STOKT Achterveld Tourdorp van 18 tot 25 juli Tourwinnaars Coriïfef Winnaars 1981 Zondag: Ronde van Achterveld lieelnemers aan dezilveren' Tour Tourprogramma Tour organisatie Leusder Krant j Afsluiting wegen tijdens Tourweek Pijlers van de Tour FRANS IN DE TOUR FOTO-KOPIE NODIG? Toursplinters ÓNDERDAG 15 JULI 1982 plaatselijk nieuws 1958: Gerrlt Methorst, Bar- neveld. 1959: Henk van Dijk, Achter veld. 1960: Henk Rutte, Achter veld. 1961: Wlm van Middelaar, Achterveld. 1962: Jos Huybs, België 1963: Bert Wiggers, Rossum 1964: E. Wolkotte, Duitsland. 1965: Jan Vlastuin, Scher- penzeel. 1967: Johann Demming, Duitsland. 1968: Hein Bokkers, Voort huizen. 1969: Karl Thiele, Duitsland. 1970: Ron Zieleman, Am sterdam. 1971: Jaap Meyer, Badhoe vedorp. 1972: SjaakPieters, Zwanen burg. 1973: Corné Kokke, Sint Wil- lebrord. 1974: Russell Oliver, Enge land. 1975: Russell Oliver, Enge land. 1976: Steve Moss, Engeland. 1977: Rino Schurlnk, Weesp. 1978: Volker Diehl, Duits land. 1979: Stefan Bercz, Duits land. 1980: Frank van Leeuwen, Nieuwkoop. 1981: Rommert Talen, Luin- jeberd. ..nerqeoeuraenoaa^jrvsazda» hy, LZSUSt I ZmXSmTiiZ 'mJZZ i Zondag 18 juli 12.40 uur: start nieuwelingen ronde (45 km) over Hessen weg, Jan van Arkelweg en Pa ter Stormstraat. Aansluitend liefhebbers- en veteranenron- de (45 km) over hetzelfde par cours. Maandag 19 juli 09 00-11 00 uur aanmelding deelnemers Tour de Junior in het rennershuis. 1500 uur: maken van ploegen- foto's. 18.45 uur wedstrijden op het parcours Jan van Arkelweg, Hessenweg en Klettersteeg (3760 m). De 12- en 13-jarigen rijden 4 en de 14-jarigen 6 ron den. Dinsdag 20 juli 10.00 uur: ploegentijdrit 2000 m. 18.45 uur wedstrijden over 4 en 6 ronden. Woensdag 21 juli 10.00 uur: mini-Tour voor Ach- terveldse kinderen van 4 t/m 11 jaar (Van Oldenbarnevelt- straat). 18 30 uur: wedstrijden over 3 en 5 ronden. Na afloop brade rie op de Hessenweg Donderdag 22 juli 10.00 uur: de tourmoeders enz. komen bij Wout Meinten op de koffie in d' Ouwe Peer- destal, Hessenweg. 18.45 uur: wedstrijden over 4 en 6 ronden. Vrijdag 23 juli 09.30 uur; persoonlijke tijdrit over 1500 m. 18.45 uur wedstrijden over 4 en 6 ronden. Zaterdag 24 juli 13 00 uur: wedstrijden over 4 en 6 ronden. 20 00 uur: slotavond met prijs uitreiking in Ons Gebouw. Uitschieters tijdens de tourweek zijn de Mini-Tour voor Achterveldse kinderen van 4 t/m 11 jaar op woensdagochtend en het koffie drinken van Wout Meinten met de tourmoeders op donderdagmor gen. Ook in de mini-Tour bestaat de 1-2-3-huldiging Voor de vijfentwintigste keer wordt het dagelijkse leven in Ach terveld een week lang volledig be heerst door het Internationale Wie- Ierfestijn voor de jeugd. Van 18 tot 25 juli is tourbaas Wout Meinten daar de man met het meeste ge zag Zelfs de VAD-bussen moeten wijken voor de Tour de Junior, een aangepaste miniatuur van de Ron de van Frankrijk. Wat minder lang bestaat de mini- Tour in Achterveld. Het kleine broertje van de Tour de Junior, op woensdagochtend in de toerweek, is gericht op de jongste jeugd van het dorp. Aankomende mini-Hi- naultjes en dito-Knetemannetjes vanaf 