ind september verkeers iaatregelen uitgevoerd Ambtenaren eerder naar huis... LUSDEN-ZUID VOERDE ZES JAAR „STRIJD" HITTE OP SOMMIGE AFDELINGEN AFMATTEND Vandaag in de Leusder Krant Oud-wethouder Jan van de Lagemaat overleden i Leusder Krant l DOKTERSDIENST FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaaliaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U B V. 'an één onzer verslag ers) LEUSDEN - Voor eind jtember van dit jaar zul- alle verkeersmaatrege- in Leusden-zuid, die or de wijkbewoners naar voren zijn gebracht, zijn uitgevoerd. Op dit mo ment zijn op vijf plaatsen door de dienst gemeente werken de situaties gewij zigd. Na de bouwvak vakantie worden twee an dere knelpunten in Leus den-zuid aangepakt. In de afgelopen tijd zijn de vol gende verkeersmaatregelen uit gevoerd: in de Roo van Aldewerelt laan werd ter hoogte van de Ko ningin Emmalaan een asverleg- glng („slinger") aangebracht; het fietspad langs de Roo van Aldewereitiaan werd doorge it, t^edtkrj uit te vote- kot se^b OVERZICHT LEUSDEN-ZUID school 1 2500 tl uitgevoerd: Asverlegging in de Roo van Aldewereitiaan ter hoogte van de Kon. Emmalaan om snelheid O's af te remmen, Fietspad langs de Roo van Aldewereitiaan doorgetrokken tot aan T-kruislng met Willem de Ijgei laan, drempelgebied tussen Pr. Irenelaan, Willem de Zwijgerlaan en Van Boetselaerlaan vergroot, hoek Pr. Chrlstlnalaan/Pr. Irenelaan verbreed voor meer overzicht, eenrichtingsverkeer op Pr. Margrietlaan en Pr. Irenelaan. asv, asv. t nog uitgevoerd worden: erlegging in de Roo van Aldewereitiaan ter hoogte van de Stadhouderslaan, erlegging in Kon. Jullanalaan ter hoogte van Pr. Mauritslaan. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusben DUU te! Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting, wusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaaliaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Q+opend. Zaterdags gesloten. trokken tot aan de T-kruislng met de Willem de Zwijgerlaan; het drempelgebied tussen de Prinses Irenelaan, Willem de Zwijgerlaan en de Van Boetse laerlaan werd vergroot; de hoek Prinses Christina- laan/Prinses Irenelaan werd ver breed waardoor de overzichte lijkheid groter is geworden; op de Prinses Margrietlaan en de Prinses Irenelaan is éénrich tingsverkeer ingesteld. De eerst genoemde straat is nu alleen via de Beatrixlaan toegankelijk. De andere straat kan thans alleen via de Prins Bernhardlaan wor den ingereden. Voor eind september moet de dienst gemeentewerken dan nog aan de slag op de Roo van Alde wereitiaan om ter hoogte van de Stadhouderslaan een asverleg ging aan te brengen. Datzelfde karwei moet ook gebeuren op de kruising Prins Mauritslaan/Ko- ningin Julianalaan. Als deze werkzaamheden klaar zijn, zal na zes jaar van plannen maken, pra ten en aktie voeren Leusden- zuid volgens de bewoners een stuk verkeersveiliger zijn. TE HARD Zo'n zes jaar geleden namen toen vier bewoners van Leus den-zuid het initiatief om iets te ondernemen tegen de toene mende verkeersonveiligheid op de Roo van Aldewereitiaan, Wil lem de Zwijgerlaan, Prinses Ire nelaan, Prinses Christinalaan en de Prinses Margrietlaan. Auto's reden veel te hard over deze rechte straten en met name over de Roo van Aldewereitiaan, een kaarsrechte weg. Om aan de weet te komen hoe de bevolking van Leusden-zuid dacht over de verkeersveiligheid in haar dorp werd een enquete gehouden. Zestig procent van de mensen reageerde op dit vraag- onderzoek. Daaruit kwam naar voren dat de hoofdklacht de ho ge snelheid van het gemotori seerde verkeer binnen de be bouwde kom was. Verder zagen de bewoners als knelpunten de veiligheid rond de zogeheten schooleilanden en de slechte verbinding voor het langzaam verkeer tussen Leusden-zuid en buurtschap Bavoort aan de over kant van de Arnhemseweg. VERKEERSDREMPELS Om de rechte Roo van Aldewereit iaan, een belangrijk onderdeel van een schoolroute, veiliger te maken werd toen gezegd dat de rechte lijn eruit gehaald moet worden Die op lossing vond de gemeente echter veel te duur en het alternatief van de verkeersdrempels werd gebo ren. De toen inmiddels opgerichte werkgroep .Veilig Leusden-zuid" ging schoorvoetend akkoord met deze oplossing voor de Roo van Aldewereitiaan Tegen de ver keersdrempels rees echter zoveel oppositie vanuit de bevolking van Leusden-zuid, dat de gemeente genoodzaakt werd met een andere oplossing op de proppen