,Roar", dolle beestenboel b lekkere familiefilm Dolle pret in ,,'n Soepzootje" k non Is EEUWEN, TIJGERS, PANTERS A day at the races' lis de Funès en het glaasje teveel Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. TROUWKAARTEN DONDERDAG 29 JULI 1982 kijk op de film bovenstaande zit er niet in Het is der halve een aaneenschakeling geworden van de meest groteske en zotte scènes met de grote katten, die uitgelaten aan het „spelen" slaan met die domme Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. 1 *m*- C^boekhwgB j Zwarteweg^Sa. telefoon Een tijger op de tank Scène uitRoar' met Noel Marshall (in auto) en Kyalo Motivo. Ook grote katten zijn nieuwsgierig. Afwassen doe je dus met de ramen gesloten. Vergeet je dat, dan. Scène uit „Roar" met Tippi Hedren De totale indruk van „Roar" is een complete chaos. Er wordt voortdurend gesold, gedold en gerend. Cameraman Jan de Bont kan wat dat betrSft erg te vreden terugzien op deze produktie, want het hele gezin zal zich kostelijk kunnen vermaken bij het kijken naar „Roar" Wie zelf poezen heeft ontdekt bovendien talrijke zaken, die helemaal niet onbekend zullen zijn, want leeu wen, tijgers en panters zijn per slot van rekening uit de kluiten gewassen jx>e- zen, nietwaar? De Bont heeft het came rawerk in deze opvallende filmproduktie naar hij zegt met erg veel plezier ge daan, ook al zou hij er niet aan denken het nog eens een keer over te doen. Want wat er ook allemaal onduidelijk is, één ding is zeker ondanks een keurig scenario waren het de Big Cats die de dienst uitmaakten. Er werd gedraald wanneer zij dat wilden En dat vereiste enorm veel improvisatie talent, waarbij snel reageren belangrijker was dan het maken van een „mooi" plaatje. Die mooie plaatjes zijn er desondanks toch wel gekomen want de grote katten zijn uitermate fotogeniek en met name de kinderen zullen zich al gauw gewonnen geven bij de aanblik van zoveel fraais. Vanuit de behaaglijke en veilige bio scoopstoel zijn zelfs leeuwen, tijgers en panters op deze manier erg schattig „Roar" Is een opmerkelijke film voor jong en oud. Gemaakt met dui delijk plezier. Plezier, dat overkomt op de toeschouwer en daar gaat het uiteindelijk om. V. Die ervaringen met „big cats" vor men de basis van de film „Roar", waar in eveneens sprake is van een verwaar loosd huis vol leeuwen, tijgers en pan ters. Het draait om Hank (Noel Marshall), een Amerikaanse onderzoeker, die al drie jaar in Afrika leeft temidden van leeuwen, tijgers en andere katachtige roofdieren uit het oerwoud. Omdat zijn vrouw Madeline na drie jaar met haar drie kinderen in het verre Californie het wel voor gezien houdt en wel eens wil weten wat haar man in Afrika nou be weegt om zich zo af te zonderen, besluit ze naar Afrika te vertrekken om met haar kinderen te proberen weer samen met Hank verder te leven Een laatste po ging om een echtscheiding te voorko men Hank is verrukt van het idee, dat hij met z'n gezin wordt verenigd en hij geniet al bij het vooruitzicht, dat ook zijn vrouw en kinderen blij zullen zijn met die Rondom je die grote katten. Waar moet je dan heen Roeien met de riemen die je (nog) hebt. Scène uit: „Roar". DE AMERSFOORTSE EN FLEHITE Vorige week kreeg de dlrekteur van Flehlte officieel een exemplaar van het Jaarverslag 1981 van de Amers- foortse Verzekeringen aangeboden. Want wat was het geval? In dit jaarverslag wordt namelijk zeer uit voerig aandacht besteed aan de ge schiedenis van Amersfoort aan de hand van allerlei voorwerpen uit het museum. Een prachtige propaganda voor stad en museum. Bij die gelegenheid overhandigde dl rekteur Chr. Karelse van de Amers- foortse ook een cheque van ƒ2500,- voor het Restauratiefonds Flehlte als dank voor de hulp van het museum bij de totstandkoming van het jaarverslag. Ook een zeer welkome bijdrage, juist nu de derde en laatste restauratiefase op het punt van be ginnen staat. HULPGROEP VERMEERKWARTIER De Hulpgroep Vermeerkwartier zal In verband met de vakanties van maandag 2 augustus tot maandag 30 augustus niet bereikbaar en be schikbaar zijn. Voor eventuele hulp vragen kunt u In die periode een be roep doen op de Hulpdienst Amers foort, Groenmarkt 18, telefoon 13000. Vanaf 30 augustus zullen de vrijwilligers weer op het (telefoni sche) spreekuur In De Vriendenkring van 9.30 tot 11.30 uur aanwezig zijn. Telefoon 31083. FAREL COLLEGE VIERT 10-JARIG BE STAAN In september 1982 bestaat het Fa- rel College In Amersfoort tien jaar. Aan