4 jaar mogen dan naar harte lust crossen over de Van Oldenbar- neveltstraat en de naaste omge ving. Van 10.00 tot bijna 12.00 uur geldt .moeders wil is wet", want dan is niet Wout, maar echtgenote Vera de grote baas van het spul. Op donderdagmorgen worden de .stiefmoeders" van de Tour de Junior in de watten gelegd. De or ganisatoren zijn uiterst gelukkig met de tijdelijke moeders van het overgrote deel van de rennertjes en laten dat merken met een aange klede kop koffie en nog wat attrac ties. Een hoogtepunt van de week! Nieuw in dezilverenTour is het optreden van Frans Vlugt, op een heel andere gebieden bekende Leusdenaar. Niet als deelnemer maar als sponsor met zijn compu terbedrijf en allerlei gissingen gaan uit naar de invoering van dit won- dertelraam in het circus van Wout Meinten. Wellicht worden binnen kort de resultaten en ranglijsten au tomatisch verwerkt. Heel wat min der hoofdbrekens voor de reken meesters en als te zijner tijd ook de renners computergestuurd" wor den, zal het nog gemakkelijker wor den. Of het ook sportief leuker wordt, is nog de vraag, maar wie dan leeft, hoeft nu nog niet te zor gen. (340) P.C. W. Meinten, voorzitter/tourbaas. Joh. Ossendnjver, secretaris. J. C. de Jong, Penningmeester H. Smit, R. v.d. Burgwal, J L van Donkersgoed en A. Kok (leden). Tourkantoor: H van Vianden- straat 9. Achterveld (03425-1983). Rennershuls: Ons Gebouw, Ach terveld, (03425-1269) Huisvestlng/kledlngcommlssie: Joh. Ossendrijver (033-946126), J. van Hamersveld en A. Rozendaal Technische commissie: E v.d Hengel, A Kok, R. Rijnders, J van Hamersveld jr.. E. v.d Vrugt. L. van Dijen, H de Jong, H. Versteeg, W. H. v.d. Hengel en R. v.d. Burgwal. Terrelncommissie: Jo van Ha mersveld. A v.d Berg, H. v.d. Berg, H. van Dijk, J. J. Ossendrijver en F. Kerkhof Motorvolgers: W. Tolboom c.s. Medische dienst: EHBO Achter veld. Tijdcontrole: Joh. Ossendrijver, A. Brinkhof, H. Legdeur, J. L. van Donkersgoed, A. Kok, A. Rozen- daal, W. Vos, H. Smit, P Ossendrij ver, C. Bothof, en W. Smink. Consumptiecommissie: H van Ruitenbeek en H. van Nimwegen. Tourfotograaf: E. v.d. Vrugt. Algemeen: D. Bijl. Gele trui: 14 jaar: Rommert Talen, Luinje- berd. 13 jaar: Michel Zanoli, Wilnis. 12jaar: UweTschenkte, Duits land. Groene trui: 14 jaar Ivan Detant, Purmerend 13 jaar Henny Beyer, Zaandam. 12jaar Uwe Tschentke, Duitsland. Beste meisjes: 14 jaar Brigit Jekel, Amersfoort. 13 jaar: Karin Lelyveld, Noorden. 12 jaar: Hedwig v.d Jagt, Leimui- den. Beste ploeg: Sporthuis Kraanen, Amersfoort. Rozendaallaan9 Leusden-C In volle vaart langs de Achterveldse .kathedraal" l tapijt: 'ieter Robijn, kopman, Amster- lemco Mechelen, Utrecht. Marcel van Vliet, Den Haag Marcel Beumer, Ede. Heidi Matwen, Duitsland, tker Hoevelaken: René van Dam, kopman, Gro- 0 André van Wijngaarden, Mont- rt. ACHTERVELD - Tijdens de tourweek zullen tijdens de wed strijden de wegen waarop de wedstrijden zullen plaatsvinden voor alle verkeer worden afge sloten. Ook de aanwonenden van het parcours worden ver zocht tijdens de wedstrijden hun voertuigen met op de rijDaai i van het parcours te parkeren. Het