J=t Braderie trok veel bezoekers uit de regio Acht koppels naar finale boomzagen Touwtrekkers behaalden nat pakandberg Ook voorronde „sterkste man" gehouden leusder ki INGEZONDEN Petitie Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. TROUWKAARTEN DINSDAG 27 JULI 1982 Achtervelds nieuws DAG 27 JULI ACHTERVELD Tijdens de tourweek werd ook weer de in middels traditie geworden bra derie gehouden. Een groot aan tal stands vulde de Hessenweg gelegen tussen de Jan van Arkel- weg en de Pater Stormstraat. Al direct na afloop van de wieler wedstrijden heerste er een gezel lige sfeer. Er was voor elk wat 1 wils. De Singels waren present met een paard en een pony waar op ritjes gemaakt konden wor den. Tevens was er een stand waar er enveloppen getrokken konden worden. Trok men een enveloppe waar een bepaald be drag op stond genoteerd en er was geen dubbel nummer bij, dat moest men het bedrag dat geno teerd stond betalen. Had men een dubbel nummer dan dong men echter mee naar een van de drie prijzen. Na afloop bleken de prijswinnaars te zijn: 1 e prijs A.R. v.d. Berg, Langesteeg 2a, Leus den, 2e prijs Marco de Vette, Stoutenbrugerweg, Terschuur en 3e prijs Angele van Eijdt. De prijzen kunnen worden afge haald bij Ton van Esveld, Jan van Arkelweg 36 Achterveld. De tourwinkel was present met een groot aantal souveniers van de Tour de Junior. Bij de Rabo bank kon worden geraden hoe groot het bedrag was dat aan stuivers in een pot aanwezig was Ook kon men hier invullen bij welke landen de uitgestalde vlaggen hoorden. De prijswin naars worden later bekend ge maakt. De Weikoop winkel had een groot aantal materialen uit gestald. Hier kon men raden hoe zwaar de beide standbeheerders wegen. K AVI A-RACEBAAN Bij de stand van Stichting Ach terveld 600 kom men een groot aantal souveniers kopen met be trekking op Achterveld 600. Ook was hier een nieuw boek te koop over Achterveld samengesteld door J.M. Schouten en Jan Je- hee. Bovendien had men hier een Kavia-racebaan. Dit ging op de zelfde manier als bij de weekent kwis Het feestcomité dat deze braderie organiseerd had be heerde het rad van avontuur, de oliebollenkraam, de ballengooi- tent en het pijltjes gooien. Bij het pijltjes gooien waren drie prijzen beschikbaar voor het hoogst aantal punten dat werd gegooid. De prijswinnaars zijn: 1e. Bart Tolboom met 68 punten, 2e Her- ma van Harten met 61 punten en 3e. Gerard van Esveld met 58 punten. De schietvereniging Ons Genoegen was ook weer present en hier werd heel wat afgescho ten De muziekvereniging D.W.S. stond er met een rommelmarkt van kleine goederen. Er werden goede zaken gedaan en na af loop van de braderie bleek alles weg te zijn. Twee stands waren er met bijouterieën en mooie voor werpen van brooddeeg. Firma Van Daatselaar was present met het nieuwste op het gebied van electrische apparatuur e.d. MASTKLIMMEN Natuurlijk ontbrak de K.P.J. niet. Hier kon men mastklimmen en een prijsje uit de top van de mast halen, ook kon men probe ren te raden hoeveel kuikens er in de glazen bak aanwezig wa ren. Men moest alleen maar op geven hoeveel hennen en hoe veel hanen er waren. Het juiste aantal werd niet geraden De drie beschikbaar gestelde prijzen gingen naar de personen die het dichtst bij het aantal waren. Dit waren. 1e prijs Wiliam Kok, 2e prijs André Steenbeek en 3e prijs Wout van Zandbrink. De kraam met de alternatieve kleding uit diverse landen deed ook goede zaken. Honger behoefde men ook niet te lijden Er was op dat gebied ook van alles te koop Jan van Dijk met zijn fruit, Muis de Visboer en de beide bakkers met veel lekkernijen uit eigen bakke rij Ook kon men glazen kopen waarin men een naam kon laten graveren. Schoenhandel Wester- laak was ook aanwezig. De Zon nebloem stond weer op het oude vertrouwde plekje. Hier kon men de namen van twee poppen ra den. De namen waren Kees en Marian. De naam Kees werd drie maal geraden. Na loting bleek dat de familie Muis