in het land van Flehite Postduivenvlucht St. Glishain ocht door natuurgebied De Treek FOTO-KOPIE j NODIG? i Leusder Krant Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. TROUWKAARTEN ËKI/I/IEK INKEL Uit in Amersfoort 82/83 verschijnt volgende week! BT I leusaer krant rCUnEftAFPMT MULTO koop je in de Kwiekwinkel plaatselijk nieuws Hotel De Treek. gaat bij dat kruispunt (bij stop lichten) linksaf en op de daar aanwezige paddestoel 21081 staat De Treek 1,8 km. U rijdt dan de Ooievaarshorsterweg op en u gebruikt dezelfde woorden als wij: wat een verademing. De lief lijkheid is weer helemaal terug, links en rechts huizen en boerde rijen uit de tijd dat onze grootou ders nog midden op de weg kon den wandelen. passeert de paddestoel 20795 en 22502 en rijdt feitelijk dwars door De Treek Aan het einde van dit echte fietspad komt u weer in de bewoonde wereld. De huisjes zijn daar evenwel van een zodanige rustieke vrien delijkheid dat u het nostalgische gevoel krijgt na de fietstocht op uw vakantiebestemming te zijn aangekomen. Het is maar fanta sie, maar wat geen fantasie is: u bent op de Doornseweg aange land bij Hotel Waterloo en voor u ligt de fraaie Leusderhei, waar Amersfoort wel een mooie om geving heeft maar waar niemand mag komen. Heel erg eigenlijk. U kunt nu weer terug naar Amers foort en iedereen zal het met ons eens zijn, dat het fietspad langs de Doornseweg van een schitte rende kwaliteit is. De wat snellere fietsers onder ons zullen dat be vestigen. U zult zien dat de weg aanleg bij het kruispunt bij Oud- Leusden al voor een nieuw ge zicht heeft gezorgd. Wij hopen voor u dat u In ieder geval met een blij gezicht weer terugkeert. En bedenk wel, dat een fiets in ai zijn eenvoud toch maar een grandioos vervoermiddel Is. U komt overal, u veroorzaakt geen stank en lawaai en uw buikje wordt niet dikker. KORTE ROUTEBE SCHRIJVING Start einde Keesomstraat parkeer terrein Kamerlingh Onnesstraat - bos Nimmerdor in bij de aandui ding „Valleiroute" in boom en op de grond links paaltje PUEM - bos pad volgen, op volgende kruispunt linksaf op nieuw aangelegd fiets pad. verderop naar links en met een weer naar rechts en via via- dukt over rijksweg A28 naar Para dijsweg - hier rechts Fietspad vol gen tot paddestoel 20741 en rechtsaf (Oud-Leusden 1.4 km) - bij paddestoel 22958 rechtdoor blijven rijden en bij paddestoel 23561 linksaf richting De Treek (2,1 km) - rechtdoor door open hei degebied tot paddestoel 20795 (richting De Treek 1,6 km) - bij ste nen paddestoel 21431 linksaf rich ting De Treek 1,3 km) en verderop bij paddestoel 20739 schuin rechts naar De Treek (1,2 km). Aan het eind van dit pad bij paddestoel 20737 tegenover Huize De Treek rechtsaf over verharde weg - bij kruispunt Heetvelderweg linksaf - bocht door en even verderop links af zandpad op dat-begint achter slagboom met geel bord geen doorgaand verkeer (geldt niet voor Fietsers) - doorrijden tot weg langs riviertje De Grift - linksaf naar punt waar Heillgenbergerbeek De Grift ontmoet - daar rechtsaf de Vieweg op - langs boerderij rechts met twee paarde hoofden aan de weg. Bij kruispunt rijksweg naar Wou denberg richting Amersfoort op fietspad langs de rijksweg langs De Mof - rijden tot kruispunt Leus- den-Z achter de kerk - bij stoplich ten linksaf en bij paddestoel 21081 de Ooievaarshorsterweg op (Treek 1.8 km) en bij kruispunt paddestoel 20738 rechtsaf over verharde weg langs boerderijen - bij paddestoel 20740 linksaf Para- dijsweg op (Oud-Leusden 2.7 km) Daarna bij paddestoel 21696 (cij fer vaag aangegeven) linksaf rich ting 20795 en 22502 tot aan Doornseweg. Daar bij paddestoel 20794 rechtsaf naar kruispunt Al berts Corner. Verloren: Blauw kinderjack, bcuine herenportemonnee; donkerblauwe pa raplu; huissleutel aan bruin labeltje; Ra- bo-bankpasje; rode portemonnee; grij ze legerjas met capuchon; donkerbrui ne portemonnee met 400 gulden; brui ne leren handtas. Weggelopen: Donkerbruin hondje; hondje met riem en adreskokertje; lang harige teckel Rozendaallaan9 Leusden-C. I L-J Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. tekstverwerking Prinses Julianaplein/ Leusderweg, Amersfoort. Telefoon 033 - (6)31824 „nei qeoeuia boekhoü*w_ 16a' 'e|e'°on DAG 3 AUGUSTUS 1982 Het programmaboekje "Uit in Amersfoort 82/83" biedt vrije keuze uit ruim honderd evenementen: one-man-shows, blijspelen, musicals, cabaret, kamermuziek, kindertheater, jazz- en pop, symfonieconcerten, repertoire-toneel, etc.; met name in De Flint, de St.