Zwanenburg vanuit de lucht ®c filmagenda onkey Tonk Freeway" John Schlisinger en „the .merican way of life" —HEIBEL OP DE HOOFDWEG" „La nuit Americain" Puberlol in Porky's pikante pretpark Historische optocht Oud papier aktie DWS rn Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? JNDERDAG5 AUGUSTUS 1982 algemeen illon" door Yves en de robots'' van rekende Diamant vind ik van de drie mt dat ook wel tekent Metal Hurlant en blad werd gepubliceerd lijkt oudere werk gaat dat zal gaan verscheen werk van Cha had „Captivai BobFish",dat boekvorm op de zal worden gebra ik Wrekende aer vanwege de dat het verhaal enaarCornillon w uteurvan ert in Metal >preekt me niet a a van de uitgever ekenaar en als zij moet worden mg, dan houd ik een kleine typen uitkomst van een, men zijn vaststellen. Dat hefl i indicatieve benadl a blijken uit de vokl aecijfering: „Dege*, met zijn bestaan, ken, zij die gelukkiS lij." egevens, zou mest- LEUSDEN - Vanuit een vliegtuigje fotograferen levert altijd overzichtelijke foto 's op. Zoals deze van de uwe wijk Zwanenburg, die nu gedeeltelijk bewoond is. Dit woongebied wordt overheerst door de 164 in 'e steen uitgevoerde woningwetwoningen van de Woningstichting Leusden. Op de voorgrond en ■hts van de foto staan de premiekoopwoningen (73 premie-A en 4 premie-B) die door de Stichting uwteam Leusden zijn gebouwd. Verder worden na de bouwvakvakantie de 72 Van Dam-wooneenhe- •n voor alleenstaanden en twee personen afgemaakt. Op deze foto liggen deze kleine woningen rechts 'ran het midden, in de bocht van de weg Clarenburg. Op deze weg is door het college van B&W onlangs 9en parkeerverbod ingesteld om op die manier de VAD-bus een ongehinderde doortocht te verlenen. appendix, waarin leroemdheden vei uiken. Wat dan te| 33 jaar oud istus, die vermeld Filosofen, theo'ij en socialel Frank Kende Oorspronkelijke^" WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Van den Berg, Brinkhorst/Du Boeuff, Boersema/Koch, Lantink/Ver- hagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar: vrijdag en zat.: dr. J. van Nieuwkerk, Berkenlaan 3, Leusden-C., tel. 944541. zondag: E. Verhagen, Berkenlaan 29, Leusden-C., tel. 944223. Voor spoedgevallen: spreekuur zater dag- en zondagmiddag om 14 uur, Visi- Kerkdiensten LEUSDEN-CENRTUM R. K. Kerk: Zaterdag 19.00 uur: H. Mis met dames koor. Zondag 9 00 uur: H. Mis. Beide dien sten voorganger en predikant A. Goes, 11 00 uur Gebeds- en communievie ring met volkszang F. Overbeek. Herv ./Geref. Marcuskerk: Zondag 9.00 uur: geref./herv. woord dienst ds. J Weernekers; 19.00 uur. geref /herv. woorddienst ds. G. van Bel- zen. Geref. Kerk (Vrljgem.): Zondag 9.30 uur leesdienst, 16.45 uur. ds. B van Zuylekom uit Hattum. LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: Zondag 10.30 uur Geref-/herv woord dienst ds. G. van Belzen; 18.30 uur. Hervormde woorddienst (G B.jds.J.N. de Ruiter ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: Zondag 8 augustus 9.00 uur: dhr Ha gendoorn uit Barneveld. Ger. Kerk De Gllnd, jeugddorp: Zondag 8 augustus 11.00 uur: ds. G Kruijswijk Jansen uit Hoevelaken; 19 00 uur geen dienst. R. K. Kerk: Zaterdag 7 augustus 19.00 uur Ge beds- en communieviering met volks zang. Zondag 8 augustus 8 30 uur. Gebeds- en Communieviering. Beide diensten geleid door F Overbeek, 10 30 uur. H Mis met volkszang, voorganger en pre dikant A Goes. tes graag vóór 10 uur 's morgens aan vragen. APOTHEEK: Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14, tel. 033-943441apotheek Leus den, De Biezenkamp 16, tel. 