parcours voor de zondag middag en de donderdagavond is Hessenweg, Jan van Arkelweg en Pater Stormstraat De wedstrijden op zondagmiddag zullen aanvan gen om 12.30 uur en op donder dagavond om 20.30 uur. Alle overi ge wedstrijden zullen worden gere den over de navolgende wegen- Jan van Arkelweg, Hessenweg, Klettersteeg, Jan van Arkelweg De omleidingen voor het verkeer zul len door middel van borden worden aangeduid. Kroeze kwekerijen Achterveld: 106. Michel Zanoli, Wilnis 107. 108 Edwin Kok, Nijverdal. 109 Schiley Persijn, Poeldijk 110 Ard Jansen, Soest Jonker Amersfoort: 111. Sjaak Pleysier, kopman, Ge nemuiden. 112. Manuela Voors, Amsterdam 113. André Eenkhoorn, Nijverdal. 114. Tijmen Geurts, Amersfoort. 115. Sabine Reiszner, Maarssen Middenstand Achterveld: 116. Andre Bezemer, kopman, Rotterdam. 117. Frank Glaudemans, Best 118. Rinse Kalsbeek, Lelystad 119. Plm Pols, Vlnkeveen 120. Patricia Miltenburg, Cothen. Ampo Hulzen: 121. Hans van Stratum, kopman, Best. 122. Ivo Veldschoten, Denekamp 123. Marco Sijm, Wervershoof 124. Daniël Hak, Hilversum 125. Anja Nachtegaal, Maarssen Weikoop Achterveld: 126. Franklin van Slooten, kop man, Amsterdam. 127. Engeland 128. Kati Teuwen. Duitsland 129. Raymond Brunsman, Wier den 130. Dennis van Rheenen, Uit hoorn. Orgal Leeuwarden: 131. Remco Startman, kopman, Ei- bergen 132. Fred Griffioen, kopman. Loos- drecht. 133. Leo v.d. Broek, Zwaagwe- steinde 134. Eric van Stratum, Best 135. Nathalie Zanolie, Wilnis Tour de Junior: 136 Michel de Boer. Haarlem 137. Leon Brabander, Berkel en Rodenrijs 138. John Kluytmans, Best 139. Cris v.d. Heuvel, Best 140. Gerardo Cannavaciuolo, Haarlem. De eerste Tour de Junior (1958) had 56 deelnemers in 14 ploegen van 4 renners. De top-Tour was tot nu toe 1980 met 140 deelnemers Ook dit jaar doen 140 renners mee en wel in 28 ploegen van 5 renners. In Achterveld verschijnt tijdens de Tour de Junior een speciaal dagblad: de Bliksemkrant vol tour- nieuws. Tijdens de huldigingen op het 1 -2-3-schavot neemt tourbaas Wout Meinten de winnaars op de korrel en vaak in de maling. Aan de „zilveren" Tour de Ju nior neemt één Leusdenaar deel. Dat is Peter Terpstra, de kopman van de Leusder Krantploeg. De EHBO uit Achterveld is ook dit jaar weer een gevreesde „te genstander" Je kunt die maar be ter uit de weg gaan. Ereprijzen zijn beschikbaar ge steld door prins Bernhard, Kardi naal Willebrands, de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de gemeenten Leusden en Barneveld en de KNWU ACHTERVELD - Langzamer hand een traditie geworden is de Ronde van Achterveld aan de vooravond van de Tour de Ju nior. Voor de reeds aanwezige jeugdrenners het laatste voor beeld m.b.t. hun eigeh koersen. Dit jaar bestaat de Ronde van Achterveld weer uit twee onder delen. Enerzijds voor nieuwelin gen en anderzijds voor liefheb bers en veteranen. Beide groe pen renners hebben 45 kilometer voor hun gebogen stuur. Span nend zal het zeker weer worden, ook al omdat op een ander par cours wordt gereden en wel over de Hessenweg (start-finish), de Jan van Arkelweg en de Pater Stormstraat. De nieuwelingen, ruim 90 