dit tweede lustrum zal op groot scheepse wijze aandacht worden ge schonken. Er wordt daarbij zowel ge dacht aan het organiseren van spor tieve en culturele activiteiten als aan het inzamelen van gelden voor enke le zorgvuldig uitgekozen goede doe len. Verschillende van de te organise ren activiteiten zijn speciaal be stemd voor oud-leerlingen en oud leraren. Degenen die In het verleden het Farel College bevolkten, wordt verzocht bij hun planning er reke ning mee te houden dat er op zater dag 25 september op het Farel Colle ge juist voor hen iets georganiseerd gaat worden. Nadere berichten over de festivi teiten zullen begin september in de plaatselijke pers bekend worden ge maakt. Voor de tijdens de lustrum viering op te voeren toneelstukken Is nog veel kleding nodig. Wie voor dit doel (tijdelijk of definitief) kleding wil afstaan, kan hierover contact met school opnemen, tel. 033-750354. In principe zijn alle soorten kleding bruikbaar. Voor afhalen en terugbe zorgen wordt gezorgd. ZEEPKISTENRACE TIJDENS KEISTADFEESTEN Op zaterdag 11 september zal In het kader van de Kelstadfeesten 1982 op een circuit in de Rubens straat een zeepkistenrace worden gehouden. De ^anvang is gesteld op 10.00 uur. Deelne mers dienen zich per koppel op te geven (een In de zeepkist en een er achter als duwer) en moeten be schikken over een zelfgebouwde kar/zeepkist. De enige els, die ge steld wordt aan de zeepkist is, dat de wielen niet groter mogen zijn dan wielen die normaal gebruikt worden voor autosteps en kinderwagens. Aan deelname zijn geen kosten ver bonden. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Cees van Duyn, Stouten- burgerlaan 48, 3871 JB Hoevelaken, tel. 03495-34056. De uit 1937 daterende film „A day at the races" was de eerste film van de Marx Brothers die door MGM werd uitgebracht onder leiding van de pro ducent Irving Thalberg, die de film geschiedenis zou Ingaan als een echte filmreus, door Scott Fitzgerald beschreven In zijn roman „The last tycoon". Thalberg was niet zo tevreden over de eerdere films van de Marx Brothers en besloot om een andere aanpak te kiezen. Thalberg was van mening, dat het verhaal wat minder verward moest zijn en dat de toeschouwers zeker in de gelegenheid moesten worden gesteld om bij te komen. Hij voegde dus rustige gedeelten toe aan de zoals gebruikelijk nogal enerverende scènes die de Marx Brothers al improviserend tot stand brachten. „A day at the races" is een film, die zich afspeelt rond paarden. Groucho is paardendokter aan het hoofd van een kwijnend sanatorium. Harpo en Grou cho helpen de boeven pakken en Mar garet Dumont krijgt de klappen (en een prijs voor haar rol van de Screen Actors Guild, 1937). En voor de liefhebbers, er is al weer een nieuw Funès-film im de maak, geti teld „Le Gendarme et les Gendarmet- tes" waarmee de Franse komiek, sa men met regisseur Jean Girault, terug keert naar zijn grootste sukses de gen darme Naar verwachtig gaat deze vol gend jaar in première. fiit: ,,'n Soepzootje", met Louis de Funès en Jacques Villeret. USA. 1901 Regie Noel Hproduktie: Noel Marshall en ^pen Scenario: Noel Marshall; r. Jan de Bont, montage. Jerry ill Jan de Bont; muziek. Teren- linogue en Roger Hawk (met het heme van Dominic Frontière). >el Marshall, Tippi Hedren, John illAJerry Marshall, Noel Marshall, riffith, Kyalo Mativo, Frank a Miller e.a Lengte. 101 mi nuten. genre: wilde dierenfilm; ALLE leeftijden Theater. Euro. Op een paar uitzonderingen na is „Roar" gemaakt door de familie Marshall. Noel Is de producer en re gisseur, de montage Is deels in han den van Jerry Marshall en de hoofd rollen worden gespeeld door Tlppl Hedren (de echtgenote van Noel), John en Jerry Marshall (de zoons) en dochter Melanle Griffith. Belangrijke uitzondering is Jan de Bont, de Ne derlandse cineast en cameraman (echtgenoot van Monique van der Ven), die naast het turbulente came rawerk ook een deel van de montage voor zijn rekening nam. De familie Marshall is stapelgek op leeuwen. Dat begon eigenlijk zo'n twaalf jaar geleden, toen Tippi op loka- tie was in Afrika, waar haar man aan het pro filmen was. Daar ontdekten ze ergens in de wildernis een sterk verwaarloosd huis, dat door leeuwen was bezet. Tippi Hedren: „We waren verrukt over de wij ze, waarop deze grote katten in dat huis leefden En ze waren zo grappig, dat we opdat moment een idee kregen voor een film." In Californie begonnen ze via dierentuinen, circussen en