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 18.00 uur Buiten de ze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19 30 uur tot 20.00 uur en op zaterdag-, zon- en feestda gen van 14 00-14.30 uur en van 17.30- 18.00 uur. (week 6 augustus t/m 12 augustus) Apotheek Leusden, De Biezenkamp 16, Leusden tel. 033-942303. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend: Ver meer Apotheek, Vermeerstraat 124, tel. 15335. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft: zr. M. G. J. van I Bremen, Gorzen 10, tel. 941049 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van 5 t/m 11 augustus. VERLOSKUNDIGE: Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tot: mevr. M. Thuis-Paulussen, Kon. Wllhelmlna- laan 18, Amersfoort, tel. 10886 b.g.g. 722000. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen. Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktie-sekreta- rlaat BDU Krantenkomblnatle, Post bus 67, Barneveld. Tel. 03420-16141 Rozendaallaan 9 Leusden-C. ACHTERVELD - Tijdens de feestweek 600 jaar Achterveld zal op zaterdag 28 augustus een Historische optocht worden ge houden. Vla de bij de Achterveld- I se winkeliers opgehangen biljet- I ten heeft mén kennis kunnen ne- I men en en waar formulieren voor deelname aan de optocht kun- nen worden afgehaald en wor den ingeleverd. De officiële inschrijfdatum -1 au gustus-is inmiddels verstreken In I verband met de vakanties heeft de afdeling optocht besloten de in- I schrijfdatum te verlengen tot en i met zaterdag 14 augustus. Deelname voor wagens, groe- I pen en individuelen is dus nog mo gelijk. Formulieren voor inschrij ving kunnen voor wagens en groe- I pen worden afgehaald en weer in- geleverd bij W. Meinten, H van Viandenstraat 9 en boekhandel i Vos, 't Hoekje, Hessenweg. In- j schrijfgeld bedraagt 10,- Voor paren en individuelen kunnen de formulieren worden afgehaald en ingeleverd bij boekhandel Vos, 't Hoekje, Hessenweg. Hiervoor is deelname gratis. ACHTERVELD - Ondanks de vakanties zal in verband met de oud papier actie van de muziek vereniging D.W.S. zaterdag de container weer geplaatst worden op het terrein ter hoogte van de Coöperatie, ledereen die zijn oud papier op wil ruimen kan dit in genoemde container komen de poneren. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gele genheid zijn zelf hun oud papier te komen brengen kunnen dit voor vrijdagavond 19.00 uur telefonisch melden bij W Wouters, tel. 033- 941197. Bewoners van Stouten- burg en omgeving kunnen hun oud papier eventueel deponeren bij de voorzitter van de vereniging W Wouters, Hessenweg 95, Stouten- burg. long things m van den Berg. uilgK Baarn, 1982i prijs 2 Ju" kijk op de film Amersfoort 5 augustus t/m 11 augus tus 033-14632, Grand, Snouckaertlaan 4. 'n Soepzootje (la soupe aux choux),- a I Do vr. ma. di. wo. 1.30-6.45-9 15 Za 2o. 1.45-4,5 6.45: 9.30. The sound of music, a l. Dagelijks: 1.30-7.30 Porky's pikante pretpark, 16 Dag. 1.30-6.45-9.15. Za 1.30-7.00- 9 45 Zo. 2 00-4.30-7.00-9.45. Vice squad (nachtpatroullle) Do. vr. ma. wo. 1.30-6.45-9.15. Za. 1.30-6 30-9.15 Zo. 1.30-4.00-6.30- 9.15. Di. geen voorst. Roar (gebrul) Do. vr. ma. di. wo. 1.30-6.45-9.15. Za, 1 30-6.30-9 15. Zo 1.30-4.00-6.30- 9.15. Movle-cyclus op dinsdag La nult Americalne Di 1 30-7.00-9.30. 