in aan tal, vertrekken om 12.40 uur. Talrij ke ex-Tour de Juniorrijders doen aan deze wedstrijd mee en uit de resultaten zal blijken of zij in de achter ons liggende jaren in Achter veld voldoende ervaring hebben opgedaan. De jongelui komen van heinde en verre. Kort uit de buurt zijn onder meer de Leusdenaren A Krekel, W, Bosma en H. Zwarts en voorts M v.d. Brink, B. Broekhui- sen, J van Mispelaar en R. Semper (allen uit Amersfoort), M. Gerritsen (Hooglanderveen), H. Koning (Hoevelaken) en T. van Voorthui zen (Lunteren). Na de nieuwelingen gaan de lief hebbers en veteranen van start. Ook hier treffen we op de deelne merslijst bij de ruim 90 namen veel streekrijders aan, zoals H. Brou wer, G. van 't Klooster, J. Kerkhof, J. Ossendrijver, en E. Dijkhuizen uit Leusden, P. Ossendrijver uit Ach terveld, K. Berkhof, K. v.d Braak, T. Franken en J. Kelderman uit Bar neveld, de groot-Amersfoorters L. Aretz, G Brouwer, E. Gerritsen, W den Hoed, M. de Jongh, J. Kerkhof, G. Sophie, J. v.d. Steen, W van Valkengoed, T van Vliet, P. de Vré en (grote kanshebber) J Sand- brink. Tenslotte H. Hofs uit Voort huizen en de Woudenberger G. Jetten. De eerste Tour de Junior heeft enkele tientjes gekost. De „zilve ren" Tour kost ruim 26.000 guldenl 63. George de Bruin, Amersfoort. 64 Robert Klein, Poeldijk 65. Harold Snijder, Wierden Sporthuis Kraanen, Amersfoort: 66. Chistian Tebberman, kopman, Assen. 67. Mark van Elteren, Lelystad. 68. Willem Jan Liersen, Baarn. 69. Leon Tönis, Oldenzaal. 70. Mike Spijkerman, Almelo. Frejo metaalwaren Soest: 71. André van de Velde, kopman, Amsterdam. 72. Leo Pieters, Jubbega. 73. Dimitri van Steenderen, Lely stad. 74. Michel Elverding, Hooglander veen. 75. Hans Thijs, Wierden. Utrecht en Holland verzekerin gen: 76. Eddy Terwey, kopman, Amster dam 77. Rudie Bissels, Drachten. 78. Jacco Spithoven, IJsselstein 79. Michel van de Broek, Lelystad. 80. Marco Kok, .Nijverdal. Tweewielercentrum Jan Jansen Achterveld: 81. Fred Lems, kopman, Spijkenis- se. 82. Peter Borgman, Almelo. 83. Ambro van Alfen, Schalkwijk 84. Jan Pleysier, Genemuiden. 85. Wiebe de Vries, Hoornster- zwaag. Van Loon loodgietersbedrijf Amersfoort: 86. Scot Berendrecht, kopman, Den Haag 87. 88. Jacob van Dijk, Genemuiden Tour de Junior-medewerkers in nieuwe overalls. ACHTERVELD - Zoals de laatste jaren gebruikelijk is Ach- Met als voorbeeld de Ronde van Veld in de laatste week van juli weer Tourdorp. Voor de Frankrijk, inclusief de gele en groe- HTERVELD - Zoals de laatste jaren gebruikelijk is Ach- Id in de laatste week van juli weer Tourdorp. Voor de Ste keer wordt het lokale leven een hele week lang beheerst Or het Internationale Wielerfestival voor de jeugd. Tour- as Wout Meinten en zijn staf medewerkers, in k(!)eurige suwe overalls gestoken, weten wat van hen verwacht wordt. de „zilveren" Tour beleven 140 jongens en meisjes van 12, en 14 jaar meer dan alleen maar een week vakantie. Er zal - het in het kader van hun geliefde sport - flink gewerkt beten worden. nder in de remmen te knijpen voluit door de bocht. Met als voorbeeld de Ronde van Frankrijk, inclusief de gele en