-Aegtenkapel en Flehite. "Uit in Amersfoort 82/83" wordt vanaf 10 augustus huis-aan-huis verspreid in de gemeenten Amersfoort, Hoevelaken en Leusden. Voor andere woonplaatsen sturen wij op verzoek kosteloos het boekje toe: bel even 033 - 751084 óf 033 - 33034. Tot 6 september zijn Bestelbonnen voor een vrije keuze-abonnement uit "Uit in Amersfoort 82/83" welkom bij de Amersfoortse Culturele Raad in De Flint, Postbus 699, 3800 AR Amersfoort. De Griftbeek. LEUSDEN/CENTRUM Op 25 juli was de PV Leusden met 650 duiven in concours bij de wedvlucht vanuit St. Glishain (220 km). De duiven werden om 07.30 uur gelost. Aankomst eer ste duif om 11.20.26 uur en de uitslag was: R. Tijmensen 1-11- 12-23-27-45, P. Buters 2, W. Vrijhoef 3-10-34, C. van Valken- yueu 1-13-^0-03-40-vu, H. Lam- brechts 5, T. van Valkengoed 6, J. Pouw 7-32-40, G. Hoekakker 8, A. Bomers 9-21, B. Peters 13-30- 43, Gebr. Bransen 14-22, G. Die ters 15-17-26-36-41-42, G. Lam- brechts 16, A. Dieters 18-25-49, Comb. Vrij/Bra 24-38-44-47, T. Elverding 28-37, P. Lambrechts 29-33, B. Kuiter 31N. Blom 35 en H. v.d. Hoek 48. WÊW MKT POLITIE ZUID Aan komen lopen: Grijs konijntje met witte bef. Weggevlogen: Blauwe parkiet; groene roodstaart paaai. 'andaag willen wij u rondleiden door het uitgestrekte uurgebied van De Treek. Per fiets wel te verstaan. Onze •ciale medewerker Aat Daale, een fervent fietser, zette ir de Leusder Krant een routebeschrijving op papier. Het i best zijn, dat deze route u over vele platgereden paden ngt, maar wellicht is het een hernieuwde kennismaking, n daarom op de fiets en overtuig u weer eens van de geving. latuurlijk zijn er ook een paar dingen waarbij wij het jrdje jammer moeten gebruiken. De bossen en velden i niet al te best onderhouden en het verkeer in de ngen Woudenberg en Doorn en langs de Dodeweg naargeestige wanklanken uit als je de stilte van de •n ineens weer op zo'n autoweg stuit. Het feit dat de lerheide nu al meer dan een halve mensenleeftijd iden terrein is is een beangstigende conclusie als dat lf| stuk natuur bij de Doornseweg voor je opdoemt. Ook >g naar Woudenberg blijkt opnieuw een onbehouwen breking te zijn van het gebied vol rust en vrede langs in Heiligenberger Beek. Maar laat u zich niet moedigen, op de pedalen en de tocht volbrengen, ejstart is in Amersfoort. ÉRSFOORT/LEUSDEN puden u willen voorstellen aan het eind van de op het parkeerter- de voetbalvelden aan Onnesstraat. Of- daar Buurtweg moet niet naar het desbe- bordje zoeken. U kunt van de Keesomstraat Nimmerdor In en u zult een boom het woord lezen en links op de een oranje paaltje van de 30.000 volt staat er u behoeft niet bang te gebeurt niets. U bereikt als u linksaf slaat een dat er wat uitziet als een helemaal opgemaakt u mag ook op deze zadelpijn-vrije wegen Het fietspad buigt links maar meteen rechts en u ziet aan het het bospad de eerste van de twintigste ca- viadukt over de A28 met hoge snelheden u als In een flipperkast de bossen voorbijschie- üw vergeten, want u komt jeParadijsweg, in langvervlo- Pro*!tijden weloverwogen van zijn m voorzien. Daar is aan de iterkant een goed afgezet (pad en u kunt al gauw itsaf bij paddestoel 20741. aanduiding Oud-Leusden Bij de volgende paddes- udt u de richting De Treek aan (paddestoel 22958) wel wij u niet willen vragen •eciaal op te letten; u bent de achterzijde van Rust- iddestoel 23561 is de vol- en daar dient u naar links 5 Lemaan. De Treek 2,1 km. staat nier ligt nu een wijde vlakte voor reeliit, niet betoverend van spijDOnheid en misschien wat maar toch wel een waar een fietser een klein er zije wordt, een voorttrappend jk gaisje op de grote stille heide, es 18 is het Hazewater maar af-\ ruglef_; zettingen en een ontzag mboeze- mend bord „Natuurreservaat/ t.b.v. wetenschappelijk onder zoek" maken u zo nederig dat u als een plichtsgetrouwe burger doorfietst. Verderop liggen links kampeergebieden voor een soort jongelui die u en ik niet zo gauw met spandoeken door de straten van Amsterdam zien marcheren. U laat het allemaal maar links liggen. U