033-18900 Cinema Stadsrlng 30 Heibel op de hoofdweg (honky tonk freeway) a.l Do vr. ma. di. wo. 1.30-6.45-9.15. Za. 1 30-6.45.9.30. Zo 1.30-4.00-6.45- 9.30. Het zal je zoon maar wezen (carbon copy) a.l. Dag. 1.30-6.45-9.15. Zo. levens 4.00. 033-33655 Euro, Stadsrlng 32 Raiders of the lost ark, 12 Do. vr. ma. di. 1.30-6.45-9.15. Wo. za. 6 45-9.15. Zo. 1.30-4.00-6.45-9.15 Duo Westsingel Pittige poesjes, Ma t/m vr. 2.15-8.15. Za. zo. 2.15-7 15- 9.30. The dragon, the hero, 16 Ma. t/m vr 2 00-8.00. Za. zo 2.00-7.00- 9.15. Duo nachtvoorstelllngen Duo zat. De porno avonturiers, 18, 24.00 The hunter (Steve McQueen) 16, 23.45. I.v.m. de vakanties afwijkende aanvangstijden. Kindervoorstellingen Euro, 033-33655 Dumbo, a.l. Ned. gesproken, Wo. za 1.45 Jr Tonk Freeway", 1982. USA. [John Schlesinger. Produktie. wd Howard W. Koch jr. Scena- iClinton. Camera John Bailey, Ie: Jim Clark; speciale effecten stunt-coördinator. Dean Jef- fet Beau Bridges, Hume Cronyn, d'Angelo, William Devane, sDzundza, Ten Carr, Geraldine f.v.a Genre: komedie. Lengte: Triuten; keuring alle leeftijden. 1 Cinema. jebeurt er als er een autoweg [angelegd en de overheid wel- één van de aanliggende een aansluiting op die weg te Dat Is één van de onderwer pen in de nieuwste film van regisseur John Schlesinger (Marathon Man, Yanks) „Honky Tonk Freeway". Maar dat niet alleen. „Honky Tonk Free way" Is eigenlijk veeleer een film over „the American way of life", waarbij het accent gelegd wordt op de verknochtheid van de doorsnee Amerikaan aan zijn auto. Kom aan z'n auto en Je komt aan z'n leven. Verder heeft Schlesinger het thema „vakantie per auto" er In verwerkt en dat alles met een lichtelijk komedie sausje overgoten. Het resultaat had erg leuk kunnen zijn, maar het Is wel duidelijk, dat het de Amerikanen ont breekt aan wat de Fransen zeer zeker wel hebben: subtiliteit. Afgezien nog van het te omvangrijke scenario waarin teveel thema's tegelijk aan de orde komen, heeft het Schlesinger ontbroken aan voldoende zelfkritiek. Nu zou je kunnen stellen, dat het de eerste komedie van deze Hollywood- veteraan is, maar dat Is slechts een mager excuus. John Schlesinger is een ouwe rot In het vak, die boven dien bewezen heeft wel degelijk kwa- liteitsfllms te kunnen maken. „Honky Tonk Freeway" hinkt teveel op twee gedachten. Aan de ene kant was het de bedoeling om een echte ko medie te maken (met een waterskiënde olifant als absoluut hoogtepuntan- op de waterskies. Klaar voor de stunt in Honky Tonk Freeway derzijds heeft Schlesinger getracht een cynische kijk te geven op de Amerikaan en zijn auto Hoewel „Honky Tonk Freeway" op zich best onderhoudend is en eigenlijk zelden echt verveelt, mist de film die sprankeling, waardoor de glimlach doorbreekt Althans, ik had er moeite mee, maar dat hoeft natuurlijk niets te betekenen. In „Honky Tonk Freeway" passeren heel wat types uit de Amerikaanse sa menleving de revue een reclame-advi seur die teert op oude roem, met zijn aan alcohol verslaafde echtgenote, een gemankeerde adspirant-schrijver die zijn „knusse" gezinnetje in het noorden is ontvlucht om in het warme Florida inspiratie op te doen, twee maffe bank rovers, twee nonnen, waarvan de ene allang spijt heeft gekregen ooit tot de orde te zijn toegetreden, een in een mo torhome vakantiehoudend gezin, waar aan ook het één en ander niet in orde is, een aantrekkelijke