uit Spaken burg de winnaar van de pop werd. De naam Marian werd niet geraden De pop werd nu verloot onder alle deelnemers die gera den hadden. De gelukkige win naar was de familie Blom uit de Van Oldenbarneveltstraat 54. BIERTENT Textielhuis Wijntjes ontbrak ook nu weer niet. Oude en antie ke goederen waren volop uitge stald. Voor men bij de biertent van de Carnavalsvereniging kwam passeerde men eerst nog de stand van de firma van Bek- kum waar ook heel wat goederen op huishoudelijk gebied aanwe zig waren. Bij de biertent van de Carnavalsvereniging kon men zijn dorst lessen en ook gelijk een nummer invullen voor een aantal prijzen die beschikbaar waren Na afloop werd de verlo ting gehouden waarbij de porta ble televisie naar Jan Tijmensen uit de Pater Stormstraat ging De gereedschapskist was voor Van der Haar uit Amersfoort, de bar- bequepennen waren voor me vrouw Wap uit Amersfoort, de puzzel ging naar mevrouw Veen uit de Walter van Amersfoort- straat, een stallantaarn was voor Th van Dijk, nog een puzzel was voor Rob Boersema en de bui tenthermometer ging naar Cor de Vette. Als laatste kwam men dan bij de stand van boekhandel Vos, 't Hoekje. Behalve boeken kon men hier ook het nieuwste op het gebied van speelgoed e.d. aan treffen. Al met al werd het een zeer geslaagd festijn. Tot ver uit de omgeving waren bezoekers op de braderie aanwezig. Om 23.00 uur begon men weer af te breken en op te ruimen. Wel een heel werk, doch iedereen hielp mee en een uur later was het niet meer te zien dat er een braderie geweest was. Zelfs de straten en trottoirs waren geheel schoon. ACHTERVELD Woensdag avond tijdens de braderie von den de voorronden plaats van de wedstrijden wie de sterkste man van Achterveld zal worden en van het boomzagen. De wedstrij den, onder supervisie van de af deling sport en spel Achterveld 600 werden gehouden op het Coöperatieplein en ter hoogte van hotel De Roskam. Voor het boomzagen hadden zich 16 koppels aangemeld. In de uitspanning Buitenlust werd eerst de loting gehouden. Na zich eerst op kosten van de orga nisatie met een pint moed te hebben ingedronken begon men aan de wedstrijd. Aangemoedigd door een zeer groot aantal belangstellenden gingen de eersten van start. Het ACHTERVELD - Vanwege het feit dat dit jaar voor de 25ste maal de Tour de Junior plaats vond, werd door het feest comité een touwtrekwedstrijd georgani seerd. Dit evenement vond plaats over de vijver aan de Pater storm straat. De deelnemende ploegen moesten bestaan uit zes trekkers en een coach. Hoewel de opgave voor deelname in het begin niet zo vlot verliep bleken er bij de start 13 herenploegen te zijn in geschreven en 5 dames ploegen. De damesploegen werden in een aparte poule ingedeeld. Aange moedigd door een groot aantal supporters gingen de trekkers van start. De verliezer kon er wel verze kerd van zijn dat de hele ploeg in de vijver belandde. Dit tot grote hilariteit van de aanwezigen. Er waren ploegen bij waar aan weerszijden heel wat kilo's aan het touw stonden te trekken. Het werd een evenement waarbij heel wat afgelachen werd het geen sommige ploegen noodlot tig werd. Door het lachen waren zij niet meer in staat om te trek ken en gingen zo de vijver in. Nadat alle ploegen zowel van de dames als van de heren hun wedstrijd hadden gedaan volgde de finale Deze ging tussen twee damesploegen en twee heren- ploegen. Bij de dames werd de ploeg van de bedriegertjes onder leiding van Marion van Ruiten beek winnaar. Een geweldig ap plaus en een leuke prijs mochten zij in ontvangst nemen. De finale bij de heren ging tussen de Car navalsvereniging en de Sportstu dio. Bij het begin gaven de heren elkaar niets toe. Men zag het touw nauwelijks heen en weer gaan. Het was uiteindelijk de sportstudio onder leiding van Gerard van Hamersveld die be weging in de zaak kreeg. Zij wer den dan ook winnaar. Zowel de winnaars als de ver liezers namen daarna een duik in het water waar