groe ne prestatietruien, de persoonlijke en groepenklassementen, .de indi viduele- en ploegenritten tegen de klok en de „gewone etappes op- het bekende parcours in het dorp, wordt voor de 25ste keer de Achter veldse jeugdtoer georganiseerd Mei elke dag weer als grootste wens van de jongelui op het 1-2-3 schavotje te mogen worden gehul digd De kissmissjes Jacqueline en Mary Enters - wegens enorm suc ces in 1981geprolongeerd - staan nu reeds te trappelen van onge duld. Evenals trouwens ook de coureurs en coureuzes Een twin tigtal meisjes doet dit jaar mee aan het circus van Wout Meinten. Het (nog niet exacte) aantal buitenlan ders is minder groot dan in vorige jaren, maar het aantal streekren- ners (uit groot-Amersfoort, Leus den en Woudenberg) is groter. De Achterveldse minironde van Frankrijk is „uitgevonden" in 1958 Enkele |aren is op gewone fietsen gereden (uit die tijd stamt ook het woord „dikkebanders") en hoofd zakelijk door renners uit Achterveld en omgeving. Net als in de grote Tour is ook in Achterveld veel ver anderd. De vakantieweek werd in- HCHTERVELD - Bijna twee- nderd jongens en meisjes bben ingeschreven voor de ste Tour de Junior 1982. Er twen „slechts" 140 worden plaatst. Definitief zijn de in- hrljvingen van onderstaande alnemers. De nog open plaat- _ji worden aangevuld uit de re- rves. tavus Intercycle Heerenveen: Raymond Brouwer, kopman, rgschehoek. ENTeun Eerenburg, Westzaan. Sebastian Olberechts, De Kwa- Mark Krijger, Bilthoven. t (e[Hennie van Rooy, Schiedam. wej orblj's beton Wilnis: 3ert Leusenkamp, kopman, Ol- ®"9tzaal. '.'marjan Schipper, Amsterdam. llnQTichard Westhof, Soest. 'OOr-tfonica Olberechts, De Kwakel. tem- Robert Muller, Koog aan de in. Po Bank Achterveld: Arthur Kroes, kopman, Maas- laat- <dijkd 'oe' Jan Hendrik Dekker, Laugelo. Edwin v.d. Schaft, Wilnis. i de Arno van Boeijen, Baarn. i ju|i Reinier Otte, Haarlem. fetarla „De Arkel" Achterveld: Johan Baas, kopman, Vinke- hetjn. ling. Hennie Becks, Rotterdam. ge- Henk Weerman, Nijeholtwolde. Ijng, Frank Vredenburg, den- Janna Beyer, Zaandam. tus.fe bar Buitenlust: g ig René Mast, kopman, Gronirt- s'us Michel Koene, Hilversum. Peter Bouma, Amsterdam. 1 te- Claudia Fiorello, Leeuwarden. en Michel Spaans, Den Haag ten.iktra Frans Bosman: Leon Overgaag, kopman, 's- ivenzande Antoinette Keizerswaard, Am- rdam Uwe Tschentke, Duitsland. Paul Doeswijk, Nieuwegein. Clifford Persijn, Poeldijk. Plldersbedrljf Cees Blom Ach- ireld: Hennie Beyer, kopman, Zaan- Mll. Rob Ziemerink, Oldenzaal. Anton Tuinman, Emmen. Cyntha Lutke-Schipholt, Den ag 812 IMichel van Toor, Haarlem. Mi v.d. Berg Leusden: Edwin Peters, Kopman, Rotter- n. ge. SBen Turkenburg, Oldenzaal. uur Remco Gieske, Haarlem Ron Gerritsen, Hooglander- in Erik Naberman, Genemuiden. jMywell Buil Amsterdam: Frank van Wijngaarden, kop- 11, Westzaan. Paul van Schaik, Rotterdam. ,er' Frank Brouwers, Amsterdam. Karin Hummel, Assen. Hennie Olde-Daalhuis, Lely- d. ran Heidens meubelen, Geffen: Johan Sax, kopman, Amster- n. Marco Jeltieh, Loenersloot. irk- f^enk Hamminga, Zuidlaren. Hedwig v.d. Jagt, Leimuiden. Marco Racké, 's-Gravenzande. irK- bder Krant, Leusden: Peter Terpstra, kopman, Leus- lle- Gerard van Deelen, Renkum. Anne Knol, Emmen. Patncia Visser. Utrecht. Edwin van Marlen, Wouden- 89. Sandy Lutke-Schipholt, Den Haag. 90 Roelof Koopmans, Jubbega. Impex Monoflo Barneveld: 91Nico Pronk, kopman, Scheve- ningen 92. Ellen Jansen, Soest 93. Bart Schouten, Amstelhoek. 