Kernwapenpetitie voor kennisgeving aangenomen Regenwater veroorzaakte forse schade aan De Heerd Boomzaagwedstrijden |ud- hadslid r|fillem van üfpaendonck berieden Vermiste Leusdenaar verdronken Trekker onder Pon-trein Groeps commandant schepte fietser Schoolboeken Leusder Krant augustus geen preekuur WOL Neusden Wegens vakan- ^zullen de spreekuren van de !o MOTIE VAN PVDA WERD NIET GESTEUND C Vandaag in de Leusder Krant ONTLUCHTINGSPIJPEN WAREN AFGEBROKEN Bibliotheken tijdens vakantie minder vaak open FOTO-KOPIE NODIG? Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden l .2 Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V. Boekhandel Hamershof -| I Rozendaallaan 9 Leusden-C. u T S.EUSDEN - Onderweg naar pi vakantiebestemming in '®)pnkrljkis hetoud-gemeente- rldslid Willem van Spaendonck u een auto-ongeluk om het le- y gekomen. Het ongeval ge arde jongstleden vrijdagmid- Hj in de buurt van Orleans. De Sitgenote en kinderen van de Jar W. Spaendonck liepen lich t/verwondingen op. jWillem F. H. van Spaendonck, 5 41 jaar oud geworden is, jiakte bijna zeven jaar deel uit i™*Ji de Leusdense gemeerde rd. Hij werd in 1969 in de eer- it raad van de gemeente Leus- Ün gekozen voor D'66. In de fen dertien leden tellende ge- jjtenteraad vormde Willem van tfaendonck een eenmansfrac- In 1974 nam D'66 tezamen jjït PSP, PvdA en PPR onder de er iam „Progressief Leusden" 3e Pel aan de gemeenteraadsver- uizlngen. In de drie man tellen- 6 de fractie hield Willem van Spaendonck zich sedert septem ber 1974 vooral bezig met onder werpen op het gebied van wel zijn, onderwijs en personeelsza ken. In verband met drukke werkzaamheden - Van Spaen donck was hoofd personeelsza ken bij een bedrijf In Amersfoort - moest Van Spaendonck begin 1976 zijn werkzaamheden als raadslid staken. Hij werd korte tijd later opgevolgd door Corrie Verduin. Nadat hij de gemeenteraad ver laten had, bleef de heer Van Spaendonck verschillende func ties in het Leusdense maat schappelijk leven vervullen, on der meer binnen de afdeling van D'66 en als lid van het bestuur van de stichting SOCCLE. Enke le jaren geleden verhuisde het gezin Van Spaendonck naar Amersfoort. In mei van dit jaar zat de heer Van Spaendonck in het jongerencentrum De Til nog een forum van plaatselijke politi ci voor, die toen vragen van een vooral jeugdig publiek beant woordden. projectleider van ue vereniging voor welzijn ouderen (WOL) in de maand augustus komen te vervallen. De spreekuren wor den hervat op woensdag 1 sep tember In Leusden centrum: iedere woensdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur in het wijkgebouw aan de Rozengaarde 33 Telefoon 033-947210. In Achterveld: de eerste en derde woensdag van de maand van 15.00 tot 15.30 uur in het wijkgebouw aan de Walter van Amersfoortstraat 38. Telefoon 03425-1333. On«fhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag an donderdag In de gemeente Leueden. K1 - Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. I Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). j Losse nummers: 75 cent per stuk. 3 3 OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: 3 Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- g lljks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur l geopend. Zaterdags gesloten. tm m m 3 (Van één onzer verslaggevers) i' LEUSDEN De gemeenteraad heeft donderdag- S avond overeenkomstig het voorstel van B&W de kernwa- 2 penpetitie van het Vredesplatform Leusden voor kennis- s geving aangenomen en de burgemeester gevraagd deze petitie én het besluit van de raad door te geven aan de voorzitter van de ministerraad en de voorzitter van de Tweede Kamer. Voorgestelde wijzigingen