zij elkaar felici teerden. Ook zij kregen een da verend applaus van de omstan ders en de winnaars een leuke prijs van de organisatie. ging er om wie met de trekzaag in de kortste tijd een schijf van een zeer dikke boom had afgezaagd. Het koste bij veel van de deelne mers wel wat zweetdruppels voor men door de boomstam heen was. Om 20.00 uur was men van start gegaan en om 21 45 uur was het laatste koppel klaar. Van de 16 deelnemende koppels gaan er acht over naar de finale die tij dens de feestweek Achterveld 600 wordt gehouden Na enig rekenwerk bleek dat de winnaars waren: 1Jan Smal - Theo Blom, 2. Wim en Hans de Vette; 3. Bert de Vette - Wim van den Hengel; 4 Wim v.d Tweel - Jan Burgwal; 5 Jo- han Hak - Peter Smink; 6. Carly Make - Jan Bontje; 7. Wim Hout veen - Hans v.d. Goes en 8. Wim Schimmel - Anton Steenbeek. Voor de winnaars van deze avond was er een grote gelderse worst beschikbaar gesteld Ook was er een prijs voor het origi neelst geklede koppel Tijdens een gezellig samenzijn in de her berg De Hessenkar werden de worsten aan de winnaars uitge reikt. Het origineelst geklede koppel was Wim Houtveen Hans van der Goes Zij kregen een grote leverworst als prijs STERKSTE MAN Gelijktijdig vonden ook de voorronden plaats voor de sterk ste man van Achterveld. Bij deze wedstrijden was de leiding in handen van Lou van Hamersveld van Sport Studio Achterveld Voor dit evenement hadden zich 26 deelnemers opgegeven. De onderdelen bestonden uit bak stenen tillen, boomstam tillen en vrachtwagen-race. ook voor dit evenement bestond een grote belangstelling. De zes best ge plaatsten nemen deel aan de fi nale die ook zal worden gehou den tijdens de feestweek Achter veld 600. Het leek wel eenvoudig doch bij deelname bleek het ze ker niet mee te vallen. Het aantal bakstenen dat getild werd be droeg 21 Het totaal gewicht van de getilde boomstam behaalde de 100 Door omstandigheden bleek dat bij de vrachtwagenrace Ries Haselaar was benadeeld en hierdoor niet werd geplaatst. De ze fout is echter hersteld waar door hij ook kan deelnemen aan de finale. De finale-deelnemers zijn Gerard van Hamersveld met 59 punten, Daan van der Kooy met 56 punten Sjonny van Rui tenbeek met 49 punten, Wim No- ach met 48 punten, Piet Bosman met 48 punten, 6 Rijk Rijnders 47 punten en Ries Hazelaar. BURGERLIJKE STAND Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 8 juli tot en met 21 juli zijn: GEBOREN: 12 juli 1982 Florentine Dirkje Josephine, d.v G.J. Haverkamp en E.M. Wesse 13 juli 1982 Diane Rebecca, d.v. J W Lam en Ch.H de Jager 14 juli 1982 Tom. z.v. H. Meer beek en G. de Jager; Brend, z.v. H. Meerbeek en G de Jager 15 juli 1982 David, z.v. E.H. Ver hagen en C J. Kroes: Hilde, d v. G F Bloemink en J. Lit 17 juli 1982 Janneke, d.v. J. Bos en E. Donkersteeg 19 juli 1982 Iris AdrianaPhilome- na, d v. H J A M Aben en D C.W de Ridder GEHUWD: 9 juli 1982 H. Barten en A.W. Meinen 14 juli 1982 H van der Ziel en J.H Mol 15 juli 1982 R.G. Vreekamp en M. van Ginkel; M H Lindeman en S G.J.M Casander 19 juli 1982 B.J. van den Lage- maat en E H. Vogelaar OVERLIJDEN: 2 juli 1982 F. Broens, oud 82 jaar 3 juli 1982 H. van der Hoef, oud 82 jaar 9 juli 1982 G. Janssen, geh. gew. met J. Kerkhof, oud 91 |aar 15 juli 1982 J.J. Comans. oud 60 jaar In de Leusder Krant van dinsdag stond als voorpagina-nieuws dat de gemeenteraad de kernwapen petitie van het Vredesplatform Leusden voor kennisgeving heeft aangenomen. Het betekent dat de raad het ver zoek vanuit de Leusdense bevol king om het grondgebied van de gemeente tot kernwapenvrije zóne te verklaren naast zich neer heeft gelegd. Het houdt ook in dat de gemeenteraau niet wenste uit te spreken dat hij partikuliere initiatie ven ten aanzien van vredesvoor- lichting, vredesonderwijs e.d. wil ondersteunen. De raad verzuimde bij de bespreking van de petitie op de materie van de kernbewapening zelf in te gaan. De gemeenteraad volgde dus niet het goede