komt bij paddestoel 20795 en u moet dan vanzelf rechtsaf en na de bocht is daar plotseling een afwijkend type paddestoel, een model uit het stenen tijdperk van de ANWB. Het nummer staat er wel ergens op maar duidelijk is het niet: 21431. U moet in ieder geval linksaf, richting De Treek 1,3 km. Niet veel verder vindt u min of meer achter een boom padde stoel 20739 (met de groeten van ene Vera er op) en u kunt daar schuin rechts uw weg vervolgen naar De Treek. Afstand 1,2 km Het fietspad is er een stuk verbe terd en u rijdt daar vorstelijk door het woud naar dat unieke cen trum van De Treek waarop u uitzicht krijgt bij paddestoel 20737 Tegenover u ziet u Huize De Treek, het fraai gelegen hotel dat het decor zou kunnen zijn voor zo'n Engelse familiefilm. U moet bij paddestoel 20737 naar rechts maar u hebt geen haast en u moet dus wel even rondkijken op de plaats waar u terecht bent gekomen. On-Hollandse boer derijen en een lieflijk houtsnij werkhuisje geven dit stuk op uw route een sfeer die elke keer weer merkwaardig verrast. Maargoed, u moet verder en u komt via de geasfalteerde weg op een drie sprong waar u naar links dient te gaan. Heetvelderweg ziet u staan en in de knik die weldra volgt staat weer een huisje als uit De Efteling. Niet veel verder, na de bocht, ziet u aan de linkerzijde van de weg een slagboom met een geel bord, waarop „geen doorgaand verkeer" staat te le zen Wij willen u geen ongehoor zaamheid leren maar dit geldt Kruising Paradijsweg-Buurtweg. echt niet voor fietsers. U passeert de slagboom aan de rechterzijde en belandt nu op een lange, wat zanderige weg waar u het gevoel heeft zich ver van uw medemen sen te bevinden. Een weg uit een album van Verkade. U zult hier en ,daar wat door kuilen moeten rij den maar die moet u voor lief nemen. Aan het eind van de weg komt u aan een lange rechte weg langs De Grift, die richting Wou denberg gaat. De natuur is daar net weer even anders. Naar links maar weer en gepeddeld naar het punt waar een fotogeniek beekje De Grift ontmoet Het sluisje al daar geeft dit schilderachtige plekje nog meer effekt. Even toch wel nuchter nadenken, u moet daar rechtsaf en u zult bemerken op een fraaie landelijke weg te zijn, de Vieweg, die vele kostelij ke doorkijkjes naar links en rechts biedt maar die na de laat ste kronkel onvermijdelijk voert naar de weg naar Woudenberg waar mensen met enorme haast met hun voertuigen voorbij schieten. U moet het er maar even voor over hebben. U gaat het fietspad aan de overzijde op en rijdt de paar kilometers langs die autoweg die u brengen tot het kruispunt achter de dorpskerk van Leusden-Zuid Onderweg passeert u De Mof en ziet u in een bocht de Onze Lieve Vrouweto ren die altijd als eerste van alle Amersfoortse bouwsels de vin ger duidelijk omhoogsteekt U De Paradijsweg. Onvoorstelbaar is het assortiment MULTO- artikelen in de kwiek winkel in Amersfoort. Tal van banden, interi eurs, muntenbanden, foto- en postzegelbanden en -interieurs, tabbladen, hobby-albums maken MULTO tot het meest ideale opbergsysteem voor kantoor en hobby. Overtuig u zelf eens in de kwiekwinkel van het assortiment en de grote voorraad! de Kwiekwinkel maakt deel uit van Kwiek, centrum voor De weg voert naar een vier sprong en op een hoekje staat weer zo'n vertrouwde paddestoel en wel no. 20738 U gaat daar via de verharde weg naar rechts, richting straatweg Leusden (dus niet rechtdoor op het rijwielpad) en weldra ziet u links weer de weg met de allervriendelijkste naam Paradijsweg. In de middel ste boom hebben natuurvrien den nog een extra aanduiding met deze naam aangebracht. Hoe het ook zij, de officiële ver melding vindt u daar op padde stoel 20740 met richting Oud- Leusden 2,7 km. Het is geen fijne weg om te fietsen, maar waar schijnlijk was het paradijs dat ook niet, dus niet mopperen. Trouwens, u bereikt al snel bij het volgende kruispunt padde stoel 21696 maar het staat er maar op z'n jan-boerefluitjes op. Het hindert niet want de Pyrami- de zegt genoeg en degene die een beetje moe worden kunnen even uitblazen en bedenken dat we nu aan de laatste weg begin nen. Altijd maar rechtuit nu. U De boerderij met de paardenhoofden aan de Vieweg. Boerderij Ooievaarshorst.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5