blonde nymfomane die is uitgekeken op de mannelijke be volking van een klein provinciestadje en op zoek is naar frissere gebieden, een pooier, die met één van z'n favoriete vrouwen op weg is naar Florida maar onderweg driftig aan werving doet, een groep Aziatische kinderen die dankzij de hulpvaardigheid van het Amerikaan se volk vakantie gaan houden in het zo gezonde Florida en niet te vergeten de cocaine-snuiver die al liftend zuid waarts trekt. Aardig detail, al die auto- reizende Amerikanen worden regelma tig gedupeerd door twee handige auto dieven. Deze hele karavaan opmerkelijke Amerikanen komt via de autoweg ten slotte terecht in het „vergeten" stadje Ticlaw, dat door een speling van het financiële lot géén aansluiting heeft ge kregen op de nieuwe autoweg (on danks tienduizend doller smeergeld) De bewoners van Ticlaw hebben de wet in eigen hand genomen en dat ging met een behoorlijke klap gepaard het via- dukt werd opgeblazen en via een impro- visorische afslag werden de automobi listen naar het toeristenstadje van bur gemeester Kirby geleid Het verhaal eindigt tenslotte In een De titel „La nuit Americaine" slaat op het filter, dat op de camera wordt gezet wanneer overdag nachtelijke scènes gefilmd moeten worden, ledereen, die zich ooit in de praktische moeilijkheden bij het maken van een film heeft ver diept, zal het één en ander vergenoegd herkennen. De homofiele he-man ac teur (gespeeld door Jean-Pierre Au- mont), de actrice die zwanger is en in de loop van de opnamen - die een paar maanden duren - steeds dikker wordt, zodat ze uiteindelijk alleen nog in close- up gefilmd kan worden (Alexandra Ste wart), de ster die net een nervous break-down achter de rug heeft (Jac queline Bisset) en de actrice die haar tekst niet kan onthouden en overal in het decor spiekbriefjes moet hebben (Valentine Cortese), de scriptgirl die verliefd wordt op de stuntman, de grol len en grappen, de massa-scène die in het laboratorium wordt verknoeid en op nieuw moet worden gemaakt, de inter views, de kleine en grote drama's. Toch wordt „La nuit Americalne" geen moment een film voor Insiders. Juist de kijkjes In de filmkeuken ma ken voor het publiek deze film tot een erg Interessant geheel. Want naast de perikelen doet Truffaut ook uit de_ doeken hoe scènes bij klaarslicht of In de (namaak) sneeuw worden op genomen. „La nult Americaine": een boeiende film over de film. Scène uit Honky Tonk Freeway". complete chaos als een liedjes com ponerende vrachtwagenchauffeur met rhinoceros (die waren we nog vergeten) eindelijk In Ticlaw arriveert om het plaatselijke Safaripark van nieuw boeiend leven te voorzien. De chauffeur is zo druk bezig met het componeren van een nieuwe pop song, dat hij de „nieuwe" afslag mls- t... In feite berooft Schlesinger „zijn" Amerikanen dan van hun ge liefde auto's maar daar staat wèl iets boeiends tegeover: de olifant Bub bles slaagt er eindelijk in om te wa- terskieënl Om dèt echter te kunnen meemaken zijn we wel anderhalf uur en slechts enkele glimlachjes ver der. En dat is eigenlijk jammer van de twintig miljoen dollars die deze film van John Schlesinger heeft gekost. „Honky Tonk Freeway" had een be tere uitwerking verdiend, ook al zul len desondanks nog ruim voldoende bioscoopbezoekers best tevreden huiswaarts keren. Een olifant op wa terskiën zie je dan ook niet elke dag- Bert Vos „La nuit Americalne", Frankrijk 