voorbeeld dat de ge meenteraad van Den Haag een week eerder had gegeven door plaatsing op - en vervoer over Haags grondgebied van kernwa pens af te wijzen. De opstelling van onze Leusdense raad, zoals die op 15 juli 1982 in de besprekingen en in de besluitvorming tot uitdrukking kwam valt zeer te betreuren. Met iRSFOORT - „Sand- jpograaf als museum- leet de tentoonstelling ftdri Colpaart en Paul Jians hebben ingericht "onnehof. Om de man te ie op 24 oktober 1897 —irsfoort werd geboren: Iheer Willem Jacob Henri ln8 Sandberg. Die inter ne bekendheid ver iet zijn typografische jeale werkzaamheden, itoonstelling is de ge- jmer te bezichtigen tot zondag 19 september. ispekten, dat van de ontwer- it van de museumman, komen (toonstelling tot hun volle recht Colpaart, die sinds zijn stu- in groot bewonderaar is var ging een jongensdroom ir toen hij de gemeente Amers De Zonnehof-direktie bereic het oeuvre van Sandberg ir ere beeldtentoonstelling aar |ek te tonen. Zoals duidelijk ui instelling in de Zonnehof blijk irg de man, die zelf publiek kunstenaar op ongedwongei in wilde brengen, Die het mu m wilde breken, en iedereen i wilde brengen met die uitge reld van gedachten en gevoe ir in deze eigengereide tijd mt Sandberg beperkte zich al |man niet tot beeldhouw- e ferk. Hij haalde allerlei kuns leeldende disciplines naar bii jjj&vilde iedereen er bij betrekkei iniseerde voordrachten, mi iserten. Zorgde voor een intei ier wisselend tentoonstelling Gaf filmvoorstellinge iet Nederlandse Filmmuseu ~^üe muren van he' Stedelijk M Bracht een verzameling mode ist bijeen, die klonk als een klc 'oor edukatieve en informati jteiten. Haalde schoolkinderi iseum, liet ze met kunstenaa (iet ze er zelf met verf expe Richtte studie- en leeszali tedelijk Museum in, STVERNIEUWERS (erg maakte van het Amst itedelijk Museum een interr instcentrum. Hij voelde feillc ;e jonge kunstenaars het in adden. En die kunst-, tijd- •nieuwers gaf hij de kans zicf (elijk Museum te manifesten [oonstelling in De Zonnel geen geheim van, dat de si e kunstenaars en de leden terdamse gemeenteraad h dak afnamen. Sandberg w onder kritiek. Bij vele gt in werd geprobeerd hem openlijk of versluierd M •g zette met onverminde lijn aktiviteiten voort. Zijn v allure hadden hem geleeri Steun in de rug werd Ihouden door de Amsterdai Ier van Kunstzaken, mr. A i, die Sandberg onvoorwaa en steunen. Onvergetelijk j de nog traditionele na-twet jse tijd de spektakels. Van Li irdragen van het gedicht larbij de dichter simpelweg Iter over zijn hoofd uitgoot lichten, waarin zo veel sc rden werden uitgestoten, d; ihtskunstenaar Croiset me hun zorg en ongerustheid ovi kernbewapening lijken meer 3000 Leusdenaren bij hun gemeenteraad niet terecht te nen. Toch kunnen we niet pakken gaan neerzitten Tegi 3274 mede-ondertekenaars onze petitie zeggen we als Vri platform: we geven de moed ni( en zullen blijven zoeken naarj gelijkheden om binnen de U dense gemeenschap onze vr< en zorgen over vrede, veiligheL— (kern)bewapening aan de ordlniel d00r de keel konden kn stellen. We moeten de toek(Be eetlust verging door de r onder ogen zien! Namens het Vredesplatform Li den. H. Wesseling, Korenschoi ,en opgeheven hoofd demon ~:aal van het Stedelijk Mus 'an Luceberts kroning tot k iters, waarbij het zelfs tot leen kwam. fas de tijd, waarin de amb' |het Amsterdamse stadhui: Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen.| Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van hej heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17,00 uur. Desgewenst kunt| u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. Iing „Vragende kinderen' ippel in hun kantine ha( Helse polemieken braken los, Het onding moest wi hilderd. Werd tenslotte Jig overdekt. Als pleister c Ie mocht Karei Appel va ilingscommissie, wa irg lid was, de kleine kol Stedelijk beschilderen. museum krijgt en groeft k- defaunay

Leusder Krant | 1982 | | pagina 6