dergelijke, leeuwen, tijgers en andere grote „kat ten" op te kopen, die ze los lieten lopen op het enorme terrein bij hun landhuis, angzaam maar zeker leerde het gezin Noel, Tippi en de kinderen Melanie, John en Jerry hoe ze om moesten gaan met de dieren, zónder gewond te raken. „In het begin wisten we niet precies hoe we met deze grote katten om moesten gaan en we werden stuk voor stuk ge wond. Het was in de meeste gevallen „liefde bij de eerste beet"," aldus Tippi, „en je kunt dan ook zeggen dat we daardoor erg snel hebben geleerd hoe het wèl moest aardige katten. Het loopt echter alle maal even iets anders Terwijl Hank en zijn vriend Mativo naar het vliegveld gaan om het gezin op te halen, zijn Ma deline en de kinderen eerder gearri veerd en hebben besloten op eigen ge legenheid naar het huis in de jungle te vertrekken. Als zij daar aankomen breekt „de hel" los. Niet wetend dat de leeuwen, tijgers en panters tamelijk mak zijn en gewend om in en rond het huis rond te banjeren, veroorzaakt het gezin een ware chaos. Het wordt een dolle beestenboel, letterlijk. Buiten dit hebben jagers het gemunt op de dieren, zodat „Roar" voldoende amusement en spanning te bieden heeft voor een genoeglijke avond of middag. Er gebeurt in „Roar" eigenlijk van al les en ook niets. Veel méér verhaal dan zon, pen wat ongemakkelijke positie voor John Marshall in deze ton met water. iten?pye te kunnen verbergen, krijgt zo'n beest net dorst Scène uit: „Roar". zijn r Ookl; innen! rijst" is ze geen zestig, de leeftijd waarop ze stierf, maar twintig. Dat leidt tot ver warrende ontwikkelingen, die in nog ho- iipe aux choux" ('n Soep- i. Regie: Jean Girault. Produk- irl Brlchettl. Kamera: Domini- Strat. Muziek: Raymon Lefe- !t: Louis de Funès, Jean Car- cques Villeret, Christine De- id, Amersfoort, Euro-Cinema, »m) (door Dick van Rheenen) isoupe aux choux", in Nederland ld ,,'n Soepzootje", nummer 134 lange reeks Luis de Funès-films. t geen einde aan te komen. Ihoeft ook niet, al lijken de Funès- vel een verzadigingsgrens te heb- ereikt. In „L'Avare" (De vrek) werd enigszins duidelijk en ook in ,,'n er9jsdotje" kom je niet los van die ge en HeS me niettemin best vermaakt, Jjlrt akteren, waarvan de kenmer- ^immer zijn geëvenaard, van Louis er mès blijft een lust voor het oog. 90baren' z'Jn onweerstaan- 1 jjTl0k-deFrarise komiek blijft on- leibaar. Het zwakke scenario °/edan maarop de koop toe nemen. a rw de Funès waagt zich in „La aux choux" min of meer weer in een ruimteavontuur. Hij speelt "1 de twee boeren, Glaude Rati- tals oude mannetjes een terug- in leven leiden in de nabijheid jehucht Les Gourdiflots Dean- boer, Francis Chérasse, bijge- d de bochel, wordt gespeeld door Jean Carmet. Ze slijten hun dagen in een vrolijke levensstijl met een zwak voor een goed glas wijn! Van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat en dan mag het niet vreemd klinken dat er wel eens rare dingen kunnen gebeuren. Als de twee oudjes op een mooie zo meravond in de buitenlucht winden la ten, volgt een schrikwekkend onweer. Maar met hun winden lokken ze ook buitenaardse wezens naar zich toe, want als Glaude net in bed ligt, landt een vliegende schotel voor z'n deur. En er stapt zomaar een figuur uit, een rol van Jacgues Villeret, door Glaude Hansworst genaamd De twee kunnen het goed met elkaar vinden, niet in de laatste plaats om de zelfgemaakte koolsoep van Glaude. De Hansworst blijkt van de planeet Oxo te komen, waar iedereen tweehonderd jaar oud wordt Ook zijn vriend de Bochel heeft de vliegende schotel gezien, maar Glaude verzwijgt het voorval en laat hem den ken dat hij te diep in het glaasje heeft gekeken gere sferen belanden als Hansworst voorstelt Glaude en zijn vriend mee te nemen naar Oxo Het verhaal zit vol dwaasheden, maar kent ook melancholieke momen ten, waarop Louis de Funès meer dan eens terugvalt en dan is hij toch weer op z'n best De hoogdravendheid mag er dan een beetje af zijn in de Louis de Funès-film, de bijzondere komische ga ven blijven het aanzien ten volle waard. Hansworst komt regelmatig op be zoek bij Glaude en heeft zich inmiddels de mensentaal eigen gemaakt. Zelfs een goed glas wijn slaat hij niet over. Het avontuur krijgt echter een andere wending als Hansworst de overleden vrouw van Glaude, Francine (een rol van Christine Dejoux) tot leven wekt. Om Glaude een plezier te doen zoge zegd, echter wanneer Francine her-

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7