19. Regie: Francois T ruffaut; met: Jacqueli ne Bisset, Valentine Cortese, Dani, Ale xandra Stewart, Jean-Pierre Aumont, Jean Champion, Jean-Pierre Leaud en Francois Truffaut. Theater- Grand- Amersfoort; in de movie cylus op dins- dag De Franse regisseur Francois Truffaut maakte nogal wat furore met zijn film-in-een-film „La Nult Ameri calne", waarbij Truffaut zelf de rol van regisseur speelt en zijn favoriete acteur en jonge evenbeeld Jean- Plerre Leaud de rol van Jean-Pierre Leaud onder de naam Alphonse. De film in de film heet „Pamela" en le dereen speelt dus minstens een dub belrol. Dat heeft natuurlijk veel aan leiding gegeven tot uitgebreide insi- de-grappen vooral omdat Truffaut zijn acteurs zeer zorgvuldig heeft ge kozen en Je Jean-Pierre Leaud, Jac queline Bisset, Valentine Cortese, Jean-Plerre Aumont en Alexandra Stewart echt met zichzelf bezig ziet. Op zich is de keuze van Alexandra Stewart al een Inside-grap, omdat Alexandra in die tijd in Parijs tot de vaste kring rond Truffaut behoorde, maar nog nooit in één van zijn films had gespeeld en zij voor het fictieve „Pamela" een rol krijgt die dan nog nota bene bijna niet doorgaat omdat ze (dat wil zeggen de vrouw die ze speelt) zwanger blijkt te zijn. (door de redaktle) „Porky's pikante pretpark", 1982, USA, regie Bob Clark Produktie. Clark en Carmody. Scenario: Bob Clark. Met: Dan Monahan, Mark Herrier, Wyatt Knight, Roger Wilson, Cyril O'Reilly, Tony Ganios, e v.a. Genre komedie. Keunng: 16 jaar. Theater: Grand. „Porky's pikante pretpark" speelt zich af In de jaren vijftig. Hoofdper sonen zijn zes studenten van de An gel Beach High School, beter bekend als de Angel Beach Six. Hun dagelijk se bezigheden richten zich voor het overgrote deel op het opdoen van seksuele ervaring. Zij besluiten der halve een nacht door te brengen In het Pikante Pretpark van Porky. In dit park willen ze zich wel eens uitvoerig laten bezighouden door de daar in ruime en gewillige mate aanwezig zijnde dames. Helaas loopt het voor het zestal niet zo af als zij hadden gehoopt. Wat een hoogtepunt moest worden, eindigt in een letterlijk diep tepunt wanneer zij vla een luik In de vloer, In het water onder het pand terecht komen. De vernedering Is groot en zij willen niets liever dan dlrekt wraak nemen. Maar de tegenstand is te groot en hulp van de plaatselijke sherrif hoeven ze ook niet te verwachten gezien het feit dat deze de broer van Porky is. Vooral Mickey zint op wraak omdat hij degeen is geweest die het voorstel tot het be zoek heeft gedaan Ondertussen gaat de schooltijd „gewoon" door. Wat een ieder vroeger en nu nog graag op school had willen doen, maar niet durf de, wordt door het zestal met volle over tuiging uitgevoerd. Zo kan het bijvoor beeld gebeuren dat een supercondoom op de buik van de humorloze, maar vet- volle gymlerares belandt en dat het wol- vengehuil van de andere lerares tijdens een innig samenzijn met de gymleraar, ervoor zorgt dat de hele gymzaal blauw ligt van het lachen Ondanks al de on derbrekingen blijft de wraakgedachte I aanwezig. En nadat Mickey enkele ma len alleen op wraak uit is geweest en steeds bonter en blauwer terug is geko men, besluiten de zes gezamenlijk te werk te gaan De aktie wordt qroots oo- gezet en nog groter uitgevoerd. Wat voorheen bekend stond als Pretpark, is na de aktie veranderd in een prutpark.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7