94. Richard Ikink, Oldenzaal. 95 Ron Verwey, Schalkwijk Slokker bouwmaatschappij Hui zen: 96. Andy Benjamins, kopman, Hoogeveen 97 Arno Semper, Amersfoort 98 Berry Koymans, Den Haag 99 Ingrid Skubch, Uithoorn, 100 Silvio Renes. Utrecht. Winkeliersvereniging Achter veld: 101. Aaldert van Dijk, kopman, Steenwijk. 102. Stephan van Teylingen, Den Haag. 103. Antoon van Keulen, Best 104. Jolanda v.d Berg, Wilnis 105 Jeroen van 't Pad, IJsselstein - Peter Terpstra, de enige Leusdenaar in de 25ste Tour, is de kopman van de Leusder Krant-ploeg. TOURDORP ACHTERVELD - De grote pijlers, waarop de „zil veren" Tour de Junior rust, zijn de ploegensponsors. Dit jaar 28 bedrijven, waarvan Batavus-rlj- wielen voor het 24e jaar! De Leusder Krant is voor de 12e keer present. De sponsors 1982 (met achter hun naam het aantal jaren van deelname) zijn: Batavus-rijwielen 24x; Holland/ Utrecht verzekeringen 23x, Voorbij beton 16x; Bar Buitenlust 15x; Ach terveldse winkeliers 15x; BDU/ Leusder Krant 12x; Bosman electro 8x; Frejo metaalwaren 7x; Sport huis Kraanen 6x; Cafetaria Kok 6x. Rijwielhuis Jansen 6x; Rabobank Achterveld 6x; Impex Monoflo 5x; Bouwbedrijf Blokker 5x, Schilders bedrijf Blom 4x, Boomkwekerij Kroeze 4x; Jonker auto's Hoevela ken 4x; Weikoop Achterveld 4x; Coen v.d. Berg electro 4x, Jonker auto's Amersfoort 3x; Van Loon Amersfoort 3x; Kela Achterveld 2x, Ampo Huizen 2x; Orgal Leeuwar den 2x, Honeywell computers 1 x: v.d Heiden meubels 1x start, nadat eerst van alle ploegen de bekende groepsfoto's - leuk voor later - zijn gemaakt. Zaterdag 24 juli komt aan het grote spektakel weer een einde met de feestavond, waarop de prijsuitreiking plaatsvindt. Dan wordt Tourdorp weer Achterveld en nog enige tijd blijft als enige herinnering de witte streep over de Jan van Arkelweg. Ook die heeft echter niet het eeuwige le ven. ternationaal en was lang een felle driekamp tussen Nederlandse, En gelse en Duitse jongelui Vooral toen de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie greep op de onderne ming kreeg, werd het meer en meer een voorbereiding voor hen, die graag doorgaan met wielrennen. En dat zijn er heel wat. De Ronde van Frankrijk is de slotfase ingegaan en de Tour de Junior staat vlak voor de start. In Achterveld komen 28 ploegen aan het vertrek. Voor een goed deel mogelijk gemaakt door evenveel sponsors, en door de vele gastge zinnen, die een of meer jongens en/of meisjes gedurende de tour week kost en onderdak verschaf fen. Zonder medewerking van an deren zou de toerorganisatie het niet meer kunnen redden Op 18 juli begint oe sportweek met de Ronde van Achterveld voor nieuwelingen, liefhebbers en veteranen en een dag later gaat de jeugdtoer van

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7