SB Utrechtse gemeenten krijgen bijna wee miljoen gulden terug van AVR Verlengde Groene Zoom Jeze week in gebruik SBi Parkeerverbod op Clarenburg Tracé verlegd gedeelte Burg. Van der Postlaan BDU Ingeveer f 40.000,- voor Leusden Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? -- DONDERDAG 22 JULI 1982 - 14e JAARGANG NO. 25 Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. an één onzer verslaggevers) UTRECHT/LEUSDEN - Een veertigtal Utrechtse gemeen- n, waaronder Leusden, krijgt van de N.V. Afvalverwerking jnmond (AVR) een bedrag van in totaal bijna twee miljoen ilden terug. Het gaat om de teruggave van te veel betaalde rieven voor de verwerking van huisvuil over het jaar 1981. >or Leusden zal het terug te ontvangen bedrag ongeveer ertigdulzend gulden bedragen. Gistermorgen (woensdag) heeft i president-commissaris van de VR. de heer Joh. de Jong, een teque ter waarde van 1.970.776,72 overhandigd aan 3 Utrechtse gedeputeerde voor lilieuzaken, ir G. C. van Wijnber- sn. Dat gebeurde op het Utrecht- 9 industrieterrein Lageweide, aar één van de overlaadstations in de AVR in deze provincie ge- jstigd is. In totaal betaalt de AVR een be- •ag van 4,6 miljoen gulden over 581 terug aan de overheden, die dat jaarvuil hebben geleverd aan at verwerkingsbedrijf. Dat bedrag jrmde het positief saldo over het ar 1981 van de exploitatie van de roosterovens voor de verwerking van huishoudelijk afval van de AVR. De leveranciers betaalden voor de verwerking van het huisvuil een basistarief van 55 - per ton geleverd huisvuil. Over het aantal geleverde tonnen zullen zij nu een restitutgie ontvangen van bijna acht gulden per ton. Een dergelijke afrekening van een positief saldo van dit non-profit bedrijf werd in 1980 overeengekomen, toen de daarvoor met grote verliezen kam pende AVR financieel werd gesa neerd In 1981 bedroeg het totaal af- valaanbod bij de AVR bijna 797.000 ton, wat resulteerde in een omzet van 92,8 miljoen. De daar - Joh de Jong. president-commissaris van de A VR. overhandigt de Utrechtse milieu-gedeputeerde ir. G C. van Wijnbergen een cheque van bijna twee miljoen gulden tegenover staande bedrijfskosten bedroegen 88,1 miljoen. Een be langrijke bijdrage aan het resultaat werd geleverd door de energie-op brengsten. De bij de AVR vrijko mende energie wordt namelijk be nut voor de opwekking van electri- citeit en de produktie van gedestil leerd water. Deze aktiviteit droeg in 1981 voor ruim 33,- miljoen bij in de omzet De direktie van de AVR verwacht voor het thans lopende boekjaar een bestendiging van de gang van zaken in 1981 Ondertus sen is het basistarief voor 1983 we derom vastgesteld op f 55,- per ton, waarmee dat tarief voor het vierde achtereenvolgende jaar on gewijzigd blijft. Naar verwachting zal de resti tutie voor de gemeente Leusden een bedrag van 41.875,- om vatten. Leusden bood in 1981 na melijk 5274 ton huisvuil ter ver werking aan de AVR aan. Dat cij fer kan vermenigvuldigd worden met het te restitueren bedrag van 7,94 per ton. In Leusden doet zich echter de bijzonderheid voor, dat het huisvuil niet recht streeks aan de AVR werd aange boden in het overlaadstation In Lageweide. Vorig jaar werd het huisvuil vanuit Leusden overge bracht naar een overlaadstation in Veenendaal van waaruit het vuil met tussenkomst van de ge meente Veenendaal werd over gebracht naar Lageweide. Deze „omweg'1 leidde tot een enigs zins gecompliceerder tarief-sa- menstelling, waardoor op dit momenteel nog niet geheel dui delijk is of de restitutie aan Leus den inderdaad iets meer dan f 40.000,- zal bedragen. Overi gens bedroegen de totale kosten van ophalen, afvoeren en ver werken van huisvuil in Leusden vorig jaar bijna één miljoen gul den. Bouwstroom in Leusden ligt stil3 Vrouw in haar beroep5 Tour de Junior6/7 Loep op Leusden9 DOKTERSDIENST Tel.: 945735 - ■-?: --1V> - - V (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voor het begin van de bouwvakvakantie, ko mend weekeinde, wordt het verlengde gedeelte van de Groene Zoom opengesteld voor alle verkeer. Gelijkertijd verliest de Bavoortseweg zijn functie als doorgaande weg. De Groene Zoom zal na vrij dag één rechte verbinding vormen tussen de Randweg en de Zuiderinslag. Afgelo pen dagen is er met man en macht gewerkt om voor de bouwvak met de werkzaam heden klaar te komen. De fiets én voetgangers tunnel onder de Groene Zoom, tegenover de ingang van het Burgemeester Bui- ningsportpark, is stilletjes aan in gebruik genomen. De ze tunnel, met de naam De Duiker, is aangelegd om de voetgangers en fietsers een veilige toegang te verschaf fen tot het sportpark. De on derdoorgang kost circa 800.000 gulden. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden i uw i Verschijnt dinsdag sn donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN-Burgemeester en wethouders van Leusden hebben besloten op de weg Clarenburg In de nieuwe wijk Zwanenburg aan belde kanten een parkeerverbod in te stellen. Dit gebeurt op verzoek van de Veluwse Autobus Dienst (VAD) die Clarenburg heeftopgenomen in de hoofdbusroute voorde wijken Zwanenburg. Munnikhove, Bosveld en Langenbeek Omdat de weg daarom belangrijk is geworden voor het openbaar vervoer, mag het geen hinder ondervinden van geparkeerde auto's op Clarenburg. Volgens B. en W. zijn in de aanliggende wijken voldoende parkeerplaatsen. De werkgroep Verkeersaangelegenheden heeft het college positie! geadviseerd over het instellen van het tweezijdig parkeerverbod op Clarenburg. Dit stuk Burgemeester Van der Postlaan voorheen Centrumweg) zal verdwijnen en gedeeltelijk plaatsmaken voor een speelplaats voor de Kinderlandschool (rechts, in aanbouw). Leusden - Als alles meezit kan voor het eind van het jaar het nieuwe, verlegde gedeelte van de Burgemeester Van der Postlaan (de vroegere Centrumweg) In gebruik worden genomen. Momenteel wordt gewerkt aan het uitzetten van het tracé van het In zuidelijke richting verlegde stuk weg. De Burgemeester Van der Postlaan zal In de toekomst vanaf de Groene Zoom achter de nieuwe Kinderland- school en de woningen aan Hoefijzer en Stijgbeugel gaan lopen en vla een kruising met de Hamersveld- seweg aansluiten op het bestaande gedeelte van deze weg. Het huidige stuk Burgemeester Van der Postlaan dat vervangen wordt, zal worden opgebroken. Een gedeelte daarvan zal veranderen In een speelplaats voor de nieuwe Kinderlandschool. De kinderen van deze kleuter- en lagere school zullen tot het gereedkomen van de Burgemeester Van der Postlaan gebruik moeten maken van een provisorische speelplaats waar ze kunnen „luchten", zoals wethouder Jan Wagenaar dat eens in zijn onschuld heeft gezegd. Hel tracé van het vertegdq gedeelte van de Burgemeester Van der Postfban is reeds uitgegraven. De eendjes op de voorgrond profiteren ervan

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1