te komen. Dat zijn de asverleggingen en weg versmallingen zoals die nu zijn en worden uitgevoerd in de Roo van Aldewereitiaan. BARRIERE Tegen het plan van de werk- 1 groep om ook een verkeersdrem- pel aan te leggen bij het schoolei- land kwamen bezwaren van met name de winkeliers in Leusden- zuid Zij zagen deze verhoging in I de weg als een psychologische I barrière voor klanten die met de auto naar de Bieshaar komen De belangen van de middenstanders 1 wogen echter minder zwaar dan die van de scholieren en de drem- I pel ligt er nu. Na een periode van zes jaar, onder de stimulerende werking van de werkgroep „Veilig Leus den-zuid", heeft Leusden-zuid zijn verkeersmaatregelen. Voet gangers, scholieren, spelende kinderen buiten, zij moeten er al lemaal de vruchten van plukken. Op de afdeling Sociale Zaken was het voor deze dames niet te harden. (Van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - De hitte van de afgelopen dagen heeft de ge meente-ambtenaren in Leus den dinsdagmiddag een voordeeltje opgeleverd. Van hun werkgever, het college van B W, mochten zij al om drie uur naar huis. Op sommi ge gemeentelijke afdelingen was vanwege de aanhouden de warmte niet meer te werken. Flier en daar werden temperaturen van dertig gra den Celsius en meer gemeten door puffende ambtenaren. „Onwerkbaar weer", noemde de voorlichtingsman van de gemeente de reden van het betaald vrijaf van de Leus- dense ambtenaren. Het colle ge van B W is niet overge gaan tot het instellen van een zogeheten tropenrooster (heel vroeg beginnen), omdat daar nogal wat praktische ha ken en ogen aanzitten om die maatregel direct af te kondi gen. In de wandelgangen van het gemeentehuis werd gis- Op deze foto is zo op het eerste gezicht niets opmerkelijks te zien. behalve dan het onlangs geplaatste rode bord met de witte horizontale streep die aangeeft, dat de Prinses Margrietlaan nu éénrichtingsverkeer Kent. 'Maar in deze straat staat ook al geruime tijd de bekende bak (zie pijl) met daarin de plattegrond van Leusden waar bekenden en onbekenden hun be stemming in de gemeente Leusden kunnen opzoeken. Nu is het zo, dat is niet op deze foto te zien, dat er naar de plattegrond wordt verwezen aan deze, niet meer toegankelijke kant van de Prinses Margrietlaan. Een verwijzing die nog stamt uit het recente verleden toen de straat nog een straat zonder eenrichtings verkeer was. De tip van de „loze" plattegrondsbak kregen we van twee oplettende jonge lezers. Toen we deze tip doorgaven aan de gemeente werd daar verzucht: Waarom gaan de mensen altijd eerst naar de krant?" Misschien een kwestie van vertrouwen? De vrouw in haar beroep. Rick van der Harst Sport: Internationaal volleybaltreffen in De Korf; record aantal zwemmers in „Bavoort" Zwanenburg vanuit de lucht Kijk op de film Vrij. en zat.: tel. 944541 zo.: tel. 944223. teren gefluisterd dat de geste van B W wellicht gezien moet worden als een goed- makertje voor het niet vrijaf geven van de ambtenaren op de vijfde mei van dit jaar. Wie dinsdagmiddag trou wens na drie uur het ge meentehuls belde, werd via het telefoonapparaat op de hoogte gesteld van het eer der naar huis gaan van de ambtenaren. De laatste zin van de ingesproken tekst was wel heel origineel: „Wij wensen u een koele middag toe". (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op 85-jarige leef tijd is in Leusden Jan van de La gemaat overleden. Hij was van 5 september 1946 tot 31 mei 1969 wethouder van de gemeente Leusden. De heer Van de Leg»- maat zat destijds namens "de voormalige CHU in de gemeente raad. De oud-wethouder werd op 8 fe bruari 1897 in Woudenberg gebo ren. Op zijn 49ste werd hij pas raadslid en meteen wethouder in Leusden Hij bleef dat bijna een kwart eeuw, tot op zijn 72ste jaar In die tussentijd, op 2 september 1958, werd hij loco-burgemeester van de toenmalige gemeente Leus den. Na de beëindiging van zijn raadslidmaatschap was Jan van de Lagemaat nog steeds present op plaatselijke of gemeentelijke ge beurtenissen. Hij was onderschei den met de gouden eremedaille in de orde van Oranje Nassau De heer Van de Lagemaat wordt vrijdag 6 augustus om 12.00 uur begraven op de Her vormde Begraafplaats Oud- Leusden. Rozendaaliaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdaq- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1982 - 14e JAARGANG NO. 29

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1