in de tekst van 2 het besluit door D'66 en VVD werden weggestemd 4 evenals een motie van de PvdA om naast het B&W-voor- 3 atel het standpunt in te nemen plaatsing en vervoer van 3f kernwapens op Leusdens grondgebied af te wijzen. In mei van dit jaar werd jjdoor het Vredesplatform Leusden. waarin politieke j partijen en vredesgroeperin- igen zijn vertegenwoordigd, 'J een petitie ondertekend door ^3290 Leusdenaren aangebo- den aan de gemeenteraad. In deze petitie werd de raad verzocht om a) Leusden tot 0 kernwapenvrije zone te ver- 0 klaren, b) het college te ver- zoeken om zich te bezinnen 2 op initiatieven om te komen t tot een plaatselijk vredesbe leid, c) de raad van de ge- Jïmeente Soest te verzoeken ?om stappen te ondernemen gdie kunnen leiden tot verwij dering van eventuele kern wapens uit die gemeente en d) de aan te nemen motie ter kennis te brengen van diver se instanties. De raadsleden vinden ech ter, dat met alle zorg die zij hebben over de bewapening en de bedreiging van de vre de, het niet hen taak is een uitspraak te doen over het kernwapenvrij houden van gemeentelijk grondgebied. Dat is een zaak van de lande lijke overheid. STEUNEN Gerrit van Tiel zei donder dagavond in de raadsverga dering namens de VVD-frac- tie dat zij achter het B&W- voorstel staat, maar dat de zin van de uitspraak door te geven aan de landelijke over heid wordt betwijfeld, omdat zo'n uitspraak toch voor ken nisgeving wordt aangeno men. Een voorstel van de li berale fractie om in het raadsbesluit met op te ne men dat de petitie wordt doorgegeven aan de minis terraad en de Tweede Ka mer, werd door de rest van de raad niet ondersteund. Rinze Bloemhof probeerde nog de raad over te halen particulieren door de ge meente te laten steunen die vredesvoorlichting willen ge ven. Hij vindt dergelijke voorlichting bijvoorbeeld in de vorm van beschikbaar stellen van literatuur aan scholen erg belangrijk, om dat ,,het gebruik van kernwa pens de grootste misdadig heid is" Het voorstel van Bloemhof haalde het dok niet. Meer dan drieduizend Leusdenaren tekenden de petitie, die vervolgens bij het gemeentehuis werd afgegeven. Muziekschool sloot seizoen af 3 - Leusdense gaat 9 maanden zeilen3 - Viklnghus en het lot van een klant5 - Zilveren Tour de Junior in Achterveld van start gegaan 7 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN In de Heillgen- bergerbeek is donderdag het le venloze lichaam van Cornells J.W. van Elwljk (36) uit Leusden gevonden. De man was sinds dinsdagmiddag spoorloos, na dat hij in overspannen toestand zijn woning had verlaten. De rijkspolitie sluit een misdrijf uit. Woensdagmiddag had de rijkspolitie Leusden in samen werking met de Amersfoortse gemeentepolitie en de brand weer nog tevergeefs gezocht in en rond de Heiligenbergerbeek naar de man De zoekactie was op touw gezet, nadat de fiets en de visspullen van de man aan de waterkant waren gevonden. Voorbijgangers troffen de vol gende dag het stoffelijk over schot van de Leusdenaar in de beek aan DINSDAG 20 JULI 1982 14e JAARGANG NO. 24 ACHTERVELD Peuter speelzaal Klein Duimpje heeft onlangs een bazar georgani seerd. De opbrengst van deze bazar is bestemd voor de aan schaf van nieuwe vloerbedek king. Door de ouders en een groot aantal gulle gevers was er heel wat materiaal bijeenge bracht. Dit varieerde van kleding, speelgoed, knutselwerk tot taar ten. Dankzij de goede weersom standigheden heeft het aan be langstelling niet ontbroken en werden er goede zaken gedaan. