagmiddag, toen de kinderen vrij van school hadden. Toen ging fotograaf Janus Visser even een kijkje nemen. Drukte in de fietsenstalling, drukte In het diepe bad. En die ene meneer, die er niet meer bij kon is toen maar lan guit in het kikkerbadje gaan liggen. Want warm was het. In hel BGC-jaarverslag over 1981 is, naasl het gebruikelijke cijfermate- riaal, ook een artikel opgenomen over namen, nummers en betalingsver keer. Daaruit blijkt, dat in hel betalingsverkeer de uit negen cijfers be staande bankrekeningnummers een onmisbaar middel geworden zijn. Maar, zo wordt in het BGC-/aarverslag vastgesteld, 't gebruik van nume rieke codes wordt tegenwoordig vrijwel overal toegepast. Ter illustratie daarvan bevat het jaarverslag een beeldverhaal mei tal van voorbeelden. Hierbij de pagina, die handelt overmeten en regelen (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De bibliotheken in Leusden-centrum en Leusden- Zuid zullen de komende weken in verband met de vakanties minder vaak geopend zijn dan normaal. De openingstijden zijn als volgt: Openbare bibliotheek Leus- den-Centrum: Vanaf zaterdag 24 juli tot en met zaterdag 21 augustus is de bibliotheek alleen geopend op dinsdagmiddag en -avond, woens dagochtend en vrijdagmiddag en -avond. Bibliotheek De Boekenmolen Leusden-Zuid: Van maandag 19 juli tot maandag 30 augustus alleen geopend op maandag van 14 tot 17 uur en op vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur. De bibliotheek in Achterveld blijft op de normale tijden geopend aisiuiung van nei cursusjaar, n de boerderij van de familie Pat een echt Indianenkamp opgezi versierde totempalen. Nadat z gedaan keerden de kleine Indi slaagde feest. Tevens al onze klanten een prettige vakantie toegewenst. VRNDGN HAMERSVELDSEWEG 6A- LEUSDEN-C.- TEL 943381 A. Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter, Vandaag besteld, morgen klaar DE LEUSDER KRANT Lals het om snelheid èn kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9 00 tot 12^00uurenvan133C tot 17.00 uur Telefoon: 033-941495 LEUSDEN - Gisteren vierden de kleuters van De Vallei de afsluiting van het cursusjaar. Het werd een groot Indianenfeest bij de boerderij van de familie Pater aan de Asschatterweg. Er werd een echt Indianenkamp opgezet met tenten en met door kleuters versierde totempalen. Nadat ze ook nog wat spelletjes hadden gedaan keerden de kleine Indiaantjes voldaan terug van het ge slaagde feest.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3