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De bibliotheken in Leusden-Centrum en Leus den-Zuid zullen de komende we ken in verband met de vakanties minder vaak geopend zijn dan normaal. De openingstijden zijn als volgt. Openbare bibliotheek Leusden- Centrum: vanaf zaterdag 24 juli tot en met zaterdag 21 augustus is de bibli otheek alleen geopend op dins dagmiddag en -avond, woens dagochtend en vrijdagmiddag en -avond. Bibliotheek De Boekenmolen Leusden-Zuid: van maandag 19 juli tot maandag 30 augustus alleen geopend op maandag van 14 tot 17 uur en op vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur De bibliotheek in Achterveld blijft op de normale tijden ge opend (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De landbouwtrek ker van G.V. uit Leusden raakte afgelopen vrijdag total loss toen die op de spoorwegovergang in de Lockhorsterweg werd aange reden door een trein van Volks wagenimporteur Pon. De loco motief liep geen schade op. De rijkspolitie kon niet medede len hoe het ongeluk was ontstaan. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Een van de vernielde ontluchtingspijpen, die op hel dak horen Ie slaan. LEUSDEN - De noodlokalen van de lagere school De Heerd aan de Smoussesteeg zijn afge lopen vrijdag getroffen door bin nenstromend regenwater. Door de kracht van het water bezweek een gedeelte van het plafond en kwam het bijgebouw van De Heerd blank te staan. Onderzoek heeft uitgewezen dat op het dak van de school alle ontluchtings pijpen waren afgebroken en er voetstappen in de dakbedekking stonden. Daardoor is het water tijdens een stortbui vrijdag naar binnen kunnen stromen De schade wordt geschat op circa vijfduizend gulden. Dat bedrag kan hoger worden wanneer blijkt dat het dak door de eerdere aan- Door de kracht van hel binnengestroomde regenwater was een gedeelte van hel plafond bezweken. wezigheid erop van de onbexen- de vandalen ernstiger is bescha digd. In 1981 werd aan de openbare scholen In Leusden voor bijna 17.000 gulden vernield. Met het vervangen van stuk gegooide ra men was al een bedrag van vijf duizend gulden gemoeid. ACHTERVELD Woensdag avond, tijdens de braderie zal er in Achterveld een oud ambacht in ere worden hersteld. Dit is het boomzagen zoals dit vroeger ge beurde. Zo'n 12-tal koppels heb ben zich aangemeld om te gaan strijden om 12 beschikbare finale plaatsen. De finale zal plaatsvin den tijdens de feestweek Achter veld 600. Leuk voor de organisa tie is wel dat er zich ook twee gemengde koppels hebben aan gemeld, waarmee men toch weer ziet dat houtzagen niet alleen mannenwerk is. Prijzen zijn er ook a s. woens dag te verdienen. Er is een prijs voor het winnende team, doch ook een prijs voor het origineelst verklede koppel. Voordat het zagen begint, zal er geloot worden voor de volgorde van zagen Dit zal plaats vinden om 19.30 uur in ..Buitenlust" in - Zo gaat het ook woensdagavond gebeuren LEUSDEN - De groepscom mandant van de rijkspolitie Leusden, adjudant R. van Doorn, heeft gistermiddag op de Ba- voortseweg met zijn auto een meisje op de flets geschept. Het kind, dat in Leusden logeerde, liep een gebroken been op. Van de dienstauto van de groeps commandant werd de voorruit verbrijzeld. Volgens de verklaring van de ad judant stak het meisje, dat met twee anderen fietste, plotseling voor het zwembad de Bavoortse- weg over. Het kind belandde op de i motorkap van de auto en sloeg ver volgens tegen de voorruit. het buurtschap Oud Gelders Achterveld. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats in de Hessenkar van Cees van de Breemer in het buurt schap De Hessen. Wie alsnog aan de boomzaag- wedstrijd wil meedoen kan zich opgeven tot dinsdagavond, van avond dus, bij Nol Wessels, Van Oldenbarneveltstraat 8, tel. 1221. De minimum leeftijd voor deel name is 18 jaar.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1